EKSTRA
MENÜ

Yılbaşında Beslenme

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 74 haberi bulunmuştur.

Yılbaşında Beslenme Haberleri

Yeni Yılın İlk Gününde Yenilenmeniz İçin 7 Altın Öneri

Yeni Yılın İlk Gününde Yenilenmeniz İçin 7 Altın Öneri

Zorlu bir yılın ardından yılbaşı sofrasında ölçüyü kaçırdınız, bol kalorili yiyecek ve içeceklerle ve şüphesiz tatlılarla stres atmaya çalıştınız. Ancak yine de yenilenmek elinizde! Yeni yılın ilk günü bazı kuralları dikkat ederek, fazla kalorilerin yağa dönüşmesini engelleyebilirsiniz. Peki ama nasıl?

Beslenme ve Diyet Uzmanı Elif Gizem Arıburnu, bunun basit ama etkili bazı püf noktaları olduğunu, hemen moralinizi bozmamanız gerektiğini belirterek uyarılarda bulundu.

Yılbaşı Sonrası Nasıl Beslenmeliyiz

Yılbaşı Sonrası Nasıl Beslenmeliyiz?

Yeni yıla saatler kala hepimizi tatlı bir telaş sardı. Yılbaşı gecesinin peşinden gelecek olan 3 günlük sokağa çıkma yasağı da göz önüne alınınca hazırlıklar da bir o kadar yoğunlaştı. Eksikleri tamamlamak için hepimiz marketlere koştuk. Yılbaşına özel yemekler, kuruyemişler, tatlılar şimdiden planlanmaya başlandı. Ancak 4 gün boyunca evde kalınacağı ve günlerimizin hareketsiz geçeceği göz önüne alındığında uzmanlar beslenme için çok dikkatli olmamız gerektiğini söylüyor.

Yılbaşı günü beslenmede nelere dikkat etmeliyiz

Yılbaşı günü beslenmede nelere dikkat etmeliyiz?

Yılbaşı günü kalori kısıtlamasına sabahtan başlamak en doğrusudur. Her gün olduğu gibi kahvaltı, öğlen yemeği ve ara öğünlerin mutlaka yapılmasına dikkat edilmeli ve öğün atlanmamalıdır. Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Dr. Zeynep Güler Yenipınar, yılbaşı sofraları hakkında uyarılarda bulundu.

31.12.2020Kadın
Bu Noktalara Dikkat Yılbaşında Eğleneyim Derken Tadınız Kaçmasın

Bu Noktalara Dikkat! Yılbaşında Eğleneyim Derken Tadınız Kaçmasın

2020 yılının bitimine sayılı günler kala hepimiz evlerimizde geçireceğimiz yılbaşı gecesi için hazırlıklar yapmaya başladık. Yılbaşı sofrasında her ne kadar dikkat etmeye çalışsak da bazen ipin ucu kaçabiliyor. “Yılbaşı sofrası ve yemekleri yüzünden bir akşam kaçamak yapmak, sağlıklı beslenme adına her şeyi bitirmek anlamına gelmez. Ama bir kronik hastalığınız varsa, kaçamak yapmak sağlığınızı riske atabilir” diyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Renan Güneş, kritik noktalardan bahsediyor.

Yılbaşı Gecesi ve Ertesi Gün İçin Sağlıklı İpuçları

Yılbaşı Gecesi ve Ertesi Gün İçin Sağlıklı İpuçları

Bu yılbaşının diğer yılbaşlarına nazaran daha zorlu ve evlere kapanarak geçeceğini ifade eden Uzman Diyetisyen Ocak, yılbaşı gecesi fazla tüketimden doğacak sonuçları hafifletecek tavsiyelerde bulundu.

Yılbaşı gününe özel beslenme önerileri

Yılbaşı gününe özel beslenme önerileri

2020 yılının bitimine sayılı günler kaldı. Bu yıl pandemi nedeniyle yeni yıla evlerde, çekirdek aileyle, küçük bir kutlama ile gireceğiz. Evlere kapanılan bugünlerde fiziksel aktivitenin azalması ve beslenme düzeninin olumsuz yönde değişmesinin pek çok kişiye fazla kilolar aldırdığını belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Tuba Örnek, yılbaşı gecesi için beslenme önerilerinde bulundu.

28.12.2020Kadın
Yılbaşı Sofrasında Nasıl Beslenilmeli

Yılbaşı Sofrasında Nasıl Beslenilmeli?

Yeni yıla sayılı günler kala yemek planları da yapılmaya başlandı. Pandemi nedeniyle bu yıl evde geçirilmeye hazırlanılan yeni yılda, uzmanlar tüketilecek ürünlere karşı uyarı ve önerilerde bulundu. Diyetisyen Deniz Zünbülcan, yılbaşı sofralarında aşırı ve hızlı tüketimin sindirim sistemini bozabileceğine dikkati çekerek, uyarılarda bulundu.

Yılın İlk Günü Zindelik Veren Öneriler

Yılın İlk Günü Zindelik Veren Öneriler

Yılbaşını evlerinde ya da dışarıda özenli sofralar eşliğinde karşılayanlar, aşırı yemek ve içecek tüketimi nedeniyle yılın ilk gününde şişkinlik ve hazımsızlık gibi mide problemleri yaşayabiliyor. Yılbaşının ertesi günü tartıya yansıyan fazla kilolar ise büyük ölçüde o akşam yenilen tuzlu yemekler, fazla kırmızı et, yağlı soslar veya alkol tüketimi sonucu oluşan ödemden kaynaklanıyor.Fazla tüketilen her gıdayı ise kısa sürede telafi etmek mümkün olabiliyor.

27.12.2019İyi Yaşam
Yılbaşı Akşamınız Aşırı Yemek Yüzünden Zehir Olmasın

Yılbaşı Akşamınız Aşırı Yemek Yüzünden Zehir Olmasın

Yılbaşı akşamı sağlıksız beslenme ve aşırı alkol tüketimi, yeni yılın ilk saatlerinde mide kanaması, alkol koması, şeker ve tansiyon yükselmesi gibi sorunlara neden olabiliyor. Sağlıklı bir yılbaşı geçirmenin ve yeni yıla güzel bir başlangıç yapmanın yolu ise 31 Aralık gecesi dengeli ve ölçülü beslenmekten geçiyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Özden Örkçü, yılbaşı akşamında doğru beslenmeye dair önemli bilgiler verdi.

Yılbaşızedelere Beslenme Önerileri

Yılbaşızedelere Beslenme Önerileri

Yılın ilk gününe baş ağrısı ve mide bulantısıyla giren yılbaşızedelere beslenme önerileri!

Yılbaşı Günü Nasıl Beslenmeli

Yılbaşı Günü Nasıl Beslenmeli?

Yılbaşı gecesi, gerek evde gerek dışarıda, nerede kutlanırsa kutlansın "bir gece istenildiği kadar yemek yemenin sorun yaratmayacağı" düşünülür. Oysa bu hiç de doğru bir kanı değil...

Yılbaşında uygulanacak 4 günlük sokağa çıkma yasağı duygusal açlığa dönüşmesin

Yılbaşında uygulanacak 4 günlük sokağa çıkma yasağı duygusal açlığa dönüşmesin

Diyetisyen olan Çiğdem Koçak, yılbaşı dolayısıyla uygulanacak 4 günlük sokak kısıtlamasında mutfağa girme hissine yol açan 'duygusal' açlığa izin verilmemesi gerektiğini vurguladı. Yılbaşı denilince akla gelen yağlı yemekler yerine fırınlanmış sebzeli yemekleri öneren Koçak, kuru yemiş, meze ve alkol tüketiminin de sınırlandırılmasının önemini anlattı.

29.12.2020Sağlık
4 günlük kısıtlamada duygusal açlığa izin vermeyin

'4 günlük kısıtlamada duygusal açlığa izin vermeyin'

ADANA'da diyetisyen olan Çiğdem Koçak, yılbaşı dolayısıyla uygulanacak 4 günlük sokak kısıtlamasında mutfağa girme hissine yol açan 'duygusal' açlığa izin verilmemesi gerektiğini vurguladı. Yılbaşı denilince akla gelen yağlı yemekler yerine fırınlanmış sebzeli yemekleri öneren Koçak, kuru yemiş, meze ve alkol tüketiminin de sınırlandırılmasının önemini anlattı.

29.12.2020Sağlık
Uzmandan yılbaşı sofrasında aşırı yemek uyarısı

Uzmandan yılbaşı sofrasında aşırı yemek uyarısı

DİYETİSYEN Deniz Zünbülcan, yılbaşı sofralarında aşırı ve hızlı tüketimin sindirim sistemini bozabileceğine dikkati çekerek, "Birçok kişi akşam yiyeceği için gün boyunca öğün azaltıp, gün içinde aç kalıyor. Sonrasında düşen kan şekeri ile daha fazla besin alımı gözlemleyebiliyoruz. Günün başından itibaren kişinin beslenme planını düzgün bir şekilde yapması gerekiyor" dedi.

28.12.2020Sağlık
Türkiye su ürünleri ihracatında 2023 hedefini şimdiden yakaladı

Türkiye su ürünleri ihracatında 2023 hedefini şimdiden yakaladı

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli "Su ürünleri alanında Cumhuriyetimizin 100'üncü yılı olan 2023 için belirlediğimiz 1 milyar dolarlık ihracat hedefini geçen yıl sonu itibarıyla gerçekleştirdik. Yeni hedefimizi 2 milyar dolar olarak belirledik" dedi.

26.01.2020Ekonomi
Elalem ne derse desin hadi, hadi, hadi Her gün yarışmadayız

Elalem ne derse desin hadi, hadi, hadi! Her gün yarışmadayız

Hepi topu 15 dakika süren bir bilgi yarışması. Eleme yok, soruyu bilemezseniz milyonların önünde rencide olmanız da söz konusu değil. Her gün oynayabiliyor, 12 soruyu doğru bilirseniz para bile kazanıyorsunuz. Çoktan anladınız, Müge Boz ve Merve Toy’un dönüşümlü olarak sunduğu ‘Hadi’den bahsediyoruz.

18.08.2018Hürriyet Pazar
Rektör Budak’tan öğrencilere yılbaşı ziyareti

Rektör Budak’tan öğrencilere yılbaşı ziyareti

Ege Üniversitesi (EÜ) Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, yılbaşı akşamı öğrencilerle buluştu. Rektör Budak,  EÜ Öğrenci Köyü ve Kredi Yurtlar Kurumu yurtları ile Merkez Kütüphanede öğrencilerle bir araya geldi.

1.01.2018Eğitim
Yeni Yılı Sağlıkla Karşılamak İçin Bunlara Dikkat Edin

Yeni Yılı Sağlıkla Karşılamak İçin Bunlara Dikkat Edin

“Yılda 1 defa geliyor”, “Tabağımda kalıp ziyan olmasın”, “Yılbaşında yemeyeceğim de ne zaman yiyeceğim”… Bu cümleler yılbaşı sofralarında sıkça söyleniyor. Ancak yeni yılın coşkusu ile yemekte ölçüyü fazla kaçırmak ve yanlış besinleri seçmek, mide ve bağırsak problemleri ile kilo alımına yol açabiliyor. Yılın son gününden itibaren beslenme ile ilgili birkaç pratik tedbir alınması önem taşıyor. Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Emine Yüzbaşıoğlu, yılbaşında sağlıklı beslenme için önerilerini sıraladı.

İştahınızı yılbaşı akşamına saklamayın

İştahınızı yılbaşı akşamına saklamayın

Yılbaşı akşamında menüler ne kadar zengin ve kalorili yiyeceklerle planlanmış olursa, kilo ve mide problemleri de o kadar kaçınılmaz oluyor. Yılbaşında doğru besinleri uygun ölçülerde tercih etmek seneye sağlıklı bir başlangıç yapılmasını sağlıyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Sena Nazlı, yeni yıl akşamı için beslenme önerilerinde bulundu.

25.12.2017Sağlık
Funda Arar: Sahnede başka bir yaratığa dönüşüyorum

Funda Arar: Sahnede başka bir yaratığa dönüşüyorum

Sahnelerin güzel ve güçlü sesi Funda Arar, “Sahneden başka bir yaratığa dönüşüyorum” dese de günlük hayatında son derece esprili, hoşsohbet biri. Müzik sektöründeki kötü gidişat onu endişelendirmiş, bu nedenle oğlu Aras’ın büyüyünce popüler müzik yapmasını istemediğini söylüyor. Kendisi için ise iki hayali var; pop caz albümü ve bir komedide rol almak...

4.06.2016Magazin
İş güvenliği kültürümüzde yok

İş güvenliği kültürümüzde yok

Türkiye’de iş kazaları her geçen yıl artıyor. Sadece geçen yıl 1.730 işçi öldü. Son 10 yılda ölen işçi sayısı 15 bini geçiyor. 2012’de yürürlüğe giren İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’na rağmen iş kazalarında bir azalma olmadı... Çünkü inşaatlar hızla yükseliyor, cezalara rağmen işyerlerinin yarısından fazlası yasal yükümlülükleri yerine getirmiyor ve ne işverende ne işçide ‘iş güvenliği kültürü’ yok.

Burak Yılmaz 240 iğne yedi 120 bin Euro ödedi

Burak Yılmaz 240 iğne yedi 120 bin Euro ödedi!

Burak Yılmaz’ın TT Arena Stadı’nda Galatasaray tribünlerinin protestosuna maruz kalması akıllara işte bu sözü getirdi. Çünkü Burak G.Saray adına geçen yıl da bu sene de kimsenin bilmediği fedakarlıklar yaptı.

17.01.2016Spor
Yılbaşı ertesi Akşamdan Kalma olmak istemeyenlere altın öğütler

Yılbaşı ertesi 'Akşamdan Kalma' olmak istemeyenlere altın öğütler

Yeni yıla nasıl girerseniz öyle devam edermiş. Bu durumda yılın ilk gününü yorgun, akşamdan kalma ve yarı baygın halde geçirmemek iyi fikir. Yılbaşı akşamı 'limitsiz içmeyi' ve 'istediği her şeyi yemeyi' kafasına koyanlar için Fitwell Beslenme Koçu, can simidi niteliğinde tavsiyeler hazırladı. Yılbaşında aldığınız kilolardan kurtulmanızı sağlayacak özel bir bitki çayı tarifi de sizi bekliyor!

29.12.2015Sağlık
Firmalara çocuk istismar cezası

Firmalara çocuk istismar cezası

GÜMRÜK ve Ticaret Bakanlığı, Reklam Yönetmeliği kapsamında çocuk oyuncuların yer aldığı reklamlarla ilgili firmalara ilk cezayı kesti.

4.10.2015Ekonomi
Lezzet Durakları

Lezzet Durakları

Hürriyet Ege'nin klasikleşen lezzet durakları köşesinde bu pazar da birbirinden leziz adresleri sizler için derledik.

21.12.2014Ege
Yılbaşı Gecesi İstediğiniz Kadar Yiyin

Yılbaşı Gecesi İstediğiniz Kadar Yiyin!

Eğlence sabaha kadar uzarken, fazla yediğimizi anlamayız bile. Peki ya ertesi sabah? Yeni yılın ilk gününde, aşırı beslenmenin getireceği olumsuz etkilerle karşılaşmamamız için Beslenme ve Diyet Uzmanı Evrim Demirel faydalı önerilerde bulundu…

Kidycity.com’dan yılbaşına özel  %70 indirim fırsatı

Kidycity.com’dan yılbaşına özel %70 indirim fırsatı

Binlerce çeşit ürün ücretsiz kargo kampanyası ile ayağınıza kadar gelsin!

18.12.2013Etkinlikler
Başbakan Erdoğanın konuşmasının tam metni

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasının tam metni

Partisinin Kızılcahamam'da düzenlenen 19. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Başbakan Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının tam metni...

3.11.2012Gündem
Kadınlar arabanın kaputunu açmak dahi istemiyor servis ne derse kadınlar onu yapıyor

Kadınlar arabanın kaputunu açmak dahi istemiyor servis ne derse kadınlar onu yapıyor

Castrol Madeni Yağlar Türkiye ve Hazar Bölgesi Direktörü Kerim Kermen, uzun yıllar Singapur’da görev yaptıktan sonra tekrar İstanbul’da yaşamaya başladı. Su kayağı konusunda obsesif, hatta ‘deli’ olduğunu söyleyen Kerim Kermen iş dışı yaşamıyla karşınızda

21.04.2012Seyahat
Kidycity.com’dan yılbaşına özel %70 indirim fırsatı

Kidycity.com’dan yılbaşına özel %70 indirim fırsatı

Binlerce çeşit ürün ücretsiz kargo kampanyası ile ayağınıza kadar gelsin!

Yılbaşı gecesi bunları yapmayın

Yılbaşı gecesi bunları yapmayın

Yeni bir yılın coşkusu, sevdiğiniz kişilerle eğlenceli bir gece ve birbirinden göz alıcı sofralar…

27.12.2011Sağlık
Yılbaşı için altın öneriler

Yılbaşı için altın öneriler

Bir yılı daha geride bıraktığımız bu günlerde yılbaşını nerede geçirsek, nasıl sofralar kursak diye düşünürüz. İşte Acıbadem Eskişehir Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Gülcan Ok’tan hem sağlıklı beslenmek hem de kilo almamak için yılbaşında nasıl beslenmeniz gerektiği konusunda altın öneriler!

27.12.2011Sağlık

Yazar Sonuçları

Yeni Yılda Beslenme

Covid-19 salgını sebebiyle normal yaşantımızın değişmesi yılbaşı gecesi aktivitelerimizin de alışagelmişin dışında olacağını gösteriyor. Sokağa çıkma kısıtlamaları sebebiyle herkes evinde, aile içerisinde mevcut önlemler dahilinde yılbaşı kutlaması planlıyor. Yılbaşı gecesi evlerimizde yeni yıl kutlama yemeği yerken dikkat etmemiz gereken birkaç husus bulunuyor.

29.12.2020

Yılbaşında Beslenme Tüyoları

Hepimiz için zor bir yıl olsa da 2021 yılını yeni hedeflerle, yeni kararlarla, yeni umutlarla karşılamaya hazırız. Özellikle bu yeni hedeflerin içerisinde sağlıklı beslenmeyi dahil etmek ve vücudumuza iyi bakmak, geleceğimize yatırım yapmak açısından gerekli ve önemlidir.

23.12.2020

Nedir bu hindi merakımız?

Biz Hindiyi bir Bursaspor maçlarında Teksas taraftarları arasında söylediğimiz ‘’Hindi baba hindi hey Allah‘’ nidalarından, bir de İngiltere -Türkiye maçlarında kaybettiğimizde, İngiliz gazetelerinin Türkiye’yi kastederek hindiyi doldurduk, pişirdik diye bizlerle dalga geçmelerinden biliriz.

20.12.2020

Yılbaşında sağlıklı beslenme önerileri

2020 yılı; koronavirüs pandemisi, evde karantina süreci derken hemen hemen hepimizin hatırlamak istemeyeceği bir yıl oldu. Yepyeni bir yıla güzel umutlarla girmeye hazırlanıyoruz. 2021 yılı için yeni hedefler ve planlar şimdiden yapılmaya başlandı.

18.12.2020

Sahnede başka bir yaratığa dönüşüyorum

Sahnelerin güzel ve güçlü sesi Funda Arar, “Sahneden başka bir yaratığa dönüşüyorum” dese de günlük hayatında son derece esprili, hoşsohbet biri. Müzik sektöründeki kötü gidişat onu endişelendirmiş, bu nedenle oğlu Aras’ın büyüyünce popüler müzik yapmasını istemediğini söylüyor. Kendisi için ise iki hayali var; pop caz albümü ve bir komedide rol almak...

4.06.2016

Yılbaşı gecesi “hayır” demeyi öğrenin

Yılbaşı demek, tam gaz eğlence demek... Bu da yemek süresinin sabaha kadar uzaması manasına geliyor. Dolayısıyla kalori hesabının ucu kaçabiliyor. Yeni yıla fazla kalorilerin vicdan azabıyla girmek istemiyorsanız, dikkat! Rafinera uzman diyetisyeni Didem Altınbaşak Tulgan’dan özel gün için ipuçlarını aldık.

25.12.2014

Likid yüz kaldırma

Yaş ilerledikçe yüzdeki yaşlılığa bağlı değişim de hızlanıyor. Yüz konturu yer çekimine yeniliyor, sarkıyor ve hacim kaybediyor.

7.12.2013

Göz altı kabusu!

Çoğu kadının şikayet ettiği göz altı torbaları neden oluşur, nasıl engellenir? Bu soruların yanıtlarını Medikal Estetik Uzmanı Dr. Nihat Dik’ten aldık.

29.11.2013

Hayatının senaryosunu yazdı

Dilara Altınkan, 25 yıl İstanbul’da yaşadıktan sonra, biraz da eş durumundan İzmir’e yerleşen farklı ve özel bir kişilik.

4.10.2013