EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Ergani

Ergani ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ergani haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.194 Ergani haberi bulunmuştur.

Ergani Haberleri

Uzanın 500 milyarı bagajda yakalandı

Uzan'ın 500 milyarı bagajda yakalandı

Rumeli Holding'e bağlı çimento şirketlerinden yasadışı yollarla satış yapılarak elde edilen paranın, banka kullanılmadan kuryelerle Şanlıurfa'dan İstanbul'a transfer edileceği istihbaratı gelince polis alarma geçti.

3.10.2003Gündem
Uzanın 500 milyarı bagajda yakalandı

Uzan'ın 500 milyarı bagajda yakalandı

Tüm mallarına tedbir konulan Uzanlar, çimento fabrikalarından kayıt dışı yolla satış yaparak elde ettikleri 500 milyar lirayı bir otomobil ile transfer ederken yakalandı. Uzanlar adına para kaçırma operasyonunu yapanların başında Rumeli Holding müfettişi Ahmet Akön bulunuyor.

3.10.2003Ekonomi
500 Billion In Baggage

500 Billion In Baggage

Police was alarmed when they learned that about 500 billion TL, gained through illegal ways by using the cement companies under the Rumeli Holding (of Uzans), would be transferred from Sanliurfa to Istanbul by couriers without using banks.

4.10.2003Gündem
Hükümet duble yolda ısrarlı

Hükümet duble yolda ısrarlı

Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen, hükümetin 15 bin kilometrelik duble yol (bölünmüş yol) projesi kapsamında, 2004'de hedeflenen 2 bin kilometre duble yolun yapımı için, 1.7 katrilyon lira ödeneğe ihtiyaç bulunduğunu söyledi.

10.10.2003Ekonomi
Bu kış 80ler geri geliyor

Bu kış 80'ler geri geliyor

Kışın eğlence trendleri ipuçlarını vermeye başladı. Yeni sezonun müzikleri, yemekleri, kılıkları, dekorları ve aklınıza gelebilecek her şeyi 1980'lerin kişiliksizliğini çağrıştırıyor. İçkide sezonun yeni bombasıysa Amerika'da kıyamet koparan votka-vanilya.

25.10.2003Gündem
Genç Cumhuriyet’in idamlarla sonuçlanan üç belası

Genç Cumhuriyet’in idamlarla sonuçlanan üç belası

Cumhuriyet 29 Ekim l923 günü ilan edildikten sonra, rejimin yaşayacağına çoğu kimse inanmıyordu. Bunlar, Cumhuriyet'in çökmesi için ellerinden geleni yaptılar.

28.10.2003Gündem
İki bacağa üç kurşun

İki bacağa üç kurşun

Hülya Avşar'ın eşi işadamı Kaya Çilingiroğlu, dün İstanbul Etiler’deki işyerinin önünde cipinden inerken silahlı saldırıya uğradı ve üç kurşunla yaralandı.

11.11.2003Gündem
İki bacağa üç kurşun

İki bacağa üç kurşun

Hülya Avşar'ın eşi Kaya Çilingiroğlu, dün silahlı saldırıya uğradı. Etiler'deki işyerinin önünde araçtan inerken, saldırgan tabancayı peş peşe ateşledi. Bacaklarından 3 kurşunla yaralanan Çilingiroğlu, ameliyat edildi. Hayati tehlikesi olmayan Çilingiroğlu, ‘‘Saldırgandan şüphelenmiştim. Keşke durup, cipten ineceğime onu ezseydim’’ dedi.

11.11.2003Gündem
DHKP-Cli ‘canlı bomba’ yakalandı

DHKP-C'li ‘canlı bomba’ yakalandı

Diyarbakır-Ergani Karayolu'nda operasyon düzenleyen güvenlik güçleri, DHKP-C üyesi olduğu belirtilen ‘Onur’ kod adlı Özgür Kalkan'ı yakaladı.

19.12.2003Gündem
Kar, yüzlerce köy yolunu ulaşıma kapattı

Kar, yüzlerce köy yolunu ulaşıma kapattı

Yurdun büyük bölümünde etkisini sürdüren kar yağışınedeniyle pek çok yerleşim biriminde ulaşım sağlanamıyor. Enerji nakil hatlarındaki arızalar yüzünden çok sayıda köy ve beldeye elektrik verilemiyor, haberleşmede aksaklıklar yaşanıyor.

9.01.2004Gündem
Ünlüler yardım için podyumda

Ünlüler yardım için podyumda

İş ve sanat dünyasının ünlü isimleri, 15 Ocak'ta Hilton Exibition Center' da düzenlenecek defilede podyuma çıkmaya hazırlanıyor. Ünlü isimler, bir devlet hastanesine diyaliz makinesi alınması ve kalp ameliyatı olacak çocuklara yardım toplanması için bir günlüğüne mankenlik yapacaklar.

9.01.2004Spor Arena
Sosyete ve iş dünyası yardımda cimri çıktı

Sosyete ve iş dünyası yardımda cimri çıktı

Önceki gün düzenlenen yardım defilesi, hayal kırıklığı yarattı. Devlet hastanelerine diyaliz makinesi alınması amacıyla düzenlenen defilede toplanan bağışlar tahmin edilenin çok altında kaldı.

16.01.2004Kelebek
İş dünyası şimdi de Ankara podyumlarında

İş dünyası şimdi de Ankara podyumlarında

Bazı devlet hastanelerine diyaliz makinesi almak için Akbank Private Banking ile Neşe Erberk Model Ajansı' nın organizasyonunda İstanbul Hilton Exhibition Center'da düzenlenen yardım defilesinin ikinci ayağı Ankara'da yapılacak.

27.01.2004Spor Arena
Diyarbakırda su savaşı: 7 ölü

Diyarbakır'da su savaşı: 7 ölü

Diyarbakır'ın Çermik İlçesi'ne bağlı Bulundu Köyü'nde akraba iki aile arasında çıkan silahlı çatışmada 7 kişi öldü, 7 kişi de yaralandı.

12.02.2004Gündem
İşte belediye başkan adayları

İşte belediye başkan adayları

Siyasi partilerin 28 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde büyükşehir belediyeleri, merkez ilçe belediyeleri, alt kademe belediyeleri, il ve ilçe belediye başkan adayları belli oldu.

24.02.2004Gündem
Başkentin Lailası

Başkentin Laila'sı

İstanbul gece hayatının en önemli duraklarından Laila'nın sahibi Şefik Öztek, ikinci mekanını aynı adla Ankara'da açtı. Önceki gün ‘‘Gün biter, Laila başlar’’ sloganıyla düzenlenen açılışa başkentliler, adeta akın etti. Açılışta siyaset dünyasının birçok ünlü ismi de yer aldı.

4.03.2004Gündem
Modacı kavgası

Modacı kavgası

Geçtiğimiz hafta Cine5’te yayınlanan ‘Başka Yerde Yok’ programının kulisinde kavga çıkmış. Nasılına, nedenine gelince... Programın ilk konuğu eski modacı Neslihan Yargıcı’ymış... Kürşat Başar ile Tuluyhan Tekelioğlu’nun sorularını yanıtlayan modacının ardından programa Dilek Hanif katılmış.

15.03.2004Kelebek
Mayruk, Siren’i neden kovdu

Mayruk, Siren’i neden kovdu?

Ünlü Haute Couture ustası Yıldırım Mayruk, geçtiğimiz ay ayağını kırmış ve bu yüzden bir ay boyunca evinde istirahat etmek zorunda kalmıştı. Bu dönem zarfında, dün Nişantaşı’nda butiğini açan Siren Ertan da onun atölyesine gidip ustalardan dikiş sanatının inceliklerini öğrenmiş.

17.03.2004Kelebek
AKP fark attı

AKP fark attı

Yerel seçimin ilk gelen sonuçlarına göre, AKP 55, CHP 9, SHP 5, MHP 4, DSP 3, DYP 1, SP 1, bağımsız 1 kentte belediye başkanlığı kazandı. İl belediye başkanlıklarının sayısı açısından CHP ikinci parti olurken SHP üçüncü parti konumuna geldi.

29.03.2004Gündem
Amcam rüya görmemi engelliyor şikayeti

'Amcam rüya görmemi engelliyor' şikayeti

Adana'da bir duvar ustası, ''büyü yaparak rüya görmesini ve iş bulmasını engellediğini'' ileri sürdüğü amcasını, Cumhuriyet Savcılığı'na şikayet etti.

8.04.2004Gündem