EKSTRA
MENÜ

Su Seviyesi

Su Seviyesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Su Seviyesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.316 Su Seviyesi haberi bulunmuştur.

Su Seviyesi Haberleri

Trakyadaki barajların doluluk oranı yüzde 90a ulaştı

Trakya'daki barajların doluluk oranı yüzde 90'a ulaştı

TRAKYA'da, kuruma noktasına gelen barajlarda doluluk oranı yağışlarla birlikte yüzde 90'lara yükseldi. Edirne'de içme ve tarım arazilerinin sulanmasında kullanılan Süloğlu Barajı yüzde 91, geçen yıl kuruma noktasına gelen Kırklareli Kayalıköy Barajı ise yüzde 77'e yükselirken, Tekirdağ'daki Çokal Barajı'nın doluluk oranı da yüzde 64'ü buldu.

20.06.2021Gündem
Son dakika... Samsunda sağanak sele dönüştü... Aracı dakikalarca sürükledi: Korku dolu anlar

Son dakika... Samsun'da sağanak sele dönüştü... Aracı dakikalarca sürükledi: Korku dolu anlar

Samsun'un Alaçam ilçesinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle sel meydana geldi. Güvenli mahallesinde derenin de taşmasıyla su seviyesi yükseldi ve bir aracı dakikalarca sürükledi. Sel sonrası yaralı ya da can kaybının olmadığı öğrenildi.

17.06.2021Gündem
8 asırlık geleneğe, baraj suyu desteği

8 asırlık geleneğe, baraj suyu desteği

DENİZLİ'de 8 asırdır sürdürülen 'Sudan Koyun Geçirme Yarışları', Büyük Menderes Nehri'nin kurumaya yüz tutması nedeniyle ertelenme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Yarışmaların düzenlenebilmesi için Çivril'deki Işıklı Gölü Barajı'ndan Büyük Menderes'e su salınması ya da yarış alanına gölet yapılıp, taşıma suyla geleneğin sürdürülmesi planlanıyor.

14.06.2021Haber
125 dereye taşkın erken uyarı sistemi kuruluyor

125 dereye 'taşkın erken uyarı sistemi' kuruluyor

Karadeniz Bölgesi'nde sellere neden olan ani taşkınların önüne geçebilmek için Trabzon, Rize ve Giresun'da 3 dereye 'erken uyarı sistemi' kuruldu. Ultrasonik sensörler su seviyesi yükselip dere yatağının taşmasına 50 santimetre kala merkeze uyarı gönderdi. Taşkın yerleşim yerine ulaşmadan önlem alınmasını sağlayacak sistemin 125 dereye kurulması için çalışma başlatıldı. Devlet Su İşleri (DSİ) Trabzon Bölge Müdürü Dr. Emre Akçalı, "Sistem uyarı verdiğinde 12-15 dakika kadar süremiz olacak. Sistem uyarı verdiğinde dere kesin taşacak anlamına geliyor. Su, yerleşim yerlerine ulaşmadan önce halkımız ve ilgili kurumlar gerekli tedbirleri almış olacak." dedi.

14.06.2021Haber
Taşkınlara karşı yeni önlem 3 ilde kuruldu... Sistem uyarı verdiğinde 15 dakika süre var

Taşkınlara karşı yeni önlem! 3 ilde kuruldu... 'Sistem uyarı verdiğinde 15 dakika süre var'

Karadeniz Bölgesi'nde sellere neden olan ani taşkınların önüne geçebilmek için Trabzon, Rize ve Giresun'da 3 dereye 'erken uyarı sistemi' kuruldu. Ultrasonik sensörler su seviyesi yükselip dere yatağının taşmasına 50 santimetre kala merkeze uyarı gönderdi. Taşkın yerleşim yerine ulaşmadan önlem alınmasını sağlayacak sistemin 125 dereye kurulması için çalışma başlatıldı. Devlet Su İşleri (DSİ) Trabzon Bölge Müdürü Dr. Emre Akçalı, "Sistem uyarı verdiğinde 12-15 dakika kadar süremiz olacak. Sistem uyarı verdiğinde dere kesin taşacak anlamına geliyor. Su, yerleşim yerlerine ulaşmadan önce halkımız ve ilgili kurumlar gerekli tedbirleri almış olacak." dedi.

14.06.2021Gündem
Tuz Gölü 1 Km küçüldü

Tuz Gölü 1 Km küçüldü

Aksaray, Ankara ve Konya sınırları içinde yer alan ve Türkiye’nin ikinci en büyük gölü olan Tuz Gölü de kuraklıktan etkilendi... Gölde araştırmalar yapan Dr. Hatice Ünal Ercan “Sınırı bir kilometre içeri girdi, son iki yıldır yaşanan kuraklıktan dolayı daha merkeze doğru çekildi ve küçüldü” dedi.

7.06.2021Gündem

Endişendiren haber! Tuz Gölü küçülüyor, 1 km'lik çekilme var

Türkiye'nin ikinci büyük gölü ve flamingo cenneti olan Tuz Gölü, kuraklık nedeniyle giderek küçülüyor. Tuz Gölü'nde birkilometrelik çekilme olduğunu söyleyen Konya Teknik Üniversitesi Kimya Teknolojileri Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Hatice Ünal Ercan, "Kuraklıktan dolayı tuz tabakasının oldukça azaldığını, iç kısımlarda ise organik malzemelere bağlı olarak pembeleşmelerin daha çok arttığını görüyoruz" dedi. Bu yıl kuraklık nedeniyle göl Temmuz - Ağustos ayları yerine Haziran ayı başından itibaren pembeleşmeye başladı.

6.06.2021Gündem
Ayvalı Barajı son yılların en düşük seviyesini gördü Sular çekildi, evler gün yüzüne çıktı

Ayvalı Barajı son yılların en düşük seviyesini gördü! Sular çekildi, evler gün yüzüne çıktı

Erzurum'daki Ayvalı Barajı'nda su seviyesi son yılların en düşük seviyesini gördü. Doluluk oranının yüzde 66,28'e gerilediği baraj gölünde su altında kalan evler ve karayolu gün yüzüne çıktı. Bölgede fotoğraf çekimi yapan Öztürk Akkök, "Yol bitti diye bir deyim vardır. Şimdi burada da su bitmiş. İnanılır gibi değil. Asıl işin vahim tarafı Erzurum'da yazın başlangıcındayız'' dedi.

4.06.2021Gündem
Ayvalı Barajının suları çekildi; evler gün yüzüne çıktı

Ayvalı Barajı'nın suları çekildi; evler gün yüzüne çıktı

Erzurum'daki Ayvalı Barajı'nda su seviyesi son yılların en düşük seviyesini gördü. Doluluk oranının yüzde 66,28'e gerilediği baraj gölünde, su altında kalan evler ve karayolu gün yüzüne çıktı.

4.06.2021Gündem
MÜSİAD Başkanı Kaan: Su savaşları geliyor

MÜSİAD Başkanı Kaan: Su savaşları geliyor

TBMM Küresel İklim Değişikliğini Araştırma Komisyonu’nda ‘Suyun etkin kullanımı için erken uyarı sistemi ve bizi bekleyen su savaşları’ konulu sunum yapan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, 95 ülkedeki 225 merkezdeki değerlendirmelerle ‘bizzat sahadan veri topladıklarını’ vurguladı.

3.06.2021Ekonomi
İnci kefallerinin göç ettiği Deliçayda su seviyesi artırıldı

İnci kefallerinin göç ettiği Deliçay'da su seviyesi artırıldı

VAN Gölü'nde yaşayan inci kefallerinin, tatlı sulara doğru çıktıkları yolculuk sürerken, üreme noktalarından biri olan Deliçay'da azalan su seviyesi Morgedik Barajı'ndan takviye yapılarak artırıldı.

15.05.2021Gündem
Susuz tarımda Konyada umutlar yeşerdi

Susuz tarımda Konya'da umutlar yeşerdi

KONYA Ovası'na kuraklık tehlikesine karşı susuz tarım için ekilen ata tohumu olan 'Sorgül' buğdayı, filizlenip büyümeye başladı. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Altınova Tarım İşletmesi Müdürlüğü'ne ait 40 dekarlık alana bu yıl deneme amaçlı ekilen 'Sorgül' buğdayından verim alınırsa, yapılacak teknik çalışmaların ardından ekimin ova geneline yayılması planlanıyor.

7.05.2021Gündem
36 yılda büyük değişim Uydu fotoğraflarında ortaya çıktı...

36 yılda büyük değişim! Uydu fotoğraflarında ortaya çıktı...

'Göller Yöresi' olarak bilinen bölgedeki Burdur, Eber, Akşehir, Işıklı Gölü ve Acıgöl'deki su seviyesinin kuraklık nedeniyle düşüşü, 1984 ve 2020 yılları arasında çekilen uydu fotoğraflarıyla belgelendi. 36 yıl boyunca çekilen fotoğrafların time lapse (hızlandırılmış) video haline dönüştürülmesiyle özellikle Akşehir ve Burdur Gölü'nde, ciddi oranda su çekilmesi meydana geldiği görüldü.

26.04.2021Gündem
İstanbulda barajların doluluk oranı yüzde 81.11

İstanbul'da barajların doluluk oranı yüzde 81.11

İstanbul'un barajlarında doluluk yüzde 81.11 olarak ölçüldü. Doluluk oranı yüzde 66.26'a ulaşan Alibeyköy Barajı'ndaki son durum havadan görüntülendi.

24.04.2021Gündem
İstanbul için güzel haber Barajların doluluk oranı yüzde 80.79

İstanbul için güzel haber! Barajların doluluk oranı yüzde 80.79

İstanbul'a su sağlayan barajların seviyesi son yağışlarla birlikte yüzde 80,79'a yükseldi. Son iki haftada yaşanan artış yüzde 5 oldu.

19.04.2021Gündem
Seyfe Gölünde su seviyesi arttı

Seyfe Gölü'nde su seviyesi arttı

KIRŞEHİR’in Mucur ilçesindeki Seyfe Gölü Kuş Cenneti'nde su seviyesi, son yağışlarla birlikte arttı.

15.04.2021Gündem
Bartında tedirgin eden görüntü... Taşma noktasına geldi

Bartın'da tedirgin eden görüntü... Taşma noktasına geldi

Bartın’da şiddetli yağış ve eriyen karların etkisiyle Bartın Irmağı, taşma noktasına geldi. Irmak kenarındaki piknik alanı yolunun bir kısmı, sular altında kalırken, 7 köye ulaşımın sağlandığı köprü ise kapatıldı.

12.04.2021Gündem
İstanbul barajlarındaki doluluk oranı açıklandı

İstanbul barajlarındaki doluluk oranı açıklandı

İstanbul'a su sağlayan barajların seviyesi son yağışlarla yüzde 80,14'e yükseldi.

12.04.2021Gündem
Düzce’de Hasanlar Barajı doldu

Düzce’de Hasanlar Barajı doldu

DÜZCE’de, sulama ve enerji amacıyla kullanılan Hasanlar Barajı, tamamen doldu. Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, son yağışlarla yüzlerinin güldüğünü, çiftçinin sorun yaşamayacağını söyledi.

9.04.2021Gündem
İstanbulun baraj doluluk oranlarında son durum İSKİ açıkladı

İstanbul'un baraj doluluk oranlarında son durum! İSKİ açıkladı

İstanbul'daki son yağışların ardından barajların doluluk oranları merak ediliyor. İSKİ'nin son verilerine göre İstanbul'a su sağlayan barajların seviyesi 78,51'e çıktı. İstanbul'un barajlarında son bir haftada yaşanan artış yüzde 5,05 oldu.

9.04.2021Gündem
Kocaelide baraj kapakları açıldı Korku dolu anlar yaşandı

Kocaeli'de baraj kapakları açıldı! Korku dolu anlar yaşandı

Kocaeli’de, yağış ve karların erimesiyle tamamen dolan Yuvacık Barajı’nın kapakları açılırken, Kiraz Deresi'nde su seviyesi yükseldi. Bunun üzerine dere taşınca İzmit ile Başiskele ilçelerini bağlayan alt geçidi su bastı.

7.04.2021Gündem
İSKİ, İstanbul barajlarındaki son durumu açıkladı

İSKİ, İstanbul barajlarındaki son durumu açıkladı

İstanbul'a su sağlayan barajların seviyesi son yağışlarla yüzde 75,88'e yükseldi. Barajlarda 2021 yılı içerisinde ölçülen yağış miktarı 389,77 metreküp oldu.

6.04.2021Gündem
İSKİ açıkladı İşte İstanbul barajlarındaki son durum...

İSKİ açıkladı! İşte İstanbul barajlarındaki son durum...

İstanbul'a su sağlayan barajların seviyesi son yağışlarla birlikte yüzde 74,70'e yükseldi. Barajlardaki toplam su miktarı 648,94 milyon metreküp oldu. Su oranı yağışlarla birlikte son bir yılın ortalamasının üzerinde seyrediyor.

5.04.2021Gündem
Konya Ovası’na susuz tarım için Sorgül buğdayı

Konya Ovası’na susuz tarım için 'Sorgül' buğdayı

Kuraklık tehlikesine karşı Konya Ovası'na susuz tarım ürünü ve ata tohumu olan 'Sorgül' buğdayı ekildi. Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece, 'Sorgül' buğdayının 40 dönüm araziye deneme amaçlı ekildiğini belirterek, ''Ana vatanı Mardin olan 'Sorgül' buğdayımızı toprakla buluşturduk. Deneme yapılıyor. Ayrıca buradaki enstitümüzde de teknik çalışması yapılacak. Çiftçilerimize eğitim çalışmalarımız olacak'' dedi.

2.04.2021Ekonomi
Çanakkalede sular çekildi tekneler karaya oturdu

Çanakkale'de sular çekildi tekneler karaya oturdu

ÇANAKKALE’yi ikiye bölen Sarıçay'da deniz suyunun çekilmesi nedeniyle çok sayıda balıkçı teknesi, karaya oturdu. Balıkçılar, avlanmaya çıkamadı.

30.03.2021Gündem
Yuvacık Barajından sevindiren haber

Yuvacık Barajı'ndan sevindiren haber!

Kocaeli'nin içme suyu ihtiyacının karşılandığı Yuvacık Barajı'nda kar ve yağmur yağışlarının ardından su seviyesi yüzde 89'a yükseldi.

30.03.2021Gündem
Ankara barajlarında doluluk oranı nedir Ankaranın kaç günlük suyu kaldı İşte son açıklama

Ankara barajlarında doluluk oranı nedir? Ankara'nın kaç günlük suyu kaldı? İşte son açıklama

Ankara'da bu yıl yaşanan kuraklığın geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarla alarm seviyesine geldiği belirtilmiş son iki haftadaki yağışların ardından barajlardaki su seviyesi az da olsa artış göstermişti. Kentte yaşayan vatandaşlar Ankara'nın kaç günlük suyunun kaldığını ve barajlardaki doluluk oranını merak ediyorlar. ASKİ'den konu hakkında açıklama yapıldı. İşte Ankara barajlarında son durum

29.03.2021Gündem
Yağışlar sonrası İstanbulda barajlarda son durum

Yağışlar sonrası İstanbul'da barajlarda son durum

İstanbul'da 8 Ocak'ta doluluk oranı yüzde 19,16'ya kadar inen barajlar son yağışlarla birlikte yüzde 71,96'ya yükseldi. İstanbul'a su sağlayan Melen ve Yeşilçay regülatörlerinden 1 Ocak'tan bugüne kadar 202,46 milyon metreküp su alındı.

29.03.2021Gündem
ABD fırtına ve sel felaketi: 4 kişi öldü

ABD fırtına ve sel felaketi: 4 kişi öldü

ABD'nin Tennessee eyaletinin Nashville kentinde şiddetli fırtına ve sel nedeniyle ilk belirlemelere göre 4 kişi hayatını kaybetti.

28.03.2021Dünya
Tedirgin eden görüntü Balıkların öldüğü kanala su takviyesi yapıldı

Tedirgin eden görüntü! Balıkların öldüğü kanala su takviyesi yapıldı

Antalya'nın Manavgat ilçe merkezinden geçen kanalda suyun azalması nedeniyle başlayan balık ölümlerini durdurmak için Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait arazözlerle su basıldı. Manavgat İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, balık ölümlerinin sebebini tespit etmek amacıyla kanaldan numune aldı.

28.03.2021Gündem
Manyas Barajı doldu, çiftçilerin yüzü güldü

Manyas Barajı doldu, çiftçilerin yüzü güldü

Balıkesir'de Manyas Barajı'nın yağışlar sonrası dolmasıyla birlikte dolu savaktan su salınmaya başlandı. Barajda artan su seviyesi, çiftçilerin de yüzünü güldürdü.

27.03.2021Haber
Manyas Barajı doldu, çiftçilerin yüzü güldü

Manyas Barajı doldu, çiftçilerin yüzü güldü

BALIKESİR'de Manyas Barajı'nın yağışlar sonrası dolmasıyla birlikte dolu savaktan su salınmaya başlandı. Barajda artan su seviyesi, çiftçilerin de yüzünü güldürdü.

27.03.2021Gündem
İstanbulun barajlarında müjdeli haber İSKİ duyurdu: Baraj doluluk oranı yüzde 70i geçti

İstanbul'un barajlarında müjdeli haber! İSKİ duyurdu: Baraj doluluk oranı yüzde 70'i geçti

İstanbul'da son günlerde etkili olan sağanak yağmur ve kar yağışlarının ardından baraj doluluk oranları yüzde 70'i geçti. İstanbul'da son 1 yıldır ilk kez baraj doluluk oranı yüzde 70'i geçti. CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, canlı yayında baraj doluluk oranlarını değerlendirdi.

26.03.2021Gündem
İstanbul barajlarında son durum

İstanbul barajlarında son durum

İstanbul'da son günlerde etkili olan sağanak yağmur ve kar yağışlarının ardından baraj doluluk oranları yüzde 70'i geçti. İstanbul'da son 1 yıldır ilk kez baraj doluluk oranı yüzde 70'i geçti. CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, canlı yayında baraj doluluk oranlarını değerlendirdi.

26.03.2021Haber
İstanbul barajlarında son durum nedir İşte İSKİden gelen son veriler

İstanbul barajlarında son durum nedir? İşte İSKİ'den gelen son veriler

İstanbul'un barajlarındaki su seviyesi yüzde 69,83'e yükseldi. İstanbul'a su sağlayan barajların seviyesi son yağışlarla birlikte yüzde 69,83'e yükseldi, toplam su miktarı 606,56 milyon metreküp oldu.

25.03.2021Gündem
Yağışlarla birlikte İstanbul barajlarında son durum

Yağışlarla birlikte İstanbul barajlarında son durum

İstanbul'a su sağlayan barajların su seviyesi son yağışlarla birlikte yüzde 69,83'e yükseldi.

25.03.2021Gündem
İşte İstanbul barajlarındaki doluluk oranı

İşte İstanbul barajlarındaki doluluk oranı

İstanbul'a su sağlayan barajlardaki su oranı, son yağışlarla yüzde 68,64'e yükseldi.

24.03.2021Gündem
İSKİ açıkladı İşte İstanbul barajlarında son durum...

İSKİ açıkladı! İşte İstanbul barajlarında son durum...

İstanbul'a su sağlayan barajların su seviyesi son yağışlarla birlikte yüzde 66,84'e yükseldi. Barajların doluluk oranı geçen yılın aynı dönemini geride bıraktı.

23.03.2021Gündem
İstanbul barajlarında doluluk oranı nedir İSKİ 22 Mart güncel verileri açıkladı..

İstanbul barajlarında doluluk oranı nedir? İSKİ 22 Mart güncel verileri açıkladı..

İstanbul'a su sağlayan barajların su seviyesi yüzde 65,21'e yükseldi. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) verilerine göre, barajlardaki su seviyesi 8 Ocak'ta yüzde 19,16'ya kadar inerken, aradan geçen sürede yağışlarla yüzde 46,05 arttı.

22.03.2021Gündem
Mahsur kalan köpeği, belediye ekipleri kurtardı

Mahsur kalan köpeği, belediye ekipleri kurtardı

SAMSUN'un Yakakent ilçesinde karların erimesi sonucu su seviyesi yükselen derenin diğer tarafında yaklaşık 20 gündür mahsur olan köpek, belediye ekiplerince kurtarıldı. 'Coni' adını verilen köpek bakımının ardından barınağa bırakıldı.

17.03.2021Gündem
İstanbulun barajlarında son durum İSKİ açıkladı

İstanbul'un barajlarında son durum! İSKİ açıkladı

İstanbul'daki son yağışların ardından İstanbul'un baraj doluluk oranları merak ediliyor. İSKİ'nin son açıkladığı verilere göre İstanbul'a su sağlayan barajlardaki su seviyesi yüzde 61,96'ya yükseldi.

13.03.2021Gündem
Artvinde barajlardaki sular çekildi Yerleşim yerleri ortaya çıktı

Artvin'de barajlardaki sular çekildi! Yerleşim yerleri ortaya çıktı

Artvin'de Çoruh Nehri'ne kurulan ve 2019 yılının yaz döneminde yüzde 100 doluluk oranına ulaşan barajlarda, bu yıl kuraklık nedeniyle su seviyesi düştü. Barajlardaki suyun çekilmesiyle birlikte daha önce su altında kalan evler, camiler, okullar ve köprüler de gün yüzüne çıktı.

11.03.2021Gündem

Yazar Sonuçları

BOĞAÇAYI’NA CARETTA ÇÖZÜMÜ

Dünkü yazımda, “Ne olacak bu Boğaçayı?” diye sormuştum.

1.06.2021

Kuraklığın bedeli ağır olacak (1)

Trakya bölgesi genç ve verimli toprakları, nadassız tarımı olası kılan iklimi, 30 yıl öncesine kadar kendine yeten kaliteli yeraltı ve yerüstü kaynakları ve eko sistemleri ile tam bir yaşam bölgesi idi. Ancak, 21. yüzyıl insanlığa birçok yaşam standardı sunar iken tüm canlıların ortak malı olan çevrede, geri alınması çok zor hatta olanaksız olan doğal varlıklarımızı da alıp götürmektedir.

11.05.2021

ADD: 23 Nisan kutlu olsun - ‘Karanlık girişimler’

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız kutlu olsun. 23 Nisan, millet, ulus, yurttaş ve birey olabilmeyi Atatürk Devrimi’ne borçlu olduğumuzun kesin ve gerçek tarihidir. 624 yıllık ‘hanedan-payitaht’ yönetimi, ümmetçi anlayışla hareket etmiş ve yıkıma sürüklenmiştir. Türklük ve millilik kavramları, Büyük Atatürk’ün başlattığı kurtuluş mücadelesi ile güçlenmiştir. Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde varlığını koruyabilmiştir. Atatürk’ün milliyetçilik anlayışı; faşist ve ırkçı zihniyeti reddeden, evrensel bir düşünce sistemidir.

21.04.2021

İznik Gölü’nde su seviyesi ne durumda?

Şubat ayı boyunca etkili olan kar yağışı, mart ayında bol bol yağan yağmur memleketin yüzünü güldürdü.

24.03.2021

Kalite süreci diye bir şey var değil mi?

Genç okurlarımızdan olan ortaöğretim öğrencisi Cem Kalkancı’nın da bisiklet yolları hakkında tespitleri ve diyecekleri var.

13.03.2021