EKSTRA
MENÜ

Memurlar

Memurlar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Memurlar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.722 Memurlar haberi bulunmuştur.

Memurlar Haberleri

Öşür Nedir Ve Kimlere Verilir Öşür Ne Zaman, Ne Kadar Ve Nasıl Verilir

Öşür Nedir Ve Kimlere Verilir? Öşür Ne Zaman, Ne Kadar Ve Nasıl Verilir

Bir kişinin öşür vermesi için arazi sahibi konumunda bulunan kişinin Müslüman olması ve öşrün farz olduğunu bilmesinin gerekliliği söz konusudur. Öşür nedir ve kimlere verilir? Öşür ne zaman, ne kadar ve nasıl verilir? Şeklindeki soruların yanıtlarını tüm detaylarıyla birlikte derledik.

9.06.2021Araştırma
Kurultay Nedir Türklerde Kurultay Ne Anlam İfade Eder Ve Neden Toplanırdı

Kurultay Nedir? Türklerde Kurultay Ne Anlam İfade Eder Ve Neden Toplanırdı

Kurultay kavramını son dönemlerde çok sık bir şekilde duymaya başladık. Bu durum insanları kurultay konusunda ciddi bir meraka sürüklemektedir. Sizin için Kurultay nedir? Türklerde kurultay ne anlam ifade eder ve neden toplanırdı? Şeklinde sorulan soruların yanıtlarını tüm detaylarıyla birlikte derledik.

9.06.2021Araştırma
Türk yolcunun bavulundan çıktı

Türk yolcunun bavulundan çıktı

Tatilden dönenler yanlarında buzdolabı mıknatısı, yöresel hediyelik eşyalar veya kartpostal gibi alışılagelmiş ufak tefek şeyler getirir. Ancak Samsun’daki tatilinden dönen 64 yasındaki bir yolcu, bavulunda getirdiği 3 geyik kafatasıyla gümrük memurlarını ve havalimanı personelini şaşkına çevirdi.

6.06.2021Avrupa
Emekli ve memur zammı ne zaman belli olacak Temmuz ayı 2021 emekli maaş zammında yeni detay

Emekli ve memur zammı ne zaman belli olacak? Temmuz ayı 2021 emekli maaş zammında yeni detay!

Emekli ve memur zammı için geri sayım devam ediyor. Emeklilerin maaşlarına yasa gereği ocak ve temmuz olmak üzere yılda iki kez maaşlarına zam yapılıyor. Enflasyon farkıyla maaşlarına zam alacak emekli ve memurlar temmuz ayını bekliyor. Peki, emekli ve memur zammı ne zaman belli olacak? İşte, 2021 emekli maaş zammı ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

4.06.2021Gündem
Yeni hayata merhaba

Yeni hayata merhaba

İşkenceci eşi Ramazan İpek’i öldüren ve 108 gün sonra tahliye edilen Melek İpek, ailesine ait çiftlik evinde yaşadıklarını atlatmaya çalışıyor. Ders çalışıp hayvanlarla ilgilenen, kızlarıyla vakit geçiren Melek İpek yaşadığı o zor günleri anlattı.

2.06.2021Gündem
Memurlar Temmuzda ne kadar zam alacak İşte Temmuz zammında son durum

Memurlar Temmuz'da ne kadar zam alacak? İşte Temmuz zammında son durum

Emekli ve memur maaşları, yasa gereği ocak ve temmuz olmak üzere yılda iki kez artıyor. Bu artışta enflasyon belirleyici oluyor. Ancak memur ve memur emeklisi, bunun dışında 2 yılda bir toplu sözleşme masasında kararlaştırılan zammı alıyor. Peki, Memurlar Temmuz'da ne kadar zam alacak?

1.06.2021Gündem
Türkiye günlerce onu konuştu... İşte Melek İpekin yeni hayatı: Zor günleri geride bıraktı

Türkiye günlerce onu konuştu... İşte Melek İpek'in yeni hayatı: Zor günleri geride bıraktı

Antalya'da kendisine işkence yapan eşi Ramazan İpek'i (36) öldüren ve 108 gün sonra tahliye olan Melek İpek (31), ailesine ait çiftlik evinde zor günlerin etkisinden kurtulmaya çalışıyor. Melek İpek çiftlikte traktör sürüp, işlerini bitirdikten sonra makyaj yapıp, kızları Ceylin Deniz (9) ve İkra Nur (7) ile kent merkezine gidiyor. Melek İpek matematik öğretmeni olmak için üniversite sınavına hazırlanırken her gün kızlarıyla masa etrafında ders çalışıyor. Olay günü mosmor yüzü ve üstündeki kırmızı paltosu ile hafızalara kazınan Melek İpek, "Ben onu getirmedim. Getirmeyi bile düşünmedim. Hiç elimi bile sürmedim. Orada bıraktım. Hatırlamak istemedim belki de. Hiçbir eşyamı almadım, hepsi orada kaldı" dedi.

1.06.2021Gündem
2 polis ile baba ve oğulları arasındaki arbedeye Burdur Valiliğinden soruşturma

2 polis ile baba ve oğulları arasındaki arbedeye Burdur Valiliği'nden soruşturma

Burdur'da koronavirüs tedbirleri kapsamında denetim için bir iş yerine giren polis memurları ile baba ve 2 oğlu arasında arbede yaşandı. Arbede sırasında 2 polis memuru yaralanırken, baba ve 2 oğlu da darbedildiklerini öne sürerek şikayetçi oldu. Burdur Valiliği, olayla ilgili idari soruşturma başlattı.

30.05.2021Gündem
Karşıyakada PTT önünde korkutan kuyruk

Karşıyaka'da PTT önünde korkutan kuyruk!

İzmir'in Karşıyaka ilçesindeki PTT şubesinde işlem yaptırmak isteyenler uzun kuyruklar oluştururken, sosyal mesafe kuralları da yok sayıldı.

18.05.2021Gündem
Envanter Nedir Envanter Tanımı, Envanter Çıkarma İle Envanter Çıkarma Aşamaları

Envanter Nedir? Envanter Tanımı, Envanter Çıkarma İle Envanter Çıkarma Aşamaları

Muhasebe departmanı dışında envanter sonucu olarak belirlenen ve gösterilen bilgiler olarak bu firmanın muhasebe kayıtlarındaki görülür. Herhangi bir fark ve ya değişiklik olduğunda gerekli düzenlemelerle durum tamamlandığı zaman bu işlemlere envanter adı verilir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

11.05.2021Araştırma
1046 vergi kodu nedir Tevkifattan alınan damga vergisi ödeme işlemi

1046 vergi kodu nedir? Tevkifattan alınan damga vergisi ödeme işlemi

Türkiye'de ödenmesi gereken her türlü vergi türüne atanmış olan bir vergi kodu bulunmaktadır. Bu kod üzerinden vergilerin takibi ve ödeme süreçleri, hem memurlar hem de vatandaşlar tarafından kolayca gerçekleştirilebilmektedir. Peki, 1046 vergi kodu nedir? Tevkifattan alınan damga vergisi ödeme işlemleri nasıl yapılır? İşte bu konu hakkında tüm merak edilenler.

6.05.2021Araştırma
Stopaj Hesaplama Nasıl Yapılır Kira Stopaj Hesaplama İşlemi

Stopaj Hesaplama Nasıl Yapılır? Kira Stopaj Hesaplama İşlemi

Stopaj, ülkemizde ne olduğu ve nasıl hesaplandığı en fazla merak edilen vergi ödeme şekillerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Belirli değişkenlerin baz alınmasıyla hesaplanan kira stopaj vergisi ticari gayrimenkuller için ödenmesi gereken bir meblağdır. Peki stopaj nedir ve nasıl hesaplanır? Kira stopaj hesaplama işlemi nasıl olur? İşte stopaj konusunda merak edilen tüm detaylar.

5.05.2021Kobi
İmamoğlu için ‘saygısızlık’ incelemesi

İmamoğlu için ‘saygısızlık’ incelemesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında, ‘İstanbul’un fethinin 567. yıldönümünde Fatih Sultan Mehmet’in türbesine ziyareti sırasında ellerini arkasına bağlayarak saygısızlık etmesi ve HDP’li belediye başkanlarını ziyareti’ gerekçesiyle soruşturma izni istendi.

5.05.2021Gündem
İçişleri Bakanlığından Ekrem İmamoğlu açıklaması

İçişleri Bakanlığı'ndan Ekrem İmamoğlu açıklaması

İçişleri Bakanlığı'ndan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında soruşturma açıldığı ve ifadesinin istendiği şeklindeki haberlerle ilgili açıklama yaptı. Bakanlık, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Fatih Sultan Mehmet Türbesi'nde ellerini arkadan bağlı yürümesiyle ilgili hakkında soruşturma açılmadığını, İstanbul Cumhuriyet Savcılığının talebi doğrultusunda ön inceleme yapıldığını açıkladı.

4.05.2021Gündem

İzmir depremiyle ilgili gözaltı sayısı 19’a yükseldi

İZMİR'de, geçen yıl 30 Ekim'de meydana gelen, 115 kişinin hayatını kaybettiği 6.6 büyüklüğündeki depremle ilgili hazırlanan bilirkişi raporunda standartlara uygun olmayan malzeme kullandıkları, projelendirme aşamasında hata yaptıkları ve kusurlu oldukları belirlenip, haklarında gözaltı kararı verilen 22 şüpheliden 2’si daha yakalandı. Soruşturma kapsamında toplam 19 kişi gözaltına alınırken, 3 kişinin yakalanması için de çalışmaların sürdüğü bildirildi.

29.04.2021Gündem
ABDli emekli albaydan flaş sözler... ABDnin YPGye desteği hataydı

ABD'li emekli albaydan flaş sözler... 'ABD'nin YPG'ye desteği hataydı'

ABD'li emekli albay Richard Outzen CNN Türk'e yaptığı özel açıklamalarda önemli konulara değindi ve flaş açıklamalar yaptı. Outzen ABD'nin eski Ankara Büyükelçisi ve Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey'in danışmanı olarak görev yapmıştı.

22.04.2021Dünya
Emekliler bu akşamı bekliyor Zamlı ikramiye ne kadar olacak

Emekliler bu akşamı bekliyor! Zamlı ikramiye ne kadar olacak?

Bugün toplanacak ve önemli kararların çıkacağı Bakanlar Kurulu sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesine ilişkin zammı açıklayacak.

13.04.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yerli aşı açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yerli aşı açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, D-8 Teşkilatı 10. Zirve Toplantısı'na canlı bağlantıyla katıldı. Erdoğan, "Türkiye olarak insan deneylerini yaptığımız yerli aşımızı, 'kimsenin geride bırakılmaması' ilkesiyle tüm insanlığın istifadesine sunacağız." dedi.

8.04.2021Gündem
Zekat ne zaman verilir İşte Diyanetten bilgiler

Zekat ne zaman verilir? İşte Diyanet''ten bilgiler

Müslümanlar, zekatın nasıl hesaplandığını ve kimlere verilebileceğini öğrenmek için 'zekat ne kadar verilir?' sorusuna yanıt arıyor. Öte yandan belirtilen şartları taşıyan Müslümanların verdiği zekat miktarı bu kapsamda araştırılıyor. Peki Zekat nasıl hesaplanır ve ne zaman verilir?

31.03.2021Gündem
Kongre baskınında yeni gelişme: 2 polis memuru Trumpa dava açtı

Kongre baskınında yeni gelişme: 2 polis memuru Trump'a dava açtı

ABD Kongresi'nde görevli iki polis memuru, 6 ocakta yaşanan baskın nedeniyle eski ABD Başkanı Trump'a dava açtı. Blassingame ve Hemby isimli memurlar baskın nedeniyle Trump'tan davacı olan ilk polis memurları oldu.

31.03.2021Dünya
İlk yardıma gitti, yumrukladı

İlk yardıma gitti, yumrukladı

Almanya, ilk yardım görevlisi sağlıkçının, Suriyeli bir mülteciye attığı yumruk görüntülerini konuşuyor. Görevli, ilk yardım sedyesine elleri bağlanmış halde yatırılan Amar H. adlı mülteciye yumruk atarken iki polisin müdahale etmeden izlediği kamera kayıtlarında görülüyor. Amar H.’nin avukatlığını üstlenen Adnan Aykaç ise olayın tam bir skandal olduğunu söyledi. Bild gazetesi olayın güvenlik kameralarına yansıyan video görüntülerini yayınladı

12.03.2021Avrupa
Son dakika... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Mısırla diplomatik düzeyde temaslarımız başladı

Son dakika... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Mısır'la diplomatik düzeyde temaslarımız başladı

Son dakika haberine göre Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye-Mısır ilişkilerinin yeniden tesis edilmesinin ilişkilerde 2013'ten bu yana süren kopukluk nedeniyle zaman aldığını ve her iki tarafın da normalleşme için herhangi bir ön koşul öne sürmediğini belirterek, "Mısır ile hem istihbarat düzeyinde hem de dışişleri bakanlıkları düzeyinde temaslarımız var. Diplomatik düzeyde temaslarımız başladı." dedi. Bakan Çavuşoğlu, "Suudi Arabistan'la ilişkilerimizin düzelmemesi için sebep yok. Olumlu adım atarsa biz de atarız. Aynı şey BAE için de geçerli" dedi.

12.03.2021Gündem
ABD ile Rusya arasında aşıları kötüleme kavgası

ABD ile Rusya arasında aşıları kötüleme kavgası

ABD Dışişleri Bakanlığı, Rusya’nın istihbarat servisleri aracılığıyla Amerikan aşılarına savaş açtığını öne sürerken, Kremlin Sarayı da dünyadaki aşı tartışmalarının Rus komplosu gibi gösterilmeye çalışıldığını iddia etti.

10.03.2021Dünya
Pandemi 1000 TL sosyal yardım başvurusu ne zaman sonuçlanır Devlet pandemi yardımı başvuru ve sonuç ekranı

Pandemi 1000 TL sosyal yardım başvurusu ne zaman sonuçlanır? Devlet pandemi yardımı başvuru ve sonuç ekranı

Hane başına 1000'er lira desteği içeren 3. faz sosyal destek programına, kamu işçileri, memurlar, emekliler, İŞKUR'un Kısa Çalışma Ödeneği ile İşsizlik Ödeneğinden yararlananlar ile 1. ve 2. fazdaki nakdi destekleri alanlar dışındaki tüm vatandaşlar e-Devlet üzerinden başvurabiliyor. 2020'nin Nisan ayından bu yana devam eden Pandemi Sosyal Destek Programı 3. Faz başvuruları e-devlet kapısı üzerinden alınıyor. Peki, pandemi 1000 TL sosyal yardım başvurusu ne zaman sonuçlanır?

25.02.2021Gündem
Cumhurbaşkanı ve eski Başbakanın kişisel verilerine bakan SGK memurları hakim karşısına çıktı

Cumhurbaşkanı ve eski Başbakanın kişisel verilerine bakan SGK memurları hakim karşısına çıktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kişisel verilerini sorguladıkları iddia edilen çoğu Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) çalışanı 20 sanığın "Kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek veya yaymak" suçundan 2 yıldan 7,5 yıla kadar değişen hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı. İstanbul 36. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, 16’sı SGK'da memur olarak çalışan 2’si emekli 18 sanık katıldı. İhbar eden SGK Başkanlığı avukatı da duruşmada hazır bulundu.

24.02.2021Gündem
Nişabur Medresesi Nerede Ve Nasıl Gidilir Nişabur Medresesi Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Nişabur Medresesi Nerede Ve Nasıl Gidilir? Nişabur Medresesi Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Selçuklu döneminde inşa edilen pek çok medrese vardır. Nişabur Medresesi de o döneme ait olan medreselerden bir tanesidir. Nişabur Medresesi aynı zamanda Nizamiye Medresesi olarak da adlandırılmaktadır. İnternette de en çok araştırılan medreselerden bir tanesi olan Nişabur Medresesi'ne nasıl ulaşılacağı da araştırılmaktadır. Nişabur Medresesi oldukça ünlü bir medresedir. Peki Nişabur Medresesi nerededir? Nişabur Medresesi'ne nasıl gidilmektedir? Nişabur Medresesi tarihi nedir? Nişabur Medresesi özellikleri nelerdir? İşte Nişabur Medresesi ile ilgili tüm detaylar.

23.02.2021Seyahat
Tekirdağda FETÖnün mahrem infaz koruma memurları yapılanması ortaya çıkarıldı

Tekirdağ'da FETÖ'nün 'mahrem infaz koruma memurları' yapılanması ortaya çıkarıldı

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ/PDY'nin infaz koruma memurları ile mahrem imamlarına yönelik soruşturmasında gözaltına alınan şüphelilerin ifadelerinden örgütün yapılanmasına ulaşıldı. İtirafçı olan 'Yahya' kod adlı Yakup C., ikna edilen infaz koruma memurlarına 'Nafiz', zabıt katiplerine de 'Zeki' kod adı verildiğini söyledi. Yakup C., "İkna edilen memurlar mahrem imamlar tarafından izlenir ve buna göre kategorilendirilirdi" dedi.

23.02.2021Gündem
Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi nedir ve kimleri kapsıyor

Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi nedir ve kimleri kapsıyor?

Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi, gündeme gelmesinin ardından araştırılan konu olmaya başladı. Hürriyet Gazetesi yazarı Noyan Doğan tarafından 22 Haziran 2020 tarihinde ele alınan Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi, kıdem tazminatı ve fon konuları ile öne çıktı. Peki, Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi nedir ve kimleri kapsıyor? İşte, Noyan Doğan'ın yazısından detaylı bilgiler

17.02.2021Gündem
1000 TL pandemi ödemesi başvuru ve sonuç sorgulama ekranı: T.C kimlik no ile E-Devlet sosyal yardım detayları

1000 TL pandemi ödemesi başvuru ve sonuç sorgulama ekranı: T.C kimlik no ile E-Devlet sosyal yardım detayları

Sosyal yardım ödemeleri devam ediyor ve 1000 TL pandemi başvuruları sürüyor. 3. Faz başvuruların devam ettiği sosyal yardımlarda başvuru ve sonuç sorgulama ekranları hakkında vatandaşların merak ettiği ve cevabını aradığı sorular bulunuyor. 1000 TL pandemi ödemeleri hakkında hem sorgulama ekranı hem de başvuru süreci merak edilen konular arasında yer alıyor. Başvuruların E-Devlet'ten T.C Kimlik numarası ile yapıldığı süreçte sonuç sorgulama ve başvuru ekranları E-Devlet aracılığı ile sorgulanabiliyor.. Bilindiğini üzere 3. faz dönemi dinamik bir dönem olarak açıklanmış ve 4. faz yerine başvuruların 3. faz döneminden devam edeceği duyurulmuştu. İşte E-Devlet sosyal yardım sorgulama ve başvuru ekranları.

17.02.2021Ekonomi
1000 TL sosyal yardım (pandemi yardımı) başvuru ve sonuç sorgulama ekranı

1000 TL sosyal yardım (pandemi yardımı) başvuru ve sonuç sorgulama ekranı

Sosyal yardım ödemeleri devam ediyor ve 1000 TL pandemi başvuruları sürüyor. 3. Faz başvuruların devam ettiği sosyal yardımlarda başvuru ve sonuç sorgulama ekranları hakkında vatandaşların merak ettiği ve cevabını aradığı sorular bulunuyor. 1000 TL pandemi yardımı başvuru sonucu, söz konusu miktar için gerekli başvuruları tamamlayan vatandaşlarca araştırılıyor. Başvurularını tamamlayan vatandaşlar yardım parası için sonuç sorgulamasının nasıl yapılacağı sorguluyor. Peki E-Devlet sosyal yardım sorgulama ve başvuru ekranlarının linkleri nedir? İşte sorgulama ve başvuru ekranı

12.02.2021Ekonomi
1000 TL pandemi ödeme başvurusu E-Devletten yapılabiliyor mu İşte sosyal yardım hakkında merak edilen tüm detaylar

1000 TL pandemi ödeme başvurusu E-Devlet'ten yapılabiliyor mu? İşte sosyal yardım hakkında merak edilen tüm detaylar

Sosyal yardım ödemeleri devam ediyor ve 1000 TL pandemi başvuruları sürüyor. 3. Faz başvuruların devam ettiği sosyal yardımlarda başvuru ve sonuç sorgulama ekranları hakkında vatandaşların merak ettiği ve cevabını aradığı sorular bulunuyor. 1000 TL pandemi yardımı başvuru sonucu, söz konusu miktar için gerekli başvuruları tamamlayan vatandaşlarca araştırılıyor. Başvurularını tamamlayan vatandaşlar yardım parası için sonuç sorgulamasının nasıl yapılacağı sorguluyor. Peki E-Devlet sosyal yardım sorgulama ve başvuru ekranlarının linkleri nedir? İşte sorgulama ve başvuru ekranı

8.02.2021Gündem
1000 TL pandemi ödemesi başvuru ve sonuç sorgulama detayları: T.C Kimlik no ile sorgulama sayfası

1000 TL pandemi ödemesi başvuru ve sonuç sorgulama detayları: T.C Kimlik no ile sorgulama sayfası

1000 TL pandemi ödemeleri hakkında hem sorgulama ekranı hem de başvuru süreci merak edilen konular arasında yer alıyor. Bilindiği üzere Faz 3 sürecinin dinamik bir süreç olacağı ve yeni bir bilgilendirme yapılana kadar son bulmayacağı açıklanmıştı. Peki 1000 TL sosyal yardım süreci nasıl ilerliyor, başvuru ve sonuç sorgulama ekranları nasıl kullanılıyor? İşte detaylar

1.02.2021Gündem
Pandemi sosyal destek başvuruları devam ediyor - Sosyal destek başvuru sonucu nasıl öğrenilir

Pandemi sosyal destek başvuruları devam ediyor - Sosyal destek başvuru sonucu nasıl öğrenilir?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı pandemi sürecinde muhtaç ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara 1000 TL sosyal yardım parası vermeye devam ediyor. Pandemi sosyal yardım desteği olarak bilinen 1000 TL yardım başvurusu, E-Devlet girişi ile internet üzerinden kolayca gerçekleştiriliyor, destek başvurusunda bulunan vatandaşlar, sonucu da online ekran üzerinden görüntüleyebiliyor. Peki, pandemi sosyal destek başvuru sonucu nasıl öğrenilir?

30.01.2021Gündem
ABDde kadın hapishanesinde şiddet ve cinsel taciz skandalı patladı

ABD'de kadın hapishanesinde şiddet ve cinsel taciz skandalı patladı

Memurlar zorunlu izne çıkarılmasıyla sonuçlanan skandalda kadın hapishanesindeki mahkumlara şiddet ve cinsel taciz uygulandığı iddiaları ülkeyi sarstı.

29.01.2021Dünya
Yeni askerlik düzenlemesi teklifi kabul edildi

Yeni askerlik düzenlemesi teklifi kabul edildi

TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda, Milli Savunma Bakanlığı kadrolarında görevli personelin tecrübelerinden daha uzun süreli ve etkin şekilde yararlanılması, özlük haklarının iyileştirilmesi gibi düzenlemeleri içeren TSK Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi. Buna göre uzman çavuşların 55 yaşında emekli olmaları sağlanırken, 40 yaşının üzerindekiler komando birliklerinde kadrolu olarak görevlendirilecek.

28.01.2021Gündem
Kapalı lokanta ve kafeye ciro desteği geliyor

Kapalı lokanta ve kafeye ciro desteği geliyor

AK Parti grubunda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgın nedeniyle uzun süredir kapalı olan lokanta, restoran ve kafelere müjde gibi açıklama yaptı: “Lokanta ve kafeye 2019 cirosu 3 milyon ve altında olan işletmelerden cirosu 2020’de yüzde 50 ve daha fazla azalanlara 2 bin liradan az 40 bin liradan fazla olmamak üzere ciro kaybının yüzde 3’ü kadar destek ödemesi yapılacak.”

28.01.2021Gündem
1000 TL Pandemi yardımı başvuru ve sorgulama sayfası.. E-Devletten T.C kimlik no ile sosyal yardım işlem detayları

1000 TL Pandemi yardımı başvuru ve sorgulama sayfası.. E-Devlet'ten T.C kimlik no ile sosyal yardım işlem detayları

Sosyal yardım ödemeleri devam ediyor ve 1000 TL pandemi başvuruları sürüyor. 3. Faz başvuruların devam ettiği sosyal yardımlarda başvuru ve sonuç sorgulama ekranları hakkında vatandaşların merak ettiği ve cevabını aradığı sorular bulunuyor. Başvuruların E-Devlet'ten T.C Kimlik numarası ile yapıldığı süreçte sonuç sorgulama ve başvuru ekranları E-Devlet aracılığı ile sorgulanabiliyor.. Bilindiğini üzere 3. faz dönemi dinamik bir dönem olarak açıklanmış ve 4. faz yerine başvuruların 3. faz döneminden devam edeceği duyurulmuştu. İşte E-Devlet sosyal yardım sorgulama ve başvuru ekranları.

27.01.2021Ekonomi
İstanbul’da flaş operasyon Zarf içinde rüşvet dağıtılıyordu

İstanbul’da flaş operasyon! Zarf içinde rüşvet dağıtılıyordu

İstanbul merkezli 3 ilde yapılan rüşvet operasyonunda yeni detaylar ortaya çıktı. Rüşvet alışverişini zarflar içinde yapan şüpheliler, zarflarda para olduğunu inkar etmişti. Ancak adreslerde yapılan aramalarda zarflarda paralar bulundu.

25.01.2021Gündem
Rüşvet zarflarını kameriyede almışlar

Rüşvet zarflarını kameriyede almışlar

Küçükçekmece Tapu Müdürlüğü’nde rüşvet aldığı iddia edilen memurların, paraları Küçükçekmece Kaymakamlığı’ndaki kameriyede aldığı tespit edildi.

24.01.2021Ekonomi
Rüşvet çarkını gizli kamera kırdı

Rüşvet çarkını gizli kamera kırdı

Tapu müdürlüğündeki rüşvet iddiaları üzerine başlatılan operasyonda 37 kişi gözaltına alındı. Polisin, müdürlüğün başta floresan lambalar olmak üzere odalara yerleştirdiği gizli kameralarla rüşvet çarkını ortaya çıkardığı belirtildi.

23.01.2021Ekonomi
Paket paket destek

Paket paket destek

Pandeminin yarattığı sorunlara çare olmak için pek çok kurum ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek oluyor. Hayırsever kurumlara yardım etmek de sizin elinizde.

İnanılmaz görüntüler... ABDde polis şüpheli kişiyi adeta kurşuna dizdi

İnanılmaz görüntüler... ABD'de polis şüpheli kişiyi adeta kurşuna dizdi!

ABD bir kez daha polis kamerasından yansıyan görüntülerle çalkalanıyor. Arizona polisinin şüpheli şahsı adeta kurşuna dizdiği anların görüntüleri ortaya çıktı. Polisin kendi yayınladığı görüntülerde silahlı olduğundan şüphelenilen kişinin 5 polis tarafından adeta kurşuna dizildiği dehşet anları açıkça yer alıyor.

20.01.2021Dünya
ABD polisinin şüpheli şahsı kurşuna dizdiği anların görüntüleri ortaya çıktı

ABD polisinin şüpheli şahsı kurşuna dizdiği anların görüntüleri ortaya çıktı

ABD Phoenix Şehri Polis Departmanı (PPD), Arizona eyaletinde 28 Aralık'ta 5 polis memuru tarafından silah taşıdığı zannedilerek, vurularak öldürülen Jordan Crawford'un vurulma anına ait görüntüleri yayınladı.

20.01.2021Haber
Pandemi 1000 TL sosyal yardım başvurusu ne zaman sonuçlanır İşte 3. faz sosyal yardımları hakkında bilgi

Pandemi 1000 TL sosyal yardım başvurusu ne zaman sonuçlanır? İşte 3. faz sosyal yardımları hakkında bilgi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının hane başına 1000'er lira destek veriyor. 1. faz ve 2. fazdan yararlanmayan vatandaşlar 3. faz için başvuru yapabiliyorlar. Sosyal yardım başvurularını yapan vatandaşlar heyecanla başvuru sonuçlarını öğrenmek istiyorlar. 1000 TL pandemi yardımı başvuru sonucu, söz konusu miktar için gerekli başvuruları tamamlayan vatandaşlarca araştırılıyor. Başvurularını tamamlayan vatandaşlar yardım parası için sonuç sorgulamasının nasıl yapılacağı sorguluyor. Peki, pandemi 1000 TL sosyal yardım başvurusu ne zaman sonuçlanır?

19.01.2021 Gündem
Emekli maaş farkları ne zaman yatacak 2021  Emekli maaş farkları ödeme tarihi belli oldu

Emekli maaş farkları ne zaman yatacak 2021? Emekli maaş farkları ödeme tarihi belli oldu!

Emekli maaş farkları ne zaman yatacak sorusu, milyonlarca emekli vatandaşın yanıt aradığı konuların başında geliyor. Devlet memurları, sözleşmeliler, geçici personel ve memur emeklileri, zamlı maaşlarını ve enflasyon farkının ödeneği tarih geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Emekli maaş farkları yapılan açıklamaya göre hesaplara yatacak. İşte, Emekli maaş farkları 2021 ödeme tarihi ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

15.01.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Özel sektörde çalışanlar insan değil mi?

Ankara Büyükşehir Belediyesi(ABB) EGO Genel Müdürlüğü’nün 8-9-10-11-12-13-14-15 ve 16 Mayıs’ta “hem ANKARAY hem de metro seferlerine ara vermesi” bazı vatandaşların hâliyle tepkisine neden oldu. E, haklılar tabii!

17.05.2021

Çalışanın hakkıdır

Bugün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü. Çalışan haklarının, emeğe gösterilmesi gereken saygının hatırlandığı gün.

1.05.2021

Ya seçilmişlere her gün haddini bildiren o atanmış memurlar

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bir süredir beni de düşündüren önemli bir noktaya dikkati çekti.

7.04.2021

Bu dolunay bizi çok çalıştıracak

27 Şubat’ta Başak burcunda gerçekleşecek dolunay hayatımıza çekidüzen vermek, dağınık alanları toparlamak için ideal bir zamana işaret ediyor. Ama çok çalışmamız gerekecek. Neredeyse köle gibi! Üstelik karşılık beklemek hata olur.

20.02.2021