EKSTRA
MENÜ

Uçak Kazası

Uçak Kazası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Uçak Kazası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.711 Uçak Kazası haberi bulunmuştur.

Uçak Kazası Haberleri

Endonezya’da uçak kazasında ölenler için denize çiçek bırakıldı

Endonezya’da uçak kazasında ölenler için denize çiçek bırakıldı

Endonezya'da 9 Ocak'ta düşen Sriwijaya Hava Yolları'na ait yolcu uçağında yaşamını yitirenlerin anısına denize çiçek bırakıldı.

22.01.2021Dünya
Endonezya’da düşen yolcu uçağına ilişkin ön rapor 1 ay içinde açıklanacak

Endonezya’da düşen yolcu uçağına ilişkin ön rapor 1 ay içinde açıklanacak

Endonezya’da 9 Ocak’ta düşen yolcu uçağına ilişkin ön raporun 1 ay içinde açıklanacağı bildirildi.

19.01.2021Dünya
Endonezyada düşen uçağın uçuş bilgilerine ulaşıldı

Endonezya'da düşen uçağın uçuş bilgilerine ulaşıldı

Endonezya'nın başkenti Jakarta'da düşen yolcu uçağının uçuş bilgilerini kaydeden veriler başarılı bir şekilde kurtarıldı.

15.01.2021Dünya
Endonezyada düşen uçağın kara kutusu denizden çıkarıldı

Endonezya'da düşen uçağın kara kutusu denizden çıkarıldı

Son dakika haberleri...Endonezya'da kalkıştan kısa süre sonra denize düşen mürettebatla birlikte 62 kişi olduğu bildirilen Sriwijaya Havayolları'na ait yolcu uçağının kara kutusu denizden çıkarıldı. Ulusal Arama Kurtarma Ajansı'ndan (BASARNAS) yapılan açıklamada, uçağın düştüğü alanda arama kurtarma çalışmalarının 53 gemiyle yürütüleceğini belirtilmişti.

12.01.2021Haber
Son dakika... Endonezyada düşen uçağın kara kutusu denizden çıkarıldı...

Son dakika... Endonezya'da düşen uçağın kara kutusu denizden çıkarıldı...

Son dakika haberleri...Endonezya'da kalkıştan kısa süre sonra denize düşen mürettebatla birlikte 62 kişi olduğu bildirilen Sriwijaya Havayolları'na ait yolcu uçağının kara kutusu denizden çıkarıldı. Ulusal Arama Kurtarma Ajansı'ndan (BASARNAS) yapılan açıklamada, uçağın düştüğü alanda arama kurtarma çalışmalarının 53 gemiyle yürütüleceğini belirtilmişti. Endonezya’da düşen yolcu uçağı enkazı ve yaşamını yitirenlerin cesetlerini arama çalışmalarının süreceği bildirildi. Arama kurtarma çalışmalarında bulunan uçağın kara kutusu, başkent Cakarta’nın kuzeyindeki liman bölgesinde oluşturulan kriz merkezine getirildi. Burada düzenlenen basın toplantısında konuşan Genelkurmay Başkanı Hadi Tjahjanto, bölgede çalışma yürüten dalgıçlar tarafından uçağın kara kutusunun (uçuş veri kayıt cihazı) yerel saatle 16.40'ta denizden çıkarıldığını belirtti.   

12.01.2021Dünya
Endonezyada düşen yolcu uçağına ait parçaların incelenmesi sürüyor

Endonezya'da düşen yolcu uçağına ait parçaların incelenmesi sürüyor

Ulusal Ulaştırma Güvenlik Komitesi'nden (KNKT) yapılan açıklamada, başkent Cakarta'nın kuzeyinde yer alan Tanjung Priok Limanı'ndaki kriz merkezinde toplanan uçak kalıntılarının detaylı bir şekilde incelendiği ifade edildi. Komite şu ana kadar uçağın düşüş nedenine ilişkin resmi bir açıklama yapmadı. Yetkililer kara kutuya ulaşıldıktan sonra yapılan incelemeler sonucunda uçağın neden düştüğüne dair bilgiye ulaşabileceklerini belirtti.

12.01.2021Dünya
Endonezyada düşen uçağın arama kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor

Endonezya'da düşen uçağın arama kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor

Ulusal Arama Kurtarma Ajansı'ndan (BASARNAS) yapılan açıklamada, uçağın düştüğü alanda bugünkü arama kurtarma çalışmalarının 53 gemiyle yürütüleceğini belirtildi.

11.01.2021Dünya
Endonezya’daki uçak kazası enkazının sualtı görüntüleri

 Endonezya’daki uçak kazası enkazının sualtı görüntüleri

Endonezya’da kalkıştan kısa süre sonra denize düşen yolcu uçağına ait sualtı enkaz görüntüleri yayınlandı.

10.01.2021Haber
Endonezyada düşen uçağın enkazına ait parçalar toplanmaya başladı

Endonezya'da düşen uçağın enkazına ait parçalar toplanmaya başladı

Endonezya'da kalkıştan kısa bir süre sonra düşen uçağın parçaları kriz merkezine getirilmeye başlandı. Yetkililer parçalar üzerinde detaylı incelemeler yapacak.

10.01.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlu, Endonezyalı mevkidaşı Marsudiye taziyelerini iletti

Bakan Çavuşoğlu, Endonezyalı mevkidaşı Marsudi'ye taziyelerini iletti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Endonezya Dışişleri Bakanı Retno Marsudi'yle telefonda görüştü.

9.01.2021Dünya
Düşen savaş uçağının maketini evinin önünde sergiliyor

Düşen savaş uçağının maketini evinin önünde sergiliyor

ZONGULDAK'ın Çaycuma ilçesinde yaşayan Bayram Akçaalan (73), 2005 yılında Karabük'te 2 pilotun şehit olduğu uçak kazasından etkilenince, evinin önüne düşen F-16’nın 7 metre uzunluğunda maketini yaptı. Akçaalan, 15 yıldır evinin önündeki direkte sergilediği 300 kilogram ağırlığındaki F-16 maketi ile şehit pilotları andığını söyledi.

7.01.2021Güncel
Zorlu 2020de gerçek haberciliğin adresi yine DHA oldu

Zorlu 2020'de gerçek haberciliğin adresi yine DHA oldu

Türkiye'nin en güçlü haber ağına sahip kuruluşlardan DHA, 2020 yılında da doğru, tarafsız ve objektif yayıncılık ilkesiyle gerçek haberciliğin adresi oldu. Türkiye'nin dört bir köşesindeki canlı yayın ekipleriyle televizyon kanallarına bağlantılar gerçekleştiren DHA, yaşanan sıcak olayları anbean kamuoyuna aktardı. DHA muhabirlerinin çektiği çarpıcı fotoğraflar, sadece Türkiye'de değil dünya basınında da geniş yer buldu.

30.12.2020Gündem
Almanya’da küçük uçak kazasında bir Türk yaşamını yitirdi

Almanya’da küçük uçak kazasında bir Türk yaşamını yitirdi

Almanya’nın Münih kentindeki Hür Demokrat Parti (FDP) Gençlik Teşkilatı Yöneticisi Cenk Genç’in (28) kullandığı küçük uçağın düşmesi sonucu yaşamını yitirdiği açıklandı.

27.12.2020Avrupa
Unutulmaz bir yıl... 2020 nasıl geçti

Unutulmaz bir yıl... 2020 nasıl geçti?

Herkese “Bitsin artık” dedirten 2020 defterini kapatmak üzereyiz. Dünyayı etkisi altına alan pandeminin yanı sıra yıl boyunca yangın, deprem ve kazaların ardı arkası kesilmedi… Felaketler yılı ilan edilen 2020’de iyisiyle kötüsüyle yaşanan olayların üzerinden geçtik.

27.12.2020Hürriyet Pazar
Bilirkişi: Kaptan asli kusurlu

Bilirkişi: Kaptan asli kusurlu

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pistten çıkarak 3 kişinin ölümüne neden olan uçak kazasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, bilirkişilerin hazırladığı rapora göre kaptan pilot Mahmut Aslan ile hava trafik kontrolörleri asli kusurlu bulunurken, ikinci pilot Ferdinant Pondaag tali kusurlu bulundu.

26.12.2020Gündem
Bilirkişi: Kaptan asli kusurlu

Bilirkişi: Kaptan asli kusurlu

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pistten çıkarak 3 kişinin ölümüne neden olan uçak kazasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, bilirkişilerin hazırladığı rapora göre kaptan pilot Mahmut Aslan ile hava trafik kontrolörleri asli kusurlu bulunurken, ikinci pilot Ferdinant Pondaag tali kusurlu bulundu.

26.12.2020Gündem
Sabiha Gökçen Havalimanındaki uçak kazası davasında flaş gelişme

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki uçak kazası davasında flaş gelişme!

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda 5 Şubat tarihinde pistten çıkarak 3 kişinin ölümüne 180 kişinin de yaralanmasına neden olan kazaya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 6 kişilik bilirkişi heyeti tarafından hazırlanan rapor soruşturma dosyasına girdi. Raporda, soruşturmada şüpheli olarak yer alan kaptan pilot Mahmut Aslan asli ve ikinci pilot Ferdinant Pondaag tali kusurlu bulunurken, soruşturmada şüpheli olmayan, Sabiha Gökçen ve Yeşilköy kulelerinde görevli iki kişi de kusurlu bulundu. Pistin bir bölümünde lastik temizleme çalışması yapılmadığı gerekçesi ile HEAŞ da asli kusurlu bulundu. Raporda kaptan pilot Mahmut Aslan'ın, stabil yaklaşma kriterlerine uymadan piste yaklaştığı, indikten sonra 6 saniye boyuncu frenleme yapmadan ilerlediği, rüzgarın şiddetli ve pistin ıslak oluşunu dikkate almadığı belirtildi. Raporda, Sabiha Gökçen Kule Kontrolörü Serhat Kara'yı uçağın pistten çıkabileceği yönünde uyaran kule görevlisi Ela Akar kusursuz bulundu.

25.12.2020Gündem
Son dakika haberler: Sabiha Gökçen Havalimanındaki uçak kazası davasında flaş gelişme

Son dakika haberler: Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki uçak kazası davasında flaş gelişme!

Son dakika haberi... Sabiha Gökçen Havalimanı'nda 5 Şubat tarihinde pistten çıkarak 3 kişinin ölümüne 180 kişinin de yaralanmasına neden olan kazaya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 6 kişilik bilirkişi heyeti tarafından hazırlanan rapor soruşturma dosyasına girdi.  Raporda, soruşturmada şüpheli olarak yer alan kaptan pilot Mahmut Aslan asli ve ikinci pilot Ferdinant Pondaag tali kusurlu bulunurken, soruşturmada şüpheli olmayan, Sabiha Gökçen ve Yeşilköy kulelerinde görevli iki kişi de kusurlu bulundu. Pistin bir bölümünde lastik temizleme çalışması yapılmadığı gerekçesi ile HEAŞ da asli kusurlu bulundu.  Raporda kaptan pilot Mahmut Aslan'ın, stabil yaklaşma kriterlerine uymadan piste yaklaştığı, indikten sonra 6 saniye boyuncu frenleme yapmadan ilerlediği,  rüzgarın şiddetli ve pistin ıslak oluşunu dikkate almadığı belirtildi.  Raporda, Sabiha Gökçen Kule Kontrolörü Serhat Kara'yı uçağın pistten çıkabileceği yönünde uyaran kule görevlisi Ela Akar kusursuz bulundu.

25.12.2020Gündem
Pakistanda 2020ye muhalif partilerin gösterileri ve Keşmir damgasını vurdu

Pakistan'da 2020'ye muhalif partilerin gösterileri ve Keşmir damgasını vurdu

Pakistan Dışişleri Bakanlığının açıklamasına göre, bu yıl Keşmir Kontrol Hattı'nın Hindistan tarafından Pakistan tarafına 3 binin üzerinde taciz ve hedef gözetilerek saldırı gerçekleştirildi - Pakistan ile Hindistan arasındaki ilişkiler, İslamabad yönetiminin 14 Kasım'da Hindistan'ı ülkede terörü finanse etmekle suçladığı bir dosya hazırlaması, EU Disinfo Lab'ın Yeni Delhi'nin dezenformasyon ağına yönelik araştırmasıyla daha da gerildi - Dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını Pakistan'da da çeşitli önlemlerin alınmasına yol açtı - Pakistan Demokratik Hareketi (PDM) çatısı altında 20 Eylül'de bir araya gelen 11 muhalefet partisi, hükümetin istifası ve yeni seçim talebiyle gösteriler düzenledi - Tedavi amacıyla Kasım 2019'da Londra'ya giden eski Pakistan Başbakanı Navaz Şerif'in ülkeye iadesi ile ilgili Londra yönetimine 3 mektup gönderildi

22.12.2020Dünya
ABDde eğitim uçağı yerleşim yerine düştü

ABD'de eğitim uçağı yerleşim yerine düştü

Amerikan donanmasına ait iki kişilik eğitim uçağı, Alabama eyaletinde bir evin üzerine düştü.

24.10.2020Dünya
Genç pilottan acı haber

Genç pilottan acı haber

İstanbul Büyükçekmece’deki Hezarfen Havaalanı’ndan kalkış yapan AYJET Uçuş Okulu’na ait eğitim uçağı boş araziye düşmüştü.

24.10.2020Gündem
Mucize kurtuluş

Mucize kurtuluş

İstanbul Hezarfen Havalimanı’ndan havalanan eğitim uçağı, Büyükçekmece Gölü kıyısına düştü. Pilotaj bölümü öğrencisi Beytullah Nart kazayı yaralı olarak atlatırken, İstanbul Valiliği kazanın nedeninin motor arızası olduğunu açıkladı.

23.10.2020Gündem
Son Dakika | Emiliano Salanın hayatını kaybettiği uçağın pilotundan şoke eden teklif

Son Dakika | Emiliano Sala'nın hayatını kaybettiği uçağın pilotundan şoke eden teklif

Nantes forması giyen Emiliano Sala'nın hayatını kaybettiği uçak kazası spor dünyasını yasa boğmuştu. Emiliano Sala'nın cenaze töreninin ardından kuzen Martin Gatti'den tüyler ürperten bir iddia ortaya atarak Arjantinli futbolcunun öldürüldüğünü, bunun bir uçak kazası olmadığını ifade etmişti. Düşen uçakla ilgili farklı söylentiler ortaya atılırken olay gününe ait şoke eden bir rapor yayınlandı.

16.10.2020Diğer
ABDde düğün dönüşü feci kaza: Gelinle damat hayatını kaybetti

ABD'de düğün dönüşü feci kaza: Gelinle damat hayatını kaybetti

ABD'li genç çiftin mutluluğu yarım kaldı. Gelin ve damat düğünden hemen sonra korkunç kazada hayatını kaybetti.

8.10.2020Dünya
Bakan Çavuşoğlundan Ukraynaya taziye mesajı

Bakan Çavuşoğlu'ndan Ukrayna'ya taziye mesajı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ukrayna'da meydana gelen uçak kazasıyla ilgili başsağlığı dileklerini paylaştı.

25.09.2020Dünya
Sabiha Gökçen Havalimanındaki uçak kazası ile ilgili yeni gelişme

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki uçak kazası ile ilgili yeni gelişme!

İSTANBUL Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda 3 kişinin ölümü,180 kişinin de yaralandığı uçak kazasına ilişkin yürüttüğü soruşturmanın dosyasını bilirkişi heyetine yolladı. Avukatının itirazı üzerine şüpheli kaptan pilot Mahmut Arslan'ın ev hapsi kaldırıldı.

25.09.2020Gündem
Vagabond dizisinin konusu nedir Kaç bölüm ve sezon Vagabond oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Vagabond dizisinin konusu nedir? Kaç bölüm ve sezon? Vagabond oyuncuları (Oyuncu kadrosu) listesi

Aksiyon dizileri arasında adından söz ettirmeyi başaran Vagabond Kore yapımı bir dizidir. Oldukça iddialı bir dizi olarak karşımıza çıkan Vagabond dizisinin konusu nedir? Vagabond kaç bölüm ve sezon? Vagabond oyuncuları (oyuncu kadrosu) kimler? Vagabond yönetmeni kimdir? Vagabond yapımcısı kimdir? Vagabond senaristi kimdir? Sorularının yanıtını siz dizi severler için araştırdık.

9.09.2020Televizyon
Dışişleri Bakanlığından Hindistana taziye açıklaması

Dışişleri Bakanlığından Hindistan'a taziye açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Hindistan'da meydana gelen uçak kazası nedeniyle taziye mesajı yayımladı.

7.08.2020Dünya
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlundan Hindistana başsağlığı mesajı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Hindistan'a başsağlığı mesajı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hindistan'da meydana gelen uçak kazasıyla ilgili başsağlığı dileklerini paylaştı.

7.08.2020Dünya
ABDde uçak evin üzerine düştü: 3 ölü 4 yaralı

ABD'de uçak evin üzerine düştü: 3 ölü 4 yaralı

ABD’nin Utah eyaletinde küçük uçak yerleşim alanına düştü. Kaza yapan uçakta 3 yetişkin ve 3 çocuk olduğu ifade edildi. Kaza sonucu bu kişilerden 3’ü yaşamını yitirirken; biri uçağın düştüğü yerleşim alanından olmak üzere 4 kişi de yaralandı.

26.07.2020Haber
İki İtalyan yüzücü uçak kazasında hayatını kaybetti

İki İtalyan yüzücü uçak kazasında hayatını kaybetti

İtalyan yüzücüler Fabio Lombini ve Gioele Rossetti, ülkelerinde geçirdikleri uçak kazasında yaşamını yitirdi.

1.06.2020Diğer
‘Yaslıada’dan Demokrasi ve Özgürlük Adası’na

‘Yaslıada’dan Demokrasi ve Özgürlük Adası’na

Demokrasiye kara leke olarak geçen bir dönemin simgesi Yassıada, 27 Mayıs 1960 darbesinin 60’ıncı yılında dün yeni ismi ve çehresiyle törenle açıldı. ‘Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda mahkeme salonu gibi tarihi yapılar müze olarak düzenlendi.

28.05.2020Gündem
Bakan Albayraktan, Karaçideki uçak kazası için başsağlığı mesajı

Bakan Albayrak'tan, Karaçi'deki uçak kazası için başsağlığı mesajı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Pakistan'ın Karaçi kentinde meydana gelen uçak kazası nedeniyle başsağlığı mesajı paylaştı.

22.05.2020Gündem
The Forest Sistem Gereksinimleri Neler The Forest İçin Önerilen Ve Minimum (En Düşük) Gereksinimler

The Forest Sistem Gereksinimleri Neler? The Forest İçin Önerilen Ve Minimum (En Düşük) Gereksinimler

The Forest, bir hayatta kalma oyunudur. Bir uçak kazası sonrası ormanda hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Bu oyunu bilgisayarınızda oynayabilmeniz için belirli sistem gereksinimi gerekiyor. Oyunun nasıl oynandığı, The Forest sistem gereksinimleri hakkında detaylı bilgiyi bu yazıda bulabilirsiniz.

18.04.2020Teknoloji
Rusyada korkunç uçak kazasının yeni görüntüleri ortaya çıktı

Rusya'da korkunç uçak kazasının yeni görüntüleri ortaya çıktı

Rusya Soruşturma Komitesi, Rusya'nın başkenti Moskova havalimanına geçen yıl acil iniş yaparken alev alan yolcu uçağında bulunanlardan 41 kişinin hayatını kaybettiği kazanın yeni görüntüleri yayımlandı.

15.04.2020Haber
Korkunç uçak kazasının yeni görüntüleri yayınlandı

Korkunç uçak kazasının yeni görüntüleri yayınlandı!

Rusya Soruşturma Komitesi, Rusya’nın başkenti Moskova havalimanına geçen yıl acil iniş yaparken alev alan yolcu uçağında bulunanlardan 41 kişinin hayatını kaybettiği kazanın yeni görüntüleri yayımlandı.

15.04.2020Dünya
Pistten çıkan uçağın kaptan pilotu ile ilgili yeni gelişme

Pistten çıkan uçağın kaptan pilotu ile ilgili yeni gelişme!

SABİHA Gökçen Havalimanı'nda uçak kazasıyla ilgili yürütülen soruşturmada tutuklanan uçağın kaptan pilotu Mahmut Arslan ev hapsi şartıyla tahliye edildi.

23.03.2020Gündem
Son dakika haberler... Sabiha Gökçendeki Pegasus uçak kazasında ön rapor ortaya çıktı

Son dakika haberler... Sabiha Gökçen'deki Pegasus uçak kazasında ön rapor ortaya çıktı

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki uçak kazası ile ilgili Savcılığa ulaşan ön raporda "Ses kayıtlarına göre inişten yaklaşık 6 dakika önce uçağa düşen yıldırım sebebiyle hava aracında herhangi bir sorun olma ihtimali nedeniyle pilotlardaki stresin arttığı ve bir an önce iniş yapılmak istendiği belirlenmiştir" denildi. Raporda ayrıca, "Taksi yolu civarında manuel frenleme yapılmadığından 6 saniye boyunca hava aracının hızında yavaşlama yönünde değişiklik meydana gelmemiş; hemen akabinde ivedilikle frenleme başlatılmış, pist sonuna kadar bu şekilde devam edilmiştir" ifadeleri yer aldı.

11.03.2020Gündem
Uçak kazası soruşturmasında yeni gelişme Kaptan pilotun tutukluluğuna itiraz...

Uçak kazası soruşturmasında yeni gelişme! Kaptan pilotun tutukluluğuna itiraz...

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda 5 Şubat tarihinde pistten çıkarak 3 kişinin ölümüne 180 kişinin de yaralanmasına neden olduğu gerekçesi ile tutuklanan uçağın kaptan pilotu Mahmut Arslan'ın avukatı, müvekkilinin tutukluluğuna itiraz etti.

3.03.2020Gündem
Son 24 saatte ne oldu (24.02.2020) 2

Son 24 saatte ne oldu? (24.02.2020) 2

İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar...

24.02.2020Haber
Son dakika haberler: Sabiha Gökçendeki uçak kazası ilgili yeni gelişme

Son dakika haberler: Sabiha Gökçen'deki uçak kazası ilgili yeni gelişme!

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda 5 Şubat tarihinde pistten çıkarak 3 kişinin ölümüne, 180 kişinin de yaralanmasına neden olan uçağın kaptan pilotu Mahmut Arslan, hastanedeki sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece, "Taksirle birden fazla kişinin ölümü ve yaralanmasına neden olmak" suçundan tutuklandı.

24.02.2020Gündem
Son dakika haberler: Sabiha Gökçendeki uçak kazasında kara kutular deşifre edildi

Son dakika haberler: Sabiha Gökçen'deki uçak kazasında kara kutular deşifre edildi!

5 Şubat günü Sabiha Gökçen Havalimanı'nda duramayarak pistten çıkan ve 3 kişinin hayatını kaybettiği uçak kazasında yeni gelişmeler yaşanıyor. Pegasus Havayolları'na ait uçağın kara kutuları deşifre edildi. Kara kutudan meteorolojik şartlardan kule ve hatta pist bakım hatalarına kadar bir dizi ihmal çıktı. Sanılanın aksine kara kutu kayıtlarına göre kazada pilot hatasının düşük seviyelerde olduğunun saptandığı öğrenildi.

20.02.2020Gündem
Manchester United’ın efsane kalecisi hayatını kaybetti ‘Münih Kahramanı’ uçak faciasından kurtulmuştu

Manchester United’ın efsane kalecisi hayatını kaybetti! ‘Münih Kahramanı’ uçak faciasından kurtulmuştu

Manchester United'ın gelmiş geçmiş en iyi kalecileri arasında yer alan Harry Gregg, hayata gözlerini yumdu. Manchester United'ın geçirdiği uçak faciasından sağ kurtulmayı başaran Harry Gregg, kaza sonrası yaptıkları nedeniyle 'Münih Kahramanı' olarak anılıyordu.

17.02.2020Avrupa
Sabiha Gökçendeki uçak kazası: Kaptan pilotun ifadesi yarım kaldı

Sabiha Gökçen'deki uçak kazası: Kaptan pilotun ifadesi yarım kaldı

SABİHA Gökçen Havalimanı'nda kaza yapan uçağın kaptan pilotunun ifadesi yarım kaldı.

15.02.2020Gündem
Kule pas geçin demedi

Kule 'pas geçin' demedi

İzmir-İstanbul seferini yaparken Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda pistten çıkıp parçalanan uçağın 2’nci pilotu Ferdinant Pondaag, tedavi gördüğü hastanede ‘şüpheli’ sıfatıyla ifade verdi.

15.02.2020Gündem
Son dakika haberleri: Sabiha Gökçendeki uçak kazasında yardımcı pilotun ifadeleri ortaya çıktı

Son dakika haberleri: Sabiha Gökçen'deki uçak kazasında yardımcı pilotun ifadeleri ortaya çıktı

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda meydana gelen kaza ilgili uçağın yardımcı pilotunun ifadeleri ortaya çıktı. Yardımcı pilot ifadesinde ‘Kule bize ‘pas geçin, inmeyin’ talimatı vermedi. Uçağı indirebileceğimizi düşündük’ dedi.

14.02.2020Gündem
Uçak kazası soruşturmasında kabin memurlarının ifadesi alındı... Şikayetçi olmadılar

Uçak kazası soruşturmasında kabin memurlarının ifadesi alındı... Şikayetçi olmadılar

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda 5 Şubat tarihinde meydana gelen ve 3 kişinin ölümü, 180 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan uçak kazasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında ifadesi alınanlar arasında uçakta görevli 4 kabin memurlarının olduğu da öğrenildi. Kabin memurlarının uçağın iniş yaptıktan sonra pistten çıktığını, olay nedeniyle de şikayetçi olmadıklarını söyledikleri ifade edildi.

13.02.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Karlar düşer, düşer düşer izlerim

Genel çizgileriyle kurak bir kış geçiriyoruz. Yağmur geçen hafta kendisini hatırlattı, meteorolojiye göre yağmaya başlayan kar da nihayet bir süre İstanbul’da konaklayacak. Sonuç ne olur bilemiyoruz ama biz bu konuda da sinemaya başvurduk. Yedinci sanatın, içinde bol bol kar olan, hafızamızda yeri güçlü yapımlarını derledik.

16.01.2021

Pegasus kazasından son tespitler

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 3 kişinin öldüğü, onlarca kişinin yaralandığı uçak kazasına ilişkin detaylar ortaya çıktı. Pegasus uçağının oluşan su yastığında kaymasıyla kontrolden çıktığı iddiaları kesinlik kazanmaya başladı. Kulenin Türkçe konuşması nedeniyle, ikinci pilot Endonezyalı Ferdinant Pandaag’ın yeterince yardımcı olamadığı da belirlendi.

20.02.2020

Kemal Bey'e çağrı: Uymayın şu Tuncay'a

- Size en katı olarak karşı olanlar bile sizin tahammüllü ve demokrat kişiliğinizin hakkını teslim ediyor. Uymayın şu Tuncay’a.

15.02.2020