EKSTRA
MENÜ

Zayıflama Çayı

Zayıflama Çayı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Zayıflama Çayı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 223 Zayıflama Çayı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Zayıflama Çayı Haberleri

Ottur zararı yoktur demeyin... Bitki çaylarındaki tehlike

'Ottur zararı yoktur' demeyin... Bitki çaylarındaki tehlike!

Sonbaharın yüzünü göstermesiyle her yıl olduğu gibi bitki çaylarına talep artmaya başladı. Koronavirüs, grip gibi hastalıklara karşı kendini korumak isteyen, fazla kilolarından kurtulmaya çalışan soluğu aktarların kapısında alıyor. Ancak şifa niyetine tüketilen ve masum gibi görülen bitki çayları organ kaybından ölüme kadar çok ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Uzmanlar, "Biri 100 defa içer hiçbir problem olmaz, başkası ilk içişinde karaciğer nakline gidecek kadar şiddetli organ hasarı yaşayabilir" uyarısıyla bitki çayları konusunda dikkat edilmesi gerekenleri sıraladı...

12.10.2021Gündem
Emziren anneler için 11 besin önerisi

Emziren anneler için 11 besin önerisi

Emziren annelerin beslenmesiyle kolik bebekler arasında bir ilişki olduğunu belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümünden Uzm. Dr. Ayşegül Parlak, “Bebeklerin yüzde 75 ila 80’nin de gaz problemi görülüyor. Özellikle kolik bebekleri olan anneler ne yiyeceğini şaşıyor. Anneler bu konuda beslenmelerinde 11 öneriye dikkat etmeli” dedi.

16.03.2021Sağlık
İstanbulda ilaç etken maddeli 479 bin ürün ele geçirildi...

İstanbul'da ilaç etken maddeli 479 bin ürün ele geçirildi...

İstanbul'da yasadışı olarak satılan ilaç etken maddeli gıda ürünleri, zayıflama çayı ile çok sayıda hapların olduğu 479 bin 116 adet ürün ele geçirildi.

20.11.2020Gündem
5 ilde Teff tohumlu zayıflama çayı ve cinsel güç artırıcı ürün operasyonu

5 ilde Teff tohumlu zayıflama çayı ve cinsel güç artırıcı ürün operasyonu

İSTANBUL merkezli 5 ilde düzenlenen operasyonda, içinde usulsüz ve illegal olarak üretilen yan etkileri bulunan Teff tohumlu zayıflama çayı, cinsel güç artırıcı ürünlerin bulunduğu 7 TIR dolusu malzeme ele geçirildi. Cinsel güç artırıcı olarak piyasaya sürülen krem, çikolata ve içeceklerin içerisinde yan etkisi bulunan ‘performans arttırıcı maddeler’, ‘Teff tohumlu zayıflama çayları’ içerisinde de yine çeşitli yan etkileri bulunan ‘Sibutramin’, ‘Sildenafil’, ‘Metformin’, ‘Fluoksetin’ ve ‘Parasetamol’ maddelerine rastlandı. Operasyon kapsamında bir şirket CEO’su ile iki üst düzey yöneticisinin de aralarında bulunduğu 14 yönetici gözaltına alındı.

31.07.2019Gündem
İstanbul merkezli sahte ilaç operasyonu

İstanbul merkezli sahte ilaç operasyonu

İstanbul merkezli 5 ilde düzenlenen sahte ilaç operasyonunda, içeriğinde yasaklı ve ölümcül madde olduğu tespit edilen zayıflama çayı, cinsel güç artırıcı mamüllerin de olduğu 7 TIR ürün geçirildi. İstanbul polisi ve Gümrük Muhafaza ekiplerince ele geçirilen tehlikeli ürünlerin piyasa değerinin 5 milyon liranın üzerinde olduğu ifade ediliyor.

31.07.2019Haber
İstanbul merkezli dev operasyon 7 TIR dolusu ele geçirildi...

İstanbul merkezli dev operasyon! 7 TIR dolusu ele geçirildi...

İstanbul merkezli 5 ilde düzenlenen sahte ilaç operasyonunda, içeriğinde yasaklı ve ölümcül madde olduğu tespit edilen zayıflama çayı, cinsel güç artırıcı mamüllerin de olduğu 7 TIR ürün geçirildi. İstanbul polisi ve Gümrük Muhafaza ekiplerince ele geçirilen tehlikeli ürünlerin piyasa değerinin 5 milyon liranın üzerinde olduğu ifade ediliyor.

31.07.2019Gündem
Takviye gıda ürünlerinde ’ilaç’ kandırmacası

Takviye gıda ürünlerinde ’ilaç’ kandırmacası

Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Coşkun Usta, beslenmeye ek olarak alınan gıda takviyelerinin ’ilaç’ adı altında pazarlanmasına tepki gösterdi. Prof. Dr. Usta, takviye ürünlerin ilaç olmadığını, yan etkileri ve faydalarının bilinmediğini, tüketicilerin kandırıldığını söyledi.

25.02.2019Sağlık
Kilo vermenize yardım edecek 7 bitki çayı

Kilo vermenize yardım edecek 7 bitki çayı

Kilo verme sürecini hızlandırmak istiyorsanız fincanınızı hazırlayın, bu bitki çayları kilo vermenizi hızlandırıyor.

26.04.2017Sağlık
Ender Saraçtan metabolizmayı hızlandıran çay tarifi

Ender Saraç'tan metabolizmayı hızlandıran çay tarifi

Ender Saraç'tan metabolizmayı hızlandıran çay tarifi

2.11.2016Ebeveyn
Kilo verdiren 5 bitki çayı tarifi

Kilo verdiren 5 bitki çayı tarifi

Metabolizmanızı hızlandırarak yağ yakımını destekliyorlar.

1.09.2016Sağlık
Bikini vücuduna kavuşmak için geç değil

Bikini vücuduna kavuşmak için geç değil!

Daha sıkı ve seksi bir vücuda kavuşmak sandığınız kadar zor değil. Beslenmenize özen gösterip spor alışkanlığınızı gözden geçirerek siz de plajlarda boy gösterebilirsiniz!

19.08.2016Sağlık
Zayıflamak isterken sağlığınızdan olmayın

Zayıflamak isterken sağlığınızdan olmayın!

Yıllar içinde yerleşen kiloları, çok uğraşmadan “bitkisel” haplarla kısa zamanda verme fikri kulağa hoş geliyor. Keşke böyle mucizeler olsa... Bu iddiayı taşıyan ve pek çoğu internet üzerinden satılan ürünlerse, ölüme varan ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor.

20.07.2016Sağlık
Zayıflama ilaçları 24 saat içinde öldürebiliyor

Zayıflama ilaçları 24 saat içinde öldürebiliyor

Beyin iştah merkezini baskılayan bazı zayıflama ilaçlarının yan etkiler gösterdiğini ve özellikle ergenlik yaşındakileri tehdit ettiğini belirten Doç. Ulaş Saz, "3-4 saatte tüm vücuda yayılıyor ve 24 saatte öldürebiliyor" dedi. Dün de zayıflama ilacı içtiği için 15 yaşındaki Belgin isminde genç kız hayatını kaybetti.

3.03.2016Sağlık
Zayıflık uğruna mı can verdi

Zayıflık uğruna mı can verdi?

İZMİR’in Çiğli ilçesindeki Naime Tömek Adalet Meslek Lisesi öğrencisi Belgin Elmalı (15), iddiaya göre önceki gün internetten aldığı ‘zayıflama çayı’nı içti.

3.03.2016Gündem
Liseli Belgin zayıflama hapı kurbanı mı

Liseli Belgin zayıflama hapı kurbanı mı?

Daha önce de birçok kişinin organ yetmezliği yaşamasına ve hatta ölümüne neden olan zayıflama haplarının bu kez 15 yaşındaki bir genç kızın ölümüne neden olduğu iddia edildi. İzmir’in Karşıyaka İlçesi’nde, iddiaya göre internetten aldığı zayıflama hapını içtikten sonra fenalaştığı belirtilen lise öğrencisi 15 yaşındaki Belgin Elmalı kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

2.03.2016Sağlık
Zayıflatan beş çayı tarifleri

Zayıflatan beş çayı tarifleri

Hiçbir kimyasaldan destek almadan doğal yollarla zayıflamanın yolları mümkün. İşte zayıflatan beş çayı tarifleri...

4.01.2016Kelebek
Kimse hakkını aramayınca...

Kimse hakkını aramayınca...

GEDİZ Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof.Dr. Hasan Petek, piyasadaki zayıflama ilaçları olarak satılan ürünlerden zarar görenlerin yargıya gitmediğini, bu kişilerin maddi ve manevi tazminat isteyebileceğini söyledi.

29.08.2015Ege
İnternet üzerinden satılan zayıflama çaylarına dikkat

İnternet üzerinden satılan zayıflama çaylarına dikkat

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, içeriği belli olmayan zayıflama çayları ve benzeri ürünler, halk sağlığı açısından büyük riskler taşıyor.

11.07.2015Gündem
Zayıflama çayları yüzünden hamile kaldı

Zayıflama çayları yüzünden hamile kaldı

Doğum kontrol haplarını ihmal etmiyordu ancak...

Zayıflama çayları bu kez hamile bıraktı

Zayıflama çayları bu kez hamile bıraktı

Zayıflama çaylarının bu kez ilginç bir zararı ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde Türkiye'de genç bir kadın zayıflama çayı içtikten sonra organ yetmezliği yaşamış ve karaciğer nakli olmuştu. Bu kez de İngiltere'de yaşayan Naomi Salt isimli kadın doğum kontrol hapı kullanmasına rağmen hamile kaldı. Nedeninin ise zayıflamak için kullandığı çaylar olabileceği belirtildi.

1.07.2015Sağlık
Zayıflama çayı içince hamile kaldı

Zayıflama çayı içince hamile kaldı!

Naomi isimli 26 yaşındaki genç kız, doğum kontrol hapı içmesine rağmen hamile kaldı. Bunun sebebini araştıran Naomi, zayıflama çaylarıının, doğum kontrol hapınlarını etkisiz hale getirdiğini öne sürdü.

30.06.2015Kelebek
Eğer üzerinde böyle yazıyorsa içmeyin

'Eğer üzerinde böyle yazıyorsa içmeyin!'

Ünlüler sosyal medyada hemen her gün bir zayıflama çayının reklamını ve tanıtımını yaparken Konya'da internetten sipariş verdiği zayıflama çayını kullanan Seda Nur Çalışkan isimli üniversite öğrencisi genç kız komaya girdi. 20 yaşındaki Seda Nur Çalışkan'ın organ yetmezliği yaşaması ve karaciğer nakli olması nedeniyle bu zayıflama çayları bir kez daha gündeme geldi.

24.06.2015Sağlık
Zayıflama çayı öldürüyordu

Zayıflama çayı öldürüyordu

Konya'da "ünlüler de kullanıyor" düşüncesiyle zayıflamak için internet üzerinden satın aldığı çay nedeniyle karaciğer komasına giren Seda Nur Çalışkan, organ nakliyle yaşama döndü.Hemşirelik bölümü üçüncü sınıf öğrencisi 21 yaşındaki Seda Nur Çalışkan, 94 kiloya çıkınca zayıflamak için internetten sipariş ettiği zayıflama çayını 15 gün kullandıktan sonra rahatsızlandı.Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesine güçlükle yetiştirilen Çalışkan, bir süre sonra karaciğer komasına girdi. Genç kız, hayat ile ölüm arasında gidip gelirken İstanbul'da bulunan karaciğer, Sağlık Bakanlığının tahsis ettiği ambulans uçakla Konya'ya ulaştırıldı. İnternetten yaptığı araştırmada birçok ünlünün de kullandığını düşündüğü çayı sipariş ettiğini aktaran Çalışkan, "Çayın tadı çok kötüydü, 15 paket kullandıktan sonra bıraktım. Kısa süre sonra da mide bulantısı, kaşıntı, sarılık şikayetlerim oldu" dedi. İşte Kanal D ekranlarında yayınlanan o haber.

22.06.2015Haber
Twitter kullanıcıları isyan etti: Bitki de çay da sizin olsun

Twitter kullanıcıları isyan etti: 'Bitki de çay da sizin olsun!'

Son günlerde sosyal medya kullanıcıları, Twitter’dan oldukça şikayetçi. Zayıflama, bitki çayı ve ikinci el eşya gibi firmaların sahte hesaplarla mention yaparak gönderdikleri reklamlar, Twitter kullanıcılarını bezdirdi.

28.04.2015Teknoloji
Sarımsak Çayının Faydaları

Sarımsak Çayının Faydaları

Kokusu nedeniyle yemekten kaçındığımız sarımsağın, saç bakımından kalp hastalığına kadar faydası var!

Metabolizmayı küstüren hatalar

Metabolizmayı küstüren hatalar

Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı Bahar Aktan, bilinçsiz yapılan diyetin vücutta ağır hasarlara ve metabolizmamızın yavaşlamasına neden olduğunu söyledi. Aktan, “Diyet mutlaka bir diyetisyen kontrolünde yapılmalı” dedi.

18.06.2013Sağlık
Her gün yeni bir uyarı

Her gün yeni bir uyarı

Türkiye'de her 10 kişiden 1'i kronik böbrek hastası. 2 buçuk milyon insan ise kritik derecede böbrek hastası. Bu rakamlar 14 Mart Dünya Böbrek Günü dolayısıyla Türk Nefroloji Derneği'nin yaptığı basın toplantısında açıklandı. Uzmanlar çok tartışılan bir diğer önemli konu hakkında da konuştu.

13.03.2013Sağlık
Dokuzlu Zayıflama Çayı ile Sağlıklı Kilo Verdi

Dokuzlu Zayıflama Çayı ile Sağlıklı Kilo Verdi!

Geçtiğimiz günlerde Saba Tümer'in programında formülü açiklanan dokuzlu bitki çayını kullanarak kilo veren Osman Boşça büyük yankı uyandırdı.

15.11.2012Advertorial
İsveç diyetini nasıl uygulayacaksınız

İsveç diyetini nasıl uygulayacaksınız?

Özellikle yaz mevsiminde popüler olan kilo verme, zayıflama gibi kavramların içinde göze çarpan türlerden birisi olan bu liste, metabolizmayı tamamen değiştiriyor.

Doğal yollarla zayıflama rehberi

Doğal yollarla zayıflama rehberi!

Doğal Ürün Uzmanı Volkan Kurt, sorularınızı yanıtlıyor...

Zayıflama ilaçlarına dikkat

Zayıflama ilaçlarına dikkat!

Türk Eczacıları Birliği, obeziteyle mücadelede konunun uzmanı hekim tarafından tavsiye edilmemiş ve eczaneden alınmamış zayıflama ilaçlarına itibar edilmemesi gerektiğini bildirdi.

Bu da 3G çetesi

Bu da 3G çetesi

İstanbul polisi, yurda yasadışı yollardan 3G uyumlu cep telefonu ve kozmetik ürünler sokan toplam 16 kişilik iki çeteye operasyon düzenledi.

27.08.2009Gündem

Yazar Sonuçları

Ne yediğimiz belli değil

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın geçen haftaki hileli gıda/ürün duyurusunda 618 firmaya ait 1211 parti ürün kamuoyuyla paylaşılıyordu.

24.10.2019

Gece kızı çayı nedir? Gece kızı çayı zayıflatır mı?

İlkbaharın gelmesi ile birlikte kışlık kıyafetlerin yerini mevsimlik ve yazlık kıyafetler almaya başladı. Tam da bugünlerde fazla kilosu olan bireyleri zayıflama telaşı sardı. Kilo vermek için önerilen sayısız yöntem ve diyet bulunmaktadır: Atkins, Dukan, İsveç, Kalp Vakfı, Kan Grubu, Lahana Çorbası Diyeti vb. Bu tip diyetlerin çoğu başlangıçta hızlı kilo kaybı sağlasa da, kısa bir süre sonra bu kilolar fazlasıyla geri alınmaktadır.

18.03.2019

Konja bitkisinin faydaları nelerdir?

Her geçen gün market raflarımıza veya internete zayıflamaya yardımcı veya sağlığa faydalı adı altında bir çok ürün ortaya çıkıyor. En son popüler olan ürünümüz ise konja bitkisi. Konja bitkisi Japonlara özgü lifden zengin bir bitkidir. Özellikle Doğu Asya ülkelerinde yetiştirilen ve yüzyıllardır kullanılan bir bitkidir. Patatese benzeyen bir yapısı vardır. Glucomannan isimli diyet lifinden zengindir.

25.02.2019

Teff tohumu nedir? Teff çayının zararları nelerdir?

Teff tohumu; kompleks karbonhidrat içeriği yüksek olan glütensiz bir tahıl türüdür. Beyaz, kırmızı ve kahverengi olmak üzere çeşitli türleri bulunan teff, Kuzey Etiyopya’ya özgür bir bitkidir. Yüksek oranda lif ve protein içerir. 100 gr teff tohumu 11, 9 gr yararlı protein içerir. Kalsiyum, fosfor demir, çinko ve magnezyum minerallerinden zengindir. 100 gr teff tohumu 321 kalori içerir.

21.11.2018

O şehir de kürkü yasakladı

Güzel haberler geliyor.Dünya daha şahane bir yer oluyor.

19.09.2018

Emre'nin aşk haberini sunmam

Güzel, akıllı, marifetli, pratik ve çalışkan... Güzelliği ve fitliği malum dillere destan. İki şahane oğlu ile arı gibi bir anne. Sayfamıza bayram neşesi katan Çağla Şıkel ile konuştuk bu hafta...

21.08.2018

Kilonuzu kaybederken sağlığınızı kaybetmeyin!

Ayda 6 kg üzeri ağırlık kaybı sağlık problemlerine yol açıyor.

19.08.2018

Cildiniz kaç yaşında?

Herkesin cildi aynı hızda yaşlanmaz. Cildimizin nasıl yaşlanacağına da sadece genlerimiz karar vermez. En az genler kadar iç ve dış etkenlerin de rolü vardır.

8.12.2017
3 günlük Sindirella diyeti ve zayıflama çayı tarifi

3 günlük Sindirella diyeti ve zayıflama çayı tarifi

Yemeğe başlamadan 10 dakika önce bir bardak su içerek tokluk hissinizi arttırın.

21.09.2016

Şu çılgın obezler

Birçok insan yağ yaktırıp kilo verdiriyor diye maden suyu, çim suyu ve kekik suyu gibi içecekleri içiyor.

12.08.2015

Diyet yapmadan zayıflamanın 15 yolu

Diyelim ki birkaç kilo fazlanız var veya kilo almaya meyillisiniz, önlem almak istiyorsunuz. Ne var ki sorununu bir doktor ya da diyetisyene gitmeden “kendi kendinize” çözme peşindesiniz. Basit bazı kurallara dikkat ederek bu işi başarabilirsiniz. İşte onlardan ilk 15’i...

25.09.2014

Ender Saraç'tan her derde deva çay tarifleri

Gündüz saatlerinde iki fincan ada çayı içmek, doğal östrojen dengesine olumlu katkı yapar. Adaçayı uyarıcı olduğu için genelde uyku sorunu olanların gece içmesini çok önerilmez. Ama uyku sorunu olmayanlar arzu ederlerse akşam da içebilirler.

25.04.2012

Vitamin dosyasında son sözler

“Vitamin Dosyası”nı -şimdilik- kapatıyoruz. “Şimdilik” diyoruz çünkü konu oldukça ilginç ve sizden gelen sorular neredeyse iki binden fazla! Bugün “cinsel yaşam destekleri” ve “zayıflama hapları” konusuna biraz daha geniş yer ayırıp, sorularınızı birer cümleyle yanıtlamaya çalışacağız.

20.03.2011