EKSTRA
MENÜ

Amasra

Amasra haberleri sayfasında güncel ve son dakika Amasra hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.808 Amasra haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Amasra, Batı Karadeniz Bölgesinde, Bartın iline bağlı bir ilçedir.

Denize doğru uzanmış bir burun, burnun iki yanında korunaklı birer liman görevi gören iki koy ve ana karaya bağlı bağımsız adalarına sahip olan Amasra, 3000 yıllık tarihi, hem çekicilik ve balıkçılığa dayanan yerel sanatları, hem de kendini çevreleyen ormanlık alanlarına sahip bir yerleşim yeridir. Amasra halen özgün balık lokantaları, otelleri ve ev pansiyonlarına sahip bir turizm bölgesidir.

Amasra Haberleri

Karadeniz’in en güzel plajları

Karadeniz’in en güzel plajları

Kuzey kıyılarımız deyince aklımıza her ne kadar dağlar ve birbirinden güzel yaylalar gelse de uçsuz bucaksız birçok plaja ve koya ev sahipliği yapıyor bu kıyılar. Üstelik bu plaj ve kıyıların büyük çoğunluğu doğallığını koruyor. Kimi tropik bir denizi andıran, kimi eğlencesiyle, kimi de sakinliğiyle ön plana çıkan Karadeniz’in plajlarında bir gezintiye çıkalım. Göreceksiniz ki 1.700 kilometrelik kıyı şeridiyle Karadeniz’e deniz, kum ve güneş üçlüsünün tadını çıkarmak için de gidilebilir.

1.08.2021Seyahat
Ters şeride giren sürücü trafiği tehlikeye düşürdü

Ters şeride giren sürücü trafiği tehlikeye düşürdü!

Bartın Amasra yolunda ters şeride giren sürücü trafiği tehlikeye düşürürken, o anlar cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

31.07.2021Haber
Fatih sondaj gemisi, Türkali-4te sondaja başladı

Fatih sondaj gemisi, Türkali-4'te sondaja başladı

Fatih sondaj gemisinin Karadeniz'deki yeni tespit kuyusu Türkali-4'te sondaja başladığı bildirildi.

31.07.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Dönmez duyurdu Yeni müjde sene sonunda...

Son dakika... Bakan Dönmez duyurdu! Yeni müjde sene sonunda...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Fatih Gemisi'nde soruları yanıtladı. Bakan Dönmez, 'Karadeniz'de aranacak daha çok yer var' derken, "Yılın sonunda ya da önümüzdeki yılın başında daha batıda bir müjde paylaşabiliriz" açıklamasında bulundu.

29.07.2021Ekonomi
Karadeniz gazı ilk kez yakıldı

Karadeniz gazı ilk kez yakıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz gazının devreye girmesiyle kaynaktaki dışa bağımlılığın da azalacağını belirterek, “Keşfettiğimiz gazın değerini mesnetsiz iddialarla düşürmeye çalışanlar bugün burada yanan ateşe iyi baksınlar” dedi.

29.07.2021Ekonomi
Son dakika haberi... Karadenizde bulunan doğal gaz yakıldı Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika haberi... Karadeniz'de bulunan doğal gaz yakıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fatih Sondaj Gemisi'nden canlı bağlantıyla "Sakarya Sahası Gaz Yakma Töreni" programına katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Akdeniz ve Karadeniz'deki sismik araştırmalarımızı katladık. Bizi engellemeye çalıştılar, hiçbirine eyvallah etmedik. Kararlı duruşumuzda geri adım atmadık. Yerli ve milli imkanlarla bu operasyonları hızlandırmasaydık son yıllarda elde ettiğimiz başarıları başkalarının insafına bırakmış olacaktık. Hamdolsun bunların hepsi geçmişte kaldı. Barbaros ve Oruç Reis sismik araştırma gemilerimiz denizin dibini tarıyor Fatih, Yavuz ve Kanuni gemimiz sondajını yapıyor" dedi.

28.07.2021Ekonomi
Son dakika... Doğal gazda önemli gelişme... İlk ateş bugün yakılacak

Son dakika... Doğal gazda önemli gelişme... İlk ateş bugün yakılacak

Türkiye'nin derin deniz sondajları neticesinde ulaştığı 540 milyar metreküplük doğal gaza ilişkin olarak ilk gaz yakma töreni bugün Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in katılımıyla yapılacak.

28.07.2021Ekonomi
Barış Akarsu kimdir, kaç yaşında ve neden öldü Barış Akarsu ölümünün 14. Yıldönümünde anılıyor

Barış Akarsu kimdir, kaç yaşında ve neden öldü? Barış Akarsu ölümünün 14. Yıldönümünde anılıyor

4 Temmuz 2007 tarihinde talihsiz bir kaza sonucun genç yaşta hayatını kaybeden sevilen şarkıcı Barış Akarsu, ölümünün 14. ölüm yıldönümünde “Görkemli Hatıralar” tarafından anılıyor. Barış Akarsu kimdir, kaç yaşında ve neden öldü? İşte Barış Akarsu’nun hayatı…

25.07.2021Hayat
Bartından acı haber Dalgalara kapılan Talha boğuldu

Bartın'dan acı haber! Dalgalara kapılan Talha boğuldu

Bartın'ın Amasra ilçesinde babası ve eniştesiyle birlikte serinlemek için girdiği denizde dalgalara kapılan 13 yaşındaki Talha Çankaya, boğuldu.

22.07.2021Gündem
Amasrada plajda şemsiye açacak yer kalmadı

Amasra'da plajda şemsiye açacak yer kalmadı

Bartın'ın Amasra ilçesinde Kurban Bayramı tatilinde yoğunluk yaşanıyor. İlçe merkezine girişlerde uzun araç kuyrukları oluştu, plajda şemsiye açacak yer kalmadı. Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, ''9 günlük bayram tatili nedeniyle rezervasyonlarımız 1 hafta öncesinden yüzde 100 oranında tamamen dolmuştu. İlçemizin nüfusu normal zamanlarda 6 bin 600’dür. Ama şimdi 60 bin kişiye ulaştığını söyleyebiliriz. Bunun için belediye olarak bütün izinleri kaldırdık'' dedi.

21.07.2021Haber
Amasrada boş yer kalmadı

Amasra'da boş yer kalmadı

Bartın'ın Amasra ilçesinde Kurban Bayramı tatilinde yoğunluk yaşanıyor. İlçe merkezine girişlerde uzun araç kuyrukları oluştu, plajda şemsiye açacak yer kalmadı.

21.07.2021Gündem
Amasranın nüfusu 10 kat arttı, plajda şemsiye açacak yer kalmadı Belediye Başkanı: Bütün izinleri kaldırdık

Amasra'nın nüfusu 10 kat arttı, plajda şemsiye açacak yer kalmadı! Belediye Başkanı: Bütün izinleri kaldırdık

Bartın'ın Amasra ilçesinde Kurban Bayramı tatilinde yoğunluk yaşanıyor. İlçe merkezine girişlerde uzun araç kuyrukları oluştu, plajda şemsiye açacak yer kalmadı. Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, ''9 günlük bayram tatili nedeniyle rezervasyonlarımız 1 hafta öncesinden yüzde 100 oranında tamamen dolmuştu. İlçemizin nüfusu normal zamanlarda 6 bin 600’dür. Ama şimdi 60 bin kişiye ulaştığını söyleyebiliriz. Bunun için belediye olarak bütün izinleri kaldırdık'' dedi.

21.07.2021Gündem
Otomobili, ayağını camdan sarkıtarak kullandı

Otomobili, ayağını camdan sarkıtarak kullandı!

Bartın'da otomobil sürücüsü, bir ayağını camdan sarkıtarak, aracı kullandı. Tehlikeli yolculuk, cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

16.07.2021Haber
Kanal İstanbul’u eleştirenlere yanıt: ‘Kargadan başka kuş bilmeyen kifayetsizler’

Kanal İstanbul’u eleştirenlere yanıt: ‘Kargadan başka kuş bilmeyen kifayetsizler’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul projesine yönelik eleştirilere "Hayırdan başka laf kargadan başka kuş bilmeyen bu kifayetsizlerin bugün de Kanal İstanbul Projesi’ne aynı saiklerle karşı çıktığını görüyoruz. Müjdesini 11 yıl önce milletimizle paylaştığımız, emek verdiğimiz bu vizyon projesini boğmak için ellerinden geleni yapıyorlar." şeklinde yanıt verdi.

15.07.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 10.8 milyon lira tasarruf sağlanacak

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 10.8 milyon lira tasarruf sağlanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bartın - Kurucaşile Yolu Açılış Törenine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden canlı bağlantı ile katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yolun 10.8 milyon lira tasarruf sağlayacağını açıkladı.

14.07.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Din kisvesi altında bu milleti sömürenlere prim vermeyeceğiz

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Din kisvesi altında bu milleti sömürenlere prim vermeyeceğiz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Din kisvesi altında bu milleti sömürenlere de prim vermeyeceğiz, bu da böyle bilinsin" dedi.

14.07.2021Gündem
Son dakika... Bakan Dönmez açıkladı Doğal gaz ve elektriğe neden zam yapıldı

Son dakika... Bakan Dönmez açıkladı! Doğal gaz ve elektriğe neden zam yapıldı?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrik ve doğal gaz konusunda fiyatların Türkiye ekonomisiyle ilgisi olmadığını ve tamamen yurt dışı piyasalara bağlı olarak fiyat artışları yapıldığını söyledi.

13.07.2021Ekonomi
6 bin nüfusluk ilçeye 200 bin kişi geliyor Burası ne Akdeniz, ne Ege

6 bin nüfusluk ilçeye 200 bin kişi geliyor! Burası ne Akdeniz, ne Ege

Bartın’ın tarihi ve turistik ilçesi Amasra'da bulunan otel ve pansiyonlar Kurban Bayramı öncesinde yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, bayram öncesi ve bayram da dahil günübirlik tatilcilerle birlikte 200 bin turist beklediklerini söyledi. Öte yandan Ordu'da mitolojide Kaptan Yason önderliğindeki Argonotların Herkül ile altın postu aramak için geldiğine inanılan, arkeolojik ve doğal sit alanı Yason Burnu Yarımadası, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor

11.07.2021Ekonomi
Bartının Amasra ilçesinde hortum oluştu

Bartın'ın Amasra ilçesinde hortum oluştu

Bartın'ın Amasra ilçesi Çakraz sahilinde, denizde hortum oluştu. Hortum bir süre sonra denizde kayboldu.

5.07.2021Haber
Amasrada hortum paniği Ağaçlar devrildi

Amasra'da hortum paniği! Ağaçlar devrildi

Bartın'ın Amasra ilçesi Çakraz sahilinde, denizde hortum oluştu. Hortum bir süre sonra denizde kayboldu. Hortumu gören vatandaşlar ise büyük korku yaşadı. Dün de aynı bölgede hortum oluşmuş, karaya ulaşamadan etkisini kaybetmişti.

4.07.2021Gündem
Çeşitlilik 1 milyar dolardan kurtardı

Çeşitlilik 1 milyar dolardan kurtardı

Enerjide kaynak çeşitliliği sayesinde geçen yıl 1 milyar dolarlık tasarruf sağlandığını söyleyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “LNG’de boru hatlarından gelen gaza göre yüzde 25-30’lar civarında daha ucuz maliyet yakalandı. Bu da doğal olarak yurtdışına ödeyeceğimiz aynı miktardaki gazın ödeme tutarını da azaltmış oldu” diye konuştu.

28.06.2021Ekonomi
Bakan Dönmez: Önümüzdeki yıl Karadenizde keşif amaçlı sondaj planlayabiliriz

Bakan Dönmez: Önümüzdeki yıl Karadeniz'de keşif amaçlı sondaj planlayabiliriz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Bu yıl içerisinde, yetişmezse önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde Karadeniz'de keşif amaçlı bir sondaj daha planlayabiliriz. O bölge verimlilik açısından ciddi potansiyel içeren bir bölge. Eğer mevcut veriler gibi bir veriyle karşılaşırsak kuzeybatıda yer alan sahada da bir keşif açıklama imkanımız olabilir." dedi.

27.06.2021Gündem
Milli Eğitim Bakanı toplu açılış yaptı

Milli Eğitim Bakanı toplu açılış yaptı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmen ve çocukların daha mutlu olacağı ortamlar hazırlamayı amaçladıklarını belirterek, "Çocuklarımızın okula severek gitmesi yine arzularımız arasında. Bütün bunları yaparken istiyoruz ki çocuklarımız sanat, spor, kültür, bilim anlamında çok daha iyi yetişsinler, daha donanımlı olsunlar" dedi.

25.06.2021Eğitim
Bir başka yükselen trend köyde tatil... 4 bölge ve 11 şehirden harika 15 köy…

Bir başka yükselen trend köyde tatil... 4 bölge ve 11 şehirden harika 15 köy…

Türkiye sadece şehir merkezleriyle değil köyleriyle de zengin bir ülke. Üstelik bazıları ya denizin kenarında ya da denize sadece birkaç kilometre uzaklıkta… Peki bu yaz hem denize girilebilecek hem de doğa ile iç içe köyde yaşanabilecek adresler hangileri? Uzmanlar 4 bölge ve 11 şehirden harika 15 köyü hurriyet.com.tr’ye anlattı…

20.06.2021Gündem
Feci yangın Araç bir anda alev topuna döndü

Feci yangın! Araç bir anda alev topuna döndü

Bartın'da, motor kısmından yanmaya başlayan otomobil, alev topuna döndü. Yangın, itfaiye ekiplerince söndürülürken, araç ise kullanılamaz hale geldi.

18.06.2021Gündem
Bartında otomobil alev topuna döndü

Bartın'da otomobil alev topuna döndü

BARTIN'ın Amasra ilçesinde motoru tutuşan otomobil alev topuna döndü. İtfaiye ekipleri yangını söndürürken, araç kullanılmaz hale geldi.

18.06.2021Haber
Türkiye Karadeniz keşifleri sayesinde gaz kontrat görüşmelerinde masaya daha güçlü oturacak

Türkiye Karadeniz keşifleri sayesinde gaz kontrat görüşmelerinde masaya daha güçlü oturacak

Oxford Enstitüsü Enerji Çalışmaları Kıdemli Uzmanı O'Sullivan, Türkiye'nin Karadeniz'deki doğal gaz keşfinin Türkiye'nin yapacağı doğal gaz sözleşme görüşmelerinde elini güçlendireceğini söyledi.

12.06.2021Ekonomi
Bakan Dönmez, yeni keşfedilen gazın yakıldığı görüntüleri paylaştı

Bakan Dönmez, yeni keşfedilen gazın yakıldığı görüntüleri paylaştı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin Karadeniz'deki ikinci keşfi olan doğal gazın laboratuvar ortamında mühendisler tarafından yakıldığı görüntüleri paylaşarak, "Keşfimizin ateşi Türkiye'mizin gecelerini daha aydınlık, kışlarını daha sıcak, sanayisini daha güçlü kılacak" dedi.

8.06.2021Haber
Son dakika haberi: Bakan Dönmez paylaştı: Geceler daha aydınlık olacak

Son dakika haberi: Bakan Dönmez paylaştı: Geceler daha aydınlık olacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin Karadeniz'deki ikinci keşfi olan doğal gazın laboratuvar ortamında mühendisler tarafından yakıldığı görüntüleri paylaşarak, "Keşfimizin ateşi Türkiye'mizin gecelerini daha aydınlık, kışlarını daha sıcak, sanayisini daha güçlü kılacak" dedi.

8.06.2021Gündem
Amasra 1 kuyusu sigortalandı

Amasra 1 kuyusu sigortalandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Amasra 1 kuyusundaki doğal gaz rezervine ilişkin olarak Türkiye Sigorta kuyuyu sigortaladı.

8.06.2021Ekonomi
Ters şeride giren cip dehşet saçtı 2si asker 4 yaralı

Ters şeride giren cip dehşet saçtı! 2'si asker 4 yaralı

Bartın'ın Amasra ilçesinde ters şeride giren cip ile jandarma aracının kafa kafaya çarpışması sonucu 2'si asker 4 kişi yaralandı.

7.06.2021Gündem
Son dakika... Bakan Dönmez açıkladı Adres değişti, yeni kuyu geliyor...

Son dakika... Bakan Dönmez açıkladı! Adres değişti, yeni kuyu geliyor...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 4. Türkiye Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi'nde açıklamalarda bulunuyor. Doğu Akdeniz'de KKTC ve Türkiye'nin TPAO'ya vermiş olduğu sahalarda 8 sondaj yapıldığını söyleyen Bakan Dönmez, ""Son değerlendirmeler yapılıyor. Ümidimizi koruyoruz. Olumlu sinyaller aldığımız saha var, orada yeni kuyu açmamız gerekiyor." ifadelerini kullandı.

7.06.2021Ekonomi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıkladı... Dünya basınından yankılar: Küresel olarak yılın en büyük keşfi

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıkladı... Dünya basınından yankılar: 'Küresel olarak yılın en büyük keşfi'

Dünya basınında son dakika koduyla duyurulan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın doğalgaz müjdesi, yankılarını sürdürüyor. Yaklaşık 150 yıl önce Sultan Abdulhamid tarafından yapılmak istenen Filyos Limanı’nın açılışı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirildi. Erdoğan, açılışta yaptığı konuşmada, büyük müjdeyi de açıkladı. Erdoğan, “Fatih Sondaj gemimiz geçtiğimiz yıl toplamda 405 milyar metreküplük doğalgaz rezervi keşfetmişti. Fatih Sondaj gemimiz yine Sakarya Gaz Sahası’ndaki Amasra 1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni bir doğalgaz keşfi daha yaptı. Böylece Karadeniz’deki toplam gaz keşfimiz 540 milyar metreküpe ulaştı” diye konuştu. Erdoğan'ın duyurduğu müjde dünya basınında da geniş yankı buldu. Uluslararası ajanslar ve dış basın haberi son dakika koduyla dünyaya duyurdu ve kapsamlı analizler yayınladı.

5.06.2021Ekonomi
Son dakika haberleri: Türkiye bu açıklamaya kilitlenmişti Erdoğan yeni müjdeyi duyurdu: Yeni doğal gaz keşfi...

Son dakika haberleri: Türkiye bu açıklamaya kilitlenmişti! Erdoğan yeni müjdeyi duyurdu: Yeni doğal gaz keşfi...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Filyos Limanı Açılışı ve Doğal gaz İşleme Tesisleri Temel Atma Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm Türkiye'nin beklediği müjdeyi açıklayarak, "Fatih sondaj gemimiz yine Sakarya Gaz Sahası'ndaki Amasra 1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni bir doğalgaz keşfi daha yaptı. Böylece Karadeniz'deki toplam gaz keşfimiz 540 milyar metreküpe ulaştı. Bu güzel haberin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

5.06.2021Ekonomi
Son dakika haberi... Türkiyeye büyük müjde Amasra-1 kuyusunda 135 milyar küplük doğal gaz bulundu

Son dakika haberi... Türkiye'ye büyük müjde! Amasra-1 kuyusunda 135 milyar küplük doğal gaz bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün katıldığı Filyos Limanı açılışında Fatih Sondaj Gemisi'nin Amasra-1 kuyusunda yaptığı çalışmada 135 milyar metreküplük doğal gaz keşfi gerçekleştirdiğini açıkladı.

5.06.2021Ekonomi
TPAO: Amasra-1 kuyusunda 3 bin 850 metre son derinlikte sondaj yapıldı

TPAO: Amasra-1 kuyusunda 3 bin 850 metre son derinlikte sondaj yapıldı

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürü Melih Han Bilgin "Arama faaliyetlerimiz çerçevesinde ileri teknoloji ve matematiksel modelleme yöntemleri kullanarak sismik veri toplama çalışmaları yürütüyoruz" dedi.

5.06.2021Ekonomi
Karadenizdeki keşifler Türkiyenin yıllık doğal gaz faturasını 6 milyar dolar azaltabilir

Karadeniz'deki keşifler Türkiye'nin yıllık doğal gaz faturasını 6 milyar dolar azaltabilir

Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği Başkanı Yaşar Arslan "Keşfedilen yeni rezerv Türkiye'nin 3 yıllık doğal gaz talebine karşılık geliyor. Yapılacak yeni sondaj çalışmalarıyla bölgede yeni katmanlar keşfedilebilir. 2023 ve sonrasında Amasra-1 sahasında üretilecek olan doğal gazla konut sektörünün 8-9 yıllık doğal gaz talebi karşılanabilecek" dedi.

4.06.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğanın doğalgaz müjdesinin ardından siyasilerden peş peşe mesajlar Enerjide yeni bir tarih aralanıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın doğalgaz müjdesinin ardından siyasilerden peş peşe mesajlar! 'Enerjide yeni bir tarih aralanıyor'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan günlerdir merakla beklenen müjdeyi duyurdu. Fatih Sondaj Gemisi Sakarya Gaz Sahası'ndaki Amasra-1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni bir doğalgaz keşfi daha yaptı. Müjdenin ardından siyasilerden art arda mesajlar geldi.

4.06.2021Ekonomi
Son dakika haberler... Amasra-1 kuyusundaki doğal gazdan ekonomiye 28 milyar dolar

Son dakika haberler... Amasra-1 kuyusundaki doğal gazdan ekonomiye 28 milyar dolar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Amasra-1 Kuyusu’nda 135 milyar metreküplük doğal gazın bulunduğu müjdesini verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından en çok merak edilen konu ise bulunan doğal gazın parasal karşılığı oldu.

4.06.2021Ekonomi
Uzmanlar müjdeyi değerlendirdi: Veriler çok cesaretlendirici

Uzmanlar müjdeyi değerlendirdi: Veriler çok cesaretlendirici

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm Türkiye'nin heyecanla beklediği müjdeyi açıkladı. Fatih Sondaj Gemisi, Sakarya Gaz Sahası'ndaki Amasra-1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni bir doğalgaz keşfi daha yaptı. Uzmanlar, son keşifle birlikte 540 milyar metreküpe ulaşan doğal gaz rezervini değerlendirdi. BOTAŞ Eski Genel Müdürü Dr. İbrahim Palaz ise keşifle ilgili olarak "Her iki halde de Türkiye için iyi bir haber. En son kazılan kuyudaki veriler çok cesaretlendirici" ifadelerini kullandı.Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar "Bu işin içinde ismini zikretmek gerekirse Berat Albayrak var. Enerji Bakanı olduğu dönemde yaptığı girişimlerdir. 2014’teki girişimlerin meyvesini 2020’de aldık" dedi.

4.06.2021Ekonomi
Doğal gaz nerede bulundu ve ne zaman kullanılacak Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023 hedeflerini açıkladı

Doğal gaz nerede bulundu ve ne zaman kullanılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023 hedeflerini açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tüm Türkiye'nin beklediği müjdeyi açıkladı. Filyos Limanı Açılışı ve Doğal gaz İşleme Tesisleri Temel Atma Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Fatih sondaj gemimiz yine Sakarya Gaz Sahası'ndaki Amasra 1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni bir doğalgaz keşfi daha yaptı. Böylece Karadeniz'deki toplam gaz keşfimiz 540 milyar metreküpe ulaştı." dedi. Cumhurbaşkanı doğal gaz rezervleri için 2023 hedeflerini hatırlattı. Peki, doğal gaz nerede bulundu? İşte, 135 milyar metreküplük yeni doğal gaz rezervleri ile ilgili bilgiler.

4.06.2021Ekonomi
Bakan Dönmezden doğal gaz keşfi yorumu: 10 yıllık ihtiyacımızı karşılayacak

Bakan Dönmez'den doğal gaz keşfi yorumu: 10 yıllık ihtiyacımızı karşılayacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, CNN Türk'te Karadeniz'deki yeni doğal gaz keşfi ile ilgili olarak "Fatih Sondaj Gemimiz tam 1 yıl önce bu bölgede çalışmalara başlamıştı. 1 yıl içerisinde 3. büyük keşfini yaptı. Bugün 135 milyar metreküp daha ilave etmiş olduk. Yıllık ortalama 45-50 milyar doğalgaz tüketimimiz var. Bu haline baktığımızda 10 yılın üzerinde ihtiyacımızı karşılayacak gibi duruyor" ifadelerini kullandı

4.06.2021Ekonomi
Amasra-1 Kuyusu nerede, hangi ilde Amasra-1 Kuyusunun önemi nedir İşte Amasra-1 Kuyusu ile ilgili bilgiler

Amasra-1 Kuyusu nerede, hangi ilde? Amasra-1 Kuyusu'nun önemi nedir? İşte Amasra-1 Kuyusu ile ilgili bilgiler

Amasra-1 Kuyusu nerede, sorusu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamalar ile gündeme geldi. Müjdeli haberi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Fatih Sondaj Gemimiz yine Sakarya Gaz Sahası'ndaki Amasra 1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni bir doğalgaz keşfi daha yaptı." dedi. Filyos Limanından hareket eden Fatih gemisinin üzerinde çalıştığı Amasra-1 Kuyusu için ilk sondaj işlemleri Mart ayında planlanmıştı. Peki, Amasra-1 Kuyusu nerede, hangi ilde? İşte, Amasra-1 Kuyusu'nun önemi ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

4.06.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, beklenen müjdeyi Zonguldakta açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, beklenen müjdeyi Zonguldak'ta açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Filyos Limanı Açılışı ve Doğal gaz İşleme Tesisleri Temel Atma Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm Türkiye'nin beklediği müjdeyi açıklayarak, "Fatih sondaj gemimiz yine Sakarya Gaz Sahası'ndaki Amasra 1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni bir doğalgaz keşfi daha yaptı. Böylece Karadeniz'deki toplam gaz keşfimiz 540 milyar metreküpe ulaştı. Bu güzel haberin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi

4.06.2021Haber
Merakla beklenen müjde geldi Türkiye lojistik üs olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor

Merakla beklenen müjde geldi! Türkiye lojistik üs olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor

20 Temmuz 2020'de Fatih Sondaj gemisi Tuna-1'de çalışmaya başlamış, 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfettiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulmuştu. Ardından ise rezervin 405 milyar metreküp olduğu açıklanmıştı. Türkiye hız kesmeden enerji keşiflerine devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan "Fatih Sondaj Gemimiz yine Sakarya Gaz Sahası'ndaki Amasra 1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni bir doğal gaz keşfi daha yaptı" dedi. Enerji yolculuğunun ardında ise Berat Albayrak'ın, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı döneminde satın alınan sondaj ve sismik araştırma gemileri yer alıyor.

4.06.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın açıklayacak Uzmanlar müjde haberi için ne diyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın açıklayacak! Uzmanlar 'müjde' haberi için ne diyor?

Karadeniz'de yapılan sondaj çalışmaları hız kesmeden devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Cuma günü Zonguldak'ta bir müjde açıklayacağız." demesi dikkatleri yine buraya çekti. Peki beklenti ne yönde? Yeni müjde haberi ne ile ilgili olacak? Uzman isimler tahminlerini hurriyet.com.tr'ye açıkladı.

3.06.2021Ekonomi
Akdeniz ve Karadenizde yeni müjdeler... Bakan Dönmezden heyecanlandıran açıklama: Haziranı bekleyelim

Akdeniz ve Karadeniz'de yeni müjdeler... Bakan Dönmez'den heyecanlandıran açıklama: Haziranı bekleyelim

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Akdeniz'de müjde diyerek anlattı: "Doğu Akdeniz'de kıyı uzunluğu en yüksek ülke Türkiye. Doğu Akdeniz'de gaz emaresi gördüğümüz yerlerde yeni sondajlar yapacağız. Doğu Akdeniz'de açtığımız bazı kuyularda gaz emareleri var. Araştırmalar sürüyor. Görevli arkadaşlarımız analizler yapmaya devam ediyor. Açtığımız kuyularda potansiyel olduğunu değerlendiriyoruz."

24.05.2021Ekonomi
Petrol ve doğal gazda müjde yakın Sondaj projelerinde işte son durum

Petrol ve doğal gazda müjde yakın! Sondaj projelerinde işte son durum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözleri sonrası petrol ve doğal gazda yeni müjde merak konusu oldu. CNN Türk Muhabiri Gülşen Coşkun hem detayları anlattı hem de diğer sondaj gemilerindeki son durumu aktardı.

20.05.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Eserlerin nakli konusu

Arkeoloji Müzesi eserlerinin nakledileceği Atatürk Havaalanı’nda geçen hafta yangın çıkmıştı. Havaalanı gibi yerlerde bu tarz koleksiyonların korunmasının tesadüfe bırakılması mümkün değildir. Acilen açılacak İstanbul Arkeoloji Müzesi’nin şimdikinden ayrı bir alanda kurulması kaçınılmazdır.

20.06.2021

Tazminatını Instagram’a sermaye yaptı

Bu haftaki konuğum bir Instagram yıldızı ve bu alanda Türkiye’nin en çok tanınan isimlerinden biri: “Ahmet Erdem.”

25.05.2021