EKSTRA
MENÜ

Sdü

Sdü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sdü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 344 Sdü haberi bulunmuştur.

Sdü Haberleri

Dünya şampiyonu Beytullah Eroğlu: Biz üçüncü tür insan değiliz

Dünya şampiyonu Beytullah Eroğlu: Biz üçüncü tür insan değiliz

Türkiye'nin ilk Paralimpik Avrupa Yüzme Şampiyonu Sümeyye Boyacı ve Dünya Şampiyonu Beytullah Eroğlu, Süleyman Demirel Üniversitesi'ne (SDÜ) konuk oldu. Başarı hikâyesini anlatan Beytullah Eroğlu, "Ailem beni 'Allah tarafından verilmiş bir hediye' olarak gördü ve bu şekilde hayata hazırladı. Allah, canlıları iki tür olarak yarattı. Ancak insanoğlu, bizlere niçin üçüncü bir türmüşüz gibi davranıyor? Biz üçüncü tür insan değiliz. Biz insanız" dedi.

4.10.2019Diğer
Milli yüzücüler üniversitelilerle buluştu

Milli yüzücüler üniversitelilerle buluştu

‘Engelimi Değil, Yeteneğimi Gör, Bir Kulvar da Bana Ayır’ projesi kapsamında, paralimpik milli yüzücüler Sümeyye Boyacı ve Beytullah Eroğlu, SDÜ öğrencileriyle bir araya geldi.

4.10.2019Eğitim
Üniversitelerden AYMnin hak ihlali kararına tepki

Üniversitelerden AYM'nin "hak ihlali" kararına tepki

Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü, Anayasa Mahkemesinin (AYM) "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" metnine imza atan 10 akademisyenle ilgili "hak ihlali" kararına tepki gösterdi. Düzce Üniversitesi yönetiminden de Anayasa Mahkemesi’nin ‘hak ihlali’ kararıyla ilgili yapılan açıklamada, “Akademik bağımsızlıktan, bilimsellikten ve ifade özgürlüğünden uzak, bu tür barış istismarlarına her zaman karşı olduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz” denildi.

2.08.2019Gündem
Türkiyenin sucul canlıları bu müzede incelenecek

Türkiye'nin 'sucul canlıları' bu müzede incelenecek

SDÜ'de kurulan "Türkiye Sucul Canlılar Müzesi"nde ülke genelindeki havzalardan çıkarılan sucul canlılar incelenerek kayıt altına alınacak.

7.05.2019Teknoloji
Çiftçi ailenin üniversite kurdu kızı

Çiftçi ailenin 'üniversite kurdu' kızı

Malatyalı çiftçi bir ailenin kızı 33 yaşındaki Gülhan Küçükkatrancı, infaz koruma memuru olarak atandıktan sonra okuma azmini hiç kaybetmeyerek iki üniversite bitirdi, yüksek lisans yaptı.

29.04.2019Kampüs
Müzede bindiği yanlış asansör tarihi aydınlattı

Müzede bindiği yanlış asansör tarihi aydınlattı

İngiltere’nin başkenti Londra’da Victoria and Albert Müzesi’nde yanlış bindiği asansörle tarihi çinilerin bulunduğu depoya inen öğretim görevlisi Hayal Güleç, buradaki 44 eserin, Türkiye’deki tarihi yapılardan götürüldüğünü arşiv belgeleriyle tespit etti.

21.01.2019Dünya
Alanya’da 7 bin yıllık toplu mezar bulundu

Alanya’da 7 bin yıllık toplu mezar bulundu!

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Fen Edebiyat Fakültesi (FEF) Antropoloji Bölümü tarafından, Antalya'nın Alanya ilçesi Kadıini Mağarası'nda yapılan çalışmalarda 100'ü aşkın bireye ait iskelet kalıntısı bulundu.

21.11.2018Gündem
TÜBİTAK destekli ‘Siber Güvenlik’ eğitim projesi

TÜBİTAK destekli ‘Siber Güvenlik’ eğitim projesi

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) tarafından TÜBİTAK Doğa ve Bilim Okulları-4004 Programı kapsamında ‘Bir Siber Güvenlik Macerası’ projesi başlatıldı. Projeyle 10 okulun 9, 10 ve 11’inci sınıflarından 40 öğrenciye 15 gün boyunca interaktif siber güvenlik eğitimi verilecek.

17.08.2018Eğitim
Öğrenciler ‘The Godfather’ repliğini Süleyman Demirel’e uyarladı

Öğrenciler ‘The Godfather’ repliğini Süleyman Demirel’e uyarladı 

SDÜ bu yıl ilk kez düzenlenen tasarım ve girişimci fikirler yarışmasında birinci seçilen ‘The Godfather’ isimli filmin repliği, üniversitenin isim ‘baba’sı Süleyman Demirel tasarımında hayat buldu. ‘İlham veren üniversite’ sloganlı SDÜ’nün, öğrenci odaklı çalışmalarıyla öne çıkan SDÜKKAN’da satışa sunulan tasarımın da aralarında bulunduğu birçok ürün, yine part time çalışan öğrenciler tarafından satılıyor.

1.06.2018Eğitim
4 üniversiteye rektör görevlendirmesi

4 üniversiteye rektör görevlendirmesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayladığı kanuna göre kurulması planlanan yeni üniversitelerden ASBÜ, IUBÜ, ETÜ ve Samsun Üniversitesi rektörlüğüne vekaleten görevlendirme yapıldı.

23.05.2018Eğitim
Yağmur altında mezuniyet

Yağmur altında mezuniyet

Isparta’da Süleyman Demirel Üniversitesinden (SDÜ) bu yıl mezun olan 14 bin 605 öğrenci için düzenlenen mezuniyet töreni sırasında aniden bastıran sağanak yağışa rağmen, tören erteleme yapılmadan hızlı şekilde tamamlandı. Törenin tamamlanmasının ardından etkisini artıran rüzgar ve yağmur, sağanak yağış ve fırtınaya neden olurken, tören alanında kısa süre sonra kimse kalmadı.

11.05.2018Eğitim
Süleyman Demirel Üniversitesi 93 (4/B) sözleşmeli personel alacak

Süleyman Demirel Üniversitesi 93 (4/B) sözleşmeli personel alacak

Süleyman Demirel Üniversitesi'den yapılan açıklamaya göre, Üniversitemiz, Hastanesi Başmüdürlüğünde istihdam edilmek ve giderleri özel bütçeden karşılanmak üzere; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararına ekli 28.06.2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar”da yer alan ek 2 nci maddesinin (b) fıkrasına göre 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara sözleşmeli personel alınacaktır.

7.05.2018Gündem
Andoidde Exchange E-Posta nasıl kurulur

Andoid'de Exchange E-Posta nasıl kurulur?

Bir Android kullanıcısı olarak Exchange E-Posta hesabı kurmak istiyorsunuz. Peki, Android'de Exchange E-Posta nasıl kurulacak? İşte detaylar...

15.03.2018Teknoloji
SDÜ projesine TÜBİTAK desteği

SDÜ projesine TÜBİTAK desteği

SDÜ öğretim üyelerinin hazırladığı ‘Atmosferik Basınç Plazmanın Meme Kanseri Üzerine Etkilerinin İncelenmesi’ projesi TÜBİTAK tarafından destek kapsamına alındı.

6.03.2018Eğitim
Hastanede pembe kod olayı... Bebek kurtarıldı

Hastanede 'pembe kod' olayı... Bebek kurtarıldı

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde bebek kaçırma olayının, güvenlik görevlilerinin dikkati sayesinde önlendiği ve bebeğin ailesine teslim edildiği bildirildi. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Yıldırım, pembe kod (çocuk kaçırma) vakasına anında güvenlik görevlilerinin hastanenin bütün kapılarını kapattırıp kişinin binadan uzaklaşmasını önlediğini açıkladı.

2.02.2018Gündem
Üniversiteli 900 ‘kaşif’ Batı Akdeniz’i keşfediyor

Üniversiteli 900 ‘kaşif’ Batı Akdeniz’i keşfediyor

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) öğrencilere yönelik başlattığı "Keşif Isparta" projesinin son rotasını Burdur'un Ağlasun ilçesinde yer alan ve aynı zamanda "UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi"nde bulunan Sagalassos Antik Kenti'ne gerçekleştirdi. Nisan 2017'de başlayan "Keşif Isparta" kapsamında toplamda 15 rotada 10 gezi düzenlenerek 2 bin kilometre yol kat edildi. SDÜ'lü 900 genç kaşif, Batı Akdeniz Bölgesi'nin doğal ve tarihi değerlerini keşfetti.

30.11.2017Eğitim