EKSTRA
MENÜ

Dilencilik

Dilencilik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dilencilik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.071 Dilencilik haberi bulunmuştur.

Dilencilik Haberleri

Suriyelilerin yüzde 54.97sinin kaydı tamam

Suriyelilerin yüzde 54.97'sinin kaydı tamam

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre Türkiye'de toplam 1 milyon 346 bin 91 Suriyeli bulunuyor. Bu Suriyelilerin 740 bininin ise biyometrik kaydı tamamlandı. Biyometri kişinin ölçülebilir biyolojik izlerini ifade ediyor. Yani Türkiye'deki Suriyelilerin yarısından biraz fazlasının biyolojik izleri biliniyor.

23.08.2014Gündem
Ya sizin 4 yaşındaki çocuğunuz lösemi olsaydı

Ya sizin 4 yaşındaki çocuğunuz lösemi olsaydı?

Bugün sizi Alaattin Arslan’la tanıştıracağım.

Gelin arabasının önünü kesene para cezası

Gelin arabasının önünü kesene para cezası

Düğün konvoyunun önünü kesen ya da ışıkta bekleyen araçların camlarını silerek, mendil, çiçek, hediyelik eşya satarak veya dilencilik yaparak para toplamaya çalışanlara da müsaade etmeyecek. Polis, vatandaşların can ve mal güvenliğini tehlikeye atan bu kişilere müdahale edip, para cezası uygulayacak.

13.09.2014Gündem
Dilencilere zabıta engeli

Dilencilere zabıta engeli

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, kentin huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında Çatal Mezarlığı civarında dilencilik yapan gruba yasal işlem uyguladı. Dilenciler, zabıta ekiplerinin gözetiminde şehir dışına çıkartıldı.

22.09.2014Ege
Milyoner ’poşetli dedenin sırrı çözüldü

Milyoner ’poşetli dede'nin sırrı çözüldü

KONYA’da sokaklarda yaşayan, halk arasında ’Garip’ veya ’Poşetli dede’ olarak tanınan ve manevra yapan otobüsün altında kalarak yaşamını yitiren 75 yaşındaki Mehmet Keleş’in, iki kamu bankasında yaklaşık 1 milyon 100 bin lirası olduğu ortaya çıktı. Çevredekilerin verdiği paraları toplayan Keleş’in, zaman zaman takım elbise giyip bankaya giderek para yatırdığı da öne sürüldü.

29.09.2014Gündem
‘Poşetli Dede’nin hayatı romanmış

‘Poşetli Dede’nin hayatı romanmış

Konya’da sokaklarda yaşayan, çevredekilerin verdiği para ve yemekle hayatını sürdüren, üşümemek için poşet giyen, ‘Garip’ veya ‘Poşetli Dede’ olarak tanınan ve cumartesi günü bir yolcu otobosünün çarparak ölümüne neden olduğu Mehmet Keleş’in hayatına ilişkin çarpıcı gerçekler ortaya çıktı. Polisin, Keleş’in iki kamu bankasındaki hesabında yaklaşık 1 milyon 100 bin lira parası olduğunu saptaması şok etkisi yarattı.

29.09.2014Gündem
Poşetli Dedenin varislerine kötü haber

'Poşetli Dede'nin varislerine kötü haber

Konya’da bir grup avukat, ’Poşetli Dede’ ve ’Garip’ olarak tanınan 75 yaşındaki Mehmet Keleş’in, çevredekilerin verdiği paraları toplayıp iki kamu bankasına yatırdığı yaklaşık 1 milyon 100 bin liranın, ’dilencilikten elde edildiği için’ kamuya kalması için Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Cumhuriyet Başsavcılığı’na müracaatta bulundu.

2.10.2014Gündem
Suriyelileri dilendiren Suriyeli

Suriyelileri dilendiren Suriyeli

İzmir’de, Suriyelileri dilendirdiği öne sürülen bir kişi yakalandı.

8.10.2014Ege
İranda milyoner dilenci yakalandı

İran'da "milyoner dilenci" yakalandı

Batı Azerbaycan eyaletinde dilencilik yapan kişinin üzerinde ve banka hesaplarında 17 milyon doları olduğu ortaya çıktı.

27.11.2014Avrupa
1500 Suriyeliye Antalyayı terk et tebligatı yapıldı

1500 Suriyeliye 'Antalya'yı terk et' tebligatı yapıldı

ANTALYA'da 1500 Suriyeliye kenti terk etmeleri için tebligat yapıldı. Kenti Suriyeliler için bir cazibe merkezi olmaktan çıkarmak istediklerini söyleyen Antalya Valisi Muammer Türker, "Prensip olarak Suriyelilerin Antalya'da kalıcı olmaması planlanıyor" dedi.

23.12.2014Gündem
Dilenci anne pes dedirtti

Dilenci anne "pes" dedirtti

Beyoğlu'nda bir anne, küçük çocuğunu dilenmesi için tramvay raylarınınyanına bırakarak gözetlemeye başladı. Tramvayın geçtiği sırada kalkmakisyen çocuğa annesi uzaktan, 'korkma korkma' diye bağırdı.Çevredekilerin olup bitenlere müdahale etmemesi ise dikkat çekti.Olayİstiklal Caddesi'nde yaşandı. Dilencilerin mesken tuttuğu caddedeyürekleri ağza getiren bir dilencilik olayı daha yaşandı. Cihankamerasına takılan olayda bir küçük çocuğun tramvay yolunda, raylarayakın bir noktada battaniye üzerinde oturarak dilendiği görülüyor.Annesi olduğu tahmin edilen bir kadının ise çocuğu yaklaşık 5 metremesafeden gözetliyor. Tramvayın yaklaştığı sırada anne diyen çocukkorkarak kalkmak istiyor. Tam bu sırada çocuğu izleyen kadının 'korkmakorkma' diye bağırdığı duyuluyor. Çevredeki kalabalığın gördüklerikarşısında hiçbir müdahalede bulunmaması ise dikkat çekiyor. Daha sonraçocuğunu alan dilenci anne, kalabalık arasında kayboldu.

5.01.2015Haber
’Poşetli Dede’nin 1 milyon 58 bin lirası mirasçılara dağıtıldı

’Poşetli Dede’nin 1 milyon 58 bin lirası mirasçılara dağıtıldı

KONYA’da yıllarca sokaklarda yaşayan ve insanların acıyıp verdiği ’Poşetli dede’ lakaplı 75 yaşındaki Mehmet Keleş’in ölümünden sonra banka hesaplarından çıkan 1 milyon 85 bin lira, varisleri tarafından alındı. ’Poşetli dede’nin 17 varisinin, bankada vadesi nisan ayında dolacak parayı, 41 bin liralık faizden bile vazgeçip çektiği ortaya çıktı.

12.01.2015Gündem
Kundak açıldı herkes şoke oldu

Kundak açıldı herkes şoke oldu

PENDİK’te kucağındaki oyuncak bir bebekle dilencilik yapan kadın yakalandı.

17.01.2015Gündem
İnsanların duygularını böyle sömürüyorlar

İnsanların duygularını böyle sömürüyorlar

İsveç'in Umea şehrinde sakat numarasıyla dilencilik yapan Bulgaristanvatandaşı iki kişi, kazandıkları parayla normal şekilde alış-verişyaparken gizli kamerayla görüntülendi. Görüntülerde Umea şehirmerkezinde yürüme engelli numarası yapan iki kişinin duygu sömürüsüylevatandaşlardan para alması, mesai saati bitince de giysilerinideğiştirip bir elektronik mağazada alış-veriş yapması yer alıyor.Kameraya yansıyan görüntüler, dilenci kılığındaki iki kişinin vatandaşları nasıl sömürdüğünü gözler önüne serdi. İHA

27.01.2015Haber
Norveç, dilenciliği yasaklamaya hazırlanıyor

Norveç, dilenciliği yasaklamaya hazırlanıyor

Norveç'in merkez-sağ azınlık hükümeti, ülke genelinde dilenciliği yasaklamak için kanun tasarısı hazırlıyor.

5.02.2015Dünya
Norveç Meclisi, dilencilik yasağı kanununu onayamadı

Norveç Meclisi, "dilencilik yasağı" kanununu onayamadı

Norveç iktidar Sağ Partisi (H) ve koalisyon ortağı İlerleme Partisi'nin (Frp), 'dilenciliğe ülke genelinde yasak ve hapis cezası' getirilmesine ilişkin meclise sürdüğü yasa tasarısına, Norveç Merkez Parti (Sp) engel oldu.

7.02.2015Avrupa
Suriyeli kız çocuğunu darp edip yerde sürüklediler

Suriyeli kız çocuğunu darp edip yerde sürüklediler

Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde dilencilik yapan 11 yaşındaki Suriyeli kız çocuğu, parasını almak isteyen şahıslara direnince darp edilip yerde sürüklendi. Zanlılar, çevredekilerin tepkisiyle karşılaşınca olay yerinden koşarak uzaklaştı.Olay saat 15.00 sıralarında İstiklal Caddesi Zambak Sokak'ta gerçekleşti. İddialara göre, ismi öğrenilemeyen 11 yaşındaki Suriyeli kız çocuğu kimliği belirsiz kişiler tarafından önce darp edildi. Gasp edilmek istendiği öne sürülen kız çocuğu şahıslara uzun süre direndi. Parasını şüphelilere vermeyen çocuk, yerlerde sürüklendi. Çevredekilerin bağırmaları ile çocuğu bırakan zanlılar olay yerinden hızla uzaklaştı. 

25.02.2015Haber

Yazar Sonuçları

Çocukların hayatı kaykayla değişiyor

Avustralyalı Olivier Percovich çocukluğundan beri gittiği her yere kaykayını da götürüyor.

10.09.2014

Masum değiliz hiçbirimiz

BUDAPEŞTE’nin zengin semtlerinden birinde sokaktaki bir bank, bir evsizin anısına yakılan mumlarla doldu.

28.12.2014

Bu çocukları gören yok mu?

Ankara’da binlerce çocuk, okulda olmaları gereken saatlerde sokaklarda kağıt topluyor, trafik lambalarında mendil satıyor ya da bir üst geçitte dilendiriliyor.

5.01.2015

Salya sümük âdâbı

ATV’nin yeni yarışması ‘En Sevdiğim 3 Şarkı’ ağlatmak için öyle zorlama bir çaba içinde ki, dünyanın en büyük dramını alıp koysalar taş kesileceğiz.

25.01.2015