EKSTRA
MENÜ

Tsunami

Tsunami ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tsunami haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.252 Tsunami haberi bulunmuştur.

Tsunami okyanus ya da denizlerin tabanında oluşan deprem, gök taşı düşmesi, deniz altındaki nükleer patlamalar, volkan patlaması ve bunlara bağlı taban çökmesi, zemin kaymaları gibi tektonik olaylar sonucu denize geçen enerji nedeniyle oluşan uzun periyotlu deniz dalgasını temsil eder. Ayrıca kasırgalar da tsunamiye neden olabilmektedir. Önceleri tsunami dalgalarına med-cezir dalgaları da denmiştir. Tsunamilerin %80'i Pasifik Okyanusu'nda gerçekleşmektedir.

Tsunami Haberleri

Japonlar 2011 depremi sonrası inşa çalışmalarını yetersiz buluyor

Japonlar 2011 depremi sonrası inşa çalışmalarını yetersiz buluyor

Japonya'da yapılan ankete göre halk, ülkenin kuzeydoğusunda Mart 2011'de yaşanan deprem ve tsunami sonrası, yeniden inşa çalışmalarının yetersiz kaldığını düşünüyor.

6.03.2021Dünya
Yunanistan’da 5.9 Yeni Zelanda’da 8.1

Yunanistan’da 5.9 Yeni Zelanda’da 8.1

Yunanistan’da dün art arda yer sarsıntıları kaydedildi. Başkent Atina’ya 400 kilometre mesafedeki Elasona, önceki günkü 6.2’lik depremin ardından dün de 5.9 ile sallandı.

5.03.2021Dünya
Son dakika haberi: Yeni Zelanda açıklarında korkunç bir deprem daha

Son dakika haberi: Yeni Zelanda açıklarında korkunç bir deprem daha!

Bugün peş peşe depremlerin yaşandığı Yeni Zelanda'nın Kermadec Adaları yakınlarında meydana gelen 8,1 büyüklüğündeki deprem sonrasında karada ve denizde tsunami uyarısı verildi.

4.03.2021Dünya
Yeni Zelandada 7.3lük deprem

Yeni Zelanda'da 7.3'lük deprem

Gelen son dakika bilgisine göre, Yeni Zelanda açıklarında 7.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremden sonra tsunami uyarısı yapıldı.

4.03.2021Haber
Son dakika haberi: Yeni Zelanda açıklarında 7.3lük deprem

Son dakika haberi: Yeni Zelanda açıklarında 7.3'lük deprem

Gelen son dakika bilgisine göre, Yeni Zelanda açıklarında 7.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremden sonra tsunami uyarısı yapıldı.

4.03.2021Dünya
7 milyonu aşkın konutun deprem sigortası yok

7 milyonu aşkın konutun deprem sigortası yok

Büyük can ve mal kaybına neden olan 17 Ağustos 1999'daki Marmara Depremi'nin ardından zararların en aza indirilmesi amacıyla getirilen Zorunlu Deprem Sigortası'na, Türkiye'deki 17 milyon 682 bin 80 konuttan sadece yüzde 56,70'i sahip bulunuyor.

28.02.2021Ekonomi
Dünyanın Dönüş Hızı Nedir Ve Saatte Kaç Km Dünyanın Dönüş Hızı Artarsa Ya Da Yavaşlarsa Ne Olur

Dünyanın Dönüş Hızı Nedir Ve Saatte Kaç Km? Dünyanın Dönüş Hızı Artarsa Ya Da Yavaşlarsa Ne Olur

Dünyanın dönüş hızını belirleyen birçok faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerin başında yıldızların konumu ve dünyaya olan uzaklığı geliyor. Bunun dışında yerkabuğundaki hareketlilik de dönüş hızını belirleyen ana etkenler arasında yer almaktadır. Dünya saatte kaç km. hızla döner? Dünyanın dönüş hızı yavaşlar ya da artarsa ne olur? İşte, merak edilen tüm detaylar.

26.02.2021Araştırma
Marmariste denizde korkutan görüntü Açıklama geldi

Marmaris'te denizde korkutan görüntü! Açıklama geldi

Muğla'nın Marmaris ilçesi ve kırsal mahallelerdeki kıyı kesimlerde her yıl olduğu gibi bu yıl da deniz, 50 santim ile 1,5 metre arasında çekildi. Denizin çekilmesiyle kısmi adacıklar oluşurken, iskelelerin temelleri açığa çıktı. Jeofizik Yüksek Mühendisi Hakan Beyaz; "Bu çekilmeler deprem veya tsunami gibi belirtiler değildir. Marmaris'in jeofizik yapısı farklı olduğu için her yıl bu çekilmeleri göreceğiz. İlçe halkı deprem olacak endişesi yaşamasın,korkuya gerek yok, tamamen doğal bir durum" diye konuştu.

25.02.2021Gündem
Gürcü Alfabesi Nedir, Kaç Harf Ve Özellikleri Nelerdir Gürcüce Alfabe Harfleri Yazılışı, Okunuşu Ve Sırası

Gürcü Alfabesi Nedir, Kaç Harf Ve Özellikleri Nelerdir? Gürcüce Alfabe Harfleri Yazılışı, Okunuşu Ve Sırası

Alfabeler, tarihler boyunca dil bilimin en önemli ana yapıtaşlarını oluşturmuştur. Dünyada bulunan pek çok medeniyet geçmişten günümüze kültürlerini ve çeşitli alanlarda yaşadıkları olayları ve gelişimlerini alfabeleri ile yeni nesillere aktarma imkanı kazanmıştır. Bu kıymetli ve üzerinde çalışılan eserlerden biri de Gürcü alfabesi. Gürcü alfabesine ilişkin tüm merak edilenler Gürcü alfabesi nedir, kaç harf ve özellikleri nelerdir? Gürcüce alfabe harfleri yazılışı, okunuşu ve sırası hakkında bilgileri derledik.

23.02.2021Araştırma
Sumatra Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir Sumatra Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Sumatra Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir? Sumatra Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Tropik adalara seyahat eden gezginlerin rotalarında yer alan bakir doğası ile büyüleyen Sumatra, her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti topraklarında ağırlayan güzel bir ada. Egzotik bitki toplulukları ve nadir bulunan hayvan türleri ile özel bir atmosfere haiz bir yer. Zengin bir flora ve fauna ile mutlaka görülmesi tavsiye edilen adaya dair pek çok husus merak edilerek araştırılıyor. Bunlar arasında en fazla öne çıkan Sumatra adası nerede ve nasıl gidilir? Sumatra adası gezilecek yerler, konaklama, tarihi ve özellikleri hakkında bilgileri derledik.

22.02.2021Seyahat
Phi Phi Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir Phi Phi Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Phi Phi Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir? Phi Phi Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Tatil rotasını farklı ülkelere ve bu ülkelerin kendilerine özgü tarihi yerlerini keşfetmeye ayıran ziyaretçiler için pek çok alternatif bulunuyor. Bu alternatifler hem yeni yerlerin tanınmasını hem de dinlenme ihtiyacını karşılarken kültürel anlamda bilgilenmeyi de mümkün hale getiriyor. Sizler için Phi phi adası nerede ve nasıl gidilir? Phi phi adası gezilecek yerler, konaklama, tarihi ve özellikleri hakkında bilgileri derledik.

22.02.2021Seyahat
Deprem mi oldu, nerede deprem oldu İşte 21 Şubat tarihli son depremler

Deprem mi oldu, nerede deprem oldu? İşte 21 Şubat tarihli son depremler

Türkiye'nin farklı noktalarından deprem haberleri gelmeye devam ediyor. Başta merkez üssü olmak üzere çevre illerde de hissedilen depremler ardından vatandaşlar, şiddet bilgisini araştırıyor. Peki, bugün nerelerde, kaç şiddetinde deprem oldu? İşte 21 Şubat tarihli son depremler

21.02.2021Gündem
İstanbulda beklenen depremle ilgili korkutan açıklama 17 ilçe tsunamiden etkilenebilir

İstanbul'da beklenen depremle ilgili korkutan açıklama! 17 ilçe tsunamiden etkilenebilir

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Tayfun Kahraman, TBMM'de Deprem Komisyonundaki sunumunda "İstanbul’da şu anda 1,16 milyon bina var. Bunların neredeyse 5'te 1'i, yüzde 20'sine tekabül ediyor ki bu binalar muhtemel bir İstanbul depreminden sonra kullanılmaz hale gelecekler. İçme suyu, atık su, doğal gaz noktalarında da hasarlar bekliyoruz. Toplam 120 milyar TL'lik bir ekonomik kayıp depremin etkisiyle birlikte oluşacak" dedi.

19.02.2021Gündem
İstanbul için korkutan deprem tahmini 200 bin bina, 3 milyon insan etkilenecek

İstanbul için korkutan deprem tahmini! 200 bin bina, 3 milyon insan etkilenecek

TBMM Depreme Karşı Alınabilecek Önlemleri Araştırma Komisyonu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Esenler Belediyesi ile Avcılar Belediyesinin depremle mücadele çerçevesinde yürüttüğü çalışmalarını, projelerini ve önerilerini dinledi. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, İstanbul'da olası bir depremde 200 bin binanın orta ve ağır hasar almasının beklendiğini, bunun da 3 milyon insanı etkileyebileceğini söyledi.

18.02.2021Gündem
Vanuatuda 6,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Vanuatu'da 6,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Güney Pasifik Okyanusu'nda yer alan adalar topluluğu Vanuatu'da 6,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından tsunami uyarısı yapılmadı, can kaybı da yaşanmadı.

16.02.2021Dünya
Japonyada deprem Bu kez 7.3

Japonya'da deprem! Bu kez 7.3

Japonya’nın kuzeydoğusundaki Fukuşima eyaletinde önceki gece 7.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. 100’den fazla yaralı olduğu öğrenildi.

15.02.2021Dünya
Japonyada 7.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Japonya'da 7.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Reuters'ın son dakika olarak geçtiği habere göre Japonya'nın Fukushima bölgesinde 7.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

13.02.2021Haber
Son dakika: Japonyada 7.3 büyüklüğünde deprem

Son dakika: Japonya'da 7.3 büyüklüğünde deprem!

Japonya'nın kuzeydoğusundaki Fukuşima eyaletinde 7,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

13.02.2021Dünya
İzmir tufanı: 18 kişi yaralı

İzmir tufanı: 18 kişi yaralı

İzmir’de önceki akşam etkili olan kuvvetli fırtına ve sağanak yağış, Çeşme ilçesinde hortum felâketine neden oldu. En fazla Alaçatı Port ile çevresinde hasara neden olan hortum bir vinci devirdi, 9’u işçi 18 kişi yaralandı, limandaki birçok tekne battı. Vatandaşlar yaşadıkları felâketi şöyle anlattı:

13.02.2021Gündem
Çeşmede hortum felaketinin ardından vatandaşlar temizlik yapıyor 2 tonluk arabaların havalanıp sağa sola fırlaması çok şaşırttı

Çeşme'de hortum felaketinin ardından vatandaşlar temizlik yapıyor! '2 tonluk arabaların havalanıp sağa sola fırlaması çok şaşırttı'

İzmir'in Çeşme ilçesinde dün 16 kişinin yaralandığı hortumda evleri hasar gören vatandaşlar, ikametlerinde ve çevrede temizlik çalışması yürütüyor. Yazlık evi hasar gören Metin Oktay Tava, "Buralarda görmediğimiz şeyler oldu, tsunami, deprem... 2 tonluk arabaların havalanıp sağa sola fırlaması bizleri çok şaşırttı'' dedi.

12.02.2021Gündem
Filipinlerde 6,3 büyüklüğünde deprem

Filipinler'de 6,3 büyüklüğünde deprem

Filipinler'in güneyindeki Davao eyaletinde 6,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

7.02.2021Dünya
Son depremler listesi güncellendi – Kandilli son depremler listesi

Son depremler listesi güncellendi – Kandilli son depremler listesi

Hafta başından bu yana devam eden depremlerin ardından gözler bir kez daha AFAD ve Kandilli verilerine çevrildi. Başta Ege Denizi olmak üzere Türkiye’nin çeşitli noktalarından deprem haberleri geliyor. Yaşanan depremlerin merkez üssü ve şiddetini merak eden vatandaşlar, arama motorları üzerinden ‘deprem mi oldu, nerede deprem oldu?’ sorusuna yanıt arıyor. İşte 5 Şubat kandilli son depremler listesi

5.02.2021Gündem
Son dakika deprem haberleri… Nerelerde deprem oldu İşte 3 Şubat tarihli son depremler

Son dakika deprem haberleri… Nerelerde deprem oldu? İşte 3 Şubat tarihli son depremler

Haftaya deprem haberleriyle başlayan Türkiye’de yeni sarsıntılar devam ediyor. Ege'de İzmir çevresinde üst üste yaşanan depremlerin ardından yurdun farkı bölgelerinde de artçı depremler meydana geliyor. Yaşanan depremler nedeniyle panik olan vatandaşlar, merkez üssü ve şiddetini araştırıyor. Peki, bugün nerelerde, kaç şiddetinde deprem oldu? İşte 3 Şubat tarihli son depremler...

3.02.2021Gündem
Deprem Uzmanı Prof. Dr. Ersoydan çarpıcı açıklamalar: Bir tek yerde deprem olmadı... Mutlaka kırılacak

Deprem Uzmanı Prof. Dr. Ersoy'dan çarpıcı açıklamalar: Bir tek yerde deprem olmadı... Mutlaka kırılacak

Deprem Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, CNN TÜRK canlı yayınında İzmir ve Kayseri-Gemerek depremlerini değerlendirdi ve çarpıcı açıklamalarda bulundu. "Biz İstanbul’da bekliyoruz. Ama burada çeşitli sürprizler olabilir." diyerek İzmir'e dikkat çeken Ersoy, "Midilli depremleri önemli ve süreç devam ediyor. İzmir için 1 değil 100 deprem bekliyoruz. Her tarafında fay var. Her yerde deprem oluşturabilecek fay var." ifadelerini kullandı. Ersoy, "Dikkat ettiyseniz hiç beklemediğimiz yerlerde deprem meydana geldi. Kayseri-Gemerek’teki deprem de öyle. Bize Türkiye’nin yüzde 100’ü deprem bölgesi mesajı veriyor. Herkesin hazırlıklı olması gerekiyor." dedi. Prof. Dr. Ersoy, "Koyu kırmızı yerler bizim kader çizgimiz. Her yerde deprem oldu, tek bir yerde olmadı. Burada. Kırılmayan yer kırılmaya adaydır. Yalova-Silivri arası mutlaka kırılacak. Denizin içinde olacak ve tsunami tehlikesi de var. Bunlara hazırlanmamız gerekiyor." şeklinde konuştu.

2.02.2021Gündem
Şilide 5,3 büyüklüğünde deprem

Şili'de 5,3 büyüklüğünde deprem

Güney Amerika ülkesi Şili'de 5,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Dünyada sismik hareketlerin en fazla görüldüğü ülkelerden biri olan Şili, "Ateş Çemberi" olarak da bilinen Pasifik Deprem Kuşağı'nda yer alıyor

30.01.2021Dünya
Adıyamanda deprem... İşte 30 Ocak tarihli son depremler

Adıyaman'da deprem... İşte 30 Ocak tarihli son depremler

Türkiye’nin farklı noktalarından deprem haberleri gelmeye devam ediyor. Yaşanan sarsıntılar nedeniyle panik olan birçok kişi, başta sosyal medya olmak üzere ‘deprem mi oldu, nerede deprem oldu?’ sorusuna yanıt arıyor. Depremin merkez üssü ve şiddeti ile ilgili bilgiler AFAD ve Kandilli Rasathanesi tarafından paylaşılıyor. İşte 30 Ocak tarihli son depremler…

30.01.2021Gündem
Japonyada nükleer alarm... Ciddi seviyede radyoaktif kirlenme

Japonya'da nükleer alarm... Ciddi seviyede radyoaktif kirlenme!

Japonya'da 2011 yılında gerçekleşen 9 büyüklüğündeki deprem sonrasında Fukuşima Daiiçi Nükeer Santrali'nde yeniden alarm verildi. Tesiste ölümcül seviyede radyasyon tespit edildiği bildiriliyor.

28.01.2021Dünya
Japonyada korkutan deprem

Japonya'da korkutan deprem!

Japonya'nın Hokkaido eyaletinde 5,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

27.01.2021Dünya
Muğladaki korkutan görüntü ile ilgili önemli açıklama

Muğla'daki korkutan görüntü ile ilgili önemli açıklama!

Muğla'nın Ula ilçesindeki Akyaka sahilinde deniz suyunun kıyıdan yaklaşık 20 metre çekilmesi bölgeye yeni yerleşenlerde deprem endişesine neden olurken, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Temel Bilimler Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mustafa Bahadır Önsoy, "Korkulacak bir durum yok. Sahilde her sene yaşanıyor. Depremler ile deniz suyunun çekilmesinin doğrudan bir ilişkisi yok" dedi.

26.01.2021Gündem
Şili, Antarktika ve Kolombiyada depremler

Şili, Antarktika ve Kolombiya'da depremler

Şili'nin başkenti Santiago yakınlarında 5.8, Antarktika'da Güney Shetland Adaları yakınında 6.9, Kolombiya'da ise 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

24.01.2021Dünya
Son depremler listesi güncellendi - İşte AFAD ve Kandilli son depremler listesi

Son depremler listesi güncellendi - İşte AFAD ve Kandilli son depremler listesi

Son depremler listesine yenileri eklenmeye devam ediyor. Yaşanan son sarsıntılar ardından gözler bir kez daha son depremler listesine çevrildi. Sosyal medyaya da konu olan depremler ardından birçok kişi ‘deprem mi oldu, nerede deprem oldu?’ sorusuna yanıt arıyor. İşte 23 Ocak tarihli son depremler verileri…

23.01.2021Gündem
Filipinlerde çok şiddetli deprem

Filipinler'de çok şiddetli deprem

ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu, güney Filipinler'de 7.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini bildirdi.

21.01.2021Dünya
Peruda 5,5 büyüklüğünde deprem oldu

Peru'da 5,5 büyüklüğünde deprem oldu

Güney Amerika ülkesi Peru'da 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

21.01.2021Dünya
Japonya Başbakanı Sugadan Kovid-19 ve Olimpiyat taahhüdü

Japonya Başbakanı Suga'dan 'Kovid-19' ve 'Olimpiyat' taahhüdü

Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, ülkede Kovid-19’un en yakın zamanda kontrol altına alınacağı, Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunlarının düzenlenmesine yönelik kararlılığın sürdürülmesi taahhüdü verdi.

19.01.2021Dünya
Arjantinde 6.4 büyüklüğünde depremin kayda geçen anları

Arjantin'de 6.4 büyüklüğünde depremin kayda geçen anları

Arjantin'de 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. ABD Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS) merkez üssü San Juan eyaletine bağlı Pocito şehrinin güneybatısı olan deprem kameralara yansıdı.

19.01.2021Haber
Arjantinde korkutan deprem

Arjantin'de korkutan deprem

Güney Amerika ülkesi Arjantin'de 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde 3 kişi yaralandı.

19.01.2021Dünya
Evi olan herkesi ilgilendiriyor DASK tutarları yükseltildi

Evi olan herkesi ilgilendiriyor! DASK tutarları yükseltildi

Zorunlu Deprem Sigortası’nda tarife değişti. Zorunlu Deprem Sigortası kapsamında, bir mesken için verilebilecek azami teminat tutarı yapı tarzı ayırımı yapılmaksızın 240 bin liradan 268 bin liraya çıkarken betonarme ve diğer yapı tarzlarında metrekare hesaplama bedeli de yükseltildi.

19.01.2021Ekonomi
Elazığ, İzmir ve Çanakkalede deprem - İşte 17 Ocak son depremler verileri...

Elazığ, İzmir ve Çanakkale'de deprem - İşte 17 Ocak son depremler verileri...

Son deprem haberlerine yenileri eklenmeye devam ediyor. AFAD'ın 17 Ocak tarihli son depremler listesine göre, Elazığ, İzmir ve Çanakkale'de hissedilir derecede artçılar yaşandı. Depremden etkilenen illerde ikamet eden birçok kişi, son depremler listesini inceliyor. İşte 17 Ocak son depremler verileri...

17.01.2021Gündem
Pandemide Ailelerde Dönüşüm Yaşandı İşte İlginç Etkiler...

Pandemide Ailelerde Dönüşüm Yaşandı! İşte İlginç Etkiler...

Pandemi sürecinde aile içi ilişkilerde de çeşitli değişimler yaşandığını belirten Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, ailedeki sihirli kelimenin iş birliği olduğunu vurguladı, “Ailede anne, baba ve çocuklar arasında iş birliği sistemi kurulmuşsa o ailede sorun olsa da çözülür" dedi.

12.01.2021Evlilik
Kanada’da ilk kez soğutmalı kamyonlar morg olarak kullanılmaya başlandı

Kanada’da ilk kez soğutmalı kamyonlar morg olarak kullanılmaya başlandı

Kanada’nın British Columbia eyaletinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yanı sıra yüksek doz uyuşturucu ölümlerinin artması nedeniyle cesetler için soğutuculu üç kamyon hizmete girdi.

11.01.2021Dünya
YÖK 100 alanda doktora bursu veriyor

YÖK 100 alanda doktora bursu veriyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ülkenin doktoralı insan kaynağına olan ihtiyacını karşılamak üzere, yurtiçindeki devlet üniversitelerinde 100 tematik alanda YÖK Doktora Bursu verileceğini açıkladı. YÖK 100/2000 doktora projesinin yeni çağrı döneminde, 'deprem çalışmaları' ve 'afet ve acil durum yönetimi' gibi dikkat çekici yeni güncel alanlar da yer aldı.

7.01.2021Eğitim
Japonyada otomobil satışları geriledi

Japonya'da otomobil satışları geriledi

Japonya’da yeni otomobil satışları geçen yıl, 2011'den beri en düşük seviyeye geriledi.

6.01.2021Ekonomi
Komşuda korkutan deprem… Nerede kaç şiddetinde deprem oldu

Komşuda korkutan deprem… Nerede kaç şiddetinde deprem oldu?

Türkiye ve yakın çevresinde yaşanan depremlere her gün bir yenisi ekleniyor. Başta merkez üssü olmak üzere, çevre illerde de hissedilen depremi yoğun olarak hisseden birçok kişi, sosyal medyadan ‘deprem mi oldu, nerede deprem oldu?’ sorularına yanıt arıyor. İşte Kandilli ve AFAD son depremler listesi…

6.01.2021Gündem
Ege Denizinde artçı depremler devam ediyor... İşte AFAD ve Kandilli son depremler listesi

Ege Denizi'nde artçı depremler devam ediyor... İşte AFAD ve Kandilli son depremler listesi

Günlerdir artçıların devam ettiği Ege Denizi'nde deprem haberlerine yenileri ekleniyor. Başta Ege olmak üzere yurdu birçok bölgesinde deprem, meydana geliyor. Yaşanan sarsıntıları hisseden vatandaşlar, özellikle sosyal medya hesaplarından 'deprem mi oldu, nerede deprem oldu?' sorularına yanıt arıyor. İşte AFAD ve Kandilli son depremler listesi

5.01.2021Gündem
Elazığ depremi korkuttu- 3 Ocak Kandilli ve AFAD son depremler

Elazığ depremi korkuttu- 3 Ocak Kandilli ve AFAD son depremler

Gece yarısı İzmir'de meydana gelen deprem ardından bir artçı da Elazığ da meydana geldi. İzmir ve Elazığ depremi ardından gözler bir kez daha son depremlere çevrildi. Ege Denizi'nin yanı sıra yurdun çeşitli bölgelerinde artçı sarsıntılar yaşanıyor. İşte AFAD ve Kandilli verilerine göre son depremler...

3.01.2021Gündem
En son nerede deprem oldu 2 Aralık Kandilli son depremler listesi

En son nerede deprem oldu? 2 Aralık Kandilli son depremler listesi

Kandili son depremler listesi Türkiye'de meydana gelen depremlerle yeniden güncellendi. Son günlerde sıklıkla artçıların yaşandığı Ege Denizi'nde sarsıntılar devam ediyor. Dün gece yarısı İzmir'de, 3.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 7.0 kilometre altında meydana gelen depremin merkez üssü Kuşadası açıkları olarak bildirildi. Son depremin ardından vatandaşlar son depremler listesini sorgulamaya başladı. İşte, 2 Aralık Kandilli depremler listesi.

1.01.2021Gündem
ABD 2021e felaket bir tabloyla giriyor... Kabus dinmiyor

ABD 2021'e felaket bir tabloyla giriyor... Kabus dinmiyor!

2021 yılına yeni tip koronavirüs (Kovid-19) gölgesinde giren ABD'de salgın rakamları "yeni en üst seviyelere" ulaştı.

30.12.2020Dünya
Japonyada şiddetli deprem

Japonya'da şiddetli deprem!

Japonya'nın İbaraki eyaletinde 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

30.12.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Alaçatı’da karantina halleri

◊ Buranın en popüler hadisesini söylüyorum: Alaçatı’dan Ilıca’ya yürümek!

6.01.2021

Yatak odasında devrim yapan bir kadının 14 ve 51 numaralı sorusu

Geçtiğimiz 9 Eylül 2020 günü Londra’da bir kadın öldü...

3.01.2021