EKSTRA
MENÜ

Suda Doğum

Suda Doğum haberleri sayfasında güncel ve son dakika Suda Doğum hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 515 Suda Doğum haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Suda Doğum Haberleri

Dokuz yaşındaki oğlumun beni doğum yaparken görmesini istedim

Dokuz yaşındaki oğlumun beni doğum yaparken görmesini istedim

Kısa bir süre önce üçüncü bebeğini dünyaya getiren ünlü şarkıcıdan çarpıcı bir açıklama geldi. Ünlü şarkıcı henüz 9 yaşında olan oğlunun kendisini doğum yaparken izlemesini istediğini belirtti. Bunun nedenini de şöyle anlattı: Ona kadınların ne kadar güçlü olduğunu göstermek istedim."

17.04.2021Magazin
Türkiye’de sezaryen sonrası normal doğuma ilgi arttı

Türkiye’de sezaryen sonrası normal doğuma ilgi arttı

Ülkemizde yeni bir kavram olan sezaryen sonrası normal doğum (SSVD) ile ilgili çalışmaların arttığını söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Serdar Kütük, “Yapılan çalışmalar sonucunda sezaryen sonrası normal doğumun güvenirliği kanıtlanmış, bununla birlikte tüm dünyada ve ülkemizde tekrarlayan sezaryen oranları azalmıştır” dedi.

29.12.2020Doğum
Covid-19 pozitif gebelerin yüzde 88’inde belirti vermiyor

Covid-19 pozitif gebelerin yüzde 88’inde belirti vermiyor

Op. Dr. Aysun Savaş Efesoy, korona virüs testi pozitif çıkan gebelerde ateş, öksürük, boğaz ağrısı, kas ağrısı, yorgunluk gibi hafif belirtiler olabileceğini belirterek, "Neyse ki bu belirtilerin görülme sıklığı toplum ile benzer oranlardadır ve Covid-19 pozitif gebelerin yüzde 88’inde belirti izlenmemektedir" dedi.

Suda doğum nedir, nasıl yapılır İşte suda doğum hakkında bilgiler

Suda doğum nedir, nasıl yapılır? İşte suda doğum hakkında bilgiler

Suda doğum gündemde yer alan konular arasında bulunuyor. Sinem Kobal ve Kenan İmirzalıoğlu’nun bebeği dünyaya geldi. Sinem Kobal’ın suda doğum yapmasının ardından araştırılmaya başlandı. Peki suda doğum nedir, nasıl yapılır? İşte merak edilenler

22.10.2020Sağlık
Sinem Kobal kimdir, kaç yaşında Kenan İmirzalıoğlu’nun eşi Sinem Kobal doğum yaptı

Sinem Kobal kimdir, kaç yaşında? Kenan İmirzalıoğlu’nun eşi Sinem Kobal doğum yaptı

Sinem Kobal ve Kenan İmirzalıoğlu’nun bebeği dünyaya geldi. Kenan İmirzalıoğlu ile evli olan Sinem Kobal dün gece özel bir hastanede suda doğum yaptı. Bu haberin ardından ünlü çift ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Peki Sinem Kobal ve Kenan İmirzalıoğlu kimdir, kaç yaşında?

22.10.2020Magazin
İkinci bebeğini evde doğurdu

İkinci bebeğini evde doğurdu

Instagram sayesinde adını duyuran genç kadın ikinci bebeğini evinde ve suda dünyaya getirdi.

Fotoğraflar: Instagram

9.10.2020Magazin
Normal doğum nedir, zor mu ve nasıl yapılır Normal doğum mu yoksa sezaryan doğum mu seçilmelidir

Normal doğum nedir, zor mu ve nasıl yapılır? Normal doğum mu yoksa sezaryan doğum mu seçilmelidir?

Normal doğum, vajinal doğum adıyla da bilinir. Hamileliğin 38. - 42. haftaları arasında gerçekleşen normal doğumun üç evresi bulunmaktadır. İlk evrede sancılar başlar, ikinci evrede rahim ağzı açılır. Üçüncü ve son evrede ise bebek dünyaya gelir. Normal doğum zor mu, sezeryan doğum ile arasındaki farklar nelerdir? Sizin için derledik.

2.10.2020Araştırma
Anne olduğum an

Anne olduğum an

Evinde suda doğum yaptı ve mutluluğunu sosyal medyada paylaştı.

30.07.2019Magazin
Hülya Koçyiğit: Kanserde erken teşhisin önemli bir örneğiyim

Hülya Koçyiğit: Kanserde erken teşhisin önemli bir örneğiyim

Akciğer kanserini yenen Türk sinemasının usta oyuncusu Hülya Koçyiğit, erken teşhisin önemine dikkat çekerek hastalara, "Kanserde erken teşhiş çok önemli, kendinizi Türk hekimlerine teslim edin" tavsiyesinde bulundu.

5.02.2019Magazin
Evde Doğum ve Suda Doğum Yöntemleri

Evde Doğum ve Suda Doğum Yöntemleri

Gebe Danışmanı Pınar Mallı, Hürriyet Aile’den Gizem Aydoğan’ın sorularını yanıtladı.

2019un ilk bebeği dünyaya geldi

2019'un ilk bebeği dünyaya geldi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ankara'da dünyaya gelen yeni yılın ilk bebeğini hastanede ziyaret etti.

31.12.2018Gündem
Doğum simülasyonu

Doğum simülasyonu

Dünyada da artma eğilimi gösteren sezaryen ile doğum oranlarının Türkiye’de aşırı artması ve tüm doğumların yüzde 53’ünün sezaryen yöntemi ile yapılması anne ve bebek sağlığını tehdit eder düzeye ulaştı. Çünkü sezaryen normal doğumun doğal bir alternatifi değil, anne ve bebek sağlığı için zorunlu olduğu hallerde uygulanması gereken bir ameliyat yöntemi. Dünya Sağlık Örgütü de sezaryen oranlarındaki artışı gözlemleyerek, sezaryen ameliyatının zorunlu olduğu hallerde yapılmasını önermiş ve bu operasyonların normal doğumlara oranının yüzde 15’i geçmemesi gerektiğini bildirmişti.

7.12.2018Gündem
Azra Akın suda doğum yapacak

Azra Akın suda doğum yapacak

2002 Türkiye Güzeli ve 2002 Miss Universe Kainat Güzeli seçilen Azra Akın, daha sağlıklı olduğu için suda doğum yöntemine başvuracak

24.10.2018Magazin
Cesur anne bebeğini suda işte böyle doğurdu

Cesur anne bebeğini suda işte böyle doğurdu

Fotoğrafçı Monet Nicole Moutrie'nin objektifinden olağanüstü suda doğum fotoğrafları

1.08.2018Hamilelik
Vefalı köpek doğuma giren sahibini yalnız bırakmadı

Vefalı köpek doğuma giren sahibini yalnız bırakmadı

ABD’nin Teksas eyaletinde yaşayan Brooke Ellingtone, üçüncü çocuğunu suda doğurdu. Ancak genç kadının doğum sırasında fark etmediği bir detay vardı...

30.07.2018Hamilelik
Normal doğum mucizesi

Normal doğum mucizesi!

İnsanoğlu var olduğu günden beri milyarlarca kez yinelenen ama aslında her biri diğerlerinden çok farklı eşsiz bir mucize: Doğum... Ve nasıl ki her insanın parmak izi kendine özgü ise doğum anı da kendi parmak izimiz gibidir. Mucizeler kolay gerçekleşmez, bir anda oluvermezler. Peki, ne oldu da milyonlarca yıldır varlığımızı borçlu olduğumuz bu olağanüstü olay son yıllarda günümüz kadınları için korkulu rüya haline geldi? Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünden Dr. Öğr. Gör. Yusuf Olgaç, adım adım normal doğuma giden mucize sürece dikkat çekti.

20.07.2018Doğum
Fiyattan şikayeti olan bize gelsin

Fiyattan şikayeti olan bize gelsin

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Selim Bağlı, Türkiye’nin dünyadaki en geniş sağlık paketlerinden birine sahip olduğuna dikkat çekerek, “Bizimle anlaşması olan hastane artık anlaşmasız doktor çalıştırmayacak. Fiyatlardan şikayeti olan özel sektör varsa gelsin konuşalım. Sağlıkta uygulama tebliği dokunulmaz değil” diye konuştu.

8.07.2018Ekonomi
Başbakan Yıldırım: 2019’dan sonra Türkiye’de üreteceğiz

Başbakan Yıldırım: 2019’dan sonra Türkiye’de üreteceğiz

Ödemiş Devlet Hastanesi'nin açılışında konuşan Başbakan Yıldırım, sağlık alanında yapılan yenilikleri anlattı. "Bebeklerimiz için, çocuklarımız için dünyada ilk kez karekod destekli aşı takip sistemini hayata geçirdik" diyen Başbakan Yıldırım, tetanoz, difteri gibi aşıların 2019'dan itibaren Türkiye'de üretileceğini duyurdu.

31.03.2018Gündem
Son Yılların Trendi: Suda Doğum

Son Yılların Trendi: Suda Doğum

Şüphesiz ki hamilelik bir kadının başına gelebilecek en mucizevi deneyimdir. Ancak bu durum çoğu zaman güzel olduğu kadar endişeleri de beraberinde getiriyor. Doğum zamanı yaklaştıkça anne adaylarındaki heyecan ve endişe gittikçe artıyor. Hamileliğin son zamanlarında doğumun nasıl olması gerektiği oldukça önemli bir konu. Son yılların trendi ise suda doğum.

Sezaryene alternatif

Sezaryene alternatif

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, sezaryen ile doğumun % 53’lere yükseldiğini belirterek, “Bunun önüne geçmek için normal doğum teşvik edilecek. Suda doğum gündemimizde. Hastanelere doğum küvetleri koyacağız” dedi. Demircan, Sağlık Bakanlığı’nın yeni binasındaki basın toplantısında özetle şunları söyledi:

13.10.2017Gündem
Genç annenin evde gerçekleşen suda doğumunun adım adım fotoğrafları

Genç annenin evde gerçekleşen suda doğumunun adım adım fotoğrafları

Alana Ferreira, ikinci çocuğunu kendi evinde, suda doğurmayı tercih etti. Genç anneye doğum sırasında eşlik eden fotoğrafçı Michele Pampanin şahane fotoğraflara imza attı.

9.10.2017Hamilelik
Ünlü annelerin doğum yöntemleri

Ünlü annelerin doğum yöntemleri

Normal mi, sezaryen mi yoksa suda doğum mu? Hangi ünlü isim nasıl doğum yaptı? İşte, ünlü isimlerin doğum deneyimleri…

28.09.2017Etkinlikler
Evde, ufak bir havuzun içinde... Müthiş anları fotoğrafladı

Evde, ufak bir havuzun içinde... Müthiş anları fotoğrafladı

Doğum fotoğrafçısı Monet Nicole Moutrie evde küçük bir havuzun içerisinde suda doğum yapan Erin'in mucize anlarını fotoğrafladı.

14.04.2017Dünya
İkizlerin suda doğumunu babaları yaptırdı

İkizlerin suda doğumunu babaları yaptırdı!

Doğum Fotoğrafçısı ve Doula Robin Baker, bu muhteşem anları böyle ölümsüzleştirdi.

11.04.2017Doğum

Yazar Sonuçları

Motorları maviliklere süreceğiz

“En iyi tekne arkadaşının teknesidir” cümlesinin hakkını vermeyi sabırsızlıkla bekliyorum.

22.04.2021

Suda doğumla ilgili merak edilenler

Suda doğum her geçen gün popülerliğini arttırıyor. Siz de pek çok insan gibi bu kavramı daha çok işitmeye başlamış olabilirsiniz. Peki suda doğum nedir? Faydalı mı, zararlı mı? Hemen söyleyelim. Suyun doğumun rahatlatıcı etkisi yapılan bütün araştırmalarda ortaya çıkmıştır. İngiltere başta olmak üzere İskandinav ülkelerinde de yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

14.12.2020

Ne kadar zenginsiniz?

“Hırka giymek”, “Broş ya da yaka iğnesi takmak” gibi belirtileri de varmış zenginliğin. Yaka iğnesini bilemem, olabilir. Ama hırka söz konusuysa anneanne sandıklarına nur yağdı demektir.

13.12.2020

Hamilelik ve COVID-19

Karşı karşıya olduğumuz ve dünyanın gündeminden düşmeyen Corona Virüs (CoVID-19) pandemisi hakkında neler biliyoruz? Oldukça yeni olması nedeniyle karşılaşılan her yeni vaka bize yeni bilgiler veriyor ve paylaşılan bilginin ertesi gün eskimesine neden oluyor. Henüz bilimsel tecrübemizin dünya genelinde yetersiz olduğu bu konuda özellikle yeniliklerin takibi doğru yaklaşım için oldukça önem taşıyor.

3.04.2020

Doğum ağrısıyla baş etme yolları

Dokuz aylık heyecanlı bekleyişin sonuna geldiniz. Bir yanda tanışmak için sabırsızlandığınız bebeğiniz, diğer yanda doğum sancısı düşüncesi ve olasılıkla canınızın acıyacağı belki de ilk doğum deneyiminiz…

4.05.2019

Evde doğum ve suda doğum yöntemleri güvenilir midir?

Evde doğum ve suda doğum uygulanabilir yöntemler midir? Evde doğum ve suda doğumun sağlıklı bir şekilde yapılması için neye ihtiyaç duyulur? Türkiye'de suda doğum yapılabilecek özel hastane ve devlet hastaneleri var mıdır? Gebe Danışmanı Pınar Mallı aklımıza takılanları anlatıyor.

3.04.2019

Normal doğum daha sağlıklı

DOĞUM, dünyanın en doğal olaylarından biri belki de.

24.12.2018

Suda doğum nedir, suda doğumun faydaları nelerdir?

Suda doğum yöntemi ile doğum sancılarının belirgin olarak daha az hissedildiği kanıtlanmış durumdadır ancak suda doğum lüks bir doğum şeklidir.

10.09.2017
Orgazmik doğum nedir

Orgazmik doğum nedir?

Yok artık daha neler demeyin. Gerçekten doğum yaparken orgazm olan kadınlar var!

15.11.2016