EKSTRA
MENÜ

Siemens

Siemens ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Siemens haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.790 Siemens haberi bulunmuştur.

Siemens Haberleri

Siemens BioNTech işbirliği büyüyor

Siemens BioNTech işbirliği büyüyor

Almanya’nın sanayi devi Siemens ile koronavirüse karşı aşı geliştiren BioNTech ilaç şirketinin Singapur’da ortaklaşa yeni bir aşı üretim merkezi kuracağı açıklandı.

24.06.2021Avrupa
‘Türkler hiçbir yere gitmiyor ve gitmeyecek’

‘Türkler hiçbir yere gitmiyor ve gitmeyecek’

13 Haziran 2001’de ırkçı terör örgütü NSU tarafından katledilen terzi Abdürrahim Özüdoğru, Sağcı Aşırılığa Karşı İttifak ile Nürnberg Belediyesi’nin birlikte düzenlediği törenle öldürüldüğü yerde anıldı. Tören boyuncu geniş güvenlik önlemi alan polis, alana giriş ve çıkışları durdurdu.

14.06.2021Avrupa
Uniswap Nedir Ve Ne Zaman Çıktı Unı Ne Demek Kripto Para Uniswap Coin Nasıl Alınır

Uniswap Nedir Ve Ne Zaman Çıktı? Unı Ne Demek? Kripto Para Uniswap Coin Nasıl Alınır?

Uniswap ile ilgili birçok kişi araştırma yapmaktadır. Dünya'da ki en güvenilir kripto paralar arasında yer alan Uniswap para transferlerinde de kullanılan bir kripto paradır. Ülkemizde de en çok yatırım yapılan kripto paralar arasında Uniswap gelmektedir. Peki uniswap nedir? Uniswap ne zaman çıktı? Uniswap kripto parasını nasıl satın alabiliriz? İşte uniswap kripto parası ile ilgili tüm detaylar.

7.06.2021Ekonomi
İnsan kaynakları yöneticileri CHRO Summit’te buluştu

İnsan kaynakları yöneticileri CHRO Summit’te buluştu

İş dünyasının önde gelen yöneticileri, Fortune Türkiye & DataExpert iş birliği ve BMI organizasyonuyla düzenlenen CHRO Summit 2021’de bir araya geldi. RESHAPE temasıyla düzenlenen zirvede pandeminin etkisiyle ortaya çıkan yeni düzende çalışma hayatının geçireceği dönüşüm ve şirketlerin bu dönüşüme nasıl ayak uyduracağı gibi konular ele alındı.

3.06.2021Ekonomi
Contemporary İstanbul’da Türkiye çağdaş sanatının baharı

Contemporary İstanbul’da Türkiye çağdaş sanatının baharı

Pandemi nedeniyle geçen yıl aralık ayında sadece çevrimiçi gerçekleştirilebilen Contemporary İstanbul’un 15’incisi, nihayet 1-6 Haziran tarihinde Lütfi Kırdar’da fiziki olarak izleyicilerle buluşacak. Bu yıl sadece Türkiye’den sanat galerisi ve kurumlarının katılacağı fuarda 26 galeride 160 sanatçının yaklaşık 500 eseri sergilenecek.

28.05.2021Kitap Sanat
Algoritmalar ve Bitkiler isimli sergisi çevrim içi devam ediyor

'Algoritmalar ve Bitkiler' isimli sergisi çevrim içi devam ediyor

Siemens Healthineers Türkiye Genel Müdürü Enis Sonemel, "Görüntüleme cihazlarımız aracılığıyla her gün Türkiye'nin dört bir yanında binlerce insanın yaşamına dokunuyor, hayatlarına olumlu bir katkıda bulunmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz." dedi.

26.05.2021Keyif
Oem Nedir Oem Ürün Ne Demek Oem Ürün Alınır Mı

Oem Nedir? Oem Ürün Ne Demek? Oem Ürün Alınır Mı

OEM İngilizce olan teknik bir kelimenin kısaltması olarak kullanılmaktadır. OEM, Original Equipment Manufacturer kelimesinin kısaltması olarak kullanılır. Bu kısaltma tüm dünyada daha kolay kullanılması için seçilmiştir. Tüm bilgisayar ürünleri kutulu bir şekilde satılmaktadır. Bu ürünlere de aynı şekilde kutulu ürün denmektedir. Buna karşıt olarak da toplu halde parça alımı yapan sistemler kutulanmamaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.05.2021Teknoloji
Siemens Türkiyeden enerji verimliliği için iş birliği

Siemens Türkiye'den enerji verimliliği için iş birliği

Türkiye deri sektörünün önde gelen üreticilerinden Sepiciler Deri ve Siemens Türkiye arasında Enerji Performans Sözleşmesi imzalanırken, hayata geçirilecek Enerji Verimliliği Projesi ile Sepiciler’in elektrikten yüzde 17,2, doğalgazdan ise yüzde 27,3 oranında tasarruf etmesi öngörülüyor.

4.05.2021Enerji
Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CHRO’su belli oldu

Türkiye’nin ‘En Etkin 50 CHRO’su belli oldu

İK fonksiyonunun fark yaratan rolüne ve önemine dikkat çekmek amacıyla hazırlanan Fortune Türkiye “En Etkin 50 CHRO” araştırması sonucunda belirlenen liste, DataExpert iş birliğiyle yürütüldü. Listeye göre Türkiye’nin en büyük şirketlerinin İK koltuğunda oturan yöneticilerinin yüzde 68’i kadınlardan oluşuyor. Listeye Demirören Medya İnsan Kaynakları Grup Başkanı Elif Karacaoğlu da girdi.

4.05.2021Ekonomi
Türkiyenin En Etkin 50 İnsan Kaynakları Yöneticisi belli oldu

Türkiye'nin "En Etkin 50 İnsan Kaynakları Yöneticisi" belli oldu

DataExpert iş birliğiyle yürütülen araştırma kapsamında belirlenen "Fortune Türkiye En Etkin 50 İnsan Kaynakları Yöneticisi (CHRO) 2021" belli oldu. Demirören Medya İnsan Kaynakları Grup Başkanı Elif Karacaoğlu da listeye girdi.

3.05.2021Ekonomi
Algoritmaları ve bitkileri buluşturan sergi

Algoritmaları ve bitkileri buluşturan sergi

Siemens Healthineers, yeni bir sergi düzenliyor. Bitkileri bambaşka bir bakış açısıyla ele alan Algoritmalar ve Bitkiler sergisi, 28 Nisan’da gerçekleşen açılışla cekimgucu.siemens-healthineers.com adresinden izlenebiliyor.

28.04.2021Teknoloji
SRT dosyası nedir ve nasıl açılır SRT dosyası açma işlemi ve program önerisi

SRT dosyası nedir ve nasıl açılır? SRT dosyası açma işlemi ve program önerisi

Bazı dosyalar bilgisayarınızda açılmayabilir. Bu dosyaların içeriğini görebilmek için kimi programlara ihtiyacınız vardır. STR uzantılı dosyalarda bunlardan bir tanesidir. İşte, tüm detaylar.

23.04.2021Teknoloji
Buzdolabının ‘Rolls Royce’u Çerkezköy’de üretiliyor

Buzdolabının ‘Rolls Royce’u Çerkezköy’de üretiliyor

Dünya genelinde 38 fabrikası bulunan beyaz eşya üreticisi BSH Grup, Çerkezköy fabrikasında ‘buzdolabının Rolls Royce’unu’ üretiyor. Tüketicilerin lego gibi istediği parçaları birleştirdiği bu üründe her bir cihazın fiyatı 5 bin ile 20 bin Euro arasında değişiyor. Sadece Türkiye fabrikasında üretilen ve yüzde 95’i ihraç edilen gardırop tip buzdolabı için Avrupa ve Amerika’da alıcılar sırada bekliyor.

30.03.2021Ekonomi
Siemens Türkiye’nin odağında geleceği şekillendiren kadınlar var

Siemens Türkiye’nin odağında geleceği şekillendiren kadınlar var

Siemens Türkiye, “Geleceği Şekillendiren Kadınlar” Projesi ile genç kadın mühendisleri geleceğe hazırlıyor. Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile iş birliği içinde mühendislik eğitimi alan kadın öğrencilere mentorluk ve burs desteği sağlayan şirket, kadın istihdamının artırılmasına ve liderlik rollerinde yer almalarına da katkı sağlıyor. Kadın mühendis oranı yüzde 33 olan Siemens Türkiye’de kadın yönetici oranı yüzde 26, Ar-Ge alanında kadın yönetici oranı ise yüzde 32,6 düzeyinde bulunuyor.

8.03.2021Ekonomi
Siemens Nürnberg’de 265 kişiyi işten çıkardı

Siemens Nürnberg’de 265 kişiyi işten çıkardı

Nürnberg’de Siemens’in Vogelweiher sokağındaki fabrikası için firma ve iş konseyi bir sosyal plan üzerinde anlaştı.

3.03.2021Avrupa
Siemens Gamesa’nın dünyadaki altıncı Ar-Ge merkezi Türkiye’de kuruldu

Siemens Gamesa’nın dünyadaki altıncı Ar-Ge merkezi Türkiye’de kuruldu

Siemens Gamesa, İzmir’de Türkiye’nin ilk ve tek rüzgar türbini Ar-Ge merkezini kurdu. Şirketin dünyadaki 6 Ar-Ge merkezinden biri olan İzmir Ar-Ge Ofisi, geliştirdiği yeni teknolojileri hem Türkiye pazarına sunacak hem de buradan teknoloji ihraç edecek.

3.03.2021Teknoloji
Siemensin ürettiği YHT setlerinin sonuncusu da Türkiyeye ulaştı

Siemens'in ürettiği YHT setlerinin sonuncusu da Türkiye'ye ulaştı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Setler, 1213 kilometrelik yüksek hızlı demir yolu hattı ile yeni inşa edilen ve işletmeye açılacak hatlarda kullanılacak" dedi.

18.02.2021Ekonomi
BOTAŞ personel alımı için son günler 268 personel alımı gerçekleştirecek

BOTAŞ personel alımı için son günler! 268 personel alımı gerçekleştirecek

BOTAŞ personel alımı için süreç devam ediyor. 29 Ocak Cuma gününe kadar müracaatların kabul edileceğini duyuran BOTAŞ, İŞKUR aracılığıyla personel alımı için işlemlerini sürdürecek. Toplam 268 personel alımı gerçekleştirecek olan BOTAŞ, bu alımlar için gerekli olan kriterleri de yayımladığı tablo aracılığıyla duyurdu. Peki, BOTAŞ personel alımı başvurusu ne zaman sona erecek? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

28.01.2021Gündem
‘İş’te Eşit Kadın’ sertifikasını alan ilk Türk teknoloji şirketi olduk

‘İş’te Eşit Kadın’ sertifikasını alan ilk Türk teknoloji şirketi olduk

Related Digital CEO’su Sedat Kılıç: “Fırsat eşitliğine yönelik benimsediğimiz uygulamalarımız, İngiliz bağımsız denetim firması Intertek tarafından yapılan denetimlerle de taçlandırıldı. Related Digital olarak; Intertek’in yaptığı ilk denetim sonucunda Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından verilen ‘İş’te Eşit Kadın’ sertifikasyonunu almaya hak kazandık. Bu kapsamda da söz konusu sertifikayı alan ilk Türk teknoloji şirketi olduk.”

25.01.2021Ekonomi
BOTAŞ 268 personel alımı yapacak İŞKUR üzerinden 2021 BOTAŞ personel alımı başvuru detayları

BOTAŞ 268 personel alımı yapacak! İŞKUR üzerinden 2021 BOTAŞ personel alımı başvuru detayları

BOTAŞ personel alımı ile kadrosunu genişletmeye hazırlanıyor. Çoğunluğu mühendis ve teknisyen olmak üzere toplam 268 personel alımı gerçekleştirecek olan BOTAŞ, bu alımlar için gerekli olan kriterleri de açıkladı. Peki, BOTAŞ 268 personel alımı başvuru şartları neler olacak ve başvurular nerelere yapılacak? İşte, o konu hakkında merak edilen detaylar

25.01.2021Gündem
Uzaktan çalışma eşitsizlik konusunda neleri gösteriyor

Uzaktan çalışma eşitsizlik konusunda neleri gösteriyor?

Chicago Üniversitesi Mart ortasında koronavirüs pandemisi nedeniyle kapılarını kapadığında öğrencilere uzaktan eğitim verilmeye başlandı.

31.12.2020Tekno
Yıl sonunda vergi avantajını kaçırmayın

Yıl sonunda vergi avantajını kaçırmayın

İyisiyle kötüsüyle bir yılı daha geride bırakmak üzereyiz. Ve her yıl olduğu gibi bu yıl yine vergi beyanı geldi kapıya çattı. Bugünkü yazımızda, vergiden tasarruf etmek için sizlere tüyolar vereceğiz. Bu püf noktaları dikkate alan okurlarımız bazı vergi avantajlarından yararlanabilirler.

28.11.2020Avrupa
LNG zengini Katar’ın yurt dışı yatırımları hız kesmiyor

LNG zengini Katar’ın yurt dışı yatırımları hız kesmiyor

Körfez ülkesi Katar, ülkenin petrol ve doğalgaz gelirlerini yönetmek amacıyla kurduğu Katar Yatırım Otoritesi aracılığıyla yurt dışında 400 milyar doları aşkın yatırım gerçekleştirdi.

27.11.2020Ekonomi
Siemensten çalışanlarına koronavirüs primi

Siemens'ten çalışanlarına 'koronavirüs primi'

Alman teknoloji şirketi Siemens, dünya genelinde 235 bin çalışanına toplamda 200 milyon avro "Özel Korona Primi" ödeyeceğini duyurdu.

3.11.2020Teknoloji
Son dakika... Dev şirketten flaş karar Üretimini Yunanistandan Türkiyeye taşıyor

Son dakika... Dev şirketten flaş karar! Üretimini Yunanistan'dan Türkiye'ye taşıyor

Yunanistan'da faaliyet gösteren Bosch Siemens Hausegerate (BSH) - Pitsos'un üretim operasyonlarını Türkiye'ye taşıyacağı bildirildi.

15.10.2020Ekonomi
Dijital dönüşüm için işbirliklerini kuvvetlendirecekler

Dijital dönüşüm için işbirliklerini kuvvetlendirecekler

Vodafone, teknoloji dünyasında arz ve talebi buluşturan TÜSİAD Sanayide Dijital Dönüşüm Programı'na (TÜSİAD SD2) desteğini bu yıl da sürdürüyor. Üçüncü yılına giren TÜSİAD SD2 Programı, dijital dönüşümde arayışı olan teknoloji kullanıcısı şirketlere doğru çözüm ortağını bulma imkanı sunuyor.

16.09.2020Teknoloji
Son dakika haberler... Hürriyet yazarları yorumladı: Tarihi an... Bu daha başlangıç

Son dakika haberler... Hürriyet yazarları yorumladı: 'Tarihi an... Bu daha başlangıç'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, merakla beklenen müjdeyi açıkladı ve 'Türkiye, tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdi.' ifadelerini kullandı. Erdoğan'ın açıkladığı bu müjdeyi Hürriyet yazarları değerlendirdi.

21.08.2020Gündem
Araç sektörüne kadın eli

Araç sektörüne kadın eli

Ayşenur Kaya Yalçın, erkek egemen sektörde ilkleri yaptı; her türlü araç hizmeti veren online Malias’ı hayata geçirdi. Malias’tan saatlik sürücü hizmeti, oto yıkama, lastik değişimi, bakım, araç alım ve satış için destek hizmetleri alınabiliyor, Malias’ın “üzüm paketi” ise alkol alan sürücülerin imdadına yetişiyor!

15.08.2020Ekonomi
Siemens CEOsu Joe Kaeser: Hitler adresli ölüm tehdidi aldım

Siemens CEO'su Joe Kaeser: Hitler adresli ölüm tehdidi aldım

Almanya'nın elektronik devi Siemens Yönetim Kurulu Başkanı Joe Kaeser, Nazi lideri Hitler adına açılmış bir mail adresinden ölüm tehdidi aldığını söyledi. Siemens CEO'su Joe Kaeser, aynı mail adresine yazdığı ilginç cevabı da açıkladı.

17.07.2020Dünya
Hitler hesabından gelen tehdide, ‘şeytan’lı cevap

Hitler hesabından gelen tehdide, ‘şeytan’lı cevap

388 bin çalışanıyla bir dünya devi olan Siemens’in CEO’su Joe Kaeser, şirketi 2013 yılından beri yönetiyor. Babası fabrika işçisi olan, kendisi de işe Siemens’te başlayan ve yönetim kurulu başkanlığına kadar tüm basamakları tırmanan Joe Kaeser, siyasi tavırlarıyla aşırı sağ ve neonazilerin uzun süredir hedefinde.

17.07.2020Avrupa
Ön yargılar kırıldı, evden çalışmaya devam

Ön yargılar kırıldı, evden çalışmaya devam!

Korona salgınıyla birlikte başlayan evde çalışma dönemini büyük şirketler sürdürme yönünde kararlar aldı. Almanya’nın önemli şirketlerinden Siemens de bugün yaptığı açıklamayla dünya genelinde 140 bin personelinin salgının sona ermesi durumunda da evden çalışmayı sürdüreceğini duyurdu.

16.07.2020Avrupa
Siemens Energy kömürle elektrik üretiminden çıkıyor

Siemens Energy kömürle elektrik üretiminden çıkıyor

Almanya merkezli enerji teknoloji şirketi Siemens’in CEO’su Joe Kaeser, yenilenebilir ve alternatif enerji kaynaklarının yanı sıra petrol ve kömür ile de elektrik enerjisi üreten Siemens Energy’nin, elektrikte kömür kullanımını aşamalı olarak bırakacağını açıkladı.

9.07.2020Avrupa
Teknolojinin Kadın Liderleri Türkiyenin geleceğine ışık tutuyor

Teknolojinin Kadın Liderleri Türkiye'nin geleceğine ışık tutuyor

Microsoft’un Türkiye’de kadınların teknolojide daha fazla söz sahibi olması için her yıl düzenlediği Teknolojinin Kadın Liderleri yarışmasının 2020 kazananları belli oldu. Microsoft Teams üzerinden gerçekleşen aday sunumları ve jüri oylamaları sonucunda toplam 5 faklı kategoride yılın en iyi projeleri değerlendirildi.

29.06.2020Teknoloji
NSU kurbanı terzi Abdurrahim Özüdoğru anıldı

NSU kurbanı terzi Abdurrahim Özüdoğru anıldı

Türkiye’nin Nürnberg Başkonsolosluğu, ırkçı terör örgütü NSU tarafından 9 Haziran 2005’te Nürnberg’de katledilen dönerci İsmail Yaşar’ın ardından, 19 yıl önce, 13 Haziran 2001’de aynı kentte öldürülen terzi Abdürrahim Özüdoğru için anma töreni düzenledi.

14.06.2020Avrupa
Türkiyenin ilk cep uydusu fırlatılmak için gün sayıyor

Türkiye'nin ilk cep uydusu fırlatılmak için gün sayıyor

Türkiye'nin ilk cep uydusu Grizu-263A, 3 Mart 1992'de Zonguldak'ta meydana gelen grizu patlamasında yaşamını yitiren madencilerin isimleriyle yıl sonuna doğru uzay yolculuğuna çıkmak için gün sayıyor.

2.06.2020Teknoloji
YHT seferleri başladı

YHT seferleri başladı

Normalleşme sürecinde yüksek hızlı tren (YHT) seferleri başladı.

29.05.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Hızlı tren seferleri başladı... Yeni kurallar getirildi İşte tüm ayrıntılar

Son dakika haberi: Hızlı tren seferleri başladı... Yeni kurallar getirildi! İşte tüm ayrıntılar

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs tedbirleri kapsamında 28 Mart’ta ara verilen yüksek hızlı tren (YHT) seferleri bu sabah başladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, alınan önlemleri ve uygulanacak tedbirleri açıkladı. YHT seferlerine yeni kurallar da getirildi. İşte tüm ayrıntılar...

28.05.2020Ekonomi
Salgın riski skor tahtasında

Salgın riski skor tahtasında

Koronavirüsle yürütülen mücadelede teknolojik çözümler öne çıkıyor.

16.05.2020Ekonomi
IBM yapay zekanın geleceğini şekillendiren kadın liderleri açıkladı

IBM yapay zekanın geleceğini şekillendiren kadın liderleri açıkladı

Dünya çapında gerçekleştirdiği yeni bir anketle yapay zeka alanında çeşitliliğin avantajlarını ortaya koyan IBM, 12 ülkeden 35 uzmanı onurlandırdı. Anket sonuçlarına göre cinsiyet ayrımcılığının önüne geçmek için kat edilmesi gereken daha çok yol var.

15.05.2020Teknoloji
BSH, sağlık çalışanları için yüz siperi üretiyor

BSH, sağlık çalışanları için yüz siperi üretiyor

BSH Türkiye, sağlık çalışanlarına ulaştırmak üzere yüz siperi üretimine başladı. BSH Grubu’nun dünya çapındaki en büyük üretim merkezi ve en önemli üç Ar-Ge merkezinden birinin yer aldığı Çerkezköy Üretim Tesisleri’nde günde 5.000 adet yüz siperi üretiliyor.

15.05.2020Teknoloji
Koronavirüse karşı bağışıklığın gücünü ölçen test kiti geliştirildi

Koronavirüse karşı bağışıklığın gücünü ölçen test kiti geliştirildi

Koronavirüse karşı bağışıklık sisteminin gücünü ölçen ‘Covıd-19 total antikor’ isimli test kiti geliştirildi. Yeni test kitinin üretimine bu ay başlanması planlanırken, kısa sürede ayda 25 milyon adet üretilmesi hedefleniyor. Test kitiyle ölçüm kandan yapılıyor ve 10 dakikada sonuç veriyor.

4.05.2020Sağlık
Erlangen Belediye Başkanı’ndan ramazan mesajı

Erlangen Belediye Başkanı’ndan ramazan mesajı

SPD’li Erlangen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Florian Janik, Türk STK başkanlarına özel mektup göndererek kriz sürecindeki katkılarından dolayı teşekkür ederek huzurlu bir ramazan ayı temennisinde bulundu

24.04.2020Avrupa
Rolls-Royce da solunum cihazı üretmeye karar verdi

Rolls-Royce da solunum cihazı üretmeye karar verdi

Rolls-Royce, Birleşik Krallık'taki solunum cihazı tedarikinin artırılmasına katkıda bulunmak için, solunum cihazı tasarım seçeneklerinin üretimini araştıran ve yoğun çalışmalar yürüten VentilatorChallengeUK Konsorsiyumu'nun bir üyesi konumunda bulunuyor.

1.04.2020Teknoloji
‘Sultans of Türkiye’ yeni robotuyla ilk ödülünü aldı

‘Sultans of Türkiye’ yeni robotuyla ilk ödülünü aldı

FRC yarışmasının Türkiye ayağı 5-8 Mart’ta İstanbul’da yapıldı. Yaklaşık 50 takımın yarıştığı organizasyonda, Darüşşafaka Lisesi’nin robot kulübü ‘Sultans of Türkiye’, ‘Otonom’ ödülüne değer görüldü.

9.03.2020Eğitim
Sultans of Türkiye yeni robotuyla yarışmaya hazır

'Sultans of Türkiye' yeni robotuyla yarışmaya hazır

Uluslararası FIRST Robotics Competition (FRC) yarışmasının Türkiye ayağı 5-8 Mart tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak. Yaklaşık 50 lisenin kıyasıya yarışacağı organizasyonda seçilecek 6 takım Türkiye’yi ABD Houston’da yapılacak finallerde temsil edecek. Geçen yıl ABD’de yapılan organizasyonda ‘İlham Veren Mühendislik Ödülü’nü alan ve Siemens’in desteklediği Darüşşafaka Lisesi’nin robot kulübü “Sultans of Türkiye” ise yeni robotlarıyla organizasyona katılacak.

5.03.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Görsel dünyada gezintiler

Pandemi nedeniyle geçen yıl aralık ayında çevrimiçi gerçekleştirilen sergi Contemporary İstanbul’un 15’inci edisyonu 1–6 Haziran tarihleri arasında Lütfi Kırdar’da fiziki olarak izleyicileri kabul ediyor.

1.06.2021

Bu yaz İstanbul mekanları Bodrum’da

Azur’un, Paper Moon’un ve Sunset’in suşi kısmının Bodrum’a ineceğini daha önce yazmıştım.

21.03.2021

İstanbul Müzik Festivali başlıyor

48. İstanbul Müzik Festivali, 18 Eylül–5 Ekim arasında dijital programıyla bütün Türkiye’ye ulaşacak.

17.09.2020

Seçim değil geçime odaklanalım

 TÜRKİYE üst üste seçimler, referandumlar yaptı.

21.06.2020