MENÜ

Schneider Electric

Schneider Electric ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Schneider Electric haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 128 Schneider Electric haberi bulunmuştur.

Schneider Electric Haberleri

Schneider Electric, Arena Bilgisayar ile distribütörlük anlaşması imzaladı

Schneider Electric, Arena Bilgisayar ile distribütörlük anlaşması imzaladı

Schneider Electric'in 2007'de bünyesine kattığı markası APC, Türkiye'deki faaliyetleri kapsamında önde gelen teknoloji ürünleri tedarikçi ve tedarik zinciri yönetimi sağlayıcılarından Arena Bilgisayar ile distribütörlük anlaşması imzaladı.

19.03.2020Teknoloji
Akıllı binaların teknolojik evrimi, siber risklere yeni alanlar açtı

Akıllı binaların teknolojik evrimi, siber risklere yeni alanlar açtı

Schneider Electric, Nesnelerin İnterneti tabanlı cihazlar ve bulut hizmetleriyle birlikte akıllı binalara yönelik siber saldırı tehditlerinin de arttığını ve çözümün uçtan uca bağlantılı bir sistem mimarisi yaratmakla mümkün olduğunu açıkladı.

13.03.2020Teknoloji
Schneider Electric, Siber Güvenlik Teknoloji Anlaşması’nı İmzaladı

Schneider Electric, Siber Güvenlik Teknoloji Anlaşması’nı İmzaladı

Schneider Electric, giderek daha da dijital hale gelen bir dünyada online platformların güvenliğini, istikrarını ve esnekliğini güçlendirmek üzere dünyanın en büyük ortaklığı olan Siber Güvenlik Teknoloji Anlaşması’nı imzalayan kurumlar arasına katıldı.

10.03.2020Teknoloji
Schneider Electric, Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksinde yer aldı

Schneider Electric, Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi'nde yer aldı

Schneider Electric, cinsiyet eşitliği ve her yerde, herkes için eşit fırsatlar sunma konusundaki kararlılığı ile Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi'ne (GEI) girdi.

18.02.2020Teknoloji
Yeni nesil çözümler ile sanayide dijital ve akıllı dönüşüm

Yeni nesil çözümler ile sanayide dijital ve akıllı dönüşüm

Schneider Electric, 3. Akıllı Fabrikalar ve Proses Yönetimi Konferansı’nda küresel bilgileri sektör temsilcilerine sundu. Konferansta Schneider Electric Son Kullanıcı & Sistem Entegratörü Kanal Müdürü Naci Yurdakul, “Sanayide Dijital Dönüşüm ve EcoStruxure” adlı bir sunum gerçekleştirdi.

14.02.2020Teknoloji
Schneider Electric geleceğin çözümlerini Eskişehirde tartıştı

Schneider Electric geleceğin çözümlerini Eskişehir'de tartıştı

Schneider Electric'ten yapılan açıklamaya göre, Schneider Electric Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Endüstri İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Esin Gül, Eskişehir Sanayi Odası öncülüğünde ve Digit4Anatolia’nın katkılarıyla düzenlenen Eskişehir Dijital Dönüşüm Zirvesi’nde konuşmacı olarak yer aldı ve sektör uzmanlarıyla yeni dijital çağda başarıyı getirecek çözümler hakkında bilgi verdi.

30.01.2020Teknoloji
Çakıroğlu: 4 yılda 640 projeyi devreye aldık

Çakıroğlu: 4 yılda 640 projeyi devreye aldık

Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, bu yıl 50’incisi düzenlenen Davos Zirvesi’nde iş dünyası liderlerine Koç Topluluğu’ndaki dijital dönüşümü anlattı.

24.01.2020Ekonomi
Şirketler arası espor turnuvası GGCorp nefes kesti

Şirketler arası espor turnuvası GGCorp nefes kesti

Bu sene ikincisi düzenlenen GGCorp esspor turnuvası nefes kesen karşılaşmalara sahne olurken dereceye giren PUBG ekiplerine madalya ve kupaları Schneider Electric APC Gaming ekibi tarafından verildi.

8.01.2020eSpor
Schneider Electric, yeni ürününü ortaya çıkardı

Schneider Electric, yeni ürününü ortaya çıkardı

Schneider Electric, iş sürekliliğini daha kolay hale getirmeyi amaçlayan dahili akü modüllerine sahip EasyUPS 3M 3 fazlı UPS ürününü sektöre sundu.

25.12.2019Teknoloji
Schneider Electric ile Scale Computing arasında iş birliği

Schneider Electric ile Scale Computing arasında iş birliği

Schneider Electric, Nesnelerin İnterneti (IoT) ile birlikte perakende sektöründe yaşanan zorluklara güvenilir ve kapsamlı bir çözüm sunmak üzere Scale Computing ile iş birliği gerçekleştirdi.

12.12.2019Teknoloji
Schneider Electricten Edge Bilişim Altyapısı için DCIM Hakkında Önemli Bilgiler

Schneider Electric'ten 'Edge Bilişim Altyapısı için DCIM Hakkında Önemli Bilgiler'

Schneider Electric’in bir rehber niteliğindeki “Edge Bilişim Altyapısı için DCIM Hakkında Önemli Bilgiler” adlı teknik makalesine göre; Edge veri merkezlerinin kurulduğu birçok lokasyonda IT personeli bulunmuyor. Edge için dayanıklılık hayati öneme sahip ve yönetim için genellikle uzman izleme servisi ile ortaklık gerekiyor.

9.12.2019Teknoloji
Lenovo ve Schneider Electricten akıllı çevreci üretim için iş birliği

Lenovo ve Schneider Electric'ten akıllı çevreci üretim için iş birliği

Lenovo ve Schneider Electric duyurdukları stratejik ortaklıkla üretim sektörüne yönelik akıllı çevreci üretim çözümleri geliştirecek. Lenovo’nun Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT) çözümü ile Schneider Electric’in EcoStruxure çözümünü bir araya getirecek yeni akıllı çevreci çözümleri, verimlilik yönetimine ve üretim kalitesine katkıda bulunacak.

24.11.2019Teknoloji
Schneider Electric, Endüstri 4.0 Zirvesinde deneyimlerini paylaştı

Schneider Electric, Endüstri 4.0 Zirvesi'nde deneyimlerini paylaştı

Schneider Electric, Endüstri 4.0 ve enerji verimliliği alanındaki deneyimlerini İstanbul'da düzenlenen Endüstri 4.0 Zirvesi'nde iş dünyasının liderleriyle paylaştı.

12.11.2019Teknoloji
Schneider Electric, İnovasyon Tırı ile Bursadaydı

Schneider Electric, İnovasyon Tır'ı ile Bursa'daydı

Schneider Electric'in "İnovasyon Yolda" adlı etkinlik serisi kapsamında yola çıkan "İnovasyon Tır'ı", Bursa Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) endüstrinin liderlerini bir araya getirdi.

19.10.2019Teknoloji
Şirketlerin dijital dönüşümünü Edge Bilişim mümkün kılacak

Şirketlerin dijital dönüşümünü 'Edge Bilişim' mümkün kılacak

Enerji yönetiminin ve otomasyonunun dijital dönüşümünde dünyanın önde gelen markalarından Schneider Electric, 19 - 20 Eylül'de Singapur'da düzenlenen “Edge'de Yaşam” Uluslararası Basın Etkinliği'nde Asya Pasifik, Afrika, Avrupa, Orta Doğu ve Güney Amerika'dan 50'den fazla basın mensubunu misafir etti. Etkinlikte, basın için Edge Bilişim hakkında bilgi alma ve dijitalleşmenin günümüzde veri merkezi ve Edge altyapıları için teknolojiyi nasıl yönlendirdiğini öğrenme fırsatı yaratmak amacıyla Schneider Electric uzmanları, sektör analistleri, müşteriler ve iş ortakları bir araya geldi. Schneider Electric'ten Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Bölgesi Secure Power Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Demirkol da panelde Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.

25.09.2019Teknoloji
20 milyar cihaz birbiriyle konuşacak, Dünya bu yükü nasıl kaldıracak

20 milyar cihaz birbiriyle konuşacak, Dünya bu yükü nasıl kaldıracak?

Türkiye'den 10 saat uçuş uzaklığında bulunan Singapur'da Schneider Electric, önemli bir etkinlik düzenledi. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte 2020 yılında 20 milyarı aşkın cihaz, Nesnelerin İnterneti adı altında birbirlerine bağlanacak. Yani cihazlar birbirleriyle konuşacak; hem de milyarlarcası... Gerçekten de müthiş bir büyüklük, müthiş bir rakam. Peki bunca cihazın ürettiği veri ne olacak? Dünya buna hazır mı? Altyapı büyük veriyi nasıl kaldırabilecek? Bu kapsamda Schneider Electric'ten Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Bölgesi Secure Power Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Demirkol, Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.

23.09.2019Teknoloji
‘Aile içi şiddeti çözen şirket başarılı olur’

‘Aile içi şiddeti çözen şirket başarılı olur’

SABANCI Üniversitesi, TÜSİAD ve Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) ortaklığıyla başlatılan ‘İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı Projesi’yle 5 yılda 150 bin çalışana ulaşıldı.

6.02.2019Ekonomi
Macrondan Sisiye milyar euroluk ziyaret

Macron'dan Sisi'ye "milyar euroluk" ziyaret

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un 27 Ocak'ta başlayan 3 günlük Mısır ziyareti, ekonomi alanında iş birliği ve ticari ilişkileri geliştirmeye odaklı oldu.

29.01.2019Ekonomi
Schneider Electricte önemli atama

Schneider Electric'te önemli atama

Schneider Electric Türkiye Strateji ve Dijital Dönüşüm Direktörlüğü görevine Gökhan İşbitiren atandı.

7.01.2019Teknoloji
Bilişim sistemleri 5 yılda yeni bir dönüşümden geçecek

'Bilişim sistemleri 5 yılda yeni bir dönüşümden geçecek'

Schneider Electric Türkiye ve Orta Asya Bölgesi IT İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Demirkol, yaptığı açıklamada, veri merkezlerinin kurumlar için stratejik bir varlık ve iş sürekliliğinin sağlanması açısından büyük bir önem taşıdığını ifade etti.

28.11.2018Teknoloji
Schneider Electricten iklim hareketinde 5 önemli çözüm yolu

Schneider Electric'ten iklim hareketinde 5 önemli çözüm yolu

Schneider Electric, iklim hareketine öncülük etmek için çözüm yaratacak 5 temel konuyu açıkladı.

27.11.2018Teknoloji
Innovation Summit Istanbul; iş dünyasının önemli isimlerini bir araya getirdi

Innovation Summit Istanbul; iş dünyasının önemli isimlerini bir araya getirdi

Schneider Electric’in Ekonomiyi Güçlendirmek ve Dijitalleştirmek amacıyla 11-12 Ekim tarihlerinde düzenlediği Innovation Summit Istanbul, kamu, STK’lar, endüstri ve iş dünyasının önemli isimlerini bir araya getirdi.

9.11.2018Teknoloji
Schneider Electric, Innovation Summit Istanbul ile Dijital Ekonomiye Enerji Kattı

Schneider Electric, Innovation Summit Istanbul ile Dijital Ekonomiye Enerji Kattı

Schneider Electric’in Ekonomiyi Güçlendirmek ve Dijitalleştirmek amacıyla 11-12 Ekim tarihlerinde düzenlediği Innovation Summit Istanbul, kamu, STK’lar, endüstri ve iş dünyasının önemli isimlerini bir araya getirdi. Hızla dijitalleşen dünyada daha güçlü bir ekonomi yaratmanın yollarını arayan uzmanlar, Schneider Electric’in yeni çözümleri ve öncü teknolojisiyle tanışma şansı yakaladı. Ortadoğu ve Afrika bölgesinde yılın ilk ve tek inovasyon buluşması olan Zirveye, Schneider Electric global ve yerel üst yönetimi, müşterileri, iş ortakları ve tedarikçileri başta olmak üzere 1.500’ü aşkın profesyonel ilgi gösterdi.”

8.11.2018Teknoloji
Müze yerine elektrikçi gezdi

Müze yerine elektrikçi gezdi

Akıllı enerji yönetimi çözümleri geliştiren Fransız devi Schneider Electric’in Global Pazarlama Başkan Yardımcısı Chris Leong, İstanbul ziyaretinde elektrikçiler çarşısına giderek esnafla konuştu. Leong, “Müzeleri gezmek çok isterdim ancak Türkiye’ye yatırım yapmaya devam edeceğiz. İş ve kader ortaklığı yaptığımız esnafı ziyaret etmeyi daha verimli buldum” dedi.

15.10.2018Ekonomi
Schneider Electric Türkiyede Esin Gül dönemi

Schneider Electric Türkiye'de Esin Gül dönemi

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric; Türkiye, İran ve Orta Asya Endüstri İş Birimi Genel Müdür Yardımcılığı görevine Esin Gül’ün atandığını duyurdu. Yeni görevi doğrultusunda Gül, şirketin Türkiye ve dünya genelinde pazar lideri olduğu makine ve proses otomasyonu çözümlerinin tüm satış ve pazarlama faaliyetlerinden sorumlu olacak.

12.01.2018Teknoloji
‘Eşit olmadan güçlü olamayız’

‘Eşit olmadan güçlü olamayız’

Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamayı hedefleyen HeForShe hareketinin küresel liderleri ABD’de bir araya geldi. Yapılan çalışmaları değerlendiren Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, “Ülkemizde her insan eşit fırsat, hak ve özgürlüklere sahip olmadığı sürece gelişmiş ve güçlü bir ülke olma hedefimize ulaşamayacağız” dedi.

23.09.2017Ekonomi
Dijital dönüşümde İK’ya önemli görev

Dijital dönüşümde İK’ya önemli görev

Enerji sektöründe faaliyet gösteren firmalar da uzun vadeli hedeflerinin temeline dijitalleşmeyi koyuyor. Schneider Electric Uluslararası Operasyonlar İnsan Kaynakları Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Ferran Raurich, İK’nın bu dönüşümdeki en önemli görevlerinden biri olarak değişime uygun kişiler bulma ve yetiştirmeyi işaret ediyor.

2.5 milyar insan taşınacak

2.5 milyar insan taşınacak

Schneider Electric Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanı Caspar Herzberg, 2.5 milyar insanın şehirlere taşınmasının beklendiğini belirterek, bunun yüzde 40'ının yani 1 milyarının Orta Doğu ve Afrika'daki şehirler olacağını söyledi.

10.05.2017Ekonomi
Akıllı şehirde ustalaşın

Akıllı şehirde ustalaşın!

Schneider Electric Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Başkanı Caspar Herzberg, akıllı şehir çözümlerinin Türkiye’nin ihracatını arttırmak için çok iyi bir fırsat olduğunu söyledi. Herzberg’e göre, Türkiye içeride geliştirdiği akıllı şehir projelerini ihraç edebilir.

6.04.2017Ekonomi
Schneider Electricte önemli atama

Schneider Electric'te önemli atama

Schneider Electric’te 1998 yılından bu yana çeşitli görevleri başarı ile sürdüren Filiz Gökler, Schneider Electric Türkiye, Orta Asya ve İran Enerji İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı olarak yeni görevine atandı.

3.04.2017Teknoloji
3 bin 500 yan sanayici ile ‘yerli masası’na oturtuyor

3 bin 500 yan sanayici ile ‘yerli masası’na oturtuyor

2017’yi ekonomide milli seferberlik yılı ilan eden İstanbul Ticaret Odası, katma değeri yüksek savunma, havacılık, ulaştırma ve perakende sektörlerinde yerlileştirme çalışması başlattı.

12.01.2017Ekonomi
10 milyar dolar bize kalabilir

10 milyar dolar bize kalabilir!

Schneider Electric Türkiye Başkanı Bora Tuncer, halen dünyada 1.2 milyar insanın kaliteli ve sürekli enerjiye erişimi olmadığına dikkat çekerek, enerjinin verimli kullanılmasının önemini vurguluyor. Yapılan araştırımalar, Türkiye’de yılda 10 milyar dolara varan enerji tasarrufunun mümkün olduğunu gösteriyor.

15.12.2016Ekonomi
Schneider Electricten aydınlat projesi

Schneider Electric'ten 'aydınlat' projesi

Schneider Electric, Asya’da enerjiye erişemeyen aileler için “Aydınlat” projesini başlattı.

7.11.2016Teknoloji
DCD Veri Merkezi ve Bulut’a Dönüşüm Konferansı 6 Aralık’ta İstanbul’da

DCD Veri Merkezi ve Bulut’a Dönüşüm Konferansı 6 Aralık’ta İstanbul’da

Türkiye'nin önce gelen CIO ve CTO'ları 6 Aralık'ta İstanbul'da yapılacak olan DCD Veri Merkezi ve Bulut'a Dönüşüm Konferansı'na katılıyor.

7.11.2016Teknoloji
İKcılar sosyal medyada takipte

İK'cılar sosyal medyada takipte

İnsan kaynakları uzmanları işe alacakları adayları seçerken gazete ilanları ve online işe alım portallarının yanı sıra son yıllarda yoğun olarak sosyal medyayı da kullanıyor. En başta LinkedIn olmak üzere Twitter ve Facebook üzerinden hem işe alım yapıyor hem de işveren markalarını güçlendiriyorlar. Kimisi de bu kaynaklardan adayı hem referans kontrolü hem de kurum kültürüne uygunluğu açısından kontrol ediyor. Siz siz olun sosyal medyadaki paylaşımlarınıza bir de bu gözle bakın.

Gelecek hangi işlerde

Gelecek hangi işlerde?

Adaylar, heyecanla bekledikleri Lisans Yerleştirme Sınavları'nın sonuçlarını 18 Temmuz'da öğrendi. 26 Temmuz-2 Ağustos arasında ise yüzbinlerce aday gelecekte çalışacakları işi belirlemek için üniversite ve bölüm tercihlerini yapacak. Peki, bu tercihleri yaparken gelecekte onları ne bekliyor? Hürriyet İK olarak bunları araştırdık.

19.07.2016Eğitim
Gelecek hangi işlerde

Gelecek hangi işlerde?

26 Temmuz-2 Ağustos arasında ise yüzbinlerce aday gelecekte çalışacakları işi belirleyecek tercihleri yapacak. İşte bu tercihleri yaparken gelecekte onları ne bekliyor, Hürriyet İK olarak onları araştırdık.

Ambargo sonrası İran ekonomisinde hava nasıl

Ambargo sonrası İran ekonomisinde hava nasıl?

Son olarak Ünal Aysal’ın 4.2 milyar dolarlık anlaşma imzaladığı İran, ambargolar sonrası yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Ancak her şey güllük gülistanlık değil. Tahran’da ambargo sonrası yaşamın nabzını tuttuk…

13.06.2016Ekonomi
Harekete geçme zamanı

Harekete geçme zamanı

Sürdürülebilir tüketim ile moda devrimi yapan İspanyol girişimci ve aktivist Javier Goyeneche, İstanbul’da düzenlenen Sürdürülebilir Markalar Konferansı 2016’da yaşanabilir bir dünya için “Harekete geçme zamanı” çağrısı yaptı. Goyeneche, “Başka bir gezegenimiz yok! Biz enerjimizi ekosistemi değiştirmeye harcamıyoruz, yeni bir model yaratmaya harcıyoruz” şeklinde konuştu.

26.05.2016Ekonomi
Tüm belediyeler birleşmeli

Tüm belediyeler birleşmeli

ENERJİ verimliliği alanında dünyanın lider şirketlerinden Schneider Electric’in CEO’su Jean-Pascal Tricoire, dünya enerji tüketiminin 40 yıl içinde toplam 1.5 kat, sanayinin kullandığı enerjinin de 35 yıl içinde yarı yarıya artacağını açıkladı.

7.04.2016Ekonomi
WIN Eurasia Automation kapılarını açtı

WIN Eurasia Automation kapılarını açtı!

WIN Eurasia Automation fuarı, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde endüstriyel teknoloji tutkunlarından gördüğü yoğun ilgiyle kapılarını açtı. 17 Mart günü başlayan fuar, 4 gün boyunca, Otomasyon Eurasia (Otomasyon), Electrotech Eurasia (Elektrik ve Elektronik), Hydraulic & Pneumatic Eurasia (Hidrolik Pnömatik) ve Materials Handling Eurasia (Elleçleme, İç Lojistik) fuarları kapsamında geleceğin fabrikalarına yönelik doğru çözümlere ulaşmak isteyen ziyaretçileri ağırlıyor.

17.03.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bu teknoloji şirketi harikalar yaratıyor

YILLAR içinde Türkiye’nin farklı bölgelerinde, farklı sektör temsilcileriyle tanıştım. Şunu net söyleyebilirim.

25.08.2019

Türkiye dijital becerilerini nasıl arttırabilir?

Dijital Türkiye Platformu 2011 yılında  TBV (Türkiye Bilişim Vakfı) TÜBİSAD (Bilişim Sanayicileri Derneği) ve TESİD (Elektronik Sanayicileri Derneği) işbirliğiyle kurulmuştu.

6.02.2019

‘Vasıflı çelik çubuk’ için koruma şart mı

İSTANBUL Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Denetim Kurulu Üyesi, Ceta Form El Aletleri Sanayi ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Tayman, daha gelişmiş ara ürün ararken Tayvan’da buldu.

10.07.2016