EKSTRA
MENÜ

Termik Santral

Termik Santral ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Termik Santral haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.919 Termik Santral haberi bulunmuştur.

Termik Santral Haberleri

Kara Sevda 17. bölüm fragmanı yayınlandı – İzle

Kara Sevda 17. bölüm fragmanı yayınlandı – İzle!

Her bölümünde izleyicilere heyecan fırtınası yaşatan Kara Sevda’nın yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Kemal ve Emir arasındaki soğuk savaşın şiddetlendiği dizinin son bölümünde Kemal ve Nihan'ın kardeşleri Ozan ve Zeynep'in gizlice evlenmeleri izleyiciyi adeta şoke etti. İşte 17. bölüm fragmanı ve son bölümünde yaşananlar…

7.02.2016Gündem
Kara Sevda 16. bölümde neler yaşandı – İzle

Kara Sevda 16. bölümde neler yaşandı? – İzle!

Her bölümünde izleyiciyi ekrana kilitleyen Kara Sevda’nın dün akşam ekrana gelen bölümünde, Kemal ve Emir arasındaki soğuk savaş daha da şiddetlendi. İşte dizinin son bölümünde yaşananlar…

4.02.2016Kelebek
Kara Sevda 16. bölümde neler yaşanacak 16. bölüm fragmanlarını izle

Kara Sevda 16. bölümde neler yaşanacak? 16. bölüm fragmanlarını izle!

Star TV’nin sevilen dizisi Kara Sevda’da yeni bölümünde düğümler çözülüyor. Yarın akşam yayınlanacak dizide; Karen’e ulaşan Nihan ve Kemal doğru izler peşinde olduklarını anlarlar. Kemal ile Emir arasındaki soğuk savaş daha da şiddetlenir. İşte dizinin yeni bölümünde yaşanacaklar ve 16. bölüm fragmanları…

2.02.2016Kelebek
Somada balonlu eylem

Soma'da balonlu eylem

ULUSLARARASI çevre örgütü Greenpeace üyeleri, 301 madencinin hayatını kaybettiği Soma'da, kömürlü termik santralin yarattığı hava kirliliğine dikkat çekmek için sıcak hava balonuyla, santralin hemen yanındaki 6 bin zeytin ağacının kesildiği Yırca'da eylem yaptı.

11.01.2016Ege
Greenpeace’den balonlu eylem

Greenpeace’den balonlu eylem

ULUSLARARASI çevre örgütü Greenpeace üyeleri, 301 madencinin hayatını kaybettiği Soma’da, kömürlü termik santralin yarattığı hava kirliliğine dikkat çekmek için sıcak hava balonuyla, santralin hemen yanındaki 6 bin zeytin ağacının kesildiği Yırca’da eylem yaptı. Dev balonun üzerinde ise, 100 metrekarelik pankartta, "Kömür can alır" yazıldı.

11.01.2016Ege
Keşan boğuluyor Esenyurtun havası 365 gün kirli

Keşan boğuluyor Esenyurt'un havası 365 gün kirli

Türkiye'de hava kirliliği giderek artıyor, bu durum son yıllarda astım, kronik bronşit, KOAH gibi birçok akciğer hastalığına dolaylı ya da doğrudan neden oluyor.

6.01.2016Sağlık
7 bin 700 kişiye 7 termik santral

7 bin 700 kişiye 7 termik santral

ZONGULDAK'ın Kilimli İlçesi'ne bağlı 7 bin 766 nüfuslu Çatalağzı Beldesi'nde faaliyette olan 3 termik santrale ek olarak 1 santralin yapımı sürerken, yeni 3 santral kurulması için yapılan başvuruya da onay çıktı. 'Çevresel Etki Değerlendirme' (ÇED) süreçleri devam eden 3 santralin devreye girmesiyle beldede özel sektöre ait 7 termik santral faaliyet gösterecek.

30.12.2015Ekonomi
7 bin 766 nüfuslu beldede 7 termik santral

7 bin 766 nüfuslu beldede 7 termik santral

7 bin 766 nüfuslu Zonguldak’ın Kilimli İlçesi’ne bağlı Çatalağzı Beldesi’ne 3 termik santral kurulması için yapılan başvuruya izin çıktı. Bu santrallar yapılırsa ilçedeki termik santral sayısı 7’ye çıkacak. İlçedeki mevcut termik santral sayısını protesto eden belediye başkanı Adnan Akgün tabuta girmişti.

30.12.2015Ekonomi
Katı yakıtlarda en fazla üretim linyitte

Katı yakıtlarda en fazla üretim linyitte

Katı yakıtlarda ekimde en fazla üretim ve teslimat linyitte yapıldı.

30.12.2015Ekonomi
Gönül istiyor ki  çevreci olalım

Gönül istiyor ki çevreci olalım

Paris’teki İklim Konferansı’nda Türkiye adına başmüzakereci olarak görev alan Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar: Gönül istiyor ki çevreci olalım, her yer güneş ve rüzgâr olsun ama sıkıntılar var. Güneş hâlâ kömürden pahalı

19.12.2015Hayat

Belediye Başkanı ve belde halkından tabutlu termik santral eylemi

Zonguldak'ın Kilimli İlçesi'ne bağlı Çatalağzı Beldesi'nde yapılması planlanan termik santrale karşı çıkan Belediye Başkanı CHP'li Adnan Akgün, 'Çevresel Etki Değerlendirmesi' (ÇED) toplantısının yapılacağı salona tabut içinde omuzlarda taşınarak geldi. Kefenle tabuttan çıkan Başkan Akgün, belde halkı olarak termik santral istemediklerini söyledi. Tepkiler üzerine toplantı yapılamadı.

16.12.2015Haber
‘İklim Zirvesi’nin sonucu Türkiye’deki enerji politikalarını da etkileyecek

‘İklim Zirvesi’nin sonucu Türkiye’deki enerji politikalarını da etkileyecek

Güneş enerjisi Paris anlaşmasının en büyük kazananları arasında gösteriliyor. Sektörün önümüzdeki yıllarda daha çok ivme kazanması, teknolojinin yaygınlaşması bekleniyor. Türkiye’deki yatırımcılar ise güneşi bol olan Türkiye’de kapasitenin artması için bazı kolaylaştırıcı adımların hızla atılması gerektiğini vurguluyor.

14.12.2015Ekonomi
Bandırma’da termik santralin ÇED toplantısı protestolu geçti

Bandırma’da termik santralin ÇED toplantısı protestolu geçti

BALIKESİR’in Bandırma İlçesi’ne bağlı, Erdek Körfezi’ndeki Şirinçavuş Mahallesi’nde ithal kömür ile çalıştırılması planlanan termik santralin ÇED toplantısı, milletvekilleri, belediye başkanları, çevreciler ve mahalle sakinlerinin tepkisi altında gerçekleşti.

11.12.2015Ege
Termik santraller 6,5 milyar metreküp su çekti

Termik santraller 6,5 milyar metreküp su çekti

Termik santraller tarafından geçen yıl 6,5 milyar metreküp su çekildi.

2.12.2015Ekonomi
Üretim ve teslimatta linyit ilk sırada

Üretim ve teslimatta linyit ilk sırada

Katı yakıtlarda eylül ayında en fazla üretim ve teslimat linyitte gerçekleşti. Söz konusu ayda 3 milyon 64 bin 529 ton linyit, 2 milyon 708 bin 77 ton taş kömürü teslimatı yapıldı.

1.12.2015 Enerji
TT Group, üç şirketi için iflas erteleme istedi

TT Group, üç şirketi için iflas erteleme istedi

Türkiye genelinde 10’a yakın Hidroelektrik Santrali (HES) projesi bulunan TT Group'a üç şirketi mali sıkıntıya girdi. Üç şirket için iflas erteleme talep edildi. Mahkeme, ağır borç yükü altındaki şirketlerin tedbir talebini reddetti; yeni bilirkişi raporu istedi.

1.12.2015Ekonomi
9 maddede Paris İklim Zirvesi

9 maddede Paris İklim Zirvesi

PARİS’te toplanacak COP21 Zirvesi’nde (Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Sözleşmesi Taraflar Toplantısı) 196 devletin, dünyanın kaderini belirleyecek yeni bir iklim anlaşmasına imza atması bekleniyor.

27.11.2015Ekonomi
İklim değişikliğini durdurun çağrısı

'İklim değişikliğini durdurun' çağrısı

Uzmanlar bir araya geldi ve G20 liderlerine seslendi, "Akciğer hastalıklarının tek nedeni sigara değil. İklin değişikliğine karşı karar alın." Göğüs hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Arzu Yorgancıoğlu, solunum yolu hastalıklarının alınacak tedbirlerle büyük ölçüde önlenebildiğini belirterek, bunun için doğru stratejilerin hayata geçirilmesi gerektiğini ifade etti.

26.11.2015Sağlık
13 termik santral kapanıyor

13 termik santral kapanıyor

İngiltere Enerji Bakanı Amber Rudd, Britanya Adası'nda kömürle çalışan son 13 termik santralin kapatılacağını açıkladı. Rudd yaptığı açıklamada, ülkenin enerji ihtiyacını yeni kurulacak gaz ve nükleer santralleri ile karşılamayı planladığını ifade etti.

18.11.2015Avrupa
İğneada’da ‘balta’lı gerginlik

İğneada’da ‘balta’lı gerginlik

Trakya Kent Konseyleri Birliği ve Trakya Platformu üyeleri, İğneada'ya kurulması planlanan nükleer santralı dün protesto ettiler.

15.11.2015Gündem
Protestolar Hollande’a kadar uzandı, Fransız Engie termik yatırımını iptal etti

Protestolar Hollande’a kadar uzandı, Fransız Engie termik yatırımını iptal etti

Fransa’nın kamu enerji şirketi Engie, İskenderun Körfezi’nde yapmayı planladığı termik santral projesini iptal etti. Paris’te kasım sonunda yapılacak iklim zirvesinin sponsoru olan şirketin, termik santral yatırımları çevreci grupların tepkisine neden olmuştu. Engie’nin Türkiye temsilcileri, “Türkiye de dâhil olmak üzere tüm fizibilite aşamasındaki projeler iptal edildi. Adana’daki projemiz devam etmeyecek” açıklaması yaptı.

20.10.2015Ekonomi
Kocaoğlu’ndan santral çıkışı

Kocaoğlu’ndan santral çıkışı

 İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Bergama’da yapılmak istenen termik santral konusunda ilk kez konuştu, “Kendi kendilerine Ankara’da iş pişirilmesine, her önüne gelenin istediği yerden termik santral kurmasına karşıyız. Bu mücadelede Bergamalıların yanında olacağım” dedi.

20.10.2015Ege
Bergama termik santral için toplandı

Bergama termik santral için toplandı

İZMİR’in Bergama İlçesi’nde, Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Gönenç, yapılması planlanan termik santral için Bergama Çevre Platformu üyeleriyle bir araya geldi. Gönenç "Termik santralin yapılmaması için gerekirse iş makinelerinin önüne yatarız" dedi.

18.10.2015Ege
22 soruda Türkiye’de nükleer gerçeği

22 soruda Türkiye’de nükleer gerçeği

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Türkiye’de üçüncü nükleer tesis için İğneada’yı işaret edince nükleer meselemiz tekrar gündeme geldi. Peki Türkiye’nin gerçekten nükleer tesislere ihtiyacı var mı? Avrupa vazgeçerken biz niye santral yapmaya çalışıyoruz? Ve en önemlisi; ne kadar risk altındayız? Uzmanları cevapladı.

17.10.2015Hayat
İğneadada nükleer santral tedirginliği

İğneada'da nükleer santral tedirginliği

Nükleer santral yapılması planlanan İğneada’ya gittik. Longoz ormanlarının sahile kavuştuğu bu noktada, yeni yapılan liman, tam bir sürpriz. Bölge sakinleri, başlangıçta anlam veremedikleri limanın, nükleer santral ve havuzlarının inşaasına malzeme taşıyacak gemiler için yapıldığını söylüyor. Çevredeki 17 köy, tedirgin.

17.10.2015Gündem
Yırcaya Güneş doğdu

Yırca'ya Güneş doğdu

Manisa Soma’da termik santral yapımı için kesilen 6 bin zeytin ağacı Türkiye’nin gündemine oturmuştu. Köylüler en önemli geçim kaynaklarından biri olan zeytin ağaçlarının kesilmemesi için eylemler düzenlemiş, gözyaşları dökmüştü. Bugün ise Soma’nın Yırca köyünde farklı bir hava var. Greenpeace’in Yırca’da köylülerle birlikte cami, okul gibi ortak kullanım alanlarını güneş enerjisi ile aydınlatmak için hazırladığı projede sona gelindi. Yırca'da zeytin ağaçları kesilirken ağladığı görüntülerle hafızalara kazınan Yırca Muhtarı Mustafa Akın projeyle ilgili olarak, "Güneş enerjisi bizim için alternatif bir enerji oldu, kömüre direnmenin küçük bir örneği" diye konuştu.

9.10.2015Ekonomi

Yazar Sonuçları

İki teklif aldı görüşmeler yakında

Carrefoursa Genel Müdürlüğü görevinden ‘izin’ isteyen Mehmet Nane, yeni iş tekliflerini değerlendirmeye aldı. Görüşmeler ise 15 Şubat’tan sonra başlıyor.

6.02.2016

Rus-ABD paylaşım savaşı

ADALET Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz, “Düşürülen Rus uçağının perde arkasındaki tarihi gerçek” başlıklı bir makale yazmış.

5.12.2015

Hava kirliliğinden 29 bin kişi ölüyor

TÜRKİYE’de ve uluslararası çapta sağlık ve doğa koruma alanlarında çalışan 18 sivil toplum kuruluşu, ‘Temiz Hava Hakkı Platformu’ oluşumunu kurdu.

20.11.2015

Türkiye’nin ‘yönetilmezlik’ koridoru

SİYASET sosyoloğu Dr. Serdar Taşçı’ya 1 Kasım’da hangi partinin ne kadar oy alacağını sorduğumuzda beklenmedik bir yanıt aldık.

24.10.2015

‘Darasız hukuk’

ULUSLARARASI hukuk bakımından Türkiye’nin ayağına kalebent bukağısı gibi vurulan “soykırım” suçlaması, AİHM Büyük Dairesi kararı ile mesnedini kaybetti...

16.10.2015

Karanlıktan aydınlığa

Yırca’da baştan sona neler olduğunu hatırlayalım.

16.09.2015