EKSTRA
MENÜ

Galata Köprüsü

Galata Köprüsü haberleri sayfasında güncel ve son dakika Galata Köprüsü hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.702 Galata Köprüsü haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Galata Köprüsü Haberleri

Metrobüs üstünde köprüyü geçen Yunus Emre Özer hakkındaki soruşturma tamamlandı Takipsizlik verildi

Metrobüs üstünde köprüyü geçen Yunus Emre Özer hakkındaki soruşturma tamamlandı! Takipsizlik verildi

Metrobüs üstünde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden geçtiği iddiasıyla gözaltına alınarak adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Yunus Emre Özer hakkındaki soruşturma tamamlandı. Savcılık, şüpheli Özer hakkında suç unsurları oluşmadığı gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi.

14.10.2021Gündem
Tık uğruna bu sefer Metrobüs üstünde 15 Temmuz Şehitler Köprüsünü geçti

'Tık' uğruna bu sefer Metrobüs üstünde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü geçti

SOSYAL medyada beğeni için çektiği videolarla hem kendini hem de başkalarını tehlikeye sokan, Galata Köprüsü'nden hareket halindeki tur gemisinin üzerine atlayan Yunus Emre Özer şimdi de metobüs üstünde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü geçti. Avrupa Yakası'ndan Anadolu Yakası'na geçen Özer, hem kendi hem de metrobüstekilerin hayatını tehlikeye attığı o anları ise sosyal medyada paylaştı.

19.09.2021Haber
Yine aynı isim Tık uğruna bu sefer metrobüs üstüne atladı

Yine aynı isim! 'Tık' uğruna bu sefer metrobüs üstüne atladı

SOSYAL medyada beğeni için çektiği videolarla hem kendini hem de başkalarını tehlikeye sokan, Galata Köprüsü'nden hareket halindeki tur gemisinin üzerine atlayan Yunus Emre Özer şimdi de metobüs üstünde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü geçti. Avrupa Yakası'ndan Anadolu Yakası'na geçen Özer, hem kendi hem de metrobüstekilerin hayatını tehlikeye attığı o anları ise sosyal medyada paylaştı. Harekete geçen polis de şüpheli Özer'i yakaladı.

19.09.2021Gündem
17 Haziran hangi burç ve burcu ne 17 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

17 Haziran hangi burç ve burcu ne? 17 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji tarih boyunca insanların ilgisini çeken bir konu olmuştur. Çünkü burçlara göre karakter analizleri her zaman insanlara eğlenceli gelmiştir. Günümüzde pek çok kişi yapacağı işlerde, kuracağı ilişkilerde burç yorumlarını dikkate almaktadır. 17 Haziran hangi burç ve burcu ne? 17 Haziran tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

12.09.2021Burçlar
Galatadan atlayan fenomen ifade verdi: Tek derdi ‘tık’mış

Galata'dan atlayan fenomen ifade verdi: Tek derdi ‘tık’mış

Metrobüs ve otobüsün üzerine çıkarak yaptığı tehlikeli yolculuklarıyla tepki çeken Yunus Emre Özer (27), son olarak Galata Köprüsü üzerinden hareket halindeki tur teknesine atlamıştı.

3.09.2021Gündem
Tık uğruna Galata Köprüsünden gemiye atlayan fenomen gözaltına alındı

Tık uğruna Galata Köprüsü'nden gemiye atlayan fenomen gözaltına alındı

Sosyal medyada beğeni için çektiği videolarla hem kendini hem de başkalarını tehlikeye sokan ve son olarak Galata Köprüsü'nden hareket halindeki tur gemisinin üzerine atlayan Yunus Emre Özer (27) gözaltına alındı. Yunus Emre Özer'in emniyetteki işlemleri sürüyor.

2.09.2021Haber
Tık uğruna canını hiçe saymıştı Flaş gelişme

Tık uğruna canını hiçe saymıştı! Flaş gelişme

Halil Sadri YILMAZ / İSTANBUL, (DHA) SOSYAL medyada beğeni için almak için dün Galata Köprüsü'nden hareket halindeki tur gemisinin üzerine atladığı gerekçesiyle gözaltına alınan Yunus Emre Özer'in karakolda ifade vermesinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.

2.09.2021Gündem
Yunus Emre Özer bu kez hareket halindeki tur gemisine atladı

Yunus Emre Özer bu kez hareket halindeki tur gemisine atladı

Sosyal medyada beğeni için çektiği videolarla hem kendini hem de diğer insanları tehlikeye sokan Yunus Emre Özer bu kez Galata Köprüsü'nden hareket halindeki tur gemisinin üzerine atladı.

31.08.2021Gündem
Tık uğruna canını hiçe saydı Galata Köprüsünden gemiye atladı

Tık uğruna canını hiçe saydı! Galata Köprüsü'nden gemiye atladı

Sosyal medyada beğeni için çektiği videolarla hem kendini hem de diğer insanları tehlikeye sokan Yunus Emre Özer bu kez Galata Köprüsü'nden hareket halindeki tur gemisinin üzerine atladı.

31.08.2021Gündem
İstanbul’a Tiger 3 ayarı

İstanbul’a Tiger 3 ayarı

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, ‘Tiger 3’ adlı sinema filminin reklam çekimleri ve 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programları nedeniyle bazı yollar geçici olarak araç trafiğine kapatılacak.

29.08.2021Gündem
İstanbullular dikkat 30 Ağustos provası ve töreni nedeniyle bu yollar trafiğe kapatılacak

İstanbullular dikkat! 30 Ağustos provası ve töreni nedeniyle bu yollar trafiğe kapatılacak

İstanbul Valiliği, 30 Ağustos Zafer Bayramı tören kutlamaları ve genel prova nedeniyle kapatılacak yolları açıkladı. Valilik ayrıca İstanbul'da yapılacak "Tiger 3" filminin reklam çekimleri için bugünden itibaren iki gün boyunca bazı yolların trafiğe kapatılacağını duyurdu.

28.08.2021Gündem
Eminönünde tam kapanma öncesi alışveriş yoğunluğu

Eminönü'nde 'tam kapanma' öncesi alışveriş yoğunluğu

Kapanma kararının ardından Eminönü Mısır Çarşısı'nda yoğunluk yaşanıyor. Vapur iskelesi ve tramvay duraklarında da yoğunluk dikkat çekti.

27.04.2021Gündem
Galata Köprüsünden denize itti Ahmet Uzun hayatını kaybetti

Galata Köprüsü'nden denize itti! Ahmet Uzun hayatını kaybetti

Galata Köprüsü'nden denize itilen Ahmet Uzun (38) boğuldu. Uzun'u iten ve zihinsel engelli olduğu öne sürülen Serkan A. gözaltına alındı.

23.04.2021Gündem
Eminönünde yoğunluk görüntülendi Kısıtlama öncesi akın ettiler

Eminönü'nde yoğunluk görüntülendi! Kısıtlama öncesi akın ettiler

Hafta içi uygulanan ve saat 19.00’da başlayan sokağa çıkma kısıtlamasına saatler kala Eminönü’nde yoğunluk oluştu. Mısır Çarşısı’na alışveriş için gelenler kalabalıktan korktuğunu söylerken, tramvay durağı ve vapur iskelesi ile Galata Köprüsü de oldukça kalabalıktı. Maskesiz vatandaşlar kameralara yansırken, kalabalık havadan görüntülendi. Öte yandan aynı kareler İstiklal Caddesi'nde de göze çarptı.

21.04.2021Haber
Manzara yine değişmedi Adım atacak yer kalmadı

Manzara yine değişmedi! Adım atacak yer kalmadı

Hafta içi uygulanan ve saat 19.00’da başlayan sokağa çıkma kısıtlamasına saatler kala Eminönü’nde yoğunluk oluştu. Mısır Çarşısı’na alışveriş için gelenler kalabalıktan korktuğunu söylerken, tramvay durağı ve vapur iskelesi ile Galata Köprüsü de oldukça kalabalıktı. Maskesiz vatandaşlar kameralara yansırken, kalabalık havadan görüntülendi. Öte yandan aynı kareler İstiklal Caddesi'nde de göze çarptı.

21.04.2021Gündem
NFT bir macera mı

NFT bir macera mı?

Son dönemde internet ve blockchain dünyasından NFT kavramı eksik olmuyor. Artık hemen her gün NFT ile ilgili bir gelişme gündeme geliyor. Peki tam olarak nedir bu NFT?

17.04.2021Ekonomi
Türkiye tarihinde bir ilk Rekorlar...

Türkiye tarihinde bir ilk! Rekorlar...

SPOR İstanbul tarafından düzenlenen N Kolay 16. İstanbul Yarı Maratonu, Türkiye atletizm tarihinde bir ilke sahne oldu. Tarihi Yarımada’da koşulan yarışta Kenyalı atlet Ruth Chepngetich 1:04:02’lik derecesiyle kadınlar kategorisinde dünya rekorunu kırarken Türkiye, yol yarışlarında dünya rekoru kırılan bir koşuya ilk kez ev sahipliği yaptı. Toplam 4 bin atletin katıldığı koşuda 59:35’lik derecesiyle parkur rekoruna imza atan Kenyalı atlet Kibiwott Kandie ise erkeklerde birinciliği elde etti.

4.04.2021Diğer
İstanbulda bugün bazı yollar kapalı olacak

İstanbul'da bugün bazı yollar kapalı olacak

Dünyanın en iyi 8 yarı maratonundan biri olarak değerlendirilen N Kolay İstanbul Yarı Maratonu, bugün 16. Kez yapılacak. Maraton nedeniyle İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak.

4.04.2021Gündem
İstanbul Yarı Maratonu yarın koşulacak

İstanbul Yarı Maratonu yarın koşulacak

Dünyanın en iyi 8 yarı maratonundan biri olarak değerlendirilen N Kolay İstanbul Yarı Maratonu, yarın 16. kez yapılacak.

3.04.2021Diğer
İstanbuldaki kısıtlamalı cumartesi gününde meydanlardaki sakinlik havadan görüntülendi

İstanbul'daki kısıtlamalı cumartesi gününde meydanlardaki sakinlik havadan görüntülendi

Çok yüksek riskli iller arasında olan İstanbul'da Cumartesi günü için sokağa çıkma kısıtlaması geri geldi. Eminönü Meydanı, Galata Köprüsü Sultanahmet Meydanı ve Ayasofya Meydanı'ndaki sakinlik havadan görüntülendi.

3.04.2021Gündem
İstanbulda rüya yarış

İstanbul'da rüya yarış!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından düzenlenen N Kolay 16. İstanbul Yarı Maratonu 4 Nisan Pazar günü koşulacak.

2.04.2021Diğer
Galata Köprüsü Nerede Galata Köprüsü Tarihi, Hikayesi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Galata Köprüsü Nerede? Galata Köprüsü Tarihi, Hikayesi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Ülkemizde adı en fazla duyulan ve popüler olan köprülerin başında Galata Köprüsü geliyor. Yalnızca konumu ile değil aynı zamanda tarihi ve hikayesi ile ünlü olan Galata Köprüsünün nerede olduğunu, tarihi özellikleri ve nasıl gidileceğini detayları ile derledik.

30.03.2021Seyahat
16. İstanbul Yarı Maratonu basın toplantısı yapıldı

16. İstanbul Yarı Maratonu basın toplantısı yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından düzenlenen N Kolay İstanbul Yarı Maratonu basın toplantısı Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleştirildi. Basın mensupları toplantıya büyük ilgi gösterdi.

24.03.2021Diğer
Beyoğlunda kalasla dehşet saçmıştı İşte cezası

Beyoğlu'nda kalasla dehşet saçmıştı! İşte cezası

İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde bulunan Galata Köprüsü'nde Doğan Uslu, 2'si kadın 4 kişinin yolunu keserek yerden aldığı kalasla Hüseyin Sezer'i başından vurarak ağır şekilde yaraladı. Sanık Doğan Uslu'ya "Nitelikli yağmaya teşebbüs" suçundan ise 6 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası verildi.

24.03.2021Gündem
İstanbulda kısıtlamasız cumartesi yoğunluğu Yine aynı görüntü... Akın ettiler

İstanbul'da kısıtlamasız cumartesi yoğunluğu! Yine aynı görüntü... Akın ettiler

Koronavirüsle mücadele kapsamında kademeli normalleşmenin üçüncü hafta sonunda da İstanbul'da yoğunluk yaşanıyor. İstiklal Caddesi'ndeki yoğunluk öğle saatlerinden itibaren arttı. İstanbul'da saat 15.30 itibarıyla trafik yoğunluğu da yüzde 65 olarak kaydedildi.

20.03.2021Gündem
Türk sanatçı Tarık Tolunay da NFT furyasına katıldı: Eseri 36 bin dolara satıldı

Türk sanatçı Tarık Tolunay da NFT furyasına katıldı: Eseri 36 bin dolara satıldı

NFT çılgınlığı hız kesmiyor. Son dönemde milyon dolarlık satışlar ile gündeme gelen NFT furyasına Türkiye'den de bir isim katıldı. Tarık Tolunay isimli dijital ortam sanatçısının eseri 36 bin dolara alıcı buldu.

17.03.2021Teknoloji
Kısıtlamaya aldırmadan Galata Köprüsünden denize atladılar

Kısıtlamaya aldırmadan Galata Köprüsü'nden denize atladılar

SOKAĞA çıkma kısıtlamasında Galata Köprüsü korkuluklarından denize atlayarak eğlenen yabancı uyruklu bir grup kameraya yansıdı.

15.03.2021Haber
Galata Köprüsünden denize atladılar, görenler polisi aradı

Galata Köprüsü'nden denize atladılar, görenler polisi aradı

Sokağa çıkma kısıtlamasında Galata Köprüsü korkuluklarından denize atlayarak eğlenen yabancı uyruklu bir grup kameraya yansıdı.

15.03.2021Gündem
Cumartesi seli

Cumartesi seli

Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmadığı ikinci cumartesi günü, İstanbullular adeta sokağa akın etti.

14.03.2021Gündem
İstanbulda kısıtlamasız cumartesi yoğunluğu Akın ettiler

İstanbul'da kısıtlamasız cumartesi yoğunluğu! Akın ettiler

İstanbul'da koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmadığı ikinci cumartesi gününde de yoğunluk yaşanıyor. Kentte trafik yoğunluğu saat 15.05'te yüzde 72'ye ulaşırken 17.00 itibarıyla yüzde 54 olarak ölçüldü. Özellikle sahil bölgelerinde kalabalıklar oluştu.

13.03.2021Gündem
Umberto Eco’nun sözcüklerinde: İstanbul

Umberto Eco’nun sözcüklerinde: İstanbul

Beş yıl önce bugünlerde hayatını kaybeden Prof. Dr. Umberto Eco, düşünür, dünyaca ünlü bir yazar ve semiyolog olmanın yanı sıra gerçek bir İstanbul hayranıydı. İtalyan edebiyatçı “Gördüğüm en etkileyici şehirlerinden biri” dediği İstanbul’a her gelişinde gazetecilere röportajlar verdi. O söyleşilerdeki izleri takip edelim ve onun gözünden bakalım Kapalıçarşı’ya, Galata’ya, Taksim’e...

21.02.2021Seyahat
Damdan düşen doktoralı bir psikolog: Doğan Cüceloğlu

Damdan düşen doktoralı bir psikolog: Doğan Cüceloğlu

Ünlü psikolog ve yazar Doğan Cüceloğlu 83 yaşında yaşamını yitirdi. Akademik dilin ötesinde kendine has üslubu ile içimizden biri olarak anlatıyordu yaşanmış insan öykülerini… Sayısız kişinin hayatına dokunan Cüceloğlu'nu kendi hikayesiyle ve geride bıraktığı sözlerle hatırlayalım: "Mutluluk aramakla bulunacak bir şey değildir. Onu inşa etmek gerekir."

19.02.2021Gündem
Karaköyde denizden 22 yaşında bir gencin cesedi çıkarıldı

Karaköy'de denizden 22 yaşında bir gencin cesedi çıkarıldı

Karaköy Sahili'nde polis ekipleri denizden 22 yaşında bir gencin cesedini çıkardı. Cesedin dün gece Galata Köprüsü'nden denize düştüğü iddia edilen kişiye ait olduğu belirtildi.

4.02.2021Haber
22 yaşındaki gencin cesedi denizde bulundu Kahreden iddia...

22 yaşındaki gencin cesedi denizde bulundu! Kahreden iddia...

Karaköy Sahili'nde polis ekipleri denizden 22 yaşında bir gencin cesedini çıkardı. Cesedin dün gece Galata Köprüsü'nden denize düştüğü iddia edilen kişiye ait olduğu belirtildi.

4.02.2021Gündem
Dehşete düşüren olayda akılalmaz sözler: Parayı attı, kalası yerden aldı…

Dehşete düşüren olayda akılalmaz sözler: Parayı attı, kalası yerden aldı…

Beyoğlu'nda Galata Köprüsü alt geçidinde 2'si kadın 4 kişinin yolunu keserek yerden aldığı kalasla Hüseyin Sezer'i başından vurarak  ölümüne neden olan Doğan Uslu iki suçtan, müebbet ve 12 yıla kadar hapisle cezası istemiyle hakim karşısına çıktı. Sanık Uslu savunmasında, "Olaydan önce 4-5 duble içmiştim. Boğuşma sırasında Hüseyin Sezer yerde kaldı. Sonrasında kaçtım" dedi.

27.01.2021Gündem
Bir garip yılbaşı Havai fişek skandalı, dansözlü korona inadı, İstanbulun sessizliği

Bir garip yılbaşı! Havai fişek skandalı, dansözlü korona inadı, İstanbul'un sessizliği

Koronavirüs salgını ve etkileri nedeniyle tarihte her zaman özel bir şekilde anılacak 2020’nin son gecesi de pandeminin gölgesinde geçti. Pek çok ezberin bozulduğu eski yılın ardından yeni yılın ilk dakikalarına da insanoğlunun inadı damga vurdu: Tüm zararlarına rağmen havai fişekli kutlamaların son kurbanı Galatasaraylı Omar oldu, villa partilerine getirilen yasağa aldırış etmeyenler yine koronaya kafa tuttu. 2021’i sessiz sokaklarıyla karşılayan İstanbul ise salgınla mücadelede örnek bir fotoğraf verdi.

2.01.2021Gündem
Güzel havayı gören Eminönü ve Galata Köprüsüne akın etti

Güzel havayı gören Eminönü ve Galata Köprüsü'ne akın etti

GÜZEL havayı fırsat bilen İstanbullular Eminönü ve Galata Köprüsü'ne akın etti. Kimi Boğaz manzarasını izledi, fotoğraf çektirdi, kimi balık ekmek yedi, balık tuttu.

29.12.2020Gündem
Otomotivde yerli sermaye tutunamıyor

Otomotivde yerli sermaye tutunamıyor

Geçen hafta, Kibar Holding’in hisselerini devrederek Hyundai yönetiminden çıkacağını açıklaması ile birlikte otomotivde yerli sermaye yeniden gündeme geldi. Geçmişte başka Uzak Doğu firmaları da Güney Koreli Hyundai gibi Türk sermayesinden ayrılmıştı. Peki, Türkiye’de üretim yapan Fiat, Renault, Ford, Toyota, Mercedes gibi dünya devi firmaların hangileri ne kadar yerli sermayeli ortaklıklara sahip, üretilen araçların hangisi ne kadar yerli?

21.12.2020Ekonomi
Eminönü ve çevresindeki yoğunluk havadan görüntülendi

Eminönü ve çevresindeki yoğunluk havadan görüntülendi

İSTANBUL'da iki günlük sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde Eminönü ve çevresi yoğunluk havadan görüntülendi.

18.12.2020Gündem
Kısıtlamanın bitmesiyle akın ettiler

Kısıtlamanın bitmesiyle akın ettiler

İstanbul'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında getirilen sokağa çıkma kısıtlamasının saat 05.00'da sona ermesinin ardından sokaklarda hareketlilik başladı.

16.12.2020Gündem
Galata Köprüsündeki balıkçılara corona virüs denetimi

Galata Köprüsü'ndeki balıkçılara corona virüs denetimi

İBB Zabıta Ekipleri, kent genelinde olta balıkçılığı yapılan sahil bantlarında yeni koronavirüs önlemlerini denetledi. Ekipler, Galata Köprüsü’nde balık tutanları 3 metre şartı, sosyal mesafe ve maske konusunda uyardı.

15.12.2020Gündem
Kalaslı saldırgan onlarca kişinin önünde dehşet saçmış

Kalaslı saldırgan onlarca kişinin önünde dehşet saçmış

İstanbul'da Galata Köprüsü alt geçidinde para istediği kişilerin verdiği 5 lirayı beğenmeyince kalasla başına vurduğu Hüseyin Sezer'i başından vurarak ölümüne neden olan Doğan Uslu'nun, işlediği cinayetten az önceki taşkınlıkları, agresif tavırlarıyla çevredekileri tedirgin edişi, trafiği durdurduğu anlar güvenlik kameralarına yansıdı. Güvenlik kamerası görüntülerinde saldırgan alt geçitte dehşet saçarken onlarca kişinin izlediği görülüyor. Ailenin avukatı Maşallah Maral, "Bu görüntüler de bir kez daha gösterdi ki olayda hem kasten adam öldürme hem de nitelikli dolandırıcılık suçu gerçekleşmiştir" dedi.

14.12.2020Haber
Kalaslı saldırgan onlarca kişinin önünde dehşet saçmış

Kalaslı saldırgan onlarca kişinin önünde dehşet saçmış

Galata Köprüsü alt geçidinde para istediği kişilerin verdiği 5 lirayı beğenmeyince kalasla başına vurduğu Hüseyin Sezer'i başından vurarak ölümüne neden olan Doğan Uslu'nun, işlediği cinayetten az önceki taşkınlıkları, agresif tavırlarıyla çevredekileri tedirgin edişi, trafiği durdurduğu anlar güvenlik kameralarına yansıdı. Güvenlik kamerası görüntülerinde saldırgan alt geçitte dehşet saçarkan onlarca kişinin izlediği görülüyor. Ailenin avukatı Maşallah Maral, "Bu görüntüler de bir kez daha gösterdi ki olayda hem kasten adam öldürme hem de nitelikli dolandırıcılık suçu gerçekleşmiştir" dedi.

14.12.2020Gündem
Kalasla saldırıp öldürmüştü Yeni görüntüler ortaya çıktı

Kalasla saldırıp öldürmüştü! Yeni görüntüler ortaya çıktı

Galata Köprüsü alt geçidinde para istediği kişilerin verdiği 5 lirayı beğenmeyince kalasla başına vurduğu Hüseyin Sezer'i başından vurarak ölümüne neden olan Doğan Uslu'nun işlediği cinayetten az önceki taşkınlıkları, agresif tavırlarıyla çevredekileri tedirgin edişi, trafiği durdurduğu anlar güvenlik kameralarına yansıdı. Güvenlik kamerası görüntülerinde saldırgan alt geçitte dehşet saçarken onlarca kişinin izlediği görülüyor. Ailenin avukatı Maşallah Maral, "Bu görüntüler de bir kez daha gösterdi ki olayda hem kasten adam öldürme hem de nitelikli yağma suçu gerçekleşmiştir" dedi.

14.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Sahtekârlar ve tamahkârlar

Mafya elebaşının “şeref” hakkında; terörist PKK yardakçısı gazeteci ve siyasetçilerin “insan hakları”, FETÖ’cülerin “hukuk”, ABD ve Avrupa’nın etki ajanı siyasetçi ve gazetecilerin “özgürlük” konusunda ders verdiği Türkiye’de, Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın, gelecekte “yatırımda güvenin sembolü” olursa şaşırmayın!

5.07.2021

En az hasarlı

Karantina günlerinde yaptığımız semt turlarında beni en çok Karaköy şaşırttı. Salgını en az hasarla atlatıyor gibi. Diyeceksiniz ki ‘Orası darbeyi pandemiden önce almıştı zaten’... Haklısınız ama bazı özel sokakların, köşelerin küçük masalı, şirin atmosferi kendini koruyabilmiş. Hâlâ yapılabilecek bir sürü şey var. Tabii yüklenmeden, azar azar...

27.03.2021

Emekli albayın objektifinden

Şenol Zümrüt... Geçen aylarda Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndan “albay” rütbesiyle emekli oldu. Asker kimliğinin yanı sıra Ankara’da fotoğraf camiasının tanıdığı, “uluslararası ödüller kazanmış” bir isim.

2.03.2021

‘Her Yerde Kar Var’

Televizyondaki haberlerden öğrendiğime göre 1980’lerin müziği bu kapalı günlerde bizi stresten uzaklaştırıyormuş.

19.02.2021

Kahramanımdınız Demir Bey

"Bütün o büyük, gece vakti ışıklı, parlak cadde; sinemalar, pastahaneler, lokantalarla meyhaneler, vitrinlerinin ışıkları yanan büyük mağazalar, sonra da o ana caddeden aşağıya inen ya da Meşrutiyet Caddesi’yle birleşen Tepebaşı Caddesi’ne açılan, ardından Aynalıçeşme’ye Dolapdere’ye, Kaşımpaşa’ya, Ziba Sokağı’na inen sayısız bakımsız yol... Buydu yaşadığım dünya benim...”

16.02.2021

Vapur sefası yaptınız mı?

Vapura binmemiş bir İstanbullunun olduğunu sanmıyorum.

9.02.2021