MENÜ

Wirecard

Wirecard ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Wirecard haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 28 Wirecard haberi bulunmuştur.

Wirecard Haberleri

SPD’nin başbakan adayı Scholz

SPD’nin başbakan adayı Scholz

Almanya’da hükümet ortağı SPD yönetimi bu sefer erken davrandı. SPD yönetimi gelecek yıl yapılacak genel seçimlerde başbakan adayını belirledi. Maliye Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Olaf Scholz, SPD başbakan adayı gösterdi.

10.08.2020Avrupa
Gizli belgeler hangi bakanlıktan çıktı

Gizli belgeler hangi bakanlıktan çıktı?

Almanya’da, teknoloji şirketi Wirecard skandalıyla ilgili her gün kamuoyunu şaşkına çeviren yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Şirketin firari yöneticisi Avusturyalı Jan Marsalek’in gizli servislerle bağlantıları ve Avusturya’daki aşırı sağ FPÖ partisine gizli bilgiler sızdırdığı haberlerine bir yenisi daha eklendi. Marsalek’in, Londra’daki iş görüşmelerinde elinde sinir gazı ‘Nowitschok’ formülü bulunduğunu anlatmasının ardından bu belgeleri nereden ve nasıl elde ettiği araştırılıyor.

31.07.2020Avrupa
Wirecard skandalının ucu hükümete uzandı

Wirecard skandalının ucu hükümete uzandı!

Online ticaret platformlarında ödeme işlemlerinin altyapısını sağlayan Almanya’nın en büyük teknoloji şirketi Wirecard’ta ortaya çıkan skandalın ucu hükümete uzandı. Maliye ve Ekonomi Bakanları zorda. Merkel de eleştirilerin hedefinde.

30.07.2020Avrupa
Wirecard AG eski CEO’su Braun, yine gözaltında

Wirecard AG eski CEO’su Braun, yine gözaltında

Almanya merkezli elektronik ödeme sistemleri şirketi Wirecard AG’nin eski Üst Yöneticisi (CEO) Markus Braun, tekrar gözaltına alındı.

23.07.2020Avrupa
Wirecard AGnin yöneticisi Markus Braun yeniden gözaltında

Wirecard AG'nin yöneticisi Markus Braun yeniden gözaltında

Almanya merkezli elektronik ödeme sistemleri şirketi Wirecard AG'nin eski Üst Yöneticisi (CEO) Markus Braun, tekrar gözaltına alındı.

23.07.2020Teknoloji
Alman ödeme hizmeti sağlayıcısı Wirecard iflas başvurusunda bulundu

Alman ödeme hizmeti sağlayıcısı Wirecard iflas başvurusunda bulundu

Almanya merkezli elektronik ödeme sistemleri şirketi Wirecard AG bilançosunda gözüken 1.9 milyar Euro’dan fazla paranın kayıp olmasının ardından Münih bölge mahkemesinde iflas başvurusunda bulundu.

25.06.2020Avrupa
CEO skandalıyla çalkalanıyordu Dev şirket iflas başvurusunda bulundu

CEO skandalıyla çalkalanıyordu! Dev şirket iflas başvurusunda bulundu

Almanya merkezli elektronik ödeme sistemleri şirketi Wirecard AG bilançosunda gözüken 1,9 milyar eurodan fazla paranın kayıp olmasının ardından Münih bölge mahkemesinde iflas başvurusunda bulundu.

25.06.2020Ekonomi
Son dakika... Pazartesi gözaltına alınmıştı... Skandal CEO serbest bırakıldı

Son dakika... Pazartesi gözaltına alınmıştı... Skandal CEO serbest bırakıldı

Ödeme sistemleri şirketi Wirecard'ın eski CEO'su "kayıp nakit" skandalından dolayı Pazartesi akşam saatlerinde gözaltına alınmıştı. Ancak skandala imza atıldı ve eski CEO kefaletle serbest bırakıldı.

24.06.2020Ekonomi
Wirecardın 1.9 milyar doları buhar olup uçtu, iflasın eşiğine geldi

Wirecard'ın 1.9 milyar doları buhar olup uçtu, iflasın eşiğine geldi

Birkaç yıl öncesine kadar Alman finansal teknolojisinin geleceği olarak görülen elektronik ödeme sistemleri şirketi Wirecard, ülke tarihindeki en büyük finansal skandallardan birinin merkezi olmasıyla şimdilerde hayatta kalma mücadelesi veriyor.

23.06.2020Teknoloji
1,9 milyar euro kayboldu, Wirecard AG’nin CEOsu istifa etti

1,9 milyar euro 'kayboldu', Wirecard AG’nin CEO'su istifa etti

Almanya merkezli elektronik ödeme sistemleri şirketi Wirecard AG’nin Üst Yöneticisi (CEO) Markus Braun’ın şirketin bilançosunda gözüken 1,9 milyar avrodan fazla paranın kayıp olduğunun ortaya çıkmasından sonra görevinden ayrıldığı bildirildi.

19.06.2020Teknoloji
Lufthansa, DAX endeksinden çıkarılıyor

Lufthansa, DAX endeksinden çıkarılıyor

Alman hava yolu şirketi Lufthansa AG’nin, 22 Haziran’dan sonra Alman DAX endeksinden çıkarılacağı bildirildi. Alman hisse senedi borsası operatörü Deutsche Börse’den yapılan açıklamada, 22 Haziran’da Lufthansa AG’nin DAX 30 endeksindeki yerini gayrimenkul şirketi Deutsche Wohnen SE’nin alacağı belirtildi.

5.06.2020Avrupa
Lufthansa, DAX endeksinden çıkarılıyor

Lufthansa, DAX endeksinden çıkarılıyor

Deutsche Börse, 22 Haziran’da Lufthansa’nın DAX 30 endeksindeki yerini gayrimenkul şirketi Deutsche Wohnen’in alacağını duyurdu.

5.06.2020Ekonomi
Wirecard Anında POSu geliştirdi: Ne işe yarayacak

Wirecard Anında POS'u geliştirdi: Ne işe yarayacak?

Wirecard Türkiye, küçük ve orta ölçekli işletmelerin e-ticaret ortamına geçişini kolaylaştırmak ve desteklemek üzere yeni ürünü Anında POS’u geliştirdi. Bu uygulamayla daha önce e-ticaret yapmamış olan kurumların üye iş yeri tanımlaması sürecinin kısaltılması ve dijital dünyaya hızla geçişi hedefleniyor.

14.05.2020Teknoloji
Serathon-inde kazanan takımlar belli oldu

Serathon-in'de kazanan takımlar belli oldu

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) eş güdümüyle Türkiye’de sermaye piyasaları alanında düzenlenen ilk hackathon etkinliği “Serathon-in Sermaye Piyasası Yazılım Maratonu” sonuçlandı. 25 - 27 Ekim tarihlerinde iki gün süren Serathon-in etkinliğinde dereceye giren takımlar ödüllerini aldı.

28.10.2019Teknoloji
ThyssenKrupp, kurucusu olduğu DAX endeksinden çıkarılıyor

ThyssenKrupp, kurucusu olduğu DAX endeksinden çıkarılıyor

Alman hisse senedi borsası operatörü Deutsche Börse’den yapılan açıklamada, çelik üreticisi ve teknoloji firması ThyssenKrupp’ın DAX 30 endeksindeki yerini 23 Eylül’de uçak motoru üreticisi MTU Aero Engines’ın alacağı belirtildi.

5.09.2019Avrupa
Alman ThyssenKrupp, kurucusu olduğu DAX endeksinden çıkarılıyor

Alman ThyssenKrupp, kurucusu olduğu DAX endeksinden çıkarılıyor

Deutsche Börse, 23 Eylül'de ThyssenKrupp'ın DAX 30 endeksindeki yerini uçak motoru üreticisi MTU Aero Engines'ın alacağını bildirdi.

5.09.2019Ekonomi
PayPala alternatif olabilecek online ödeme alternatifleri

PayPal'a alternatif olabilecek online ödeme alternatifleri

Dünya üzerinden en çok kullanılan ödeme sistemlerinden PayPal için artık alternatifler söz konusu. İşte onlardan bazıları...

25.08.2018Ekonomi
ZULA Dünya Kupası’nın ödülleri sahiplerini buldu

ZULA Dünya Kupası’nın ödülleri sahiplerini buldu

Dünyanın farklı bölgelerinden, en iyi Zula oynayan 6 takımına ev sahipliği yapan Zula Dünya Kupası, 6-7 Nisan’da İstanbul Point Hotel Barbaros’ta gerçekleşti.

9.04.2018eSpor
Dünyaya meditasyon ihraç ediyorlar

Dünyaya meditasyon ihraç ediyorlar

Genç girişimcilerin cep’ten meditasyon uygulaması Türkiye sınırlarını aştı. Kısa sürede 400 bin kişinin indirdiği program, İspanya’dan Hindistan’a kadar onlarca ülkede alıcı buluyor.

6.03.2018Ekonomi
Uzakrota Balkanlar’a açılıyor

Uzakrota Balkanlar’a açılıyor

Uzakrota Travel Summit, global hedefleri doğrultusunda yurt dışındaki ilk etkinliğini Belgrad’da gerçekleştirecek. 27 Ekim’de Metropol Hotel Belgrad’da düzenlenecek zirvede, turizm ve medya sektöründen tanınmış isimlerin yanı sıra, iş dünyasından temsilciler ve dijital girişim konusunda önemli başarılar elde etmiş isimler de yer alacak.

14.08.2017Ekonomi
Türkiye’nin fikir önderleri turizm sektörünün bugünü ve yarınını konuşacak

Türkiye’nin fikir önderleri turizm sektörünün bugünü ve yarınını konuşacak

Türkiye turizm sektörünün en önemli etkinliği olan Uzakrota Travel Summit’te bu yılın konuşmacıları belli oldu. 17 Kasım’da Fairmont Quasar İstanbul’da düzenlenecek zirvede turizm ve medya sektöründen tanınmış isimlerin yanı sıra, iş dünyasından temsilciler ve dijital girişim konusunda önemli başarılar elde etmiş isimler yer alacak. Lüks, teknoloji, girişim ve otel rezervasyon konseptleri altında, 4 ayrı salonda gerçekleşecek etkinliklere, geçen seneye göre %100’lük artışla 1500 kişinin katılıması hedefleniyor.

9.06.2017Ekonomi
Elektronik paraya vergi geliyor

Elektronik paraya vergi geliyor

WIRECARD, Türk Elektronik Para, Vizyon tahsilat gibi elektronik para kuruluşları ve ödeme kuruluşlarının yaşadığı vergi kargaşasında son sözü Maliye söyleyecek.

2.03.2017Ekonomi
Wirecard’ın Türkiye CEO’su Fintech sektörünü değerlendirdi

Wirecard’ın Türkiye CEO’su Fintech sektörünü değerlendirdi

Avrupa’nın en büyük Fintech şirketlerinden Wirecard’ın Türkiye CEO’su Alper Akcan, İstanbul’da gerçekleştirdiği değerlendirme toplantısında; Fintech sektörü ve Wirecard Türkiye özelinde, geçtiğimiz yılı, gelecek dönemi, regülasyon sürecini ve olası riskleri mercek altına aldı.

8.02.2017Teknoloji
Fintech şirketleri yapıcı fikirleri ile fark yaratıyor

'Fintech şirketleri yapıcı fikirleri ile fark yaratıyor'

Wirecard Türkiye CEO’su Alper Akcan Webrazzi Finansal Servisler 2016 etkinliğinde konuşmacı olarak yer aldı. Akcan; “Fintech şirketleri, yıkıcı iş modelleri ile değil, yapıcı ve yaratıcı fikirleri ile hızlı ve çevik iş yapma sistemleri sayesinde kullanıcılara, üye işyerlerine, iş ortaklarına ve kamuya fayda yaratmaya devam edecekler” dedi.

12.12.2016Teknoloji
BDDKdan Wirecarda faaliyet izni

BDDK'dan Wirecard'a faaliyet izni 

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Wirecard Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri AŞ'ye faaliyet izni verdi.

4.10.2016Ekonomi
Ödeme ve Elektronik Para Derneği kuruldu

Ödeme ve Elektronik Para Derneği kuruldu

Türkiye’yi yeni nesil ödeme teknolojilerinin merkez üssü haline getirmeyi hedefleyen Ödeme ve Elektronik Para Derneği (ÖDED) kuruldu.

28.12.2015Teknoloji