MENÜ

Özyeğin Üniversitesi

Özyeğin Üniversitesi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Özyeğin Üniversitesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Özyeğin Üniversitesi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.018 Özyeğin Üniversitesi haberi bulunmuştur.

Özyeğin Üniversitesi Haberleri

Maksut Aşkar kimdir ve kaç yaşında

Maksut Aşkar kimdir ve kaç yaşında?

Maksut Aşkar, dahil olduğu etkinlikler ve ekran karşısındaki duruşu ile pek çok kişinin araştırdığı isimler arasında yer alıyor. Kariyeri boyunca pek çok mekanda hizmet veren Maksut Aşkar, son zamanlarda üniversite öğrencilerine de deneyimlerini aktarıyor. Peki, Maksut Aşkar kimdir ve kaç yaşında? İşte, o isim hakkında merak edilen bazı detaylar

17.11.2019Hayat
Herkes araba, ben kitap alırım

Herkes araba, ben kitap alırım

Özyeğin Üniversitesi’nde öğrenimine devam eden Umut Nayir, tam bir kitap kurdu. Genç golcü, “Çoğu futbolcu araba koleksiyonu yapar, bense kütüphane. Klasikleri çok seviyorum” diyor.

29.10.2019Futbol
‘LeanLab’ programında ikinci dönem başlıyor

‘LeanLab’ programında ikinci dönem başlıyor

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteği ve İstanbul’da bir vakıf üniversitesinin ev sahipliğinde ilk dönem faaliyetleri hayata geçirilen ‘LeanLab: Akademiden Girişime Yenilikçi Dönüşüm Programı’ için ikinci dönem başvuru süresi başladı. Son başvuru tarihi ise 15 Kasım.

25.10.2019Eğitim
FİBA Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığına Murat Özyeğin getirildi

FİBA Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Murat Özyeğin getirildi

FİBA Holding ve FİNA Holding'in 22 Ekim 2019 günü düzenlenen Genel Kurullarında Yönetim Kurulu Başkanlığına Murat Özyeğin getirildi. Murat Özyeğin, FİBA Grubunun kurucusu, babası Hüsnü Özyeğin'den grubun liderliğini devraldı. Ayşecan Özyeğin Oktay ise FİBA Holding ve FİNA Holding'in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı oldu. Hüsnü Özyeğin, grubun Onursal Başkanı unvanını alırken Fibabankadaki ve Credit Europe Moskovadaki Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürecek.

22.10.2019Ekonomi
Gülnur Aybet kimdir Gülnur Aybetin biyografisi

Gülnur Aybet kimdir? Gülnur Aybet'in biyografisi

2009'da The Times gazetesi tarafından İngiltere'nin en güçlü 20 Müslüman kadınından biri seçilen Gülnur Aybet, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak görev yapıyor. Gülnur Aybet'in kim olduğu ve kariyeri vatandaşlar tarafından merak ediliyor. İşte, Gülnur Aybet'in biyografisi...

14.10.2019Gündem
Vakıf üniversitesine Hollanda’dan ödül

Vakıf üniversitesine Hollanda’dan ödül

Hollanda’nın Leiden şehrinde düzenlenen ‘Joost Peters Student Business Challenge 2019’da Türkiye’yi temsil eden vakıf üniversitesi iki kupa kazandı.

7.10.2019Eğitim
Mühendislik zayıf müteahhitlik güçlü

Mühendislik zayıf müteahhitlik güçlü

İstanbul’da meydana gelen 4.6 ve 5.8 depremlerinin ardından gözler şehirdeki yapılara çevrildi. Özyeğin Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Başkanı ve Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Safiye Feyza Çinicioğlu, “Türkiye’nin inşaat sektörü güçlü diyoruz. Güçlü ama Türkiye’nin müteahhitlik sektörü güçlü. Türkiye gerçek mühendislik ve tasarım bakımından güçlü değil” diye konuştu.

5.10.2019Gündem
Anneye jest

Anneye jest

Perihan Savaş’ın Özyeğin Üniversitesi Gastronomi bölümünde 4’üncü sınıfa giden oğlu Savaş Zafer, Göztepe Bağdat Caddesi’nde “Perihan” adlı modern bir meyhane açtı.

6.09.2019Magazin
Elektrikler ne zaman gelecek 6 Ağustos İstanbul kesinti programı

Elektrikler ne zaman gelecek? 6 Ağustos İstanbul kesinti programı

AYEDAŞ ve BEDAŞ, vatandaşları elektrik kesintisi programı konusunda uyardı. Planlı kesinti programına göre, Avrupa ve Anadolu Yakası'ndaki birçok ilçede elektrik kesintisi yaşanacak. Peki, elektrik kesintileri hangi ilçelerde yaşanacak, hangi mahalleler kesintiden etkilenecek? Elektrikler ne zaman gelecek?

6.08.2019Gündem
Analistler: 2019 sonunda yüzde 12-13lerde faiz göreceğiz

Analistler: 2019 sonunda yüzde 12-13'lerde faiz göreceğiz

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası politika faizini yüzde 24'ten yüzde 19.75'e indirdi. Analistler Merkez Bankası'nın faiz kararını yorumladı.

25.07.2019Ekonomi
Daha yapacak sonsuz şey var

Daha yapacak sonsuz şey var!

Finansbank’ı sattıktan sonra Türkiye’ye dünya standartlarında bir üniversite kazandırmayı hedeflediğini söyleyen Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Özyeğin, “Beynimi sürekli meşgul ediyor, en büyük heyecanım üniversite. Daha yapacağımız sonsuz şey var. Üniversite aileme ve ülkeme bırakabileceğim en büyük, en önemli miras” dedi.

25.07.2019Ekonomi
Çocukluk hayalini tasarladı

Çocukluk hayalini tasarladı

Makine mühendisliği öğrencisi Kerem Yıldırım, çocukluk hayalini gerçekleştirerek elektrikli kaykay tasarladı. Okuduğu üniversitenin laboratuvarında üç boyutlu yazıcılarla çark sistemi oluşturup kaykay tahtasına monte eden Yıldırım, bir yatırımcı bulup bu ve benzer projelerin piyasaya sürülmesini sağlamak istiyor.

22.07.2019Eğitim
Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması 2019: Öğrencileri en çok tıp memnun ediyor

Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması 2019: Öğrencileri en çok tıp memnun ediyor

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı’nın (ÜNİAR), 188 üniversitede yaklaşık 36 bin öğrenciyle yaptığı ‘Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması 2019’da kurumların yüzde 65’i geçen yıla göre puan kaybetti. Vakıf üniversiteleri, bu yıl da öğrencileri memnun etti. Özyeğin Üniversitesi ve tıp fakülteleri genel memnuniyette ilk sırada.

14.07.2019Eğitim
Genç girişimcilere 200 bin TL destek

Genç girişimcilere 200 bin TL destek

Genç girişimcilerin, teknoloji ve yenilik üzerine fikirleri destekleniyor. Girişimcilere, fikirlerini hayata geçirmeleri için 200 bin TL destek verilecek. Bu destekten yararlanmak isteyenler, vakıf üniversitesinin internet sitesinden 19 Temmuz’a kadar başvuruda bulunabilecek.

13.07.2019Eğitim
Hocadan botanik servet uyarısı: Kıymetini bilelim

Hocadan botanik servet uyarısı: Kıymetini bilelim

Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Erdem Yeşilada, Türkiye’nin elindeki botanik hazineyi kullanamadığına dair verileri, ilginç örneklerle Meclis Komisyonu’na anlattı. Tıbbi ve Aromatik Bitkileri (TAB) Araştırma Komisyonu’na sunum yapan Prof. Yeşilada, “Beni kahreden bir durum. Her bir şey var elimizde ama hiçbir şey yok. Bir altın tutuyoruz ama değerini bilemiyoruz” diyerek şu örnekleri verdi:

15.06.2019Gündem
Yerinde sayan bir mutfak geriler, peki bunu önlemek için ne yapmalı

Yerinde sayan bir mutfak geriler, peki bunu önlemek için ne yapmalı?

Kendimizi kandırmayalım; belki bir ‘etnik’ çeşit olarak yerimiz var ama uluslararası gastronomi âlemlerinde Türk mutfağının esamisi okunmuyor. Meseleyi geçen hafta yazarımız Vedat Milor dört temel nedeni sıralayarak bir kez daha gündeme getirdi.Hastalığı bilince tedavi daha kolay diye düşünüp harekete geçtik. Milor’un çözüm önerilerinin yanı sıra alanında uzman isimleri konuşturduk; sorunları da atılacak adımları da açık açık anlattılar. Hazırsanız pirincin taşını ayıklamaya başlıyoruz!

Pompeo ve Kushner Bilderberg zirvesinde

Pompeo ve Kushner Bilderberg zirvesinde

Gizlilik kuralları nedeniyle komplo teorilerine neden olan Bilderberg toplantılarına bu yıl ABD’den Başkan Donald Trump’ın damadı ve başdanışmanı Jared Kushner ile Dışişleri Bakanı Mike Pompeo da katılıyor. 30 Mayıs’ta İsviçre’nin Montrö kentinde başlayan ve bugün sona erecek olan olan Bilderberg toplantılarına uluslararası toplumdan siyaset, finans, bilim gibi alanlardan 130 kişi katılıyor.

2.06.2019Dünya
Bebek heyecanı

'Bebek' heyecanı

Otelcilikte ‘The Stay’ markasıyla büyüyen ünlü yapımcı Muzaffer Yıldırım, ay sonunda Bebek Otel’i de yenilenmiş haliyle açıyor. “Bir işi küçük yapma alışkanlığım yok” diyen Yıldırım, Haliç’te bir tersaneyi, Alaçatı’da bir tavuk çiftliğini otele dönüştürecek. Sırada ise Küba’daki ilk Türk oteli var.

24.05.2019Ekonomi
Moleküler gastronominin ‘mimarı’ İstanbul’a geliyor

Moleküler gastronominin ‘mimarı’ İstanbul’a geliyor

İstanbul’da bir vakıf üniversitesi 10’uncu yıl etkinlikleri kapsamında, moleküler gastronomi kavramının mimarı olarak bilinen Prof. Hervé This’i ağırlayacak. ‘Nota Nota Pişirmek’ adlı programda; yeni nesil moleküler gastronomi teknikleri, uygulamalı olarak öğrenciler ve sektörün ilgilileriyle paylaşılacak.

9.04.2019Eğitim
Elektrikler ne zaman gelecek BEDAŞ 9 Nisan elektrik kesintisi programı

Elektrikler ne zaman gelecek? BEDAŞ 9 Nisan elektrik kesintisi programı

Türkiye’nin farklı ilçelerinden elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. BEDAŞ, elektrik kesintisi yaşanacak ilçeleri resmi sayfası üzerinden duyurdu. 9 Nisan tarihli kesinti programına göre, Sarıyer, Silivri, Esenler, Şişi gibi birçok ilçede elektrik kesintisi yaşanacak. Peki, elektrikler ne zaman gelecek?

9.04.2019Gündem
19 üniversite kalkınmaya katkılı

19 üniversite kalkınmaya katkılı

LONDRA merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE), ‘Dünya Üniversiteleri Etki Sıralaması’nı yayımladı. 76 ülkeden 450 üniversite, Birleşmiş Milletler’in 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri içinde yer alan kaliteli eğitim, ekonomik büyüme, inovasyon, iklim, sorumlu tüketim ve toplumsal cinsiyet eşitliği gibi başlıklarda incelendi.

5.04.2019Eğitim
‘Yılın Öğretmeni’ ödülü Türkiye’ye

‘Yılın Öğretmeni’ ödülü Türkiye’ye

Dünya genelinde bir eğitimciye verilen ‘Yılın Öğretmeni’ ödülünü Türk öğretim görevlisi Selçuk Bilgin almaya hak kazandı.

14.03.2019Eğitim
İrandaki uçak kazasında ölen pilot binbaşı Melike Kuvvet mezarı başında anıldı

İran'daki uçak kazasında ölen pilot binbaşı Melike Kuvvet mezarı başında anıldı

BİRLEŞİK Arap Emirlikleri'nden İstanbul'a gelirken İran'da düşen özel jette hayatını kaybeden 11 kadın arasında bulunan pilot binbaşı Melike Kuvvet, öğrencileri ve ailesi tarafından mezarı başında anıldı.

11.03.2019Gündem
Kadın gücü her koşulda birbirini takdir ve tebrik etmektir

Kadın gücü her koşulda birbirini takdir ve tebrik etmektir

Onlar dünya çapında şöhretli iki top modelimiz: Öykü Baştaş ve Günce Gözütok. Namı diğer ezber bozanlar. Ülkemizde güzellikleri ‘yeterli’ gelmedi; rotayı yurtdışına kırdılar ve tarih yazdılar. Neredeyse iki yıldır zirvedeler. İşte moda haftalarında podyum podyum gezerken yaşadıkları... Aslı Barış/abaris@hurriyet.com.tr

10.03.2019Hürriyet Pazar
Kocaeliden CERNe bağlandılar

Kocaeli'den CERN'e bağlandılar

Kocaeli Bilim Merkezi, her yıl 52 ülkeden binlerce öğrencinin Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi’nde yapılan deneylere canlı bağlanarak bilim insanlarıyla görüştüğü International Masterclass Etkinliği’ne ev sahipliği yaptı.

8.03.2019Teknoloji
Üniversiteliler, Nezihe Muhiddin’i 8 Mart’ta anacak

Üniversiteliler, Nezihe Muhiddin’i 8 Mart’ta anacak

Üniversite öğrencileri, Türk Kadınlar Birliği’nin kurucusu Nezihe Muhiddin’i, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde film gösterimi ve özel bir söyleşiyle anacak. Etkinlikte izletilecek olan, ‘Kadın Olmanın Günahı’ adlı belgesel filmde, Osmanlı dönemi ve Cumhuriyet’in ilk yıllarında kadınların eşitlik mücadelesi anlatılıyor.

5.03.2019Eğitim
Liseli ‘aşçılar’ yarıştı

Liseli ‘aşçılar’ yarıştı

TÜROB'un, MEB ve Gastronometro iş birliğiyle düzenlediği ‘2. Turizm Meslek Liseleri Arası Aşçılık Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. Yarışmada birinciliği Küçükçekmece İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kazanırken, Selimpaşa İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, Kadıköy Mualla Selcanoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü oldu.

2.03.2019Eğitim
Şimşek açıkladı: 1.7 milyar insan bankaya erişemiyor

Şimşek açıkladı: 1.7 milyar insan bankaya erişemiyor

Dünya Melek Yatırım Forumu'nda konuşan eski Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek "Dünyada 1,7 milyar insan halen bankaya ulaşamamış durumda. Bankaya erişim sağlayamamış insanların çoğunluğunu ise kadınlar oluşturuyor" dedi.

18.02.2019Ekonomi
Türkiye kadın bilim insanlarında AB’yi geride bıraktı

Türkiye kadın bilim insanlarında AB’yi geride bıraktı

Avrupa İstatistik Ofisi’nin yeni yayınladığı verilere göre, Türkiye’de araştırma, teknoloji, sağlık, mühendislik ve Ar-Ge alanlarında faaliyet gösteren bilim kadını oranı yüzde 45 oldu. Yüzde 41’lik AB ortalamasının üstüne çıkan Türkiye, Almanya, Fransa ve İngiltere’yi geçti.

12.02.2019Eğitim
Robotik takımlar turnuvada

Robotik takımlar turnuvada

Liseliler, ‘Bilim Kahramanları Buluşuyor’ adlı 15. Sezon İstanbul Yerel Turnuvası’nda gösterdikleri başarıyla, ulusal turnuvaya çıkmaya hak kazandı. 16 ilde düzenlenen yerel turnuvalarda, 36 takım yer alırken, dört takım ulusal turnuvaya çıkmaya hak kazanıyor. 9-10 Mart’ta İzmir’de gerçekleştirilecek ulusal turnuvaya, çeşitli illerden 64 takım katılacak.

9.02.2019Eğitim
Öğrencilere pilot olma kolaylığı

Öğrencilere pilot olma kolaylığı

Havacılık ve uzay bilimleri fakültesi pilotaj programı öğrencileri için bir üniversite ile hava yolları şirketi arasında işbirliği imzalandı. Öğrenciler böylece, dahil olacakları seçimden ve mezuniyetten sonra hava yolları şirketi bünyesinde ikinci pilot olarak yetiştirilmek üzere ‘TİP’ eğitimine kabul edilecek.

30.01.2019Eğitim
Görüşmede gündeme gelmişti: Rusyadan flaş Adana Mutabakatı açıklaması

Görüşmede gündeme gelmişti: Rusya'dan flaş "Adana Mutabakatı" açıklaması

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye ile Suriye arasında 1998'de imzalanan Adana Mutabakatı'nın yürürlükte olduğunu söyleyerek, "Bu mutabakatın özü, Türkiye'nin güvenlik konusundaki endişelerini ortadan kaldırmaktı. Suriye yönetimi belirli yükümlülükleri üstlenerek bu mutabakatı imzalamayı kabul etti." dedi.

25.01.2019Dünya
Gastronomide yeni trend ‘atıksız mutfak’

Gastronomide yeni trend ‘atıksız mutfak’ 

‘Gastronomi Trendleri Buluşması 2019’, Le Cordon Bleu mezunu ünlü şefler ve kanaat önderlerinin katılımıyla gerçekleşti. Etkinliğin bu yılki teması ‘Atıksız Mutfak’ oldu.

Eşitlik için üniversiteler sorumluluk almalı

Eşitlik için üniversiteler sorumluluk almalı

Üniversitelerimizdeki kadın akademisyen sayısının yıldan yıla artışını memnuniyetle gözlemliyoruz. 1980’li yıllarda kadın öğretim elemanı oranı yüzde 28’lerde iken bu oran 2000’lere geldiğimizde yüzde 36’lara ulaşıyor. Günümüzde ise kadın öğretim elemanı oranı yüzde 45’lerde.

14.01.2019Eğitim
Kurumiçi girişimcilikte özgürlük şart

Kurumiçi girişimcilikte özgürlük şart

TÜSİAD, kurumlara yönelik bir girişimcilik rehberi hazırladı. Rehberin tanıtımının ardından görüştüğümüz TUSİAD Kurumiçi Girişimcilik Çalışma Grubu Başkanı Pınar Abay ve TUSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Girişimcilik Yuvarlak Masa Lideri Murat Özyeğin, çalışanların girişimcilik vizyonu kazanabilmesi için özgür bir ortam yaratmanın şart olduğunu belirtiyor.

Osmanlı saray yemeklerinin iddiası pilav ve yumurtada

"Osmanlı saray yemeklerinin iddiası pilav ve yumurtada"

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Dursun, bazı coğrafyalara sadece oraya has bir yemek için güzergah gezileri düzenlendiğini belirterek, "Bölgelerdeki yemek kültürü bazen tarihi eserden ya da müzeden daha çekici, cezbedici olabiliyor" dedi.

70. yıl onur gecesi

70. yıl onur gecesi

Hürriyet gazetesinin 70. kuruluş yıldönümünde kıdem ve yayın ödülleri töreni önceki akşam Demirören Medya Center’da gerçekleştirildi. Gecede 40, 35, 30, 25, 20 ve 10 yılını dolduran Hürriyet çalışanları kıdem ödüllerini alırken, emekliliğe hak kazananlara da emeklilik plaketleri yöneticiler ve yazarlar tarafından takdim edildi. Haber, video, fotoğraf ve sosyal medya gibi farklı dallarda verilen yayın ödülleri de aynı gecede sahiplerini buldu. Ödüller ve alanlar şöyle:

29.12.2018Gündem
Esnek iş çocuğa yatırım

Esnek iş çocuğa yatırım

Özyeğin Üniversitesi’nden Dr. Mehmet Ali Soytaş’ın ekonomist George-Levi Gayle ve Limor Golan ile yürüttüğü “Kazançlarda nesiller arası korelasyonun kaynağı nedir?” araştırmasına göre, işte esneklik yoksa düşük gelirli ailelerin çocukları da düşük gelirli kalabiliyor. Dr. Mehmet Ali Soytaş ile araştırmanın çıktılarını konuştuk.

Şirketler çevreye karşı sorumlu üretimi teşvik etmeli

"Şirketler çevreye karşı sorumlu üretimi teşvik etmeli"

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, "Kimya ve petrol sektörlerindeki şirketler de tüm tedarik zinciri boyunca sorumlu üretimi teşvik ederek, çevreyi koruyan, sosyal ilerlemeyi teşvik eden ve ekonomik büyümeyi destekleyen yenilikçi ürünler ve uygulamalar geliştirerek Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine destek verebilir." ifadelerini kullandı.

17.12.2018Ekonomi
Akademide ‘kadının adı’ daha çok duyulsun diye çalışılıyor

Akademide ‘kadının adı’ daha çok duyulsun diye çalışılıyor

İstanbul’da bir vakıf üniversitesinde düzenlenen ‘Türkiye’deki Üniversitelerde Toplumsal Cinsiyet Odaklı Eylemler ve Planlar’ paneliyle akademide kadınların durumu ve yapılabilecekler tartışıldı. Türkiye’den aktif görevde olan ve eski 15 rektörle alanda çalışan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri düzenlenen panelde bir araya geldi.

13.12.2018Eğitim
Ünlü tarihçi İstanbul’da konferans verecek

Ünlü tarihçi İstanbul’da konferans verecek

Dünyaca ünlü tarihçi ve araştırmacı Prof. Dr. Sanjay Subrahmanyam konferans vermek için 12 Aralık’ta İstanbul’a gelecek. Subrahmanyam konferansta, ‘1680’lerde İmparatorluklar ve Bağlantılı Tarihler’ başlıklı bir konuşma yapacak.

11.12.2018Eğitim
Hukuk öğrencilerinden gönüllü destek

Hukuk öğrencilerinden gönüllü destek

Hukuk Fakültesi öğrencilerinin mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmeye yönelik yeni bir iş birliği protokolü imzalandı. İstanbul Barosu’yla yapılan işbirliği kapsamında hukuk fakültesi öğrencileri, gönüllü avukatların ücretsiz üstlendikleri ‘Pro Bono’ dava dosyalarını onlarla birlikte takip edecek.

29.11.2018Eğitim
ABD’den en üst düzey üyelik aldı

ABD’den en üst düzey üyelik aldı

Haberleşme kuramı ve kablosuz haberleşme alanlarında yaptığı çalışmalarla tanınan Prof. Dr. Murat Uysal, IEEE tarafından en üst düzey üyelik anlamına gelen ‘Fellow’ unvanına layık görüldü.

27.11.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

En iyi en yeniler

Bu hafta kentin farklı noktalarında yeni açılan ve her birinin yeme-içme sektörüne büyük katkısı olacağını düşündüğüm iki restorandan söz etmek istiyorum: Kilye ve Un Po. İkisinin de tarzı farklı ve farklı mutfakları temsil ediyorlar ama ortak noktaları malzemeye verdikleri önem ve gösterdikleri özen...

9.11.2019

Mahalle ablukada

İsmi bende saklı (gizli kalmasını istemiş) bir okurumuz, bu fotoğrafları Altındağ’ın Zübeyde Hanım Mahallesi’nde çekmiş ve demiş ki:“MAHALLE ABLUKADA.”

9.09.2019

Ehliyetsiz, plakasız ve evraksız... Suriyeli moto kurye

Ankara’da motosikletli kuryeler, çoğunluğu Suriyeli olan mülteci kuryelerin “ucuz iş gücü” ile çalıştırıldıklarını... Haliyle, mağdur olduklarını/edildiklerini söylüyor.

17.06.2019

İsrafa son! Vakit geldi geçiyor...

Dünyanın geleceğinin açlık, obezite, israf paradoksunun çözümünde olduğunu artık herkes biliyor.

19.01.2019

Hatamla Sev Beni Köprülü Kavşağı

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, ‘Bilkent Şehir Hastanesi’nin trafiğini rahatlatmak’ amacıyla yaptığı yeni yollarla ilgili daha önce okurlardan gelen şikâyetlere yer vermiştim.

14.01.2019