EKSTRA
MENÜ

İstanbul Baraj

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.092 haberi bulunmuştur.

İstanbul Baraj Haberleri

İstanbul barajlarında doluluk oranları yüzde kaç İşte İSKİden gelen son veriler

İstanbul barajlarında doluluk oranları yüzde kaç? İşte İSKİ'den gelen son veriler

İstanbul'da son yağışların ardından barajlardaki son durum kentte yaşayan vatandaşlar tarafından merak ediliyordu. İSKİ barajlardaki son durumu paylaştı. İstanbul'a su sağlayan barajların seviyesi son yağışlarla birlikte yüzde 80,79'a yükseldi.

19.04.2021Gündem
İstanbulun barajlarında müjdeli haber İSKİ duyurdu: Baraj doluluk oranı yüzde 70i geçti

İstanbul'un barajlarında müjdeli haber! İSKİ duyurdu: Baraj doluluk oranı yüzde 70'i geçti

İstanbul'da son günlerde etkili olan sağanak yağmur ve kar yağışlarının ardından baraj doluluk oranları yüzde 70'i geçti. İstanbul'da son 1 yıldır ilk kez baraj doluluk oranı yüzde 70'i geçti. CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, canlı yayında baraj doluluk oranlarını değerlendirdi.

26.03.2021Gündem
İstanbul barajlarında doluluk oranı nedir İSKİ 22 Mart güncel verileri açıkladı..

İstanbul barajlarında doluluk oranı nedir? İSKİ 22 Mart güncel verileri açıkladı..

İstanbul'a su sağlayan barajların su seviyesi yüzde 65,21'e yükseldi. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) verilerine göre, barajlardaki su seviyesi 8 Ocak'ta yüzde 19,16'ya kadar inerken, aradan geçen sürede yağışlarla yüzde 46,05 arttı.

22.03.2021Gündem
İstanbul baraj doluluk oranları açıklandı İSKİ barajlardaki son durumu duyurdu

İstanbul baraj doluluk oranları açıklandı! İSKİ barajlardaki son durumu duyurdu

İstanbul'daki son yağışların ardından İstanbul'un baraj doluluk oranları merak ediliyor. İSKİ'nin son açıkladığı verilere göre İstanbul'a su sağlayan barajlardaki su seviyesi yüzde 57,63'e yükseldi.

3.03.2021Gündem
İstanbulun barajlarında son durum İSKİ açıkladı

İstanbul'un barajlarında son durum! İSKİ açıkladı

İstanbul'daki son yağışların ardından İstanbul'un baraj doluluk oranları merak ediliyor. İSKİ'nin son açıkladığı verilere göre İstanbul'a su sağlayan barajlardaki su seviyesi yüzde 57,23'e yükselerek 497 milyon metreküpe ulaştı.

2.03.2021Gündem
Bakan Pakdemirliden özel açıklamalar... İstanbulun ne kadar suyu var Gıda fiyatları düşer mi

Bakan Pakdemirli'den özel açıklamalar... İstanbul'un ne kadar suyu var? Gıda fiyatları düşer mi?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, CNN Türk muhabiri Gülşen Coşkun’a verdiği özel röportajda çok merak edilen sorulara yanıt verdi. ''Gıda fiyatları ne zaman düşer?'' sorusuna Bakan Pakdemirli, ''Eğer Kovid’le ilgili beklediklerimiz gerçekleşirse ben Mayıs’tan sonra gıda fiyatları ile ilgili ciddi bir düşüş eğiliminde olabileceğimizi düşünüyorum'' yanıtını verdi. Çok merak edilen konulardan biri de İstanbul barajlarının su seviyesi ve İstanbul'un kaç aylık suyu olduğu... Bakan Pakdemirli bu konuda da ''İstanbul'un 5.5 aylık hiç yağış almasa suyu var'' dedi.

26.02.2021Ekonomi
İstanbul baraj doluluk oranlarında son durum İSKİ açıkladı

İstanbul baraj doluluk oranlarında son durum! İSKİ açıkladı

İstanbul'daki kuraklık tehlikesinin ardından İstanbul'un baraj doluluk oranları merak ediliyor. İSKİ'nin son dakika açıklamasına göre İstanbul'a su sağlayan barajların su seviyesi yağışlar sonrası yüzde 55,10'a yükseldi.

26.02.2021Gündem
İstanbul baraj doluluk oranlarında son durum İSKİ açıkladı

İstanbul baraj doluluk oranlarında son durum! İSKİ açıkladı

İstanbul'daki kuraklık tehlikesinin ardından İstanbul'un baraj doluluk oranları merak ediliyor. İSKİ'nin son dakika açıklamasına göre İstanbul'a su sağlayan barajların su seviyesi yağışların ardından yüzde 54,07'ye yükseldi.

25.02.2021Gündem
Uydu görüntüsünde ortaya çıktı İşte Türkiye’nin üzerindeki kar örtüsü…

Uydu görüntüsünde ortaya çıktı! İşte Türkiye’nin üzerindeki kar örtüsü…

Meteoroloji uzmanı Melik Ahmet Taştan’ın sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı uydu görüntüsü dikkat çekti. Bugün Türkiye üzerinde bulut olmaması nedeniyle kar örtüsü uydu görüntülerine de çok net yansıdı.

21.02.2021Gündem
İstanbul baraj doluluk oranları hakkında açıklama 6 ay sonra ilk kez…

İstanbul baraj doluluk oranları hakkında açıklama! 6 ay sonra ilk kez…

İstanbul'da baraj doluluk oranları yüzde 50,56 seviyesine yükseldi. Barajlarda son 10 günde 5 puan artış oldu.

21.02.2021Gündem
İşte İstanbul barajlarında son durum İSKİ paylaştı

İşte İstanbul barajlarında son durum! İSKİ paylaştı

İstanbul'da etkili olan kar yağışının ardından baraj doluluk oranları hızla artmaya devam ediyor. İSKİ verilerine göre baraj doluluk oranları yüzde 50.03 olarak ölçüldü. Bir zamanlar yüzde 5 doluluk oranıyla adeta kuruyan Sazlıdere Barajı yeniden suyla dolmaya başladı. Barajdaki son durum havadan da görüntülendi.

20.02.2021Gündem
İstanbulun baraj doluluk oranları açıklandı İSKİ son durumu paylaştı

İstanbul'un baraj doluluk oranları açıklandı! İSKİ son durumu paylaştı

İstanbul'daki son kar yağışının ardından İstanbul'daki baraj doluluk oranları merak ediliyor. İSKİ'nin verilerine göre İstanbul'a su sağlayan barajların su seviyesi, artışa geçerek yüzde 48,28'e yükseldi.

17.02.2021Gündem
İstanbul barajlarındaki su seviyesi yüzde kaç İSKİ barajlardaki doluluk oranını açıkladı

İstanbul barajlarındaki su seviyesi yüzde kaç? İSKİ barajlardaki doluluk oranını açıkladı

İstanbul barajlarındaki düşük su seviyesi alarm noktasına gelmiş ve barajların toplamında yüzde 19'lara kadar gerilemişti. Ocak ayında artan yağışlarla birlikte barajlardaki su seviyesi de yükselişe geçti. İSKİ'den yapılan açıklamaya göre İstanbul barjlarında doluluk oranı yüzde 44 seviyesine kadar yükseldi.

8.02.2021Gündem
İstanbul barajlarındaki su seviyesi artmaya devam ediyor.. İşte İSKİden gelen son veriler

İstanbul barajlarındaki su seviyesi artmaya devam ediyor.. İşte İSKİ'den gelen son veriler

İstanbul'a su sağlayan barajların su seviyesi, son yağışlarla yüzde 44,15'e yükseldi. İstanbul'da geçtiğimiz haftalarda meydana gelen yağışlarla birlikte barajlardaki su seviyesi artış gösterdi. Son olarak yüzde 19'lara kadar inen su seviyesi kritik noktaya gelmiş ve uyarılar yapılmıştı.

5.02.2021Gündem
Prof. Dr. Tolunaydan korkutan açıklama: Barajları yüzde 100 doluluğa ulaştıramazsak büyük kentlere su yetiştirmemiz mümkün değil

Prof. Dr. Tolunay'dan korkutan açıklama: Barajları yüzde 100 doluluğa ulaştıramazsak büyük kentlere su yetiştirmemiz mümkün değil

İstanbul  Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğanay Tolunay, İstanbul'da geçen ay yağan karın barajların doluluğuna etkisinin fazla olmayacağını belirterek, “Her durumda su tasarrufu yapmamız gerekiyor. Barajları yüzde 100 doluluğa ulaştıramazsak yağışlı da geçse, kurak da geçse bu kadar nüfusun toplandığı büyük kentlerde suyu yetiştirmemiz mümkün değil” diye konuştu.

5.02.2021Gündem
İstanbul baraj doluluk oranları ne kadar İSKİ güncel verileri açıkladı

İstanbul baraj doluluk oranları ne kadar? İSKİ güncel verileri açıkladı

İstanbul'un barajlarındaki su seviyesi yüzde 43'e yükseldi. İstanbul'a su sağlayan barajlardaki su seviyesi, son yağışlarla yüzde 24,29 arttı Su miktarı 377 milyon metreküp seviyesine çıktı. İşte, İSKİ'nin açıkladığı en güncel veriler...

4.02.2021Gündem
İstanbul ve Trakya barajlarından sevindiren haber.. İşte İstanbul baraj doluluk oranları

İstanbul ve Trakya barajlarından sevindiren haber.. İşte İstanbul baraj doluluk oranları

İstanbul barajlarındaki su oranı geçtiğimiz aylarda yüzde 19 seviyesine kadar düşmüş ve kritik seviyeye gelmişti. Son haftalarda meydana gelen yağışlar sayesinde barajlarımızda doluluk oranları artmaya devam ediyor.. İstanbul'a su sağlayan barajların su seviyesi son yağışlarla yüzde 42,63'e yükseldi, dün itibarıyla verilen su miktarı ise 2 milyon 743 bin metreküp oldu. Trakya'da bir süredir etkili olan sağanak ve kar erimeleri Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'nde barajlardaki su seviyesini yükseltti.

2.02.2021Gündem
İstanbul barajlarında su seviyesi artmaya devam ediyor.. İşte İstanbul barajlarındaki son durum

İstanbul barajlarında su seviyesi artmaya devam ediyor.. İşte İstanbul barajlarındaki son durum

İstanbul barajlarındaki su seviyesi yükselmeye devam ediyor. Yüzde 19 seviyesine kadar düşen baraj doluluk oranları geçtiğimiz haftalarda meydana gelen yağışlarla yüzde 38'lere yükselmiş ve artmaya devam etmişti. Son gelen verilere İstanbul'a su sağlayan barajların su seviyesi, son yağışlarla birlikte yüzde 41,30'a yükseldi.

1.02.2021Gündem
İstanbulda baraj doluluk oranları açıklandı İSKİ duyurdu

İstanbul'da baraj doluluk oranları açıklandı! İSKİ duyurdu

İstanbul'da kuraklık tehlikesinin yaşanması ve ardından gelen yağışlardan sonra İstanbul'daki baraj doluluk oranları merak ediliyor. İstanbul barajlarında doluluk oranlarında artış devam ediyor. İSKİ verilerine göre, barajlardaki doluluk oranı yüzde 38.86'ya ulaştı. İstanbul'un barajlarında toplam 337.58 milyon metre küp su bulunuyor. İstanbul'un önemli barajlarından Elmalı barajında su seviyesi yükselirken doluluk oranı yüzde 45.31 olarak ölçüldü. Elmalı barajındaki son durum havadan görüntülendi.

30.01.2021Gündem
İstanbulun barajlarındaki doluluk oranı yükseldi mi İşte İSKİden yapılan son açıklama

İstanbul'un barajlarındaki doluluk oranı yükseldi mi? İşte İSKİ'den yapılan son açıklama

İstanbul'da özellikle geçtiğimiz alarm seviyesine gelen baraj doluluk oranları Ocak ayında gerçekleşen kar ve yağmur yağışları ile birlikte artmaya devam ediyor. En son yüzde 19 seviyesine kadar gerileyen baraj doluluk oranları bugün yüzde 30'u aşmış durumda. İşte İstanbul barajlarındaki su seviyesi ve İSKİ'den yapılan son açıklama

27.01.2021Gündem
İşte İstanbulun barajlarındaki son durum İstanbul barajları doluluk oranları açıklandı

İşte İstanbul'un barajlarındaki son durum! İstanbul barajları doluluk oranları açıklandı

İstanbul'a su sağlayan barajların su seviyesi, son yağışlarla birlikte yüzde 34,22'ye yükseldi. Kente su sağlayan baraj ve göletler, 868 milyon 683 bin metreküp su biriktirme hacmine sahipken, su miktarı son yağışlarla 297 milyon metreküp seviyesine yükseldi.

27.01.2021Gündem
İstanbulun barajlarındaki su seviyesi son durum.. Su seviyesi yükselmeye devam ediyor..

İstanbul'un barajlarındaki su seviyesi son durum.. Su seviyesi yükselmeye devam ediyor..

Geçtiğimiz ay yüzde 19 seviyesinde kadar düşen İstanbul barajlarındaki su seviyesi özellikle kar yağışının ardından yükselmeye devam ediyor. Yapılan son açıklamaya göre, İstanbul'un barajlarındaki su seviyesi ortalaması son yağışlarla yüzde 32,78'e yükseldi.

25.01.2021Gündem
Yağışların ardından İstanbul barajlarındaki son durum nedir Su seviyesi 5,5 arttı

Yağışların ardından İstanbul barajlarındaki son durum nedir? Su seviyesi 5,5 arttı

Kurak geçen bir yılın ardından İstanbul barajlarındaki su seviyelerinde ciddi düşüşler meydana gelmiş ve su seviyesi kritik düzeye düşmüştü. Geçtiğimiz haftadan bu yana İstanbul'da yaşanan yağışların ardından iyi haber geldi. Devam eden yağışlar barajlardaki su seviyesini 5,5 artırarak yüzde 19'lara kadar düşen seviyeyi yüzde 24.66'ya yükseltti..

13.01.2021Gündem
Barajlar doldu mu İSKİ baraj doluluk oranı 13 Ocak 2021 Şu an baraj doluluk oranı nedir

Barajlar doldu mu? İSKİ baraj doluluk oranı 13 Ocak 2021! Şu an baraj doluluk oranı nedir?

İSKİ baraj doluluk oranı 13 Ocak tarihinde yeniden gündeme geldi. Yağışların mevsim normallerinin altında yer almasından kaynaklı olarak İSKİ baraj doluluk oranları hususunda yaşanan olumsuzluk, pek çok vatandaşın gündeminde yer almıştı. İSKİ, son yağışların ardından baraj doluluk oranlarını yayımladı. Peki, İSKİ baraj doluluk oranı 13 Ocak 2021 tarihinde ne kadar oldu? İşte, o bilgiler

13.01.2021Gündem
Yağışların ardından barajlardaki son durum.. İki günlük yağış İstanbulun barajlarına yüzde 2 katkı yaptı

Yağışların ardından barajlardaki son durum.. İki günlük yağış İstanbul'un barajlarına yüzde 2 katkı yaptı

İstanbul'da yağışlı geçen hafta sonunun ardından vatandaşlar kurak geçen yılın ardından barajlardaki su seviyesinin nasıl etkilendiğini merak ediyorlardı. Hafta sonu aralıklı yağış sonrası İstanbul'da barajlardaki su seviyesi ortalaması 1,97 puanlık artışla yüzde 21,13'e çıktı.

11.01.2021Gündem
İstanbulun barajlarındaki su miktarı hangi seviyede İşte İstanbul barajlarındaki son durum

İstanbul'un barajlarındaki su miktarı hangi seviyede? İşte İstanbul barajlarındaki son durum

Ülkemizde kurak bir yılın geçmesiyle birlikte özellikle İstanbul barajlarındaki son durum alarm veriyor. Kış aylarına karşın beklenen yağışı alamayan İstanbul'un su kaynağı olan barajlardaki su seviyesi ortalaması, yüzde 19,79 ile son 15 yılın en düşük düzeyinde bulunuyor. İstanbul’da kış döneminde günlük ortalama 2,8 milyon metreküp su tüketiliyor.

4.01.2021Gündem
İSKİ baraj doluluk oranı 16 Aralık 2020 Şu an baraj doluluk oranı nedir

İSKİ baraj doluluk oranı 16 Aralık 2020! Şu an baraj doluluk oranı nedir?

İSKİ baraj doluluk oranı 16 Aralık tarihinde yeniden gündeme geldi. Yağışların mevsim normallerinin altında yer almasından kaynaklı olarak İSKİ baraj doluluk oranları hususunda yaşanan olumsuzluk, pek çok vatandaşın gündeminde yer almıştı. İSKİ, son yağışların ardından baraj doluluk oranlarını yayımladı. Peki, İSKİ baraj doluluk oranı 16 Aralık 2020 tarihinde ne kadar oldu? İşte, o bilgiler

16.12.2020Gündem
Yağışların ardından İstanbulun barajlarında son durum nedir İşte son veriler

Yağışların ardından İstanbul'un barajlarında son durum nedir? İşte son veriler

İstanbul'a içme suyu sağlayan barajlardaki su seviyesi yüzde 21,71 ile son 15 yılın en düşük seviyesine indi.Kurak geçen sonbaharın ardından İstanbul'un su kaynağı olan barajlardaki su seviyesi yüzde 21,71'e inerken, bu, 2005'ten bu yana en düşük oran olarak kayıtlara geçti.

15.12.2020Gündem
İstanbulun barajlarındaki su seviyesi yüzde kaç İşte İstanbul barajlarındaki son durum

İstanbul'un barajlarındaki su seviyesi yüzde kaç? İşte İstanbul barajlarındaki son durum

Son yağışlara karşın İstanbul'a su sağlayan barajlardaki doluluk oranı yüzde 29,79 ile son 10 yılın en düşük seviyesine düştü.

2.11.2020Gündem
İstanbulun barajlarında doluluk oranı yüzde kaç İşte son gelen veriler

İstanbul'un barajlarında doluluk oranı yüzde kaç? İşte son gelen veriler

İstanbul'a su sağlayan barajlardaki doluluk oranı yüzde 30,89 ile son 10 yılın en düşük ikinci seviyesine indi.

26.10.2020Gündem
İstanbul barajlarında doluluk seviyesi yüzde kaç İSKİ verileri açıkladı

İstanbul barajlarında doluluk seviyesi yüzde kaç? İSKİ verileri açıkladı

İstanbul'a su sağlayan barajlardaki doluluk oranı yüzde 35,72 seviyesinde bulunuyor. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) verilerine göre, kente su sağlayan barajlardaki doluluk oranı bugün itibarıyla 35,72 olarak ölçüldü.

5.10.2020Gündem
Topbaş Melen projesini basına tanıttı

Topbaş Melen projesini basına tanıttı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'un uzun dönemli su ihtiyacını karşılamak amacıyla başlatılan Melen Projesi'nin birinci aşaması kapsamında “20 Ekimde, saat 16.59'da Melen'den İstanbul'daki Ömerli Barajı'na su akmaya başlayacağını” söyledi.

6.08.2007Gündem
İstanbulun barajlarındaki doluluk oranı açıklandı: Yüzde 81,11

İstanbul'un barajlarındaki doluluk oranı açıklandı: Yüzde 81,11

İstanbul'a su sağlayan barajların seviyesi yüzde 81,11 olarak ölçüldü. Barajlardaki toplam su miktarı 704,62 milyon metreküp oldu.

26.04.2021Gündem
7’nci kez taşınıyor... Yeni yerleşim yeri böyle görüntülendi

7’nci kez taşınıyor... Yeni yerleşim yeri böyle görüntülendi

Yusufeli Barajı nedeniyle sular altında kalacak ilçede taşınma hazırlıkları devam ediyor. Yusufeli Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, yeni yerleşim yerine taşınma süreci ise yazın başlayacağını duyurdu.

22.04.2021Ekonomi
İstanbul için güzel haber Barajların doluluk oranı yüzde 80.79

İstanbul için güzel haber! Barajların doluluk oranı yüzde 80.79

İstanbul'a su sağlayan barajların seviyesi son yağışlarla birlikte yüzde 80,79'a yükseldi. Son iki haftada yaşanan artış yüzde 5 oldu.

19.04.2021Gündem
Tamamlandığında ikinci olacak... Dev projede sona geliniyor

Tamamlandığında ikinci olacak... Dev projede sona geliniyor

Türkiye sınırlarında 410 kilometrelik uzunluğa sahip Çoruh Nehri üzerinde yapımına devam edilen Yusufeli Barajı ve HES projesinde sona gelindi. Proje Türkiye’nin en yüksek ayaklı ikinci viyadüğü olacak.

16.04.2021Ekonomi
İstanbul barajlarındaki doluluk oranı açıklandı

İstanbul barajlarındaki doluluk oranı açıklandı

İstanbul'a su sağlayan barajların seviyesi son yağışlarla yüzde 80,14'e yükseldi.

12.04.2021Gündem
İstanbul bu ay bir çiçek bahçesi

İstanbul bu ay bir çiçek bahçesi!

Bahar geldi; görüntüsüyle, kokusuyla büyüleyen çeşit çeşit çiçek etrafımızı sarmaya başladı. İstanbul zaten çiçek cenneti, şehrin her köşesinde ayrı bir güzellik var... Biz de birlikte erguvanların, düğünçiçeklerinin, lalelerin arasında bir tura çıkalım.

11.04.2021Hürriyet Pazar
İstanbulun baraj doluluk oranlarında son durum İSKİ açıkladı

İstanbul'un baraj doluluk oranlarında son durum! İSKİ açıkladı

İstanbul'daki son yağışların ardından barajların doluluk oranları merak ediliyor. İSKİ'nin son verilerine göre İstanbul'a su sağlayan barajların seviyesi 78,51'e çıktı. İstanbul'un barajlarında son bir haftada yaşanan artış yüzde 5,05 oldu.

9.04.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Emekli generallerin merkezinde CHP var, bildiri buram buram darbe kokuyor

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Emekli generallerin merkezinde CHP var, bildiri buram buram darbe kokuyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM'deki Grup Toplantısı'nda konuştu. 104 emekli amiralin yayınladığı bildiriye tepki gösteren ve ''Buram buram darbe iması kokuyor'' diyen Erdoğan, ''Bu emekli generallerin merkezinde CHP'nin kendisi vardır'' dedi. CHP'nin darbe kokan bildiriyi aklamaya çalıştığını söyleyen Erdoğan, ''Emekli amiraller ne yazık ki talimatı kendi başkomutanları Kılıçdaroğlu’ndan alıyorlar. Zaten orada onun imzası var, imzayı atan o. Önce onun temizlenmesi lazım. Temizlenmedikten sonra kendisini kurtaramaz'' diye konuştu. ''Kılıçdaroğlu dün hızını alamayıp işi salgınla mücadelede en önemli referans kaynağı olan Bilim Kurulu'na saldırmaya kadar vardırdı'' ifadelerini kullanan Erdoğan, ''Sağlık Bakanımızın atılacak tırnağı olsan ne ala? Değilsin... O kadar zavallısın.. '' diye konuştu.

7.04.2021Gündem
İSKİ, İstanbul barajlarındaki son durumu açıkladı

İSKİ, İstanbul barajlarındaki son durumu açıkladı

İstanbul'a su sağlayan barajların seviyesi son yağışlarla yüzde 75,88'e yükseldi. Barajlarda 2021 yılı içerisinde ölçülen yağış miktarı 389,77 metreküp oldu.

6.04.2021Gündem
İSKİ açıkladı İşte İstanbul barajlarındaki son durum...

İSKİ açıkladı! İşte İstanbul barajlarındaki son durum...

İstanbul'a su sağlayan barajların seviyesi son yağışlarla birlikte yüzde 74,70'e yükseldi. Barajlardaki toplam su miktarı 648,94 milyon metreküp oldu. Su oranı yağışlarla birlikte son bir yılın ortalamasının üzerinde seyrediyor.

5.04.2021Gündem
Başkentte 120 günlük su kaldı Su kıtlığı çok yakın...

Başkent'te 120 günlük su kaldı! 'Su kıtlığı' çok yakın...

İstanbul barajlarındaki doluluk oranı son günlerdeki yağmurlarla istikrarlı bir şekilde artmaya devam ederken, bu sefer Ankara'daki barajlar alarm vermeye başladı. Şehrin 120 günlük suyu kaldı. Peki ne yapmak lazım? Ankaralılar endişelenmeli mi, alternatif planlar neler, önümüzdeki süreçte yağışlar bekleniyor mu? Konunun uzmanlar hurriyet.com.tr'ye anlattı...

31.03.2021Gündem
Son dakika... Bakan Pakdemirliden önemli açıklamalar

Son dakika... Bakan Pakdemirli'den önemli açıklamalar

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Anadolu Ajansı Editör Masası'nda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Pakdemirli "Baraj doluluk oranı Ankara'da yüzde 12, İstanbul'da yüzde 72, İzmir'de de yüzde 76 civarında" dedi.

31.03.2021Ekonomi
Adanada şaşırtan görüntü Yasak dinlemediler

Adana'da şaşırtan görüntü! Yasak dinlemediler

Kontrollü normalleşme dönemi ile Adana'da kısıtlamaların esnetilmesiyle birlikte güneşli havayı fırsat bilenler açık alanlara akın etti. Mangal yakmanın yasak olduğu mesire alanının açığındaki bir tekne üzerinde ise 3 arkadaş mangal yaktı. Boş yer kapmak için birbirleriyle yarışan vatandaşların otomobillerinden yüksek seste müzik açıp oyunlar oynaması dikkat çekti.

29.03.2021Gündem
Türkiye ile Letonya 7. kez karşılaşacak

Türkiye ile Letonya 7. kez karşılaşacak

A Milli Futbol Takımı, 2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri G Grubu üçüncü maçında yarın karşılaşacağı Letonya ile tarihte 7. kez rakip olacak.

29.03.2021Futbol
Yağışlar sonrası İstanbulda barajlarda son durum

Yağışlar sonrası İstanbul'da barajlarda son durum

İstanbul'da 8 Ocak'ta doluluk oranı yüzde 19,16'ya kadar inen barajlar son yağışlarla birlikte yüzde 71,96'ya yükseldi. İstanbul'a su sağlayan Melen ve Yeşilçay regülatörlerinden 1 Ocak'tan bugüne kadar 202,46 milyon metreküp su alındı.

29.03.2021Gündem
Ankaranın merakla beklediği açıklama İşte barajlardaki son durum

Ankara'nın merakla beklediği açıklama! İşte barajlardaki son durum

Ankara'da içme ve kullanma suyu sağlayan barajlarda kente 120 gün yetecek su bulunuyor. Son dönemdeki yağışlar, barajlara 10 günlük su bıraktı.

27.03.2021Gündem

Yazar Sonuçları

İmamoğlu’na soruşturma yanlışı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu mağduriyetten beslenen, polemiklerle gündemde kalmayı seven bir politikacı. AK Parti’nin İstanbul seçimlerinde yaptığı yanlışlar İmamoğlu’nun kazanmasını sağladı. İmamoğlu 2 yıllık belediye başkanlığı süresince başarılı bir icraat ortaya koyamadı. İcraatla değil, polemiklerle anılan bir başkan olma yolunda. O nedenle de başarı grafiği aşağıya doğru iniyor.

6.05.2021

‘Muameleci’ yeniden seçildi

CHP’nin İstanbul’da iktidar olduğu ilçe belediyelerinde yapılan ihtisas komisyonu seçimleri CHP Parti tüzüğüne göre “kapalı oy açık tasnif” şeklindedir.

14.04.2021