EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Dilencilik

Dilencilik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dilencilik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.080 Dilencilik haberi bulunmuştur.

Dilencilik Haberleri

Fare insanlar

Fare insanlar

Görünüşleri fareleri andırıyor. Her birinin bir sahibi var ve köle gibi çalıştırılıyorlar. Her birinin hazin bir hikayesi var.

29.12.2008Dünya
2009’da kabahat işlemeyin

2009’da kabahat işlemeyin

Toplum düzenini, genel ahlakı, sağlığı, çevreyi ve ekonomik düzeni korumak amacıyla çıkarılan Kabahatler Kanunu kapsamına giren idari para cezaları, Maliye Bakanlığı’nın yüzde 12 oranındaki yeniden değerleme oranı çerçevesinde yılbaşından itibaren artırılıyor.

29.12.2008Gündem
Yeni yılda kabahat işlemeyin

Yeni yılda kabahat işlemeyin

Kabahatler Kanunu kapsamına giren idari para cezaları yılbaşından itibaren itibaren artırıldı. Böylece, yılbaşından itibaren dilencilik yapan, içilmesi yasak olan yerlerde sigara içenler ile görünür bir şekilde silah taşıyanlar 69 YTL idari para cezası ödeyecek.

31.12.2008Gündem
Diyarbakırsporda şok gelişme

Diyarbakırspor'da şok gelişme

Bank Asya 1. Lig'de zirve mücadelesi veren Diyarbakırspor'da, transfer alacakları ödenmeyen 20 futbolcunun kampı terk ettiği bildirildi.

3.01.2009Futbol
Freni patlayan kamyon dehşet saçtı: 2 ölü

Freni patlayan kamyon dehşet saçtı: 2 ölü

GAZİANTEP’te freni patlayan kamyon bir yayayı ezdikten sonra yoldaki otomobili altına alıp bir kamyonete çarparak durabildi. Kazada ölen 2 kişiden 36 yaşındaki Sakine Avcı’nın yerden çürük sebze ve meyveleri toplamak için evden çıktığı anlaşıldı.

3.01.2009Gündem
Dilencinin belindeki kuşaktan 48 bin lira çıktı

Dilencinin belindeki kuşaktan 48 bin lira çıktı

MUŞ’ta geçen hafta rahatsızlanınca Vali Erdoğan Bektaş’ın talimatıyla hastaneye götürülen dilenci 74 yaşındaki Y. Y.’nin beline sardığı kuşaktan 48 bin lira çıktı. Hastane personelini şaşkına çeviren Y.Y.'nin parası, bankada adına açılan hesaba yatırıldı.

6.01.2009Gündem
Engelli dilenciye cami tuvaletinde tecavüz iddiası

Engelli dilenciye cami tuvaletinde tecavüz iddiası

ÇORUM’un Bayat İlçesi'nde 66 yaşındaki Seydi A., bedensel engelli 45 yaşındaki M.M.’ye cami tuvaletinde tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklandı.

14.01.2009Gündem
İsviçre serbest dolaşıma tekrar ‘evet’ dedi

İsviçre serbest dolaşıma tekrar ‘evet’ dedi

İSVİÇRE'de aşırı ırkçı partisi Halk Partisi'nin (SVP) önerisi ve isteği ile yapılan halk oylamasına yüzde 59.6 oranında ‘evet' oyu kullanılarak serbest dolaşım bir kez daha onaylandı.

8.02.2009Dünya
DTPden aday iptaline protesto

DTP'den aday iptaline protesto

HAKKARİ'de Demokratik Toplum Partisi (DTP) tarafından belediye başkan adayı olarak belirlenen Hakkari merkez, Durankaya ile Yüksekova'nın Esendere Beldesi'nin başkan adaylıklarının iptal edilmesi yapılan basın açıklamasıyla protesto edildi. DTP İl Binası önünde toplanan 2 bin kişi ‘AKP'nin ampülünü 29 Mart'ta söndüreceğiz' yazılı pankartla yürüdü.

24.02.2009Gündem
Çöp evde yaşanan inanılmaz dram

Çöp evde yaşanan inanılmaz dram

Diyarbakırda çöp evde yaşayan 3 kardeşin dramı Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan ihbar sonucu ortaya çıktı.

3.03.2009Gündem
Kızım beni affetmeyecek

"Kızım beni affetmeyecek"

İşsiz kalan, çaldığı tüm kapılardan olumsuz yanıt alan İzmirli deri işçisi 45 yaşındaki Ali K., Konak Meydanı’nda çırılçıplak soyunup protesto gösterisi yaptı. Zorlukla yatıştırılan iki çocuk babası, artık yolun sonuna geldiğini söyledi. Ali K. tek isteğinin çocuklarının kendisini anlaması olduğunu dile getirdi.

6.03.2009Gündem
Bunu gören yürek nasıl dayana

Bunu gören yürek nasıl dayana

Erdoğan ve Baykal’ın, Aşık Mahzuni Şerif’in dizeleriyle meydanlarda yürüttükleri soğan polemiğinin altından, oğul Mahzuni’nin dramı çıktı.

13.03.2009Gündem
Bangladeş dilenciliğe savaş açtı

Bangladeş dilenciliğe savaş açtı

Dünyanın en fakir ülkelerinden Bangladeş'te hükümet, 5 yıl içinde dilenciliği ortadan kaldırmaya yönelik önlemler alıyor.

2.04.2009Dünya
Çocuklarını 3-4 bin euroya satıyorlar

Çocuklarını 3-4 bin euroya satıyorlar

Bulgaristan'da insan kaçakçılığı yapan mafya gruplarının yılda bir milyar euro kazanç sağladıkları ortaya çıktı. Avrupa'nın ortasında gerçekleşen bu korkunç ticaretin kurbanlarının çoğu ise çocuklar.

9.04.2009Dünya
İtalyan BBG’si Roman Ferdi’nin

İtalyan BBG’si Roman Ferdi’nin

Bu yıl İtalya’da 9’uncusu düzenlenen "Biri Bizi Gözetliyor" yarışma programını Ferdi Berisa adlı bir Roman genç kazandı.

22.04.2009Dünya
Polisi görünce iyileşti

Polisi görünce iyileşti

ANTALYA'da kolları sakatmış gibi davranarak dilencilik yapan bir kişi, polis ekibini görünce hızla koşmaya başladı. Kolları bir anda düzelen dilenci, bir vatandaş tarafından yakalanıp polise teslim edildi. MOBESE kameraları dilencinin koşma ve yakalanma anını kaydetti.

28.05.2009Gündem
Dilenciler MOBESEye yakalandı

Dilenciler MOBESE'ye yakalandı

ANTALYA'da küçük oğluyla birlikte dilencilik yapan kadını takip eden MOBESE kameraları, topladıkları paraları döviz bürosunda Dolar ve Euro'ya çevirdiklerini ortaya çıkardı.

29.07.2009Gündem
Tuz, buz ve muz krizi

Tuz, buz ve muz krizi

Yatırım danışmanı Aytek Şavkan’ın eşi Martha Graeff Şavkan, hakkında merak edilenleri Elle dergisine anlattı. Evlendikten sonra Türkiye’ye yerleşen ‘Brezilyalı gelin’, “Türkçe’yi öğrenmeye başladıkça hayatım kolaylaştı. Önceleri bir şey sormaya çekiniyordum. ‘Muz, buz ve tuz’ hayatımı epey zorlaştırmıştı” diyor.

30.07.2009Seyahat
Mersindeki açlık ve sefalet Afrikayı aratmadı

Mersin'deki açlık ve sefalet Afrika'yı aratmadı

Mersin'de 3 aylık hamile Emine Balkar, açlık ve sefaletin kol gezdiği Afrika'da bulunan çocuklar gibi adeta bir deri, bir kemik kalan 3 aylık minik çocuğu İbrahim'i kucağına alarak dileniyor.

15.09.2009Gündem
On aylık bebek açlıktan bir deri bir kemik kaldı

On aylık bebek açlıktan bir deri bir kemik kaldı

Mersin’de sokaklarda dilencilik yapan bir kadının Afrika ülkelerindeki aç çocukların görünümünü andıran on aylık oğlu, polis tarafından alınıp ambulansla gönderildiği hastanede tedavi edildi.

15.09.2009Gündem
Devlet sahip çıktı

Devlet sahip çıktı

MERSİN'de sokaklarda dilencilik yapan 30 yaşındaki Emine Balkar'ın açlıkla boğuşan Afrika ülkelerindeki aç çocuklarının görünümünü andıran 10 aylık oğlu İbrahim, polis tarafından kucağından alınıp ambulansla gönderildiği hastanede tedavi edildi.

16.09.2009Gündem
‘Afrikalı İbrahim’e devlet sahip çıktı

‘Afrikalı İbrahim’e devlet sahip çıktı

MERSİN’de dilencilik yapan 30 yaşındaki Emine Bakırcı’nın açlık ve sefaletle boğuşan Afrika ülkelerindeki çocukları andıran oğlu 11 aylık İbrahim Çınar’ın görüntüsü yürek yaktı. DHA’nın haberiyle tüm Türkiye’yi duygulandıran minik İbrahim, Mersin Valisi Hüseyin Aksoy’un talimatıyla Çocuk Hastanesi’nde tedaviye alındı.

16.09.2009Gündem
Dilencilik operasyonunda gözaltı sayısı 45e çıktı

Dilencilik operasyonunda gözaltı sayısı 45'e çıktı

İzmir'de sabah saatlerinde başlatılan operasyon ile bağlantılı olarak Antalya'da da 3 kişinin gözaltına alındığı, gözaltındaki şüpheli sayısının 45'e çıktığı bildirildi.

25.09.2009Gündem
Müftüden imamlara Para toplayın mesajı

Müftüden imamlara "Para toplayın" mesajı

DİYARBAKIR merkez Sur İlçe Müftüsü Hasan Yakut’un imamlara cep telefonuyla, cemaatten para toplanmasını, aksi halde haklarında soruşturma açılacağı yönünde geçtiği mesaj imamlar tarafından tepkiyle karşılandı. İmamlar, "Dilencilik yapmaya zorlanıyoruz. Cemaatten para isterken dini görevlerimizi yerine getiremiyoruz. Ayrıca müftülüğe makam aracı için bizden para talep edildi" dedi. Müftü Yakut, yardımların Diyanet İşleri Başkanlığı'nın izniyle toplandığını belirterek, geçtiği mesajın yanlış anlaşıldığını savundu.

30.09.2009Gündem
Dilencilik yapan boksör kovuldu

Dilencilik yapan boksör kovuldu

Macaristan'ın PVSK kulübünde forma giyen 16 yaşındaki boksör Mark G., dilencilik yaparken antrenörü tarafından yakalanınca kulüpten kovuldu.

5.10.2009Spor
‘Bütün insanlar girişimcidir’ dedi 100 bin dilenciye kredi verdi

‘Bütün insanlar girişimcidir’ dedi 100 bin dilenciye kredi verdi

Nobel Barış Ödüllü Ekonomi Profesörü Muhammad Yunus, Bangladeş’te verdikleri mikro kredilerle, 4.5 yılda 18 bin dilencinin dilenciliği tamamen bıraktığını ve kapıdan kapıya satıcılık yapmaya başladığını belirtti. “Bütün insanlar girişimcidir” düşüncesinden hareketle dilencilere kredi verdiklerini vurgulayan Yunus, “100 binden fazla dilenci bu programa katıldı” dedi.

14.10.2009Ekonomi
Leyla’yı özel ekip arıyor

Leyla’yı özel ekip arıyor

Diyarbakır’dan 47 gün önce kaybolan 8 yaşındaki Leyla Baykuşak’ın Denizli’de dilendirilirken görüldüğü ihbarı polise alarma geçirdi.

25.10.2009Ege
Sarhoş olup huzuru bozan 70 TL ödeyecek

Sarhoş olup huzuru bozan 70 TL ödeyecek

Toplum düzenini, genel ahlakı, sağlığı, çevreyi ve ekonomik düzeni korumak amacıyla çıkarılan Kabahatler Kanunu kapsamına giren idari para cezaları, yüzde 2.2 oranındaki yeniden değerleme oranı çerçevesinde dünden itibaren artırıldı.

1.01.2010Gündem
Dövülen çocuk Kozanın Turgutlu Köyünden

Dövülen çocuk Kozan'ın Turgutlu Köyü'nden

İSTANBUL'da, sokakta mendil satan çocuklar tarafından ‘kendi bölgelerinde dilendiği için’ saldırıya uğrayan, Haliç Köprüsü'nün orta refüjde temizlik görevlilerince ağır yaralı halde bulunup tedavisi süren 5 yaşındaki B.K.'nın memleketi Adana'nın Kozan İlçesi'ne bağlı Turgutlu Köyü, ‘Dilenci Köyü’ olarak biliniyor.

11.01.2010Gündem
B.K.’ye işkence edenler de çocuk

B.K.’ye işkence edenler de çocuk

Başka çocukların muhitinde dilendiği için dört çocuk tarafından feci şekilde dövülen beş yaşındaki B.K. devlet korumasına alındı.

11.01.2010Gündem
CHPli Sevigenden dilenci çocuk sorusu

CHP'li Sevigen'den 'dilenci çocuk' sorusu

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, başta İstanbul olmak üzere zorla dilendiricilik yaptırılan çocukların sayısı ile bu çocukların yaş ortalamalarını sordu.

12.01.2010Gündem
İşte B.K.nın köyü

İşte B.K.'nın köyü

İSTANBUL'da sokakta mendil satan çocukların ‘kendi bölgelerinde dilendiği için’ saldırısına uğrayan, Haliç Köprüsü'nün orta refüjde temizlik görevlilerince ağır yaralı halde bulunup tedavisi süren 5 yaşındaki B.K.'nın memleketi Adana'nın Kozan İlçesi'ne bağlı Turgutlu Köyü'nde yaşayanlardan dilencilik yapanlar da dahil herkes ‘dilenci köyü’ olarak anılmaktan utanıyor.

12.01.2010Gündem
Polis verdiği parayı geri aldı

Polis verdiği parayı geri aldı

Zonguldak’ta cumartesi günü 12 katlı iş merkezinin teras katına çıkarak intihara kalkışan epilepsi hastası 26 yaşındaki Tevfik Kılıç, kendisini ikna etmeye çalışan polislerden işsiz olduğunu söyleyerek para istemişti.. Polislerin aralarında topladığı 600 lirayı alan Kılıç, binadan inmişti. Ancak polis Kılıç'ın dilencilik yaptığını öğrenince verdiği parayı geri aldı.

1.02.2010Gündem
İşçiler için para toplamaya dilencilik cezası

İşçiler için para toplamaya dilencilik cezası

ANKARA’da eylemlerini sürdüren Tekel işçilerine yardım amacıyla, Tunceli’nin Hozat İlçesi’nde para toplayan sivil toplum örgütü yöneticisi 2 kişi, polis tarafından gözaltına alındı.

17.02.2010Gündem
Cervantes’in Don Kişot’ları

Cervantes’in Don Kişot’ları

Adını “Don Kişot”un yaratıcısı Cervantes’ten alan Beyoğlu’ndaki enstitü binası, Sosyalist Demokrasi Partisi üyesi olduklarını söyleyen bir grup tarafından basıldı.

17.02.2010Gündem
İşkenceci üvey anne tutuklandı

İşkenceci üvey anne tutuklandı

BURSA'nın İnegöl İlçesi'nde, üvey oğlu 6 yaşındaki Ö.O.'yu hortumla dövüp sırtında sigara söndürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan 35 yaşındaki Hacer O., çıkartıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı. Vücudunda yara izleri bulunan Ö.O. ise rehabilitasyon merkezinde tedavi altına aldı.

3.03.2010Gündem
Eşcinsellik hastalık, tedavi edilmeli

Eşcinsellik hastalık, tedavi edilmeli

Kabinenin önlere fırlamaya çalışmayan, sessizce ilerleyen bir üyesi S. Aliye Kavaf. Siyasetçiden çok siyasete tesadüfen girmiş izlenimi veriyor insana. Son günlerde “dizilerdeki cinsellikten irrite olduğu” demeçleriyle gündeme gelince 8 Mart Dünya Kadınlar günü öncesinde portresini çizmek farz oldu. Kadın ve aileden Sorumlu Devlet Bakanı, eşcinselleri hasta olarak görüyor, Aşkı Memnu’yu irrite edici buluyor ama Kurtlar Vadisi’ni beğeniyor.

6.03.2010Kelebek
Kayıp çocuklar otobüslerle bulunacak

Kayıp çocuklar otobüslerle bulunacak

TÜRKİYE genelinde kayıp çocukların bulunması için başlatılan ‘Beni görürsen anneme haber ver’ kampanyasına destek veren İzmir Büyükşehir Beldiyesi 3 otobüsü kayıp çocukların fotoğraflarıyla giydirdi.

9.04.2010Gündem
3 dilenci 2 haftada 15 bin lira topladı

3 dilenci 2 haftada 15 bin lira topladı

DİLENMEK için Adana’dan yola çıkıp il il dolaşarak dilenen biri çocuk 3 kişinin, iki haftada 15 bin TL topladıkları ortaya çıktı. Dilenir zabıta ekiplerince yakalanan bu kişilerin üzerinden çıkan dekontlardan, topladıkları paraları aynı gün bankaya yatırdıkları tesbit edildi.

24.04.2010Gündem

Yazar Sonuçları

Sayın Başsavcı Engin açıklamanıza ihtiyaç var

SON beş-altı aya kadar bizde ıslak imza diye bir kavram var mı? Ömrümüz boyunca, imza ise, imza deyip geçiyoruz. Ne ıslak imzası?

Islak imzayı konuyla ilgisi ve bilgisi olanların açıklamalarından öğreniyoruz.

6.04.2010

Bu terör başka terör!

Son zamanlarda havalar güzelleşti, masalar sokaklara döküldü, kapalı mekanlara tıkılmaktan kurtulduk derken...Sokakta oturmak, yürümek dayanılması imkansız bir işkence olmuş!

20.04.2010

yazımabaşlıkarıyorumnoktacom

İnternetin bir parça yaratıcılık ve bolca girişimcilikle buluştuğu noktada ortaya çıkan projeler, bazen insanın şapkasını uçuracak cinsten oluyor.

23.04.2010

180 yıllık Hegel dedikodusu

Paul Johnson, ağırlıklı olarak resim ve edebiyat tarihiyle ilgilenen bir yazar.

23.04.2010