Ekonomi

Bankalar ve vergi daireleri yarın açık

30.08.2001

Vergi daireleri, idari tatil ilan edilen yarın ve hafta sonu, vergi kimlik numarası almak isteyen yurttaşların taleplerini karşılamak üzere açık olacak. Yarın bankalar ve döviz büroları da çalışacak.

Maliye Bakanlığı'ndan edinilen bilgiye göre vergi kimlik numarası almak isteyen yutaşlar, idari tatil olan yarın ile cumartesi ve pazar günleri de vergi dairelerine başvuruda bulunabilecek.

Yarın normal mesai saatleri içinde diğer işlemleri de yerine getirecek olan vergi daireleri, saat 17.00-23.00 arasında ve hafta sonunda ise yalnızca vergi kimlik numarası verecek.

1 Eylül'den itibaren bankacılık ve diğer mali işlemlerinde vergi kimlik numarası bildirimi zorunlu olacak. Bu yüzden vergi dairelerinin, vergi kimlik numarası alma başvurularına yanıt vermek için eylül ayı içinde de hafta içi mesai saatlerini gece yarısına kadar uzatacağı belirtildi.

BAĞ-KUR DA MESAİ YAPACAK

Bağ-Kur'un merkez ve taşra teşkilatı da prim borçları için getirilen taksitlendirme olanağından yararlamak isteyen sigortalıların başvurularını kabul etmek üzere resmi tatil olmasına karşın bugün 20.00'ye kadar mesai yapacaklar.

Bağ-Kur'un taksitlendirme başvurularının son günü olan yarın da aynı saate kadar hizmet vereceği kaydedildi.

BANKALAR YARIN AÇIK

Bankalar ve döviz bürolarının da hükümet tarafından idari tatil ilan edilen yarın açık olacakları belirtildi.
 ADnet
Reklam için