EKSTRA
MENÜ

Paket Tur

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.547 haberi bulunmuştur.

Paket Tur Haberleri

Satışlardaki pay yüzde 95i aştı... Rusların tercihi sonbaharda da Türkiye oldu

Satışlardaki pay yüzde 95'i aştı... Rusların tercihi sonbaharda da Türkiye oldu

Türkiye’nin güz döneminde de Rus turistlerin bir numaralı tatil noktası olduğu, paket tur satışlarında payının yüzde 95’i aştığı bildirildi.

17.08.2021Ekonomi
Son dakika: Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: 25 milyon turist hedefimiz devam ediyor

Son dakika: Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: 25 milyon turist hedefimiz devam ediyor

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yangın bölgesi Marmaris'te açıklamalarda bulundu. Ersoy, 'Bölgedeki yangınlar tamamen kontrol altına alındı ve söndürüldü. Soğutma çalışmalarına devam ediliyor. Bu seneki 25 milyon turist hedefimiz ve 20 milyar dolar gelir hedefimizde bir değişiklik yok.' dedi.

6.08.2021Gündem
Merkez Bankası Temmuz Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı

Merkez Bankası Temmuz Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu'na göre, temmuz ayında enflasyondaki yükselişte gıda ve enerji fiyatları temel belirleyiciler olurken, yıllık tüketici enflasyonuna katkı gıdada 1,12 puan ve enerjide 0,58 puan arttı.

4.08.2021Ekonomi
Türkiyenin turizm geliri yılın ikinci çeyreğinde 3 milyar doları geçti

Türkiye'nin turizm geliri yılın ikinci çeyreğinde 3 milyar doları geçti

Türkiye'nin turizm geliri, bu yılın ikinci çeyreğinde 3 milyar 3 milyon 628 bin dolar olarak gerçekleşti. Türkiye İstatistik Kurumu, bu yılın nisan-haziran dönemine ilişkin turizm istatistiklerini açıkladı.

30.07.2021Ekonomi
Yılın ilk 3 ayında yapılan seyahatlerde 6 milyar lira harcandı

Yılın ilk 3 ayında yapılan seyahatlerde 6 milyar lira harcandı

Yerli turistlerin ocak-mart döneminde yurt içinde yaptığı seyahat harcamaları, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 49,7 artarak 6 milyar 78 milyon 732 bin lira olarak gerçekleşti.

28.07.2021Ekonomi
Büyüme ve istihdamda turizm etkisi

Büyüme ve istihdamda turizm etkisi

Merkez Bankası turizmin milli gelire etkisini inceleyerek, turist sayısında yüzde 10’luk artışın milli geliri 0.7 puan artırdığını ortaya koydu. Turist sayısında yüzde 10’luk artışın toplam istihdamda ilk iki çeyrekte sırasıyla yüzde 0.2 ve yüzde 0.4 oranında yükseliş sağladığı vurgulandı.

23.07.2021Ekonomi
Tatil planı yapanlar dikkat Haklarınızı biliyor musunuz

Tatil planı yapanlar dikkat! Haklarınızı biliyor musunuz?

Tatil paketinde satın alınanlar ile gidilen yerdeki şartlar bazı durumlarda aynı olmuyor. Bu gibi durumlarda vatandaşlar ödedikleri tatil parasından ulaşım ücreti hariç yüzde 25 oranına varan indirim alabiliyorlar. Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu bu gibi durumlarda birçok kullanıcı tarafından bilinmeyen Kütahya Çizelgesi'nin öneminden bahsederken, Avukat Cenk Söbe, internet üzerinden sahte ilanlarla yapılan satışların nitelikli dolandırıcılık olduğunu söyledi.

21.06.2021Ekonomi
DRV Başkanı Fiebig: Türkiye cazip bir tatil ülkesi

DRV Başkanı Fiebig: Türkiye cazip bir tatil ülkesi!

Alman Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, Türkiye’deki otellerin ve destinasyonların geçen yıl koronavirüs tedbirleri kapsamında çok hızlı ve iyi düşünülmüş hijyen ve güvenlik konseptlerini uyguladığını ve bunların pratikte çok iyi işlediğini söyledi.

6.05.2021Avrupa
Türkiyenin turizm geliri yılın ilk çeyreğinde 2,5 milyar dolar oldu

Türkiye'nin turizm geliri yılın ilk çeyreğinde 2,5 milyar dolar oldu

Türkiye'nin turizm geliri, yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 40,2 azalarak 2 milyar 452 milyon 213 bin dolar olarak gerçekleşti.

30.04.2021Ekonomi
Tüketiciyi mağdur edene ceza yağdı

Tüketiciyi mağdur edene ceza yağdı

Ticaret Bakanlığı'nca piyasa gözetimi ve denetimi kapsamında denetlenen ürün sayısı, 2020'de bir önceki yıla göre 4,5 katına çıkarak 10,96 milyona ulaşırken Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulunca 495 firmaya 15 milyon 500 bin lira ceza uygulandı.

15.03.2021Ekonomi
Haklarımızı biliyor muyuz

Haklarımızı biliyor muyuz?

Azami tamir süresi kaç gün? Yetkili servisin değiştirdiği parçalar için ek garanti süresi veriliyor mu? Hangi durumlarda tazminat isteyebiliriz? 15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü vesilesiyle hatırlatmak istedik.

Alman halkı Antalya dedi Şubat ortasında başladı, rezervasyon artışı yaşandı

Alman halkı 'Antalya' dedi! Şubat ortasında başladı, rezervasyon artışı yaşandı

Bu yıl yaz tatili yapan Almanlar yine tercihlerini Türkiye'den yana kullanacaklarını açıkladı. Şubat ortasından rezervasyon yapmaya başlayan Alman halkının en çok tercih ettiği şehirlerin başında ise Antalya yer alıyor.

5.03.2021Ekonomi
Antalya, Almanya’da ilk sırada

Antalya, Almanya’da ilk sırada

Alman Seyahat Acenteleri Birliği’nin (DRV) bültenine göre ocak-şubat döneminde en çok rezervasyon alan destinasyonda Antalya birinci sırada. Ülkeler bazında ise Türkiye ikinci sırada yer alıyor. Turizmci Recep Yavuz, tur operatörlerinin korona şartlarında seyahat edenlerin haklarının ön planda tutulduğu paket turlara yoğun ilgi olduğunu açıkladı.

5.03.2021Avrupa
Turizm istatistikleri açıklandı

Turizm istatistikleri açıklandı

Türkiye'nin turizm geliri, geçen yılın dördüncü çeyreğinde 2019'un aynı dönemine göre yüzde 50,4 azalarak 3 milyar 913 milyon 758 bin dolara geriledi.

29.01.2021Ekonomi
Seyahat için geçen yılın 3. çeyreğinde 18,9 milyar lira harcandı

Seyahat için geçen yılın 3. çeyreğinde 18,9 milyar lira harcandı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkilerine karşın geçen yılın üçüncü çeyreğinde yurt içinde ikamet eden 17 milyon 299 bin kişinin seyahate çıkarken, toplam seyahat harcamaları bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 19,2 azalarak 18 milyar 864 milyon lira oldu.

22.01.2021Ekonomi
Seyahat Acentaları Yönetmeliğinde değişiklik

Seyahat Acentaları Yönetmeliğinde değişiklik

Kültür ve Turizm Bakanlığınca Seyahat Acentaları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikte yapılan değişikliğe göre, seyahat acentalarının TÜRSAB üyeliği, Bakanlık tarafından işletme belgesinin düzenlenmesi ile kesinleşecek.

14.01.2021Seyahat
Tüketicilerin korunması için cezalar artırıldı

Tüketicilerin korunması için cezalar artırıldı

Tüketicilerin Korunmasına ilişkin kanundaki cezalara ilişkin yeniden değerleme oranı olan yüzde 9.11 artış uygulandı.

26.12.2020Ekonomi
Son dakika... Tüketici mahkesinden emsal karar Tur ücretleri bu koşullarda iade edilecek

Son dakika... Tüketici mahkesinden emsal karar! Tur ücretleri bu koşullarda iade edilecek

Tüketici mahkemesi, aldığı yurt dışı turuna seyahatten iki gün önce kardeşinin ölmesi nedeniyle katılamayan kişiye ödediği ücretin iade edilmesi gerektiğine hükmetti.

20.12.2020Ekonomi
Topyekûn kalkınma ihracatla mümkün

Topyekûn kalkınma ihracatla mümkün

Bu yıl 4. kez düzenlenen İstanbul Ekonomi Zirvesi’nde iş dünyası ve sivil toplum temsilcileri bir araya geldi. Zirvede konuşan Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, “Pandemi sonrasında kalkınmanın yönü, küresel ticaretin yönüyle aynı olacak. Bu nedenle tarih bize büyük bir sorumluluk yüklüyor. Bu yükü taşıyacak azme ve kararlılığa sahibiz. Topyekûn kalkınma ancak ihracatla mümkündür” dedi.

11.12.2020Ekonomi
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: Pandemi krizinden sonra yüzde 100lük büyüme bekliyoruz

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: Pandemi krizinden sonra yüzde 100'lük büyüme bekliyoruz

Bu yıl 4’üncü kez yapılan İstanbul Ekonomi Zirvesi’nin (İEZ) açılış konuşmasını yapan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Pandemi krizinden en çok etkilenen sektör turizm oldu. Ama krizinden sonra V çıkış, sayılarda yüzde 100’lük bir büyüme bekliyoruz. En hızlı daralan pazar turizm olmakla birlikte kriz sonrası en hızlı çıkan pazar yine turizm olacak.” dedi.

10.12.2020Ekonomi
Türkiye kış turizminde ön plana çıkıyor

Türkiye kış turizminde ön plana çıkıyor

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, "Gerek iç pazardan gerekse Rusya, Ukrayna ve Polonya pazarlarından kış turizmi merkezlerimize ilgi mevcuttur. Türkiye kış turizminde ön plana çıkıyor." dedi.

24.11.2020Ekonomi
Türkiye kış turizminde ön plana çıkıyor

Türkiye kış turizminde ön plana çıkıyor

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, "Gerek iç pazardan gerekse Rusya, Ukrayna ve Polonya pazarlarından kış turizmi merkezlerimize ilgi mevcuttur. Türkiye kış turizminde ön plana çıkıyor" dedi.

24.11.2020Seyahat
Kafa karışıklığına karşı madde madde yeni yasaklar

Kafa karışıklığına karşı madde madde yeni yasaklar

Son getirilen pandemi kısıtlamaları vatandaşın kafasını karıştırdı. Yasakların kimleri ve neleri kapsadığı konusunda soru işaretleri oluşunca İçişleri Bakanlığı yeni tedbirlerle ilgili detayları internet sitesinden paylaştı. İşte madde madde yeni COVID-19 kısıtlamaları:

21.11.2020Gündem
Türkiyenin turizm geliri rakamları açıklandı

Türkiye'nin turizm geliri rakamları açıklandı

Türkiye'nin turizm geliri, yılın üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 71,2 azalarak 4 milyar 44 milyon 356 bin dolar oldu.

2.11.2020Seyahat
Kur geçişkenliği yüzde 20 oldu

Kur geçişkenliği yüzde 20 oldu

Merkez Bankası (MB) döviz kuru geçişgenliğinin ortalama yüzde 20 olduğunu bildirdi. Enflasyon raporunda yer alan bir çalışmada, TL’deki değer kayıplarına bağlı olarak döviz kurunun yıllık enflasyona katkısının arttığı belirtilerek, “Üçüncü çeyrekte sepet kur bir önceki çeyrek sonuna kıyasla birikimli olarak yaklaşık yüzde 13 artmıştır” denildi.

2.11.2020Ekonomi
Seyahat için salgının etkili olduğu 3 ayda 3,5 milyar lira harcandı

Seyahat için salgının etkili olduğu 3 ayda 3,5 milyar lira harcandı

Salgının etkisini hissettirdiği bu yılın ikinci çeyreğinde, yurt içinde ikamet eden 5 milyon 334 bin kişi seyahate çıkarken, toplam seyahat harcamaları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 67,1 azalarak 3 milyar 536 milyon 968 bin lira oldu.

21.10.2020Seyahat
Yurt içinde 5,3 milyon kişi seyahate çıktı

Yurt içinde 5,3 milyon kişi seyahate çıktı

Yılın ikinci çeyreğinde yurt içinde ikamet eden 5 milyon 334 bin kişi seyahate çıktı.

21.10.2020Ekonomi
İkinci çeyrekte 5,3 milyon kişi seyahate çıktı

İkinci çeyrekte 5,3 milyon kişi seyahate çıktı

Yılın ikinci çeyreğinde yurt içinde ikamet eden 5 milyon 334 bin kişi seyahate çıktı.

21.10.2020Ekonomi
Gidemedikleri tatilin parasını ödediler

Gidemedikleri tatilin parasını ödediler

KORONAVİRÜS salgını nedeniyle internet üzerinden paket tur satın alan bazı tatilciler, seyahatlerin iptal olması ve uçuşların yasaklanması nedeniyle tatile gidemedi. Rezervasyon iptalinin ardından 14 gün içinde ücretleri iade etmesi gereken bazı turizm firmaları ise bu yükümlülüğü yerine getirmedi. İzmir Barosu Tüketici Komisyonu üyesi Avukat Salih Emrah Ertan, İzmir İl Hakem Heyeti’ne yılın ilk 9 ayında bin civarında başvuru yapıldığını söyleyerek, bu sayının yaklaşık 200’ünün paket tur iptali olduğunu bildirdi.

15.10.2020Haber
Son dakika... Birçok tüketici mağdur Buna dikkat: Ücretini ödeyip gidemediler...

Son dakika... Birçok tüketici mağdur! Buna dikkat: Ücretini ödeyip gidemediler...

KORONAVİRÜS salgını nedeniyle internet üzerinden paket tur satın alan bazı tatilciler, seyahatlerin iptal olması ve uçuşların yasaklanması nedeniyle tatile gidemedi. Rezervasyon iptalinin ardından 14 gün içinde ücretleri iade etmesi gereken bazı turizm firmaları ise bu yükümlülüğü yerine getirmedi. İzmir Barosu Tüketici Komisyonu üyesi Avukat Salih Emrah Ertan, İzmir İl Hakem Heyeti’ne yılın ilk 9 ayında bin civarında başvuru yapıldığını söyleyerek, bu sayının yaklaşık 200’ünün paket tur iptali olduğunu bildirdi.

15.10.2020Ekonomi
Merkez’den ağustos raporu

Merkez’den ağustos raporu

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı. Raporda, eğitim hizmetlerinde uygulamaya konulan KDV indiriminin gelecek dönemde fiyatları olumlu etkileyebileceği değerlendirilirken, otomobildeki matrah ve ÖTV değişikliklerinin grup enflasyonunu gelecek dönem yukarı yönlü etkileyebileceği ifade edildi.

5.09.2020Ekonomi
Seyahat için üç ayda 4 milyar lira harcandı

Seyahat için üç ayda 4 milyar lira harcandı

Bu yılın ilk çeyreğinde yurt içinde ikamet eden 6 milyon 781 bin kişi seyahate çıkarken toplam seyahat harcamaları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 41,9 azalarak 4 milyar 61 milyon 93 bin lira oldu.

22.07.2020Seyahat
Seyahat için üç ayda 4 milyar lira harcandı

Seyahat için üç ayda 4 milyar lira harcandı

Bu yılın ilk çeyreğinde yurt içinde ikamet eden 6 milyon 781 bin kişi seyahate çıkarken toplam seyahat harcamaları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 41,9 azalarak 4 milyar 61 milyon 93 bin lira oldu.

22.07.2020Ekonomi
Korona kamp turizmini canlandırdı: Rezervasyonlar yüzde yüz arttı

Korona kamp turizmini canlandırdı: Rezervasyonlar yüzde yüz arttı

Korona krizi paket tur yerine karavanla kamp turizmine yaradı. Karavan kiraları ve kamp yerlerinde rezervasyonlarda patlama yaşanıyor. Ancak karavan kirası cep yakıyor.

28.06.2020Avrupa
‘Tatilciler sokağa çıkma yasağından etkilenmeyecek’

‘Tatilciler sokağa çıkma yasağından etkilenmeyecek’

İÇİŞLERİ Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü, Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi ve sonrasında oluşabilecek yoğunluğu ve bulaşma riskini azaltmak, sınavların sorunsuz bir şekilde yapılmasını temin etmek amacıyla; 20 Haziran 2020 Cumartesi günü saat 09.00 ile 15.00, 27 Haziran 2020 Cumartesi günü saat 09.30 ile 15.00 ve 28 Haziran 2020 Pazar günü 09.30 ile 18.30 arasında genelgede belirli istisnalar hariç olmak üzere 81 il sınırları içinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını açıkladı.

22.06.2020Ekonomi
Alman seyahat şirketlerinde ciro hız kesti

Alman seyahat şirketlerinde ciro hız kesti

Almanya'da seyahat hizmeti veren şirketlerin ciroları yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) etkisiyle bu yılın ilk çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 23 geriledi.

18.06.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Almanlar da şaşırdı, turizmciler şokta Aç kapıyı Şansölye

Son dakika haberler: Almanlar da şaşırdı, turizmciler şokta! Aç kapıyı Şansölye

Ankara, Avrupa ülkelerine kaldırdığı seyahat uyarısını Türkiye için 31 Ağustos’a kadar uzatan Almanya Başbakanı Merkel’e sert tepki gösterdi. Merkel yönetimi Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısının kaldırılabileceği yönünde sinyaller vermişti. Bunun üzerine her iki taraftan seyahat acenteleri rezervasyonlar yaptı. Ancak 31 Ağustos kararı çıkınca hem Alman hem Türk turizmciler şoke oldu. Alman Seyahat Acenteleri Birliği “Bu bize darbedir. Rezervasyonları iptal etmek zorundayız” dedi.

13.06.2020Dünya
Sayın Maas, kaldırın bu seyahat uyarısını

Sayın Maas, kaldırın bu seyahat uyarısını!

Almanya Dışişleri Bakanlığı’nın Alman turistlerin en başta gelen seyahat ülkelerinden Türkiye’ye seyahat uyarısını uzatması sert tepkilere yol açtı. Almanya Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) ve Türk seyahat acenteleri, Türkiye’ye seyahat uyarısının kaldırılacağını beklerken, Türkiye’nin Avrupa ülkeleri dışında tutulup, diğer tüm dünya ülkeleriyle aynı kefeye konulmasını sert eleştirdiler ve Alman Dışişleri Bakanı Maas’ı Türkiye’ye seyahat uyarısını bir an evvel kaldırmaya çağırdılar.

11.06.2020Avrupa
Paket turda 2 seçenek

Paket turda 2 seçenek

Paket tur düzenleyicisi şirketler, koronavirüs iptali nedeniyle paralarının iadesini isteyen tüketiciye iki seçenek sunacak: 14 gün içinde otel hariç iade al ya da 74 gün bekle otel dahil paranı al...

16.05.2020Gündem
TÜRSAB paket tur bedellerinin iadesine getirilen esnekliği değerlendirdi

TÜRSAB paket tur bedellerinin iadesine getirilen esnekliği değerlendirdi

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nce (TÜRSAB) paket tur bedellerinin iadesine getirilen esnekliğe ilişkin, "TÜRSAB’ın, Covid-19 ile ortaya çıkan gerçekler karşısında, ilgili yönetmelik hükümlerinin değiştirilmesi talebinin kısmen de olsa karşılanması memnuniyet verici. Özellikle hava taşımacılığı hizmeti içeren paket turlarda, hava taşıma bedelleri ile ilgili yapılan düzenleme yerindedir." denildi.

15.05.2020Ekonomi
Paket tur bedellerinin iadesinde esneklik

Paket tur bedellerinin iadesinde esneklik

Seyahat acentelerinin, feshedilen paket tur bedellerinin iadesine ilişkin yükümlülüklerinde düzenlemeye gidildi.

15.05.2020Seyahat
Paket tur alanlar dikkat Ücretler geri ödenecek

Paket tur alanlar dikkat! Ücretler geri ödenecek

Ticaret Bakanlığı, paket tur alanlara ilişkin Resmi Gazete’de yönetmelik değişikliği yayınladı. Buna göre, koronavirüs pandemisi nedeniyle paket tur alıp tatile gitmekten vazgeçenlere ücretleri uçuş yasakları kalktıktan 74 gün sonrasına kadar ödenmesi gerekiyor.

15.05.2020Ekonomi
Turistler yeme-içme ve ulaştırmaya yaklaşık 2 milyar dolar harcadı

Turistler yeme-içme ve ulaştırmaya yaklaşık 2 milyar dolar harcadı

Türkiye'yi ziyaret eden yabancı turistler ve yurt dışında ikamet eden vatandaşların bu yılın ilk çeyreğinde yaptıkları yeme-içme ve ulaştırma harcamalarının tutarı yaklaşık 2 milyar dolar oldu.

2.05.2020Ekonomi
Tatil harcamaları 50 milyar liraya dayandı

Tatil harcamaları 50 milyar liraya dayandı

TÜİK, 2019 yılı yurtiçi turizm araştırması sonuçlarını açıkladı. Buna göre, yurtiçinde tatil için 48 milyar 910 milyon 856 bin lira harcandı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da yüzde 66,3 ile akraba ziyareti başı çekti.

22.04.2020Seyahat
Seyahat harcamaları geçen yıl 49 milyar liraya yaklaştı

Seyahat harcamaları geçen yıl 49 milyar liraya yaklaştı

Yurt içinde geçen yıl yapılan seyahat harcamaları, bir önceki yıla göre yüzde 21,5 artarak 48 milyar 910 milyon 856 bin lira oldu.

22.04.2020Ekonomi
Paket tur sözleşmelerinin mücbir sebep bakımından değerlendirilmesi

Paket tur sözleşmelerinin mücbir sebep bakımından değerlendirilmesi

Paket tur nedir? Paket tur sözleşmelerinde tüketiciler nelere dikkat etmelidir? Değişiklik ve iptali durumunda nasıl bir yol izlenmelidir? Av. Sinem Rumeli ve Stajyer Avukat Ekrem Can Narin konuyla ilgili önemli bilgiler aktardı.

Yolculuk hakları konusunda merak edilenler

Yolculuk hakları konusunda merak edilenler

İptal olan rezervasyonlar ne olacak? Havacılık uzmanı Tolga Özbek ve seyahat danışmanı Haluk Bilen’in önerilerine kulak verin.

Yazar Sonuçları

Bir turizmciden uyarı

DALAMAN, Ortaca, Köyceğiz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği (DOKTOB) Başkanı Yücel Okutur, geçen ay bir programı nedeniyle Amerika’daydı.

27.02.2021

Erken rezervasyona koronavirüs iadesi

“Salgın nedeniyle kendimin ve ailemin sağlığını tehlikeye atmak istemiyorum. Tatil param kesintisiz ve derhal iade edilsin” diyen vatandaşın icra takibi haklı bulundu. Malatya İcra Dairesi, faiz ve masraflarla birlikte tur şirketinin 12 bin 410 lira yerine 14 bin 473 TL bedeli geri ödemesine karar verdi.

20.07.2020