Hayat Boumeddiene'in babası polise bilgi verdi

Hayat Boumeddienein babası polise bilgi verdi

İngiliz Daily Mail gazetesi, Fransa'da arananlar listesinde olan Hayat Boumeddiene'in babasının, kızının resmini televizyonda görünce polise giderek bilgi verdiğini yazdı.

Haberin Devamı

Haberi tam sayfa "Bu Benim Kızım" manşetiyle veren Daily Mail, 26 yaşındaki zanlıyla ilgili topladığı bilgileri verdi.

Gazete, Fransa'nın en çok aranan kadınının babasının, polisçe sorgulanıp ardından serbest bırakıldığını yazdı.

İngiliz gazetesi, dağıtım şoförlüğü yapan Mohamed Boumeddiene'in kızının adının terör olaylarına karışmasından şoke olduğunu ve yıkıldığını yazdı. Mohammed Boumeddiene'nin komşuları, babanın kendisini evine kapattığına, telefonunu kapattığını söylediler. Gazete, polise kızının yaptığı planlardan haberi olmadığını söyleyen babanın, uzun yıllardır birbirlerinden ayrı olmalarına rağmen geçen yıl Umre'den dönerken kızını havaalanında karşıladığını söylediğini yazdı.

Hayat Boumeddienein babası polise bilgi verdi

Haberin Devamı

Haberde, 20 yıldır aileyi yakından tanıyan bir kadın tanığın "Hayat'ın annesi başörtüsü takardı ve çok dindardı. Tam bir Müslüman kadındı. Evde oturup ekmek yapardı. Hayat, 17 veya 18 yıl önce annesinin ölümünün ardından evden ayrıldı. Babası onu bazen görürdü ama babası tekrar evlenince Hayat onu ziyarete gelmedi. Yeni eş, çok farklı. Başörtüsü takmıyor ve bir emekliler evinde çalışıyor" sözlerine yer verdi.

Haberde, Hayat'ın yedi kardeşten en küçüğü olduğu, anne ölünce çocukların devlet bakımına alındıklarını yazdı. Hayat'ın, kasiyer olarak çalışırken kocası Coulibaly ile Paris'in güneydoğusundaki Juvisy-sur-Onge'da tanıştığı belirtildi.

Hayat Boumeddienein babası polise bilgi verdi


Coulibaly'nin Cherif Kouachi ile 2005-2006 yıllarında Paris'in güneyindeki Fleury-Merogis cezaevinde karşılaştıkları, Hayat'ın sonra daha dindar olduğu, 2009 yılında imam nikahıyla evlendikleri yazıldı.

Haberle ilgili daha fazlası: