EKSTRA
MENÜ

Kemik Erimesi Tedavisi

Kemik Erimesi Tedavisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kemik Erimesi Tedavisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 382 Kemik Erimesi Tedavisi haberi bulunmuştur.

Kemik Erimesi Tedavisi Haberleri

Hepsi kemiklerin düşmanı… Bu alışkanlıklarınızdan hemen vazgeçin

Hepsi kemiklerin düşmanı… Bu alışkanlıklarınızdan hemen vazgeçin

Halk arasında kemik erimesi olarak bilinen osteoporoz, dünyada en sık görülen metabolik bir kemik hastalığı. Öyle ki günümüzde menopoz sonrası her 4 kadından ve 60 yaş üstü her 8 erkekten birinde görülüyor.

8.01.2021Sağlık
Sağlıklı Kemik İçin Hangi Besinleri Tüketmek Gerekiyor

Sağlıklı Kemik İçin Hangi Besinleri Tüketmek Gerekiyor?

Vücudun temel yapısını meydana getiren kemik ve eklemler, yıllara yenik düşüyor. Yaşın ilerlemesi ile beraber Osteoporoz(kemik erimesi), Eklem kireçlenmesi(osteoartrit) gibi... problemler sık görülmektedir. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç.Dr.Ahmet İnanır konu hakkında önemli bilgiler verdi.

Peynir Tüketmek Kemik Erimesine Engel Olur mu

Peynir Tüketmek Kemik Erimesine Engel Olur mu?

İleri yaşlarda ortaya çıkan osteoporoz ve hipertansiyon gibi hastalıkların önlenmesinde ya da kontrol edilmesinde, az tuzlu ve D vitamini ile zenginleştirilmiş peynir tüketiminin faydalı olduğu belirtiliyor. Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu, kalsiyum ve proteinden zengin olan peynirin yaşam boyu düzenli olarak tüketilmesinin, ileri yaşlardaki osteoporoz riskini düşüreceğine dikkat çekiyor.

10.08.2020İyi Yaşam
Kemiklerin Düşmanı 7 Hatalı Alışkanlık

Kemiklerin Düşmanı 7 Hatalı Alışkanlık

Halk arasında kemik erimesi olarak bilinen osteoporoz, dünyada en sık görülen metabolik bir kemik hastalığı. Peki hangi etkenler kemik sağlığını olumsuz etkiliyor? Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Meral Bayramoğlu, osteoporoza yol açan etkenleri anlattı, önemli önerilerde bulundu.

Kemik Erimesi (Osteoporoz) nedir

Kemik Erimesi (Osteoporoz) nedir?

Kemik yoğunluğu ve sağlam kemik yapısı vücudun ayakta durmasını sağlayan iskelet sistemi için çok önemlidir. Kemiklerin esnekliğini ve sağlamlığını kemiği oluşturan protein yapısı ve kalsiyum sağlar. Kemik yoğunluğundaki azalmaya tıbbi ismiyle ‘osteoporoz’, halk arasında ‘kemik erimesi’ adı verilir.

16.07.2018Gündem
Kemik erimesinden korunmanın 6 etkili yolu

Kemik erimesinden korunmanın 6 etkili yolu

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Özgür Çetik, kemik erimesinden korunmanın 6 etkili yolunu anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

18.10.2016Saglik
Kemik erimesi (Osteoporoz) nedir

Kemik erimesi (Osteoporoz) nedir?

Kemik erimesi hastalığında kadınlar daha fazla risk altındadır.

20.07.2016Sağlık
Bir adım atmak için can veririm can

'Bir adım atmak için can veririm can'

Gerçek sevgi hayatta her şeye direniyor. Hatay'da yaşayan 46 yaşındaki Ramazan Balcıoğlu, evlendikten sonra ciddi bir hastalığa yakalanan eşi Nefile Balcıoğlu'na senelerdir bir bebek gibi bakıyor. Ramazan Balcıoğlu: "Bebeği bir kenara yatırırsın 'ah, of' demez ama eşimi kaldırıyorum 'ah' diyor yatırıyorum 'of' diyor.

24.05.2016Sağlık
Kemik erimesi (osteoporoz) hayatınızı zehir etmesin

Kemik erimesi (osteoporoz) hayatınızı zehir etmesin

Kemikler ergenlik çağında güçlenmeye başlar ve 30’lu yaşlara gelindiğinde güçlenme tamamlanmış olur. 40 yaşından itibaren ise kadınlarda ve erkeklerde yaşa bağlı olarak ağır ağır kemik kaybı başlar. Kemiklerin yoğunluğunun azalması, kemik erimesi olarak nitelendirilir. Günümüzde özellikle kadınların korkulu rüyası haline gelen bu hastalıktan korunmak aslında çok basit.

15.02.2016Sağlık
Yasal ya da kaçak tehlike saçıyor

Yasal ya da kaçak tehlike saçıyor

Zayıflamak için kullanılan bitkisel ürünler ve besin takviyelerinin ruhsatlandırıldıktan sonra içine katılan kimyasallar sağlığı tehdit ediyor.

11.07.2012Sağlık
Talihsiz anne sığınma evinde

Talihsiz anne sığınma evinde

İZMİR’in Bayraklı ilçesinde üvey babası tarafından evden atılan, üç yıldır kemik erimesi tedavisi gören, bu nedenle zor yürüyen, ev kirasını ödeyemeyince de 1.5 yaşındaki doğuştan epilepsi hastası kızıyla sokağa atılan 21 yaşındaki Zeynep Acer’e, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü sahip çıktı. Acer, kızı Ekin Melek Acer’le birlikte kadın sığınma evine yerleştirildi.

3.10.2011Ege
Zeynepin yaşadıklarını kimse yaşamadı

Zeynep'in yaşadıklarını kimse yaşamadı

İzmir'in Bayraklı ilçesinde, üvey babasıyla geçinemeyip evi terkeden, üç yıldır kemik erimesi tedavisi gören, bu nedenle zor yürüyen 21 yaşındaki Zeynep Acer, ev kirasını ödeyemeyince 1.5 yaşındaki doğuştan epilepsi hastası kızıyla sokakta kaldı. Bunu duyup askerdeki birliğinden firar eden eşi de, yakalanınca askeri cezaevine konuldu.

2.10.2011Gündem
Candan Erçetinin acı günü

Candan Erçetin'in acı günü

KIRKLARELİ’nin Lüleburgaz İlçesi’nde önceki gün tedavi gördüğü hastanede 83 yaşında vefat eden, şarkıcı Candan Erçetin’in babası müzik öğretmeni Abdullah Erçetin, memleketi Kırklareli’nin İnece Beldesi'nde toprağa verildi.

3.06.2010Gündem
Yeni yılın ameliyatsız estetik trendleri

Yeni yılın ameliyatsız estetik trendleri

Zor bir yılı geride bıraktık. 2020’de tanıştığımız pandemi süreci dijital ortamda daha fazla vakit geçirmek ve online görüşmelerin artması kişilerin yüzlerine daha çok odaklanmalarına yol açtı.

3.01.2021Sağlık
Tedavi Edilmeyen Menopoz Kalbi Yoruyor

Tedavi Edilmeyen Menopoz Kalbi Yoruyor!

Her kadının karşılaştığı doğal bir süreç olan menopoz için uzun vadede tedavisiz kaldığında kalp damar hastalıkları ve kemik erimesi riskini de beraberinde getiriyor. Op. Dr. Mine Fisun Ergül, bu süreçte erken tanı ve tedavini önemli olduğunu belirtti.

Tedavi edilmeyen menopoz kalbi yoruyor

Tedavi edilmeyen menopoz kalbi yoruyor

Her kadının karşılaştığı doğal bir süreç olan menopoz için uzun vadede tedavisiz kaldığında kalp damar hastalıkları ve kemik erimesi riskinin de beraberinde geldiğini söyleyen Pendik Medipol Üniversitesi Hastanesinden Op. Dr. Mine Fisun Ergül, bu süreçte erken tanı ve tedavini önemli olduğunu belirtti.

21.12.2020Sağlık
Hacamat Koronavirüsten Korur mu

Hacamat Koronavirüsten Korur mu?

Geleneksel ve tamamlayıcı tıp yöntemlerinden hacamatın tıbbi tedaviye destek olarak uygulandığını söyleyen Nöroloji Uzmanı Dr. Suzan Üstün, "Bağışıklık sistemini güçlendirdiği için düzenli olarak hacamat yaptıran kişiler kronik hastalıklara karşı korundukları gibi bakteri ve virüslere karşı da çok daha güçlü olurlar" dedi.

18.12.2020İyi Yaşam
Nöroloji Uzmanı Dr. Üstün: Kovid-19’dan korunmak için hacamat tedavisi yapılabilir

Nöroloji Uzmanı Dr. Üstün: Kovid-19’dan korunmak için hacamat tedavisi yapılabilir

Geleneksel ve tamamlayıcı tıp yöntemlerinden hacamatın tıbbi tedaviye destek olarak uygulandığını söyleyen Nöroloji Uzmanı Dr. Suzan Üstün, "Bağışıklık sistemini güçlendirdiği için düzenli olarak hacamat yaptıran kişiler kronik hastalıklara karşı korundukları gibi bakteri ve virüslere karşı da çok daha güçlü olurlar" dedi.

18.12.2020Sağlık

Çene kemiği erimesine alternatif yöntem… Ekonomik açıdan da avantajlı

Çene kemiğinde erimeler olan bireyler, diş tedavisi konusunda ciddi sorunlarla karşılaşabiliyor. Zigoma İmplantı (elmacık kemiği) yöntemi sayesinde çene kemiğinde erime sorunu saptanan hastaların diş tedavileri problemsiz bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Çene Cerrahisi ve İmplantoloji Uzmanı, Prof. Dr. Serhat Yalçın, konuyla ilgili detaylı bilgiler verdi.

17.11.2020Sağlık
Periodontoloji nedir Periodontolog ne demek Periodontoloji uzmanı ne iş yapar

Periodontoloji nedir? Periodontolog ne demek? Periodontoloji uzmanı ne iş yapar?

Periodontoloji (Diş Eti Hastalıkları ve Tedavisi), diş hekimliği bölümünün ana bilim dalıdır. İnsan sağlığı için çok önemli dişleri ana konusu olarak alır. Ağız ve diş sağlığı çok önemlidir. Diş sağlığı direk vücut sağlığını da etkilediği için diş sağlığınıza çok dikkat etmelisiniz. Periodontoloji hakkında detaylı bilgiyi bu yazıda bulabilirsiniz.

31.10.2020Araştırma
Güçlü kemikler sağlıklı yarınlar

Güçlü kemikler sağlıklı yarınlar

Kemik yaşayan bir dokudur ve güçlendirilebilir. ‘Kemik sağlığı’ denilince aklımıza ileri yaşlardaki insanların kemik sağlığı geliyor. Oysaki kemik sağlığı her yaşta önemlidir.

20.10.2020Sağlık
D vitamini eksikliği osteoporoz riskini artırıyor

D vitamini eksikliği osteoporoz riskini artırıyor

İZMİR Ekonomi Üniversitesi Medical Park Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniği’nden Prof. Dr. Rezzan Günaydın, Dünya Osteoporoz Günü’nü hatırlatıp, D vitamini eksikliğinin osteoporoz riskini artırdığını söyleyerek hastalıktan korunma ve tedavisi hakkında önemli bilgiler paylaştı.

20.10.2020Sağlık
Kemik erimesi, ilaç kullanmadan tedavi edilebilir mi

Kemik erimesi, ilaç kullanmadan tedavi edilebilir mi?

Teşhis edilmesi zor olan ve halk arasında ”kemik erimesi” olarak bilinen osteoporozun nasıl teşhis edileceğine dair bilgiler veren Prof. Dr. İnan İlker Arıkan, ilaç kullanılmadan uygulanabilecek tedavi yöntemlerini paylaştı.Osteoporoz riski taşıyan hastalara egzersiz öneren Arıkan, ideal kiloyu sağlayan ve direnç artıran aktivitelerin günlük olarak yapılması durumunda, kas kütlesini ve kemik mineral yoğunluğunu korumaya faydalı olduğunu söyledi.

20.10.2020Sağlık
İklim Şartları Bile Menopoza Giriş Yaşını Etkiliyormuş

İklim Şartları Bile Menopoza Giriş Yaşını Etkiliyormuş!

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Tülay Çağlar, menopozun belirtileri, dönemleri ve tedavisi hakkında önemli bilgi verdi, iklim şartlarının bile, menopoza giriş yaşında bir etken olduğunu ifade ederek menopoz sürecini rahat geçirmek isteyen kadınlara önerilerde bulundu.

Menopoz yakınmalarına özel öneriler

Menopoz yakınmalarına özel öneriler

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Ayfer Pepekal Kükrer, 18 Ekim Dünya Menopoz Günü öncesinde menopoz hakkındaki bilgilerini aktardı.

16.10.2020Sağlık
Uzmanından Andropoza Karşı Tavsiyeler

Uzmanından Andropoza Karşı Tavsiyeler!

Andropoz için tavsiyelerini ve belirtilerini sıralayan Üro-Androloji Uzmanı Prof. Dr. Halim Hattat, “Cinsel isteksizlik, motivasyon kaybı, moral bozukluğu gibi testosteron eksikliğine işaret eden sağlık sorunlarında dikkatli olun. Bazı karaciğer hastalıkları, tiroit sorunları, depresyon, ilaçlar da benzer bir tablo yaratabilir. Bu nedenle bir hekime başvurun” dedi.

13.10.2020Cinsellik
Fıtık Sorununun Çözümünde Nasa Modeli

Fıtık Sorununun Çözümünde Nasa Modeli

Gencinden yaşlısına toplumumuzda her 10 kişiden 8’inde görülen bel – boyun fıtığı, çağın sorunu olan hareketsiz yaşam tarzı ile birlikte her geçen gün artıyor. Birçok kişinin korkulu rüyası olan ve günlük yaşamı olumsuz etkileyen bu rahatsızlığın tedavisinde gelişen teknoloji umut oluyor.

15.09.2020İyi Yaşam
Safra Kesesi Taşı Artık Kabus Değil

Safra Kesesi Taşı Artık Kabus Değil

Her geçen yıl tıbbın teknoloji ile paralel gelişmesiyle birlikte safra kesesi taşı da kabus olmaktan çıktı. Bu noktada uygulanan en yeni yöntemlerden olan ERCP işlemi Gebze'de de başarıyla uygulanıyor. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ozan Andaç Erbil konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

1.09.2020İyi Yaşam
Diş eti çekilmesi neden olur Nasıl tedavi edilir

Diş eti çekilmesi neden olur? Nasıl tedavi edilir?

Öğünler sonrasında besin atıkları iyi temizlenmezse vücut içerisinde diş üzerinde bulunan plaklara karşı reaksiyon başlayacağını ifade eden Estetik Diş Hekimi Efe Kaya, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

8.07.2020Sağlık
Kemik Erimesinden Korunmanın Yolları

Kemik Erimesinden Korunmanın Yolları

Osteoporoz halk arasında bilinen adıyla kemik erimesi, vücuttaki kemiklerin sertliklerinin azalması sonucunda zayıf ve kırılabilir hale gelmeleri ile ortaya çıkmakta olup en sık karşılaşılan kemik hastalığıdır. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç.Dr.Ahmet İnanır kemik erimesi hakkında bilgi verdi, uyarılarda bulundu.

25.06.2020İyi Yaşam
Kaval Kemiği Nedir Nerededir Kaval Kemiği Ağrısı, Kırığı Ve Tedavisi

Kaval Kemiği Nedir? Nerededir? Kaval Kemiği Ağrısı, Kırığı Ve Tedavisi

Kaval kemiği, bacaklarımızın diz altında bulunan iki kemikten biridir. İri ve dayanıklı olarak bilinen bu kemiklerin deforme olması durumunda şiddetli ağrı ve hareket güçlüğü hissedilebilmektedir. Peki, kaval kemiği nedir? Kaval kemiği ağrısı ve kırığı nasıl olur? Kaval kemiği kırığı tedavisi nedir? İşte tüm soruların detaylı cevaplarını derledik.

25.03.2020Sağlık
Kalça Kemiği Nedir Nerededir Kalça Kemiği Ağrısı, Kırığı Ve Tedavisi

Kalça Kemiği Nedir? Nerededir? Kalça Kemiği Ağrısı, Kırığı Ve Tedavisi

Kalça kemiğinde ağrı oluşması, kalça kemiği kırıkları çok yaygın görülen sorunlardan biridir. Çok sık karşılaşılan bu sorunların oluştuğu kalça kemiği nedir? Kalça kemiği nerededir? Kalça kemiklerinde oluşan ağrılar veya kırıkları nasıl tedavi edilir? Kalça kemiği ile ilgili bu ve bunlar gibi soruların yanıtlarını derledik.

25.03.2020Sağlık
Endokrinoloji Nedir Endokrinoloji Ne Demek Endokrinoloji Bölümü Neye Ve Hangi Hastalıklara Bakar

Endokrinoloji Nedir? Endokrinoloji Ne Demek? Endokrinoloji Bölümü Neye Ve Hangi Hastalıklara Bakar?

Vücut içerisinde değişik faaliyetleri düzenleyen maddelere hormon denir. Vücudumuzda her hormon farklı bir görev üstlenmiştir. Bu görevler büyüme, gelişme, üreme ve metabolizma gibi canlının yaşamsal faaliyetlerini oluşturan sistemlerin düzenlenmesidir. Hormonlar aynı zamanda vücudun çevreye vermiş olduğu tepkiye göre organların ihtiyaç duyduğu besin ve enerjinin sağlanmasını da gerçekleştirmektedir. Peki, Endokrinoloji nedir? Endokrinoloji bölümü hangi hastalıklara bakar? İşte, detaylar.

9.03.2020Sağlık
Dahiliye nedir Dahiliye ne demek Dahiliye doktoru neye ve hangi hastalıklara bakar

Dahiliye nedir? Dahiliye ne demek? Dahiliye doktoru neye ve hangi hastalıklara bakar?

Dahiliye bölümü vücudun iç organlarını etkileyen tüm koşullarla ilgilendiği için de geniş bir çalışma yelpazesine sahiptir. Dahiliye nedir? Dahiliye doktoru hangi hastalıklara bakıyor? Gibi merak edilen tüm soruları sizler için cevapladık.

9.03.2020Sağlık
Armutun faydaları nelerdir armut neye iyi gelir

Armutun faydaları nelerdir? armut neye iyi gelir

Lif bakımından zengin meyvelerden birisi olan armut, büyükten küçüğe herkesin sevdiği besinlerden biridir. Uzmanlar tarafından, şeker hastalarına sıklıkla önerilen armut, birçok faydaya sahiptir. İşte armut tüketilmesinin vücuda sağladığı faydalar ve neye iyi geldiğine dair ayrıntılar.

4.03.2020Sağlık
Kulağınızdaki cilt büyümesi neye işaret

Kulağınızdaki cilt büyümesi neye işaret?

KBB Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ozan Seymen Sezen, işitme kaybı gibi ciddi sağlık sorunlarına yol açabilen “kolesteatom” ile ilgili çeşitli bilgiler verdi.

31.01.2020Sağlık
17 yaşında ayağa kalkan Nisa: Süper gücüm varmış gibi hissediyorum

17 yaşında ayağa kalkan Nisa: Süper gücüm varmış gibi hissediyorum

CAM kemik hastası olarak dünyaya gelen Nisa Bayazıt, 17 yaşında ilk kez ayağa kalkabilmenin mutluluğunu yaşadı. Ailesi, cam kemik hastalığı nedeniyle ilerlemiş omurga eğriliği yüzünden hayati tehlike taşıyan Nisa’nın iki yıl önce gerçekleştirilen skolyoz ameliyatı için gerekli 150 bin lirayı güçlükle topladı. Ayağa kalkması için yapılması gereken bacak ameliyatı da Nisa’dan haberdar olan İstanbul Armoni Korosu’nun desteği sayesinde gerçekleşti. Yaşam mücadelesine destek olan, koroyla sahneye çıkıp şarkı da söyleyen Nisa, "Sanki bir süper gücüm varmış gibi hissediyorum" dedi.

7.01.2020Gündem
Osteoporoz (kemik erimesi) nedir Belirtileri ve tedavisi

Osteoporoz (kemik erimesi) nedir? Belirtileri ve tedavisi

Osteoporoz, en sık görülen kemik hastalığı olarak kabul ediliyor. Kemiklerin kırılmasına veya zayıflamasına neden olabiliyor. Peki, osteoporoz hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz? Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Şenay Şıldır, osteoporoz ile bilinmesi gerekenleri ve tedavi için önemli ipuçlarını anlattı.

8.11.2019Sağlık
Osteoporoz (Kemik Erimesi) Belirtileri ve Tedavisi

Osteoporoz (Kemik Erimesi) Belirtileri ve Tedavisi

Zamanla boyunuzun kısaldığını ve kilo aldığınızı düşünüyorsanız osteoporoz ile karşı karşıya olabilirsiniz. Özellikle de sırt ağrılarınız yaşam kalitenizi etkilemeye başladıysa ve en küçük aktivitede bile yorulup nefes almakta zorlanıyorsanız geciktirmeden bir doktora gitmelisiniz. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Şenay Şıldır, osteoporoz (kemik erimesi) ile bilinmesi gerekenleri ve savaşmak için önemli ipuçlarını anlattı.

8.11.2019İyi Yaşam
Her kadının yaptırması gereken ve hayati önem taşıyan testler

Her kadının yaptırması gereken ve hayati önem taşıyan testler

Kendine önem vermek, kendini emniyete almak, düzenli tarama ve kontrol, sevdiklerimiz ve kendimiz için yapacağınız en önemli şey. Başarılı bir tedavi için erken tanının şart olduğunu söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Alper Karalök kadıların genç kızlıktan itibaren gereken hayat kurtaran testler hakkında bilgi verdi.

7.11.2019Sağlık
Sağlıklı Yaşam Menopozu Yavaşlatıyor

Sağlıklı Yaşam Menopozu Yavaşlatıyor

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Niyazi Emre Turgut, erken menopoz riski olanların sağlıklı beslenme ile bu süreci yavaşlatabileceğine dikkat çekti.

Yazar Sonuçları

Cam kemik hastalığıyla ilgili merak edilenler

Osteogenesis imperfekta (OI) yani cam kemik hastalığı iskelet sistemini ilgilendiren genetik hastalıkların (iskelet displazileri) arasında en sık görülen tiptir. Kemiklerin oluşumundan ve sertliğinden sorumlu tip 1 kolajen olarak isimlendirilen bir molekülün üretiminde veya etkili olması için gerekli farklılaşma aşamalarında oluşan genetik nedenli bir bozukluk sonucunda bu hastalık oluşmaktadır. Bu molekül sadece kemikler için değil damarlar, organ duvarları gibi tüm bağ dokuları için de önemli bir molekül olmasından dolayı hastaların klinik tablosunda kırıklar dışında pek çok problem de görülmektedir.

30.12.2020

Menopoz bir hastalık değil yeni bir dönemin başlangıcıdır

Kadınların yaşamında doğal bir süreç olan menopoz, bir hastalık değil hormon dengesinin değişmesiyle birlikte doğurganlığın sona erdiği dönemdir. Batı ülkelerinde kadınların menopoz yaşı ortalaması 51 iken, ülkemizde bu yaş ortalama 47’dir.

17.10.2020

Meme küçültme zamanı

Sonbaharda özellikle tercih edilen estetik ameliyatlardan biri de meme küçültmedir. Ameliyatın temel amacı omuzlardaki fazla yükü alma ve kişiye düzgün postür vermektir.

21.09.2020

Bu yüzyılın sağlık sorunu ağır metal zehirlenmesi

Uzun süre dayanan ama doğal yöntemlerden uzaklaşılarak yapılan tarım ve ilaçların yaygınlaşmasının ağır metal zehirlenmesi riskini ortaya çıkardığını son yıllarda sıkça duyuyoruz.

12.02.2020

Alkali Su Kanser Hastalarında Gerçekten Faydalı mı?

Beslenme ile kanser arasında yakın bir ilişki olduğu bilinmektedir. Daha önceki yıllarda her 100 kanser vakasından 30’unun beslenme ile ilişkili olduğu hesaplanmakta idi. Son 10 yılda bu oranın her 100 hastanın 60’ında beslenme ilgili yapılan hatalar nedeniyle kanser oluşumunun tetiklendiği düşünülmektedir.

18.01.2020

Replasman Tedavisi Meme Kanserine Neden Olabilir mi?

Hormon replasman (eksileni yerine koyma) tedavisi; menopoza girmiş (Adetleri kalıcı olarak kesilmiş) kadınların sıcak basması, gece terlemesi, vajinal kuruluk gibi yakınmalarının giderilesi ve yine menapozda sık görülen osteporoz denilen kemik erimesi riskinin azaltılması için kullanılmaktadır.

30.11.2019