EKSTRA
MENÜ

İmplant

İmplant ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İmplant haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.004 İmplant haberi bulunmuştur.

İmplant Haberleri

Prof. Dr. Kılıçaslandan Eriksen yorumu

Prof. Dr. Kılıçaslan'dan Eriksen yorumu

Prof. Dr. Fethi Kılıçaslan, "Vücudunda ICD olan profesyonel bir sporcunun kariyerine devam etmesi mümkün değil" dedi.

18.06.2021Süper Lig
Metal Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer Metal Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Metal Alerjisi Nedir, Neden Olur Ve Nasıl Geçer? Metal Alerjisi Belirtileri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Teknoloji ve sanayi çağımızda hızlı bir gelişim içerisindedir. Bu gelişimin insan hayatını kolaylaştırıcı pek çok etkisi vardır. Artıların yanında ise sağlık açısından yaşanan bazı sorunlarda olabilmektedir. Metal alerjisi de çağın hastalıkları arasında yer almaktadır. Kişilerin bağışıklık sistemi bazı kimyasallara tepki verebilmektedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

16.05.2021Sağlık
İmplant nedir, kimlere uygulanır Diş implantı hakkında merak edilenler

İmplant nedir, kimlere uygulanır? Diş implantı hakkında merak edilenler

İmplant, eksik diş tedavisinde tercih edilebilen bir yöntem. Bu tedavi sağlam çene kemiğine yapılır. Bu nedenle diş implantı yapılabilmesi için hastanın belli kriterlere uygun olması gereklidir. Peki implant nedir, kimlere uygulanır? Diş implantı hakkında merak edilenler...

13.05.2021Sağlık
Krematoryum nedir Kremasyon işleminde vücuda neler olur

Krematoryum nedir? Kremasyon işleminde vücuda neler olur

Krematoryumun tam olarak ne olduğu pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Krematoryum, ölen kişilerin yakılmasına verilen isimdir. Ülkemizde bu işlem yaygın olarak kullanılmamakla beraber, bu hizmetin verildiği yerler bulunuyor. Krematoryumun ne olduğunu ve burada tam olarak hangi işlemlerin yapıldığını merak ediyor olabilirsiniz. Ayrıca krematoryumlarda yakılmak için hangi şartların gerçekleşmesi gerektiği hakkında tüm detayları derledik.

20.04.2021Teknoloji
Pentagon duyurdu: Kovid çipi ilk kez görüntülendi

Pentagon duyurdu: 'Kovid çipi' ilk kez görüntülendi

Pentagon çatısı altında bilimsel araştırmalar yapan DARPA'da görev alan bilim insanları Kovid-19'u önceden saptayan bir mikroçip geliştirdi. Derinin altına yerleştirilen çip tabiri caizse bir erken uyarı sistemi gibi çalışıyor.

12.04.2021Dünya
Bosnalı Majra annesinin sesini ilk kez Türkiyede duydu Duygu dolu anlar...

Bosnalı Majra annesinin sesini ilk kez Türkiye'de duydu! Duygu dolu anlar...

Bosna Hersek'te yaşayan 2 yaşındaki Majra Delic, geçirdiği menenjit sonrasında işitme yetisini kaybetti. Tedavisi Türkiye'de gerçekleşen Majra’nın ilk duyduğu ses annesinin sesi olurken annenin ilk kelimesi ise bebeğimdi.

4.04.2021Haber
Bosnalı Majra annesinin sesini ilk kez Türkiyede duydu İşte herkesi ağlatan o an

Bosnalı Majra annesinin sesini ilk kez Türkiye'de duydu! İşte herkesi ağlatan o an

Bosna Hersek'te yaşayan 2 yaşındaki Majra Delic, geçirdiği menenjit sonrasında işitme yetisini kaybetti. Tedavisi Türkiye'de gerçekleşen Majra’nın ilk duyduğu ses annesinin sesi olurken annenin ilk kelimesi ise bebeğimdi.

4.04.2021Gündem
Doç. Dr. Tolga Tolunay kimdir İşte Sağlık Bakanı Yardımcısı Doç. Dr. Tolga Tolunayın biyografisi

Doç. Dr. Tolga Tolunay kimdir? İşte Sağlık Bakanı Yardımcısı Doç. Dr. Tolga Tolunay'ın biyografisi

Doç. Dr. Tolga Tolunay atama kararı sonrası gündeme geldi. Sağlık Bakanı yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe görevden alındı, yerine Doç. Dr. Tolga Tolunay atandı. Karar, Resmi Gazete'de yer aldı. Bu gelişmenin ardından Doç. Dr. Tolga Tolunay'ın hayatı ve biyografisi merak konusu oldu. Ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi ve 70’in üzerinde çalışması bulunan Tolunay, aynı zamanda bilimsel komisyonlarda görev alıyor. İşte, Doç. Dr. Tolga Tolunay'ın biyografisi ile ilgili bilgiler.

3.04.2021Gündem
Sağlık Bakan Yardımcılığına Tolga Tolunay atandı - Doç. Dr. Tolga TOLUNAY kimdir

Sağlık Bakan Yardımcılığına Tolga Tolunay atandı - Doç. Dr. Tolga TOLUNAY kimdir?

Sağlık Bakan Yardımcılığına Tolga Tolunay atandı. Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararına göre, Sağlık Bakan Yardımcısı Meşe görevden alındı, bu göreve Tolga Tolunay atandı. Atama kararı ardından Doç. Dr. Tolga TOLUNAY ile ilgili araştırmalar başladı. Peki, Doç. Dr. Tolga TOLUNAY kimdir?

3.04.2021Gündem
Son dakika haberi: Resmi Gazetede yayımlandı Sağlık Bakanlığında görev değişimi

Son dakika haberi: Resmi Gazete'de yayımlandı! Sağlık Bakanlığında görev değişimi

Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe görevinden alındı, yerine Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) Başkanı Doç. Dr. Tolga Tolunay getirildi.

2.04.2021Gündem
Göğüs ölçülerinde ve formunda neden değişiklik yapılır

Göğüs ölçülerinde ve formunda neden değişiklik yapılır?

Göğüs bölgesinde görülen şekil bozuklukları başlıca sağlık sorunlarına yol açabilir. Yapılan ameliyatlar ile hem sağlığınıza hem de estetik açıdan istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op. Dr. İlsun Aka yapılan ameliyatları sizler için derledi.

2.04.2021Sağlık
Teknoloji sağır-dilsiz engelini ortadan kaldırdı

"Teknoloji sağır-dilsiz engelini ortadan kaldırdı"

Eskiden sıklıkla kullandığımız 'sağır-dilsiz' kavramının artık neredeyse tarihe karıştığını belirten Prof. Dr. Bülent Şerbetçioğlu, "Toplumda sağır dilsiz olarak tabir edilen, duyamadığı için konuşamayan çocuklar koklear implantla bu engeli aşıyor. Teknoloji sağır-dilsiz engelini ortadan kaldırdı" dedi.

3.03.2021Sağlık
YKS’de en çok merak edilenleri ÖSYM yanıtladı

YKS’de en çok merak edilenleri ÖSYM yanıtladı

ÖSYM, internet sitesinde 2021-YKS 'Sıkça Sorulan Sorular'ı yayımladı. Toplamda 86 sorunun yanıtı yer alıyor.

19.02.2021Eğitim
Bursada, gittiği dişçide akciğerine implant parçası kaçtı

Bursa'da, gittiği dişçide akciğerine implant parçası kaçtı

Bursa'da implant tedavisi için diş kliniğine giden kadının akciğerine implant dişin demir parçası kaçtı. Demir parça Gastroenteroloji Uzmanı İrfan Uruç tarafından endoskopi yöntemiyle çıkarıldı.

16.02.2021Haber
Bursada diş kliniğine giden kadın hayatının şokunu yaşadı

Bursa'da diş kliniğine giden kadın hayatının şokunu yaşadı

Bursa'da implant tedavisi için diş kliniğine giden kadının akciğerine implant dişin demir parçası kaçtı. Demir parça Gastroenteroloji Uzmanı İrfan Uruç tarafından endoskopi yöntemiyle çıkarıldı.

16.02.2021Gündem
Op. Dr. Reşit Burak Kayan: Kadınlar tarih boyunca meme dolgunluğuna önem verdi

Op. Dr. Reşit Burak Kayan: Kadınlar tarih boyunca meme dolgunluğuna önem verdi

Günümüzde estetik kaygıları gidermek, sağlık teknolojileri alanındaki gelişmeler sayesinde çok daha kolay hale geliyor. En çok başvurulan estetik ameliyatlarının başında ise meme büyütme operasyonları geliyor. Üstelik bu ameliyat türü yalnızca estetik ameliyat kategorisinde değil, tüm dünyada yapılan ameliyatlar arasında da başı çekiyor.

11.02.2021Sağlık
Muhabbet kuşu Cevriyeye, diş protezinden gaga

Muhabbet kuşu 'Cevriye'ye, diş protezinden gaga

ANTALYA'da burnundaki tümör yüzünden gagası düşen 6 yaşındaki muhabbet kuşu 'Cevriye'ye, diş protezinden gaga yapıldı. Çocuk implantlarıyla tutturulan protez gaga ameliyatı 2,5 saat sürdü. Kuşun sahibi Helen Sanem Gültekin (21), "Cevriye'nin gagası düşünce yaşamaz diye düşündük, uyutmak için veterinere gelmiştik. Direndi, ameliyattan da çıktı ve şu an gayet sağlıklı" dedi.

10.02.2021Haber
Clubhouse nedir ve nasıl kullanılır Clubhouse uygulaması davetiye ile sesli iletişim sağlıyor.. Şaşırtan gelişme

Clubhouse nedir ve nasıl kullanılır? Clubhouse uygulaması davetiye ile sesli iletişim sağlıyor.. Şaşırtan gelişme

Clubhouse daveti, sosyal medya kullanıcılarının gündemine geldi. Ses temelli olarak faaliyetine sürdüren sosyal medya ağı olan Clubhouse, şimdilik yalnızca iOS kullanıcılarına hizmet veriyor. Clubhouse uygulamasını kullanmak için ise davetiye gerekiyor. Clubhouse uygulaması ile kullanıcılar isterlerse konuşmalara katılmayıp sadece dinleyebiliyorlar. Uygulamada konuşulanlar ise kaydedilmiyor ve sonradan dinlenemiyor. Peki, Clubhouse nedi? İşte, Clubhouse davetiyesi ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

2.02.2021Teknoloji
Elon Musk, Clubhouse uygulamasına girdi, açıklamaları şaşkınlık yarattı

Elon Musk, Clubhouse uygulamasına girdi, açıklamaları şaşkınlık yarattı

Dünyanın en zengin ismi olan Elon Musk, son günlerde hızla popüler bir hale gelen Clubhouse uygulamasına girerek sıradışı açıklamalarda bulundu. Musk, kafatasındaki implant sayesinde video oyunu oynayabilen bir maymunu olduğunu açıkladı.

1.02.2021Teknoloji
Soğuk Havaların Hastalığı: Sinüzit Belirtileri ve Tedavisi

Soğuk Havaların Hastalığı: Sinüzit Belirtileri ve Tedavisi

Birçok kişi için can sıkıcı sorun haline gelen sinüzit alın, ense veya yüzde görülen baş ağrıları ile kendini belli edebiliyor .Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bahadır Baykal, sinüzitin belirtilerini ve tedavisini anlatıyor.

29.01.2021İyi Yaşam
Hastalar için uçak kiralıyor

Hastalar için uçak kiralıyor

Dünyada sağlık turizmi büyük bir ivmelenme yakalarken Türkiye bu alanda pastadan büyük payı alabilmek için önemli hamleler yapıyor. Öyle ki artık hastalar için uçaklar kiralanıyor. Boş giden uçaklar hasta dolu geliyor. Hastalar özel şekilde ağırlanıp ülkelerine geri gönderiliyor.

29.01.2021Ekonomi
Fenerbahçeli futbolcu Ferdi Kadıoğlu taburcu edildi

Fenerbahçeli futbolcu Ferdi Kadıoğlu taburcu edildi

Sağ köprücük kemiğindeki implant rahatsızlığı nedeniyle implant çıkarma operasyonu yapılan Fenerbahçeli futbolcu Ferdi Kadıoğlu taburcu edildi.

22.01.2021Futbol
Diş sağlığınız için vazgeçmeniz gereken alışkanlıklar

Diş sağlığınız için vazgeçmeniz gereken alışkanlıklar

Diş minesi vücudumuzdaki en güçlü yerlerden biri ama yine de aşınmalar olabilir. Tüm süt dişleriniz çoktan düştüğü için sonsuza dek sizinle kalacak dişlerinize çok iyi bakmalısınız. Bu nedenle dişinizle bir içeceği açarken veya tatlı yerken bir kez daha düşünün.

22.01.2021Kişisel Bakım
Meryem Çetin kimdir İşte değişimiyle sosyal medyaya gündem olan Meryem Çetinin eski hali

Meryem Çetin kimdir? İşte değişimiyle sosyal medyaya gündem olan Meryem Çetin'in eski hali

Meryem Çetin son günlerde sosyal medyanın en çok konuşulan isimlerinden biri haline geldi. Meryem Çetin, yaptırdığı estetik ameliyatı sonrası genç bir görünüme kavuştu. Meryem Çetin Ebru Akel’in Show TV’deki ‘Kendine İyi Bak’ programına katıldıktan sonra popüler olmuştu.

22.01.2021Televizyon
Fenerbahçede Ferdi Kadıoğlu ameliyat edildi

Fenerbahçe'de Ferdi Kadıoğlu ameliyat edildi

Fenerbahçeli futbolcu Ferdi Kadıoğlu'na sağ köprücük kemiğindeki implant rahatsızlığı nedeniyle implant çıkarma operasyonu yapıldı.

21.01.2021Futbol
Hayatım boyunca çirkinim diye çok üzüldüm

Hayatım boyunca çirkinim diye çok üzüldüm

Çok güzel bir annenin kızı olarak doğdu Meryem Çetin. Hayatı boyunca da bunun acısını çekti... Herkes ona “Annen çok güzel, sen niye ona benzemedin” diye soruyordu. Hayatın zorlukları, beş yıl önce hapse girmesi iyice yıpratmışken bir estetik mucizesi tekrar hayata bağladı onu. Sosyal medyada ‘öncesi-sonrası’ videoları büyük ilgi gören Meryem Hanım’la hayat hikâyesini konuştuk.

17.01.2021Hürriyet Pazar
Doktoralı sanayiciler tıbbi cihaz ve ekipman üretecek

Doktoralı sanayiciler tıbbi cihaz ve ekipman üretecek

Bursa Uludağ Üniversitesi ve Ermaksan firması arasında başlatılan Sanayi-Doktora Programı iş birliğiyle, sağlık sektöründe kullanılan ithal cihaz ve ekipmanların Türkiye'de üretilmesi hedefleniyor.

15.01.2021Teknoloji
Meme Estetiğinde Doğal Görünüm Nasıl Sağlanır

Meme Estetiğinde Doğal Görünüm Nasıl Sağlanır?

Meme büyütme estetiği en yaygın uygulanan ve hasta memnuniyeti en yükse olan operasyonlar arasında yer alır. Gelişen teknoloji sayesinde meme estetiğinde doğal görünüm yakalama şansı da her geçen gün artmaktadır. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op. Dr. İlsun Aka, meme estetiğinde doğal görünüm nasıl yakalanır sizler için anlattı.

Meme İmplantı hakkında bilmek istediğiniz her şey

'Meme İmplantı' hakkında bilmek istediğiniz her şey

Meme implant işlemleri tüm dünyada en çok uygulanan estetik operasyonların başında geliyor. Yaşa ve yaşama bağlı olarak kimi zaman sağlık amaçlı, kimi zaman da tamamen estetik önceliklerle tercih edilen meme implantı uygulamaları hem çok merak edilen hem de çok ilgi gören konular arasında. Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Berker Büyükgüral A'dan Z'ye meme implantını ve buna bağlı operasyonları anlattı.

28.12.2020Kadın

Yazar Sonuçları

Çene şekillendirme estetikleri

Çene, yüz profilinizin en önemli özelliklerinden biridir. Bu nedenle, bu alandaki bir dengesizlik, görünüşünüz üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Bu durumda, estetik cerrahiyle sorununuz düzeltilebilir ve yüzünüzle uyumlu hale getirilebilir. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, çene şekillendirme estetikleriniz sizler için anlattı.

9.06.2021

Doğal Kıvrımlı Göğüs Estetiği

Meme isteğinde doğal kıvrımlar oluşturmak ve meme implantının konturlarının belli olmaması mümkün mü?

26.05.2021

Çene büyütme işlemi

Çene, yüz profilinizin en önemli özelliklerinden biridir. Bu nedenle, bu alandaki bir dengesizlik, görünüşünüz üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Bu durumda, estetik cerrahiyle sorununuz düzeltilebilir ve yüzünüzle uyumlu hale getirilebilir.

14.04.2021

Dokularınızın Dostu: Seramik - Zirkon İmplant

Yeni yazımla, yine sizlerleyim kıymetli okurlar... Bugün, hastalar tarafından çok fazla talep edilen "Seramik- Zirkon" implantların detaylarından bahsedeceğim.

18.03.2021

Meme estetikleri nelerdir?

Meme estetiği cerrahisi, göğüslerinin şeklinden dolayı rahatsız olanlar için uygulanan ve ideal meme boyutu ve şekline kavuşmasını sağlayan estetik operasyonlardır.

16.03.2021

Kadınlarda kronik ağrının en önemli nedeni: Endometriozis

Endometriozis, kadınların yaklaşık yüzde onunu etkileyen yaygın bir hastalıktır. Halk arasında “çikolata kisti hastalığı” olarak da bilinen endometriozis, rahim iç zarını oluşturan dokuya benzer bir dokunun rahim boşluğu dışında, gelişmemesi gereken yerlerde gelişmesidir. Rahmin içini kaplayan bu dokuya endometrium, rahmin dışında gelişen endometrial dokuya da endometrial implant denir. Endometrial implant yumurtalıklar, tüpler, bağırsak ve karın içinde herhangi bir yerde hatta bazen akciğerlerde bile gelişebilir.

2.03.2021

İmplant Herkese Uygulanır mı?

Titanyumun hayatımıza girmesi ile diş hekimliğinde yeni bir çığır açıldı. Doku dostu, kemiğimizle kaynaşabilen, dayanıklı ve hafif bir malzeme olan titanyumu yüksek teknoloji ve tasarımla çene kemiğimizde diş görevi görür hale getirdik.

2.03.2021

Dişte Kemik Kaybını Engellemek 'İmmediat İmplant Tedavisi' İle Mümkün

Merhaba sevgili okurlar... Bu yazımda sizler için, aslında çok avantajlı olan fakat hastalar tarafından detayları çok iyi bilinmeyen, 'immediat implant tedavisi' konusunu mercek altına almak istiyorum.

23.02.2021

Diş Eti Kanaması İltihap Belirtisidir

Diş eti kanamasının en temel sebebi diş eti iltihabıdır. Diş eti kanamasıyla karşılaştığımızda ihmal etmeden iltihabın sebeplerini araştırmamız gerekir. Eğer diş eti kanaması kronikleşip uzun süre devam ederse diş eti çekilmesi, kemik rezorpsiyonu gibi sonuçlarla karşılaşabiliriz.

22.02.2021

Dijital Diş Hekimliği Nedir?

Dijital teknolojide yaşanan baş döndürücü ilerleme bizi hayal edemeyeceğimiz bir yere taşıdı. Neredeyse üç boyutlu yazıcıdan üretilen binalarda yaşamaya başlayacağız. Dijitalleşme, her tür teknik kolaylığın ve malzeme bilgisinin hemen yeni bir uygulama alanı açtığı diş hekimliğine neler getirdi?

11.02.2021

Ağız Sağlığının Baş Düşmanı: Sigara!

Merhaba sevgili okurlar, bildiğiniz üzere 9 Şubat 'Dünya Sigarayı Bırakma Günü'. Ben de bu özel günün, farkındalık yaratma açısından büyük önem arz ettiğini düşünerek, bu yazımda sigaranın ağız sağlığına zararları konusundan bahsetmek istedim.

8.02.2021

Dolgun ve dik göğüslere sahip olabilirsiniz

Göğüs büyütme estetiği fiziksel olarak görünümü geliştirir, özgüveni artırır, kıyafet seçiminde özgürlük sağlar, sosyal ilişkilerde kişiye rahatlık sağlar. Göğüs büyütme estetiği kadının genel vücut yapısıyla uyumlu, dolgun ve dik bir görünüm sağladığı sürece başarılı bir sonuca ulaşılmış demektir.

28.01.2021

Gülüşünüz Eksik Olmasın!

Diş eti hastalığı, diş çürüğü, yaralanma veya genetik bir durum, diş kayıplarına neden olabilir. Eksik dişlerin altında yatan neden ne olursa olsun, kaybedilen bir dişi değiştirmek veya dişlerinizin görünümünü güzelleştirmek istiyorsanız, farklı tedaviler mevcuttur.

18.01.2021

Hastaya Avantaj Sağlayan Teknik: All On Four

Merhaba değerli okurlar, sizlere bu yazımda son dönemlerde çok fazla talep edilen, kiminizin bildiği, bazılarınızın belki de daha önce hiç duymadığı 'All On Four' olarak isimlendirilen implant tekniğinden detaylıca bahsedeceğim.

23.12.2020