MENÜ

Kelime

Kelime ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kelime haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 18.780 Kelime haberi bulunmuştur.

Kelime Haberleri

Seyit Mehmet Özkan: TFFnin rezerv takım fikri kesinlikle doğru ve destekliyorum

Seyit Mehmet Özkan: TFF'nin rezerv takım fikri kesinlikle doğru ve destekliyorum

Türk futbolunda altyapı yatırımları ve tesisleşme konusunda öncü kulüplerden olan Altınordu'da başkan Seyit Mehmet Özkan, Türkiye Futbol Federasyonu'nun Süper Lig kulüplerinin 21 yaşaltı oyuncularıyla rezerv takım kurarak alt liglerde yarışması projesini desteklediğini ancak bu konuda bazı şartlara uyulması gerektiğini dile getirdi.

1.06.2020Futbol
YASİN SURESİ OKU VE DİNLE - Yasin Türkçe ve Arapça Okunuşu, Anlamı, Fazileti, Tefsiri (Diyanet Meali)

YASİN SURESİ OKU VE DİNLE - Yasin Türkçe ve Arapça Okunuşu, Anlamı, Fazileti, Tefsiri (Diyanet Meali)

Yasin suresi, Kur'an-ı Kerim'in kalbi olarak kabul edilir. Okunmasında çok büyük faziletlerin bulunduğu sure Mekke'de inmiştir. Toplamda 83 ayetten oluşmaktadır. Adını ilk ayette geçen "Ya-Sin" kelimesinden almıştır. Yapılan tefsirlerde "Ya-Sin" kelimesi "Ey İnsan" anlamına geldiği söylenmektedir. Sure içerisinde insanın sahip olduğu ahlaki sorumluluklarının yanı sıra, vahiyden, güzel peygamberimiz Hz. Muhammed'i (S.A.V) yalanlayan kureyş kabilesinden ve Antakya halkına gönderilen elçilerden bahsedilmektedir. Sure içerisinde değinilen diğer konular arasında Allah'ın (C.C) birliğini ve kudret sahibi oluşunu gösteren deliller, öldükten sonra tekrar dirileceği, hesap ve ceza günü konu edilir. Sizler için Yasin Suresi Oku ve Dinle içeriğimizde sureyi anlamak ve ezberlemek isteyenler için Yasin suresi anlamı, fazileti, tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu ile birlikte Diyanet Meali için tüm detayları bir araya getirdik. Ayrıca Diyanet tarafından hazırlanmış olan mukabele videosu ile yasin dinleme imkanı elde edebilirsiniz.

31.05.2020Namaz Sureleri
Ayetel Kürsi Oku ve Dinle - Ayetel Kürsi Duası Anlamı, Fazileti, Türkçe ve Arapça Okunuşu, Tefsiri (Diyanet Meali)

Ayetel Kürsi Oku ve Dinle - Ayetel Kürsi Duası Anlamı, Fazileti, Türkçe ve Arapça Okunuşu, Tefsiri (Diyanet Meali)

Ayetel Kürsi içerisinde Allah'ın (C.C) kürsüsünün zikredilmesinden dolayı bu isme sahip olmuştur. Bakara suresinin 255. ayeti kerimesi olan bu ayeti kerime diğer zammı sureler ve dua olarak oldukça karıştırılabilmektedir. Ayetel kürsi duası şeklinde düşünülen lakin aslında Bakara suresi 255. ayeti kerimesi olan bu ayet büyük anlamlar içerir. İçeriği, üstün özellikleri ve hakkında hadislerin varit olması sebebiyle İslam dini açısından oldukça büyük bir öneme sahiptir. Çok fazla okunması, şifa kaynağı olması ve faziletleri sebebiyle müslümanlar tarafından sıkça okunan ayetler arasında yer alır. Nasıl ki Kelime-i şehadet ile İhlas suresi İslam'ın özünü ihtiva ediyor ve Allah'ı (C.C) tanıtıyorsa, bu durum Ayet-el Kürsi için de geçerlidir. Bu kadar önemli olan bu ayet için hazırladığımız Ayetel Kürsi Oku ve Dinle içeriğimizde Ayetel Kürsi'nin anlamı, fazileti, Türkçe ve Arapça okunuşu ile birlikte Diyanet meali yer almaktadır. Namazlardan sonra okunması büyük sevap olan bu ayeti ezberlemek için sayfamızdaki bilgilerden yararlanabilirsiniz.

31.05.2020Namaz Sureleri
Son dakika: İşte firari Zekeriya Özün Almanyada kaldığı iddia edilen o villa DHA görüntüledi…

Son dakika: İşte firari Zekeriya Öz'ün Almanya'da kaldığı iddia edilen o villa! DHA görüntüledi…

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türkiye'den kaçan FETÖ'cü firari eski savcı Zekeriya Öz'ün Almanya'nın Speyer kentindeki Ren Nehri yanındaki kaldığı ileri sürülen lüks villayı Demirören Haber Ajansı (DHA) görüntüledi. Firari Öz'ün kaldığı iddia edilen sitede alınan yüksek güvenlik önlemleri dikkat çekerken, kentte yaşayan Türk vatandaşları duruma tepki gösterdi.

31.05.2020Gündem
Lisa Kudrow: “Friends”in çekim tarihi belirlendi

Lisa Kudrow: “Friends”in çekim tarihi belirlendi

Bu hafta “Space Force” dizisinde bir araya gelen Steve Carell ve Lisa Kudrow ile görüntülü konuştum. Carell işe dönmek için sabırsızlandığını söyledi, Kudrow ise “Friends” efsanesinin dönüşüyle ilgili çok özel açıklamalar yaptı.

31.05.2020Magazin
Yapıt kelimesinin eş anlamlısı nedir

Yapıt kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Bir eş anlamlı kelimesi ile karşılık bulan yapıt, sanatsal açıdan önemli bir kelimedir. Gündelik hayatın sık kullanılan sözcükleri arasında yer almaktadır. Peki, yapıt kelimesinin eş anlamlısı nedir? İşte bu kelime konusunda detaylar.

29.05.2020Gündem
Yanıt kelimesinin eş anlamlısı nedir

Yanıt kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Dilimizde kullanılan birçok kelime bulunur. Bulunan bu kelimelerin birçoğunun eş anlamlısı da bulunmaktadır. Yanıt kelimesinin ise eş anlamlısını Türk Dil Kurumundan öğrenebilirsiniz. Peki Yanıt kelimesinin eş anlamlısı nedir? İşte, bilinmesi gerekenler.

29.05.2020Gündem
Vasıta kelimesinin eş anlamlısı nedir

Vasıta kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Vasıta kelimesi değişik eş anlamlı sözcükler üzerinden ele alınabilmekte ve tabir edilmektedir. Amaca uygun olarak bu sözcüğün değişik eş anlamlı kelimelerini farklı yerlerde kullanabilirsiniz. Peki, vasıta kelimesinin eş anlamlısı nedir? İşte bu kelime hakkında detaylar.

29.05.2020Gündem
Ulu kelimesinin eş anlamlısı nedir

Ulu kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Eş anlamlısı pek bilinmeyen ve en çok merak edilen kelimelerden biri olarak ulu öne çıkıyor. Bu kelimenin eş anlamlısını öğrenmek için birçok kişi internet üzerinden araştırma gerçekleştirmektedir. Peki, ulu kelimesinin eş anlamlısı nedir? İşte detaylar.

29.05.2020Gündem
Ülke kelimesinin eş anlamlısı nedir

Ülke kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Birçok eş anlamlısı bulunan ve cümle içerisinde çok kullanılan kelimelerden birisi de ülke kelimesidir. Sizde ülke kelimesinin eş anlamlı olan kelimeleri öğrenebilir ve cümle içerisinde kullanabilirsiniz. Ülke kelimesinin anlamını ve eş anlamlılarını Türk Dil Kurumu değerlendirmiştir. Peki Ülke kelimesinin eş anlamlısı nedir? Sizler için ülke kelimesinin eş anlamlı kelimelerini detaylıca hazırladık.

29.05.2020Gündem
Sual kelimesinin eş anlamlısı nedir

Sual kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Sual kelimesi birçok kişinin bildiği bir kelime olmasına rağmen eş anlamı ve anlamı genellikle bilinmemektedir. Oysa sual kelimesinin eş anlamlısı günlük hayatta pek çok kez kullanılan bir kelimedir. Peki Sual kelimesinin eş anlamlısı nedir? Sizlere sual kelimesinin eş anlamlısını detaylıca inceledik.

29.05.2020Gündem
Serüven kelimesinin eş anlamlısı nedir

Serüven kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Serüven kelimesi daha çok edebi eserlerde karşımıza çıksa da günlük hayatta da çok sık kullanılmaktadır. Bu sebeple serüven kelimesine karşılık gelecek eş anlamlı kelimesi oldukça büyük öneme sahiptir. Türk Dil Kurumu serüven kelimesini sözlüklerde değerlendirmiştir. Peki Serüven kelimesinin eş anlamlısı nedir? Serüven kelimesinin anlamı ve eş anlamlısını sizlere detaylıca inceledik.

29.05.2020Gündem
Sağlık kelimesinin eş anlamlısı nedir

Sağlık kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Sağlık kelimesi TDK üzerinden genel bir eş anlamlısı ile beraber birden fazla eş anlamlı sözcükleri kapsamında da değerlendirilmektedir. Peki, sağlık kelimesinin eş anlamlısı nedir? İşte bu kelime hakkında detaylar.

29.05.2020Gündem
Rehber kelimesinin eş anlamlısı nedir

Rehber kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Rehber, kişilerin hayatında doğru yolu bulabilme, doğru karar verebilme noktasında mühim bir potansiyel oluşturuyor. Rehber nesne veya birey olarak karşımıza çıkabilmektedir. Hayatımızdaki en önemli kavramlardan olan rehber sözcüğünün bir eş anlamlısı bulunmaktadır. Peki, rehber sözcüğünün eş anlamlısı nedir? Rehber sözcüğü ile ilgili ayrıntıları sizler için derledik.

29.05.2020Gündem
Guidetti: Bana Hocam denmesini çok seviyorum

Guidetti: Bana 'Hocam' denmesini çok seviyorum

VakıfBank Spor Kulübü'nün sosyal medya hesaplarının yayınlanan 'This&That' serisinin ilk konuğu Giovanni Guidetti oldu. Türkçe'de en sevdiği kelimenin 'Hocam' olduğunu söyleyen Guidetti, ''İsmimi bile unuttum çünkü bana herkes 'Hocam' diyor. Şu anda bu benim Türk adım sanırım. Anlam bakımından değerini biliyorum o yüzden tabii ki bana 'Hocam' demelerini seviyorum'' dedi. 'Messi mi Ronaldo mu?' sorusuna 'Ronaldo' cevabını veren İtalyan başantrenör, en iyi pişirdiği yemeğin ise 'Pizza' olduğunu söyledi.

29.05.2020Voleybol
Konuk kelimesinin eş anlamlısı nedir

Konuk kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Ülkemizde en çok kullanılan sözcüklerden biri konuk sözcüğüdür. Konuk sözcüğü ne kadar çok kullanılıyorsa, bu sözcüğün eş anlamlısı da bir o kadar çok kullanılmaktadır. Konuk sözcüğünün eş anlamlısını öğrenebilir ve kullanmak istediğiniz amaca uygun bir şekilde kullanabilirsiniz. Peki, konuk sözcüğünün eş anlamlısı nedir? İşte konuk sözcüğünün eş anlamlısı hakkında ayrıntıları inceledik.

29.05.2020Gündem
Komik kelimesinin eş anlamlısı nedir

Komik kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Türkçede yaygın olarak kullanılan sözcükler arasında komik gelmektedir. Aynı zamanda bu sözcük için eş anlamlı kelime de bulunmaktadır. Bu kelimeyi öğrenmek suretiyle amaca bağlı olarak birçok farklı yerlerde değerlendirebilirsiniz. Peki, komik kelimesinin eş anlamlısı nedir? İşte bu kelime hakkında detaylar.

29.05.2020Gündem
Kent kelimesinin eş anlamlısı nedir

Kent kelimesinin eş anlamlısı nedir?

İçerdiği anlam açısından yaygın değerlendirilen kelime olarak kent gelmektedir. Ancak aynı zamanda bu kelimeye alternatif olarak farklı eş anlamlı sözcük de bulunmaktadır. Peki, kent kelimesinin eş anlamlısı nedir? İşte detaylar.

29.05.2020Gündem
Kabiliyet kelimesinin eş anlamlısı nedir

Kabiliyet kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Eş anlamlısı en çok merak edilen kelimeler arasında kabiliyet gelmektedir. Türkçede buna karşılık olarak bir eş anlamlı sözcük bulunuyor. Peki, kabiliyet kelimesinin eş anlamlısı nedir? İşte bu konu hakkında bilinmesi gereken detaylar.

29.05.2020Gündem
İstiklal kelimesinin eş anlamlısı nedir

İstiklal kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Özellikle ülkeler söz konusu olduğu zaman İstiklal kelimesi oldukça önemlidir. Taşıdığı anlam itibariyle bir nevi vatan sevgisi sağladığını söylemek mümkündür. Bu kelime aynı zamanda bir eş anlamlı üzerinden de ele alınmaktadır. Peki, İstiklal kelimesinin eş anlamlısı nedir? İşte detaylar.

29.05.2020Gündem
Islak kelimesinin eş anlamlısı nedir

Islak kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Türkçemiz oldukça zengin bir dildir. Dilimize yabancı dillerden kelime geçse dahi bu kelimelerin dilimizde de anlamı vardır. Özellikle eş anlamlı kelimeler bir hayli araştırılmaktadır. Son günlerde ise arama motorları ve çeşitli platformlar üzerinden ıslak kelimesinin eş anlamlısı araştırılmaktadır. Bu kelimenin kökeni ve kaç tane eş anlamı olduğu merak edilmektedir. Peki, Islak kelimesinin eş anlamlısı nedir? İşte ıslak kelimesinin eş anlamlısı ve tüm detayları.

29.05.2020Gündem
Irak kelimesinin eş anlamlısı nedir

Irak kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Irak kelimesi günlük hayatta pek fazla kullanılan bir kelime değildir. Daha çok eski kaynaklarda ön plana çıkan bir kelimedir. Bu sebeple anlamı toplumda pek fazla bilinmemektedir. Irak kelimesinin eş anlamlısı nedir? İşte, merak edilenler.

29.05.2020Gündem
İkaz kelimesinin eş anlamlısı nedir

İkaz kelimesinin eş anlamlısı nedir?

İkaz kelimesi gündelik yaşamda çok yaygın kullanılan sözcüklerden biridir. Ancak amaca bağlı olarak bu kelimenin eş anlamlı sözcüğü de aynı yoğunluk içinde değerlendirilir. Peki, ikaz kelimesinin eş anlamlısı nedir? İşte bu kelime hakkında detaylar.

29.05.2020Gündem
Harp kelimesinin eş anlamlısı nedir

Harp kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Harp kelimesinin eş anlamlı kelimelerine bakıldığında birden fazla kelime karşımıza çıkmaktadır. Kelimenin anlamını ve eş anlamını öğrenip cümle içerisinde kullanmak mümkündür. Peki, harp kelimesinin anlamı ve eş anlamı olan kelime nedir? Sizlere harp kelimesinin eş anlamlı kelimelerini detaylıca açıkladık.

29.05.2020Gündem
Hafıza kelimesinin eş anlamlısı nedir

Hafıza kelimesinin eş anlamlısı nedir?

İnsanoğlu adına büyük öneme sahip olan hafıza, kelime anlamı olarak ayrıca bir eş anlamlısı üzerinden de değerlendirilmektedir. Bu kelimenin eş anlamlısının ne olduğu konusunda internet üzerinden çok sık araştırma gerçekleştiriliyor. Peki, hafıza kelimesinin eş anlamlısı nedir? İşte detaylar.

29.05.2020Gündem
Gökyüzü kelimesinin eş anlamlısı nedir

Gökyüzü kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Hem gece hem de gündüzü tasvir eden gökyüzü, Türkiye'de ayrıca bir eş anlamlısı üzerinden ele alınmaktadır. Peki, gökyüzü kelimesinin eş anlamlısı nedir? İşte bu kelime hakkında detaylar.

29.05.2020Gündem
Alfabe kelimesinin eş anlamlısı nedir

Alfabe kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Gün içerisinde iletişim kurmanın en önemli ve temel unsurları arasında şüphesiz alfabe gelmektedir. O yüzden bu kelime gündelik yaşamda çok yaygın olarak değerlendirilmektedir. Tabii bu kelimeyi alternatif olarak farklı bir eş anlamlı sözcük de bulunuyor. Peki, alfabe kelimesinin eş anlamlısı nedir? İşte detaylar.

29.05.2020Gündem
Adet kelimesinin eş anlamlısı nedir

Adet kelimesinin eş anlamlısı nedir?

Adet kelimesi genellikle cümle içerisinde kullanıldığı zaman bir anlam kazanmaktadır. Kelimenin anlamı da bu sebeple oldukça merak edilmektedir. Türk Dil Kurumu sözlüklerinde adet kelimesi değerlendirilmiştir. Peki, adet kelimesinin eş anlamlısı nedir? İşte adet kelimesi hakkında bilinmesi gerekenler.

29.05.2020Gündem
Şule isminin anlamı nedir Şule ne demek

Şule isminin anlamı nedir? Şule ne demek

Kız çocukları için kullanılabilecek en güzel ve en şirin isimlerden biri olarak Şule geliyor. Okunuşu ve telaffuzu ile beraber beğeni toplayan anlamı üzerinden minik yavrunuza bu ismi verebilirsiniz. Peki, Şule isminin anlamı nedir? Şule ne demek? İşte detaylar.

29.05.2020Gündem
Seda isminin anlamı nedir Seda ne demek

Seda isminin anlamı nedir? Seda ne demek

Seda aslında kız çocukları için yaygın olarak kullanılan bir isim olmasına rağmen, erkek çocukları adına da değerlendirilmektedir. Peki, Seda isminin anlamı nedir? Seda ne demek? İşte bu güzel isim hakkında bilinmesi gereken detaylar.

29.05.2020Gündem
Ramazan isminin anlamı nedir Ramazan ne demek

Ramazan isminin anlamı nedir? Ramazan ne demek

Ramazan erkek ismi olarak Türkçede en yaygın kullanılan adlar arasında bulunuyor. Özellikle İslami açıdan anlamı ile beraber çok fazla tercih edilen bir isimdir. Peki, Ramazan isminin anlamı nedir? Ramazan ne demek? İşte bu isim hakkında detaylar.

29.05.2020Gündem
Nazlı isminin anlamı nedir Nazlı ne demek

Nazlı isminin anlamı nedir? Nazlı ne demek

En değerli ve özel isimlerden biri Nazlı adı son dönemlerde dikkat çekiyor. Kız çocukları için kullanılan ve uyum sağlayan en güzel adlardan biridir. Peki, Nazlı isminin anlamı nedir? Nazlı ne demek? İşte bu isim hakkında bilinmesi gerekenler.

29.05.2020Gündem
Melina isminin anlamı nedir Melina ne demek

Melina isminin anlamı nedir? Melina ne demek

Son yıllarda çok sıklıkla özellikle kız çocuklarında duymaya başladığımız Melina ismi ne anlama gelmektedir? Melina ismi ile ilgili daha detaylı bilgi almak isteyen kişiler için ismin detaylarına ilişkin bilgileri derledik.

29.05.2020Gündem
Kuzey isminin anlamı nedir Kuzey ne demek

Kuzey isminin anlamı nedir? Kuzey ne demek

Kuzey ismi son yıllarda erkek çocuklarına sıklıkla konulan bir isimdir. Bu sebeple günümüzün trendi olan Kuzey isminin anlamı da merak konusu olmuştur. Bu ismin anlamını Türk Dil Kurumunda öğrenmek mümkündür. Peki Kuzey isminin anlamı nedir? Kuzey isminin anlamını detayları ile derledik.

29.05.2020Gündem
Erdem isminin anlamı nedir Erdem ne demek

Erdem isminin anlamı nedir? Erdem ne demek

Asaleti ve anlamı ile beraber erkek çocukları için en güzel isimlerden biri olarak Erdem öne çıkıyor. Felsefi bir anlamı da bulunan Erdem ismini minik yavrunuza verebilirsiniz. Peki, Erdem isminin anlamı nedir? Erdem ne demek? İşte bu güzel isim hakkında detaylar.

29.05.2020Gündem
Ensar isminin anlamı nedir Ensar ne demek

Ensar isminin anlamı nedir? Ensar ne demek

Ensar son yıllarda sıklıkla özellikle erkek çocukları için kullanılan isimlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kelime kökeni olarak önemli kelimelerden biri olan Ensar kelimesinin ne anlama geldiğini öğrenerek kelime hakkında detayları sizler için derledik.

29.05.2020Gündem
Fetih Suresi Dinle

Fetih Suresi Dinle

Fetih Suresi Dinle sayfamızdan Fetih Suresi mukabele videosunu izleyebilir ve fetih suresi dinleyebilirsiniz.

28.05.2020Ne Oluyor
İşletmeler koronavirüsün zorluklarına nasıl tepki verecek

İşletmeler koronavirüsün zorluklarına nasıl tepki verecek?

Dünya Sağlık Örgütü’nün koronavirüsü (COVID-19) küresel pandemi ilan etmesi tarihte ilk kez görülen bir durum ve böyle bir salgın nesillerdir görülmedi. Salgının etkileri dünya genelinde hissediliyor ve vaka sayılarının katlanarak artması nedeniyle ülkelerin sağlık sistemlerinin salgınla baş edebilme yetkinlikleri üzerinde ciddi bir baskı oluşturuyor.

28.05.2020Teknoloji
Ders ders LGS 2020 tavsiyeleri

Ders ders LGS 2020 tavsiyeleri

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 20 Haziran'a ertelenen Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için mayıs ayı örnek soru kitapçığını yayımladı. LGS'ye girecek öğrenciler için her ay düzenlenen örnek soru kitapçıkları, birinci dönem müfredatı ve kazanımları doğrultusunda hazırlanıyor. Peki, sınava son bir ay kala eğitimciler bu soruları nasıl yorumladı? Öğrenciler için hangi uyarılarda bulundu? Sınava hazırlanırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Bilfen İlköğretim Kurumları Bölüm Başkanları her branş için ayrı ayrı değerlendirme yaptı ve sınava hazırlanan öğrencilere önerilerde bulundu. İşte ders ders LGS tavsiyeleri:

27.05.2020Eğitim
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Hastanelerde son durum ne

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Hastanelerde son durum ne?

Suna KANLICALI soruyor: Son açıklanan rapora göre Türkiye’de COVID-19 ile izlenen hastaların yüzde 9.5’i ayakta, yüzde 79.4’ü izole servislerde, yüzde 11.1’i yoğun bakım ünitesinde tedavi edilmiş. Şu anda hastanelerin yoğun bakım üniteleri ne vaziyette? Yoğun bakım ve bahsi geçen ‘izole servis’lerde neler yaşanıyor?

27.05.2020Gündem
Tranquilo ne demek Survivorda geçen tranquilo nedir

Tranquilo ne demek? Survivor'da geçen 'tranquilo' nedir?

Tranquilo terimi Survivor yarışmasıyla bir kez daha gündeme geldi. Galibiyet mutluluğunu her fırsatta 'tranquilo' kelimesiyle kutlayan Gönüllüler yarışmacısı Berkan, fark etmeden Acun Ilıcalı'nın üstüne doğru yürümüş, bu sahne Survivor 2020 izleyicilerinin hafızasını kazınmıştı. Berkan o günden beri 'tranquilo' terimini çok sık kullanıyor. Peki, tranquilo ne demek? Survivor'da geçen 'tranquilo' nedir?

24.05.2020Televizyon
Bilge isminin anlamı nedir Bilge ne demek

Bilge isminin anlamı nedir? Bilge ne demek

Anne ve babalar genellikle çocuklarına koyacak isimleri için birçok araştırma yapmaktadır. Bu sebeple bilge ismi de oldukça merak edilen ve araştırılan kız isimlerinden birisidir. Sizde bu ismin anlamını öğrenebilir ve çocuğunuza koyabilirsiniz. Peki Bilge isminin anlamı nedir? Bilge ne demek? Bilge isminin anlamını sizlere detaylıca açıkladık.

23.05.2020Gündem
Veteran ne demek Veteran nedir Veteran TDK kelime anlamı

Veteran ne demek? Veteran nedir? Veteran TDK kelime anlamı

İngilizce kökenli bir kelime olarak öne çıkan veteran, Türkçede halk arasında kullanılan bir sözcük değildir. Ancak ne anlama geldiği konusunda da merak edenler oldukça fazla. Peki, veteran ne demek? Veteran nedir? Veteran TDK kelime anlamı hakkında detaylar.

23.05.2020Gündem
Toy ne demek Toy nedir Toy TDK kelime anlamı

Toy ne demek? Toy nedir? Toy TDK kelime anlamı

Genel bir anlamı olması ile beraber farklı bir ifadesi üzerinden de toy kelimesi gündelik yaşamın sık kullanılan sözcükleri arasında geliyor. Aynı zamanda bu kelimenin anlamını öğrenmek isteyen pek çok kişi araştırma gerçekleştirmektedir. Peki, toy ne demek? Toy nedir? Toy TDK kelime anlamı hakkında detaylar.

23.05.2020Gündem
Tahakküm ne demek Tahakküm nedir Tahakküm TDK kelime anlamı

Tahakküm ne demek? Tahakküm nedir? Tahakküm TDK kelime anlamı

Özellikle söz konusu edebi eserler veya yazılı kaynaklar olduğu zaman, tahakküm kelimesi ile çok sık karşılaşılır. Bu kelimenin anlamını öğrenebilir ve cümleleri daha iyi şekilde idrak edebilirsiniz. Peki, tahakküm ne demek? Tahakküm nedir? Tahakküm TDK kelime anlamı hakkında detaylar.

23.05.2020Gündem
Şiar ne demek Şiar nedir Şiar TDK kelime anlamı

Şiar ne demek? Şiar nedir? Şiar TDK kelime anlamı

Şiar kelimesi Türkçede en az bilinen sözcükler arasında bulunuyor. Toplum tarafından pek bilinmeyen ve aynı zamanda çok kullanılmayan kelimelerden biri olarak öne çıkmaktadır. Peki, şiar ne demek? Şiar nedir? Şiar TDK kelime anlamı hakkında detaylar.

23.05.2020Gündem
Perakende ne demek Perakende nedir Perakende TDK kelime anlamı

Perakende ne demek? Perakende nedir? Perakende TDK kelime anlamı

Gündelik hayatın en çok değerlendirilen kelimelerinden biri olarak perakende öne çıkıyor. Özellikle dışarıda dükkanların önlerinde okunan bir yazıdır. Peki, perakende ne demek? Perakende nedir? Perakende TDK kelime anlamı hakkında detaylar.

23.05.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Ayasofya ibadete açılabilir mi?

Ne zaman İstanbul’un fethi ve hele Ayasofya söz konusu edilse, içeride ve dışarıda birileri hop oturup hop kalkar. Sadece bize özgü olan zehirli damara göre “Zulüm 1453’te başladı!”

1.06.2020

Uzay komedisi

Bu hafta “Space Force” dizisinde bir araya gelen Steve Carell ve Lisa Kudrow ile görüntülü konuştum. Carell işe dönmek için sabırsızlandığını söyledi, Kudrow ise “Friends” efsanesinin dönüşüyle ilgili çok özel açıklamalar yaptı.

31.05.2020

Adnan Menderes'in son günü (2) ‘Ölüme giderken ne ayağı tökezledi, ne de sendeledi’

Yassıada Komutanı Albay Tarık Güryay’ın 17 Eylül 1961 günü sabahı “Seni hastaneye gönderiyoruz” diyerek hücumbotla Yassıada’dan yola çıkardığı Adnan Menderes’in zorlu bir yolculuktan sonra ayak bastığı yer, bir cezaevinin bulunduğu İmralı Adası’ydı. Bir gün önce sabaha karşı Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan’ın darağacında can verdikleri ada...

28.05.2020