EKSTRA
MENÜ

Ankara Anlaşması

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.109 haberi bulunmuştur.

Ankara Anlaşması Haberleri

Londra’da Sibel Tüzün konseri

Londra’da Sibel Tüzün konseri

Şarkıcı Sibel Tüzün, Londra’nın merkezindeki Holborn semtinde bulunan Zeynep Ober’in sahibi olduğu Zeo’s Restaurant ve gece kulübünde konser verdi. Londra’daki sevenleriyle ilk buluşması olan şarkıcı, saat 21.00’de sahneye çıktı ve Lady Marmalede’nin, Voulez- Vous Coucher Avec Moi Ce Soir şarkısıyla giriş yaptı, ‘Kırmızı’ adlı sevilen şarkısı ile devam etti.

11.07.2021Avrupa
Londra’nın göbeğinde Nevizade Sokağı

Londra’nın göbeğinde Nevizade Sokağı

Londra’daki Türkler, bir geceliğine restoranları kiralayarak mey-haneye dönüştürüyor. Midyecinin bile restoran girişindeki yerini aldığı İngiltere’nin başkentinde, Nevizade Sokağı rüzgârı esiyor.

29.06.2021Dünya
Hatay Türkiyeye ne zaman katıldı Hatayın anavatana katılma süreci

Hatay Türkiye'ye ne zaman katıldı? Hatay'ın anavatana katılma süreci

Hatay'ın Türkiye'ye ne zaman katıldığı vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Kurtuluş Savaşı'ndan sonra Misak-ı milli sınırları dışında kalan Hatay, Türk ve Fransız heyetleri arasında yapılan anlaşma ile iki güç tarafından kontrol edildi. Daha sonraki süreçte de yapılan seçimlerle Hatay Cumhuriyeti kuruldu. Peki Hatay, Türkiye'ye ne zaman katıldı? İşte Hatay'ın anavatana katılma süreci...

7.06.2021Gündem
Ankara Anlaşması’nı hiçe saydılar... Başvuruların yüzde 85’ine...

Ankara Anlaşması’nı hiçe saydılar... Başvuruların yüzde 85’ine...

İngiltere İçişleri Bakanlığı’nın, bu yılın ilk üç ayında Ankara Anlaşması kapsamında vize başvurusu yapanların yüzde 85’ine olumsuz yanıt verdiği açıklandı.

3.06.2021Avrupa
Ceren Yılmaz konuştu Yalnızlık detoksu Nasıl sever Adan Zye bilinmeyenleri

Ceren Yılmaz konuştu! Yalnızlık detoksu! Nasıl sever? A'dan Z'ye bilinmeyenleri

Oyuncu Ceren Yılmaz hurriyet.com.tr'de Ferit Ömeroğlu'nun konuğu oldu. En son Zümrüd-ü anka dizisinde başrol oynayan Yılmaz kariyerine ve özel hayatına dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başarılı oyuncu hayatının son 10 yılı ile ilgili, "İyi ki sabretmişim diyorum çünkü her şeye sabrettim. O yüzden iyi ki diyorum" dedi.

5.03.2021Magazin
Türkiye, AB ile çeyrek asırlık Gümrük Birliğinin güncellenmesi için çabalarını yoğunlaştırdı

Türkiye, AB ile çeyrek asırlık Gümrük Birliği'nin güncellenmesi için çabalarını yoğunlaştırdı

25 yılı geride bırakan Gümrük Birliği uygulamalarında işleyişin iyileştirilmesi, kamu alımları, e-ticaret ve hizmetleri kapsayacak şekilde anlaşmanın genişletilmesine yönelik karşılıklı teknik ve üst düzey görüşmeler 2020'de de gündemdeydi.

5.03.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile video konferans görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye-Fransa ilişkileri ve bölgesel konular ele alındı.

2.03.2021Gündem
Kılıçdaroğlu’ndan AB elçilerine mektup

Kılıçdaroğlu’ndan AB elçilerine mektup

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Sosyalistler Partisi (PES) üyesi partilerin genel başkanları ile Avrupa Birliği üyesi ülkelerin Türkiye büyükelçilerine, önümüzdeki ay yapılacak AB zirvesi öncesi mektup yazdı. Kılıçdaroğlu, “Türkiye’yi Avrupa entegrasyonundan dışlayan görüşlere karşı çıkmanız, aksine bu entegrasyonun genişletilmesine ve tamamlanmasına katkı sunmanız bizleri memnun edecektir” dedi.

11.02.2021Gündem
Türk vatandaşlarına oturma izni veren  AB ülkeleri... İşte yapılması gerekenler

Türk vatandaşlarına oturma izni veren AB ülkeleri... İşte yapılması gerekenler

İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılması sonrası tanınan bir yıllık geçiş sürecinin sona ermesiyle birlikte Türkiye vatandaşları için ülkede şirket kurarak oturum izni alma imkanı ortadan kalktı. Fakat buna olanak sağlayan Ankara Anlaşması, diğer AB ülkeleri için geçerli olmaya devam ediyor.

29.01.2021Seyahat
AB liderlerinin uzun süren pazarlıkları

AB liderlerinin uzun süren pazarlıkları

Avrupa Birliği (AB), Macaristan ve Polonya’ya boyun eğerek kendi ortak değerlerini ayaklar altına aldı. AB devlet ve hükümet başkanları haklı olarak üye ülkelere ancak demokratik hukuk devleti ilkelerine, basın özgürlüğüne ve yolsuzluğa karşı kararlı mücadeleye riayet edilmesi halinde ‘kalkınma yardımı’ yapılmasına karar verdi.

12.12.2020Avrupa
Ankara Anlaşması nedir ve ne zaman bitiyor Konsolosluktan son tarih uyarısı

Ankara Anlaşması nedir ve ne zaman bitiyor? Konsolosluktan son tarih uyarısı!

Ankara Anlaşması, İngiltere'nin Brexit kararı sonrasında 31 Aralık 2020 tarihinde sona erecek. Bununla birlikte, Türkiye ve İngiltere arasındaki 1963 yılından bu yana kadar devam eden vize anlaşması da sona erecek. Türkiye'nin Londra Başkonsolusluğu tarafından yapılan duyuru ile hatırlatılan Ankara Anlaşmasının sona ereceği tarih, İngiliz makamlarına başvuru için son fırsat olacak. Peki, Ankara Anlaşması nedir ve ne zaman bitiyor? İşte, İngiltere'de çalışma izni ve iş kurma imkanından faydalanmak isteyenler için detaylı bilgiler

29.10.2020Gündem
Londra Başkonsolosluğu uyardı: Son gün 31 Aralık 2020

Londra Başkonsolosluğu uyardı: Son gün 31 Aralık 2020

Londra Başkonsolosluğu, 31 Aralık 2020’den sonra Ankara Anlaşması’yla ilgili İngiltere’de yürürlüğe girecek yeni düzenlemeler konusunda bir duyuru yayımladı.Başkonsolosluğun resmi Facebook sayfasında yer alan açıklamada şöyle denildi:

28.10.2020Avrupa
Avrupa Adalet Divanı’ndan Türkleri ilgilendiren karar

Avrupa Adalet Divanı’ndan Türkleri ilgilendiren karar

Lüksemburg’daki Avrupa Adalet Divanı Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarını ilgilendiren bir karar aldı. Kararda, Alman vatandaşlığına geçtikten sonra vatandaşlığı kaybetmiş olan kişilerin Alman vatandaşı olmadan önce sahip oldukları süresiz oturum haklarının kaybolmayacağına hükmedildi.

21.10.2020Avrupa
‘Seri saldırgan’ akıl hastanesine kapatıldı

‘Seri saldırgan’ akıl hastanesine kapatıldı

Londra’da geçen yıl 4 gün içinde 2’si Türk 5 kişiyi bıçaklayan ve birinin felç olmasına neden olan 31 yaşındaki Jason Kakaire akıl hastanesine kapatıldı.

29.09.2020Avrupa
Ah o eski  Babıali  günleri

Ah o eski Babıali günleri

Bugün meslekte 60 yılı geride bırakan duayen gazeteci Güneri Cıvaoğlu ile geçmiş yıllara yolculuk yaptık… Bize İkinci Dünya Savaşı gölgesindeki çocukluğunu, eskinin Babıâli’sindeki ilk iş görüşmesinde sorulan tuhaf soruları ve meslekteki en unutulmaz anılarını anlattı.

16.08.2020Gündem
8. Sınıf Sosyal Bilgiler Hatayın Ülkemize Katılması konu anlatımı

8. Sınıf Sosyal Bilgiler Hatay'ın Ülkemize Katılması konu anlatımı

Türkler tarih boyunca bağımsızlıklarına düşkün olan, her dönem kendi devletlerini kurmuş olan bir millettir. Bu sebeple Türk milletinin tarih boyunca kurduğu sayısız devlet bulunmaktadır. Türk toplumu hiçbir zaman başka devletlerin boyunduruğu altında yaşamayı kabul etmemiş, bunun için canla başla çalışmış bir toplumdur. Bunun en büyük göstergesi de 1938 yılında Hatay’ın bağımsız olması daha sonra 1939 yılında Türkiye'ye katılması şeklinde gösterilebilir. 8. Sınıf konularından bir tanesi olan Hatay'ın Türkiye'ye katılması konusu ile ilgili detayları derledik.

14.08.20208. SINIF
‘Zorların kadını’ndan zor adım beklentimiz

‘Zorların kadını’ndan zor adım beklentimiz

ANGELA Merkel, Almanya’da ‘ilklerin kadını’ olarak tarihe geçmeyi çoktan garantiledi. Merkel, Almanya’da en uzun süre iktidarda kalan muhafazakar Hıristiyan Demokrat Birliği’nin (CSU) ilk kadın Genel Sekreteri’dir (7 Kasım 1998 -10 Nisan 2000).

25.07.2020Avrupa
Ne olur... Artık biraz dürüst olun

Ne olur... Artık biraz dürüst olun

Danıştay’ın, Ayasofya’nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal ederek, ibadete açılmasının ve cami statüsünü kazanmasının önünü açması, birçok ülkede olduğu gibi Almanya’da da tepkiyle karşılandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Temmuz’da Ayasofya’nın cuma namazıyla ibadete resmen açılacağını ilan etmesi, Almanya’da çeşitli çevreleri küplere bindirdi.

15.07.2020Avrupa
Son dakika haberler: Bakan Çavuşoğlundan flaş açıklamalar

Son dakika haberler: Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş açıklamalar

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İngiltere Başbakanı Boris Johnson'la görüşmesinde serbest ticaret anlaşması dahil ikili ilişkilerin yanı sıra aralarında Libya'nın da olduğu bölgesel konuları ele aldıklarını söyledi.

8.07.2020Dünya
İngilterede Yargıtay, Ankara Anlaşması davasını reddetti

İngiltere'de Yargıtay, Ankara Anlaşması davasını reddetti

İngiltere'de Yargıtay, Ankara Anlaşması'yla ilgili değişikliklerin geriye dönük uygulanmasına karşı açılan davanın temyiz aşamasında ret kararı verdi.

28.04.2020Dünya
AB’nin ortak değerleri ayaklar altında

AB’nin ortak değerleri ayaklar altında

Tarihe karışan Sovyetler Birliği (SB) liderliğindeki ‘Demir Perde’ olarak da bilinen Doğu Blok’un 1989 yılında çökmesi üzerine Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Slovakya ve Polonya’nın da aralarında bulunduğu 10 ülkeye Avrupa Birliği’ne (AB) tam üyelik yolu açıldı.

4.04.2020Avrupa
Ankara Anlaşması’nın temyiz duruşması, video bağlantısıyla yapıldı

Ankara Anlaşması’nın temyiz duruşması, video bağlantısıyla yapıldı

İngiltere’de Ankara Anlaşması’yla ilgili değişikliklerin geriye dönük uygulanmasına karşı açılan davada, temyiz duruşması yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle video bağlantısıyla gerçekleştirildi.

27.03.2020Avrupa
Britanya Kebap Ödülleri sahiplerini buldu, geceye dev katılım oldu

Britanya Kebap Ödülleri sahiplerini buldu, geceye dev katılım oldu

Birleşik Krallık’ta bulunan dünya mutfağı pazarında oldukça yer etmiş olan Türk mutfağı, başta kebap olmak üzere zenginliğiyle İngiltere’de her geçen gün daha vazgeçilmez hale geliyor. Türkiye’den zincir restoranların da yapmış oldukları girişimlerle birlikte bilinirliği artan Türk mutfağı, tüm dünyada olduğu gibi İngiltere’de de değişik lezzetleriyle ün salıyor. Londra’da sekizincisi düzenlenen British Kebab Awards; Lambeth Belediye Başkanı ve CEFTUS Direktörü İbrahim Doğuş’un ev sahipliğinde İngiltere’nin iş, siyaset, sanat, spor dünyasını bir araya getirdi. Ödül töreni, Türkiye’nin tanıtım faaliyetine gastronomi, kültürel ve turizm açısından çok önemli katkı sağladı.

10.03.2020Yemek Kültürü
Brexit, Türkexit’e mi dönüşüyor İngiltereye yerleşen 30 bin Türk endişeli

Brexit, Türkexit’e mi dönüşüyor? İngiltere'ye yerleşen 30 bin Türk endişeli

Birleşik Krallık, 31 Ocak 2020’de Avrupa Birliği’ne 47 yıllık üyeliğini resmen sona erdirdi ve 11 aylık bir geçiş sürecinin ardından yoluna artık tek başına devam edecek. Bu durum Ankara Anlaşması’ndan yararlanarak İngiltere’ye giden ya da gitmeyi düşünen Türkleri nasıl etkiliyor ve etkileyecek?

İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi açıkladı: Türkiye ile serbest ticaret anlaşması

İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi açıkladı: Türkiye ile serbest ticaret anlaşması

İngiltere'nin, Avrupa Birliği’nden (AB) resmi olarak ayrılmasının ardından Türk vatandaşları açısından merak edilenleri İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott anlattı.

8.02.2020Ekonomi
‘Türkler hak kaybına uğramasın diye...’

‘Türkler hak kaybına uğramasın diye...’

Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılmasının ardından Türk vatandaşlarına bu ülkede iş kurma ve çalışma hakkı veren Ankara Anlaşması’nın geleceğine ve iki ülke arasındaki ilişkilere dair açıklamalarda bulundu. İngiltere’nin 31 Ocak 2020 itibarıyla AB üyeliğinden ayrıldığını ancak bu yılın sonuna kadar, ‘geçiş dönemi’ olarak adlandırılan süreçte AB kurallarını uygulamaya devam edeceğine dikkati çeken Yalçın, Ankara Anlaşması’nın da bu süre zarfında geçerliliğini koruyacağını söyledi:

5.02.2020Avrupa
AB’nin üst düzey yetkilileri Hürriyet için yazdı… Brexit: AB ve ortaklarımız için ne anlama geliyor

AB’nin üst düzey yetkilileri Hürriyet için yazdı… Brexit: AB ve ortaklarımız için ne anlama geliyor?

BİRLEŞİK Krallık Avrupa Birliği’nden 31 Ocak 2020’de ayrıldı. Ve biz ailemizin bir ferdini kaybetmiş olduk. Bu bizler, yani Avrupa vatandaşları için – ve tabi ki pek çok İngiliz vatandaşı için – hüzünlü bir andı...

3.02.2020Dünya
İngiltere artık AB üyesi değil

İngiltere artık AB üyesi değil

İngiltere, Galler, Kuzey İrlanda ve İskoçya’dan oluşan Birleşik Krallık, 47 yıl süren Avrupa Birliği üyeliğini önceki gece noktaladı. Başkent Londra coşkulu kutlamalara sahne olurken, Brexit karşıtları da tepkilerini dile getirmek için sokağa çıktı.

2.02.2020Dünya
GİRMEK İÇİN DE ÇIKMAK İÇİN DE CAN ATTILAR

GİRMEK İÇİN DE ÇIKMAK İÇİN DE CAN ATTILAR

Birleşik Krallık’ın eski başbakanlarından Winston Churchill, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra 19 Eylül 1946 tarihinde Zürih Üniversitesi’nde gençlerle buluşmasında, Avrupa’nın geleceğine dönük vizyonunu içeren bir konuşma yaptı.

1.02.2020Avrupa
‘Türkiye’nin üye olmama lüksü yok’

‘Türkiye’nin üye olmama lüksü yok’

TÜRKİYE, İngiltere’deki seçimlerin ardından Brexit’i daha yakın takibe aldı.

18.12.2019Dünya
Popülizmin yükselişi

Popülizmin yükselişi

İngiltere’deki erken seçimleri ülkenin AB’den hızlı ayrılığını savunan Muhafazakâr Parti lideri Boris Johnson büyük farkla kazandı. Johnson’ın seçim sürecinde ABD Başkanı Trump’ın 2016’daki kampanyasını kısmen kopyalaması sonuç verdi.

14.12.2019Dünya
‘Burada biraz kalabilir miyim’

‘Burada biraz kalabilir miyim?’

İngiltere Maliye Bakanı ve Muhafazakar Parti’nin önde gelen isimlerinden Sajid Javid, Southgate milletvekili adayı David Burrowes’un seçim kampanyasına destek vermek için Türklerin yoğun olarak yaşadığı Palmers Green’e gitti.

11.12.2019Avrupa
Tüp bebek uzmanı yurt dışına gitti, hastalar ortada kaldı Şoke eden iddia...

Tüp bebek uzmanı yurt dışına gitti, hastalar ortada kaldı! Şoke eden iddia...

İstanbul Şişli'de özel bir klinikte hizmet veren tüp bebek uzmanı Dr. Mustafa Acet yayınladığı videoda hastalığı sebebiyle Türkiye'den ayrıldığını duyurdu. Kliniğinin kapatılmasının ardından kliniğe ait web sitesi ve sosyal medya hesapları da kapatıldı. Çok sayıda anne adayı mağdur olduğunu belirterek, hastane hastane gezdiklerini söyledi. Mustafa Acet'in Türk vatandaşlarının meslek vizesi başvurusunda bulunarak İngiltere'de ticaret yapma ve yerleşim hakkı elde edebildiği Ankara Anlaşması ile İngiltere'ye gitmeye çalıştığı ortaya çıktı.İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı tarafından olaya ilişkin inceleme başlatıldı.

6.10.2019Gündem
Kazanılmış hakkı yeniden kazanmak

Kazanılmış hakkı yeniden kazanmak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kısa bir süre önce ‘Avrupa Birliği (AB) ile Vize Serbestisi Diyaloğu’ sürecine ilişkin bir genelge yayınladı. Bu genelgedeki ‘Vize Serbestisi Yol Haritası’nda yer alan kriterlerin yerine getirilmesi için çalışmaların hızlandırılması gerektiğinin altı çizildi.

30.09.2019Avrupa
AP, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu üyelerini seçti

AP, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu üyelerini seçti

Avrupa Parlamentosu (AP), Türkiye-Avrupa Birliği (AB) Karma Parlamento Komisyonu'nun (KPK) yeni üyelerini seçti.

27.09.2019Dünya
Ankara Anlaşması davası temyize gidiyor

Ankara Anlaşması davası temyize gidiyor

İngiltere’de Yüksek Mahkemeden, Türklere, hükümetin Ankara Anlaşması koşullarında gittiği değişikliklere karşı açtıkları davayı temyize götürme izni çıktı.

17.09.2019Dünya
‘Ankara Anlaşması’ davası temyize gidiyor

‘Ankara Anlaşması’ davası temyize gidiyor

Ankara Anlaşması’ndan yararlanarak İngiltere’ye gelen Türkler tarafından oluşturulan ‘Türk İş İnsanları Birliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Yüksek Mahkeme’nin, hükümete karşı açtıkları davayı temyize götürmelerine izin verdiği bildirildi.

17.09.2019Avrupa
Brexit Türk vatandaşlarını nasıl etkileyecek Ankara Anlaşmasında son durum...

Brexit Türk vatandaşlarını nasıl etkileyecek? Ankara Anlaşması'nda son durum...

İngiltere’de Brexit tartışmaları ve erken seçim sinyalleri gelmeye devam ederken Türk vatandaşlarının ilgi gösterdiği Ankara Anlaşması ile ilgili belirsizlikler devam ediyor.

5.09.2019Dünya
Türkiye’yi dışlayıp Türkleri küstürmeyin

Türkiye’yi dışlayıp Türkleri küstürmeyin

Avrupa Birliği (AB) bir medeniyet projesidir. AB bir dayanışma projesidir. AB bir barış projesidir. Almanya, Fransa. İtalya, Hollanda, Belçika ve Lüksemburg şu andaki AB’nin temellerini 1951 yılında kurdukları Avrupa Maden ve Çelik Birliği ile attılar.

17.08.2019Avrupa
Ankara Anlaşması 31 Ekim’den sonra bitebilir

Ankara Anlaşması 31 Ekim’den sonra bitebilir

Vize ve danışmanlık firması CSS Legal, İngiltere hükümetince belirlenen anlaşmasız Brexit hazırlık çalışmalarının bir parçası olarak İngiliz İçişleri Bakanlığı sadece Türk vatandaşlara özel olan İngiltere Ankara Anlaşması İş Kurma Vizesi’nin 31 Ekim’den sonra bitebileceğini duyurdu.

6.08.2019Avrupa
Adalet Divanı Danimarka’yı haksız buldu: Türk aile birleşebilir

Adalet Divanı Danimarka’yı haksız buldu: Türk aile birleşebilir

Avrupa Adalet Divanı, Danimarka’da yaşayan eşi ve çocuklarının yanına yerleşmek isteyen bir Türk kadının aile birleşimi talebini, ‘Danimarka’ya aidiyet duygusu zayıf olduğu’ gerekçesiyle reddeden Danimarka’yı haksız buldu. Kararın emsal teşkil edebileceği belirtiliyor.

11.07.2019Avrupa
AB mahkemesi aile birleşimi davasında Türk aileyi haklı buldu

AB mahkemesi aile birleşimi davasında Türk aileyi haklı buldu

Avrupa Adalet Divanı, Danimarka'nın, Türk çiftin aile birleşimini engellemek için "bağlılık şartını" öne sürmesini, Türkiye ve Avrupa Birliği (AB) ülkeleri arasındaki Ankara Anlaşması'nın ihlali olarak nitelendirerek hukuksuz olduğuna hükmetti.

10.07.2019Dünya
İngiliz siyasilerden İçişleri’ne:  Türkler mağdur edildi Birleşik Krallık’ın itibarı zedeleniyor

İngiliz siyasilerden İçişleri’ne: Türkler mağdur edildi! Birleşik Krallık’ın itibarı zedeleniyor

İngiltere’de aralarında Londra Büyükşehir Belediye Başkanı Sadiq Khan, Liberal Demokrat Parti lideri Sör Vince Cable ile eski Yeşil Parti lideri Caroline Lucas’ın da aralarında bulunduğu altı partiden 20’den fazla siyasi, binlerce Türkiye vatandaşının mağdur olduğunu belirterek İngiltere İçişleri Bakanlığı’na “Ankara Anlaşması koşullarında yapılan geriye dönük değişikliklerin durdurulması” çağrısı yaptı.

26.06.2019Avrupa
Galatasarayın şampiyonluğu Almanyada kutlandı

Galatasaray'ın şampiyonluğu Almanya'da kutlandı

Spor Toto Süper Lig'de 2018-2019 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray'ın elde ettiği 22. şampiyonluk, Almanya'da dün organize edilen etkinlikle kutlandı.

15.06.2019Futbol
İngilterede bilişim sektöründe açık artabilir

İngiltere'de bilişim sektöründe açık artabilir

May’in istifası sonrası Türk bilişimcilerinin ilgi gösterdiği Ankara Anlaşmasının akıbeti ne olacak?

28.05.2019Teknoloji
10 adımda Brexit süreci

10 adımda Brexit süreci

2016 yılında referandum ile başlayan Brexit süreci tıkanma noktasına geldi. Peki bu süreç neden tamamlanamıyor?

16.04.2019Dünya
3 ayda 48’i ölümle sonuçlanan 60 saldırı Londralıları isyan ettirdi

3 ayda 48’i ölümle sonuçlanan 60 saldırı Londralıları isyan ettirdi

İngiltere’de 3 ay içinde 48’i ölümle sonuçlanan ve aralarında Türklerin de bulunduğu 60’ın üzerinde kişinin bıçaklandığı saldırılar, polis istasyonu karşısında protesto edildi.

11.04.2019Avrupa

Yazar Sonuçları

100 yıllık albümümüzde gözüme çarpan birkaç şey

Dünden beri derin bir yakın tarih nostaljisi yaşıyorum.

24.10.2020

‘Fame’ müzikali aralıkta İstanbul’a geliyoooo

Her hafta bir müzikal izliyoruz Alya’yla. Bizimki ‘Londra Anlaşması’! Herkes buraya Ankara Anlaşması’yla geliyor ya, bizim de kendi aramızda yaptığımız böyle bir anlaşma var. İkimiz de müzikal izlemeyi çok seviyoruz. Hatta birazdan Fame müzikaline giriyoruz.Evet, popüler kültürün efsaneleri arasında yer alan o meşhur müzikalden söz ediyorum. Biz West End’de izleyeceğiz. Siz ise 10-15 Aralık tarihleri arasında Zorlu PSM’de.Sadece 8 performans için İstanbul’a geliyorlar. 75. yılını kutlayan Yapı Kredi ana sponsorluğunda Türk izleyicisiyle buluşacaklar. Ben 80’lerin ikonu olan bu müzikali izlemek için heyecanlıyım. Alya, “Artık yeter yazdığın, hadi içeri girip izleyelim!” diyor. Ben gidiyorum. Sizi bu müzikalle ilgili bilgi aldığım, Piu Entertainment’tan Cemil Demirok’la baş başa bırakıyorum. İzlenimleri sonra paylaşırım.

18.10.2019

Yeni nesil göçmenler Gittiler ama kopamadılar...

BAŞARILI gazeteci Bahar Çuhadar, çok ilginç bir kitap yazdı: ‘Yeni Ülke Yeni Hayat’. Heyecanla okudum. Yeni bir hayat kurmak için Türkiye’den göç eden, 30’larındaki 10 kişinin hikâyesi. Bu mübadeleden, azınlıkların zorunlu gidişlerinden, iltica yoluyla gerçekleşen siyasi göçlerden, işçi ve hatta beyin göçlerinden farklı bir durum. Çuhadar’a göre “yaşam tarzı göçü”. Tespit bana çok ilginç geldi. Zaten TÜİK verilerine göre yurtdışına göçte yüzde 42.5 oranında artış olmuş. Bu da önemli bir gösterge. Yaşadığımız zamanın ve günümüz Türkiye’sinin ruhuna uygun bir kitap. “Geçmişi ve bugünü bırakıp, geleceği başka bir ülkede inşa etmek mümkün mü? Yeni bir ülke, yeni bir şehir, yeni bir dil, yeni insanlar, yeni ağaçlar, yeni bir gökyüzü bulmak, yeniden köklenmek mümkün mü?” Bu soruların cevabını arıyor Çuhadar...

26.06.2019