EKSTRA
MENÜ

Meme-Kanseri-Belirtileri

Meme-Kanseri-Belirtileri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Meme-Kanseri-Belirtileri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 434 Meme-Kanseri-Belirtileri haberi bulunmuştur.

Meme-Kanseri-Belirtileri Haberleri

Meme Kanseri Sonrası Meme Estetiği Yapılabilir mi

Meme Kanseri Sonrası Meme Estetiği Yapılabilir mi?

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nesrin Gümüş Öztürkmen meme kanseri sonrası meme estetiğinin yapılabilmesi konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

30 Yaş Sonrası Meme Kanserine Dikkat

30 Yaş Sonrası Meme Kanserine Dikkat!

Kadınlarda en sık görülen kanser olan meme kanserinin görülme sıklığı, 30 yaşından sonra hızla artış gösterir. Genel Cerrahi ve Cerrahi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Gürkan Yetkin konu hakkında önemli bilgiler verdi.

Vücudunda Yağ Oranı Artanlara Meme Kanseri Uyarısı

Vücudunda Yağ Oranı Artanlara Meme Kanseri Uyarısı!

Kadınlarda en sık görülen kanser türünün meme kanseri ve neredeyse her 8 kadından biri bu hastalığa yakalanıyor. Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uğur Coşkun, vücuttaki yağ oranının artmasının meme kanserine davetiye çıkardığını söyledi, önemli bilgiler verdi.

Meme Kanserinde Erken Teşhis Yaşam Süresini Uzatıyor

Meme Kanserinde Erken Teşhis Yaşam Süresini Uzatıyor

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Bilici, meme kanserinde erken teşhisin yaşam süresini uzattığını belirterek, bireyin, memesinde bir kitle saptadığı zaman derhal doktora gitmesi gerektiğini bildirdi.

Mamografiyi Kimler Ne Zaman Çektirmeli

Mamografiyi Kimler Ne Zaman Çektirmeli?

Birçok kanser türünde olduğu gibi meme kanserinde de erken teşhis hayat kurtarıyor. Prof. Dr. Güner Sönmez, mamografinin önemini ve kimlerin ne zaman çektirmesi gerektiğini anlatıyor.

Meme Kanseri İle Mücadele: Akdeniz Tipi Beslenin

Meme Kanseri İle Mücadele: Akdeniz Tipi Beslenin

Akdeniz tipi, bitkisel ağırlıklı, az kalorili beslenmenin ve düzenli tempolu yürüyüşün meme kanserine yakalanma riskini azalttığını söyleyen Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Eser, önemli bilgiler verdi.

3 Kuralla Meme Kanserine Dur Deyin

3 Kuralla Meme Kanserine Dur Deyin!

Meme kanserinin erken teşhis edilebilmesi için yapılması gereken bazı şeyler bulunuyor. Genel Cerrah Doç. Dr. Ünal Sabancı, kadınların yapması gereken 3 noktayı açıkladı.

Meme Kanserinin Gizli Belirtileri

Meme Kanserinin Gizli Belirtileri

Meme kanserinin sinsi belirtilerle ilerleyebileceğini belirten Cerrahi Onkoloji Uzmanı Op.Dr. İsmail Özsan, kadınları dikkat etmeleri gereken belirti ve şikayetler konusunda uyardı.

Erkeklerde Meme Kanseri Olur mu

Erkeklerde Meme Kanseri Olur mu?

ABD’de yapılan araştırmaya göre erkeklerde meme kanseri oranı son yıllarda yüzde 25 arttı. Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Cem Gezen, “Meme kanseri erkekte olmaz düşüncesi nedeniyle tedavide geç kalınıyor. Erkeklerin de tıpkı kadınlar gibi kendi kendini muayene etmesi lazım” dedi.

5.10.2020İyi Yaşam
Şehir Efsanelerini Unutun: Meme Kanseriyle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Şehir Efsanelerini Unutun: Meme Kanseriyle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Dünyada kadınlarda görülen kanserlerin üçte birini meme kanseri oluşturuyor ve meme kanseri her sekiz kadından birini etkiliyor. “Ekim ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı” dolayısıyla erken tanının hayat kurtardığına dikkat çeken Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Metin Çakmakçı, meme kanseriyle ilgili halk arasında birçok yanlış bilginin paylaşıldığına dikkat çekerek, meme kanseriyle ilgili kulaktan kulağa dolaşan şehir efsaneleri ile ilgili doğru bilgileri paylaştı. İşte bilinmesi gereken 15 gerçek...

Kanser Sonrası Kaybedilen Meme Tekrar Kazanılabilir mi

Kanser Sonrası Kaybedilen Meme Tekrar Kazanılabilir mi?

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç. Dr. Karaca Başaran, meme kanseri sonrası kaybedilen memenin tekrar kazanılması konusunda bilgiler verdi.

Meme Kanserinde Genetik Test Neden Önemli

Meme Kanserinde Genetik Test Neden Önemli?

Meme kanseri, kadınlarda görülen kanserler arasında ilk sırada yer alan alıyor. Uzmanlar, meme kanserinde genetik testlerin son derece önemli olduğunu ve özellikle genç hastalarda kanser tanısı konar konulmaz gerekli tetkikin yapılıp yapılmadığının ve ihtiyaç olup olmadığının gözden geçirilmesi gerektiğini söylüyor. Peki genetik test neden önemli? Medikal Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Serdar Turhal anlatıyor.

Bal Arısının Zehri Meme Kanseri Hücrelerini Yok Etti

Bal Arısının Zehri Meme Kanseri Hücrelerini Yok Etti!

Bal arısının zehrinin, laboratuvar ortamında saldırgan meme kanseri hücrelerini yok ettiği keşfedildi.

2.09.2020İyi Yaşam
Meme Kanserinde Erken Tanı Neden Önemli

Meme Kanserinde Erken Tanı Neden Önemli?

Meme kanserinden artık tamamen kurtulabilmek mümkün. Eskiden herkese aynı tedavi uygulanırken şimdi kişiye özel tedavi uygulanabiliyor. Ancak burada devreye erken tanı giriyor. Genel Cerrahi Uzmanı Doç.Dr. Özer İlkgül, erken tanının önemini anlatıyor.

Memede Kitle Fark Edilince Ne Yapılmalı

Memede Kitle Fark Edilince Ne Yapılmalı?

Genç yaşlarda iyi huylu birçok hastalığın meme kitlesine neden olabileceğini söyleyen Genel Cerrahi ve Cerrahi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Sıtkı Gürkan Yetkin, meme hastalıklarının en sık görülen bulgularından memedeki kitleler ile ilgili bilgi verdi.

Meme Kanserini Atlattıktan Sonra Ne Yemeli, Nelerden Kaçınılmalı

Meme Kanserini Atlattıktan Sonra Ne Yemeli, Nelerden Kaçınılmalı?

4 Şubat Dünya Kanser günü nedeniyle Genel Cerrahi & Genel Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Gürkan Yetkin meme kanseri sonrası beslenmede dikkat edilecek noktalar konusunda önemli bilgiler verdi.

Günde 500 Gram Yoğurt, Meme Kanserini Önlüyor

Günde 500 Gram Yoğurt, Meme Kanserini Önlüyor

İçinde kalsiyum, protein, B vitaminleri, potasyum ve magnezyum gibi birçok vitamin ve mineral bulunduran yoğurdun bağışıklık sistemini güçlendirdiğini, kalp ve kemik sağlığını da koruduğunu belirten Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Hakan Karagöl, “Yapılan araştırmalar fazla süt ürünü tüketenlerde yüzde 15’lik meme kanseri azalması tespit edildiğini gösteriyor. Günlük 500 gram (2 su bardağı) yoğurdun tüketimi meme kanserinin önlenmesini sağlıyor” dedi.

Meme Kanseri Riskini Azaltabilecek Besinler

Meme Kanseri Riskini Azaltabilecek Besinler

Son yıllarda meme kanserine yakalanması olasılığı çok fazla arttı. Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirerek meme kanserinden büyük ölçüde korunabilirsiniz.

Farkındalık Oluştu: Meme Kanserinde Erken Tanı Ölümleri Azalttı

Farkındalık Oluştu: Meme Kanserinde Erken Tanı Ölümleri Azalttı

Tüm dünyada meme kanseri farkındalığını artırmak için yapılan kampanyalar, vakalarının artmasına rağmen erken tanı sayesinde ölüm oranlarının azalmasını sağladı. Meme kanserinin erken yakalanmasında son beş yıl içinde önemli yol alındığına vurgulayan Genel Cerrah Doç. Dr. Uğur Deveci, on yıl önce on hastada bir olan erken evre meme kanseri yakalama oranının bugün beş hastada bire çıktığını söyledi.

Meme Kanserine Karşı 8 Etkili Yöntem

Meme Kanserine Karşı 8 Etkili Yöntem

Ülkemizde her 8 kadından birinin karşı karşıya kaldığı meme kanseri, erkeklerin de kapısını çalıyor. Her yüz meme kanserinden biri erkeklerde görülüyor. Erkeklerde sayı az görünse de, hastalık daha agresif seyrediyor. Bu nedenle hem kadınların hem de erkeklerin meme kanserine karşı bazı önlemleri almaları şart!

Her Kadının Rutin Olarak Yaptırması Gereken 6 Sağlık Kontrolü

Her Kadının Rutin Olarak Yaptırması Gereken 6 Sağlık Kontrolü

Kadınlarda hayati risk oluşturan hastalıklar bazen büyük, bazen ise sessiz belirtilerle geliyor. Kadın sağlığına yönelik hastalıkların tespitindeyse rutin kontroller büyük önem taşıyor. Her şeyin sağlıklı ve iyi durumda olduğundan emin olmak mı istiyorsunuz? O zaman birkaç basit kontrol yapmalısınız. İşte her kadının rutin olarak yapması gereken 6 sağlık kontrolü…

Meme kanseri sinyal verir İşte 6 önemli belirti...

Meme kanseri sinyal verir! İşte 6 önemli belirti...

Türkiye’deki kanser istatistiklerine göre de meme kanseri kadınlarda en sık görülen kanser olup, kadınlarda gelişen tüm kanserlerin yüzde 25'ini oluşturuyor. Yürekleri ferahlatan haber ise tedavideki büyük gelişmeler sayesinde erken tanı konulduğunda meme kanserinde tam şifa sağlanabilmesi!

21.10.2018Sağlık
Meme kanserinde düzenli kontroller hayat kurtarır

Meme kanserinde düzenli kontroller hayat kurtarır

Dünyada en önemli sağlık problemleri arasında yer alan meme kanseri, her 8 kadından 1’inde görülüyor. Yaş ilerledikçe risk faktörünün arttığını söyleyen Doç. Dr. Hüseyin Altınyollar, kadın sağlığını ciddi şekilde tehdit eden meme kanseri hastalığı ile “Meme kanserine karşı, kadınlar kendi kendilerinin doktoru olmalı. Her ay yapılacak elle muayene ve düzenli doktor kontrolleri, meme kanserinin erken dönemde teşhis edilmesini sağlar” dedi ve şu bilgileri verdi:

4.10.2017Sağlık
Her 14 kadından birinde meme kanseri görülüyor

Her 14 kadından birinde meme kanseri görülüyor!

Hayatta bazı sözcükler vardır, duymaya bile korktuğumuz ve bizi tedirgin eden. Bir de bazı hastalıklar vardır, hayatımızdan çok şey alan ve bazen bizi hayattan alan. Kanser gibi… Aslında duymak istemediğimiz sözcükler yüzünden kanserin acı yüzüne tanıklık ediyoruz. Çünkü, korkularımız yüzünden erken teşhis fırsatını kaçırıyor ve tedavi şansını zora sokuyoruz.

15.05.2017Sağlık
Meksikalı genç meme kanserini önceden teşhis edebilen sütyen geliştirdi

Meksikalı genç meme kanserini önceden teşhis edebilen sütyen geliştirdi

Meksika'da 18 yaşındaki bir genç, meme kanseri belirtileri için erken uyarı sistemine sahip olacağını söylediği bir sütyen geliştirdi.

5.05.2017Teknoloji
Neden meme ultrasonu yaptırmalıyız

Neden meme ultrasonu yaptırmalıyız?

Meme taramaları kanserin erken teşhisi açısından oldukça önemlidir.

15.11.2016Sağlık
HER2 pozitifte iki yeni müjde

'HER2' pozitifte iki yeni müjde

Meme kanserleri içinde ikinci büyük grup olan ‘Her2’ pozitif hastaları için de iyi haberler var. Türkiye’de ruhsat alıp SGK ödeme listesine de giren ‘ileri teknoloji’ ürünü iki yeni ilaç için uzmanlar, “Büyük bir müjde” diyor.

9.11.2016Gündem
Meme kanseri riskini azaltan 10 etkili yöntem

Meme kanseri riskini azaltan 10 etkili yöntem

Meme kanseri kadınlarda en sık görülen kanser türü ve yaklaşık olarak 10 kadında birinin, hayatının bir döneminde kapısını çalıyor.

24.10.2016Saglik
İleri meme incelemeleri nelerdir

İleri meme incelemeleri nelerdir?

meme kanserinde Mr yöntemi daha çok tercih ediliyor.

11.10.2016Sağlık
Meme kanserinin 7 sinyali

Meme kanserinin 7 sinyali

Meme kanserinde erken tanı ve tedavi yöntemlerinin hayat kurtardığını söyleyen Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Cihan Uras, meme kanserinin 7 sinyalini açıkladı.

3.10.2016Saglik
Meme Kanserinde Hayat Kurtaran 3 Kural

Meme Kanserinde Hayat Kurtaran 3 Kural

Meme kanseri ölüme neden olması açısından akciğer kanserinden sonra ikinci sırada yer alıyor. Oysa erken tespit edildiğinde tedavi edilebilir hastalıklar arasında oluyor. Meme kanserinde hayat kurtaran 3 kural ise; kendi kendine meme muayenesi yapmak, klinik muayeneye başvurmak ve mamografi tetkikini ihmal etmemek!

Kullandığınız deodoranta dikkat edin

Kullandığınız deodoranta dikkat edin!

Meme sağlığı için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

12.03.2015Sağlık

Yazar Sonuçları

Sokak Lambaları Meme Kanserini mi Tetikliyor?

Meme kanseri kadınlarda en sık görülen kanser türüdür. Meme kanseri gelişiminde; genetik faktörler, kalitesiz gıdalar ile kötü beslenme ve şişmanlık, fiziksel aktivitenin az olması, doğurganlığın az olması gibi kişiye ait özelliklerin yanı sıra çevresel faktörlerin de kanser gelişiminde tetikleyici özelliği olabileceği düşünülmektedir. Bu çevresel faktörlerden birinin, toplumda az bilinen, yapay gece aydınlatma ışığına (ingilizce; ALAN) fazla maruz kalmanın olabileceği son yapılan çalışmalarda ortaya konulmuştur.

19.08.2020

Memede Fark Edilen Her Kitle Kansere İşaret Midir?

Memede her ele gelen kitle kanser değildir. Ayrıca bazı kanser türlerinde ele kitle de gelmeyebilir.

8.12.2019

Meme kanserinde kimler risk altında!

1-31 Ekim, Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı olunca Prof. Dr. Tamer Çolakoğlu ile bir araya gelip, meme kanseri üzerine konuştuk…

8.10.2018