EKSTRA
MENÜ

Onur Yürüyüşü

Onur Yürüyüşü haberleri sayfasında güncel ve son dakika Onur Yürüyüşü hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 573 Onur Yürüyüşü haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Onur Yürüyüşü Haberleri

Beyoğlunda LGBT Onur Yürüyüşü için toplananlara polis müdahalesi

Beyoğlu'nda 'LGBT Onur Yürüyüşü' için toplananlara polis müdahalesi

Beyoğlu'nda "LGBT Onur Haftası" kapsamında yürüyüş için toplananlara polis müdahale etti.

26.06.2021Gündem
Hollandanın kanallar diyarı: Amsterdam

Hollanda'nın kanallar diyarı: Amsterdam

Kanalları, köprüleri, parkları ve mimari dokusuyla gezginlerin gözdesi Amsterdam… Tabi şu sıralar pandemiden dolayı eski turist yoğunluğu yok ama salgın hayatımızdan çıktığında gidilecek yerler listenize Amsterdam’ı mutlaka eklemelisiniz. İşte Amsterdam’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerler…

18.12.2020Gezi
Kanallar ve köprüler diyarı: Amsterdam

Kanallar ve köprüler diyarı: Amsterdam

Kanalları, köprüleri, parkları ve mimari dokusuyla gezginlerin gözdesi Amsterdam… Tabi şu sıralar pandemiden dolayı eski turist yoğunluğu yok ama salgın hayatımızdan çıktığında gidilecek yerler listenize Amsterdam’ı mutlaka eklemelisiniz. İşte Amsterdam’da gezilmesi ve görülmesi gereken yerler…

17.08.2020Seyahat
Yine izin çıkmadı

Yine izin çıkmadı

TAKSİM’de yapılması planlanan LGBTİ Onur Yürüyüşü’ne dün yine izin çıkmadı. Polis uyarılara rağmen toplanan gruba biber gazı ve plastik mermi ile müdahale etti.

1.07.2019Gündem
Kadınlığı  çok konuştuk artık erkekliği  tartışmamız lazım

Kadınlığı çok konuştuk artık erkekliği tartışmamız lazım

Kadir Has Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Merkezi’nin, 8 Mart öncesi açıklanan ‘Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Algısı Araştırması’nın sonuçları yine ‘bizimle’ ilgili ipuçlarıyla dolu. Araştırmaya göre ülkede kadın-erkek herkes, “Kadının toplumdaki en büyük sorunu şiddet” diyor ama şiddet hızla artamaya devam ediyor. Kürtaj konusunda olumlu düşünenlerin sayısı azalıyor, babalar çocuklarıyla geçen yıla göre daha az ilgileniyor, “Feministler erkek düşmanıdır” diye düşünenler artıyor. Merkezin müdürü Prof. Dr. Mary Lou O’Neil’e göre tüm bunları aşmak için artık biraz da erkekliği tartışmak gerekiyor.

10.03.2019Hürriyet Pazar
Gökkuşağının tüm  renklerine açık şehir: Stockholm

Gökkuşağının tüm renklerine açık şehir: Stockholm

Kilise, polis, parlamento, sosyal güvenlik ağı temsilcileriyle konuştuk, eşitliğin nasıl mümkün olabileceğini sorduk

18.08.2018Hürriyet Pazar
Pride London yürüyüşü başladı

"Pride London" yürüyüşü başladı

Birleşik Krallık'ta, bu yıl 46.ıncısı düzenlenen "Pride London" yürüyüşü, yerel saatle bugün 12.00'de Portland Palace'de bulunan BBC binasının önünde başladı.

7.07.2018Haber
Birce de yürüdü

Birce de yürüdü!

Birce Akalay pazar günü Bodrum’da düzenlenen Onur Yürüyüşü’ne katıldı.

2.07.2018Magazin
Bir gün mutlaka Suriye’ye  dönüp homofobiyle savaşacağım

Bir gün mutlaka Suriye’ye dönüp homofobiyle savaşacağım

“Suriye’de eşcinsel olmak bir suç, hapis cezası var. Allah’a şükrediyorum, iyi ki Türkiye’ye bu zamanda geldim. En azından burada hürriyet var” diyen Wissam, “Burada feminen görünen Suriyelilere iş yok” diyen Ayman Menen… İkisi de savaştan kaçıp Türkiye’ye sığınan Suriyeli eşcinsel mülteciler… Ve birçok festivalde ödül alan ‘Mr. Gay Syria’nın yıldızları. Onlar anlattı: Yabancı bir ülkede hem eşcinsel hem mülteci olmak nasıl bir şey?

30.06.2018Hürriyet Pazar
Hâlâ burdayız aşkım

Hâlâ burdayız aşkım!

‘Homofobi Sözlüğü’ on beş farklı ülkeden 70 kişinin kaleme aldığı maddelerden oluşan çoksesli, çokrenkli bir başucu eseri. Louis-Georges Tin tarafından titizlikle hazırlanan sözlüğü ilgi duyan duymayan herkes elinin altında tutmalı...

28.06.2018Kitap Sanat
‘Cinsiyetçi’ tehdide 10 taksitli ceza

‘Cinsiyetçi’ tehdide 10 taksitli ceza

2016 yılında LGBTİ’nin düzenlediği Onur Yürüyüşü öncesinde düzenlediği basın toplantısındaki sözleri nedeniyle ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılamak’ suçundan yargılanan Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, 4 bin lira adli para cezasına çarptırıldı. Mahkeme, cezanın 10 taksitte ödemesine de karar verdi.

14.12.2017Gündem
Alperen Ocakları Başkanının LGBTİyi tehdit davasında karar çıktı

Alperen Ocakları Başkanı'nın LGBTİ'yi tehdit davasında karar çıktı

Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, Onur Haftası'na katılanlarına yönelik tehdit içeren sözleri dolayısıyla 4 bin lira para cezası aldı.

14.12.2017Gündem
LGBTİ varoluşu yargılanıyor

'LGBTİ varoluşu yargılanıyor'

BEYOĞLU İstiklal Caddesi’nde haziran ayında 25. LGBTİ+Onur Yürüyüşü’ne katıldıkları gerekçesiyle “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Yasası’na muhalefet suçundan dava açılan 25 tutuksuz sanığın yargılanmasına başlandı.

16.11.2017Gündem
Alperen Ocakları başkanına onur yürüyüşü davası

Alperen Ocakları başkanı'na onur yürüyüşü davası

Taksim’de geçen haziranda Onur Yürüyüşü yaptırmayacağını söylediği açıklamasıyla ilgili Alperen Ocakları İl Başkanı Kürşat Mican hakkında 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davaya devam edildi.

5.10.2017Haber
LGBTİ emperyalist bir projedir

'LGBTİ emperyalist bir projedir'

Taksim’de geçen haziranda Onur Yürüyüşü yaptırmayacağını söylediği açıklamasıyla ilgili Alperen Ocakları İl Başkanı Kürşat Mican hakkında 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davaya devam edildi.

5.10.2017Gündem
Stockholm Pride’a, Rakka’dan mesaj

Stockholm Pride’a, Rakka’dan mesaj

Terör örgütü IŞİD’e karşı Rakka’da savaşan TQILA (Eşcinsel İsyan ve Kurtuluş Ordusu) adlı gruba ait savaşçılar, pazartesi günü başlayıp cumartesi günü Onur Yürüyüşü ile sona erecek Stockholm Pride Haftası’na fotoğraflı kutlama mesajı gönderdi.

4.08.2017Dünya
Taksim’de LGBT önlemi

Taksim’de LGBT önlemi 

İstanbul Valiliği tarafından yasaklanan 8. Trans Onur Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek LGBT yürüyüşü öncesi Taksim İstiklal Caddesi’nde polis öğle saatlerinden itibaren yoğun güvenlik önlemleri aldı. Alınan önlemler çerçevesinde Gezi parkı da girişlere kapatıldı.

2.07.2017Gündem
Valilikten LGBT yürüyüşüne ikinci yasaklama

Valilikten LGBT yürüyüşüne ikinci yasaklama

İstanbul Taksim'de yarın yapılacağı açıklanan 8. Trans Onur Haftası etkinlikleri kapsamında LGBT yürüyüşünün İstanbul Valiliği tarafından yasaklandığı ve bazı yolların bu nedenle kapatılacağı açıklandı.

1.07.2017Gündem
Kanada ve New Yorkta dev Onur Yürüyüşü

Kanada ve New York'ta dev Onur Yürüyüşü

ABD'nin New York kentinde yaklaşık 40 bin kişinin katılımıyla devasa bir 'onur yürüyüşü' düzenlendi. Yürüyüşe ABD ordusuna bağlı çalışırken Wikileaks'e belge sızdırma suçlaması nedeniyle hapse giren ve hapiste cinsiyet değiştiren Chelsea Manning hapisten çıktıktan sonra ilk kez dev yürüyüşe katıldı. Kanada'da düzenlenen yürüyüşe ise Kanada Başbakanı Justin Trudeau geçen sene olduğu gibi bu sene de katıldı.

26.06.2017Dünya
Polis LGBTİyi yürütmedi

Polis LGBTİ'yi yürütmedi

İstanbul Valiliği’nin izin vermemesine rağmen Taksim’de ‘Onur Yürüyüşü’ yapmak isteyen LGBTİ (Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Transseksüel, İnterseks) gruplar ve destekleyenler, dün 17.00 sıralarında bölgede toplanmaya başladı.

25.06.2017Gündem
LGBTİ Onur Yürüyüşüne karşı yoğun önlemler

LGBTİ Onur Yürüyüşü'ne karşı yoğun önlemler

İstanbul Valiliği LGBTİ 'Onur Yürüyüşü'ne izin vermeyeceğini duyurmuştu. Bugün Taksim'de yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekiyor.

25.06.2017Dünya
Taksimde yoğun güvenlik önlemleri

Taksim'de yoğun güvenlik önlemleri

İstanbul Valiliği LGBT'nin 'Onur Yürüyüşü'ne izin vermeyeceğini duyurmuştu. Bugün Taksim'de yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekiyor.

25.06.2017Haber
Taksimde Onur Yürüyüşü gerginliği: 35 gözaltı

Taksim'de 'Onur Yürüyüşü' gerginliği: 35 gözaltı

İstanbul Valiliği LGBT'nin 'Onur Yürüyüşü'ne izin vermeyeceğini duyurmuştu. Bugün Taksim'de yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekiyor. Polis, yürüyüş yapmak isteyen LGBTİ’lilerin İstiklal Caddesi’ne girişlerine izin vermedi. Yürüyüşe karşı çıkan bir grup ise İstiklal Caddesi girişinde bekleyen LGBTİ’lilerin arasına girdi. Bu kişiler ile LGBTİ’liler arasında kısa süreli arbede yaşandı. Gün boyu İstiklal Caddesi ve civar sokakları ile Cihangir'de toplanan gruplar ile polis arasında gerginlikler yaşandı. Polis toplam 35 kişiyi gözaltına aldı.

25.06.2017Gündem
Onur Yürüyüşüne izin çıkmadı

'Onur Yürüyüşü'ne izin çıkmadı

LGBTİ (Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Trans, İnterseks) üyeleri tarafından bugün Taksim’de yapılması planlanan ‘Onur Yürüyüşü’ne izin çıkmadı.

24.06.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Amsterdam’ı görmek için 5 neden

Kanalları, köprüleri, parkları ve mimari dokusuyla gezginlerin gözdesi olan Amsterdam, rahat ve insana saygılı atmosferiyle Avrupa’nın diğer başkentlerinden farklı bir çekiciliğe sahip. Korona sonrası dönemde şehrin dar sokaklarında keşfe çıkabilir, harika lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. İşte size Amsterdam'ı görmek için 5 neden...

7.01.2020

Keşke yüz değil bin tane olsaydı

Olayın görüntüsünü izleyenler bilir.

30.06.2019

Pazar Testi

Bir pazar günü daha, fazla kafayı kurcalamayan, şıkları çok kolay, soruları daha olay bir test hazırlayayım size dedim. Her zaman olduğu gibi en olası cevap (e) şıkkı. Pazar pazar fazla zorlamayalım, testiyi kırmadan testi yanıtlayalım. Haydi kolay gelsin!

11.08.2018

Gökyüzü herkesindir

Ayşe Toprak imzalı belgesel ‘Mr. Gay Syria’, İstanbul’da yaşayan bir grup Suriyeli eşcinsel mültecinin zorluklarla dolu hayatlarına göz atıyor. Film, karakterlerin kimi noktalardaki çıkışsızlığını, umut ve umutsuzluğunu, ruh hallerini gerçekçi ve etkileyici bir dille aktarıyor.

11.05.2018

Erkeklerde çorap modası

Çoraplar, her yerde çoraplar var.

12.07.2017

Valiler Cumhurbaşkanı’nı dinlesin

CUMHURBAŞKANI ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransız televizyonunda yayınlanan söyleşisinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Adalet Yürüyüşü” ile ilgili olarak şunu söyledi:

6.07.2017

Güçlü festivale güçlü sponsor

BAYRAM nedeniyle iş ziyaretini birkaç gün uzattığım Londra’da medya sağ olsun hiç memleket hasreti çektirmiyor.

26.06.2017

Uzay mekiği göndereyim mi aşkım?

Bir LGBT Onur Yürüyüşünü daha çok şükür başarıyla engelledik. 

26.06.2017