MENÜ

Skripal

Skripal ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Skripal haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 159 Skripal haberi bulunmuştur.

Skripal Haberleri

‘SkrIpal’i zehirleyen Rus askeri doktor’

‘SkrIpal’i zehirleyen Rus askeri doktor’

İngiliz basını, eski Rus ajan Sergey Skripal ve kızı Yuliya’nın mart ayında İngiltere’de zehirlenmesinden sorumlu tutulan ikinci kişinin Rus askeri doktor Aleksandr Yengenyeviç Mişkin olduğunu öne sürdü.

9.10.2018Dünya
Çok tartışılmıştı... Kriz yeniden Ve açıklandı

Çok tartışılmıştı... Kriz yeniden! Ve açıklandı

Çifte ajan Sergey Skripal ile kızı Yulia'nın zehirlenmesinden sorumlu tutulan ikinci şüphelinin gerçek adının Aleksandr Yevgenyeviç Mişkin olduğu öne sürüldü.

8.10.2018Dünya
Rusyadan korkunç iddia: ABD kimyasal testlerle öldürdü

Rusya'dan korkunç iddia: ABD kimyasal testlerle öldürdü

Rusya Silahlı Kuvvetleri Kimyasal, Biyolojik ve Radyasyonel Koruma Birliği Komutanı Orgeneral İgor Kirillov, ABD'nin Gürcistan'da 'ilaç testi kisvesi' altında insanlar üzerinde muhtemelen zehirli kimyasal madde denediğini ve sonucunda 73 Gürcistan vatandaşının hayatını kaybettiği belirtti.

4.10.2018Dünya
İngiltere, Rusyayı siber saldırı ile suçladı

İngiltere, Rusya'yı siber saldırı ile suçladı

İngiliz Dışişleri Bakanlığı, Rusya'nın askeri istihbarat servisi GRU'nun Batı ülkelerini hedef alan bir dizi siber saldırının arkasında olduğunu öne sürdü.

4.10.2018Dünya
Son dakika: Putinden dolar açıklaması

Son dakika: Putin'den dolar açıklaması

ABD'nin dolar bazlı işlemlere uygulamayı planlandığı olası yaptırımlar hakkında konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD'nin bindiği dalı keserek her imparatorluğun yaptığı tipik hataya düştüğünü belirtti.

3.10.2018Dünya
Günlerce konuşulmuştu: Kriz çıkaracak iddia

Günlerce konuşulmuştu: Kriz çıkaracak iddia

Çifte ajan Sergey Skripal ile kızı Yulia'yı zehirlediği düşünülen Rusya vatandaşlarından birinin Rus askeri istihbarat servisinde albay olarak görev yaptığı öne sürüldü.

26.09.2018Dünya
Son dakika... İngiltereden sonra Almanyada da zehir şüphesi

Son dakika... İngiltere'den sonra Almanya'da da 'zehir' şüphesi

İngiltere'deki Skripal vakasından sonra Almanya'da Pussy Riot grubunun üyelerinden Piotr Verzilov hastaneye kaldırılmıştı. Verzilov'un zehirlendiği açıklandı

18.09.2018Dünya
Rusya Merkez Bankası, 4 yıl aradan sonra ilk kez faiz artırdı

Rusya Merkez Bankası, 4 yıl aradan sonra ilk kez faiz artırdı

Enflasyon risklerinin artması nedeniyle Rusya Merkez Bankası, Aralık 2014'ten bu yana ilk defa faiz yükseltti. Politika faiz oranı, 0,25 baz puanlık artışla yüzde 7,5'e çıkarıldı.

14.09.2018Ekonomi
Biz sadece turistiz, tesadüf olmuş

'Biz sadece turistiz, tesadüf olmuş'

İngiltere'nin Salisbury'de 'suikast girişiminden' sorumlu tuttuğu Ruslar konuştu: 'Biz sadece turistiz, tesadüf olmuş'

13.09.2018Dünya
Putin: Bahsedilen iki Rus sivildir, katil değil

Putin: Bahsedilen iki Rus sivildir, katil değil

İngiltere hükümetinin, eski Rus casusu Sergei Skripal ve kızını zehirleyerek öldürenlerin Rus vatandaşı Alexander Petrov ve Ruslan Boshirov olduğunu ve Rusya Askeri İstihbarat Servisi GRU’ya mensup olduğunu açıklaması üzerine, Rusya Devlet Başkanı Putin, bu iki kişinin sivil olduğunu ve katil olmadığını söyledi.

12.09.2018Dünya
Putinden Japonyaya: Yıl sonuna kadar barış anlaşması imzalayalım

Putin'den Japonya'ya: Yıl sonuna kadar barış anlaşması imzalayalım

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Japonya’ya bu yıl sonuna kadar ön koşulsuz olarak barış anlaşması imzalamayı önerdi. Rusya ve Japonya İkinci Dünya Savaşı sonrasında Pasifik'teki adalar nedeniyle barış anlaşması imzalamamıştı.

12.09.2018Dünya
Rus rublesi, dolara karşı eriyor

Rus rublesi, dolara karşı eriyor

ABD’nin Rusya’ya yönelik olası yeni yaptırımlarına yönelik endişeler nedeniyle Rus rublesi dolar karşısındaki düşüşünü sürdürürken dolar/ruble paritesi 16 Mart 2016’dan beri ilk defa 70 seviyesini aştı.

10.09.2018Ekonomi
Saldırıdan sonra kitapçıya bakmışlar

Saldırıdan sonra kitapçıya bakmışlar

Skripaller’e Noviçok saldırısını gerçekleştirdiği öne sürülen iki Rus vatandaşı, saldırıdan 4 dakika sonra kitapçı vitrinine bakmış

6.09.2018Dünya
Kremlin’den İngiltere’ye sert tepki

Kremlin’den İngiltere’ye sert tepki

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, "Rus yönetiminin ne yüksek ne de düşük seviyede hiçbir temsilcisinin Salisbury olayı ile hiçbir ilgisi yoktur." dedi.

6.09.2018Dünya
ABden Skripal açıklaması: İngiltere ile beraberiz

AB'den Skripal açıklaması: İngiltere ile beraberiz

Avrupa Birliği, İngiltere'nin çifte ajan Sergey Skripal ile kızı Yulia’nın zehirlenmesinde rol alan kişilerin Rus istihbarat servisi için çalıştığı iddiasıyla ilgili, kimyasal silahların kullanımı ve yayılması konusunda ek önlemler almaya hazırlandığını açıkladı.

6.09.2018Dünya
Zehir parfüm şişesindeymiş

Zehir parfüm şişesindeymiş

İngiltere ile Rusya arasında krize neden olan eski Rus ajan Sergey Skripal ve kızı Yuliya’nın Rus yapımı ölümcül Noviçok maddesiyle zehirlenmesi olayında yeni perde... İngiliz polisi, Noviçok maddesinin iki Rus vatandaşı Aleksander Petrov ile Ruslan Boşirov tarafından ‘Ninna Ricci’ marka parfüm şişesinde ülkeye sokulduğunu duyurdu.

5.09.2018Dünya
Skripal krizinde İngiltereden iki Rus vatandaşına yakalama kararı

Skripal krizinde İngiltere'den iki Rus vatandaşına yakalama kararı

İngiliz savcılar, Alexander Petrov ile Ruslan Boshirov adlı iki Rus uyruklu vatandaşın geçtiğimiz mart ayında Rus ajan Sergey Skripal ile kızı Yulia Skripal'i zehirlediklerine dair ellerinde yeterli kanıt olduğunu açıkladı.

5.09.2018Dünya
Rusya ve Çinden dev gözdağı: 300 bin asker, 36 bin tank ve zırhlı, 1000 uçak

Rusya ve Çin'den dev gözdağı: 300 bin asker, 36 bin tank ve zırhlı, 1000 uçak!

Rusya, Soğuk Savaş'tan bu yana en büyük askeri tatbikatını önümüzdeki ay yapmayı planladığını açıkladı. Rusya Federasyonu'nun doğusu ve orta bölgesine yayılan tatbikata 300 bin askeri personel 36 bin tank ve zırhlı araç taşıyıcısı ile 1000'den fazla savaş uçağı katılacak. Çin silahlı kuvvetleri de tatbikatlarda yer alacak.

28.08.2018Dünya
Almanya’dan önemli Türkiye açıklaması ‘Avrupa tepki göstermeli…’

Almanya’dan önemli Türkiye açıklaması! ‘Avrupa tepki göstermeli…’

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, ABD’nin Türkiye’ye uyguladığı yaptırımlara karşı Avrupa’nın tepki göstermesi gerektiğini söyledi.

27.08.2018Dünya
İngiltereden Türkiye-ABD gerilimi açıklaması

İngiltere'den Türkiye-ABD gerilimi açıklaması

İngiltere'nin BM Daimi Temsilcisi Karen Pierce, Türkiye ile ABD arasında son dönemde yaşanan sorunlarla ilgili konuştu. Pierce, 'Hem Türkiye hem ABD bizim NATO müttefikimiz ve her ikisiyle de ilişkilerimize çok değer veriyoruz.' ifadelerini kullandı. Pierce ayrıca Türkiye ile bazı adli konularda çalışmaya devam edilmesi gerektiğini belirtti.

14.08.2018Dünya
Rus rublesi dolar karşısında iki yılın en düşük seviyesinde

Rus rublesi dolar karşısında iki yılın en düşük seviyesinde

ABD’nin Rusya’ya yönelik yeni yaptırımları nedeniyle Rus rublesi dolar karşısındaki düşüşünü bugün de sürdürerek 3 Ağustos 2016’dan beri en düşük seviye olan 67,09’a geriledi. Rusya Merkez Bankası ise, piyasadaki oynaklığı sınırlamak için günlük döviz alım hacmini düzenleyebileceğini ve rubledeki sert düşüşün ABD yaptırımlarına ilişkin haberlere verilen "doğal tepki" olduğunu belirtti.

10.08.2018Ekonomi
ABD’den Rusya’ya yeni yaptırımlar

ABD’den Rusya’ya yeni yaptırımlar

ABD Başkanı Trump ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasında Helsinki’de gerçekleşen zirvenin üzerinden bir ay bile geçmeden iki ülke arasında ipler yeniden gerildi.

9.08.2018Dünya
ABD, Rusyaya yeni yaptırımlar uygulayacak

ABD, Rusya'ya yeni yaptırımlar uygulayacak

ABD Moskova'nın İngiltere'de eski bir Rus casusu ve kızına yapılan suikast girişiminde zehirli sinir gazı kullandığını belirledikten sonra ay sonuna kadar yeni yaptırımlar uygulayacağını açıklarken, Kremlin yeni yaptırımların uluslararası hukuk kapsamında yasa dışı olduğunu ve Rusya'nın mali sisteminin istikrarlı olduğunu belirtti.

9.08.2018Ekonomi
Rus havayolu şirketi Aeroflotun hisselerinde sert düşüş

Rus havayolu şirketi Aeroflot'un hisselerinde sert düşüş

Yaptırımlar kapsamında ABD’ye uçuşları yasaklanması gündeme gelen Rusya’nın en büyük havayolu şirketi Aeroflot’un hisseleri günün ilk yarısında yüzde 12 değer kaybetti.

9.08.2018Ekonomi
İngiltere, ABDnin Rusyaya yaptırımından memnun

İngiltere, ABD'nin Rusya'ya yaptırımından memnun

İngiltere yönetiminin, eski Rus ajan Sergei Skripal ve kızı Yulia Skripal'ı Salisbury kentinde "Novichok" maddesiyle zehirleme girişimi nedeniyle ABD'nin Rusya'ya yönelik yaptırım kararından memnuniyet duyduğu bildirildi.

9.08.2018Dünya
ABDden Rusyaya Novichok yaptırımı

ABD'den Rusya'ya "Novichok" yaptırımı

ABD Dışişleri Bakanlığı, eski Rus ajan Sergei Skripal ve kızı Yulia Skripal'ı İngiltere'nin Salisbury kentinde "Novichok" maddesi ile zehirleme girişimi nedeniyle Rusya'ya yaptırım uygulanacağını duyurdu.

8.08.2018Dünya
Skripal saldırısının failleri belirlendi

Skripal saldırısının failleri belirlendi

İngiltere'nin Salisbury kentinde 4 Mart'ta Rus vatandaşı çifte ajan Sergey Skripal ile kızı Yulia Skripal'e yönelik noviçok sinir gazı saldırısını düzenleyen faillerin kimliğinin belirlendiği bildirildi.

19.07.2018Dünya
Novichok maddesine maruz kalan kadın hastanede öldü

Novichok maddesine maruz kalan kadın hastanede öldü

İngiltere’de eski Rus ajanı Sergey Skripal ile kızının zehirlendiği novichok maddesine maruz kalan 44 yaşındaki Dawn Sturgess’in pazar akşamı öldüğü açıklandı. Sturgess, geçen hafta ülkenin güneybatısındaki Amesbury kasabasındaki evinde bilincini yitirmiş şekilde bulunmuş ve hastaneye kaldırılmıştı.

9.07.2018Avrupa
İngiltere’de bir sinir gazı şüphesi daha

İngiltere’de bir sinir gazı şüphesi daha

İngiltere’nin Wiltshire bölgesinde bir İngiliz polisinin, eski Rus ajanı Sergey Skripal ve kızını zehirleyen noviçok gazı zehirlenmesi şüphesi ile hastaneye yatırıldığı öğrenildi.

8.07.2018Avrupa
İngilterede bir çift, eski casus Skripale karşı kullanılan gazla zehirlendi

İngiltere'de bir çift, eski casus Skripal'e karşı kullanılan gazla zehirlendi

İngiltere'de polis, ülkenin güneydoğusundaki Wiltshire bölgesinde bir çiftin, dört ay önce eski Rus casus Sergey Skripal ve kızı Yulia Skripal'e suikast girişiminde kullanılan Noviçok sinir gazıyla zehirlendiğini açıkladı.

5.07.2018Dünya
İngiltere’de yine zehirlenme vakası

İngiltere’de yine zehirlenme vakası

İngiltere'de 4 Mart tarihinde Rus ajan Sergey Skripal ve kızının zehirlendiği Salisbury kenti yakınlarındaki Amesbury kasabasında bir kadın ve bir erkek bilinmeyen bir maddeye maruz kalmalarının ardından hastaneye kaldırıldı.

4.07.2018Dünya
Putin: Rusyaya ambargolar herkese zarar veriyor

Putin: Rusya'ya ambargolar herkese zarar veriyor

Rusya lideri Vladimir Putin, Batı'nın ülkesine karşı uyguladığı ambargoların "herkesin zararına" olduğunu ve ambargoları kaldırmanın herkesin çıkarına olacağını söyledi.

6.06.2018Dünya
Putin: Avrupa Birliğini bölmeyi amaçlamıyoruz

Putin: 'Avrupa Birliği'ni bölmeyi amaçlamıyoruz'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın Avrupa Birliği'ni (AB) bölmeye çalışmadığını söyledi.

5.06.2018Dünya
Takımını izlemek için gittiği İngiltere’ye giremedi: Oligarka vize şoku

Takımını izlemek için gittiği İngiltere’ye giremedi: Oligarka vize şoku

İngiliz futbol takımı Chelsea’nin sahibi Rus milyarder Abramoviç’in İngiltere vizesini yenilemek için yaptığı başvuruda zorluk çıkarıldığı ortaya çıktı. Hafta sonu kupa maçı için İngiltere’ye giden oligark, ülkeye giremedi. Olay, İngiltere ile Rusya arasında Rus ajanın zehirlenmesiyle patlak veren krizle bağlantılı değerlendiriliyor.

21.05.2018Dünya
İngilterede hükümete Rusya suçlaması

İngiltere'de hükümete Rusya suçlaması

İngiliz Parlamentosunun alt kanadı Avam Kamarası'nın Dış İlişkiler Komisyonu, İngiltere Başbakanı Theresa May yönetimindeki hükümeti, Rusya'nın Londra üzerinden kara para aklamasına "göz yummakla" suçladı.

21.05.2018Dünya
Zehirlenen casus taburcu oldu

Zehirlenen casus taburcu oldu

İNGİLTERE’de 4 Mart’ta kızıyla birlikte sinir gazı saldırısına uğrayan eski Rus çifte ajan Sergei Skripal dün hastaneden taburcu oldu.

18.05.2018Dünya
Rus ajan Skripal hakkında flaş gelişme

Rus ajan Skripal hakkında flaş gelişme

İngiltere’nin Salisbury şehrinde zehirlenen eski Rus ajanı Sergey Skripal, hastaneden taburcu edildi. Olay üzerine İngiltere ile Rusya'nın arasında büyük bir gerilim yaşanmıştı. İngiltere'nin Sağlık Hizmetleri bugün yaptığı açıklamada, İngiltere’de sinir gazı ile zehirlenen eski Rus ajanı Sergey Skripal’in taburcu edildiğini bildirdi. Skripal’in hastaneden nereye götürüldüğünün bilinmediği ifade edildi

18.05.2018Dünya
Londrada şüpheli paket alarmı

Londra'da şüpheli paket alarmı!

Rusya ile İngiltere arasındaki Skripal davasında gündeme gelen İngiltere'deki Salisbury şehrinin merkezi, içinde beyaz toz olduğu belirtilen bir şüpheli paket nedeniyle kapatıldı. Ancak incelemeler sonucu pakette şüpheli bir maddeye rastlanmadı.

4.05.2018Dünya
Rusyadan çok sert açıklama: ABD, kırmızı çizgiyi aştı

Rusya'dan çok sert açıklama: 'ABD, kırmızı çizgiyi aştı'

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, ABD’li yetkililerin kapatılan Rusya’nın Seattle Konsolosluğu’nun konutuna yönelik haneye tecavüzüyle kırmızı çizgiyi aştığını söyledi. Rusya’nın Washington Büyükelçiliği de bu adımın ikili ilişkileri daha da belirsiz bir noktaya götürecek düşmanca bir adım olduğunu belirtti.

26.04.2018Dünya
Duma’daki koşullar incelemeyi engelliyor

Duma’daki koşullar incelemeyi engelliyor

Suriye’nin Duma kentinde 7 Nisan’da kimyasal silah kullanıldığı iddiaları üzerine bölgeye giden Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü’nün (OPCW) incelemeleri, salı günü BM güvenlik ekibinin ziyareti sırasında bölgede ateş açılmasının ardından ertelendi. Erteleme nedenlerini ve sürecin nasıl işleyeceğini OPCW Genel Direktörü Ahmet Üzümcü’ye sorduk.

19.04.2018Dünya
Rusyadan flaş iddia: Arkasında İngiltere var

Rusya'dan flaş iddia: Arkasında İngiltere var

Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü'ndeki (OPCW) Rus heyet, İngiltere'nin eski Rus ajan Sergey Skripal ve kızı Yuliya'yı kasıtlı olarak suni komaya soktuğunu iddia etti.

18.04.2018Dünya
Oligarklar bir günde 16 milyar dolar kaybetti

Oligarklar bir günde 16 milyar dolar kaybetti

Son günlerde Rus rublesi ve Moskova borsasında yaşanan düşüşler Rusya’ya karşı ABD başta olmak üzere Batılı ülkeler tarafından koordineli biçimde uygulanan ekonomik yaptırımların etkisini tekrar gündeme getirdi.

15.04.2018Ekonomi
NATOdan Türkiyeye destek çağrısı

NATO'dan Türkiye'ye destek çağrısı

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO'nun destek için Türkiye'de ciddi bir mevcudiyeti olduğuna dikkati çekerek "Tüm müttefiklere Türkiye'ye daha fazla destek sağlamaları konusunda çağrıda bulunuyorum." dedi.

15.04.2018Dünya
İngiltere’yi suçladılar

İngiltere’yi suçladılar

Rusya, dünyayı savaşın eşiğine getiren ve Suriye’de düzenlendiği iddia edilen kimyasal silah saldırısının ‘mizansen’ olduğunu ve olayın arkasında İngiltere’nin bulunduğunu öne sürdü. Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü, “İngiltere’nin direkt katılımı olduğuna dair deliller var” dedi. İngiltere ise “Düpedüz yalan” yanıtını verdi.

13.04.2018Dünya
İngiltere, BM’yi toplantıya çağırdı

İngiltere, BM’yi toplantıya çağırdı 

İngiltere, Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü’nün Ajan Skripal ve kızını zehirleyen maddeyle ilgili raporunu açıklamasının ardından Birleşmiş Milletler’i (BM) toplantıya çağırdı.

12.04.2018Dünya
Krizde yeni gelişme Skripallerin kimyasal maddeyle zehirlendiği doğrulandı

Krizde yeni gelişme! Skripaller'in kimyasal maddeyle zehirlendiği doğrulandı

Sky News televizyonu, OPCW uzmanlarının Skripal vakası çerçevesinde yaptığı analizin sonuçlarının yayınladığını duyurdu.

12.04.2018Dünya
Yulia Skripal, Rusyanın yardım önerisini şu an için reddetti

Yulia Skripal, Rusya'nın yardım önerisini 'şu an için' reddetti

İngiltere'de zehirlenen eski Rus çifte ajanın kızı Yulia Skripal, Londra'daki Rus Büyükelçiliği'nin yardım önerisini "şu an için" reddetti.

12.04.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Trump'tan yaptırımla dış politika

ABD Başkanı Donald Trump yönetimi bir süredir yaptırımları dış politikada araç olarak kullanıyor.

9.08.2018