EKSTRA
MENÜ

Moğolistan

Moğolistan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Moğolistan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.192 Moğolistan haberi bulunmuştur.

Moğolistan Haberleri

Kim usulü açılım

Kim usulü açılım

Kim Jong-un liderliğindeki Kuzey Kore hızlı ama aynı zamanda temkinli biçimde dışa açılıyor. Marketlerde çok pahalı olmasına rağmen yabancı mallar var, ülkeye turist çekmek için yatırım yapılıyor.

6.08.2017Dünya
Putin avda

Putin avda

Rusya lideri Vladimir Putin, Sibirya’nın güneyindeki Tuva Özerk Cumhuriyeti’ne yaptığı ziyarette gölde yüzüp dalış yaparken, oltayla balık avladı.

5.08.2017Dünya
Kore’de füze gerilimi tırmanıyor: Çin’e çattı

Kore’de füze gerilimi tırmanıyor: Çin’e çattı

ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kuzey Kore’nin son balistik füze denemesine tepkisi çok sert oldu. Trump, Twitter’dan paylaştığı mesajında Pekin’e yüklenerek, bu ülkenin ABD ile ticarette yüz milyarlarca dolar kazandığını ama Kuzey Kore konusunda konuşmak dışında hiçbir şey yapmadığını savundu. ABD Başkanı, böyle sürmesine izin vermeyeceklerini söyledi.

30.07.2017Dünya
Çinden gövde gösterisi

Çin'den gövde gösterisi!

Çin Halk Kurtuluş Ordusunun (PLA) 90'ıncı kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında başkent Pekin'in 400 kilometre kuzeyinde, İç Moğolistan Özerk Bölgesi'ndeki Curıhı Askeri Eğitim Üssü'nde askeri geçit töreni düzenlendi.

30.07.2017Dünya
Gövde gösterisi yaptılar... En güçlü orduya ihtiyacımız var

Gövde gösterisi yaptılar... 'En güçlü orduya ihtiyacımız var'

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Çin Halk Kurtuluş Ordusunun (PLA) 90'ıncı kuruluş yıl dönümüyle ilgili olarak "Ülkemizin güçlü bir orduya her zaman olduğundan daha çok ihtiyacı var" dedi.

30.07.2017Dünya
Atlı karınca tasarımıyla güneş enerjisinde verimi artırdılar

"Atlı karınca" tasarımıyla güneş enerjisinde verimi artırdılar

İzmir'de güneşten endüstriyel ısı üretimi hedefiyle proje yürüten ekip, lunaparklardaki atlı karınca oyuncağı modeliyle oluşturdukları tasarımla mevcut modellere göre yüzde 37 daha verimli solar termal sistem geliştirdi

29.07.2017Ekonomi
Murat Ülker imzaladı Godiva, Moğolistana uzanıyor

Murat Ülker imzaladı Godiva, Moğolistan'a uzanıyor

Yıldız Holding, premium çikolata markası Godiva ilk kez Moğolistan pazarına giriyor. Önümüzdeki yıllarda, ülkede 10 Godiva mağazası açılacak.

26.07.2017Ekonomi
Uçağı tek başına durdurdu

Uçağı tek başına durdurdu!

Çin’de kendi kendine birden geriye doğru hareket etmeye başlayan uçak havaalanıda çalışan bir görevli tarafından durduruldu. Hatayı hızlı bir şekilde fark eden görevli, faciayı engelledi.

19.07.2017Dünya
ABden Türkiye mesajı...

AB'den Türkiye mesajı...

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminden bir yıl sonra da Avrupa'nın elinin Türkiye'ye uzatılmış halde olduğunu savundu. AB’ye girmek isteyenlerin birliğin değerlerine de katıldığını ifade eden Juncker, Türk hükümetinin idam cezası getirmesi durumunda AB'nin üyelik konusunda kapıyı kapatacağını belirtti.

16.07.2017Dünya
Hamburg’da  G-20 ateşi

Hamburg’da G-20 ateşi

Dünyanın en büyük 20 ekonomisinin liderlerini Almanya’da bir araya getiren G-20 zirvesi ‘Cehenneme hoş geldiniz’ adlı gösteriler nedeniyle gecikmeli başladı. Hamburg’da sayıları 100 bini bulan küreselleşme karşıtı gruplar yolları kapattı, barikatları, araçları ateşe verdi. Polisin göstericilere tazyikli su ve gazla müdahale ettiği olaylarda Hamburg dumanla kaplandı. Hamburg polisi gece saatlerinde göstericilere müdahale etmeye başladı ve olayların yaşandığı bölgede her eve girileceğini açıkladı. Ayrıca polis, Twitter hesabından medyadan ve olay yerinde bulunan kişilerden görüntü almamalarını ve paylaşmamalarını istedi

7.07.2017Dünya
Dünyanın en garip sınırları

Dünyanın en garip sınırları

Dost milletler arasındaki sınırlar, özellikle Avrupa Birliği’nin Schengen bölgesi sadece bir tabeladan ibaret. Geri kalanlar ise nehir gibi doğal sınırlardan ya da askerden arındırılmış bölgelerden oluşuyor. Bu fotoğraflar dünyanın her yerinden farklı sınırları gösteriyor. Görmüş olduğumuz sınırlar aslında ülkeler arası ilişkileri de açıklıyor. İşte dünyadaki en ilginç sınırlar...

1.07.2017Seyahat
Akademisyen Asil Özbay motosikletiyle bu yıl da yollarda

Akademisyen Asil Özbay motosikletiyle bu yıl da yollarda!

İstanbul Gedik Üniversitesi akademisyenlerinden Asil Özbay, kadınların yapabileceklerinin sınırlarının ne kadar geniş olduğunu tüm dünyaya gösteriyor.

20.06.2017Kampüs
Yaşı küçük temsili büyük

Yaşı küçük temsili büyük

23 yaşında arı gibi çalışan ve “Bir insan isterse her şeyi değiştirir” diyen Ece Çiftçi, G-20 öncesi toplanan Girls20’de Türkiye’deki kadınların sorunlarını kendi bakış açısı ve deneyimleriyle anlatacak. Çiftçi, “18-23 yaş deyince yaş aralığı küçük ama yaratıcılığı büyük insanlar bu toplantıya seçiliyor. Bu yüzden de onur duydum” dedi.

18.06.2017Ekonomi
Yabancı uyruklu öğrenciler, YÖK’te buluştu

Yabancı uyruklu öğrenciler, YÖK’te buluştu 

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, dünyada 5 milyona yakın uluslararası öğrencinin yaklaşık 110 bininin Türkiye’de bulunduğuna işaret ederek, “4 kıtadaki 56 farklı ülkeden öğrencimiz var. 110 bin sayısını daha da çok artırmak ve dünyadaki gençlerle entegre olmak istiyoruz” dedi. İftar programına katılan MEB Müsteşarı Yusuf Tekin ise Türkiye’de 500 binin üzerinde Suriyeli öğrencinin eğitim aldığını hatırlattı.

14.06.2017Eğitim
Antik Mısır mumyalarının genleri ilk kez incelendi

Antik Mısır mumyalarının genleri ilk kez incelendi

Mısır'da bulunan mumyalara yapılan genetik testler, mumyaların Sahra Altı Afrika bölgesiyle genetik paylaşımlarının çok az olduğunu ortaya koydu. Bilim insanları Mısır'ın başkenti Kahire'nin 115 kilometre güneyindeki Abusir el-Malek bölgesinde bulunan 90 mumya üzerinde yapılan bugüne kadarki en büyük mumya genetiği araştırması gerçekleştirdiklerini açıkladı.İşte detaylar...

14.06.2017Seyahat
Dünya birincisi İTÜlüler ABD yolcusu

Dünya birincisi İTÜ'lüler ABD yolcusu

İTÜ bünyesinde kurulan ve geçen yıl katıldığı yarışmadan dünya birinciliğiyle ayrılan APİS Ar-Ge Uydu Takımı, 9-11 Haziran’da, ABD Teksas’ta düzenlenecek AIAA CanSat Competition 2017'de de birincilik hedefliyor.

1.06.2017Eğitim
O tecavüzcüye ilk duruşmada 26 yıl hapis

O tecavüzcüye ilk duruşmada 26 yıl hapis

İstanbul Şişli'de üniversite öğrencisi genç kıza, cami avlusuna atıp belini kırdıktan sonra tecavüz eden Moğolistan uyruklu 32 yaşındaki T.B.E.'ye 26 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

17.05.2017Gündem
EBRDden flaş Türkiye açıklaması

EBRD'den flaş Türkiye açıklaması

EBRD Türkiye için 2017 GSYH büyüme tahminini 0.4 puan düşürerek yüzde 2.6'ya indirdi.

10.05.2017Ekonomi
Erdoğandan AKPMnin siyasi denetim kararına sert tepki

Erdoğan'dan AKPM'nin 'siyasi denetim' kararına sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nin (AKPM) "siyasi denetim" kararına ilişkin, "Fransa olağanüstü hal şartlarında seçime gidince ses çıkarmayanların, üstelik de bir darbe girişiminin ardından Türkiye aynı yöntemi uyguladı diye bizi yeniden denetim sürecine almaları en hafif ifadesiyle ayıptır. Tarih en büyük hakemdir. Bugünler gelip geçecek ama herkesin doğruları ve yanlışları bir ibret vesikası olarak ortada kalacaktır. Biz Türkiye olarak doğru bildiğimiz yolda kararlılıkla ilerlemeyi sürdüreceğiz." dedi.

27.04.2017Gündem
Demir İpek Yolu projesi hız kazanıyor

Demir İpek Yolu projesi hız kazanıyor

Çin ile Avrupa ülkelerini demiryolu ile birbirine bağlayan çağdaş "Demir İpek Yolu" projesi hız kazanıyor. Çin, Belarus, Almanya, Kazakistan, Moğolistan, Polonya ve Rusya, Çin-Avrupa demiryolu hattının geliştirilmesi için bir anlaşmaya imza attı.

26.04.2017Ekonomi
Moğolistan’da 1100 yıllık Türk kadın mumyası bulundu

Moğolistan’da 1100 yıllık Türk kadın mumyası bulundu!

Geçtiğimiz sene bulunduktan sonra medyada büyük yankı uyandıran Türk kökenli mumya, 1100 yıl toprak altında kaldıktan sonra arkeologlar tarafından gün yüzüne çıkarılmıştı. Şimdi ise mumyanın üzerinde incelemeler yapıldı ve temizlendikten sonra yeni fotoğrafları çekildi. İşte Türk kökenli olduğu düşünülen 1100 yıllık kadın mumyası…

19.04.2017Seyahat
1000 yıllık mumyanın mezarından çıkanlar hayrete düşürdü

1000 yıllık mumyanın mezarından çıkanlar hayrete düşürdü!

Moğolistan’ın Altay Dağları’nda yeni bulunan 1000 yıllık kadın mumyanın mezarından çıkanlar görenleri şoke etti…

13.04.2017Hayat
Dünyanın en iyi ışık festivalleri

Dünyanın en iyi ışık festivalleri

Her yıl Singapur ufuklarından Amsterdam kanallarına kadar dünyanın birçok noktasında ışık festivalleri düzenleniyor. İşte insanlara görsel şölen yaşatan en iyi ışık festivalleri...

7.04.2017Seyahat

Yazar Sonuçları

Korkmaya hazır mısınız?

Korku film tutkunları bu hafta yaşadı! Yılın en iyi korkularından “Otopsi”, gerilimli atmosferi ve feminist alt metniyle dikkat çekerken, Jeremy Saulnier’ın seyirciyi koltuğua çivileyen “Dehşet Odası”, türün takipçilerini memnun edecek. İlham veren hikâyesiyle etkileyen belgesel “Kartal Avcısı Kız” ve Charlize Theron’u şeytani hesaplar peşinde bir rolde izleyeceğimiz “Hızlı ve Öfkeli 8”, haftanın diğer seçenekleri…

14.04.2017