MENÜ

Gırtlak Kanseri

Gırtlak Kanseri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gırtlak Kanseri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 553 Gırtlak Kanseri haberi bulunmuştur.

Gırtlak Kanseri Haberleri

Timur Erk: Sınav öncesi çocuklara şeker vermek büyük hata

Timur Erk: Sınav öncesi çocuklara şeker vermek büyük hata!

Aslında sanayici olmasına rağmen yıllardır sağlık alanında da önemli çalışmalar yürüten Timur Erk, Türk halkını beslenmeyle ilgili hayati hatalar konusunda uyarıyor. Türk Böbrek Vakfı Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erk, gıdaların raf ömrü uzadıkça insan ömrünün kısaldığını, rafine tuzun Alzheimer ve kanser riskini artırdığını, obeziteyle mücadele için nişasta bazlı şekerle vedalaşılması gerektiğini söyledi ve ekledi: “İlave şeker ve tuzu kesebilsek, böbrek hastalıklarındaki artış da sıfıra yaklaşır.”

10.03.2020Magazin
Dilek kansere yenildi Annesini soran kızına Uyuyor dediler

Dilek kansere yenildi! Annesini soran kızına 'Uyuyor' dediler

Antalya'nın Finike ilçesinde 2018 yılından bu yana gırtlak kanseri nedeniyle yaşam mücadelesi veren Dilek Demir (31), tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Finike'de son yolculuğuna uğurlanan Dilek Demir'in yakınları, annesini soran 6 yaşındaki kızı Yade'ye 'Annen uyuyor' dediklerini söyledi.

1.03.2020Gündem
O Ses Türkiye Soner Kıp kimdir nereli ve kaç yaşında İşte Soner Kıpın hayatı

O Ses Türkiye Soner Kıp kimdir nereli ve kaç yaşında? İşte Soner Kıp'ın hayatı

O Ses Türkiye yarışmasında yarı finale yükselen Soner Kıp hayatı ve biyografisiyle merak edilmeye başlandı. Seslendirdiği sanat müziği eserleri ve sesiyle beğeni toplayan ve Bayazıt Öztürk'ün ekibinde yer alan O Ses Türkiye Soner Kıp, ATV’de yayınlanan Bir Şarkısın Sen’in minik yarışmacılarından biriydi. Peki, O Ses Türkiye Soner Kıp kimdir nereli ve kaç yaşında? İşte Soner Kıp'ın hayatı

14.02.2020Televizyon
Fazla çay içmek gırtlak kanserine sebep olur mu

Fazla çay içmek gırtlak kanserine sebep olur mu?

Balçiçek ile Dr. Cankurtaran 60. Bölümde konuk olan Prof. Dr. Deniz Duman, "Günde kaç bardak çay içmeliyiz? Fazla çay içmek gırtlak kanserine sebep olur mu? Çaya bağlı gırtlak kanseri hangi illerimizde görülmektedir?" gibi sorulara çok önemli bilgiler verdi!

28.01.2020Televizyon
Ses kısıklığına ne iyi gelir Ses kısıklığı nasıl geçer Ses kısıklığı nedenleri ve tedavisi

Ses kısıklığına ne iyi gelir? Ses kısıklığı nasıl geçer? Ses kısıklığı nedenleri ve tedavisi

Çevresel ya da bazı hastalıklar ile ortaya çıkan ses kısıklığı, her yaştan kişide görülebilen sağlık sorunlarında biridir. Ses kısıklığı grip nezle gibi hastalıklar ile ortaya çıkabilirken, bazı durumlarda da daha ciddi hastalıkların belirtisi olabiliyor. Peki, ses kısıklığına ne iyi gelir? Ses kısıklığı nasıl geçer? İşte, ses kısıklığı nedenleri ve tedavisi hakkında merak edilen bilgiler.

8.12.2019Sağlık
Gırtlak kanseri belirtileri nelerdir Gırtlak kanseri tedavisi nasıl yapılır

Gırtlak kanseri belirtileri nelerdir? Gırtlak kanseri tedavisi nasıl yapılır?

Larinkste yani gırtlakta başlayan kanserler, laringeal kanserler olarak adlandırılır. Özellikle son 10 yılda larenks kanseri insidansı önemli ölçüde artmış ve dünyada bir yılda tanısı konan tüm malignitelerin yaklaşık %2-5’ini oluşturmuştur. Sigaranın bilinen en önemli faktör olması ve sigara içiminin çok yaygın olması larenks kanserlerini önem olarak ayrı bir yere koymaktadır. Peki, gırtlak kanseri belirtileri nelerdir? Gırtlak kanseri tedavisi nasıl yapılır?

4.12.2019Sağlık
Üzerine kuma getiren eşinden boşandı, kitap yazarak yaşadıklarını anlattı

Üzerine 'kuma' getiren eşinden boşandı, kitap yazarak yaşadıklarını anlattı

ŞANLIURFA’da, severek evlendiği eşi üzerine kuma getirince ayrılık kararı alan bu süreçte de kanser tedavisi gören Emine İşbilen (38), önce eşinden  boşanıp, 2 çocuğunun velayetini aldı, ardından da sağlığına kavuştu. Üniversite mezunu olan İşbilen, girdiği sınavdan başarıyla geçip, eski eşi gibi mali müşavir oldu. Genç kadın, tüm yaşadıklarını ‘Küllerinden Doğuş’ adlı kitabında anlattı.

19.11.2019Gündem
Engin Nurşani kimdir Engin Nurşani kaç yaşında ve nereli

Engin Nurşani kimdir? Engin Nurşani kaç yaşında ve nereli?

Gırtlak kanseri tanısı konulan ve tedavisi için yardım talebinde bulunulan halk ozanı Engin Nurşani, magazin basınında yer alan haberlerin ardından gündem olmaya devam ediyor. Erken yaşta şöhreti yakalan Engin Nurşani, son yıllarda oldukça zor günler geçiriyordu. Peki, Engin Nurşani kimdir? Engin Nurşani kaç yaşında ve nereli?

20.10.2019Magazin
Engin Nurşani kimdir Engin Nurşaninin eşi kim

Engin Nurşani kimdir? Engin Nurşani'nin eşi kim?

Gırtlak kanseri tanısı konulan ve tedavisi için yardım talebinde bulunulan halk ozanı Engin Nurşani, sosyal medyanın gündeminde yer almaya devam ediyor. Engin Nurşani'nin kim olduğunu ve özel yaşamını merak eden vatandaşlar, konuya dair bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, Engin Nurşani kimdir? Engin Nurşani'nin eşi kim?

29.07.2019Magazin
Sağlık Bakanı Kocadan halk ozanı Nurşaninin tedavisine destek

Sağlık Bakanı Koca'dan halk ozanı Nurşani'nin tedavisine destek

Gırtlak kanseri nedeniyle bir süre önce sesini kaybeden halk ozanı Aşık Ali Nurşani, aynı hastalığa yakalanan ve kendisi gibi ozan olan oğlu Engin'in tedavisi için sosyal medyadan yardım talebinde bulundu.

28.07.2019Magazin
Aşık Ali Nurşani oğlu için yardım çağrısı yaptı: Neyim varsa verdim. Böyle olmasını istemezdim

Aşık Ali Nurşani oğlu için yardım çağrısı yaptı: Neyim varsa verdim. Böyle olmasını istemezdim!

Aşık Ali Nurşani kendisi gibi kansere yakalanan oğlu için sevenlerinden yardım istedi.

28.07.2019Magazin
Aşık Ali Nurşani oğlu için gözyaşlarıyla yardım çağrısı yaptı

Aşık Ali Nurşani oğlu için gözyaşlarıyla yardım çağrısı yaptı

Aşık Ali Nurşani kendisi gibi kansere yakalanan oğlu için sevenlerinden yardım istedi. Gırtlak kanserine yakalanan oğlu Engin Nurşani’nin tedavisi için gerekli parayı bulamayan Aşık Ali Nurşani yardım için çağrısında bulundu.Sosyal medya üzerenden sevenlerine seslenen Nurşani “Değerli canlar. Gövdemin tek tüyü, bir tek oğlum maalesef gırtlak kanserine yakalandı sizin herkesin tüm sevenlerinin desteğine ihtiyacım var. Neyim varsa verdim. Böyle olmasını istemezdim. Sizlere gelmek istemezdim. Gün geldi sizlerin kapısına geldim. Elinizden ne geliyorsa… Oğlumun kurtuluşu için yardıma ihtiyacım var. Baba olarak buna ihtiyacım var. Başka bir dileğim yok. Sizleri çok seviyorum.” dedi.

28.07.2019Magazin
Genç türkücüye kötü haber

Genç türkücüye kötü haber

Türk Halk Müziği’nin genç ismi Engin Nurşani'ye gırtlak kanseri teşhisi kondu.

12.06.2019Keyif
Sesinizde Değişiklikler Varsa Dikkat

Sesinizde Değişiklikler Varsa Dikkat!

Zorlanmadan nefes almak, rahat yemek yiyebilmek ve inatçı öksürüklerle boğuşmamak… Tüm bunlar gün içinde kolaylıkla yaptığımız rutin şeyler olsa da bazı hastalıklar en temel davranışlara bile engel koyabilir; gırtlak kanserinde olduğu gibi… Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Fatma Şen, hayat kalitesini büyük ölçüde etkileyen gırtlak kanseri hakkında önemli bilgiler veriyor.

Ozan Arif hayatını kaybetti

Ozan Arif hayatını kaybetti

Ozan Arif tedavi gördüğü Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde yaşamını yitirdi.Ozan Arif Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde saat 04.50'de hayatını kaybetti. Ozan Arif'in uzun süredir gırtlak kanseri tedavisi gördüğü kaydedildi.

13.02.2019Magazin
Son dakika: Ozan Arif hayatını kaybetti

Son dakika: Ozan Arif hayatını kaybetti

Ozan Arif tedavi gördüğü Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde yaşamını yitirdi.

13.02.2019Magazin
Sesimizin Düşmanı 8 Hatalı Alışkanlık

Sesimizin Düşmanı 8 Hatalı Alışkanlık

Şiddetli larenjitten reflüye, ses telleri üzerinde gelişen nodül, kist ve polip gibi oluşumlardan Humman Papilloma Virüsü’ne, alerjiden tiroit problemlerine kadar pek çok etken ses kısıklığı yapabiliyor.Kulak Burun Boğaz Uzmanı Prof. Dr. Ferhan Öz sesimizi korumamız için vazgeçmemiz gereken 8 hatalı alışkanlığımızı anlattı...

Elalem ne derse desin hadi, hadi, hadi Her gün yarışmadayız

Elalem ne derse desin hadi, hadi, hadi! Her gün yarışmadayız

Hepi topu 15 dakika süren bir bilgi yarışması. Eleme yok, soruyu bilemezseniz milyonların önünde rencide olmanız da söz konusu değil. Her gün oynayabiliyor, 12 soruyu doğru bilirseniz para bile kazanıyorsunuz. Çoktan anladınız, Müge Boz ve Merve Toy’un dönüşümlü olarak sunduğu ‘Hadi’den bahsediyoruz.

18.08.2018Hürriyet Pazar
Yaşlıların iftar sofralarını şenlendiriyorlar

Yaşlıların iftar sofralarını şenlendiriyorlar

Gümüşhane'de KYK yurtlarında kalan öğrenciler, hazırladıkları yemeklerle yaşlıların iftar sofralarına konuk olarak hem oruçlarını birlikte açıyor hem de aile özlemini gideriyor. Eşinin gırtlak kanseri nedeniyle 20 yıldır konuşamadığını aktaran Ersoy, "5 yıldır eşimle yalnız yaşıyoruz. Öğrencilerimiz sağ olsunlar, bizi hatırladılar. İftarımıza ortak olmaları bizi çok mutlu etti. Bizi çok memnun ettiler, Allah da onları memnun etsin. Allah hepsine hayırlı işler nasip etsin. Onlara derslerinde başarılar diliyorum." dedi.

30.05.2018Sosyal
Kanserdi, eşek çiftliği kurdu Süt talebine yetişemiyor

Kanserdi, eşek çiftliği kurdu! Süt talebine yetişemiyor

Konya'da 15 yıl önce yakalandığı gırtlak kanseri sonrası eşek çiftliği kuran Fevzi Taşçı, kurduğu çiftlikte ürettiği sütün litresini 100 liradan satıyor.

22.03.2018Ekonomi
Savaş Ay’ın çocukları karşı karşıya Kardeşini gözaltına aldırdı

Savaş Ay’ın çocukları karşı karşıya! Kardeşini gözaltına aldırdı

Yaşamını 2013 yılında kaybeden gazeteci Savaş Ay'ın Bodrum'un Torba mahallesindeki yazlığı, baba bir anne ayrı iki mirasçı kardeşi, bir kez daha karşı karşıya getirdi. Yazlığı görmek için kente gelen Sanem Dolun Ay (19) diğer mirasçı Can Ay'ın 'konut dokunulmazlığını ihlal'den suç duyurusunda bulunması nedeniyle annesi Türkan Demir ile birlikte gözaltına alındı. Sanem Dolun Ay ile annesi Demir, sevk edildiği adliyede serbest bırakıldı.

2.11.2017Gündem
Öksürüğü Geçirmenin 10 Etkili Yolu

Öksürüğü Geçirmenin 10 Etkili Yolu!

Öksürük şiddetlendiğinde öncelikle bol bitki çayları ve sıvı alımının önem taşıdığını belirten Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ceyda Erel Kırışoğlu Demir, öksürüğü geçirmenin 10 etkili yolunu anlattı.

11.10.2017İyi Yaşam
Cesaret çiftine destek sözü

Cesaret çiftine destek sözü

KAYSERİ’nin Bünyan İlçesi’nde, kendisi de gırtlak kanseriyle mücadele eden 62 yaşındaki Mehmet Cesaret’inbayramdan önce rahatsızlanıp felç geçiren eşi 53 yaşındaki Bircan Cesaret’i el arabası ilehastaneye götürüp, getirmesiyle ilgili DHA’nın haberi büyük yankı uyandırdı. Haberin ardından Bünyan Belediyesi, Kaymakamlık ve diğer bazı kurumlar harekete geçti, yurdun dört bir yanından hayırseverler aileye ulaşmaya çalıştı.

20.09.2017Gündem
Kendisi kanser... Felçli eşini el arabasında hastaneye götürüyor

Kendisi kanser... Felçli eşini el arabasında hastaneye götürüyor

Kayseri'nin Bünyan İlçesi’nde 62 yaşındaki kanser hastası Mehmet Cesaret'in yaptığı fedakarlık görenleri duygulandırıyor. Mehmet Cesaret, bir süre önce rahatsızlanarak felç geçiren eşini el arabasıyla hastaneye götürüp, getiriyor. Eşini sırtında taşıdığını belirten Cesaret, hastanede fizik tedavi için yer açılmasını beklediklerini, yetkililerden kalıcı çözüm bekliyor.

19.09.2017Gündem
Henüz 29 yaşındaydı... En acı veda

Henüz 29 yaşındaydı... En acı veda

Zonguldak'ta tedavi gördüğü gırtlak kanseri nedeniyle dün sabaha karşı yaşamını yitiren bir çocuk annesi 29 yaşındaki Melahat Yazıcı köyünde toprağa verildi. Genç kadının ölmeden önce sosyal medya hesabında paylaştığı "Allah'ım 'sona yaklaştın' diyen doktorları utandır Yarabbim" sözleri ise yürekleri dağladı.

7.09.2017Gündem
Genç anneden kahreden haber...

Genç anneden kahreden haber...

Zonguldak'ta 1 çocuk annesi 29 yaşındaki Melahat Yazıcı, gırtlak kanseri tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

6.09.2017Gündem
Kanser olunca sigaraya başlatan arkadaşını öldürdü

Kanser olunca sigaraya başlatan arkadaşını öldürdü!

Hindistan'da gırtlak kanseri teşhisi konan Mustakim Ahmed adlı bir adam, kendisini sigaraya başlattığını iddia ettiği arkadaşını vurarak öldürdü.

30.08.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Unlu mamuller Türkiye’nin en büyük sıkıntısı

Aslında sanayici olmasına rağmen yıllardır sağlık alanında da önemli çalışmalar yürüten Timur Erk, Türk halkını beslenmeyle ilgili hayati hatalar konusunda uyarıyor. Türk Böbrek Vakfı Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erk, gıdaların raf ömrü uzadıkça insan ömrünün kısaldığını, rafine tuzun Alzheimer ve kanser riskini artırdığını, obeziteyle mücadele için nişasta bazlı şekerle vedalaşılması gerektiğini söyledi ve ekledi: “İlave şeker ve tuzu kesebilsek, böbrek hastalıklarındaki artış da sıfıra yaklaşır.”

10.03.2020

Kandan Yapılan Kanser Belirteçleri Her Zaman Kanser Belirtir mi?

Kanser belirteçi (tümör markırı); vücutta, kanser varlığında kan düzeylerinde artma görülen, çoğunlukla şekerli-protein yapısında maddelere verilen isimdir.

27.12.2019

Gırtlak Kanseri Nedir? Tedavisinde Yeni Gelişmeler Var mıdır?

Sık görülen kanser türlerinden bir olan Gırtlak (Larinks) kanseri, çoğunlukla erken evrede bulgu verir.

10.09.2019

Sağlıklı girişim

İLK adım işitme cihazı pazarlama fikriyle Figen Baz’dan gelir. Bir yandan çocuklarını, öte tarafta da işi büyütmek için çalışır.

9.09.2019

Kanser Oluşmasında Beslenmenin Etkisi

Türkiye’de her yıl yaklaşık 250.000 kişiye kanser tanısı konulmaktadır. Kanser, dünya genelinde kalp damar hastalıklarından sonra 2. ölüm nedenidir.

18.02.2019

'Kaplan' biriminin ilk gizli kaçırma girişimi

25 Ağustos 2016 günü Çin’in Beijing Havaalanı’nda, son yılların en ilginç siyasi olaylarından biri yaşandı. O gün özel bir jet Beijing Havaalanı’na indi. Uçak özel uçuşlara ait yere park edildi. Uçağın VIP koltuğunda oturan kişi, pencereden baktığında hemen yandaki bir başka özel jet dikkatini çekti.

2.12.2018

Neden sahursuz olmaz?

Sahura kalkmadan oruç tuttuğunuzda kan şekeri dengeniz bozulur, metabolizmanız arıza verebilir.

17.05.2018

Vitamin haplarının içi boş mu?

Amerika’da yapılan yeni bir incelemede vitamin haplarının, ginseng tabletlerinin içinden pirinç tozu çıkmış. Şaşırmadım desem inanır mısınız?

23.11.2017

“Bu dünyada yaptıklarınız, sonsuzlukta yargılanacaktır”

Günaydın haftanın sonuna yaklaşırken artık yeniay fazına girmiş bulunmaktayız. Ay Öğlen saatlerine kadar Terazi burcunda boşlukta hareket ederken, Öğleden sonra Akrep burcuna geçiş yapacak.

15.11.2017