EKSTRA
MENÜ

Kafamda Bir Tuhaflık

Kafamda Bir Tuhaflık haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kafamda Bir Tuhaflık hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 88 Kafamda Bir Tuhaflık haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kafamda Bir Tuhaflık Haberleri

Müzemi bitirdim mutluyum artık

Müzemi bitirdim mutluyum artık

Nobelli yazar Orhan Pamuk’un Harvard Üniversitesi’nde verdiği bir dönem verdiği Norton derslerinin notlarını kitaplaştırdı.

7.09.2011Kelebek
Pamuk: Bu kitabı yarıda bıraktım

Pamuk: Bu kitabı yarıda bıraktım

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk, cezaevlerindeki açlık grevleriyle ilgili, "Bu konunun kolay bir şekilde çözüleceğini öngörmediğini" söyledi.

2.11.2012Gündem
Nokta atışlık 2013 pop kültür listeniz

Nokta atışlık 2013 pop kültür listeniz

Her sene başı yapılan öngörüleri filtreliyor, 2013’ün önemli kültürel mevzularına toplu bir bakış atıyoruz.

4.01.2013Kelebek
Orhan Pamuk’tan transfer bombası

Orhan Pamuk’tan transfer bombası

Yayın dünyasında birkaç gündür Nobel’li yazar Orhan Pamuk’un transferi konuşuluyor.

14.03.2013Kelebek
Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk, Yapı Kredi Yayınlarında

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk, Yapı Kredi Yayınları'nda

Türk edebiyatına Sessiz Ev, Beyaz Kale, Kar, Benim Adım Kırmızı, Cevdet Bey ve Oğulları, Kara Kitap gibi önemli başyapıtlar kazandıran, 2006 yılında Nobel Edebiyat Ödülü alan Orhan Pamuk, Yapı Kredi Yayınları’nda…

8.07.2013Gündem
Orhan Pamuk yeni kitap hazırlığında

Orhan Pamuk yeni kitap hazırlığında

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk'un yeni kitabının 2014 yılının ilk aylarında okuyucuyla buluşması planlanıyor.

9.07.2013Avrupa
Orhan Pamukun kitabından bir bölüm ilk kez Hürriyette

Orhan Pamuk'un kitabından bir bölüm ilk kez Hürriyet'te

Orhan Pamuk’un 2014’te Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkacak ‘Kafamda Bir Tuhaflık’ romanından kendi seçtiği bu bölümde kahramanı Mevlut Karataş’ın ortaokul yılları anlatılıyor. Bölüm, yazarın bu hafta yayınlanacak “Ben Bir Ağacım” kitabında da yer alıyor.

17.08.2013Gündem
Kara Kitaptan daha iyisini yazabilecek mi

Kara Kitap'tan daha iyisini yazabilecek mi?

Nobel’i genç yaşta kazanması en büyük şansı. Yolu uzun. Belki en iyi kitabını hala yazmadı. Okuduğumuz bölüm çok önemli bir romanın yolda olduğunu müjdeledi bile… Gerisi gelene kadar, buyurun Orhan Pamuk ile iki günlük sohbete…

18.08.2013Kelebek
Ben Bir Ağacım

Ben Bir Ağacım

Yapı Kredi Yayınları’nın Doğan Kardeş Dizisi’nden çıkan 'Ben Bir Ağacım' kitabında Orhan Pamuk'un kırk yıllık yazarlık hayatının en güzel sayfalarından kendi yaptığı seçmeler, bu kitaba özel çizdiği basit resimler ve 2014 yılında yayımlanması planlanan 'Kafamda Bir Tuhaflık' kitabından bir bölüm bulunuyor.

20.08.2013Gündem
Çok hızlı bir müzik turu

Çok hızlı bir müzik turu

Ajda Pekkan’dan Adele’e, Nazan Öncel’den Pharrell’e U2’ya 2014’ün fon müziğinde yok yok

23.12.2013Gündem
Pamuk: Benim işten atılma korkum yok ama...

Pamuk: Benim işten atılma korkum yok ama...

Makedonya'nın "Uluslararası 2013 Tabernakul Edebiyat Ödülü"nü alan Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk, Türkiye'de gazetecilerin baskı altında olduğunu belirterek, "Türkiye'de hiçbir gazetede çalışmadığım için, yalnızca kendi başıma romancılık yaptığım için işten atılma korkum yok. Ama ülkemde düşünce özgürlüğü çok kötü vaziyette, yerlerde sürünüyor" dedi.

26.12.2013Dünya
Baskı daha çok gazeteciler üzerinde

Baskı daha çok gazeteciler üzerinde

Uluslararası 2013 Tabernakul Edebiyat Ödülü’ne layık görülen Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk, törende yaptığı konuşmada baskının daha çok toplumu bilgilendirmekle görevli gazetecilerin üzerinde olduğunu belirterek, “Ülkemde düşünce özgürlüğü yerlerde sürünüyor” dedi.

27.12.2013Gündem
PEN Amerika’ya borcumu ödüyorum

PEN Amerika’ya borcumu ödüyorum

Orhan Pamuk, PEN Amerika’ya destek için başlatılan kampanyaya katılarak ‘Kar’ romanının Amerika’daki ilk baskısının içine iki desen çizerek bağışladı.

27.11.2014Keyif
Pamuk’un ‘Kar’ına 13 bin dolar

Pamuk’un ‘Kar’ına 13 bin dolar

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk’un ABD’de en çok sevilen romanı ‘Kar’ın Amerika’daki ilk baskısı Christie’s’in düzenlediği müzayedede 13 bin dolara alıcı buldu.

7.12.2014Keyif
Orhan Pamuk: Türkiye’de düşünce özgürlüğü yerlerde sürünüyor

Orhan Pamuk: Türkiye’de düşünce özgürlüğü yerlerde sürünüyor

Sadece biz değil, 100’den fazla ülkedeki okuyucuları son romanını bekliyor. Tam altı senedir... Nobelli yazarımız Orhan Pamuk bu kez gözlerini İstanbul’un arka sokaklarına, gecekondu mahallelerine çevirdi.Hızla değişen hayatımızı bir bozacının gözüyle anlattı. Pamuk bugüne kadar yazdığı en iddialı romanı, dünyada ilk kez Hürriyet Pazar'la paylaştı.

7.12.2014Keyif
Orhan Pamuk Kafamda Bir Tuhaflık isimli kitabını imzaladı

Orhan Pamuk 'Kafamda Bir Tuhaflık' isimli kitabını imzaladı

Nobelödüllü yazar Orhan Pamuk’un uzun zamandır üzerinde çalıştığı ’KafamdaBir Tuhaflık’ isimli kitabın imza günü, Galatasaray’daki Yapı KrediKitapevi’nde gerçekleşti. Kitabı imzalatmak için gelenler İstiklalCaddesi’nde uzun kuyruklar oluşturdu. Yaşanan yoğunluk üzerine Pamuk,okurlarına, kitaba imzanın dışında isim yazdırmamaları konusunda ricadabulundu. Pamuk’a kitabı imzalatanlar, yaşadıkları heyecanı anlattı.

13.12.2014Haber
Orhan Pamuk Kafamda Bir Tuhaflık isimli kitabını imzaladı

Orhan Pamuk 'Kafamda Bir Tuhaflık' isimli kitabını imzaladı

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk’un uzun zamandır üzerinde çalıştığı ’Kafamda Bir Tuhaflık’ isimli kitabın imza günü, Galatasaray’daki Yapı Kredi Kitapevi’nde gerçekleşti. Kitabı imzalatmak için gelenler İstiklal Caddesi’nde uzun kuyruklar oluşturdu. Yaşanan yoğunluk üzerine Pamuk, okurlarına, kitaba imzanın dışında isim yazdırmamaları konusunda ricada bulundu. Pamuk’a kitabı imzalatanlar, yaşadıkları heyecanı anlattı.

13.12.2014Gündem
Sömestr bitmeden yapılacak 16 etkinlik

Sömestr bitmeden yapılacak 16 etkinlik

Her öğrencinin dört gözle beklediği sömestr tatili yarılanmak üzere... Planlar tatil gelmeden yapılmıştır ama bizim yine de “Şu kısacık değerli tatilimde ne yapsam?” diyenler için önerilerimiz var. İşte size konserden sinemaya, sergiden kitaba, tiyatrodan kardan adama kadar etkinlik rehberi.

29.01.2015Eğitim
Orhan Pamuk: Boza satışlarını artırdım

Orhan Pamuk: Boza satışlarını artırdım

BURSA'da bir söyleşiye katılan Nobel Ödüllü Yazar Orhan Pamuk, yeni kitabının ana kahramanının bir bozacı olmasından dolayı boza satışlarının arttığını espirili bir şekilde doğruladı.

9.02.2015Keyif
Orhan Pamuk:Yeni romanıma başladım

Orhan Pamuk:Yeni romanıma başladım

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk, ’Kafamda Bir Tuhaflık’ adlı son kitabından sonra yeni kitabına başladığını ve ilk cümlesini yazdığını açıkladı. Pamuk, yazmaktan en çok iftihar ettiği romanın, ’Benim Adım Kırmızı’ olduğunu söyledi.

16.03.2015Keyif
Orhan Pamuk: Yeni romanımın ilk cümlesini yazdım

Orhan Pamuk:" Yeni romanımın ilk cümlesini yazdım"

NOBEL ödüllü yazar Orhan Pamuk, 'Kafamda Bir Tuhaflık' adlı son kitabından sonra yeni kitabına başladığını ve ilk cümlesini yazdığını açıkladı. Pamuk, yazmaktan en çok iftihar ettiği romanın, 'Benim Adım Kırmızı' olduğunu söyledi.

18.03.2015Ege
Aydın Doğan Ödülü,yazar Orhan Pamuka verildi

Aydın Doğan Ödülü,yazar Orhan Pamuk'a verildi

Bu yıl 'roman' dalında düzenlenen 19. Aydın Doğan Ödülü, Nobel Edebiyat Ödüllü yazar Orhan Pamuk'a verildi. Pamuk, 50 bin TL tutarındaki para ödülünü ve heykelciğini, Aydın Doğan Vakfı (ADV) Kurucusu ve Onursal Başkanı ve Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan'ın elinden aldı.

17.04.2015Keyif
Büyük ödül Orhan Pamukta

Büyük ödül Orhan Pamuk'ta

Nobel Edebiyat ödüllü yazar Orhan Pamuk, perşembe akşamı düzenlenen törenle 19’uncu Aydın Doğan Ödülü’nü aldı. Pamuk, konuşmasında “Ödül almaktan, sevilmekten, ‘Aferin çok güzel yazmışsın’ denilmesinden daha güzel ne olabilir ki” dedi, Türk romanının geleceğinin çok parlak olduğunu söyledi.

18.04.2015Keyif
Allah De Ötesini Bırak kitabının yazarı Uğur Koşar 1.7 milyon lira telif ücreti kazandı

'Allah De Ötesini Bırak' kitabının yazarı Uğur Koşar 1.7 milyon lira telif ücreti kazandı

Forbes dergisi, mayıs sayısında en çok kazanan yazarlar listesinin sekizincisini yayımladı. Buna göre, Allah De Ötesini Bırak kitabının yazarı Uğur Koşar, geçen yıl 800 bine yakın kitap satarak 1,7 milyon lira telif geliri kazandı.

6.05.2015Keyif
Orhan Pamuk, Kafamda Bir Tuhaflık romanıyla Londrada bir numara

Orhan Pamuk, 'Kafamda Bir Tuhaflık' romanıyla Londra'da bir numara

Orhan Pamuk'un 2014 Aralık ayında Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanan son romanı 'Kafamda Bir Tuhaflık', Londra'da çoksatanlar listesinde bir numara oldu.

20.10.2015Keyif
Orhan Pamuk İtalyada Türkiye gündemini değerlendirdi: Çok kızgın ve üzgünüm

Orhan Pamuk İtalya'da Türkiye gündemini değerlendirdi: Çok kızgın ve üzgünüm

Nobel ödüllü Yazar Orhan Pamuk, son kitabının tanıtımı için geldiği İtalya'da, Türkiye gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

2.12.2015Dünya
Orhan Pamuk dünyanın en etkili 4’üncü ismi

Orhan Pamuk dünyanın en etkili 4’üncü ismi

Huffington Post’a göre, 2015 yılının dünyada en etkili kanaat önderleri listesinde Orhan Pamuk dördüncü sırada yer aldı.

8.12.2015Keyif
Orhan Pamuk: Yaratıcılığınızı  kullanma imkânı bulabiliyor musunuz

Orhan Pamuk: Yaratıcılığınızı kullanma imkânı bulabiliyor musunuz?

Birleşmiş Milletler’in bu yılki İnsani Gelişme Raporu’nda eşitlik, sürdürülebilirlik, işbirliği gibi alanların yanı sıra yaratıcılık da ele alınacak. Yarın Etiyopya’da açıklanacak rapor için Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk’tan da bir makale istendi. Pamuk yazısında “İşimizi yaparken yeni fikirlerimiz önemseniyor mu yoksa mevcut kalıpları taklit etmemiz mi bekleniyor” diye soruyor.

12.12.2015Hayat
Gazeteciler hapisteyken AB üyesi olmayı isteyemezsin

Gazeteciler hapisteyken AB üyesi olmayı isteyemezsin

YENİ romanı ‘Kafamda Bir Tuhaflık’ın tanıtımı için Yunanistan’ın başkenti Atina’ya giden Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk, ‘Proto Thema’ gazetesine konuştu.

13.12.2015Gündem
Orhan Pamuk: On yıl önce beni öldürmek isteyenler vardı

Orhan Pamuk: On yıl önce beni öldürmek isteyenler vardı

Nobel Ödülü sahibi ünlü yazar Orhan Pamuk, "On yıl önce beni öldürmek isteyenler oldu" dedi.

19.02.2016Dünya
Orhan Pamuk Kafamda Bir Tuhaflıkla Man Booker Ödülüne aday

Orhan Pamuk Kafamda Bir Tuhaflık'la Man Booker Ödülü'ne aday

Dünyaca ünlü Nobel ödüllü yazarımız Orhan Pamuk, en prestijli edebiyat ödüllerinden birine daha aday... Pamuk, Uluslararası Man Booker Ödülü'nde 155 aday arasından uzun listeye kaldı.

10.03.2016Keyif
‘Kafamda Bir Tuhaflık’ Man Booker adayı

‘Kafamda Bir Tuhaflık’ Man Booker adayı

Yazar Orhan Pamuk, 2014 yılında yayımlanan ‘Kafamda Bir Tuhaflık’ romanının İngilizce çevirisiyle ‘Uluslararası Man Booker’ ödülüne aday gösterildi. Kazanan 16 Mayıs'ta açıklanacak.

10.03.2016Dünya
Simge tek şarkıyla pop’un prensesleri arasına nasıl girdi

Simge tek şarkıyla pop’un prensesleri arasına nasıl girdi?

Kendini bildi bileli şarkıcı olmak istedi. Klasik Türk Müziği okudu. Serdar Ortaç, Gülşen gibi yıldızlara vokalistlik yaptı. Bir albüm çıkardı. Ama bir türlü ‘patlamıyordu’. Ta ki yolu o şarkıyla kesişene kadar… YouTube’da şarkı avına çıktığı bir anda duyduğu, Riff Cohen’in şarkısını Türkçe sözlerle söyledi ve bütün hayatı değişti. ‘Miş Miş’ geçen yaz ortalığı yıktı. Klibi, 100 milyon tık aldı. Simge, artık pop’un önde gelen isimlerinden. O da kendisinin Gülşen, Hande Yener, Bengü ve Demet Akalın gibi yıldızlardan biri olduğunu düşünüyor. Yeni şarkısı ‘Yankı’ vesilesiyle buluştuk, yaşadığı masalı ondan dinledik.

9.04.2016Hayat
Buraya nasıl geldim

Buraya nasıl geldim?

Buğra Kavuncu - BASF Türk CEO’su

man Booker Ödülü Vejetaryenin oldu

man Booker Ödülü 'Vejetaryen'in oldu

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk’un da kısa listesinde yer aldığı, dünyanın en saygın edebiyat ödüllerinden Uluslararası Man Booker Ödülü’nü ‘The Vegetarian’ romanıyla Güney Koreli yazar Han Kang ve çevirmeni Deborah Smith kazandı. Kitabın yazar ve çevirmeni, 50 bin poundluk ödülü eşit olarak paylaşacak.

17.05.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Ankara bir deliyi ağırlıyor!

ALİ’nin okulundaki resim öğretmeni Narin Hanım, Ali ve sınıf arkadaşlarına ressamları anlatırken, Ankara’daki Salvador Dali resim sergisini görmelerini istemiş.

14.01.2012

Netflix fırsatı kaçtı

Netflix dünyanın en büyük online film servisidir, ayda 8 dolara en yeni filmleri izleme olanağı sunar abonelerine...

27.04.2014

Grekoromen tiyatro!

ŞEHİR Tiyatroları’nın yeni genel müdürü, eski güreş hakemi Şevket Demirkaya oldu, malumunuz.

9.12.2014

Osmanlıca tartışmasının sonucunu açıklıyorum

NE çıkacak şu meşhur Osmanlıca tartışmasından?

10.12.2014

Bu kışın modası: Boza eşliğinde Orhan Pamuk okumak...

Havalar giderek soğurken, bu kış hep birlikte boza satıcılarının iade-i itibarını vereceksek Orhan Pamuk’un yeni kitabı Kafamda Bir Tuhaflık sayesinde olacak...

14.12.2014

Orhan Pamuk’la gelen ‘Aydınlanma’ müjdesi

NOBEL ödüllü yazarımız Orhan Pamuk’un son eseri “Kafamda Bir Tuhaflık” nihayet hanemize girdi.

4.01.2015

Kredi kartınızla bir kuruş harcamadan yapacağınız en güzel iş

Cebinizdeki kredi kartınızla bir kuruş harcamadan yapacağınız en hayırlı işi açıklıyorum size:D&R, BKM (Bankalararası Kart Merkezi) ve Herkese Kitap Vakfı birlikte çok güzel bir projeye kalkıştılar...81 ile 81 kütüphane kuracaklar...

23.12.2015