GeriEğitim ‘Yılın Öğretmeni’ ödülü Türkiye’ye
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Yılın Öğretmeni’ ödülü Türkiye’ye

Dünya genelinde bir eğitimciye verilen ‘Yılın Öğretmeni’ ödülünü Türk öğretim görevlisi Selçuk Bilgin almaya hak kazandı.

‘Yılın Öğretmeni’ ödülü Türkiye’ye

Uluslararası yabancı dil akreditasyon kuruluşu EAQUALS (Evaluation and Accreditation of Quality Language Services) tarafından her yıl verilen ‘Yılın Öğretmeni’ ödülü bu sene Türkiye’ye geldi. Özyeğin Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Selçuk Bilgin, ‘dil öğrenme sürecinde çevrimiçi uygulamaların öğrenci yaratıcılığını ve katılımını destekleme amaçlı kullanılması’ adlı çalışmasıyla EAQUALS tarafından 2019 yılında bu ödülü almaya hak kazandı. Dil eğitimi alanında mükemmeliyeti ve sürdürülebilirliği desteklemek amacıyla verilen ödül ‘her türlü farklı geçmiş ve öğrenme becerilerine sahip öğrencilere ilham verebilme, öğrenciler ve meslektaşları üzerine olumlu etki oluşturabilme, destekleyici ve teşvik edici öğrenme ortamları oluşturabilme, yenilikçi ve etkili ders stratejileri ve değerlendirme tekniklerini kullanabilme’ gibi kriterler göz önünde bulundurularak her yıl tüm dünyadan yalnızca bir eğitimciye veriliyor.

Avrupa merkezli bir kuruluş olan EAQUALS, dünya çapında yabancı dil eğitiminin kalitesini artırmak amacıyla çok yönlü bir değerlendirmeyle yabancı dil okullarına akreditasyon vermek amacıyla 1991’de kuruldu. Avrupa Konseyi’ne dil öğretimi politikaları üzerine danışmanlık yapan ve eğitim alanında öncü olan birçok uluslararası kuruluşla işbirlikleri gerçekleştiren EAQUALS, müfredat geliştirme, öğretmen eğitimi, ölçme ve değerlendirme, okul yönetimi gibi alanlarda da uluslararası çapta eğitimler veriyor ve araştırmalar yürütüyor. EAQUALS’ın 30’dan fazla ülkeden yaklaşık 150 üyesi bulunuyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle