EKSTRA
MENÜ

Diş Teli

Diş Teli haberleri sayfasında güncel ve son dakika Diş Teli hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 321 Diş Teli haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Diş Teli Haberleri

Ortodonti nedir Ortodonti doktoru neye ve hangi hastalıklara bakar

Ortodonti nedir? Ortodonti doktoru neye ve hangi hastalıklara bakar?

Ortodonti hastane randevusu alanlar ya da hastaneye yolu düşenlerin merak ettiği, anlamı pek bilinmeyen bir kelimedir. Bu kelime dilimize Fransızcadan geçmiştir. Ortodonti nedir? Ortodonti doktoru neye ve hangi hastalıklara bakar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

27.05.2021Araştırma
Metal diş teli tedavisi dışında uygulanan estetik ortodonti tedavileri

Metal diş teli tedavisi dışında uygulanan estetik ortodonti tedavileri

ANKARA’DA Ortodonti Uzmanı Dt. Zeliha Bektaş, estetik ortodonti tedavileri konusunda merak edilen soruları Hürriyet için yanıtladı.

3.03.2021Sağlık
Leyla’nın ses kaydı ortaya çıktı: Ağzımdan, burnumdan kan geliyor...

Leyla’nın ses kaydı ortaya çıktı: Ağzımdan, burnumdan kan geliyor...

Burun estetiği ameliyatı sonrası ölen Leyla'nın yürek yakan bir ses kaydı ortaya çıktı. Üniversite öğrencisi Leyla Sönmez'in ameliyatının ardından arkadaşına gönderdiği sesli mesajında 'Çok rahatsızdım, bayıldım birkaç defa. Ağzımdan, burnumdan kan geliyor. Kalbimde sorun varmış, el ve ayaklarımda morluklar oluşuyor' ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

3.02.2021Gündem
Diş Telinin Alternatifi Var mı

Diş Telinin Alternatifi Var mı?

Dişleri hizalanması gereken, ancak diş teli ile dolaşmak istemeyenlerin son yıllarda bir alternatifi var; invisalign! Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Onur Ademhan, invisalign adı verilen, rahatça takılıp çıkarılabilen şeffaf plaklar hakkında bilgiler verdi.

8.01.2021İyi Yaşam
Ortodontide saklı tel tedavisi nedir

Ortodontide saklı tel tedavisi nedir?

Saklı tel (lingual ortodonti), dişlerin üzerine yerleştirilen braket adı verilen, sabit tel sistemi yerine geçen ve az görünen ya da hiç görünmeyen tellerdir. Bu teller dişlerin iç tarafına yerleştirilir. Bu nedenle adına lingual ortodonti, dil tarafı ortodontisi denir. Peki saklı telin normal diş telinden farkı nedir? Daha etkili bir tedavi yöntemi midir? Konuşmaya etkisi var mıdır? Ortodonti Uzmanı Aylin Sezen Yalçın tüm merak edilenleri yanıtladı…

16.11.2020Sağlık
“Çenelerimizin boyutları küçülüyor”

“Çenelerimizin boyutları küçülüyor”

Çocuklarda ve yetişkinlerde diş teli kullanımının giderek arttığını belirten diş hekimi uzmanları, işlenmiş gıdaların ve sanayi tipi beslenmenin çocuk yaşlardan itibaren ağız, çene dokularına ciddi zararlar verdiğini söyleyerek önemli uyarılarda bulundu.

23.10.2020Sağlık
Diş teli olanlar ağız bakımı için nelere dikkat etmeli

Diş teli olanlar ağız bakımı için nelere dikkat etmeli?

Zorlu bir tedavi süreci olan diş teli tedavisinde yemek yerken dikkat edilecek hususların yanında bir de ağız bakımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler olduğunu ifade eden Diş Hekimi Zafer Kazak, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

15.09.2020Sağlık
Evleniyoruz bu iş uzamasın

Evleniyoruz bu iş uzamasın

Aile Meclisi bu hafta Karadeniz’e, AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar ile eşi Filiz Günnar’ın evine konuk oldu. Ailelerin de olduğu tanışma yemeğinin ardından 15 gün sonra ilk baş başa buluşmada, Filiz Hanım masaya yumruğunu vurmuş ve “Sana yarına kadar müsaade. Buluştuğumuzda evlenip evlenmeyeceğine karar vereceksin” demiş.

27.07.2020Gündem
Ortodonti tedavisinde saklı tel uygulaması nedir

Ortodonti tedavisinde saklı tel uygulaması nedir?

Ortodontist Yrd. Doç. Dr. Cihan Aydoğan, saklı tel uygulamasının ortodonti tedavisini her yaş grubu için çok daha estetik hale getirdiğini belirtti, uygulamayla ilgili önemli bilgiler verdi.

9.06.2020Sağlık
Parmak emme ve tırnak yeme diş yapısını bozuyor

Parmak emme ve tırnak yeme diş yapısını bozuyor

Diş Hekimi Dr. Öğr. Üyesi Seden Akan Bayhan, 3 yaşından sonra devam eden parmak ve dudak emme, yalancı emzik kullanma, kalem ısırma ve tırnak yeme gibi alışkanlıkların diş ve çene yapısında bazı sorunlara yol açtığını belirtti.

“Çocuğum evin önünde oynuyor” diyerek rahat olmamalı

“Çocuğum evin önünde oynuyor” diyerek rahat olmamalı

Cinsel istismar amacıyla kaçırılan çocukların 4’te 3’ünün ilk 3 saat içerisinde öldürüldüğünü vurgulayan Prof. Dr. Sevil Atasoy, çocuk ortadan kaybolduğunda ilk olarak polisin aranması gerektiğinin altını çizerek, “Çocuk evin içinde, dolabın içinde, bodrumda, çatı katında vb. yerlerde olabilir. Ama buralarda aramaya, polise haber verdikten sonra başlanması gerekiyor” dedi. Prof. Dr. Sevil Atasoy, ailelere önemli uyarılarda bulundu.

Leyla diş teli yüzünden mi öldü? Ameliyatı yapan doktorun ifadesi ortaya çıktı

Adana'da 24 yaşındaki Leyla Sönmez’in hayatını kaybetmesine neden olduğu iddia edilen burun ameliyatını gerçekleştiren 76 yaşındaki Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı M.S.A., genç kızın diş teli kullandığını, ameliyata da bu şekilde alındığını, Leyla’nın ameliyattan sonra bu tellerden enfeksiyon kapmış olabileceğini öne sürdü.

21.02.2019Gündem
Doğudan gelen hayaller

Doğudan gelen hayaller

TÜRKİYE’nin ilk Çocuk Sanat Festivali, doğudaki 23 ilden festival için İstanbul’a gelen 150 öğrenciyi ve hayallerini ağırladı.

2.02.2019Gündem
Çocuklarda Diş Teli Tedavisi

Çocuklarda Diş Teli Tedavisi

Çocuk ve ergenler diş teli takmalı mı? Ağzı, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr.Osman Çetin açıklıyor… #ÇocuklarlaBirÖmür

7.11.2018Anne Baba
En uzun aşk

En uzun aşk

Merakla beklenen “Çakallarla Dans” serisinin yeni filmi yarın vizyona girecek.

6.11.2018Magazin
‘Yemin ediyorum, ben de künefe yiyorum’

‘Yemin ediyorum, ben de künefe yiyorum’

Fotoğraflarıyla sosyal medyada fenomen olan ünlü oyuncu Nesrin Cavadzade fit vücudunun sırrını açıkladı; önce yiyor sonra koşuyor.

4.11.2018Magazin
Hızlı diş telleri Fastbraces nedir

Hızlı diş telleri Fastbraces nedir?

Fastbraces diş teli tekniği hakkında açıklamalarda bulunan Ortodonti Uzmanı Dr. Onul Üner, bu tedavi yönteminin avantajlarını sıralıyor.

5.08.2017Sağlık
Diş estetiğiyle gülüşünüzü güzelleştirebilirsiniz

Diş estetiğiyle gülüşünüzü güzelleştirebilirsiniz

Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer: “Sağlıklı diş ve dişetlerine sahip olmak ve güzel gülümseyebilmek sadece düzenli diş hekimi ziyareti ile mümkün olabilir. Ağız ve diş sağlığı çok sayıda rahatsızlığı kontrol altına alırken estetik bir gülümseme de sosyal hayatınızda daha pozitif başlangıçlar yapmanızı sağlar. Estetik dişler ve doğal bir gülümseme için kişinin fiziğine ve karakterine özel diş tasarımları yapılmaktadır. Gülüşünüzdeki ufak bir değişiklikle özgüveninizi artırabilir, ilişkilerinizde kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz.”

10.07.2017Sağlık
Diş teli dişi çürütür mü

Diş teli dişi çürütür mü?

Diş telleri, mekanik olarak diş çürüğüne yol açmıyor.

3.11.2016Sağlık
Telsiz ortodontik tedavi

Telsiz ortodontik tedavi

Şeffaf aperylerle çarpık diş tedavisi mümkün

11.10.2016Sağlık
Hızlı diş teli tedavisi fastbraces yöntemi hakkında bilinmesi gerekenler

Hızlı diş teli tedavisi fastbraces yöntemi hakkında bilinmesi gerekenler

Diş telleriyle tedavi süresini oldukça kısaltan hızlı diş telleri, 20 yılı aşkın bir süredir tüm dünyada uygulanmaktadır. Ortodonti Uzmanı Dr. Onul Üner, klasik diş telleri ile 1,5 – 3 yıl arasında süren tedavinin, hızlı diş telleri ile 5 – 12 ayda tamamlandığına dikkat çekiyor.

31.08.2016Sağlık
Yetişkinlerde ortodontik tedavi

Yetişkinlerde ortodontik tedavi

Tedavi ne kadar sürede tamamlanıyor?

17.08.2016Sağlık
Ortodontik tedavide zamanlama

Ortodontik tedavide zamanlama

Ortodontik tedaviye (diş teli tedavisi) ne zaman başlanmalı sorusu hem ortodontistler hem de halk arasında halen süregelen tartışma konularından biridir. Diş Hekimi ve Ortodonti Uzmanı Sinem Taslan Ceylanoğlu; her birey için ortodontik tedaviye başlama yaşının farklı olabileceğini belirtti ve konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

2.08.2016Sağlık
Sadece Birkaç Ay Süren Diş Teli Tedavisi: Fastbraces

Sadece Birkaç Ay Süren Diş Teli Tedavisi: Fastbraces

Uzun süreli diş teli tedavisi görmek istemeyenler için hızlı diş teli tedavisi Fastbraces teknolojisini, Dr. Onul Üner ayrıntılarıyla anlatıyor.

İleri yaşlarda diş teli taktırmak mümkün mü

İleri yaşlarda diş teli taktırmak mümkün mü?

Ortodontik tedavi ile dişlerin düzeltilmesinin her yaşta mümkün olduğunu söyleyen Ortodonti Uzmanı Dr. Onul Üner, erişkin diş teli tedavisinde tedavi süresinin önemine dikkat çekiyor.

14.06.2016Sağlık
Hızlı diş telleri nedir

Hızlı diş telleri nedir?

Hızlı diş telleri, kısa bir sürede dişlerinizi düzeltiyor...

25.05.2016Sağlık

Yıllarca süren diş teli tedavisine son!

Yıllarca süren diş teli tedavisi yerine sadece birkaç ay sürecek bir tedavi mümkün mü? Bu soruyu sizler için, hızlı diş teli tekniğini Türkiye’ye getiren Ortodonti Uzmanı Dr. Onul Üner’e sorduk.

24.05.2016Sağlık
Estetik Çene ve Yüz Cerrahisi

Estetik Çene ve Yüz Cerrahisi

Ortodonti Uzmanı Dr. Onul Üner, estetik çene ve yüz cerrahisini anlatıyor.

18.05.2016Kişisel Bakım
Hızlı diş telleri Fastbraces nedir

Hızlı diş telleri Fastbraces nedir?

Fastbraces diş teli tekniği hakkında açıklamalarda bulunan Ortodonti Uzmanı Dr. Onul Üner, bu tedavi yönteminin avantajlarını sıralıyor.

Diş telleri küçük kızı az kalsın öldürüyordu

Diş telleri küçük kızı az kalsın öldürüyordu!

Diş telleri özellikle küçük yaşlarda sıklıkla kullanılan bir diş tedavisi yöntemi. Ancak vücudunuzda henüz var olup olmadığını bilemeyeceğiniz pek çok ilginç rahatsızlık yüzünden diş telleri ölümünüze yol açabilir. Peki nasıl oluyor diyecek olursanız orası başınıza gelmeden zor anlayacağınız bir durum!

11.05.2016Sağlık
Görünmez diş telleriyle rahatça gülümseyin

Görünmez diş telleriyle rahatça gülümseyin!

Kadın erkek, genç yaşlı, herkes için uygun bir tedavidir.

24.03.2016Sağlık
Kim Kardashian’ın kardeşlerinin çocukluk fotoğrafları

Kim Kardashian’ın kardeşlerinin çocukluk fotoğrafları

Kim Kardashian’ın şimdilerde güzellikleri ile dikkat çeken model olan iki kız kardeşinin çocukluk fotoğrafları sosyal medyada büyük ses getirdi. Şimdiki görüntülerinden çok farklı olan kız kardeşlerinin fotoğrafına ilişkin detaylar haberimizde…

23.03.2016Magazin
Kendine diş teli yaptı

Kendine diş teli yaptı!

Üç boyutlu yazıcı teknolojisi, bir çok farklı malzemeyi kullanarak üç boyut modeli katmanlarına ayırıp, tasarlanan modeli gerçek bir ürün olarak ortaya çıkarır. Amos Dudley isimli dijital tasarım öğrencisi de bu sayede kendi diş tellerini yaptı ve binlerce dolar ödemekten kurtuldu. Eskiden gülmeye utanan Dudley şimdi özgürce gülüyor.

22.03.2016Sağlık

Yazar Sonuçları

Ayrık Dişler Estetik Kaygı Oluşturuyor!

Ayrık dişler kişilerde estetik kaygıya neden oluyor ve çeşitli yöntemlerle tedavi edilebiliyor.

15.04.2021

Ağız hijyeni önemli

Tedavi edilmeyen ağız sorunları alzheimer, diyabet gibi başka hastalıkları tetikleyebiliyor. Günlük hayatta kazanacağınız birkaç alışkanlıkla bunun önüne geçmek hiç de zor değil.

27.09.2020

Ortodontik tedavi için diş hekimime gidebilir miyim?

Eğer diş hekiminizin ortodonti uzmanlığı da varsa ortodontik tedavi için hekiminize gidebilirsiniz.

4.09.2020

Şeffaf plaklarla ortodontik tedavi

Ortodonti (telsiz diş düzeltme) tedavisi çapraşık dişleri düzeltmek için uygulanan bir yöntemdir. Şeffaf plaklarla (aligner) ortalama 6 ila 8 ay süren bir tedaviyle çapraşık dişler ve diş eti tedavileri kombine bir şekilde düzeltilebilmektedir. Görünüm olarak kişiyi rahatsız eden diş teli kullanımına gerek olmadan kişiye özel şeffaf plaklarla dişler düzgün hale getirilebilmektedir.

6.01.2020

Neden Lingual Tedavi?

Kelime olarak olarak ‘dişlerin arka yüzeyi’ anlamına gelen lingual kelimesi isminden de anlaşılabileceği üzere ortodontik tedavide diş teli ve braketlerin dişlerin görünen dış yüzeylerine değil de, dile bakan iç tarafına takılarak yapılan bir ortodontik tedavidir.

2.05.2019

Ctrl+Z mucizesi

Duygu tasarımcılığı, yapay organ imalatçılığı, robot veterinerliği… Hayır, bunlar bir bilimkurgu filminden alıntılar değil. 20 yıl sonra, çocuğunuzun seçeceği mesleklerden sadece birkaçı. Peki, ama çocuklar bu meslekleri nasıl öğrenecekler de yapacaklar? Elbette ki kodlamayla… Dünyanın pek çok ülkesinde kodlama devlet okullarında öğretilmeye başlandı bile. Konuyu Prof. Dr. Selçuk Özdemir’le konuştuk.

14.11.2018

Kodlama bilmeyen parmak kaldırsın

Kodlama, geleceğin dili. Bu bilinçle tüm dünyada okullar, çocuklara kodlama eğitimi vermek için yarışıyor. Bu nedenle Habitat Derneği, Aile-Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Türkiye Vodafone Vakfı çocuklara kodlama eğitimi vermek için bir araya geldi, ‘Yarını Kodlayanlar’ projesini hayata geçirdi. Ekip, bugün Antalya’da yarın da İzmir’de olacak.

10.11.2018

Çocuğunuz okuldan üzgün geliyorsa...

Birçoğumuz çocukların okuldan geldikten sonra üzgün olduğuna veya ağladığına tanık oluyoruz. Azıcık kurcaladığımızda altından çocuğun saçının rengi, boyu, kilosu, diş teli veya konuşması ile dalga geçildiği gibi sebepler çıkıyor. Oyuna alınmayan, gruptan dışlanan veya çeşitli sebeplerle hırpalanan çocuklar arkadaşlarının şiddetine maruz kalabiliyor. Peki, ne yapmalı? Psikolog Kunter Kurt ile konuştuk.

21.10.2016
Diş teli hakkında bilinen 10 yanlış

Diş teli hakkında bilinen 10 yanlış

Diş teli konuşma bozukluğuna yol açar mı? Dişlerde leke ve çürüğe neden olur mu?

22.09.2016
Kısa sürede hayalinizdeki gülüşe kavuşun

Kısa sürede hayalinizdeki gülüşe kavuşun

Diş tedavinizi yıllarca ertelediyseniz üzülmeyin!

10.08.2016
Ortodonti tedavi süresini kısaltan teknik

Ortodonti tedavi süresini kısaltan teknik

Dişlerdeki çapraşıklıklar hızlı ve güvenli bir şekilde tedavi edilebiliyor.

26.07.2016

Akran zorbalığı nedir? Nasıl ortaya çıkar?

Aileler ve öğretmenler bu konuda sorun yaşayan çocuklara nasıl davranacağını bilmeli!

4.02.2016
Gülüş estetiğiyle güzelleşebilirsiniz

Gülüş estetiğiyle güzelleşebilirsiniz!

Yalnızca bir-iki seansta dişlerin tasarımı yapılabiliyor.

18.11.2015