EKSTRA
MENÜ

Necdet Doğan

Necdet Doğan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Necdet Doğan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.820 Necdet Doğan haberi bulunmuştur.

Necdet Doğan Haberleri

Kalbimize gömdük

Kalbimize gömdük

Türk basınında önemli görevlerde bulunmuş yazıişleri müdürümüz, dostumuz, meslektaşımız Necdet Doğan son yolculuğuna uğurlandı. Önceki gün yaşamını yitiren Doğan için dün Karacaahmet Mezarlığı içerisindeki Şehitlik Camisi’nde tören düzenlendi.

23.07.2020Gündem
Hürriyetin acı günü... Kalbimize gömdük

Hürriyet'in acı günü... Kalbimize gömdük

Yazıişleri Müdürümüz, dostumuz, meslektaşımız Necdet Doğan ağabeyimize veda ettik.

22.07.2020Gündem
Gazeteci Necdet Doğan son yolculuğuna uğurlandı

Gazeteci Necdet Doğan son yolculuğuna uğurlandı

YAZIİŞLERİ Müdürümüz, dostumuz, meslektaşımız Necdet Doğan ağabeyimize veda ettik. Önceki gün tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Necdet Doğan için dün Karacaahmet Mezarlığı içerisindeki Şehitlik Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi. Necdet Doğan’a son görevlerini yerine getirmek için gazeteci arkadaşları, sevenleri ve ailesi bir araya geldi. Taziyeleri eşi Sema Doğan ile kendisi gibi gazeteci olan kızı Damla Doğan, ağabeyi Nevzat Doğan ve ablası Şehnaz Doğan kabul etti. Eski Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, eski genel yayın yönetmenleri Sedat Ergin ve Enis Berberoğlu, Hürriyet Gazetesi Yayın Direktörü Emre Oral, Posta Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emre İskeçeli, Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Gökçe Aytulu, Hürriyet Gazetesi Yazarı Yalçın Bayer, Hürriyet Gazetesi eski yöneticilerinden Fikret Ercan başta olmak üzere çok sayıda meslektaşı Doğan ailesinin acılı günlerinde yalnız bırakmadı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile İBB Sözcüsü Murat Ongun cenazeye çelenk gönderdi.

22.07.2020Haber
Acı kaybımız

Acı kaybımız

Türk basınında önemli görevler üstlenen, haber takipçiliği ve hafızasıyla fark yaratan arkadaşımız, dostumuz, ağabeyimiz, meslektaşımız, Hürriyet gazetesinin yazıişleri müdürlerinden Necdet Doğan’ı kaybettik.

22.07.2020Gündem
Hürriyet’in acı kaybı

Hürriyet’in acı kaybı

Hürriyet Gazetesi'nin yazı işleri müdürlerinden, Hürriyet ekibinin önemli bir parçası olan Necdet Doğan’ı kaybettik.

21.07.2020Gündem
Son dakika... Elazığda boşaltılan binanın kontrollü yıkımı başladı

Son dakika... Elazığ'da boşaltılan binanın kontrollü yıkımı başladı

Elazığ'da meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından, Mustafa Paşa Mahallesi'nde çökme riski olan 5 katlı bir bina boşaltıldı. Çevrede alınan önlemlerin ardından binanın kontrollü yıkımına başlandı.

27.01.2020Gündem
Kadir Has Üniversitesinde gazetecilik seminerleri başlıyor

Kadir Has Üniversitesi'nde gazetecilik seminerleri başlıyor

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı’nın Kadir Has Üniversitesi ile birlikte kurduğu “um:ag Akademi” yeni dönem seminerlerine başlıyor. Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Asker Kartarı’nın koordinatörlüğünde, birbirinden deneyimli isimler “um:ag Akademi Gazetecilik ve Yazma Okulları”nda seminer verecek.

16.10.2018Kampüs
Güneşin peşinde

Güneşin peşinde

Günümüzde Güneş’ten elektrik elde etmek ve bu enerjiyi her alanda kullanılır hale getirmek için pek çok çalışma yapılıyor. Yüzde 100 doğal ve bedava olan güneş enerjisinden mümkün olduğunca faydalanmak, özellikle elektrik sıkıntısı çeken bölgeler için çok önemli. Firmalar sürekli yeni teknoloji ve ürünler geliştirerek, hemen her alanda güneş enerjisini yaşama dahil ediyor.

1.02.2018Ekonomi
Sancar’ın madalya ve şiltleri Harbiye’deki askeri müzede

Sancar’ın madalya ve şiltleri Harbiye’deki askeri müzede

Genelkurmay Başkanlığı, Ankara İskitler’de kurulan bitpazarında satılan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Semir Sancar’ın madalya ve şiltlerini satın aldı. Sancar’ın madalya, şilt, plaket ve rozetlerinden oluşan 48 parça özel eşyası Harbiye’deki Askeri Müze’de sergilenmeye başlandı.

23.08.2017Gündem
Bitpazarındaki madalyalar için Genelkurmay devrede

Bitpazarındaki madalyalar için Genelkurmay devrede

ESKİ Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Semih Sancar’ın Ankara İskitler’deki bitpazarında ortaya çıkan madalya, plaket ve şiltleri için Genelkurmay Başkanlığı devreye girdi.

19.08.2017Gündem
TGC Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri açıklandı

TGC Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri açıklandı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 1959 yılından bu yana sürdürdüğü Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’ni kazananlar belli oldu. Hürriyet ve hurriyet.com.tr haber, kültür sanat, röportaj ve köşe yazısı dallarında 4 ödüle layık görüldü.

5.04.2017Gündem
Hürriyete 5 ödül

Hürriyet'e 5 ödül

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) 1959’dan bu yana sürdürdüğü Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’ni kazananlar belli oldu.

24.03.2016Gündem
Sokaktaki kütüphaneyi siz de beğendiniz mi

Sokaktaki kütüphaneyi siz de beğendiniz mi

Geçen yaz tatilinde gittiğim Antalya’dan İstanbul’a dönerken yolumu değiştirip Eskişehir’e uğradım. Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in kente kattıklarını yerinde gördüm, hayran kaldım.

2.03.2016Gündem
Damdan düşenin halinden damdan düşen anlarmış

Damdan düşenin halinden damdan düşen anlarmış

Geçen iki haftayı hastane odasında geçirdim. Bu sırada aynı hastalık nedeniyle ameliyat olmuş bir ağabeyin telefonda söyledikleri, önerileri aklıma çok yatınca, bana Nasrettin Hoca’nın deyişini hatırlattı. "Evet, Necdet’ciğim, hoca bana doktor değil, damdan düşen birini bulun derken bunu kast ediyordu. Ben de yaşadığım için seni iyi anlıyorum" dedi.

27.02.2016Gündem
Hürriyet’e 7 ödül

Hürriyet’e 7 ödül

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) 2014 Yılı Geleneksel Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri Yarışması’nda Hürriyet gazetesi 6 ödüle layık görüldü. Hürriyet gazetesi köşe yazarı Yalçın Bayer de özel ödül aldı.

1.04.2015Gündem
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başarı Ödülleri açıklandı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başarı Ödülleri açıklandı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 55 yıldır düzenlediği Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’ni kazananlar belli oldu. Hürriyet Dünyası çok sayıda ödüle layık görüldü. Nezih Demirkent özel ödülü de Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Bayer'in oldu. Ödüller, düzenlenecek törenle sahiplerine takdim edilecek.

1.04.2015Gündem
Hürriyete 4 ödül

Hürriyet'e 4 ödül

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 2013 Yılı Geleneksel Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri Yarışması’nda Hürriyet gazetesi 4 ödül aldı. Bu yıl internet dalında kimse ödüle layık görülmezken, fotoğraf ödüllerine Gezi Parkı damgasını vurdu.

27.03.2014Gündem
Erzincanda trafik kazası: 5 ölü, 2 yaralı

Erzincan'da trafik kazası: 5 ölü, 2 yaralı

Erzincan'da meydana gelen trafik kazasında 5 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

2.09.2013Gündem
Babaya son görev

Babaya son görev

Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan Coşkun’un önceki gün, 73 yaşında kalp yetmezliğinden vefat eden babası, emekli Silivri Müftüsü Hamdi Coşkun, dün toprağa verildi.

25.08.2013Gündem
Hamdi Coşkun son yolculuğuna uğurlandı

Hamdi Coşkun son yolculuğuna uğurlandı

HÜRRİYET Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan Coşkun’un dün 73 yaşında kalp yetmezliğinden vefat eden Emekli Silivri Müftüsü babası Hamdi Coşkun bugün toprağa verildi. Coşkun’un naaşı Silivri Piri Mehmet Paşa Camisi’nde öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Silivri Yeni Mezarlık’ta son yolculuğuna uğurlandı.

25.08.2013Gündem
Murat Öztürke son görev

Murat Öztürk'e son görev

ADANA’da Hava Oyunları Festivali’nde gösteri yaparken kullandığı "Pitts" tipi uçağının yere çakılması sonrası hayatını kaybeden eski haber kameramanı, efsanevi gökyüzü muhabiri, sivil akrobasi pilotu ve pilot öğretmeni Murat Öztürk, son yolcuğuna uğurlandı.

21.05.2013Gündem
Hürriyete 5 ödül

Hürriyet'e 5 ödül

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) 2011 Yılı Geleneksel Gazetecilik Başarı Ödülleri’ne Hürriyet’ten 5 isim değer görüldü.

6.03.2012Gündem
Kardan çok TIR temizliği yapıyoruz

Kardan çok TIR temizliği yapıyoruz

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Hürriyet Gazetesi’ne yaptığı ziyarette, yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yolları anlatırken, “Çok ağır kış şartları yaşıyoruz. Hem yoğun kar yağıyor, hem de tipi oluyor. Yollar kapanıyor. Yalnız, yollarda kar temizliğinden çok TIR temizliği oluyor. Tedbirsiz sürücüler karla mücadele çalışmalarını ağırlaştırıyor” dedi.

19.02.2012Ekonomi
Hürriyet’e 6 ödül

Hürriyet’e 6 ödül

TGC 2010 Yılı Geleneksel Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’ne Hürriyet damga vurdu. Sedat Ergin, Yılmaz Özdil, Gülden Aydın, Celal Demirbilek, Nihat Uğurlu ve Cansu Çamlıbel, 6 dalda ödül aldılar.

2.03.2011Gündem
Cemiyetin ödülü Oda TVye

Cemiyet'in ödülü Oda TV'ye

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin (TGC) 2010 Yılı Geleneksel Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri'ni kazananlar belli oldu.

2.03.2011Gündem

Tazminat davası açtı suç duyurusunda bulundu

ENERJİ Bakanı Taner Yıldız, “Az demişiz” başlıklı köşe yazısında, “Kişilik haklarına hakaret edildiği” gerekçesiyle, Hürriyet Gazetesi’nin istifa eden başyazarı Oktay Ekşi ve Hürriyet Gazetesi aleyhine 100 bin TL’lik tazminat davası açtı.

2.11.2010Gündem

Yazar Sonuçları

Bu yazıişleri masasında hiç sorulmayan o soru

Bu masada, Hürriyet yazıişleri masasında 20 yıl oturdum.

23.07.2020

Kadın katilinin vahşeti mahallemize kadar indi

Kızın cesedi Akbük’teki evimin üç adım ilerisinde, Yerkesik’te bulundu.

22.07.2020

CHP’nin geleceği üzerine yorumlar

CHP kurultayında hedefte MYK üyeleri var. Pandemi koşullarında yapılacak olan ve üyelerin-halkın katılımına kapalı olacak CHP kurultayı tepki çekmeye devam ediyor. CHP’lilerin büyük bir kısmı bu ‘olağanüstü’ koşullarda kurultay ısrarının arkasında normal koşullarda yapılacak bir kurultayda seçilemeyecek MYK üyelerinin olduğunu düşünüyor.

22.07.2020

Bu iki fotoğraftan bir konsept çıktı

Önce Vedat Milor’un bu afili gençlik fotoğrafını gördük.

22.07.2020

‘Ah be Okay Gönensin’

MESLEKTAŞIMIZ Okay Gönensin’i kaybettik; Cumhuriyet’te uzun yıllar birlikte çalıştık. Hasan Cemal yayın müdürü, Gönensin yazı işleri müdürü, bendeniz de haber müdürüydüm. İkisi Mülkiyeli idi.

13.07.2017

İlber Hoca deyince alkış Emine Hanım deyince auvv

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, konusu “Tarihimize İz Bırakan Valide Sultanlar” olan bir toplantıya katılmış.

10.03.2016

Sokaktaki kütüphaneyi siz de beğendiniz mi

Geçen yaz tatilinde gittiğim Antalya’dan İstanbul’a dönerken yolumu değiştirip Eskişehir’e uğradım. Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in kente kattıklarını yerinde gördüm, hayran kaldım.

7.03.2016

Damdan düşenin halinden damdan düşen anlarmış

Geçen iki haftayı hastane odasında geçirdim. Bu sırada aynı hastalık nedeniyle ameliyat olmuş bir ağabeyin telefonda söyledikleri, önerileri aklıma çok yatınca, bana Nasrettin Hoca’nın deyişini hatırlattı. "Evet, Necdet’ciğim, hoca bana doktor değil, damdan düşen birini bulun derken bunu kast ediyordu. Ben de yaşadığım için seni iyi anlıyorum" dedi. 

7.03.2016

Zoru görünce vicdanından vazgeçen nesil

CUMHURBAŞKANI ile Başbakan arasında kavga çıksın, maraza çıksın, bölünsünler gayretinde değilim...

3.03.2016

Bu gazetecileri bir araya toplayan kim?

Reha Muhtar, Ali Kırca, Hasan Cemal, Zafer Mutlu, Nazlı Ilıcak, Sedat Ergin, Yalçın Balcı, Nuri Çolakoğlu aynı masadayız.

13.06.2014

TOBB Başbakan’a biat etti

CHP’den, TOBB Genel Kurulu’na ilişkin bizim pek beklemediğimiz ağır eleştiriler yapıldı.

3.08.2013

Şipşak

Bi fotoğraf...Komando. Kamuflaj kıyafeti giymiş.

18.11.2011

Geyik Gecesi'nin kehaneti

ÖNCEKİ gece, Nişantaşı’nda “Salomanje”deydik.

23.12.2010

Gazipaşa’da üretim var da tanıtım yok

TÜRKİYE’nin ‘tropikal’ bölgesi sayılan Gazipaşa’ya yaptığımız 24 saatlik gezi sonrası şunları gözlemledik:

“Müşteri yoksa pazar yok; pazar yoksa müşteri yok.”

22.10.2010

Fikret Ercan mı daha çok genel yayın yönetmeni eskitti Oktay Ekşi mi?..

“I Love Deer” (geyiği seviyorum) gecesinin en çok geyik çeviren ismi Ertuğrul Özkök’tü, gecenin yıldızıydı.

30.12.2009