EKSTRA
MENÜ

Amedy Coulibaly

Amedy Coulibaly ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Amedy Coulibaly haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 66 Amedy Coulibaly haberi bulunmuştur.

Amedy Coulibaly Haberleri

Charlie Hebdo davasında karar açıklandı

Charlie Hebdo davasında karar açıklandı!

Charlie Hebdo'nun Paris'teki binasına 2015 yılında saldıran ve Yahudi süpermarketin saldırısının yapılmasına yardımcı olmakla suçlanan, aralarında Türk kökenli zanlıların da bulunduğu toplam 14 kişi hakkında Ağır Ceza Mahkemesi nihai kararını verdi.

16.12.2020Dünya
Fransada kritik Charlie Hebdo davası başladı

Fransa'da kritik Charlie Hebdo davası başladı

Fransa'nın başkenti Paris'te Ocak 2015'te Charlie Hebdo dergisine ve Yahudi marketine düzenlenen, 17 kişinin hayatını kaybettiği saldırılara ilişkin dava başladı. Davanın 10 Kasım'da karara bağlanması bekleniyor.

2.09.2020Dünya
Fransada şok saldırı

Fransa'da şok saldırı

Fransa'nın doğusundaki Lyon kenti yakınlarındaki bir fabrikada düzenlenen saldırıda, bir kişi kafası kesilerek öldürüldü. Olayın ardından yakalanan zanlılarından birinin 2006'da sorgulandığı ortaya çıktı.

26.06.2015Dünya
O rehineler Fransız televizyonlarına dava açacak

O rehineler Fransız televizyonlarına dava açacak

Fransa’nın başkenti Paris’teki koşer bir süpermarkette radikal İslamcı Amedy Coulibaly tarafından rehin alınan ancak olaydan sağ kurtulmayı başaran beş kişinin, olay sırasında yaptıkları canlı yayında sergiledikleri sorumsuz tavırlar nedeniyle Fransız televizyonlarına dava açma hazırlığı içinde olduğu açıklandı.

4.04.2015Dünya
Saldırıya uğrayan market tekrar açıldı

Saldırıya uğrayan market tekrar açıldı

Ocak ayında Fransa’nın başkenti Paris’i hedef alan terör saldırılarında 4 kişinin hayatını kaybettiği Yahudi market 'Hyper Cacher' yeniden açıldı. 9 Ocak’ta Mali asıllı Amedy Coulibaly’nin 20’den fazla kişiyi rehin aldığı, 4 kişiyi de öldürdüğü marketin açılışını Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve gerçekleştirdi.

16.03.2015Avrupa
Hayat Boumeddiene, IŞİD dergisine konuştu

Hayat Boumeddiene, IŞİD dergisine konuştu

FRANSA’nın başkenti Paris’te geçen ay Yahudi gıda ürünleri satan bir koşer markete silahlı saldırı gerçekleştiren Amedy Coulibaly’nin eşi Hayat Boumeddiene’in (26) verdiği bir röportaj IŞİD’in Fransızca dergisi Dar el-İslam’da yayımlandı.

13.02.2015Dünya
Bu kadın Hayat mı

Bu kadın Hayat mı

Terör örgütü Irak-Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) yeni yayınladığı bir videoda, sadece gözleri görünen yüzü maskeli kadının Türkiye üzerinden Suriye’ye gidip izini kaybettiren, Paris’teki koşer markete saldırı düzenleyen cihatçı Amedy Coulibaly’nin eşi Hayat Boumeddiene olabileceği belirtildi.

6.02.2015Dünya
Türkiye’den Tel Abyad’a geçmiş

Türkiye’den Tel Abyad’a geçmiş

FRANSA’da markete saldırı düzenleyen Amedy Coulibaly’nin eşi Hayat Boumeddiene’nin Türkiye’deki 6 günlük sır ziyaretinin ardından 8 Ocak’ta Akçakale’den IŞİD kontrolündeki Rakka’ya bağlı Tel Abyad’a yasadışı yollardan geçtiği kaydedildi.

5.02.2015Dünya
IŞİD videosundaki kadın Hayat Boumeddiene mi

IŞİD videosundaki kadın Hayat Boumeddiene mi?

IŞİD tarafından yayınlanan son videoda görülen kadın militanın Paris’te markete saldıran Amedy Coulibaly’nin kız arkadaşı Hayat Boumeddiene olduğu iddia edildi.    Geçtiğimiz ay IŞİD militanı Amedy Coulibaly Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan bir markete saldırı gerçekleştirmişti. Saldırıyı gerçekleştiren Coulibaly’nin kız arkadaşı Hayat Boumeddiene’nin Türkiye üzerinden Suriye’ye geçtiği tespit edilmişti. IŞİD tarafından yayınlanan “Patlama Fransa 2” videosunda görülen kamuflaj bereli militanın Coulibaly’nin kız arkadaşı Hayat Boumeddiene olduğu öne sürüldü. Öte yandan militanın, Fransa’da daha fazla saldırının gerçekleştirmesini ifade ettiği görüntülerde “ Bu mesaj son olayın ardından Fransa’da yaşamaya devam eden Müslüman toplumuna. Kardeşlerim Şerif, Said, Amedy Coulibaly bu saldırıyı gerçekleştirerek Hazreti Peygamberimizin intikamını adılar, onurunu temizlediler” dediği anlaşıldı.

5.02.2015Haber
80 tutuklunun hücresi arandı

80 tutuklunun hücresi arandı

Fransa'da çoğunluğu terör saldırısı hazırlığında olmaktan tutuklananların hücrelerinde yapılan aramada; cep telefonu, hafıza kartı ve bilgisayar malzemelerine ulaşıldı.

27.01.2015Avrupa
Fransızlar: Ayrımcılık yapılıyor

Fransızlar: Ayrımcılık yapılıyor

Fransa Başbakanı Valls’in başlattığı “apartheid” tartışması, Fransızların çoğunun ülkede ayrımcılık yapıldığı düşüncesinde olduğunu gösterdi.

25.01.2015Avrupa
Şam’dan Türkiye’ye Hayat şikâyeti

Şam’dan Türkiye’ye Hayat şikâyeti

Şam yönetimi, Fransa’da bir kadın polisi ve markette dört rehineyi öldüren Amedy Coulibaly’nin imam nikâhlı eşi Hayat Boumeddiene’in Suriye’ye kaçak yollarla girişine izin verdiği iddiasıyla Türkiye’yi Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne şikayet etti.

22.01.2015Dünya
Suriye, Türkiyeyi BMye şikayet etti

Suriye, Türkiye'yi BM'ye şikayet etti

Şam yönetimi, Fransa’da bir kadın polisi ve markette dört rehineyi öldüren Amedy Coulibaly’nin imam nikahlı eşi Hayat Boumeddiene’in Suriye'ye kaçak yollarla girişine yardım ettiği iddiasıyla Türkiye'yi Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne şikayet etti.

22.01.2015Dünya
15 kişiyi kurtaran Malili Müslüman genç, törenle Fransız vatandaşı oldu

15 kişiyi kurtaran Malili Müslüman genç, törenle Fransız vatandaşı oldu

Paris'te bir Yahudi marketine düzenlenen silahlı baskında 15 müşteriyi derin dondurucuya saklayarak hayatlarını kurtaran Malili Müslüman genç Lassana Bathily, törenle Fransız vatandaşı oldu.

21.01.2015Dünya
Fransa: Türkiye ile tam işbirliği içindeyiz

Fransa: Türkiye ile tam işbirliği içindeyiz

Fransız hükümeti, terörle mücadele konusunda Paris ve Ankara'nın tam işbirliği içinde olduğunu açıkladı.

21.01.2015Dünya
Fransa 3 bin kişiyi izleyecek

Fransa 3 bin kişiyi izleyecek

Fransa Başbakanı Manuel Valls, terörle mücadele kapsamında 3 bin kişiyi izleyeceklerini açıkladı.

21.01.2015Avrupa
Mahkemeye sevk edilen 4 şüpheli tutuklandı

Mahkemeye sevk edilen 4 şüpheli tutuklandı

Fransa'nın başkenti Paris'te, polis ekibi ve Musevilere ait markete saldırı düzenleyen Amedy Coulibaly'ye silah sağlamak ve lojistik destek vermek suçundan gözaltına alındıktan sonra mahkemeye sevk edilen 4 kişi tutuklandı.

21.01.2015Avrupa
Pariste 15 kişiyi kurtaran genç Fransız vatandaşı oldu

Paris'te 15 kişiyi kurtaran genç Fransız vatandaşı oldu

Paris’te bir Yahudi marketine düzenlenen silahlı baskında 15 kişiyi kurtaran Malili Müslüman genç Bathily, törenle Fransız vatandaşı oldu.

21.01.2015Avrupa
Metin K. bir ay daha tutuklu

Metin K. bir ay daha tutuklu

Paris’te bir marketi basan Amedy Coulibaly ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle kendiliğinden polise teslim olan Metin K. Belçika’da hâkim karşısına çıktı.

19.01.2015Dünya
Otel sahibi: “Diana bizde kalmadı”

Otel sahibi: “Diana bizde kalmadı”

İngiliz Daily Mail gazetesi, 6 Ocak’ta Sultanahmet’teki Turizm Şube Müdürlüğü’ne intihar saldırısı düzenleyerek bir polisin şehit olmasına neden olan Dağıstanlı terörist Diana Ramazanova’nın, Fransa’da 1’i polis 5 kişiyi öldüren Amedy Coulibaly’nin imam nikahlı eşi Hayat Boumeddiene aynı tarihlerde Kadıköy’deki Bade Otel’de konakladıklarını iddia etti.

18.01.2015Dünya
Katliam öncesi 5 kişiyi İstanbul’a yolcu etmiş

Katliam öncesi 5 kişiyi İstanbul’a yolcu etmiş

Paris’te Charlie Hebdo dergisine ve Yahudi marketine düzenlenen saldırılarla ilgili haberlerde yine Türkiye’nin adının geçtiği iddialar gündeme geldi. Yahudi marketine 9 Ocak’ta düzenlediği saldırıda polis tarafından öldürülen Amedy Coulibaly (32), eylem öncesi sadece eşi Hayat Boumeddiene’ni değil dört kişiyi daha İspanya’dan Türkiye’ye yolcu etmiş.

17.01.2015Dünya
Bulgaristanda yakalanan Fransızın yanındaki sır Türk

Bulgaristan'da yakalanan Fransız'ın yanındaki sır Türk

Charlie Hebdo saldırısını düzenleyen Cherif ve Said Kouachi kardeşlerin suç ortağı olduğu öne sürülen ve otobüsle Bulgaristan’dan Türkiye’ye geçmeye çalışırken yakalanan 28 yaşındaki Fransız vatandaşı Fritz-Joly Joachin’le ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Joachin'le birlikte seyahat eden ve Kouachi kardeşleri tanıdığı belirtilen biri Türk, üç kişinin Türkiye'ye geçtiği açıklandı.

17.01.2015 Dünya
Avrupa’da terörün hedefinde polis var

Avrupa’da terörün hedefinde polis var

Brüksel banliyösünde 2 saldırganın bir polis karakoluna saldırı yapmaya hazırlanırken öldürülmelerinin ardından, İngiliz basınında Avrupa’da aktif radikal dinci hücrelerin yeni hedefinin polis olduğu ileri sürüldü.

17.01.2015Avrupa
5 ülkede operasyon

5 ülkede operasyon

Siyasi hiciv dergisi Charlie Hebdo ile Yahudi gıda ürünleri (koşer) satan bir markete saldırı sonrası dün Almanya, Fransa ve Belçika’da operasyonlar düzenlendi. Almanya’da iki Türk İngiltere’de 1, Fransa’da 12, önceki gün iki cihatçının öldürüldüğü Belçika’da da 13 kişi gözaltına alındı. Avusturya’da da dün terör örgütü IŞİD sempatizanı 14 yaşındaki bir Türk çocuk yakalandı.

16.01.2015Dünya
Müslüman gence vatandaşlık verecek

Müslüman gence vatandaşlık verecek

Fransa, Paris'teki market saldırısında 15 kişiyi derin dondurucuda saklayarak kurtaran Malili Bathily'e, vatandaşlık verecek...

16.01.2015Avrupa
Fransadan kahraman göçmene vatandaşlık müjdesi

Fransa'dan kahraman göçmene vatandaşlık müjdesi

Paris'te rehineleri kurtaran Müslüman Bathily'e Fransız vatandaşlığı verilecek.

15.01.2015Dünya
Hayat, Amedy Coulibaly ile Madrid’de buluşmuş

Hayat, Amedy Coulibaly ile Madrid’de buluşmuş

FRANSA’nın başkenti Paris’teki Yahudi marketine saldırı düzenleyerek dört rehineyi öldüren Amedy Coulibaly (32) isimli saldırganın, silahlı eylemlerden önce, Türkiye üzerinden Suriye’ye kaçan imam nikâhlı eşi Hayat Boumeddiene’la İspanya’nın başkenti Madrid’de buluştuğu ortaya çıktı.

15.01.2015Dünya
Paristeki market saldırısının yeni görüntüleri

Paris'teki market saldırısının yeni görüntüleri

Fransa'nın başkenti Paris'teki bir koşer marketinin Amedy Coulibaly isimli saldırgan tarafından basıldığı olayın yeni görüntüleri ortaya çıktı.

15.01.2015Dünya
Fransanın aradığı Hayat Bumedyen adlı kişinin Türkiyeye giriş anı

Fransa'nın aradığı 'Hayat Bumedyen' adlı kişinin Türkiye'ye giriş anı

Fransa’daki koşer market saldırısını düzenleyen Amedy Coulibaly’nin aranan militan imam nikâhlı eşi Hayat Boumeddiene’i 2 Ocak’ta Türkiye’ye giriş yapma anı böyle görüntülendi.

15.01.2015Haber
Coulibaly’nin silahı Belçika’dan

Coulibaly’nin silahı Belçika’dan

Fransa’nın başkenti Paris’teki bir süpermarketi basan Amedy Coulibaly’nin kullandığı silahlardan birini Türk kökenli bir Belçikalı’dan almış olabileceği iddia edildi.

15.01.2015Dünya
Fritz Jolie Joaquin İstanbulda Hayat ile buluşacaktı

Fritz Jolie Joaquin İstanbul'da Hayat ile buluşacaktı

Fransa’nın başkenti Paris’te Charlie Hebdo haftalık mizah dergisine düzenledikleri saldırıda 12 kişiyi öldüren Cherif ve Said Kouachi kardeşlerin suç ortağı olduğu öne sürülen ve Bulgaristan’dan otobüsle Türkiye’ye geçmek isterken yakalanan 28 yaşındaki Fritz Jolie Joaquin, terör iddialarını kabul etmedi. Kouachi kardeşlerle sadece 'çocukluk arkadaşı’ olduğunu savunan şüpheli Joaquin, Fransa’ya iade edilmeyi de istediğini söyledi.

14.01.2015Dünya
Fransada terör saldırılarında dördüncü şüpheli paniği

Fransa'da terör saldırılarında dördüncü şüpheli paniği

Geçtiğimiz hafta iki gün içinde Fransa'yı kana bulayan terör saldırılarında öldürülen üç kişinin dışında üçüncü bir suç ortağının daha parmağı olduğu düşünülüyor.

14.01.2015Dünya
Hayat Boumeddienein kaldığı otel saldırıdan iki gün önce polis tarafından basılmış

Hayat Boumeddiene'in kaldığı otel saldırıdan iki gün önce polis tarafından basılmış

Fransa'da imam nikahlı olarak birlikte yaşadığı Amedy Coulibaly’nin öldürüldüğü market saldırısının diğer sorumlusu olarak aranan Hayat Boumeddiene’in İstanbul’a geldikten sonra konakladığı Kadıköy’deki otelin, Charlie Hebdo saldırısından iki gün önce, yani 5 Ocak günü polis tarafından arandığı ortaya çıktı.

14.01.2015Dünya
Hayat’ın kaldığı otele girdiler

Hayat’ın kaldığı otele girdiler

İngiliz Sun gazetesi, Fransa’daki terör eylemlerinde biri polis 4 kişiyi öldüren Amedy Coulibaly’nin kendisi gibi radikal İslamcı olan sevgilisi Hayat Boumeddiene’in İstanbul’da kaldığı otel odasını görüntüledi.

14.01.2015Dünya
Fransız komedyene Coulibaly gözaltısı

Fransız komedyene 'Coulibaly' gözaltısı

Fransız komedyen Dieudonne M'Bala, teröre destek veren açıklama yaptığı gerekçesiyle gözaltına alındı.

14.01.2015Dünya
İlkokul arkadaşı: Hayat, Suriye’deki  hayata dayanamaz

İlkokul arkadaşı: Hayat, Suriye’deki hayata dayanamaz

FRANSA’da geçen hafta markete saldırı düzenleyip dört rehineyi öldüren Amedy Coulibaly’nin (32) imam nikâhlı eşi Hayat Boumeddiene’nin (26) ilkokul arkadaşı, “Hayat Suriye’deki yaşama fazla dayanamaz” dedi.

13.01.2015Dünya
İşte Fransanın aradığı o kadın

İşte Fransa'nın aradığı o kadın!

Fransa’daki koşer market saldırısını düzenleyen Amedy Coulibaly’nin aranan militan imam nikâhlı eşi Hayat Boumeddiene’i 2 Ocak’ta Türkiye’ye giriş yapma anı böyle görüntülendi.

13.01.2015Haber
Türkiye’nin suçu Suriye’ye komşu olmak mı

Türkiye’nin suçu Suriye’ye komşu olmak mı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Almanya Başbakanı Angela Merkel’le ortak basın toplantısında ‘Teröristlerin Türkiye sınırından rahatça geçtiği’ iddialarını soran bir gazeteciye, “Türkiye’nin suçu Suriye’ye komşu olmak mı?” diyerek şu yanıtı verdi: “Biz sınırlarımızı teröristlerin girip çıkması için değil, Esad rejiminden kaçan insanların kurtulması için açtık. Türkiye hiçbir terör örgütüne müsamaha göstermemiştir. Sadece Esad rejiminden kaçan insanlara kucak açmıştır.”

13.01.2015Dünya
7 bin hayalet IŞİD’çi var

7 bin hayalet IŞİD’çi var

Fransa saldırısı, dünyayı kara kara düşündüren bir gerçeği ortaya çıkardı. Suriye’de savaşan 15 bin IŞİD militanı olduğu biliniyor, ancak bunlardan sadece 7.800’ü ismen biliniyor. Diğerleri ‘turist’ gibi seyahat edebiliyor. Fransa’daki saldırılarla bağlantılı aranan Hayat Boumeddine (26) isimli kadın da bunlardan sadece biri.

13.01.2015Dünya
Buz odasında 5 saat böyle beklediler

Buz odasında 5 saat böyle beklediler

IŞİD militanı Amed Coulibaly’nin Fransa’daki koşer süpermarkete yaptığı baskında soğutma odasına gizlenen müşterilerin görüntüleri ortaya çıktı. Marketin Müslüman çalışanı Lassana Bathily’nin gizlediği bu aile, eksi 3 derecede 5 saat beklerken üst katta katliam vardı. Kurtulunca büyük sevinç yaşadılar.

12.01.2015Dünya
Hayat Boumeddienein babası polise bilgi verdi

Hayat Boumeddiene'in babası polise bilgi verdi

İngiliz Daily Mail gazetesi, Fransa'da arananlar listesinde olan Hayat Boumeddiene'in babasının, kızının resmini televizyonda görünce polise giderek bilgi verdiğini yazdı.

12.01.2015Dünya
Fransada 10 bin asker görevlendiriliyor

Fransa'da 10 bin asker görevlendiriliyor

Fransa Başbakanı Manuel Valls, 10 bin askerin ülke genelinde terörle mücadeleye destek vermek için görevlendirileceğini söyledi.

12.01.2015Dünya
Çavuşoğlu: Hayat Boumedienne Kadıköydeydi

Çavuşoğlu: Hayat Boumedienne Kadıköy'deydi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu "Fransa'da süpermarkete saldırı düzenleyen Coulibaly'nin eşi , 2 Ocak'ta Madrid üzerinden Türkiye'ye gelmiş. Havaalanında görüntüleri var. Daha sonra beraberinde başka bir insanla Kadıköyde bir otelde kalmış, sonra 8 Ocak'ta da Suriye'ye geçmiş. O da telefon kayıtlarından belli oluyor" dedi. Çavuşoğlu'nun açıklamalarını yabancı ajanslar flaş olarak geçti.

12.01.2015Gündem
Hayat Boumeddiene’in parmak izi Türkiyede

Hayat Boumeddiene’in parmak izi Türkiye'de

FRANSA’da cihatçı sevgilisi Amedy Coulibaly’nin öldürüldüğü Yahudi gıda ürünleri satan markete yapılan saldırının diğer sorumlusu olarak aranan ve 2 Ocak’ta Türkiye’ye gelen Hayat Boumeddiene’in 4 Ocak’ta Şanlıurfa’da kayıplara karıştıktan bir süre sonra Akçakale civarında göründüğü ortaya çıktı. Hürriyet’in edindiği bilgiye göre, Türk güvenlik birimlerinde Boumeddien’in parmak izleri bulunuyor. Bakan Çavuşoğlu ise az önce yaptığı açıklamada Boumedienne'nin 2 Ocak'ta Madrid üzerinden Türkiye'ye geldiğinin, Kadıköy'de bir otelde kaldığının ve 8 Ocak'ta Suriye'ye geçtiğinin tespit edildiğini doğruladı.

12.01.2015Dünya
MİT Fransız makamlara Hayat Boumedienneyi bildirdi

MİT Fransız makamlara Hayat Boumedienne'yi bildirdi

Fransa’da bir kadın polisi ve markette dört rehineyi öldüren Amedy Coulibaly’nin imam nikahlı eşi Hayat Boumeddiene’in 2 Ocak’ta Türkiye’ye geldiği şimdi ise Suriye’de olduğu iddia edildi. MİT'in, Boumedienne'nin Suriye'ye geçiş yaptığı bilgisini Fransız makamlara bildirdiği belirtildi.

11.01.2015Dünya
Coulibalyden IŞİD videosu

Coulibaly'den 'IŞİD' videosu

Fransa'nın başkenti Paris'teki bir koşer marketine saldırı düzenleyen ve gerçekleştirilen polis operasyonunda öldürülen Amedy Coulibaly'ye ait olduğu iddia edilen bir video yayımlandı. Coulibaly, yedi dakikalık videoda, IŞİD bayrağı önünde konuşuyor.

11.01.2015Dünya
Paristeki market saldırısında 15 kişiyi kurtaran Malili genç

Paris'teki market saldırısında 15 kişiyi kurtaran Malili genç

Fransa'da bir koşer marketteki rehine operasyonuyla ile ilgili ilginç detaylar ortaya çıktı. Malili bir Müslüman genç 15 kişiyi derin dondurucuda saklayarak kurtardı.

11.01.2015Dünya

Yazar Sonuçları

Fransa'nın terör sicili

FRANSA'da terör saldırılarının tarihi Cezayir savaşının olduğu 1960'lı yıllara dayanıyor. 1960 yılından bu yana geçen 55 yılda kaç terör saldırısı oldu? Terör saldırılarını kimler ve hangi örgütler yaptı? Bu saldırılarda kaç kişi öldü? İslam korkusunun İslam düşmanlığına dönüşeceğini 22 yıl önce kim öngördü?

23.01.2015

Paris'in 'Çakma Müslüman' teröristleri

Paris'te elliye yakın ülkenin devlet ve hükümet başkanının katıldığı 'Cumhuriyet yürüyüşü 'ne neden olan saldırıları yapan teröristlerin tutarsız açıklamaları, İslam ve İslamcı gruplarla ilgili söyledikleri hem El Kaide ve IŞİD'le hem de Müslümanlıkla ilgilerinin ne kadar 'derin !' olduğunu ortaya koydu.

12.01.2015

Paris milat olsun

DÜNYA. Paris’te düzenlenen saldırıların şokunu yaşıyor.

11.01.2015