EKSTRA
MENÜ

Havacılık Sektörü

Havacılık Sektörü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Havacılık Sektörü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.257 Havacılık Sektörü haberi bulunmuştur.

Havacılık Sektörü Haberleri

THY, Boeing siparişini revize etti

THY, Boeing siparişini revize etti

TÜRK Hava Yolları(THY), 10 adet Boeing 737-MAX siparişini iptal ederken, 40 adet 737-MAX siparişini ise opsiyona çevirdi

15.04.2021Ekonomi
THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı: Rakiplerimizden pozitif yönde ayrıştık

THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı: Rakiplerimizden pozitif yönde ayrıştık

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, "Pandemi sürecinde havacılık sektörü en çok etkilenen sektörlerden oldu. Yasaklar, kısıtlamalardan dolayı tarihin en zor yılını havacılık sektörü geride bıraktı" açıklamasında bulundu.

8.03.2021Ekonomi
Brüksel Havayolları, 2020de 293 milyon euro zarar etti

Brüksel Havayolları, 2020'de 293 milyon euro zarar etti

Belçika'nın bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi Brüksel Havayolları (Brussels Airlines), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2020 yılını 293 milyon euro zararla kapattı.

4.03.2021Ekonomi
Brüksel Havayolları, 2020de 293 milyon avro zarar etti

Brüksel Havayolları, 2020'de 293 milyon avro zarar etti

Belçika'nın bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi Brüksel Havayolları (Brussels Airlines), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2020 yılını 293 milyon avro zararla kapattı.

4.03.2021Ekonomi
Lufthansa’da rekor kayıp

Lufthansa’da rekor kayıp

Korona salgınının en çok vurduğu sektörlerin başında havacılık sektörü geliyor. Alman Havayolu şirketi Lufthansa, 2020 yılında, 6.7 milyar euro ile şirket tarihindeki rekor düzeyde net gelir kaybı yaşadığını açıkladı. Bunun 5.5 milyar eurosunun ise şirketin operasyonel kaybı olduğu kaydedildi.

4.03.2021Avrupa
2020de dünyada ilk 5e girdi

2020'de dünyada ilk 5'e girdi

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Aycı, "Cargo Talks" isimli çevrim içi seminerlerin ilkinde konuştu. Aycı, "(50 yolcu uçağını) Kargo uçağı haline getirdik. Bu şekilde kargo kapasitemiz epey arttı. Dünyadaki en önemli 5 hava kargo taşımacılık şirketi içerisine girdik" dedi.

10.02.2021Ekonomi
Bahçıvandan savunma sanayi mesajı

Bahçıvan'dan savunma sanayi mesajı

İSO Başkanı Erdal Bahçıvan "Odamızın (savunma sanayisinde iş birliği) bu çerçevede güçlü bir platform olabileceği görüşündeyiz. Savunma sanayi ve havacılık sektörü cirosu 2019 sonu itibarıyla 10,9 milyar dolara; ihracatı 3 milyar dolara; sektördeki Ar-Ge harcamaları da 1,7 milyar dolara yükseldi" dedi.

21.01.2021Ekonomi
İndüksiyon nedir ve ne amaçla kullanılır

İndüksiyon nedir ve ne amaçla kullanılır?

Bir temassız işlem olan endüksiyon ile ısıtma işlemidir. Elektriksel iletkenliğe sahip metaller aracılığı ile ısıtılırlar. Temassız ısıtma söz konusudur. Otomotiv, çeşitli mühendislik ve havacılık sektöründe kullanılan indüksiyon nedir ve ne amaçla kullanılır? Sorusunun cevabını sizler için detaylıca derledik.

19.01.2021Araştırma
Satürn - Mars çatışmasının etkileri nasıl olacak

Satürn - Mars çatışmasının etkileri nasıl olacak?

Merhaba arkadaşlar; astrolojik olarak yılın belki de en zorlu görünümlerinden biri ile karşı karşıyayız diyebilirim. Zira Mars ve Satürn arasında sert bir görünüm meydana geliyor. Astrolojik olarak Mars ve Satürn iki kötücül yani malefik olarak bilinir. Satürn; kısıtlama, zorluk, disiplin, engelleri sembolize ederken, Mars; savaşmak, harekete geçmek ve meydan okumak demektir.

12.01.2021Astroloji
Avrupada en kötü yıl 19 bin kişi işten çıkarıldı

Avrupa'da en kötü yıl! 19 bin kişi işten çıkarıldı

Koronavirüs dünyada birçok sektörü etkiledi. En çok etkilediği sektörlerden biri de özellikle sınırların kapatılması ve karantina gibi önlemler sebebiyle havacılık sektörü oldu. Avrupa Hava Seyrüsefer Güvenliği Örgütü (Eurocontrol), koronavirüs salgını nedeniyle 2020'de havacılık sektörünün, bugün kadarki en kötü yılını yaşadığını açıkladı.

4.01.2021Ekonomi
THY dünyada en çok uçan 5. şirket oldu

THY dünyada en çok uçan 5. şirket oldu

THY’nin pandemi döneminde dünyada da en çok uçan 5. şirket olmayı başardığını ifade eden THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, “Turkish Cargo dünyanın dört bir yanına aşı üreticilerinin aşılarını taşıyor. Pandemi sürecinin sonlandırılmasında önemli bir görev alıyor” dedi.

1.01.2021Ekonomi
THY 2021e umutla bakıyor

THY 2021'e umutla bakıyor

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı "Dünyanın en başarılı hava yolu şirketleri arasında olan THY, pandemi sürecinde kriz yönetme başarısı ile ayrışan hava yollarından birisi olurken, kriz sonrası dönem için yaptığı yatırımlarla da sektördeki başarılı konumunu güçlendirecek" dedi.

31.12.2020Ekonomi
Satürn 7 Mart 2023e kadar Kova burcunda

Satürn 7 Mart 2023'e kadar Kova burcunda

Astrolojik olarak Satürn; düzen getirme, kısıtlama, sınav, form vermek demektir. 2023 senesinin Mart ayına kadar da Satürn Kova burcunda seyahat ederek Kova burcunun sembolize ettiği birtakım konularda sınavlara tabii tutacak bizleri.

29.12.2020Astroloji
Savunma ve havacılık şirketleri yatırımcısına kazandırdı

Savunma ve havacılık şirketleri yatırımcısına kazandırdı

Dünyanın önde gelen savunma ve havacılık şirketleri, geçen ay hisse senedi piyasalarında yatırımcısına kazandırdı.

13.12.2020Ekonomi
Havacılık sektörü 2021’in ikinci yarısından itibaren toparlanır

"Havacılık sektörü 2021’in ikinci yarısından itibaren toparlanır"

Koronavirüs pandemisinden etkilenen sektörlerin başında havacılık sektörü geliyor. Sektörün 2021 yılının ikinci yarısından itibaren toparlanacağını belirten Doç. Dr. Vahap Önen, “Havacılık, 2021 yaz aylarından itibaren yavaş yavaş toparlanmaya başlayacak ve 2022 yılının ilk çeyreğinden itibaren küresel olarak tekrar büyümeye devam edecek” değerlendirmesinde bulundu.

11.12.2020Seyahat
Havacılık Ve Uzay Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Havacılık Ve Uzay Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Meslek seçimi yaparken pek çok noktaya dikkat edilerek buna göre bölümlerde eğitim alınıyor. Özellikle havacılık ve uzay mühendisliği bölümü çok merak ediliyor. Havacılık ve uzay mühendisliği bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Havacılık sektörü Kovid-19 salgını sonrasına hazır

Havacılık sektörü Kovid-19 salgını sonrasına hazır

TOBB Sivil Havacılık Meclisi Başkanı Teoman Tosun "Türkiye'de sektör oyuncuları olarak yarın hizmet verecek şekilde organizasyonlarımızı canlı tutuyoruz. Türk havacılık sektörü, bugün 550 civarında yolcu uçağı, 174 hava taksi uçağı, 325 balonu, 417 genel havacılık aracı, 62 zirai ilaçlama uçağı ve 300 bin kişiyle 30 milyar dolarlık hizmet ihracatı üreten dev bir sistemdir" dedi.

7.12.2020Ekonomi
En gelişmiş uçuş ağı

En gelişmiş uçuş ağı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Son 17 yılda 600’ün üzerinde ikili havacılık müzakeresi gerçekleştirerek, Türkiye’yi dünyanın en gelişmiş uçuş ağına sahip ülke konumuna getirdik” dedi. Karaismailoğlu, “Avrupa’da pandemi döneminde yolcusunu en fazla artıran havalimanı, yüzde 7 artışla İGA İstanbul Havalimanı oldu” şeklinde konuştu.

7.12.2020Ekonomi
Uçak Gövde Motor Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Uçak Gövde Motor Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Uçak Gövde Motor Bakımı bölümü, havacılık sektörü için yeterli donanıma sahip ve işinde yetkin kişiler yetiştirmektedir. Sizin için Uçak Gövde Motor bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları konularını tüm detayları ile derledik.

Uçuş ağında 17 yılda imzalanan 600 havacılık anlaşmasıyla artış sağlandı

Uçuş ağında 17 yılda imzalanan 600 havacılık anlaşmasıyla artış sağlandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Son 17 yılda 600'ün üzerinde ikili havacılık müzakeresi gerçekleştirerek, Türkiye'yi dünyanın en gelişmiş uçuş ağına sahip ülke konumuna getirdik" ifadelerini kullandı.

6.12.2020Ekonomi
SunExpress’ten bir ilk: Ücretsiz korona testi

SunExpress’ten bir ilk: Ücretsiz korona testi

Türk Hava Yolları (THY) ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında, Düsseldorf-Antalya uçuşlarında yolculara 15 dakikada sonuç veren antijen test hizmeti sunacak.

4.12.2020Avrupa
SunExpressten ücretsiz koronavirüs testi

SunExpress'ten ücretsiz koronavirüs testi

THY ve Lufthansa'nın ortak girişimi SunExpress, Düsseldorf-Antalya uçuşlarında 15 dakikada sonuç veren antijen testi hizmeti sunacak.

4.12.2020Ekonomi
Uçak Elektrik/elektroniği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Uçak Elektrik/elektroniği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Uçak Elektrik/Elektroniği bölümü, uçak ve elektrik ile ilgili üniversiteler de 4 yıllık eğitime tabi olan bir bölümdür. Peki, Uçak Elektrik/Elektronik bölümü nedir? Bu bölümün iş imkanları nelerdir, bölümü okuyabilmek için gerekli unsurlar nelerdir ve benzeri her türlü ayrıntıyı sizler için derledik.

Bu yıl online düzenlenen Eurasia Airshow 2020 başladı

Bu yıl online düzenlenen "Eurasia Airshow 2020" başladı

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı "Havacılık sektörü salgın nedeniyle zor bir dönemden geçiyor. Hızlı reaksiyon, esneklik ve verimlilik yeni dönemde hayatta kalmanın ve başarının anahtarı olacak" dedi.

3.12.2020Ekonomi
Havacılık Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Havacılık Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Günümüz teknolojisinin en çok gelişen alanlarından bir tanesi şüphesiz ki havacılık sektörüdür. Havacılık sektörü son yılların en hızlı gelişen sektörlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkar. Durum böyle olduğunda bu sektörde istihdam edilmek üzere yetiştirilmesi gereken kalifiye eleman ihtiyacı da her gün artış göstermektedir. Ülkemizde ve dünyada havacılık sektörü; hızlı gelişim gösteren bir bölümdür. Bu alanda çalışacak kişilerin oldukça fazla özelliği bulunması gerekir. Bu sebeple özellikle üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler havacılık yönetimi bölümü ile ilgili detayları merak eder. Havacılık yönetimi bölümü ile ilgili detayları derledik.

Havacılık Elektrik Ve Elektroniği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Havacılık Elektrik Ve Elektroniği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Havacılık Elektrik ve Elektroniği bölümü; sağladığı eğitimler vesilesiyle öğrencilerini havacılık sektörüne hazırlar. Sizin için Havacılık Elektrik ve Elektroniği bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları konularıyla ilgili detaylı bilgileri derledik.

Havacılık sektörü, Kovid-19 aşısının dağıtımında küresel yarışa hazır

Havacılık sektörü, Kovid-19 aşısının dağıtımında küresel yarışa hazır

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının en çok etkilediği sektörlerden havacılığın, dünya çapında aşı dağıtımındaki yarışa hazır olduğu belirtiliyor.

26.11.2020Ekonomi
İngiltere, testi negatif çıkanların karantina süresini kısaltıyor

İngiltere, testi negatif çıkanların karantina süresini kısaltıyor

İngiltere’de ülkeye gelen yolculara koronavirüs (Kovid-19) testi yapılacağı ve test sonucu negatif çıkanların karantinada kalma süresinin en az bir hafta kısalacağı bildirildi.

24.11.2020Avrupa
Petrolün gözü ilk aşıda

Petrolün gözü ilk aşıda

Koronavirüs salgını tüm ekonomileri büyük bir krize sokarken petrol piyasası da bu darbeden en büyük payı alan sektörlerden biri oldu.

15.11.2020Ekonomi
Havacılık sektörü için kötü haber

Havacılık sektörü için kötü haber

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle havacılık sektöründe 4,8 milyon kişinin işini kaybetme riski olduğunu bildirdi.

11.11.2020Ekonomi
Lufthansa Grubu, üçüncü çeyrekte 2 milyar euro zarar açıkladı

Lufthansa Grubu, üçüncü çeyrekte 2 milyar euro zarar açıkladı

Alman hava yolu şirketi Lufthansa Grubu, üçüncü çeyrekteki net kaybının, küresel seyahat kısıtlamalarına yol açan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle artarak 2 milyar euro ya yükseldiğini duyurdu.

5.11.2020Ekonomi
Üçüncü çeyrekte zarar 2 milyar euro

Üçüncü çeyrekte zarar 2 milyar euro

Alman hava yolu şirketi Lufthansa Grubu, üçüncü çeyrekteki net kaybının, küresel seyahat kısıtlamalarına yol açan koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle artarak 2 milyar euroya yükseldiğini duyurdu.

5.11.2020Avrupa
Yeni jetler süpersonik seyahatleri canlandırmayı hedefliyor

Yeni jetler süpersonik seyahatleri canlandırmayı hedefliyor

British Airways'in kıdemli Concorde kaptanı Mike Bannister, "İnsanlar, ovalarda at üstünde dört nala gitmeye başladıklarından beri her zaman daha hızlı seyahat etmek istedi" diyor.

19.10.2020Teknoloji
İHA Yarışmasında üçüncü olan öğrencilerin hedefi savunma sanayisi

İHA Yarışması'nda üçüncü olan öğrencilerin hedefi savunma sanayisi

TÜBİTAK Liselerarası İHA Yarışması'nda Türkiye üçüncüsü olan Bursa'daki Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin öğrencileri, okuldaki çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

12.10.2020Teknoloji
Özel uçaklara pandemi ilgisi

Özel uçaklara pandemi ilgisi

Koronavirüsle birlikte tarifeli havayolunu tercih edenlerin sayısı azalınca, ilgi özel uçak kiralamaya kaydı. Haziran-eylül arasında özel jetlerde yolcu sayısı yüzde 41 arttı. Yurtiçinde en çok Bodrum ve Dalaman’a, yurtdışında ise Katar ve Libya’ya seyahat gerçekleştirildi.

8.10.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Karaismailoğlu: Havacılık sektörü cirosu 27.2 milyar dolara yükseldi

Son dakika... Bakan Karaismailoğlu: Havacılık sektörü cirosu 27.2 milyar dolara yükseldi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "2003 yılında 26 olan havalimanı sayımızı 56'ya yükselttik. İç hatlarda 2 merkezden 26 noktaya yapılan uçuş hizmetimizi, 7 merkezden 56 noktaya ulaştırdık. 50 ülkede 60 noktaya yapılan dış hat uçuşlarımızı, 127 ülkede 329 noktaya ulaştırdık. 2003 yılında iç ve dış hatlar toplamında 34 milyon olan yolcu trafiğimiz, 2019'da 209 milyona ulaştı. Bu yatırımlar ile sektör ciromuz 2,2 milyar dolardan 27,2 milyar dolara yükseldi ve ülkemiz havacılık alanında dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yerini aldı" dedi.

30.09.2020Ekonomi
“Hayaldi Gerçek Oldu” kitabı satışa çıkıyor

“Hayaldi Gerçek Oldu” kitabı satışa çıkıyor

Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı ve Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olan İstanbul Havalimanı’nın 42 ay gibi rekor sürede yapılış hikâyesini anlatan “Hayaldi Gerçek Oldu” kitabı, havalimanının açılışının 2. yılına özel olarak raflarda yerini alıyor.

25.09.2020Ekonomi
11 Eylül saldırılarının üzerinden 19 yıl geçti

11 Eylül saldırılarının üzerinden 19 yıl geçti

Bugün 11 Eylül 2001'de ABD'de düzenlenen saldırıların 19'uncu yıldönümü. Dünya bu korkunç saldırılardan sonra değişti, hiçbir şey bir daha eskisi gibi olmadı.

11.09.2020Dünya
Bakan Karaismailoğlu: Havacılıkta güven ve yolcu sayımız artıyor

Bakan Karaismailoğlu: Havacılıkta güven ve yolcu sayımız artıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu "Ağustosta iç hatta 5.7 milyon, dış hatta 3.8 milyon yolcuya ulaştık" dedi.

9.09.2020Ekonomi
IATA: Uluslararası havayolu yolcu talebi temmuzda yıllık yüzde 91,9 azaldı

IATA: Uluslararası havayolu yolcu talebi temmuzda yıllık yüzde 91,9 azaldı

IATA, temmuz ayı uluslararası yolcu talebi istatistiklerini açıkladı. Buna göre, uluslararası yolcu talebi temmuzda 2019’nın aynı göre yüzde 91,9 düştü.

2.09.2020Seyahat
IATA: Uluslararası havayolu yolcu talebi temmuzda yıllık yüzde 91,9 azaldı

IATA: Uluslararası havayolu yolcu talebi temmuzda yıllık yüzde 91,9 azaldı

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), koronavirüs salgını nedeniyle uluslararası hava yolu yolcu talebinin temmuzda bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 91,9 azaldığını bildirdi.

1.09.2020Ekonomi
Havacılık sektöründe istihdamda yerlileşme hamlesi

Havacılık sektöründe istihdamda yerlileşme hamlesi

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türk sivil havacılık sektöründe yerli yetişmiş eleman istihdamı için çalışma başlattıklarını açıkladı.

22.08.2020Ekonomi
Türkiye, Avrupa Havacılık Kalite Grubu entegrasyonunu tamamladı

Türkiye, Avrupa Havacılık Kalite Grubu entegrasyonunu tamamladı

SAHA İstanbul öncülüğünde havacılık sanayisinde yer alan TUSAŞ, BAYKAR, ASELSAN gibi firmaların katılımıyla oluşturulan Milli Havacılık Endüstrisi Komitesi ile Türkiye, Avrupa Havacılık Kalite Grubu entegrasyonunu tamamlayan ülkeler arasına girdi.

11.08.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Tatilcilerin hedefi temmuz ayı

Tatil erken başlamayacak. Yani yurtdışı uçuşlar için ülkelerin bir açılıp bir kapanması tatilcileri de tedirgin etti. Hedefin ağırlıklı olarak temmuz ayı olduğunu görüyoruz. Tabii ki ne olursa olsun asla 2019 sayılarına yaklaşamayacak bir havayolu yolcu hareketi olacak. Turizmde yine yıldız Türkiye üzerinde.

17.03.2021

Uzaklara gitmek bu yaz hayal gibi

Yaz aylarında hayat normale döner diye güzel hayaller kuruyoruz. Aşılar her sorunu çözer gibi geliyor ancak durum öyle değil gibi. Belki bir ilaç çıkar ve hızla imal edilirse dünyayı huzura kavuşturabilir. Havacılık sektörü de koronavirüs gölgesi altında bir ileri bir geri gidiyor. Bugün uçuşa açılan ülkeler yarın kapanıyor. Yurtiçi uçuşlarda belki sorun olmayabilir ama uzaklara gitmek bu yaz hayal olacak gibi duruyor.

10.02.2021

Havacılar aşıda öncelik istiyor

Sağlık personelleri gibi havacılık işkolunda çalışanlar da öncelikle aşı olmak istiyorlar. Her gün dünyanın bir yerine uçan pilotlar, kabin ekipleri dışında da operasyonlara bizzat katılan havacılar aşılanmanın gecikmesi halinde yaptıkları işin daha da ürkütücü olacağını düşünüyorlar.

6.01.2021

Bilim karantina dinlemedi

2020’nin büyük bölümünü evde geçirdik ancak hiç de boş geçirmedik! Bilimsel ve teknolojik ilerlemeler hız kesmeden devam etti. Yeni bir yaşam tarzı şekillenirken hayatın her alanında köklü değişimler başladı. Üstelik bu yıl, insanlık tarihine geçecek 3 önemli olay gerçekleşti... İşte, ömür boyu hatırlayacağımız 2020’de iz bırakan teknolojik gelişmeler...

27.12.2020

Dünyayı kurtaracak kargoyu bekliyorlar

Havacılık sektörü koronavirüs aşısının kullanılabilir hale gelmesini bekliyor. Aşı bütün onayları aldıktan sonra iş nakliye konusuna gelecek. Kargo uçakları aşıyı sipariş veren ülkelere dağıtmak için hazır bekliyor. Kıran kırana bir kargo savaşı başlayacak. Dünyanın en hassas bu gönderisi için en uygun koşulların ayarlanması adına hava kargo şirketleri ciddi çalışmalar yapıyor. Bilim insanları ile ortaklaşa hareket ediyorlar.

18.11.2020