Bugün neler oldu?

Adanalı

Güncelleme Tarihi:

Adanalı haberleri sayfasında Adanalı hakkında son dakika haberler ve güncel bilgiler bulunmaktadır. Toplam 4179 Adanalı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber sayfamızdan takip edilebilir.

Adanalı, 7 Kasım 2008'de yayınlanmaya başlayan aksiyon ve polisiye türündeki Türk televizyon dizisidir. Oktay Kaynarca Adanalı, Mehmet Akif Alakurt, Maraz Ali ve Selin Demiratar'da İdil Ertürk rolüyle başrolleri paylaşmaktadır.

Adanalı haberleri

Adanalı çiftçinin traktörüne FSMden HGS cezası geldi

Adanalı çiftçinin traktörüne FSM'den HGS cezası geldi

Adana’nın Kozan ilçesinde çiftçilikle uğraşan Ali Ateş'e ait traktöre, İstanbul Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden kaçak geçtiği gerekçesi ile 46 liralık ceza geldi. Traktörünü tarlasından ve ilçenin dışından başka yerde kullanmadığını vurgulayan çiftçi İstanbul’a da hiç gitmediğini söyledi. Kozan'a 25 kilometre uzaklıkta ki Aydın köyünde ikamet eden Ali Ateş’e (37) ait 01 RT 751 plakalı traktöre, İstanbul Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden 2014 yılında Hızlı Geçiş Sistemi’ni (HGS) ihlal ederek geçtiği gerekçesiyle 46 liralık trafik cezası tebligatı gönderildi. Cezayı görünce büyük şaşkınlık yaşadığını belirten Ateş, 10 yıldır kullandığı traktörünü sadece köyde tarla işlerinde kullandığını İstanbul’a ise hiç gitmediğini söyledi. Son günlerde ülke genelinde birçok çiftçinin traktörüne İstanbul’da HGS ihlali yaptığı gerekçesi ile ceza tebligatı gönderildiğini hatırlatan Ali Ateş; “Eğer devletimiz çiftçinin tarlasındaki traktörüne haksız yere ceza yazacak kadar düştü ise ben bu traktörü devlete hibe ediyorum. Ayrıca Ulaştırma ve Denizcilik Bakanımız Sayın Binali Yıldırım’dan vatandaşların bu mağduriyetini gidermesini rica ediyorum” diye konuştu. Traktörünü 10 yıl önce aldığını ve köyünde tarım işinden başka bir nedenle hiç kullanmadığını ifade eden Ateş; "Bu traktör ile bırakın İstanbul’u Adana il merkezine dahi gitmedim. Yılda bir defa Kozan’a gider bakımını muayenesini yaptırır köyüme geri dönerim. İstanbul Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde HGS'yi ihlal ettiğim gerekçesiyle 46 lira para cezası gelince şaşkınlık yaşadım." dedi. Cezanın 2014 yılında kesildiğini fakat 2 yıl sonra tebligat gönderildiğini söyleyen Ateş; “Büyük bir ciddiyetsizlik örneği bu. Tarlada kullandığımız traktöre otoyol cezası geldi. Ayrıca daha önce sattığım bir otomobilin HGS’sini sistemden sildirmiş olmama rağmen HGS ihlali gerekçesi ile 101 TL ceza tebligatı gönderildi. Haksız yere kesilen bu cezaları ödeyeceğim ama hakkımı helal etmeyeceğim” dedi.

#Adanalı
DAHA FAZLA #ADANALI HABERLERİ

Adanalı’a ait tüm site haberleri