EKSTRA
MENÜ

Abdurrahman Dilipak

Abdurrahman Dilipak haberleri sayfasında güncel ve son dakika Abdurrahman Dilipak hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 525 Abdurrahman Dilipak haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Abdurrahman Dilipak Haberleri

Gazeteci yazar Dilipak resim yaptı

Gazeteci yazar Dilipak resim yaptı

DATÇA’da tuvalin başına geçip resim yapan gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, "Resim yapmak günah değil mi?" diye soran bir kişiye, putlaştırılmadığı sürece resim yapmanın insani bir olay olduğunu söyledi. Dilipak, "Heykel denilince herkesin aklına Yunan heykelleri geliyor. Oysa minare de bir heykeldir" dedi.

20.08.2014Gündem
Kapadokyada balonlar rabia pankartlarıyla uçtu

Kapadokya'da balonlar rabia pankartlarıyla uçtu

MISIR’da ordunun yönetime el koyarak Cumhurbaşkanı Muhammet Mursi’yi görevden uzaklaştırması, yüzlerce Mısırlı direnişçinin öldürülmesi ve tutuklanmasına tepki için ilan edilen ’14 Ağustos Dünya Rabia Günü’ne’ destek olmak için Kapadokya semalarında 18 balon ’Rabia’ pankartları ile uçtu.

14.08.2014Gündem
Dilipak depremi Erdoğana bağladı

Dilipak depremi Erdoğan'a bağladı

Yazar Abdurrahman Dilipak, Yalova'da meydana gelen depremleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın şehirde olmasına bağladı.

4.08.2014Gündem
Özkök ve Yalman Balyozda tanık olarak dinlenecek

Özkök ve Yalman Balyoz'da tanık olarak dinlenecek

Yargıtay’ın haklarında verilen ceza kararını bozması üzerine yeniden yargılanmaya başlanan Balyoz davası sanığı 88 kişiden 25’i hakkında beraat kararı verildi. Mahkeme, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök ve eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman’ın tanık olarak dinlenmesine karar verdi.

24.06.2014Gündem
Balyoz Davasında 25 sanığa beraat

Balyoz Davası'nda 25 sanığa beraat

Balyoz Davası'nda aldıkları mahkumiyet kararları Yargıtay tarafından bozulan 88 sanığın yeniden yargılandığı davada, mahkeme kararını ilk duruşmada verdi.

24.06.2014Gündem
Başbakan: Gelsin efendileriniz kurtarsın demişler

Başbakan: 'Gelsin efendileriniz kurtarsın demişler'

Başbakan Erdoğan, 17 Aralık operasyonuyla ilgili olarak tüm zanlıların suçlu ilan edildiğini iddia etti ve ''Bir savcı eli cebinde 'İki dakika süren var, anlat ve çık' dedi. Böyle bir mantık olabilir mi? 'Gelsin şimdi efendileriniz sizi kurtarsın' deniliyor zanlılara'' dedi.

4.01.2014Gündem
Aytunç Altındal son yolculuğuna uğurlandı

Aytunç Altındal son yolculuğuna uğurlandı

KANSER tedavisi gördüğü hastanede önceki gün 68 yaşında vefat eden Araştırma-Yazar Aytunç Altındal, son yolculuğuna uğurlandı.

19.11.2013Gündem
AYTUNÇ ALTINDAL SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

AYTUNÇ ALTINDAL SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Kanser tedavisi gördüğü hastanede önceki gün 68 yaşında vefat eden Araştırmacı-Yazar Aytunç Altındal için Karacaahmet Şakirin Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Gazeteci Abdurrahman Dilipak namazı kıldıran imamın yanına geçerek, Aytunç Altındal'ın tekbirlerle uğurlanmak istediğini kendisine vasiyet ettiğini söyledi. Dilipak cenaze namazına katılanlarla birlikte tekbir getirdi. Altındal için öğle namazının ardından cenaze namazını kılındı. Cenazeye Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı temsilen katıldığını belirten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Altındal'ın ölümünün Türkiye için büyük bir kayıp olduğunu söyledi. Şakirin Camii'nde Altındal'la birlikte 3 cenaze daha vardı. Eski Başbakan Mesut Yılmaz da işadamı Hakan Güley'in cenazesine katılmak için Şakirin Camii'ne gelenler arasında yer aldı. Özgür ALTUNCU - Yaşar KAÇMAZ - DHA

19.11.2013Haber
Dilipak: İş adamlarına şantaj yapıyorlar

Dilipak: İş adamlarına şantaj yapıyorlar

Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, yurtdışından gelen kadınların, işadamlarıyla yakınlık kurarak hamile kaldıktan sonra hükümeti yıpratmak için şantaj yaptıklarını öne sürdü. TGRT’de katıldığı Basın Odası programında ilginç bir iddiayı dile getiren Dilipak, hükümeti yıpratmak için yabancı kadınlar aracılığıyla işadamlarına şantaj yapıldığını söyledi. Dilipak’ın, iddiaları şöyle:

21.08.2013Gündem
Edebiyatçı Mustafa Miyasoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Edebiyatçı Mustafa Miyasoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Beynindeki tümör nedeniyle 2 aydır tedavi gördüğü hastanede önceki gün yaşamını yitiren 67 yaşındaki 3 çocuk babası yazar, şair ve edebiyatçı Mustafa Miyasoğlu, düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

2.08.2013Gündem
Fatih Camii avlusunda protesto

Fatih Camii avlusunda protesto

Fatih Camii avlusunda bir araya gelen vatandaşlar, Mısır’da Rabiatul Adeviyye Meydanı’nda toplanan Mursi yanlılarına güvenlik güçlerinin ateş açmasını protesto etti.

27.07.2013Gündem
Balyoz avukatlarından mahkemeye veryansın

Balyoz avukatlarından mahkemeye veryansın

BALYOZ davasının ikinci gününde yargılama aşamasındaki hukuka aykırılıkları anlatan Balyoz avukatı Kazım Yiğit Akalın mahkemeye veryansın etti ve ağır suçlamalar getirdi. Sanık yakınları ise bugün verilen ilk on dakikalık arada kendilerine her konuda yardımcı olan Yargıtay görevlilerine "Bize çok nazik davranıyorsunuz. Özel yetkili mahkemelerden sonra şaşırıyoruz" diyerek teşekkür etti. Öte yandan davanın görüldüğü Yargıtay binasının bulunduğu caddedeki güvenlik önlemleri dikkat çekti.

16.07.2013Gündem
Akil İnsanların Erdoğana sunduğu rapor

Akil İnsanlar'ın Erdoğan'a sunduğu rapor

Akil İnsanlar Heyeti Doğu Anadolu Grubu’nun "Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı" aracılığıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sunduğu rapor ortaya çıktı. Rapora göre heyet, Malatya, Elazığ, Hakk?ri, Van, Tunceli, Erzincan, Bingöl, Bitlis, Muş, Iğdır, Kars, Ardahan, Ağrı, Erzurum ile birlikte 14 il, Yüksekova, Tatvan, Doğubeyazıt, Mutki, Güroymak ile birlikte 5 ilçe ve Altınova, Hasköy, Digor, Dağpınar, Susuz beldeleriyle birlikte toplam 24 yerleşim biriminde çalışmalar yürüttü.

26.06.2013Gündem
Tıp fakültesi yeni mezunlarını verdi

Tıp fakültesi yeni mezunlarını verdi

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Çapa Tıp Fakültesi mezuniyet töreni, Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı.

29.05.2013Eğitim
Başbakan’ı 22 öldürme teşebbüsü oldu

'Başbakan’ı 22 öldürme teşebbüsü oldu'

Akil İnsanlar Heyeti Doğu Anadolu Bölgesi Grubu Başkanı Can Paker ile üyeler Sibel Eraslan, Ayhan Ogan, Abdurrahman Dilipak, Zübeyde Teker, Mahmut Arslan, Abdurrahman Kurt ve Mehmet Uçum, Bitlis’i ziyaret etti. Paker, “Bugünkü süreci başlatan Sayın Başbakan’ı 22 öldürme teşebbüsü oldu. Bunların hepsi yayınlanmıyor" dedi.

16.05.2013Gündem
İlk Akil adım

İlk 'Akil' adım

‘Akil İnsanlar’ın Doğu Anadolu Heyeti, yola Malatya’dan çıktı. İlk toplantıya çok sayıda sivil toplum kuruluşu üyesi katılırken, Başkan Can Paker, silahlar konuşmadığı sürece çözümün çok daha kolay olacağını söyledi. Konuşmaların ardından sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de söz alarak sürece ilişkin görüşlerini iletti.

10.04.2013Gündem
Doğu Anadolu Akil İnsanlar heyeti ilk toplantısını yaptı

Doğu Anadolu Akil İnsanlar heyeti ilk toplantısını yaptı

Hükümetin terör sorunun çözümü için başlattığı süreçte oluşturulan Akil Adamlar da Doğu Anadolu bölgesi gurubu ilk toplantısına Malatya’da başladı.

10.04.2013Gündem
Akil İnsanlardan ilk yorum

'Akil İnsanlar'dan ilk yorum

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çözüm sürecine destek olacak aralarında yazar, sanatçı, akademisyen ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.

4.04.2013Gündem
İşte Akil İnsanlar Heyeti

İşte Akil İnsanlar Heyeti

Akil İnsanların tam listesi ve çalışma yapacakları bölgeler açıklandı.

3.04.2013Gündem
Akil insanlar listesine tepkiler

Akil insanlar listesine tepkiler

Çözüm sürecinde rol alacak akil insanlar heyeti açıklandı. Listeye muhalefet partilerinden ve ünlü isimlerden tepki var.

3.04.2013Gündem
O gün dilim şiştiği için tutuklanmadım

"O gün dilim şiştiği için tutuklanmadım"

ATATÜRK Üniversitesi ’Genç Vizyon’ kulübünün düzenlediği ’Bin yıllık darbe 28 Şubat’ adlı konferansa katılan gazeteci- yazar Abdurrahman Dilipak o günleri anlattı ve "28 Şubat’da bizim kurduğumuz Kudüs platformu bir toplantı düzenlemişti. Küçük dilimden ameliyat olmuştum. Benim yerime o toplantıya giden arkadaşlar, tutuklandılar." dedi.

8.03.2013Gündem
Toktamış Ateş son yolculuğuna uğurlanıyor

Toktamış Ateş son yolculuğuna uğurlanıyor

Tedavi gördüğü hastanede önceki gün vefat eden Akademisyen Yazar Prof. Dr. Toktamış Ateş (69) için Fatih Camisi'nde tören düzenlendi. Prof. Dr. Toktamış Ateş için ilk tören İstanbul Üniversitesi Rektörlük binasında yapıldı. Ateş'in cenazesi buradan cenaze namazının kılınacağı Fatih Camisi'ne getirildi. Eşi Nevin Ateş ve kızı Ayşegül Ateş, cami girişinde taziyeleri kabul etti.

21.01.2013Gündem
Toktamış Ateş hayatını kaybetti

Toktamış Ateş hayatını kaybetti

Akademisyen ve gazeteci, Prof. Dr. Toktamış Ateş bir süredir tedavi gördüğü İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde organ yetmezliği nedeniyle dün 68 yaşında hayatını kaybetti. Ateş'in cenazesi 21 Ocak Pazartesi günü toprağa verilecek. Mehmet Ali Birand'ın kaybının ardından bir acı haber de Ateş'ten gelirken, Toktamış Ateş'in avukat olan ağabeyini 17 gün önce kaybettiği ortaya çıktı.

20.01.2013Gündem
Darbe Komisyonu Özkök ve Çekirge’yi dinledi

Darbe Komisyonu Özkök ve Çekirge’yi dinledi

TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu dün eski Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, Hürriyet Gazetesi Yayın Direktörü Fatih Çekirge, Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak ve dönemin Adalet Bakanı Şevket Kazan’ı dinledi. Özkök, Çekirge, Dilipak ve Kazan 28 Şubat süreciyle ilgili şunları söylediler:

3.10.2012Gündem
Utançla yaşarlar

Utançla yaşarlar

Balyoz davasının 1 numaralı sanığı olarak ‘darbeye eksik teşebbüs’ten 20 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın eşi Nilgül Doğan, karara sert tepki göstererek, “Bu kararı verenler ömür boyu vicdan mahkûmiyeti çekecek” dedi. Hürriyet’e konuşan Nilgül Doğan şunları söyledi:

22.09.2012Gündem
Sirke gibi keskin sözlük

Sirke gibi keskin sözlük

Cesur 4 Yüz ekibi bu hafta yine zorlu bir işe soyundu. Sivri çıkışları ve acımasız yorumlarıyla tanınan yazarlarımız bu kez kendilerini koydu hedef tahtasına; Ekşi Sözlük’e benzer şahsi sözlükler hazırladı.

31.12.2011Kelebek
Gazeteciler istifa için ne dedi

Gazeteciler istifa için ne dedi

Gazeteciler, Genelkurmay Başkanı Koşaner ve kuvvet komutanlarının istifasını değerlendirdi.

29.07.2011Gündem
Yargıda deprem

Yargıda deprem

HSYK’nın 1816’sı adli, 254’ü idari hâkim ve savcıyı kapsayan yaz kararnamesi yargıda deprem etkisi yarattı.

20.06.2011 Gündem
Veto Türkiyeyi sarstı... Peki yazarlar ne diyor

Veto Türkiye'yi sarstı... Peki yazarlar ne diyor

Dün gece genel seçimlerin atmosferini değiştirecek bir deprem yaşandı. YSK, aralarında Leyla Zana, Hatip Dicle, Gültan Kışanak gibi isimlerin bulunduğu 12 bağımsız adayı veto etti.

19.04.2011Gündem
HSYK üyesi Ertosun Dilipaktan tazminat kazandı

HSYK üyesi Ertosun Dilipak'tan tazminat kazandı

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyesi Ali Suat Ertosun, bir köşe yazısında kişilik haklarına saldırıda bulunduğu iddiasıyla gazeteci Abdurrahman Dilipak ve Anadolu'da Vakit gazetesi aleyhine açtığı davada 4 bin lira manevi tazminat kazandı.

19.04.2011Gündem

Yazar Sonuçları

Naçizane çözüm önerisi

Tayyip Erdoğan, memleketteki sorunları çözmek için gaztecilerle toplantı yaptı.

5.01.2014

‘Bağımsız yargı’ diyenin ‘cesur yürek’ olduğu ülke

CUMHURBAŞKANI diyor ki:
“Yargı bağımsızdır.”

1.01.2014

Öyle deneceğine, şöyle denseydi

Aralarında Oscar Ödülü alan sanatçıların da bulunduğu dünyaca ünlü sanatçılar, “The Times” gazetesine verdikleri ilanla hükümeti çok ağır bir dille eleştirdiler.

29.07.2013

O vapurdan inip bu vapura binenler

DUYANA duymayana, görene görmeyene Gezi gençliğinin yeni gerçeğini bir kere daha, altını çize çize anlatayım.

27.06.2013

Öpüşene sallama

Ankara Metrosu’ndaki “ahlak anonsu”na itiraz edenler, metro durağında “öpüşme eylemi” yaparak olayı protesto ediyorlar.

26.05.2013

Sinop’un yiğit insanlarına

EY Sinop’un yiğit insanları!

18.02.2013

Ekmekte sır ‘EKŞİ MAYA’dır

EKMEK üretiminde bazı konulara açıklık getirmek isterim. 15 seneden fazladır her türlü dünya ekmeğini kendi zevkim için üretmekteyim.

23.01.2013

Bilirkişi THY çalışanına hak verdi

305 THY çalışanı havayollarında grev yasağı öngören yasayı protesto için bir araya geliyor. Kimi doktor raporuyla işe gitmiyor, kimi basın açıklamasına katılıyor. Ve bu insanlar THY tarafından işten atılıyor.

21.01.2013

Kayısı THY uçağına bindi ‘fahri hemşerilik’ çıktı

GEÇEN hafta 10 Ocak sabahı Türk Hava Yolları’nın (THY) 06.45 uçağıyla İstanbul’dan Malatya’ya gitmek üzere havalandıktan kısa süre sonra yanımdaki Malatya Eğitim Vakfı (MEV) eski Başkanı Şaban Taçyıldız’la sohbet ederken dağıtılan ikram kutularından çıkan mini paketi görünce sevindim:

16.01.2013

Başbakan’ın ‘idam’ demesinin on nedeni

BİR: Gündemi değiştirmek istiyor olabilir.

12.11.2012

“İslamcı aydınlar” adalet isterse...

Dünya ölçeğindeki her savaşın çeşitli sonuçları vardır. Şaşmaz sonuçlarından biri harita değiştirmesidir.

8.03.2012

Üçüncü Cumhuriyet

Şu dünyada hayalinin gerçekleştiğini gören fikir adamı azdır. Mehmet Altan onlardan biri.

31.01.2012

Panelist oldum

BEN paneller çağının çocuğuyum.

15.01.2012

POPSAV’dan iyi haber

Metin Özülkü aradı, “POPSAV üzerine yazdıkların doğru” dedi...

29.05.2011

27 Mayıs devrimdir diyenlere cevaplar

- SORU: 27 Mayıs’tan sonra yapılan 1961 Anayasası, Türkiye Cumhuriyeti’nin en demokratik, en özgürlükçü, en ileri anayasasıdır. 27 Mayıs’a vururken hiç değilse bunu göz önünde bulundursaydınız.

27.05.2011

İrtica elden gidince

GİTTİ de gitti. Resmen gitti.

5.05.2011

Ezik de olsa bildiri bildiridir

Genelkurmay Başkanlığı, tarihinin “en yumuşak”, “en alttan alan” ve “en ezik” bildirisini yayınladı dün.

7.04.2011

Yani şimdi siz tarih mi yazıyorsunuz

EY kendini, “tarih yazdığını” sanan güya liberal köşe yazarı;

5.04.2011