Bu kadın Hayat mı

Bu kadın Hayat mı

Terör örgütü Irak-Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) yeni yayınladığı bir videoda, sadece gözleri görünen yüzü maskeli kadının Türkiye üzerinden Suriye’ye gidip izini kaybettiren, Paris’teki koşer markete saldırı düzenleyen cihatçı Amedy Coulibaly’nin eşi Hayat Boumeddiene olabileceği belirtildi.

Haberin Devamı

IŞİD’in yayınladığı ”Blow Up France 2”(Fransa’yı havaya uçur 2) isimli videoda Fransızca konuşan maskeli teröristler, Fransa’da geçen ay düzenlenen terör saldırılarına övüyor ve Müslümanlara bu ülkeye yeni saldırılar düzenlemeleri çağrısında bulunuyor. Bir militan, “Vazgeçme, silahını asla bırakıp teslim olma. Öldür” diyor. Videodaki kadın ise Hayat Boumeddiene’a benzetildi.

Bu kadın Hayat mı
HAYAT, TÜRKİYE'DEN TEL ABYAD'A GEÇMİŞ

FRANSA ARAŞTIRIYOR

Market saldırısıyla ilgili soruşturmayı yürüten ekibe yakın bir kaynak, Amerikan CNN kanalına yaptığı açıklamada, “Fransız yetkililer videodaki elinde silah olan kadının Hayat Boumeddiene olma olasılığını araştırıyor” ifadelerini kullandı. Fransa’nın başkenti Paris’te

Bu kadın Hayat mı
hiciv dergisi Charlie Hebdo’ya yapılan saldırının faili kardeşler Cherif ve Said Kouachi ile bağlantılı olarak bir kadın polisi ve 9 Ocak’ta Musevi inancına uygun (Koşer) gıda ürünleri satan bir markette dört rehineyi öldüren Amedy Coulibaly’nin imam nikahlı eşi Hayat Boumeddiene’in 2 Ocak’ta Madrid-İstanbul uçağıyla Türkiye’ye geldiği, 8 Ocak’ta ise Suriye’ye geçtiği belirlenmişti. Hayat Boumeddiene’in izine Suriye’ye geçtikten sonra ulaşılamadı.

Haberin Devamı

BM: IŞİD, ZİHİNSEL ENGELLİ ÇOCUKLARI KULLANIYOR

Birleşmiş Milletler’in yeni yayınladığı bir rapor, terör örgütü IŞİD’in zihinsel engelli çocukları intihar bombacısı yaptığını ortaya koydu. 18 bağımsız uzmandan oluşan BM Çocuk Hakları Komitesi, 1998’den bu yana ilk kez Irak’ta çocuk haklarıyla ilgili bir rapor hazırladı. Rapora göre, IŞİD kaçırdığı çocukları seks kölesi olarak satıyor, işkence ediyor, bir kısmını çarmıha gererek, diri diri gömerek ya da kafalarını keserek vahşice öldürüyor. Bazı çocuklar ise IŞİD mevzilerine yönelik hava saldırılarının engellenmesi için “insan kalkanı” olarak kullanılıyor.

BOSNA’DA IŞİD KÖYÜ

Bosna-Hersek’te Gornja Maoca dağ köyünde IŞİD’in amblem ve bayrakları dikkat çekiyor. Fotoğrafları İngiliz haber ajansı Reuters geçti. Boşnak polisi geçen yıl çok sayıda şüpheliyi cihatçıların saflarında çarpıştığı, bu tür gruplara eleman kazandırdığı ya da mali destek sağladığı gerekçesiyle gözaltına almıştı. Bosna IŞİD gibi örgütlere yardım yapan ya da katılanları 10 yıl hapisle cezalandıracak yeni düzenlemeler yaptı.

Haberin Devamı

Bu kadın Hayat mı

Haberle ilgili daha fazlası: