EKSTRA
MENÜ

Dilencilik

Dilencilik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dilencilik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.081 Dilencilik haberi bulunmuştur.

Dilencilik Haberleri

Merkel, 110 milyar Euro’ya vize verdi, Focus tanrıça Afrodit’i dilenci yaptı

Merkel, 110 milyar Euro’ya vize verdi, Focus tanrıça Afrodit’i dilenci yaptı

Yunanistan’a 110 milyar Euro’luk AB-IMF ortak yardım paketine 3 yılda 22.4 milyar Euro ile en büyük katkıyı yapacak olan Alman hükümetinden ilk onay çıktı. Merkel, 7 Mayıs’a kadar parlamentodan da onay almaya çalışağını söylerken, AB Konseyi Başkanı Herman Van Rompuy 7 Mayıs’ta özel zirve çağrısında bulundu.

3.05.2010Ekonomi
AYAKLARI BAKIN NASIL ÇÖZÜLDÜ

AYAKLARI BAKIN NASIL ÇÖZÜLDÜ

İki elindeki sakat bastanyla karşıdan karşıya geçen kişi bir arabanın hızla üzerine gelince bir anda milli koşucu gibi hızlanıyor. İşte size sakat numarası yapan ve muhtemel kendini acındırarak dilencilik yapan adam.

13.05.2010Eğlence
Kaybolan kızını bulana cip verecek

Kaybolan kızını bulana cip verecek

ADANA’da, 4 gün önce kaybolan zihinsel engelli 18 yaşındaki Durdane Güzel’in babası 44 yaşındaki İsmet Güzel, kızını bulana 50 bin TL değerindeki cipini hediye edeceğini söyledi.

22.05.2010Gündem
Terörden kaçarken sokağa tutuluyorlar

Terörden kaçarken sokağa tutuluyorlar

Meclis komisyonu, Doğu ve Güneydoğu’dan yoğun göç alan Mersin’deki incelemelerinin sonucunda çarpıcı tespitler yaptı. Rapora göre terörden kaçan ailelerin çocukları, eğitim seviyesi düşüklüğü ve yoksulluktan uyuşturucu bağımlılığı ve adi suçlara bulaştıkları sokak terörünün eline düşüyor.

11.06.2010Gündem
Doğuştan talihsiz çocuk Rıfat

Doğuştan talihsiz çocuk Rıfat

Konak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri polisle birlikte dilenci, seyyar satıcı korsan otoparkçı operasyonu yaptı. Dilenen bir kadının, 6 aylık oğlunun kullanması dikkat çekti.

2.07.2010Ege
Ben Evranı daha esmer bekliyordum

Ben Evran'ı daha esmer bekliyordum

1,5 yıl önce Yalova’ya taşınan ve sekiz aydan beri de genç yaşta anne olmanın keyfini süren Tuğçe Güder, yaşadığı çiftliğin kapısını Parents dergisi için açtı. Oğlu Evran’la birlikte ilk röportajını veren Güder, anne olduktan sonra bebekken kendisini sokağa bırakan ailesine daha da çok kızdığını söyledi: “Anne olduktan sonra ‘ınsan nasıl olur da bebeğini doğar doğmaz sokağa bırakır?’ diye çok düşündüm. Düşündükçe daha çok suçladım, daha çok içime işledi ama bir türlü aklım almadı.”

6.09.2010Kelebek
Makendonyadan Fransa protestosu

Makendonya'dan Fransa protestosu

Makedonya'nın başkenti Üsküp'te bir araya gelen Romanlar, Avrupa Birliği Temsilciliği ve Fransa Büyükelçiliği önünde düzenledikleri gösteride, Romanları sınırdışı etmesinden dolayı Fransa'yı protesto ettiler.

7.09.2010Dünya
Dilenci ayda 900 dolar kazanıyor

Dilenci ayda 900 dolar kazanıyor

İstanbul Üniversitesi ile Hacettepe Üniversitesi’nin işbirliği ile yapılan bir araştırmaya göre, Türkiye’de bir dilenci ayda ortalama 900 dolar civarında para kazanıyor.

9.09.2010Ekonomi
Bebek firarda Antalyada gerçek oldu

"Bebek firarda" Antalya'da gerçek oldu

Antalya'da dilencilik yapan kadının bir yaşındaki bebeğinin, kadının uyuduğu sırada emekleyerek caddede dolaşması MOBESE kameralarına yansıdı.

16.09.2010Gündem
Romanlar, Romanya’da kalmak istemiyor

Romanlar, Romanya’da kalmak istemiyor

Son günlerde Fransa'dan sınır dışı edilişleriyle gündem yaratan Romanlar, Reuters haber ajansında yayımlanan bir röportajda, kendi ülkelerindeki şartların onları göçe zorladığına dikkat çekti.

25.09.2010Gündem
Romanlar, Romanya’da kalmak istemiyor

Romanlar, Romanya’da kalmak istemiyor

Son günlerde Fransa'dan sınır dışı edilişleriyle gündem yaratan Romanlar, Reuters haber ajansında yayımlanan bir röportajda, kendi ülkelerindeki şartların onları göçe zorladığına dikkat çekti.

26.09.2010Gündem
Vor (Baba) Kazarian mafyasının dolandırıcılığı komedi

'Vor' (Baba) Kazarian mafyasının dolandırıcılığı komedi

Manhattan Devlet Savcısı Preet Bharara '' Geleneksel mafya bu entrikanın çapını, tertibini duyduğunda kıskançlıktan çatlayacak. 'Vor' Armen Kazarian son dört yılda bir okyanustan bir okyanusa sahte faturalar, düzmece hekim ofis adresleri, sözde kliniklerle Medicare'ı 163 milyon dolar dolandırdı.'' diyor. Kazarian kimdir, Vor nedir dendiğinde Savcı Bharara açıklık getiriyor: ''Kazarian Amerika'da faaliyet gösteren en güçlü Ermeni mafyasının lideri. Vor Ermenice 'Godfather' demek.''

19.10.2010Dünya
Zorla dilencilik Mobese’de

Zorla dilencilik Mobese’de

Gaziantep’te 2 çocuğu trafik ışıklarında bekleyen otomobillerden zorla dilendirip, topladıkları parayı alan bir kişi polis tarafından yakalandı. Şüphelinin çocuklardan aldığı parayı cebine indirirken gülümseyişi ve polis tarafından yakalanma anı Mobese kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

21.10.2010Gündem
Anne ve 4 çocuğu ölü bulundu

Anne ve 4 çocuğu ölü bulundu

VAN'ın ın Erciş İlçesi'ne bağlı Çelebibağı Beldesi'nde bir anne ile 4 çocuğu evlerinde bıçakla öldürüldü.

9.11.2010Gündem
Öldürülmeden önce tecavüze uğramışlar

Öldürülmeden önce tecavüze uğramışlar

Van'ın Erciş ilçesine bağlı Çelebibağı beldesinde yaşayan anne ve 4 çocuğunun öldürülmesiyle ilgili yapılan ilk incelemede, kız çocuklarından Pınar ve Fatma'nın öldürülmeden önce tecavüze uğradığı belirlendi.

10.11.2010Gündem
Engelli oğlunu bulabilmek için şehir şehir dolaşıyor

Engelli oğlunu bulabilmek için şehir şehir dolaşıyor

Konya'nın Meram ilçesinde yaşayan işçi emeklisi Mevlüt Küçükavcı, 1,5 yıldır haber alamadığı zihinsel ve bedensel engelli oğlunu bulabilmek için Batman, Adana ve Van'ı sokak sokak gezdi.

12.12.2010Gündem
Dolandırılmamak için bunları yapın

Dolandırılmamak için bunları yapın

İnternet’te dolandırılmamaya karşı bu basit ama etkili yolları kullanın, başınız ağrımasın.

11.01.2011Teknoloji
BU DİLENCİLERİN WEB SAYFASI VAR

BU DİLENCİLERİN WEB SAYFASI VAR

Dünyanın çeşitli ülkelerini dolaşarak bir araya gelen 2 uyanık dilenci web sayfası hazırlayarak, isteyenlerin uluslararası para transferini sağlayan Paypal sistemi ile kendilerine bağış bulunabileceğini yazdı. Web sayfalarında dilencilik yaptıklarını, en fazla değer verdikleri konunun 'Dürüstlük' olduğunu yazan iki kafadar serseri bir yaşam sürdürdüklerini belirtirken, yardım yapmak isteyenlerin kirli, pis kokan dilencilere gitmek zorunda olmadıklarını, kendilerine havale yaparak yardım yapmanın keyfini tadabileceklerini öne sürdü. Çağın gereklerine göre hareket ettiklerini belirten dilencilerin özel tarifeleri olduğu da görüldü. İçki içmeyi ve dolaşmayı sevdiklerini bunu yapmak için de paraya ihtiyaçları olduğunu söyledi. 2 dilenci ayrıca facebook sayfası da oluşturdu. Modern dilenciler, istendiği gibi poz vererek fotoğraf çekmeye 278, kocaman bir gülümseme ile fotoğraf çekmeye 1 euro istiyorlar. Haber: İhsan DÖRTKARDEŞ/DHA

18.01.2011Haber
Iğdırdaki KCK davasında 9 tahliye

Iğdır'daki KCK davasında 9 tahliye

IĞDIR’da KCK davasından tutuklu 12 kişiden 9’u yargılandıkları Özel Yetkili Erzurum 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından serbest bırakıldı.

23.02.2011Gündem
Eşitlik ve adalet nöbeti

Eşitlik ve adalet nöbeti

İZMİR’de kadınlar seçim öncesi kız kardeş dayanışması başlattı. İzmir Kent Konseyi Kadın Meclis üyeleri, CHP İl Başkanlığı’nın önünde bir saat adalet ve eşitlik nöbeti tuttu.

7.04.2011Ege
Gündüz iş akşam eylem gece eğlence

Gündüz iş akşam eylem gece eğlence

İktidardaki sosyalist PASOK hükümetinin Başbakan Yardımcısı Teodoros Pangalos, parlamentoda konuşurken bir ara bakışlarını ana muhalefetteki merkez-sağcı Yeni Demokrasi partisi milletvekillerine çevirdi ve Yunanistan’ın neden bu hale düştüğünü iki kelimeyle itiraf etti: “Ta Fagame mazi...” Yani, “Siz ve biz paraları birlikte yedik.”

11.06.2011Kelebek
İŞSİZ GENÇ POLİSTEN BÖYLE FIRÇA YEDİ

İŞSİZ GENÇ POLİSTEN BÖYLE FIRÇA YEDİ

Bursa'da iş bulamadığını belirtip dilencilik yapmak istemediğini söyleyen Ali Çıtak (31) yüksek gerilim hattına çıktı. Polisin güçlükle ikna ettiği genç, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.Çanakkale'nin Bigadiç ilçesinden bir süre önce iş bulmak için Bursa'ya gelen Ali Çıtak hayal kırıklığı yaşayınca cebindeki paranında bitmesi sonucu şehirlerarası otobüs terminali yakınlarında yüksek gerilim hattı taşıyan elektrik direğine çıktı. Vatandaşların haber vermesi sonucu kısa sürede belirtilen adrese gelen polis, itfaiye ve 112 Acil servis ekipleri, "İşsizim. Dilencilik yapmak istemiyorum. Canıma kıyacağım" diye bağıran Çıtak'ı 30 dakika süren konuşmanın ardından iş bulma vaadiyle ikna ettiler.(Uğur SAĞLAM /DHA)

16.06.2011Haber
O hızla dilenci oldu

O hızla dilenci oldu

2001’de Dünya Üniversiteler Atletizm Şampiyonası’nda iki altın madalya kazanan, Çin’in en parlak sporcularından Zang Şangwu’nun, dilencilik yapmaya başladığı öğrenildi.

19.07.2011Kelebek
Zekât ibadetinin hikmet ve hedefleri

Zekât ibadetinin hikmet ve hedefleri

Zekât sayesinde, İslam toplumunun varlıklı kesiminden yoksul kesimine doğru mal ve gelir transferi, aynı zamanda gönüllere doğru sevgi ve saygı akışı sağlanır; alan ile veren arasında gönül köprüleri ve kalıcı dostluklar kurulur.

16.08.2011Gündem
OĞLUNUN BAŞINA EŞARP TAKIP DİLENDİRDİ

OĞLUNUN BAŞINA EŞARP TAKIP DİLENDİRDİ

Adana'da bir kadının yanındaki bir kız çocuğuna dilencilik yaptırdığı ihbarını alan polis ekibi harekete geçti. Polisler, Valiyolu kavşağına geldiklerinde genç bir kadın ile başında eşarp bağlı olan çocuğu dilenirken buldu. Polisler, ekip otosuna bindirdikleri çocuğun başındaki eşarbı çıkarınca kız değil, erkek olduğunu görünce şaşkınlık yaşadı. Anne ve oğlu, Şehit Erdoğan Çıtak Yarbaşı Polis Merkezi Amirliği'ne götürüldü. Polis merkezinde, dilencilik, küçük yaştaki çocuğu dilendirmek suçlarından hakkında işlem yapılan anne, daha sonra Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürülmek istendi. Karakoldan çıkarken yüzünü gizlemeye çalışan anne, oğluna da "Ört başını kimse görmesin!" diye talimat verdi. Annesinin sözünü yerine getiren küçük çocuk, elindeki eşarbı başına taktı. Polislerin arasında götürülürken ağlayan kadın, dilenmediklerini söyledi. Anne çocuk istismarı, dilendirmek ve kullanmak suçlarından çocuk mahkemesine sevk edilecek.Fatih KARAÇALI /DHA

18.08.2011Haber
Kardeşini dilendiren ablaya 3 yıl hapis istemi

Kardeşini dilendiren ablaya 3 yıl hapis istemi

Adana’da 8 yaşındaki erkek kardeşi R.Y.’nin başına eşarp bağlayıp, kız görünümünde sokaklarda dilendiren ablası D.Y. (21) hakkında 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Dilendirilen kardeş ifadesinde "Biz 7 kardeşiz. Ailece geçimimizi dilencilik yaparak sağlıyoruz. Ablam başıma eşarp bağlıyor.Yoldan gelip geçen kişilerden para topluyoruz'' dedi.

5.10.2011Gündem
Ünlü komedyen dilencilik yapıyor

Ünlü komedyen dilencilik yapıyor

Manhattan’da 17 yıldır dilenen adamın, yönetmen Woody Allen gibi isimlerle çalışmış popüler bir komedyen olduğu ortaya çıktı.

18.10.2011Gündem
DİLENCİ KADINDAN 5 BİN TL ÇIKTI

DİLENCİ KADINDAN 5 BİN TL ÇIKTI

Tokat Belediyesi Zabıta müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan dilenci operasyonunda yakalanan bir kadının üzerinden, 5 bin 84 TL nakit para çıktı. Dilencinin evine gelen 6 TL'lik su parasını ödemek için para dilendiği öğrenildi. Tokat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kentte artan dilencilik olaylarının önüne geçmek amacıyla, özellikle cami çevrelerinde ve okul önlerinde dilencilere yönelik bir operasyon düzenledi. Ekipler, ilköğretim Okulu önünde dilencilik yapan 79 yaşındaki kadını takibe aldı. Ekipler yaklaşık 15 dakika boyunca takip ettikleri yaşlı kadını yakalayarak belediyeye götürdü. Burada üstü aranan kadınından 5 Bin 84 lira nakit para çıktı. Hakkında işlem yapılan kadın daha sonra serbest bırakıldı. Yaşlı kadının evine gelen 6 liralık su parasını ödeme bahenesiyle para dilendiği öğrenildi.Mustafa TURAPOĞLU/DHA

21.11.2011Haber
Bir çete onu zorla dilendirdi

Bir çete onu zorla dilendirdi

Hayatını kaybeden Yeşilçam'ın ünlü yıldızının büyük dramı.

20.12.2011Gündem
Kendi çıkarı için beni aç bırakanlar var

'Kendi çıkarı için beni aç bırakanlar var!'

Vücut dili ve ses tonunu mükemmel bir şekilde kullanarak çarpıcı ve zekice çıkışlarıyla TEMA Vakfı'nın Onursal Başkanı Hayrettin Karaca..

20.02.2012Kelebek
Anneler Günü hediyesi kocadan dayak

Anneler Günü hediyesi kocadan dayak

Konya’nın merkez Karatay ilçesine bağlı Doğuş mahallesinde yaşayan 4 çocuk annesi Ceylan Y. (30), iddiaya göre 12 yıllık eşi Haydar Y.’den (37) sürekli şiddet gördüğü için 6 ay önce evi terk etti.

13.05.2012Gündem
Dilencilere para verirken daha dikkat edin

Dilencilere para verirken daha dikkat edin

ÇORUM’da Ramazan ayı ile birlikte sayısı artan dilencilerle ilgili konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Turan Candan, "Her türlü yardım yapılıyor. Ancak yine de dilenci sayısında artış var. Emanet çocukla dilencilik yapanlar, dilenirken kucaklarındaki bebeklere uyku ilacı verenler bile var" dedi.

2.08.2012Gündem
POLİSİ GÖREN SAKAT DİLENCİ İYİLEŞTİ

POLİSİ GÖREN SAKAT DİLENCİ İYİLEŞTİ

Bursa'nın Gemlik ilçesinde bayram öncesi dilencilik yaparak insanların iyi duygularını sömüren bir kişi polis ekiplerinin dikkatli davranması sonucu birden iyileşti. Gemlik genelinde Bayram öncesi çalışmalarını hızlandıran, pazarın yanı sıra halkın kalabalık olduğu yerlerde uygulamalarını sıklaştıran ilçe emniyet müdürlüğü Toplum Destekli Polislik büro amirliği ekipleri, pazarda dilencilik yaparak halkın dini duygularını sömüren bir kişinin hareketlerinden şüphelendi. Şahsı yakın takibe alan ve gerçekte sakat olmadığı halde yerde sürünerek dilencilik yapan Cemil Yurdadoğ'u (19) ile görüşerek, durumunu tespit etti. belediye zabıta ekiplerinin de müdahale ettiği durum sonrası, genç dilenci polis ve zabıta ile adeta pazarlık ederek karakola götürülmeme karşılığı ayağa kalkarak yürümeye başladı. Polis ekipleri vatandaşları uyararak özellikle pazarlarda dilencilik yapan vatandaşlara para vermemelerini istediler. Kemal ALTINDAĞ-DHA

24.10.2012Haber
POLİSLERİ GÖRÜNCE BÖYLE AĞLADILAR

POLİSLERİ GÖRÜNCE BÖYLE AĞLADILAR

Adıyaman'da, sokakta dilencilik yaparak vatandaşları rahatsız eden çocuk dilenciler, Mobese kameralarından fark ederek kendilerini yakalamaya gelen polisleri karşısında görünce gözyaşı döktü. Olay, Gölbaşı Caddesi üzerinde meydana geldi. Demokrasi Parkı yakınlarında dilenen ve yoldan geçenleri rahatsız eden çocuklar, vatandaşlar tarafından polise ihbar edildi. Polisler de, Mobese kameralarıyla yerleri tespit edilen çocukların yakalanması için bölgeye yönlendirildi. Demokrasi Parkı'na giden Çocuk Şube Polisleri, kısa süre içerisinde yolda dilenen 4 çocuğu fark etti. Çocuklar da görünce kaçmak istedikleri polisler tarafından yakalanınca ağlamaya başladı. Gözyaşı dökerek kurtulmayı başaramayan çocuklar polisler tarafından ilk olarak zabıta karakoluna götürüldü. Burada yapılan üst aramalarında 200 lira para bulunan çocuklar daha sonra Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. İşlemleri yapılan çocukların ailelerine idari para cezası uygulandığı bildirildi. Sercan SAKAR - ADIYAMAN - DHA

28.12.2012Haber
Yaptığımız otellere girebilmek istiyoruz

Yaptığımız otellere girebilmek istiyoruz

İnşaat, Türkiye’de büyümenin lokomotif sektörlerinden. Peki tüm bu yeni yapıları yükselten inşaat işçileri hangi koşullarda yaşıyor ve çalışıyor? İşte bu soruların cevabı için, geçen ay İnşaat İşçileri Derneği kuruldu. Üstelik alışılmış örgütlerden çok farklı bir yaklaşımları var. Onlar kültürlü, eğitimli ve mutlu işçi olmak istiyor.

12.01.2013Kelebek
ÇOCUĞUNU DİLENDİREN ANNEYE GÖZALTI

ÇOCUĞUNU DİLENDİREN ANNEYE GÖZALTI

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde kavşakta kırmızı ışıkta duran araçların arasına girip dilencilik yapan bir kız çocuğunu alıp evine giden polis, annesini gözaltına aldı.İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ve Çocuk Şubesi ekipleri, Devrek Yolu Caddesi'ndeki kavşakta dilencilik yapan çocukları takibe aldı. Ekipler, kırmızı ışıkta durup araçların arasına girerek sürücülerden para isteyen 11 yaşındaki küçük kızın yanına gitti. Kaçmak isteyen küçük kız, polisler tarafından yakalanarak ekip aracına konuldu. Küçük kız ile birlikte evine giden polis, anneyi gözaltına aldı. İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen anne, ifadesinin ardından yapılan işlemlerden sonra kızıyla birlikte serbest bırakıldı. Kızını dilendirdiği gerekçesiyle Kabahatler Kanunu gereği para cezası uygulandığı belirtildi.İlhan ÇETİNEREĞLİ (Zonguldak), (DHA)

22.01.2013Haber
Oğlum bana baksın

Oğlum bana baksın

İzmir 62 yaşındaki Şükriye Akbulut, ekonomik durumunun iyi olduğunu ve kendisine bakmadığını öne sürdüğü, muhasebecilik yapan oğlu K.A.'dan aylık 500 TL'lik nafaka talep etti.

29.01.2013Ege
Sokak satıcılığından Oscar yolculuğuna

Sokak satıcılığından Oscar yolculuğuna

Dünyanın en talihsiz coğrafyalarından biri olan Afganistan'da yaşayan iki çocuğun hikayesini anlatan kısa film "Buzkashi Boys"un küçük oyuncularının Oscar törenine katılması için başlatılan kampanyaya, THY de uçak biletlerini temin ederek destek verdi. Böylece, ABD'ye uçan oyuncuların mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

20.02.2013Gündem
Dilencileri topladılar

Dilencileri topladılar

Zabıta ekipleri cami çevrelerinde biriken dilencilere karşı operasyon yaptı.

28.03.2013Ege
KORKU SEN NELERE KADİRSİN 2 SAKAT ÇOCUĞU BÖYLE İYİLEŞTİRDİ

KORKU SEN NELERE KADİRSİN! 2 SAKAT ÇOCUĞU BÖYLE İYİLEŞTİRDİ

Hindistan’da koltuk değnekli dilencilik yapan 2 çocuk, yol kenarında duran bir adamın korkutmak için köpeğiyle üzerlerine koşması sonucu korkarak olay yerinden kaçtılar. İzleyenleri oldukça güldüren görüntüde ilk olarak 2 tane koltuk değnekli çocuğun kavga ettiği görülüyor. Bu sırada köpeği ile yol kenarında oturan bir adam yanındaki arkadaşlarıyla gülerek konuşuyor. Arkadaşlarının da sözleriyle ayağa kalkan adam çocukları korkutmak için köpekle üzerlerine koşuyor. O ana kadar sözde sakat olan ve dilencilik yapan çocuklar ise hızla koşarak olay yerinden uzaklaşıyorlar. Çevredeki insanlar ise olay sonrası oldukça gülüyorlar. İHA - KURGU: Levent SERT

17.06.2013Haber
Çocukları dilendirenlere 18 yıl hapis

Çocukları dilendirenlere 18 yıl hapis

Kadıköy Bağdat Caddesi’nde, yeğenlerini ve çocuklarını dilendirirken polis tarafından yakalanan üç kadın hakkında dava açıldı.

27.06.2013Gündem
İskenderundaki Suriyeli dilenciler

İskenderun'daki Suriyeli dilenciler

Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye gelen ve kampların dışında yaşayan Suriyeliler, dilenerek geçimlerini sağlamaya çalışıyor.

10.07.2013Gündem

Yazar Sonuçları

Mersin’de sokakta yaşayanlar

SOKAKTA yaşamadım ama çocukluğumda bir yığın iş yaptım yaz tatillerinde: Buğday elekçiliği, kahve ve kebapçı çıraklığı, simit ve gazoz satıcılığı; 13-18 yaşları arası iplik-dokuma fabrikası işçiliği. İhtiyarlık Sigortası numaram 418665 idi.

7.05.2010

Kovulan Romanların şarkısı

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin Roman kamplarının dağıtılması emrini vermesi ve ardından Romanların teker teker sınır dışı edilmesi olayını takip ettiniz mi acaba?

30.08.2010

Kovulan Romanların şarkısı

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin Roman kamplarının dağıtılması emrini vermesi ve ardından Romanların teker teker sınır dışı edilmesi olayını takip ettiniz mi acaba?

30.08.2010

Ya sizin 4 yaşındaki çocuğunuz lösemi olsaydı?

BUGÜN sizi Alaattin Arslan’la tanıştıracağım.

3.05.2011

Çocuklar nasıl tinerci olur

Tinerci nesil yetişsin istemiyoruz ya, acaba bunun yolu dindar nesil tasarımları mıdır? Acaba çocuklar ne ister? Uzlaşma, adalet, barış, özgürlük talebi onların ağzından çıkınca daha dikkatli dinlemek gerekmez mi?

10.02.2012

Bülent Ecevit’i bırakın halkın gönlünde yaşasın

BÜLENT Ecevit’in adının Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’ne verilmesi önerisini getiren CHP’den sonra AKP’liler de Abdullah Gül ve Recep Tayyip Erdoğan’ın adlarının Rize ve Kayseri’deki üniversitelere verilmesi önermişti.

14.03.2012

‘Krom aşkı’

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül, bugün İsveç’in başkenti Stockholm’e gidiyor.

9.03.2013