EKSTRA
MENÜ

Albümleri

Albümleri haberleri sayfasında güncel ve son dakika Albümleri hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 4.637 Albümleri haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Albümleri Haberleri

Gönül Yazar kimdir nereli kaç yaşında

Gönül Yazar kimdir nereli kaç yaşında?

Gönül Yazar kimdir sorusu, ünlü ismin biyografisini merak eden kişiler tarafından araştırılıyor. Erzincanlı bir baba ve Yugoslav göçmeni bir annenin ikinci çocuğu olan Gönül Yazar, aynı zamanda ses sanatçısı Belkıs Özener'in de kardeşidir. İşte, Gönül Yazar kimdir, kaç yaşında sorusuna cevap arayan vatandaşlar için detaylı bilgiler

26.07.2021Hayat
Buray kimdir, nereli, kaç yaşında Buray’ın şarkıları ve albümleri

Buray kimdir, nereli, kaç yaşında? Buray’ın şarkıları ve albümleri

Son yılların gözde popçularından biri olan Buray, dillerden dillere dolanan şarkılarıyla özellikle yaz aylarında sevenleri tarafından merakla takip ediliyor. Sempatik şivesi ve tavırlarıyla da pek çok kişinin gönlünü kazanan genç şarkıcı, sadece eserleri, konserleri ve single çalışmalarıyla gündeme gelmesiyle de dikkat çekiyor. Peki Buray aslen nereli, soyadı ne, kaç yaşında? İşte Buray’ın şarkıları ve hakkında merak edilenler…

24.07.2021Hayat
Niran Ünsal kimdir, kaç yaşında Niran Ünsal’ın hayatı, şarkıları ve biyografisi hakkında merak edilenler

Niran Ünsal kimdir, kaç yaşında? Niran Ünsal’ın hayatı, şarkıları ve biyografisi hakkında merak edilenler

Niran Ünsal'ın hayatı Kanal D ekranlarında yayınlanan Şarkılar Bizi Söyler-Bayram Özel programı ile beraber yeniden gündeme geldi. Katıldığı televizyon programları ve şarkıları ile dikkatleri üzerine çeken Niran Ünsal, söylemleri ile de adından söz ettiriyor. Müzik hayatına sekiz yaşında İzmir TRT Çocuk Korosu'nda başlayan Niran Ünsal, eman ve ses sanatçısı Nursal Ünsal ve kanun sanatçısı Ahmet Canevi'nin ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi. Peki, Niran Ünsal kimdir, kaç yaşında? İşte, şarkıcı Niran Ünsal’ın biyografisi ve albümleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

20.07.2021Televizyon
Siyasete 10 yaşımdan beri meraklıyım; herkes futbolcuları, ben politikacıları ezbere sayardım

'Siyasete 10 yaşımdan beri meraklıyım; herkes futbolcuları, ben politikacıları ezbere sayardım'

Çiçeği burnunda Memleket Partisi’nin Genel Başkanı Muharrem İnce ile eski albümleri karıştırdık… Bize köyde geçen çocukluğunu, lise yıllarında duvarlara yazdığı ‘solcu yazılar’ sebebiyle Demirelci babasından yediği azarları, Artvin’deki öğretmenlik yıllarını, SHP ve CHP’de başlayıp Memleket Partisi’nde devam eden siyaset yolculuğunu anlattı.

18.07.2021Gündem
Kazım Koyuncu kimdir, neden öldü Şair Ceketli Çocuk Kazım Koyuncu 16. ölüm yıl dönümünde anılıyor

Kazım Koyuncu kimdir, neden öldü? 'Şair Ceketli Çocuk' Kazım Koyuncu 16. ölüm yıl dönümünde anılıyor

Bundan tam 16 yıl önce kansere yenik düşerek hayatını kaybeden Kazım Koyuncu, bugün sevenleri tarafından anılıyor. Karadeniz ezgileriyle gönüllerde taht kuran Kazım Koyuncu sevdiklerine unutulmaz eserler bırakarak genç yaşta veda etmişti. Peki ‘Şair Ceketli Çocuk’ Kazım Koyuncu kimdir, neden öldü? İşte Kazım Koyuncunun şarkıları ve dolu dolu geçen hayatı…

25.06.2021Gündem
Herkes bu davayı konuşuyor... Britney Spears dünyaya haykırdı: Kimsenin kölesi olmayacağım, hayatımı geri istiyorum

Herkes bu davayı konuşuyor... Britney Spears dünyaya haykırdı: Kimsenin kölesi olmayacağım, hayatımı geri istiyorum!

Şarkıları, video klipleri ve çalkantılı yaşantısıyla 90'lardan bu yana hayatımızda... Son yıllarda ise babasına karşı verdiği hukuk mücadelesi ve hayatını kâbusa çeviren vasilik davasıyla gündemde. Dünyanın en büyük pop yıldızlarından bir olan Britney Spears dün uzun bir aradan sonra hakim karşısına çıktı ve deyim yerindeyse yer yerinden oynadı!

24.06.2021Dünya
Şafak Karaman: Cenk’e yaptığım ödemelerin dekontları elimde

Şafak Karaman: Cenk’e yaptığım ödemelerin dekontları elimde

Cenk Eren, Kelebek’e verdiği röportajda “Tanju Okan Şarkıları” ve “Ferdi Özbeğen Şarkıları” albümlerinin yapımcısı Şafak Karaman’ın kendisine telif vermediğini öne sürmüştü. İddiaya Karaman’dan jet yanıt geldi: “Yaptığım ödemelerin banka dekontları mevcut. Madem mağdur oldu, neden çalışmaya devam etti?”

24.06.2021Magazin
Prof. Dr. Hüsamettin Koçan: ‘Gizli gizli Türkan Şoray portresi çizerdim’

Prof. Dr. Hüsamettin Koçan: ‘Gizli gizli Türkan Şoray portresi çizerdim’

Bayburt’un ıssız Bayraktar Köyü’ne bambaşka bir çehre kazandıran ve bugün 20. yaşını geride bırakan Baksı Müzesi’nin kurucusu Prof. Dr. Hüsamettin Koçan ile geçmişe yolculuk yaptık… Hüsamettin Hoca bizi çocukluğuna götürürken adeta pastoral bir tablo içinde gezintiye çıkarıyor… Sanata başlamasında Hayat mecmuasının ve bir de Türkan Şoray’ın büyük etkisi olmuş!

20.06.2021Gündem
Geceliği 5 Bin Euroya lüks tatil: Köpeğini bile yanında götürdü

Geceliği 5 Bin Euro'ya lüks tatil: Köpeğini bile yanında götürdü

Gösteri dünyasının mutlu çifti, tatilde bile lüksten vazgeçmedi. İki çocuklarının yanı sıra bazı yakın aile üyelerini ve hatta köpeklerini de yanlarına alan ünlü çift geceliği 5 Bin Euro (TL ile 51.900) olan gösterişli bir otelde kaldı.

17.06.2021Magazin
‘Haute couture’ün ekselansı

‘Haute couture’ün ekselansı

Moda’da yürüyen şık şapkalı, tayyörlü hanımlar, Beyoğlu’na takım elbisesiz çıkmayan beyler, Paris’te Givenchy atölyesinden anılar, 68 olayları, düğmelerine logo koyarak hazır giyime havlu atan Fransız markalar, Yeşilköy’deki köşklerde ihtişamlı davetler… Türk modasının duayenlerinden ve ‘haute couture’ün ülkemizdeki ilk temsilcilerinden Vural Gökçaylı ile geçmişte çok renkli bir yolculuğa çıktık. Kendisini bulmuşken iyi stil önerilerini de aldık…

13.06.2021Gündem
Evde öğrenme

Evde öğrenme

Okul öncesi dönem, bilişsel, sosyal-duygusal, fiziksel, dil gelişimi alanında önemli değişimlerin yaşandığı, gelişimin hızlı ve en yoğun olduğu kritik bir dönemdir. Bu dönemde edinilen temel bilgi, beceri ve alışkanlıkların çocuğun gelecek yaşamını etkileyecek olması nedeniyle bu dönemde gelişimi destekleyici etkinlikler ayrı bir öneme sahip. Okul öncesi dönem çocuklarının çok yönlü ve bütüncül olarak gelişimini besleyen en önemli uğraşı ve gereksinimi oyundur. Çocukların oyunları sırasında kullandıkları materyaller ise öğrenmelerini ve gelişimsel alanlara yönelik becerilerini destekler.

9.06.2021Eğitim
Eminem rekor kırdı

Eminem rekor kırdı

Eminem’in yeni şarkısı Killer, YouTube’da altı günde 5 milyon dinlenme sayısına ulaştı

4.06.2021Keyif
Oktay Ertuğrul kimdir, nereli, kaç yaşında

Oktay Ertuğrul kimdir, nereli, kaç yaşında?

Umut Akyürek'in eşi Oktay Ertuğrul, ekran karşısındaki pek çok kişinin araştırdığı isimler arasında yer alıyor. Umut Akyürek ile 2004 yılında evlenen Oktay Ertuğrul, TRT sanatçısı unvanına sahiptir. Peki, Oktay Ertuğrul kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler

19.05.2021Hayat
Ünlü sanatçının saçının tek bir teli 20 bin liraya satıldı

Ünlü sanatçının saçının tek bir teli 20 bin liraya satıldı!

1994 yılında öldüğünde dünyanın en önemli rock gruplarından birinin solistiydi. Yaşamı da ölümü de yıllar içinde efsane haline geldi. Kurt Cobain, ölümünden 27 yıl sonra rekor fiyata satılan saç telleriyle gündemde.

18.05.2021Dünya
Ebru Yaşar kimdir, kaç yaşında, nereli Şarkıcı Ebru Yaşarın hayatı ve biyografisi ile ilgili merak edilenler

Ebru Yaşar kimdir, kaç yaşında, nereli? Şarkıcı Ebru Yaşar'ın hayatı ve biyografisi ile ilgili merak edilenler

Ebru Yaşar'ın hayatı, ekran başındakilerin gündemine geldi. Albümleri ve seslendirdiği şarkılar ile adından söz ettiren şarkıcı Ebru Yaşar bu hafta İbo Show konukları arasında yer aldı. İbrahim Tatlıses'in yardımıyla "Seni Anan Benim İçin Doğurmuş" adlı şarkı ile Türk müzik piyasasında en çok satan albüme imza atan ünlü şarkıcı çok sayıda ödüle layık görüldü. İTÜ Türk Sanat Müziği Bölümü'nden mezun olan Yaşar, Türkiye genelinde büyük bir etki yaratarak çalışmalarını sürdürüyor. Peki, Ebru Yaşar kimdir, kaç yaşında? İşte, Ebru Yaşar'ın hayatı ve biyografisi hakkında merak edilen bilgiler..

1.05.2021Televizyon
Yatılı okudum, kavgadan yılmam

Yatılı okudum, kavgadan yılmam

TBMM’nin 101. yaş günü kutlamaları öncesinde CHP Grup Başkanvekili Manisa milletvekili Özgür Özel ile birlikteydik… Özel, “Çok yaramaz bir çocuktum. Hep hareketliydim. Şimdi de pek yerimde duramam!” diyerek başlıyor. Çocukluğunda en büyük tutkusu maratonmuş. 11 yaşında yatılı okula gitmek için evden çıkarken anneannesi, ‘Sıkı bağla ayakkabılarını!’ demiş. Tıpkı bir maraton koşucusu gibi çıkış o çıkış olmuş… Özel ile çocukluğuna, yatılı okul dönemlerine, eczacılık yıllarına gittik…

25.04.2021Gündem
Sinan Akçıl kimdir, kaç yaşında ve nereli İşte şarkıcı Sinan Akçılın hayatı ve biyografisi ile ilgili bilgiler

Sinan Akçıl kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte şarkıcı Sinan Akçıl'ın hayatı ve biyografisi ile ilgili bilgiler

Sinan Akçıl'ın hayatı albümleri ve katıldığı televizyon programları ile gündeme gelmeye devam ediyor. Özel hayatındaki gelişmeler ve şarkıları ile sık sık magazin gündeminde yer alan Sinan Akçıl, besteci ve müzisyen kimliğinin yanısıra şarkıcılığı ile de ön plana çıkıyor. İzel Çelikgöz, Ferhat Göçer, Enbe Orkestrası, Nilüfer, Candan Erçetin, Kibariye, Petek Dinçöz, gibi ünlü isimler ile çalışan Akçıl, “Düm Tek Tek” şarkısının söz ve bestesini hazırladı. Peki, Sinan Akçıl kimdir ve kaç yaşında? İşte, şarkıcı Sinan Akçıl'ın hayatı ve biyografisi ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

17.04.2021Televizyon
Eski çocuk yıldız Macaulay Culkin baba oldu: Oğluna ablasının adını verdi

Eski çocuk yıldız Macaulay Culkin baba oldu: Oğluna ablasının adını verdi

Tüm dünya onu 1990 tarihli unutulmaz filmle tanıdı. O dönemde henüz 10 yaşına yeni girmiş küçük bir çocuktu. O yaşında bir anda yıldızlaştı. Sonra aynı filmin yeni halkasında da rol aldı. Fakat küçük yaşta gelen şöhret ona çok yaramadı. İnişli- çıkışlı, kötü alışkanlıklardan kurtulmaya çalışmakla, mali krizleri aşmakla uğraştığı dönemler geçirdi.

13.04.2021Magazin
Ziynet Sali kimdir, kaç yaşında ve nereli İşte Ziynet Salinin hayatı, biyografisi ve şarkıları hakkında bilgiler

Ziynet Sali kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte Ziynet Sali'nin hayatı, biyografisi ve şarkıları hakkında bilgiler

Ziynet Sali'nin hayatı, seslendirdiği şarkılar ve albümleri ile gündeme gelmeye devam ediyor. Pop müziğinin değerli isimlerinden olan başarılı şarkıcı Ziynet Sali, güçlü sesi ve şarkılara kattığı yorumları ile adından söz ettiriyor. Pek çok albüme imza atan başarılı isim, 2000 yılında Ba-Ba stüdyo albümünü çıkararak kariyerine başladı. Geçtiğimiz günlerde dünyaca ünlü şarkıcı Jennifer Lopez’e benzetilen Sali, ünlü şarkıcıya benzetilmesi hakkında "Jennifer Lopez’in sanatçı kimliğini çok beğenen birisi değilim." demişti. Peki, Ziynet Sali kimdir ve kaç yaşında? İşte, o isimle ilgili merak edilenler.

10.04.2021Magazin
Güney Kore’den dünyaya yayılan eğlence...

Güney Kore’den dünyaya yayılan eğlence...

Rengârenk sahnelerde, en göz alıcı kıyafetler içinde, milyonlarca kişinin müptelası olduğu şarkıları söylüyorlar... Koreografilerini unuttukları, dansta senkronu kaçırdıkları görülmemiş... Bu çalışmanın ardında beş-altı yılı bulan, her dakikaları planlı katı bir eğitim yatıyor. Her sene 100 grup K-Pop sahnesine giriyor, ancak sadece yüzde 5’i başarılı olabiliyor. Kimileriyse piyasaya çıktığı günden beri, yaptıkları her yeni şarkı ve albümle yerini daha da sağlamlaştırıyor. Sadece K-Pop’un değil, dünya popunun en etkili gruplarından BTS’in yeni teklisi ‘Film Out’ vesilemiz oldu, K-Pop’u halen pek bilmeyen ama keşfetmek isteyenler için bir rehber hazırladık.

Fazıl Say kimdir Fazıl Say kaç yaşında ve nereli İşte Fazıl Sayın biyografisi

Fazıl Say kimdir? Fazıl Say kaç yaşında ve nereli? İşte Fazıl Say'ın biyografisi

Piyanist ve besteci Fazıl Say, dünyaca ünlü sanatçılarımız arasında yer alıyor. 4 yaşındayken piyano çalmaya başlayan Fazıl Say, sanatını geliştirmiş ve uluslararası çapta konserlerle adını sanatseverlere duyurmuştur. Peki, Fazıl Say kimdir? Fazıl Say kaç yaşında ve nereli?

2.04.2021Hayat
Esamesi Okunmamak ne demek Esamesi Okunmamak deyiminin anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Esamesi Okunmamak ne demek? Esamesi Okunmamak deyiminin anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Arapça kökenli bir kelime olan Esame, ''smy'' kökünden türetilmiştir. Sözlük anlamı ''isimler'' olsa da tek bir kişi için de ''esamesi okunmamak'' deyimi kullanılabilir. Birinin tamamen unutulduğunu belirtmek için bu deyim söylenir. Esamesi okunmamak deyiminin anlamı nedir? Örnek cümleler ile detaylı bir şekilde derledik.

Pinokyo’dan sıkılıp kendim oyun yazdım

Pinokyo’dan sıkılıp kendim oyun yazdım

Beş yaşında kartondan sahneler hazırlayıp kuklalar için senaryolar yazmaya başlamış. İçekapanıklığını gidermek için başladığı tiyatro, her ne kadar babası ‘Yap ama hobi olarak yap!’ dediyse de kaderi olmuş! Kariyerinde 60 yılı geride bırakan, bugün doğum günü olan usta tiyatrocu Genco Erkal ile geçmişine yolculuk yaptık. Erkal, “Ben gerçekten sahnede yaşıyorum. Orada bütünleniyor, başka insanların hayatını oynayarak ‘ben’ oluyorum” diyor.

28.03.2021Gündem
Sümer Ezgü kimdir, kaç yaşında ve nereli Türkücü Sümer Ezgünün hayatı ve şarkıları ile ilgili bilgiler

Sümer Ezgü kimdir, kaç yaşında ve nereli? Türkücü Sümer Ezgü'nün hayatı ve şarkıları ile ilgili bilgiler

Türk halk müziği sanatçısı Sümer Ezgü'nün hayatı, seslendiği şarkılar ile gündeme gelmeye devam ediyor. Katıldığı televizyon programları ve albümleri ile adından söz ettirmeye devam eden ünlü türkücü Sümer Ezgü TRT ve Kültür Bakanlığı arşivlerine çok sayıda türkü derledi. 16 yıl TRT'de program bölümünde ve Ankara'da TRT radyo istasyonunda çalışan usta isim İlvanlım eseri ile 1990 Yılın Yorumu Ödülü'nün sahibi oldu. Türküleri ile ses getiren Ezgü Türk halk müziğinin değerli isimleri arasında yer alıyor. Peki, Sümer Ezgü kimdir ve kaç yaşında? İşte, Sümer Ezgü'nün hayatı ve şarkıları hakkında bilgiler.

27.03.2021Televizyon
Melihat Gülses kimdir, kaç yaşında ve nereli Sanatçı Melihat Gülses’in hayatı ve şarkıları hakkında merak edilenler

Melihat Gülses kimdir, kaç yaşında ve nereli? Sanatçı Melihat Gülses’in hayatı ve şarkıları hakkında merak edilenler

Melihat Gülses'in hayatı seslendirdiği şarkılarla izleyenlerin gündeminde gelmeye devam ediyor. TRT İstanbul Radyosu ile müzik hayatına adım atan yurt dışında verdiği konserlerde Türkiye'yi ve Türk müziğini tanıtmada büyük katkılar sağladı. Klasik Türk müziğinin değerli isimlerinden olan Melihat Gülses Beyaz Köpükler, Hüznün Hikâyesi, İki/Eylül Şarkıları albümleri ile büyük başarı yakaladı. Peki, Melihat Gülses kimdir ve kaç yaşında? İşte, sanatçı Melihat Gülses’in hayatı, şarkıları ve biyografisi hakkında merak edilen bilgiler.

27.03.2021Televizyon
İsmail YK kimdir, kaç yaşında ve nereli İşte şarkıcı İsmail YKnın hayatı ve albümleri ile ilgili merak edilenler

İsmail YK kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte şarkıcı İsmail YK'nın hayatı ve albümleri ile ilgili merak edilenler

İsmail YK'nın hayatı magazinde yer alan haberler ve çıkardığı albümler ile gündeme gelmeye devam ediyor. Yurtseven Kardeşler Müzik grubunun en küçük solisti olan İsmail YK katıldığı programlar ve yaptığı açıklamalar ile dikkatleri üzerine topluyor. Almanya, Hamm'da dünyaya gelen şarkıcı 2006 yılında çıkardığı Bombabomba.com albümü ile Türkiye'de yılın en çok satan albümüne imza attı. Alişan, Seda Sayan, Kibariye, Ebru Yaşar gibi sanatçılara besteler veren İsmail YK 'Şappur Şuppur', 'Bas Gaza' gibi şarkılarla geniş hayran kitlesine sahip oldu. Peki, İsmail YK kimdir, kaç yaşında? İşte, İsmail YK'nın hayatı ile ilgili bilgiler.

20.03.2021Televizyon
Biz her bahar âşık oluruz...

Biz her bahar âşık oluruz...

Açan çiçekler, rengârenk manzaralar, cıvıl cıvıl kuş sesleri ve tertemiz hava... Hepimizin dışarı çıkası, yürüyüş yapası, bisiklete binesi geliyor. En azından çiçekler, ağaçlar, kuşlar arasında olmak istiyoruz. Bir yandan da yeni kitaplar, albümler çıkıyor, sanat dünyası da bahar heyecanı yaşıyor. Evet pandemi var ama biz yine de hayatın, bu ayların tadını çıkarabiliriz. Nasıl mı? İşte öneriler...

İsmail Hazar kimdir, kaç yaşında Koronavirüse yakalanan İsmail Hazar yoğun bakımda

İsmail Hazar kimdir, kaç yaşında? Koronavirüse yakalanan İsmail Hazar yoğun bakımda

Koronavirüse yakalanan İsmail Hazar yoğun bakıma kaldırıldı. Özel bir hastanedeki tedavisi sürdürülen Hazar'ın durumunun kötüye gittiği ve yoğun bakım ünitesine alındığı öğrenildi. Nefes almakta güçlük çeken Hazar'ın solunum ünitesine bağlandığı da belirtildi. Haberler ardından İsmail Hazar ile ilgili araştırmalar başladı. Peki, İsmail Hazar kimdir, kaç yaşında?

18.03.2021Magazin
Yavuz Bingöl kimdir, kaç yaşında ve nereli Yavuz Bingölün hayatı ile ilgili merak edilenler

Yavuz Bingöl kimdir, kaç yaşında ve nereli? Yavuz Bingöl'ün hayatı ile ilgili merak edilenler

Yavuz Bingöl'ün hayatı ve şarkıları, katıldığı televizyon programları ile gündeme gelmeye devam ediyor. Çok sayıda albüme imza atan ve oyunculuk da yapan Türk Halk Müziği’nin usta ismi Yavuz Bingöl, 1995’te Sen Türkülerini Söyle adlı ilk solo albümünü çıkardı. Üç Maymun'’daki rolü ile 61. Cannes Film Festivali'nde en iyi erkek oyuncu ödülüne aday olan usta isim kadın, çocuk hakları gibi konulara destek verdi. Sinema oyunculuğunun yanı sıra çeşitli dizi filmlerde başrol oyuncusu olarak yer aldı. Peki, Yavuz Bingöl kimdir? İşte, sanatçı Yavuz Bingöl'ün hayatı ve şarkıları ile ilgili merak edilenler.

6.03.2021Televizyon
Şubat ayının en çok dinlenenler listesi açıklandı

Şubat ayının en çok dinlenenler listesi açıklandı

Türk Telekom'un dijital müzik platformu Muud’un Şubat ayında en çok dinlenenler listesi yayınlandı. Listenin yerli albümler kategorisinin zirvesinde Gazapizm’in ‘Hiza’ albümü yer alırken, yabancılar listesinin ilk sırasında ise The Weeknd’in ‘The Highlights’ albümü bulunuyor.

4.03.2021Teknoloji
Müslüm Gürses ölüm yıldönümünde anılıyor - Müslüm Gürses ne zaman öldü

Müslüm Gürses ölüm yıldönümünde anılıyor - Müslüm Gürses ne zaman öldü?

Arabesk müziğinin efsane isimlerinden "Müslüm Baba" olarak anılan sanatçı Müslüm Gürses, unutulmadı. Büyük acılarla dolu 60 yıllık yaşamına, 78 albüm ve 38 film sığdıran unutulmaz sanatçı Müslüm Gürses, vefatının 8. yılında yad ediliyor. İşte Müslüm Gürses'in hayatı ve ölümüyle ilgili bilgiler...

3.03.2021Hayat

Yazar Sonuçları

Dans edin ve kafayı boşaltın

Shakira’nın 2017’den bu yana çıkardığı ilk şarkısı ‘Don’t Wait Up’ yerinden kalkmayı reddeden birini dans etmeye ikna edecek nitelikte. Kendin için bir şeyler yapmaktan, kaygılardan sıyrılmaktan söz eden şarkı hem pandemi hem de yaz ruhunu yakalamayı başarıyor.

24.07.2021

Artık birinci ligde

‘Sen Varsın Diye’ adlı yeni teklilerini yayımlayan Yüzyüzeyken Konuşuruz grubunun hit üretimi konusundaki yeteneğine bir kez daha şapka çıkarıyorum. Şarkının nakarat bölümünün ilk konserden itibaren seyirci tarafından ezbere söylenmesi hiç şaşırtıcı değil.

17.07.2021

Bir rezaletin anatomisi

Kadıköy’de adına eğlence denilemeyecek şekilde azan bir grubun Surp Takavor Ermeni Kilisesi’ne tırmanmaları çok katmanlı bir problemi gündeme taşıdı ve “farklı kampların” haklı ortak tepkisine yol açtı.

13.07.2021

Diskonun hızlı geri dönüşü

Kıyafetlerde 80’lere, 90’lara geldik. Elbet bizim dönemimiz de gelecek” diyorsanız yanılıyorsunuz. Şimdi sıra 70’lerin ışıltılı diskosunda.

24.06.2021

12 yıl sonra gelen albüm

Kings Of Convenience yeni albümleri ‘Peace or Love’ı geçtiğimiz hafta yayımladı.

23.06.2021

GEL 2022

2021’i kaçırdık belli ki ama 2022 turneleri açıklanmaya başladı.

3.06.2021

Glasto üzdü, Eurovision sevindirdi

Geçtiğimiz Cumartesi gecesi uzun zamandır hiç olmadığı kadar müzikle doluydu. Glastonbury Festivali ilk defa dijital olarak yapılacağı için konser özlemiyle yanıp tutuşan büyük bir kitle bilgisayarlarının başında festivalin başlamasına kitlenmişti. Festivalin başlama vakti geldiğinde bilet sahipleri ellerindeki bilgilerle konseri izlemek için festival sitesine girdiklerinde beklenmedik bir sürprizle karşılaştılar.

26.05.2021

Tam kapanmada sınavlar için 15 kilit öneri

Yaklaşık 4 milyon öğrenci ve ailelerini ilgilendiren LGS ve YKS için geri sayım başladı. Ancak adaylar ve aileleri hazırlık konusunda kaygılı. Evlerde tam kapanmayı yaşadığımız bu dönemde neler yapılması gerektiğini Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nden Prof. Dr. Özge Hacıfazlıoğlu 15 adımda anlattı...

8.05.2021

Bugün ne yapsak?

DasDas Online’da İngiliz mizah yazarı Tom Basden’in yazdığı ‘Timsah’ oyunu gösterilecek. ‘Tuhaf ama gerçek’ bu hikayeyi seyretmek için mobilet.com’dan bilet alın.

8.05.2021

Dünyanın kitlendiği albüm Temmuz’da geliyor

Önceki gün Billie Eilish sosyal medya profilinden yeni şarkısını 15 saniyecik tanıttı ve Twitter’da kısa süre içinde trending topic oldu. Billie Eilish’in artık geldiği nokta böyle bir durum, dev bir takipçi kitlesi ve merakla yaptığı her şeyi yakından takip eden bir hayran ordusu var.

28.04.2021

Ojeler, metalcilik ve Oscar

Adayların ikisi dışında neredeyse hiçbirini seyretmediğim filmlerin yarıştığı Oscar gecesinin sabahına kaydettiğim töreni seyrederek başlasam da...

27.04.2021

Başak Sayan’dan yeni roman

Başak Sayan, yeni romanının geçtiği yerleri görmek için Diyarbakır ve Mardin’e gitmiş. Yazara, “Yazmak için yaşamak gerekli mi” diye sordum, o da samimi bir şekilde anlattı:

7.04.2021

Dijital dinlenme artarken dijital alım düştü

Dünya Müzik Endüstrisi Birliği (IFPI) Global Müzik Raporu 2021 yayınlandı. Rapora şöyle bir göz gezdirip bilmeniz gereken rakamları derledim...

1.04.2021

Kanuni tablosu Fatih kadar heyecan yaratmadı

Kanuni Sultan Süleyman’ın İtalyan ressam Cristofano dell’Altissimo tarafından yapılan portresi bugün İngiltere’deki müzayede evi Sotheby’s tarafından satışa sunuluyor.

31.03.2021

Gelecek onlar için çok parlak

İlgi ve başarıyı sürdürülebilir kılmak çok zor iştir. Ancak Dolu Kadehi Ters Tut, şarkı yazarlığı becerisiyle bu zorluğun üstesinden geldi. Türkiye’nin en başarılı yeni nesil pop-rock gruplarından biri oldu. Son albüm ‘DKTT’ de bunu kanıtlıyor.

27.03.2021

‘Sırrımız ustaların bıraktığı miras’

Dünyanın dört bir yanından, söyledikleri türkülerden tek kelime anlamayan bir hayran kitlesine kavuştu Altın Gün. Grammy’ye aday gösterildi, birçok festivale katıldılar. Şimdi de yeni albümleri ‘Yol’ ile karşımızdalar. Bir de bu akşam konserleri var.

20.03.2021

Yenilerden Geri Kalmayın Ben O Şarkıyı Hiç Duymadım Demeyin

Yeni albümler, EP’ler, tekliler hız kesmeden dinleyiciyle buluşmaya devam ediyor. Müzik yazan biri olarak her şeyden önce iyi bir müzik dinleyicisi olmaktır çabam. Önce hakkını vererek dinleyip sonra da sizler için dinlediklerimi yazıya dökmektir tüm gayem.

19.03.2021