EKSTRA
MENÜ

Kinoanın Faydaları

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 19 haberi bulunmuştur.

Kinoanın Faydaları Haberleri

Kinoa nedir, nasıl kullanılır İşte kinoanın faydaları

Kinoa nedir, nasıl kullanılır? İşte kinoanın faydaları

Kinoa, mineral, lif ve vitamin açısından zengin bir besin. Salatalardan çorbalara kadar pek çok yemekte kullanılan kinoa sağlık için de faydalı. Peki kinoa nedir, nasıl kullanılır? Kinoa kaç kalori ve besin değeri nedir? İşte kinoanın faydaları...

10.06.2021Sağlık
Kinoa ve Pirinç: Hangi Popüler Tahıl Sizin İçin Daha İyi

Kinoa ve Pirinç: Hangi Popüler Tahıl Sizin İçin Daha İyi?

Lif bakımından zengin karbonhidratlar, çoğu öğünde tokluk, enerji ve lezzet sağlayan herhangi bir diyetin kritik bir parçasıdır. Dünya çapında en popüler temel mahsullerden biri olan pirinç, genellikle karbonhidrat kaynağıdır, ancak kinoa da pirinci yakından takip eder.

Protein Deposu: Beyaz Kinoa Salatası

Protein Deposu: Beyaz Kinoa Salatası

Havaların ısınmasıyla beraber yemek tercihlerimiz de değişmeye başladı. Sıcak havalarda kış aylarına göre daha hafif yemekler tercih ediyoruz. Hafif ve iç ferahlatan yemeklerin başında ise salatalar geliyor. Bugün size harika bir salata tarifi vereceğiz. Karşısınızda protein deposu olan beyaz kinoa salatası!

Kinoa nedir Kinoa salatası tarifi

Kinoa nedir? Kinoa salatası tarifi

Siyah, beyaz ve kırmızı olmak üzere üç çeşidi bulunan kinoa, son yılların popüler besinlerinden biri olmaya devam ediyor. Uzun süre tok tutması nedeniyle özellikle zayıflamak isteyenlerin tercih ettiği kinoanın salatadan çorbaya geniş bir tarif yelpazesi var. İşte, kinoayla ilgili merak edilenler ve ilk kez deneyecekler için kinoa salatası tarifi

Kinoa nedir, ne işe yarar Kinoanın faydaları nelerdir

Kinoa nedir, ne işe yarar? Kinoanın faydaları nelerdir?

Son dönemin en popüler süper gıdalarından kinoanın adını çok sık duyuyorsunuz fakat ne olduğu, ne işe yaradığı konusunda aklınızda soru işaretleri var, değil mi? Cevabınız ‘evet’se size bir müjdemiz var: Çok doğru yere geldiniz! Çünkü kinoayla ilgili merak ettiğiniz her şeyi burada bulabileceksiniz.

Kinoa nedir, nasıl tüketilir Kinoanın faydaları neler

Kinoa nedir, nasıl tüketilir? Kinoanın faydaları neler?

Kinoa ile yapılan lezzetler son yıllarda ülkemizde de popüler bir hale geldi. Makarna ve pirincin ikamesi olarak görülen kinoa, omletten salataya, dolma içlerinden çorbalara, hamur işlerine kadar geniş bir yelpazede kullanılıyor. Peki, kinoa tam olarak nedir, nasıl tüketilir? Kinoanın faydaları neler?

19.09.2018Gündem
Kinoayı neden çok sevmeliyiz

Kinoayı neden çok sevmeliyiz?

Memleketi Güney Amerika’dan bir anda dünyaya yayılan kinoanın faydalarını saysak bitiremeyiz. Kinoanın diğer tahıllardan farklı orandaki aminoasit değeri, buğday ve pirinçten daha yüksek tahıl içeriği başlıca özelliklerindendir. Ayrıca içerdiği magnezyum ile ödem ve yüksek tansiyon gibi rahatsızlıklara karşı yararlı. Gerçekten say say bitmiyor değil mi? Devamı da var.

Mucizevi Besin Kinoanın 5 Muhteşem Faydası

Mucizevi Besin Kinoanın 5 Muhteşem Faydası

Memleketi Güney Amerika’dan bir anda dünyaya yayılan kinoanın faydalarını saysak bitiremeyiz. Kinoanın diğer tahıllardan farklı orandaki aminoasit değeri, buğday ve pirinçten daha yüksek tahıl içeriği başlıca özelliklerindendir.

Kinoayı neden çok sevmeliyiz

Kinoayı neden çok sevmeliyiz?

Memleketi Güney Amerika’dan bir anda dünyaya yayılan kinoanın faydalarını saysak bitiremeyiz. Kinoanın diğer tahıllardan farklı orandaki aminoasit değeri, buğday ve pirinçten daha yüksek tahıl içeriği başlıca özelliklerindendir. Ayrıca içerdiği magnezyum ile ödem ve yüksek tansiyon gibi rahatsızlıklara karşı yararlı. Gerçekten say say bitmiyor değil mi? Devamı da var.

28.10.2017Sağlık
Kinoa Nedir, Faydaları Nelerdir

Kinoa Nedir, Faydaları Nelerdir?

Kolesterolden kilo kontrolüne kadar her şeye deva olan kinoa tohumunu sizler için araştırdık.

18.10.2017İyi Yaşam
Astronot besini Çanakkalede yetişiyor

Astronot besini Çanakkale'de yetişiyor

Çanakkale'nin Bayramiç İlçesi’nde, Kaz Dağları’nın kuzey yamaçlarında, 35 yaşındaki çifti İsmail Tezcan, tarafından ’astronot gıdası’ olarak bilinen protein değeri yüksek bir tahıl türü olan Kinoa yetiştirmeye başladı.

24.04.2015Sağlık
Kinoa nedir Kinoa çayı faydaları nelerdir

Kinoa nedir? Kinoa çayı faydaları nelerdir?

Kinoa; kalsiyum, magnezyum, manganez, potasyum, demir, bakır ve çinko gibi mineraller, ayrıca tohumları histidin ve lizin gibi temel aminoasitler bakımından oldukça zengin bir tahıldır. Uzman Diyetisyen Yeşim İşgüzar Orak, kinoanın faydalarını anlattı, nasıl tüketilebileceğiyle ilgili önemli bilgiler verdi. İşte, kinoa nedir, faydaları nelerdir sorusu ile birlikte kinoa çayı hakkında detaylar

11.10.2021Sağlık
Kinoa nedir, nasıl pişirilir İşte kinoa faydaları

Kinoa nedir, nasıl pişirilir? İşte kinoa faydaları

‘Astronot gıdası' olarak bilinen kinoa, son yıllarda özellikle kilo vermek isteyenlerin rağbet gösterdiği besinlerden biri oldu. Günümüzde kinoa ile ilgili yapılan her araştıma, onun sağlık açısından ne kadar faydalı bir besin kaynağı olduğunu ortaya koyuyor. Kinoa, tıpkı tahıl gibi tüketilen bir çeşit tohum. Üç tip kinoa var: beyaz, kırmızı ve siyah. Peki, kinoa nedir, nasıl pişirilir?

24.08.2021Gündem
Kinoa nasıl pişirilir Kinoa salatası nasıl yapılır

Kinoa nasıl pişirilir? Kinoa salatası nasıl yapılır?

Magnezyum deposu olan kinoa, son yıllarda ülkemizde de büyük bir revaç görmeye başladı. Gerek yemek siteleri gerekse Instagram’da kinoalı tariflere sık sık rastlıyoruz. Peki lifli yapısı ile uzun süreli tokluk hissi yaratan ve zayıflamaya yardımcı olan kinoa nasıl pişirilir? Kinoa salatası nasıl yapılır?

23.05.2018Keyif
Kinoa bitkisi nedir Kinoanın faydaları nelerdir

Kinoa bitkisi nedir? Kinoa'nın faydaları nelerdir?

Kinoa bitkisi, içerisinde barındırdığı protein ve türlü besin değeri ile son günlerin merak edilen gıda türü oldu. Buğday ile aynı işlevi gördüğü düşünülen ve gluten içermemesi ile sağlıklı beslenmek isteyenlerin rağbet ettiği Kinoa bitkisi, doyurucu etkisiyle birçok kişi tarafından kullanılmaya devam ediyor. Peki, Kinoa bitkisi nedir, faydaları nelerdir? İşte, birçok kişinin merakla araştırdığı konu hakkında detaylı bilgiler

25.07.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Besleyici Bir Alternatif: Kinoalı Salata

Lezzetli, renkli, besleyici, sağlıklı, hem ara hem ana öğünde tüketebileceğimiz en güzel seçenek: salatalar. Salatalarımızı zevkimize göre hazırlıyor istediğimiz besini katabiliyoruz, peki hiç kinoalı salata denedik mi?

22.07.2020
Teff nedir, sağlığa ne gibi faydaları vardır

Teff nedir, sağlığa ne gibi faydaları vardır?

Teff, çok küçük taneli bir tahıl ama sağlığa faydalı oldukça fazla. Kilo vermeden tansiyonu düzenlemeye kadar birçok faydası var.

19.12.2019
Kinoa, vücuda tokluk hissi veriyor

Kinoa, vücuda tokluk hissi veriyor!

Sağlıklı beslenme reçetelerinin vazgeçilmezi olan bu tohumun faydaları…

6.05.2016