EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Ergani

Ergani ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ergani haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.194 Ergani haberi bulunmuştur.

Ergani Haberleri

Kuriş cinayeti aydınlandı

Kuriş cinayeti aydınlandı

Diyarbakır DGM'ce tutuklanan terör örgütü Hizbullah'ın üst düzey sorumlularından Hacı Bayancık'ın da aralarında bulunduğu 4 kişi, yazar Konca Kuriş ve Zehra Vakfı Başkanı İzzettin Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 15 kişiyi sorgulayarak öldürdüklerini itiraf etti.

18.09.2001Gündem
Kuriş cinayeti aydınlandı

Kuriş cinayeti aydınlandı

Diyarbakır'da tutuklanan Hizbullah militanlarının sorgularında Konca Kuriş ve Zehra Vakfı Başkanı İzzettin Yıldırım'ı öldürdüklerini itiraf ettikleri bildirildi.

18.09.2001Gündem
Trafikte kanlı bilanço

Trafikte kanlı bilanço

Yurdun çeşitli bölgelerinde meydana gelen trafik kazalarında aralarında 2 polis memurunun da bulunduğu 10 kişi öldü, 12 kişi de yaralandı.

13.10.2001Gündem
Erganide tifo alarmı

Ergani'de tifo alarmı

Diyarbakır`ın Ergani İlçesi`ne bağlı Ahmetli Köyü`nde tifo şüphesiyle hastaneye sevk edilen 80 kişiden 50`sinde hastalık görüldü.

27.12.2001Gündem
Diyarbakırda ikinci kuyu açılıyor

Diyarbakır'da ikinci kuyu açılıyor

Diyarbakır’ın Ergani ilçesindeki Gökiçi-1 kuyusunda kaliteli petrol bulunmasının ardından o bölgede ikinci bir kuyu daha açılması kararlaştırıldı.

23.02.2002Gündem
Diyarbakırda petrol bayramı

Diyarbakır'da petrol bayramı

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından Diyarbakır'ın Ergani İlçesi'nde yapılan petrol arama çalışmalarında ‘‘Arap petrolü’’ kalitesinde petrol bulunması yöre halkına çifte bayram yaptırdı.

24.02.2002Ekonomi
Ankara, yabancı sermayeyi kovuyor

Ankara, yabancı sermayeyi kovuyor

Türkiye Nişasta ve Glikoz Üreticileri Derneği İkinci Başkanı Rint Akyüz, Şeker Kanunu ile getirilen kısıtlama yüzünden yabancı sermaye ağırlıklı sektörün sıkıntıya girdiğini söyledi.

26.02.2002Ekonomi
5. Yıldırım devri

5. Yıldırım devri

F.Bahçe'de tek aday olarak kongreye giren Aziz Yıldırım, 2175 oy toplayarak görev süresini 2 yıl daha uzattı. 5. kez kongre kazanan Yıldırım, sarı lacivertli kongre üyelerine Avrupa Şampiyonluğu sözü verdi.

4.03.2002Spor
Diyarbakırda petrol bereketi

Diyarbakır'da petrol bereketi

Diyarbakır'da bulunan kaliteli petrolün üretimine başlandı. Kuyuda üretime geçilmesi nedeniyle bugün bir tören düzenleniyor.

5.03.2002Ekonomi
Türkiyenin petrol rezervi:852.1 milyon ton

Türkiye'nin petrol rezervi:852.1 milyon ton

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (PİGM) verilerine göre, 2000 yılı sonu itibariyle Türkiye'de 852.1 milyon ton ham petrol, 14.9 milyar metreküp de doğalgaz rezervi var.

7.03.2002Ekonomi
Gökiçi-1de sondaj ve üretim birlikte yapılacak

Gökiçi-1'de sondaj ve üretim birlikte yapılacak

Diyarbakır'da kaliteli petrolün bulunduğu Gökiçi-1 kuyusunda 3 bin 100 metre derinliğe inileceği bildirildi.

15.03.2002Ekonomi
Sosyete barlarında votka-nar suyu savaşı

Sosyete barlarında votka-nar suyu savaşı

İstanbul'un gözde eğlence mekanlarında ‘‘nar savaşları’’ başladı. Sosyetenin yeni takıntısı olan votka-nar suyu kokteylini, ünlü kulüplerde bulmak zor. Nedeni ise, Barline'ın sahibi Emre Ergani'nin dört kamyon dolusu narı stoklamış olması.

15.04.2002Gündem
Erganide petrol bulunan kuyu kapatılıyor

Ergani'de petrol bulunan kuyu kapatılıyor

Diyarbakır'ın Ergani İlçesi'ndeki Gökiçi-1 kuyusunun kapatılması kararlaştırıldı. Kuyudan çıkan petrol büyük sevinç yaratmıştı.

12.05.2002Ekonomi
Koca mahalle kaçakmış

Koca mahalle kaçakmış

SP Diyarbakır Milletvekili Sacit Günbey, Diyarbakır'da 10 bin kişilik konut alanları ve telefon dahil altyapısı tamamlanan, ancak kaçak olduğu 25 yıl sonra ortaya çıkan Adnan Menderes Mahallesi sakinlerinin durumuyla ilgili soru önergesi verdi.

2.07.2002Gündem
İSKİ: İstanbul büyük sel tehlikesi atlattı

İSKİ: İstanbul büyük sel tehlikesi atlattı

İSKİ Genel Müdürü Veysel Eroğlu, İstanbul'un şiddetli sel riskini atlattığını belirterek, özellikle Kadıköy-Maltepe sahillerinde yağış miktarının çok fazla olduğunu, Kurbağalıdere'nin taştığını söyledi.

8.08.2002Gündem
Cenazesini ailesi bile almadı

Cenazesini ailesi bile almadı

Zeytinburnu'nda reddettiği aşığı tarafından başından vurularak öldürülen Tülay Batkı'nın (21) cenazesi, toprağa verilmek üzere Diyarbakır'ın Ergani İlçesi'ne götürüldü.

11.08.2002Gündem
VIP davetin özel konukları

VIP davetin özel konukları

Saat ve mücevher firması Chopard'ın Türkiye distribütörü Ziynet ve Tektaş AŞ'nin sahibi Shelly Ovadia'nın organize ettiği geleneksel VIP davetlerinin ilki, Bodrum Havana Beach'te yarın (Cumartesi) gerçekleştiriliyor.

22.08.2002Spor Arena
Kürtçe isim koyamadı AİHMye başvurdu

Kürtçe isim koyamadı AİHM'ye başvurdu

Diyarbakır'ın Ergani İlçesi'nde avukatlık yapan Berdan Acun, oğluna koyduğu ‘‘Hejar Pola’’ adı nüfusa kaydedilmeyince Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) başvurdu.

5.09.2002Gündem
En güçlü adaylar

En güçlü adaylar

58. AKP hükümetinin olası başbakan adayı olarak kulislerde öne çıkan dört isim var. Abdullah Gül, Vecdi Gönül, Abdülkadir Aksu ve Abdüllatif Şener. Sürpriz bir isim gündeme gelmezse bu dört isimden biri yeni kurulacak hükümette başbakan olacak. Başbakan adaylarının özgeçmişleri ise şöyle:

15.11.2002Gündem
İlişkimiz uzun süreli olacak

İlişkimiz uzun süreli olacak

Önceki gece Deniz Akkaya ile Niş’te baş başa yemek yiyen Emre Ergani, ‘‘Daha önceden tanışıyorduk. Ama sevgili olacağımızı aklımıza bile getirmemiştik’’ dedi.

22.11.2002Kelebek
Deniz Akkaya ile 24 saattir beraberim

Deniz Akkaya ile 24 saattir beraberim

Ünlü fotomodel ve sunucu Deniz Akkaya, önceki akşam Nişantaşı'ndaki Niş'te Emre Ergani'yle birlikte yemek yedi. Bir ara arkadaşını uğurlamak için dışarı çıkan Emre Ergani, gazetecilerin sorularına ‘‘Deniz'le son 24 saattir beraberiz.

24.11.2002Kelebek

Yazar Sonuçları

Hatır için il yapma...

SAYIN Rahşan Ecevit durup dururken, babası yönünden ‘‘hemşerisi’’ olduğu Şebinkarahisar‘‘il’’ yapma meselesini ortaya attı.

31.07.2002