GeriKeyif 'Allah De Ötesini Bırak' kitabının yazarı Uğur Koşar 1.7 milyon lira telif ücreti kazandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Allah De Ötesini Bırak' kitabının yazarı Uğur Koşar 1.7 milyon lira telif ücreti kazandı

'Allah De Ötesini Bırak' kitabının yazarı Uğur Koşar 1.7 milyon lira telif ücreti kazandı
refid:28930816 ilişkili resim dosyası

Forbes dergisi, mayıs sayısında en çok kazanan yazarlar listesinin sekizincisini yayımladı. Buna göre, Allah De Ötesini Bırak kitabının yazarı Uğur Koşar, geçen yıl 800 bine yakın kitap satarak 1,7 milyon lira telif geliri kazandı.

Forbes’un mayıs sayısındaki Özer Turan imzalı habere göre, bu yılın en çok kazanan yazarı Uğur Koşar. Destek Yayınları’ndan çıkan Allah De Ötesini Bırak ve Allah De Ötesini Bırak 2 kitaplarıyla tanınan Koşar, 757 bin satışla 1,7 milyon lira telif ücreti kazandı. Kitapları kişisel gelişim kategorisinde yer alan Koşar, kendisini “ruhsal danışman” olarak tanımlıyor.

Bu yıl 1 milyon TL barajını yalnızca dört isim geçti. Koşar’ın ardından Handan’la 1,5 milyon TL gelir elde eden Ayşe Kulin, beş ayda 180 bin basılan yeni romanı Kafamda Bir Tuhaflık ile Orhan Pamuk (1,2 milyon TL), ve 1,1 milyon TL ile İskender Pala barajı geçen diğer isimler oldu.

Zirvedeki dörtlüyü 500 bin lirayı aşan gelirleriyle Kahraman Tazeoğlu, Ahmet Batman, Canan Tan ve Sinan Yağmur izlerken, son iki sırada Yılmaz Özdil ve Soner Yalçın yer aldı.

Yılı romansız geçiren Ahmet Ümit, Zülfü Livaneli Elif Şafak gibi isimlerse listenin ikinci onluk diliminde sıralandı.

YEDİ YAYINEVİ ZİRVEYİ PAYLAŞTI

2014’te Türkiye’de 50 bin 752 çeşit kitap yayımlandı. Bunların 100 kadarı çoksatar listelerine girdi, yaklaşık 20’si de 100 bin adedin üzerinde satış rakamına ulaştı. Forbes’un hesaplarına göre en çok kazanan 20 yazarın kitapları 4 milyon 100 bin adet basıldı ve 12 milyon 300 bin lira telif geliri elde ettiler. 15 yazarın yazdığı en çok satan 20 kitabı yedi yayınevi üretti.

En lezzetli yemek tarifleri burada

False