EKSTRA
MENÜ

Faiz Artırımı

Faiz Artırımı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Faiz Artırımı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.025 Faiz Artırımı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Faiz Artırımı Haberleri

BoE Başekonomisti Pillden enflasyonda yüzde 5 uyarısı

BoE Başekonomisti Pill'den enflasyonda "yüzde 5" uyarısı

İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başekonomisti Huw Pill, gelecek yılın başında ülkede enflasyonun yüzde 5 seviyesini veya üzerini görmesinin olası olduğunu belirtti.

22.10.2021Ekonomi
İngilterede kamu borçlanması 21,8 milyar sterline geriledi

İngiltere'de kamu borçlanması 21,8 milyar sterline geriledi

İngiliz Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) verilerine göre, ülkede 2020 yılının eylül ayında 28,8 milyar sterlin olan kamu borçlanması, bu yılın eylül ayında 7 milyar sterlin azalarak 21,8 milyar sterlin seviyesine geriledi.

21.10.2021Ekonomi
İngiltere faiz artırımına gidebilir

İngiltere faiz artırımına gidebilir

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey’nin hafta başında verdiği mesajlar, piyasaların merkez bankasına yönelik faiz artırım beklentilerini artırmasına neden oldu.

21.10.2021Ekonomi
İngiltere Merkez Bankasından faiz artırım sinyali

İngiltere Merkez Bankası'ndan faiz artırım sinyali

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, yükselen enflasyonu frenlemek için Banka'nın harekete geçebileceğini belirtti.

18.10.2021Ekonomi
Son dakika... Altın fiyatları güç kaybediyor

Son dakika... Altın fiyatları güç kaybediyor

ABD Merkez Bankası Fed'in Kasım ayından itibaren varlık alımlarını azaltmaya başlayacak olmasının sinyallerini vermesiyle birlikte altın fiyatlarında gerileme görülmeye başlandı. Ons altın 1750 doların altına sarktı.

24.09.2021Ekonomi
Son dakika... Altın fiyatlarının kaderi belirlendi

Son dakika... Altın fiyatlarının kaderi belirlendi

ABD Merkez Bankası Fed'in Kasım ayından itibaren varlık alımlarını azalma ihtimalinin olması altın fiyatlarını geriletti. Fed Başkanı Jerome Powell'ın açıklamaları fiyatları baskıladı.

23.09.2021Ekonomi
Son dakika haberi... Fed faiz kararını açıkladı

Son dakika haberi... Fed faiz kararını açıkladı

ABD Merkez Bankası Fed, küresel piyasaların odaklandığı faiz kararını açıkladı. Fed faizi yüzde 0 ile yüzde 0.25 arasında sabit bıraktı. Fed yaptığı açıklama ile tahvil alımlarının azaltımına ilişkin açık kapı bırakırken yakın zamanda bunun faaliyete geçebileceğini de duyurdu. Fed Başkanı Powell, yaptığı açıklamada "Fed, varlık alımlarında azaltım için istihdam hedefini yakaladı. FOMC üyelerinin çoğu varlık alımlarında azaltım için istihdam hedefinin de yakalandığını düşünüyorlar, ancak bazıları hala gidilecek yol olduğunu düşünüyorlar. Fed hedeflere ulaşılıp ulaşılmadığını test edecek ve varlık alımları konusunda bir karar verecek. Test sonuçlarına göre varlık alımlarında bir azaltım kararı gelecek toplantıda da verilebilir" dedi.

22.09.2021Ekonomi
Uzmanlar Hurriyet.com.trye değerlendirdi: Kasım toplantısı daha önemli hale geldi

Uzmanlar Hurriyet.com.tr'ye değerlendirdi: Kasım toplantısı daha önemli hale geldi

Fed'in varlık azaltımına gelecek aylarda başlayacağına dair açıklamaları üzerine uzmanlar önemli değerlendirmelerde bulundu. Fon yöneticisi Rıdvan Baştürk "Gelecek olan enflasyon ve istihdam verileri kritik öneme sahip. Özellikle istihdam piyasasındaki toparlanma devam ettiği sürece, bu durum şahin Fed olarak algılanacaktır" açıklamasında bulunurken; Inveo Portföy Fon Yönetim Müdürü Eral Karayazıcı, "Varlık alımlarında kesinti projeksiyonu bir piyasa etkisi yaratmadı. Fiyatlamalarda daha hissedilir etkilerini gördüğümüz faktör faiz artırım sürecinin zamanlamasına ilişkin mesajlar oldu" dedi. Biz Finansal Danışmanlık Kurucu Ortağı Murat Özsoy da, “Kasım ayındaki toplantıda bir tahvil geri alım programının azaltılmasının başlanmasına ilişkin bir karar çıkmaz ise bu durumda kasım ayında küresel piyasalarda çalkantılı durumlar yaşayabiliriz”

22.09.2021Ekonomi
Fitch, Türkiyenin 2021 yılı büyüme tahminini yükseltti

Fitch, Türkiye'nin 2021 yılı büyüme tahminini yükseltti

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye için bu yılki büyüme beklentisini yüzde 7,9'dan yüzde 9,2'ye çıkardı. Kredi derecelendirme kuruluşu, Küresel Ekonomik Görünüm raporunda, Türkiye'de 2021'de neredeyse son 10 yılın en yüksek büyümesinin yaşanmasının muhtemel olduğunu belirtti.

16.09.2021Haber
Son dakika haberi: Fitch, Türkiyenin 2021 yılı büyüme tahminini yüzde 9,2ye yükseltti

Son dakika haberi: Fitch, Türkiye'nin 2021 yılı büyüme tahminini yüzde 9,2'ye yükseltti

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye için bu yılki büyüme beklentisini yüzde 7,9'dan yüzde 9,2'ye çıkardı. Kredi derecelendirme kuruluşu, Küresel Ekonomik Görünüm raporunda, Türkiye'de 2021'de neredeyse son 10 yılın en yüksek büyümesinin yaşanmasının muhtemel olduğunu belirtti.

16.09.2021Ekonomi
Son dakika... Altın fiyatlarında son durum

Son dakika... Altın fiyatlarında son durum

Fed'in varlık alımlarını azaltacak olması ve faiz artırımı hamlesi beklentisi altın fiyatlarını düşürdü. Ons altın 1800 dolar kritik eşiğinin altına geriledi.

8.09.2021Ekonomi
Altın fiyatları 30 Ağustos: Canlı, anlık çeyrek altın ve gram altın ne kadar Altın düşer mi, yükselir mi

Altın fiyatları 30 Ağustos: Canlı, anlık çeyrek altın ve gram altın ne kadar? Altın düşer mi, yükselir mi?

Altın fiyatları 30 Ağustos itibari ile merak ediliyor. Çeyrek altın ve gram altında yaşanan gelişmeler yakından takip ediliyor. Gram altın bugün 486,99 liradan alınıyor, 487,15 liradan satılıyor. Ons altın fiyatları 1800 doların üzerinde tutunmaya başladı. Fed Başkanı Jerome Powell'ın tahvil alımını azaltma ve faiz artırımı konusunda net mesajlar vermemesi altına olan ilgiyi artırdı. Peki bugün çeyrek altın ve gram altın fiyatları ne kadar? İşte güncel açıklamalar...

30.08.2021Ekonomi
Son dakika... Altın fiyatlarında önemli gelişme

Son dakika... Altın fiyatlarında önemli gelişme

Fed Başkanı Jerome Powell, varlık alımlarının azaltılması ve faiz artırımının zamanlaması konusunda doğrudan bir işaret olmadığını açıkladı. Bu gelişme ışığında altın fiyatları yükseliş seyrine girdi.

30.08.2021Ekonomi
Son dakika... Altın fiyatlarında yükseliş yaşanıyor

Son dakika... Altın fiyatlarında yükseliş yaşanıyor

Afganistan'da durumun kötüye gitmesi ve bombalamalar sonrasında ABD askerlerinin hayatını kaybetmesi nedeniyle altına olan talep artışa geçti.

27.08.2021Ekonomi
FED faiz kararı ne zaman açıklanacak 2021 FED toplantısı tarihleri...

FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? 2021 FED toplantısı tarihleri...

FED faiz kararı için bekleyiş devam ediyor. Küresel piyasalarda tüm dikkatler ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell'ın başkanlığında yapılacak açıklamalara kilitlendi. FED Toplantısı, 2021 yılında 3 kez daha gerçekleşecek. Son FED toplantısı 27-28 Temmuz'da gerçekleşmişti. Peki, FED Toplantısı ne zaman gerçekleşecek? İşte, 2021 FED toplantısı tarihleri...

27.08.2021Ekonomi
Son dakika... Altın fiyatlarında neler oluyor

Son dakika... Altın fiyatlarında neler oluyor?

Fed Başkanı Jerome Powell'ın Jackson Hole toplantısı sonrasında yapacağı açıklamalarına kitlenen piyasalarda altın temkinli hareketini sürdürüyor.

26.08.2021Ekonomi
Son dakika... Altın fiyatlarında son durum

Son dakika... Altın fiyatlarında son durum

Fed'in varlık alımını azaltması ve faiz artırma ihtimalinin bulunması ons altını dar bantta seyre zorluyor.

16.08.2021Ekonomi
FED toplantısı ne zaman Gözler FED faiz kararı açıklamasında

FED toplantısı ne zaman? Gözler FED faiz kararı açıklamasında

Küresel piyasalarda gözler FED toplantısına çevrildi. ABD Merkez Bankası (FED) tarafından açıklanacak faiz kararı piyasalara yeni yön verecek. ABD'de hazirana ait enflasyon verisinin beklentileri aşması, FED'in varlık alımı azaltımı ve faiz artırımı süreçlerine öngörülenden daha önce başlayabileceği endişelerini artırdı. Peki, FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte, Eylül ayı FED toplantısının tarihi hakkında ayrıntılı bilgiler.

10.08.2021Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak İşte ağustos ayı Merkez Bankası toplantı tarihi

Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte ağustos ayı Merkez Bankası toplantı tarihi

Merkez Bankası toplantısı ile faiz kararı netlik kazanacak. Haziran ayı toplantısında faizi sabit bırakma kararı alan Merkez Bankası, Temmuz ayı toplantısında faiz artırımı ya da indirimine gidecek. Başkan Kavcıoğlu'nun başkanlığında yapılacak olan Merkez Bankası ağustos ayı Para Politikası Kurulu toplantısı faiz kararı ile piyasalara yeni yön verecek. Piyasaların gözü toplantıdan çıkacak karara çevrildi. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte, ağustos ayı Merkez Bankası toplantı tarihi ve konuyla ilgili bilgiler.

8.08.2021Ekonomi
Fed yetkilileri konuştu, altın fiyatları geriledi

Fed yetkilileri konuştu, altın fiyatları geriledi

ABD Merkez Bankası'nın varlık alımlarını azaltıp faiz artırımı yapacağına yönelik değerlendirmelerde bulunan Fed yetkilileri nedeniyle altın fiyatlarında düşüş yaşandı.

5.08.2021Ekonomi
Fedin faiz artırımı için hedef 2023

Fed'in faiz artırımı için hedef 2023

ABD Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Richard Clarida, ABD ekonomisinin hedeflerine ulaşması ve sonrasında faiz artırması için 2023 yılının uygun olabileceğini söyledi.

5.08.2021Ekonomi
Merkez Bankası toplantısı ne zaman Faiz kararı ne zaman açıklanacak PPK Toplantı tarihi

Merkez Bankası toplantısı ne zaman? Faiz kararı ne zaman açıklanacak? PPK Toplantı tarihi!

Merkez Bankası toplantısı ile faiz kararı belli olacak. Ağustos ayı Para Politikası Kurulu toplantısı faiz kararı ile piyasalara yeni yön verecek. Başkan Kavcıoğlu'nun başkanlığında yapılacak olan Merkez Bankası toplantısında faiz artırımı ya da düşürümü kararı kamuoyuna duyurulacak. Para Politikası Kurulu geçtiğimiz ay yapılan toplantıda politika faizini yüzde 19 olarak sabit tutmuştu. Gözler şimdi ağustos ayı faiz kararında. Peki, Merkez Bankası toplantısı ne zaman yapılacak? İşte, PPK Toplantısı tarihi hakkında ayrıntılı bilgiler.

3.08.2021Ekonomi
FED toplantısı saat kaçta yapılacak, ne zaman  FED faiz kararı ne olur İşte Açık Piyasa Komitesi toplantısında son durum

FED toplantısı saat kaçta yapılacak, ne zaman ? FED faiz kararı ne olur? İşte Açık Piyasa Komitesi toplantısında son durum

FED toplantısı ile faiz kararı milyonlar tarafından bekleniyor. Küresel piyasalarda önemli bir rol oynayacak olan FED toplantısı ile faiz artırımı, düşürümü ya da sabit karar için önem arz edecek. Pek çok kişinin yakından takip ettiği FED Toplantısı, bu hafta içerisinde gerçekleşecek. Peki, FED toplantısı ne zaman saat kaçta yapılacak? FED faiz kararı ne olur? İşte, Açık Piyasa Komitesi toplantısında son durum ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

27.07.2021Gündem
Merkez Bankası toplantısı ne zaman, faiz kararı ne zaman açıklanacak İşte Para Politikası Kurulu toplantı tarihi

Merkez Bankası toplantısı ne zaman, faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte Para Politikası Kurulu toplantı tarihi

Merkez Bankası faiz kararı Para Politikası Kurulu toplantısının ardından netlik kazanacak. Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplantısı ile faiz artırımı ya da düşürümü kararını vererek piyasaları doğrudan etkileyecek. Piyasaları yakından ilgilendiren Para Politikası Kurulu en son politika faizini yüzde 19 olarak sabit tutmuştu. TCMB, önceki 3 toplantısında da beklentilere paralel olarak faizi sabit bırakmıştı. Peki, ağustos ayı Merkez Bankası toplantısı ne zaman yapılacak? İşte, Para Politikası Kurulu toplantı tarihi hakkında ayrıntılı bilgiler.

26.07.2021Ekonomi
FED faiz kararı ne zaman açıklanacak Gözler temmuz ayı FED faiz kararı toplantısında

FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? Gözler temmuz ayı FED faiz kararı toplantısında

FED Toplantısı ile alınacak faiz kararı milyonları yakından ilgilendiriyor. Küresel piyasalarda tüm gözler ABD'de enflasyon verisinin beklentileri aşmasının ardından ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell'ın yapacağı açıklamalara kilitlendi. FED Toplantısı, 2021 yılında 3 kez daha gerçekleşecek. Takvime göre bu ayki FED toplantısı 27-28 Temmuz'da yapılacak.

26.07.2021Ekonomi
FED faiz kararı ne zaman açıklanacak Gözler temmuz ayı FED toplantısı tarihinde

FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? Gözler temmuz ayı FED toplantısı tarihinde

Küresel piyasalarda gözler FED toplantısına çevrildi. ABD Merkez Bankası (FED) tarafından açıklanacak faiz kararı piyasalara yeni yön verecek. ABD'de hazirana ait enflasyon verisinin beklentileri aşması, Fed'in varlık alımı azaltımı ve faiz artırımı süreçlerine öngörülenden daha önce başlayabileceği endişelerini artırdı. Peki, FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte, Temmuz ayı FED toplantısının tarihi hakkında ayrıntılı bilgiler.

22.07.2021Gündem
FED Toplantısı ne zaman yapılacak Temmuz ayı FED toplantısı tarihi

FED Toplantısı ne zaman yapılacak? Temmuz ayı FED toplantısı tarihi

FED Toplantısı, küresel piyasalarda önemli bir rol oynayacak. Pek çok kişinin yakından takip ettiği FED Toplantısı, 2021 yılında 3 kez daha gerçekleşecek. Her toplantı, faiz artırımı, düşürümü ya da sabit karar için önem arz edecek. Peki, FED Toplantısı ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

20.07.2021Ekonomi
3 haftanın zirvesinde Altın için önemli tahmin

3 haftanın zirvesinde! Altın için önemli tahmin

Ons altın fiyatı yaklaşık 3 haftanın, gram altın fiyatı ise 2 haftanın zirvesini görürken, altın fiyatlarının seyri için yarın açıklanacak olan Fed Tutanakları kritik önemde olacak. Fed’in piyasalara istenilen mesajı vermesi halinde ons altında kademeli olarak 1900 dolara kadar bir yükseliş beklenirken; gram altında da ons altında yaşanabilecek olası yükselişin etkisiyle değer kazanılması bekleniyor. Biz Finansal Danışmanlık Kurucu Ortağı Murat Özsoy ve Inveo Portföy Fon Yönetim Müdürü Eral Karayazıcı altın fiyatları ile ilgili öngörülerini hurriyet.com.tr'ye değerlendirdi.

6.07.2021Ekonomi
Fed yetkilileri bir şahin bir güvercin

Fed yetkilileri bir 'şahin' bir 'güvercin'

Salgında önemli bir ilerleme kaydedilmesinin ardından toparlanmaya başlayan ekonomilerde merkez bankalarının enflasyonist baskıların etkisiyle de verdikleri desteği geri çekmeye başlamayı konuşması gündemin üst sıralarına yerleşirken, sözle yönlendirmelerin kritik önem taşıdığı bu süreçte bir "şahin", bir "güvercin" tonda yapılan açıklamalar görünümü bulanıklaştırıyor.

4.07.2021Ekonomi
Altın fiyatlarında neler bekleniyor İşte uzman yorumları

Altın fiyatlarında neler bekleniyor? İşte uzman yorumları

Mayıs ayında yüzde 7,8 yükselen altının ons fiyatı, enflasyonist kaygılar ve para politikalarına ilişkin belirsizliklerin dolara olan talebi güçlendirmesi ile haziranda kazançlarını geri verdi ve yüzde 7,2 ile yaklaşık 5 yılın en sert aylık düşüşünü kaydetti.

3.07.2021Ekonomi
Küresel piyasalar ABD tarım dışı istihdam verisini bekliyor

Küresel piyasalar ABD tarım dışı istihdam verisini bekliyor

Küresel piyasalarda makroekonomik veriler ve delta varyantına ilişkin gelişmelerle yön arayışının sürdüğü görülürken, bugün ABD'de açıklanacak tarım dışı istihdam ve işsizlik oranı verileri yakından takip edilecek.

2.07.2021Ekonomi
Uzman isimler yorumladı: Altında alım fırsatı mı

Uzman isimler yorumladı: Altında alım fırsatı mı?

Gram altın fiyatı, 7 haftanın en düşük seviyesini görürken; ons altın fiyatı ise 1760 dolar seviyesinin üzerinde hareket ediyor. Uzmanlar, önümüzdeki 2 haftalık sürecin altın fiyatlarının seyrinde kritik bir dönem olduğunu belirtirken, gram altında 485 lira seviyesinin önemli bir alım fırsatı olabileceği görüşünde. İşte uzmanların altın fiyatları hakkındaki öngörüleri...

30.06.2021Ekonomi
Yatırımcıların yeni kör noktası: Fedin değişen enflasyon toleransı

Yatırımcıların yeni kör noktası: Fed'in değişen enflasyon toleransı

Fed'in haziran ayı toplantısı sonrası yapılan sözle yönlendirmelerin aynı tona sahip olmaması Fed yetkilileri arasında ayrışmayı belirgin bir şekilde ortaya koydu.

28.06.2021Ekonomi
Küresel piyasalar, yeni haftada yoğun veri gündemine odaklandı

Küresel piyasalar, yeni haftada yoğun veri gündemine odaklandı

Küresel piyasalarda yeni haftada, merkez bankaları yetkililerinin sözlü yönlendirme trafiğinin nispeten azalmasıyla yön tayininde ABD'de tarım dışı istihdam, Avro Bölgesi'nde Tüketici Güven Endeksi ve dünya genelinde açıklanacak imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) başta olmak üzere yoğun veri gündeminin belirleyici olması bekleniyor.

28.06.2021Ekonomi
Son dakika... Altın fiyatlarında neler oluyor Düşüş hız kazandı...

Son dakika... Altın fiyatlarında neler oluyor? Düşüş hız kazandı...

Ons altın fiyatları Fed'in faiz artırımına gideceği beklentisiyle gerilemeye başladı. Buna paralel olarak gram altın da 500 liranın altına sarkmış oldu.

24.06.2021Ekonomi
Altın fiyatlarında son durum

Altın fiyatlarında son durum

Altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının ardından 494 lira seviyesinde işlem görüyor.

23.06.2021Ekonomi
Borsa İstanbul primli açıldı

Borsa İstanbul primli açıldı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,40 artışla 1.415,44 puandan başladı.

23.06.2021Ekonomi
Altın fiyatlarında kritik 2 gün

Altın fiyatlarında kritik 2 gün!

Gram altın fiyatı, şu dakikalarda 500 lira sınırında hareket ederken; ons altın fiyatı ise aynı dakikalarda 1776 dolar seviyesinde bulunuyor. Biz Finansal Danışmanlık Kurucu Ortağı Özsoy, “Bu hafta perşembe ve cuma günleri önemli. ABD’den yoğun bir veri akışı olacak" şeklinde uyardı.

22.06.2021Ekonomi
Son dakika haberi.. Merakla bekleniyordu... Fed faiz kararını açıkladı

Son dakika haberi.. Merakla bekleniyordu... Fed faiz kararını açıkladı!

Son dakika... Uluslararası piyasalar ABD Merkez Bankası (Fed) toplantısına kilitlenmiş durumdaydı. Dün başlayan toplantı bugün sona erdi ve Fed faizleri yüzde 0,00-0,25 aralığında tuttu. Karar sonrası Fed Başkanı Jerome Powell açıklamalarda bulundu. Powell açıklamasında, "Ekonomiye güçlü destek sağlamaya devam edeceğiz. Ekonomide toparlanma tamamlanmadı, riskler devam ediyor" dedi.

16.06.2021Ekonomi
Kritik karar açıklandı Uzmanlar Fedin kararını yorumladı

Kritik karar açıklandı! Uzmanlar Fed'in kararını yorumladı

ABD Merkez Bankası FED, faiz kararını açıkladı ve faizleri yüzde 0,00-0,25 aralığında sabit bıraktı. Stratejist Rıdvan Baştürk, Inveo Portföy Fon Yönetim Müdürü Eral Karayazıcı ve İntegral Yatırım Araştırma Müdür Yardımcısı Seda Yalçınkaya Özer Fed'in faiz kararını hurriyet.com.tr'ye yorumladı.

16.06.2021Ekonomi
Merkez Bankası toplantısı ne zaman, faiz kararı ne zaman açıklanacak Para Politikası Kurulu toplantı tarihi

Merkez Bankası toplantısı ne zaman, faiz kararı ne zaman açıklanacak? Para Politikası Kurulu toplantı tarihi

Merkez Bankası faiz kararı Para Politikası Kurulu toplantısının ardından belli olacak. Faiz artırımı ya da düşürümü kararını verecek olan Merkez Bankası, piyasaları doğrudan etkileyecek. MB Toplantısı kapsamında PPK faiz kararı haziran ayında alınacak kararlar ile yeniden revize olacak. Piyasaların büyük bir ilgiyle beklediği Para Politikası Kurulu (Kurul), mayın ayında politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 19 düzeyinde sabit tutulmasına karar vermişti. Peki, Merkez Bankası toplantısı ne zaman, faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte, ayrıntılı bilgiler.

10.06.2021Ekonomi
Son dakika... Altın fiyatları için gözler ABD enflasyonunda Uzmanlardan önemli uyarı

Son dakika... Altın fiyatları için gözler ABD enflasyonunda! Uzmanlardan önemli uyarı

Altın fiyatları, yatırımcısı tarafından son dakika haberleri ile takipte yer almaya devam ediyor. Küresel piyasalar ABD ekonomisindeki enflasyon verisinin ne olacağı konusunda beklemeye geçerken ons altın fiyatları da beklentiler dahilinde fiyatlanmaya başladı. Uzmanlar altında yönün tayin edilmesi için ABD verilerinin beklendiğini söyledi.

8.06.2021Ekonomi
FED faiz toplantısı ne zaman, saat kaçta İşte ABD FED toplantısından son bilgiler

FED faiz toplantısı ne zaman, saat kaçta? İşte ABD FED toplantısından son bilgiler

FED Toplantısı, küresel piyasalarda önemli bir rol oynayacak. Pek çok kişinin yakından takip ettiği FED Toplantısı, 2021 yılında 6 kez daha gerçekleşecek. Her toplantı, faiz artırımı, düşürümü ya da sabit karar için önem arz edecek. Peki, FED Toplantısı ne zaman yapılacak?

27.05.2021Gündem
FED toplantısı ne zaman, hangi gün yapılacak Piyasalardan FED faiz kararı beklentisi

FED toplantısı ne zaman, hangi gün yapılacak? Piyasalardan FED faiz kararı beklentisi

FED Toplantısı ve alınacak faiz kararı için piyasalardaki bekleyiş sürüyor. En son Nisan ayında gerçekleşen toplantının ardından yeni kararın yönünü merak eden pek çok kişi, internet üzerinden araştırmalarını gerçekleştirmeye başladı. Peki, 2021 FED toplantısı ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

25.05.2021Ekonomi
BIST 100 yüzde 0.37 yükseldi, dolar 8.35 lirada

BIST 100 yüzde 0.37 yükseldi, dolar 8.35 lirada

Borsa İstanbul Endeksi (BIST100) 1,459 ve 1,465 puan arasında dalgalandığı Salı gününü yüzde 0.37 artışla 1,459.57 puanda tamamladı. Kapanışta, BIST Sanayi Endeksi yüzde 0.16 ve BIST Mali Endeks yüzde 0.45 artıda, BIST Hizmetler Endeksi yüzde 0.11 eksideydi.

18.05.2021Ekonomi
Son dakika... Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Son dakika... Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası politika faizini yüzde 19'da sabit tutma kararı aldı. Prof. Dr. Sefer Şener, Merkez Bankası'nın faiz kararını CNN Türk ekranlarında değerlendirdi. Şener, "(Enflasyonda)Haziranda aşağı yönlü ivmelenme bekleniyor. Merkez Bankası hazirana kadar faiz indirimine gitmeyecek" dedi.

6.05.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Avrupa’dan ılımlı mesaj

Avrupa Merkez Bankası (ECB), geçen haftaki toplantıda faiz oranını sabit tutarken, yapılan açıklamalar, bekle gör türünden ve ekonominin seyrini ölçmek açısından zaman kazanmaya yönelikti. ECB’den pandemi tahvil alım programının 1.85 trilyon Euro olarak kalacağı, alımların ılımlı yavaş bir politikada yapılacağı ifade edildi.

12.09.2021

Güvenli limanlar hatırlandı

Enflasyondaki yükseliş, merkez bankalarının para politikasının devamlılığı konusundaki belirsizlik, pandemide artan vaka sayıları ve tekrar kısıtlama tedbirlerine başvurulması, ekonomik verilerdeki olumlu seyrin son günlerde biraz zayıflaması kayda değer gelişmeler. Hal böyle olunca, risk iştahında bir parça zayıflama ve güvenli limanlara ilginin artması olağan bir gelişme olarak görülebilir.

11.07.2021

Piyasalarda dengeye dönüş

Yurtdışı borsalarda yaşanan gerginlik, yerini olumlu bir seyre bıraktı. Bunun temelinde iki önemli beklenti yer aldı. İlki, ABD ve Euro Bölgesi ekonomilerindeki toparlanma, diğeri ise Fed’in faiz hamlesinin zaman alacağı yönündeki beklenti oldu.

4.07.2021

Ayşe Teyze koşşşş! Altın fiyatları düşüyor

Yaz geldi, düğün sezonu ‘normalleşme’ ile açıldı. Haliyle düğün demek altın demek! Altın ise dünya genelinde kripto para, hisse senedi gibi ürünlerde zirve beklentilerinin zayıflaması nedeniyle yatırımcı için hâlâ hem ‘güvenli liman’ hem de iyi bir yatırım aracı. Ancak altın birkaç gündür tepe taklak! Düğün ya da yatırım yapmak isteyenlerin gözü kulağı gelecek haberde... Bu düşüş sürer mi? ‘Ayşe Teyze’ ne yapmalı? Uzmanlar yorumladı.

18.06.2021