MENÜ

Göktuğ Canbaba

Göktuğ Canbaba ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Göktuğ Canbaba haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 24 Göktuğ Canbaba haberi bulunmuştur.

Göktuğ Canbaba Haberleri

Kereviz yemeği, Ay ve Zıpzıplar

Kereviz yemeği, Ay ve Zıpzıplar

Kereviz yemeği ile Ay’ı aynı hikâyede bir düşünün desek… Çocuk edebiyatının en sevilen kalemlerinden Göktuğ Canbaba Doğan Egmont’tan yayınlanan resimli kitabı ile akla hayale sığmayacak bir maceranın kapılarını aralıyor.

18.02.2020Kitap Sanat
Canbaba’nın çantasından öykü çıktı

Canbaba’nın çantasından öykü çıktı

Çocuk edebiyatının en sevilen yazarlarından Göktuğ Canbaba Doğan Egmont’tan yayınlanan son kitabı Çantamdaki Öyküler kitabı ile bu kez çıktığı yolculukları anlatıyor. Kitaptaki öyküler Canbaba’nın tanıştığı insanlardan ve yerlerden ilham alırken, ülkelerin kendine has renklerinden ve bu renklerin dünyayı ne kadar güzel kıldığından da bahsediyor. Yolda olmanın, hem dünyayı hem kendini keşfetmenin ipuçlarını veren kitap vesilesiyle Canbaba ile bir araya geldik.

26.07.2019Kitap Sanat
Babalar ve kızları, bir de pandalar...

Babalar ve kızları, bir de pandalar...

Göktuğ Canbaba imzalı ‘Ben, Babam ve Diğerleri’ kocası tarafından aldatılmış bir kadının hikâyesini anlatacakmış gibi yapsa da mevzu aslında çok daha derin. Sürprizlerin ardı arkasının kesilmediği roman, alışılmış aile melodramlarının çok ötesinde.

4.07.2019Kitap Sanat
Korku kitapları çocuklar için zararlı mı

Korku kitapları çocuklar için zararlı mı?

Çocuk kitapları konusundaki tartışmalar durulmuyor. Korku kitapları çocukları olumsuz mu etkiliyor? Yazar Göktuğ Canbaba açıklıyor… #ÇocuklarlaBirÖmür

17.08.2018Anne Baba
‘Hayal kurmazsak geleceğe adım atamayız’

‘Hayal kurmazsak geleceğe adım atamayız’

Göktuğ Canbaba’nın yazdığı fantastik çocuk kitabı serisi ‘Arayış Ormanı’nın ikinci halkası ‘Solgun Ruhlar Kitabı’, Doğan ve Egmont Yayıncılık’tan çıktı. Canbaba, “Hayal kurmazsak geleceğe asla adım atamayacağımızı düşünüyorum” diyor.

10.06.2018Kitap Sanat
Hiç tanımadığınız birini korumak için neleri göze alırdınız

Hiç tanımadığınız birini korumak için neleri göze alırdınız?

Genç kuşağın başarılı kalemlerinden Göktuğ Canbaba, güven, cesaret, dostluk ve fedakârlık temalarının işlendiği nefes kesen macerası ‘Perili Ev’de bu sorunun yanıtını arıyor ve satır aralarında güldürmeyi ihmal etmiyor...

19.01.2018Kitap Sanat
Doğa Okulları festivalinde Atiye sürprizi

Doğa Okulları festivalinde Atiye sürprizi

Doğa Okullarının gelenekselleşen "Doğa, Sanat ve Ekoloji Festivali" birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Festivalin sürprizi olan şarkıcı Atiye, 2500 kişinin katıldığı festivalde şarkılarıyla öğrencileri ve velilerini coşturdu.

23.05.2017Kelebek
Edebiyattaki İstanbul konuşuldu

Edebiyattaki İstanbul konuşuldu

Özel bir okulun düzenlediği “Tanzimattan Bu Yana Türk Edebiyatında Mekan İstanbul” konulu sempozyum 13 Mayısta gerçekleşti.

18.05.2017Eğitim
Benimle oynar mısın

Benimle oynar mısın?

Hürriyet yazarı Ömür Kurt, oyuncu ve yazar Tuba Ünsal, balet ve eğitmen Tan Sağtürk, çocuk kitabı yazarları Göktuğ Canbaba ve Koray Avcı Çakman, Hürriyet Aile yazarı Sedef Batı, oyuncu Emre Turanlı ve TV programcısı Aynur Tartan'dan oluşan büyük jüri sizin için Türkiye'deki en iyi 10 oyuncakçıyı seçti.

9.12.2016Hayat
Türkiye’nin ilk yaratıcı yazarlık festivali

Türkiye’nin ilk yaratıcı yazarlık festivali

Türkiye’de ilk kez düzenlenen Doğa Okulları Yaratıcı Yazarlık Festivali, 300’ü aşkın çocuğun katılımı ile Kuşadası’nda yapıldı. Yazar ve eğitimcilerin yönetiminde yaratıcı yazarlık eğitimi alan çocuklara eğitim belgeleri verildi.

3.05.2016Keyif
Blue Jean dergisi yenilendi

Blue Jean dergisi yenilendi

Gençlik ve müzik dergisi Blue Jean tepeden tırnağa değişti. Ocak 2016'dan itibaren yeni Blue Jean, yalnız müzik değil, kültür sanat ve lifestyle konularıyla da zenginleştirilmiş olacak.

30.12.2015Keyif

Yazar Sonuçları

Öykünü yaz, tiyatro oyunu olsun

Türkiye’nin her yerinden ilkokul üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri öykülerini yazacak, birinci seçilen ‘Bir Hayal, Bir Oyun’ projesi kapsamında tiyatro oyunu olup sahnelenecek. Projenin mimarları Zorlu Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Aslı Alemdaroğlu ve Zorlu Çocuk Tiyatrosu Yönetmeni Gaye Cankaya’yla bir araya gelip sohbet ettik.

22.02.2020

Prof. Tırpan: Lagina antik kenti paganların merkezi olabilir

’12. Karia, Karialılar ve Mylasa Sempozyumu’, ‘Karia’nın kültleri’ temasıyla Milas’ta yapıldı.

6.09.2019

Anne- babalar oyun oynamayı öğrenmeli

Çocuklarımızın sağlıklı beslenmesini, iyi bir okula gitmesini, kurslara katılmasını, sınavlardan yüksek not almasını önemsiyoruz ama ruh sağlığını yeteri kadar gündemimize almıyoruz. Çocuk Psikiyatristi Meltem Kora, son kitabı ‘Çocuk Ruh Sağlığında Güzellik’le onların içindeki sanatsal kaygıyı araştırdı. Anne-babalara “Çocuklarınızın ruhunu doyurun” diyen Kora’yla buluştuk.

6.07.2019

Her şeyden önce vicdanlı çocuklar yetiştirmeliyiz

Araştırma kitaplarından sonra çocuklara ve anne babalara yönelik kitaplarıyla da dikkat çeken Serap Yeşiltuna ile buluştuk hem kitaplarını hem de kitapların çocuklar üzerindeki etkilerini konuştuk.

28.08.2018

Bana bir masal anlat, içinde mutluluk olsun

Yedi yaş altı ve yetmiş yaş üstü insanları bir araya getiren ‘nesiller buluşması’ İstanbul Moda’daki Koşan Kaplumbağa Anaokulu tarafından hayata geçirildi. Anaokulu öğrencileri her hafta mahallelerinde bulunan Nezih Huzurevi’ni ziyaret ediyor, oradaki yaşlılardan masallar dinliyor. Okulun müdürü Pedagog Neslihan Sağır’la bir araya geldik, hem projeyi hem de projenin çocuklara ve yaşlılara katkılarını konuştuk.

24.08.2018

'Ürkütücüler’e karşı önyargılı olmayın

Günümüz çocukları fantastik ve korku temaları içeren kitaplara bayılıyor, ancak bu türlerde yayımlanan yerli kitap sayısı oldukça az. Anne babalar da çocukları olumsuz etkileyebileceği gerekçesiyle bu tür kitaplara karşı mesafeli... Peki, çocuklar korku edebiyatından mahrum mu kalmalı? Elbette ki hayır. Çünkü çocuklar fantastik ve korku kitaplarından da en az diğer kitaplardan öğrendiği kadar çok şey öğrenir, öğrenirken de eğlenir.

20.07.2018

Hayat oyunla başlar

Hiçbir çocuk “Annemin işi başından aşkın, babam çok yorgun” diye düşünmez, oyun ister. Eğer siz de onunla oyun oynamak yerine önüne oyuncakları yığıp televizyon karşısına geçiyorsanız büyük bir hata yapıyorsunuz demektir. Hem ailece hem de arkadaşlarıyla oynadığı oyun, çocuğun gelişimi için çok önemli! “Ebeveynlik yolculuğunda oyun önemli bir basamaktır. Çocukla kurduğumuz iletişimdeki aracımız oyundur” diyen Pedagog Gözde Erdoğan ile ‘Hayat Oyunla Başlar’ serisinin yeni iki kitabını konuştuk.

22.06.2018

Çocuk kitaplarını denetlemek aileye düşer

Son günlerde bazı çocuk kitaplarındaki zararlı içerikler yüzünden bütün çocuk kitaplarının pedagog onayından geçmesi için sosyal medya kampanyaları düzenlenmeye başladı. İçeriği sakıncalı birkaç kitap yüzünden bütün kitapların denetlenme önerisinin ‘sansür’ olduğunu belirten yazar, yayıncı ve uzmanlar anne babalara çağrı yapıyor: “Çocuklarınızın okuduğu kitapları bilin, onları önce siz okuyun!”

24.11.2017

Kartal ‘Pekiyi’yi hak ediyor

KARTAL’ı birkaç yıldır görmemiştik. Ne gibi değişiklikler oluyor ve imar hareketleri nereye gidiyor? Görünce gerçekten şaşırdık. Kartal’ın geleceği ne olacak diye sormamalı, çünkü ‘yıldız’ olmuş, gideceği yere kadar gider. 30 yıl sonra bir daha dönüşüm geçirir. Deniz ile yeşil bir araya gelmiş. Doğu-batı ve kuzey-güney yönlü ulaşım akslarının ortasında kalmış. Ulaşım sorunu yok. Kentsel dönüşümü başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor. 41 bin kişi kentsel dönüşüme uğramış. Nüfusu son 7 yılda yaklaşık 30 bin artarak 460 bine yaklaşmış. Yeşil alan ve sosyal donatı alanlarına her yıl yenileri ekleniyor. Yatırımcıların yoğun ilgisi nedeniyle emlak fiyatları son 5 yılda üçe katlanmış.

11.05.2017