EKSTRA
MENÜ

Çocuk Beslenmesi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.206 haberi bulunmuştur.

Çocuk Beslenmesi Haberleri

Her 4 çocuktan birinin sorunu… İştahsız çocuklara yemeği sevdirecek 7 öneri

Her 4 çocuktan birinin sorunu… İştahsız çocuklara yemeği sevdirecek 7 öneri

Çocukların sağlıklı beslenmeleri tüm anne babaların özen gösterdiği konuların başında geliyor. Bu konu özellikle annelerin üzerinde büyük bir sorumluluğa dönüşebiliyor. Öyle ki iştahsız olduğu düşünülen çocuğun arkasında elde tabak dolaşmaktan, oyunlarla oyuncaklarla yemek yedirmeye kadar bir dizi yöntem deneniyor. Peki, çocuğunuz gerçekten iştahsız mı, çok mu yemek seçiyor ya da acıktığının farkına mı varmıyor?

Çocuklar hazır ve paketli gıdalardan uzak tutulmalı

Çocuklar hazır ve paketli gıdalardan uzak tutulmalı

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Emel Kabakoğlu Ünsür, pandemi döneminde çocukların bağışıklığının kuvvetlendirilmesinin önemli olduğunu belirterek, bu dönemde evde kalan çocukların paketli gıdaları çok fazla tükettiğini, çocukların bunlardan uzak tutulması gerektiğini söyledi.

22.01.2021Çocuk-Aile
Çocukların yiyeceklerini renklendirmenin 5 doğal yolu

Çocukların yiyeceklerini renklendirmenin 5 doğal yolu

Çocuklar için yemek yemek her zaman sıkıcı olmak zorunda değil… Beslenme alışkanlıklarını renkli tabaklar hazırlayarak değiştirebilir, öğünlerini daha canlı ve iştah açıcı hale getirebilirsiniz. Üstelik bunu yaparken gıda boyası kullanmanız da gerekmiyor.

Bu hatalar çocukların sağlıklı beslenmesini engelliyor

Bu hatalar çocukların sağlıklı beslenmesini engelliyor

Ebeveynler doğal olarak çocuklarının sağlığı ve yeme alışkanlıkları ile ilgilenirler. Ancak bazen yanlış yaklaşımı benimsiyor olabilirler. İşte birçok ebeveynin yaptığı ve çocukları üzerinde olumsuz etkileri olabilecek beslenme alışkanlıkları…

Çocuğunuzun bağışıklık sistemini güçlendirecek 6 öneri

Çocuğunuzun bağışıklık sistemini güçlendirecek 6 öneri

Hastalıklara karşı çocukların bağışıklık sisteminin güçlü olması çok önemli. Çocukların yetişkinlik döneminde sağlıklı bir yaşam sürdürmesi için de bağışıklık sisteminin güçlü olması şart. Bağışıklık sisteminde en önemli besin kaynağının anne sütü olduğunu söyleyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Gör. Emre Çenesiz, bağışıklık sistemini güçlendirecek önerilerde bulundu.

8.01.2021Çocuk-Aile
Çocuğunuzun sağlıklı beslenmesini sağlamak için 8 ipucu

Çocuğunuzun sağlıklı beslenmesini sağlamak için 8 ipucu

Çocuklar genelde sebze yemeyi reddeder ve ebeveynlerde bu konuda oldukça endişelidir. Çocuklara güçlü ve sağlıklı büyümeleri için ihtiyaç duydukları tüm vitaminler verilmeli. Bu konudaki tek engel bazı çocukların meyve ve sebze yememe konusunda çok ısrarcı olmalarıdır. Neyse ki çocukların sağlıklı beslenmesini sağlamak için bazı ipuçları vardır. Bunlardan bazıları çocuklarınızda işe yarayabilir.

Çocuklarınıza bunları asla yedirmeyin İşte en sağlıksız besinlerin listesi…

Çocuklarınıza bunları asla yedirmeyin! İşte en sağlıksız besinlerin listesi…

“Çocuklarımızı fast food tarzı besinlere ve paketli gıdalara alıştırmamalı, beslenme alışkanlıklarını ev ortamında hazırlanan ve tüm aile bir arada keyifle tüketilen saatli öğünlerle yetiştirmeliyiz” diyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Sinem Ece Çaparoğlu, hem çocuklarımızın hem de kendimizin tüketmemesi gereken, en sağlıksız besinleri açıkladı.

İştahsız çocuğa yaklaşım nasıl olmalı

İştahsız çocuğa yaklaşım nasıl olmalı?

Covid-19 pandemisi en çok çocuklar ve ergenleri olumsuz yönde etkiledi. Ebeveynler işsiz, çocuklar okullarından uzak kaldı. Pandeminin yıkıcı etkisi aile içi şiddete neden olurken, şiddetin aktarıldığı durumlardan biri de çocukların yemek yemeyi reddetmesi. Peki, iştahsız çocuğa yaklaşım nasıl olmalı? Uzman Psikolog Arzu Yazar, pandemi günlerinde çocukların yaşadığı zorlukları anlattı.

Çocukların zeka gelişimini destekleyen 8 öneri

Çocukların zeka gelişimini destekleyen 8 öneri

“Okul başarısını artırmada ve zeka gelişiminde sağlıklı beslenme çok önemli” diyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Neslihan Korkmaz, konuyla ilgili beslenme tavsiyelerini paylaştı. Korkmaz, çocukların hem okul başarılarını artırmaya hem de zekalarını geliştirmeye yardımcı olacak önemli öneriler ve uyarılarda bulundu.

Çocuğunuz yemek seçiyorsa dikkat Yemeyi kolaylaştıracak adımlar...

Çocuğunuz yemek seçiyorsa dikkat! Yemeyi kolaylaştıracak adımlar...

Anneler çocuklarının her zaman en sağlıklı şeyleri yemesini ister ve onun için çabalar. Bazı çocuklar her yemeği afiyetle yerken bazıları birkaç çeşit yemek dışına çıkmamakta ısrarcıdır. Yemek seçen çocuğunuza göre menü hazırlamak zor olsa da, çocuğunuzu yeni yiyeceklerle tanıştırmak için bazı ipuçları…

Beslenme Ve Diyetetik Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Beslenme Ve Diyetetik Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Türkiye'de toplam 24 üniversitede Beslenme ve Diyetetik Bölümü bulunmaktadır. Sağlık Bilimleri Fakültesinde yer alan bölümden mezun olanlara ''Diyetisyen'' denir. Beslenme ve Diyetetik Bölümü dersleri nelerdir, bu bölümden mezun olanlar nerelerde çalışabilir? Sizin için ayrıntılı bir şekilde derledik.

Hepsi birbirinden faydalı Çocukların beslenmesinde bu meyvelere de yer verilmeli

Hepsi birbirinden faydalı! Çocukların beslenmesinde bu meyvelere de yer verilmeli

Okul çağı çocuklarının günlük beslenmesinde öğün atlamamak, özellikle kahvaltı ile güne başlamak, proteinden zengin ana öğünler tüketmek önemlidir.

İştahsız çocuğa yaklaşım nasıl olmalıdır

İştahsız çocuğa yaklaşım nasıl olmalıdır?

Çocuğum yemek yemiyor… Bu şikayet pediatri polikliniği başvurularının değişmeyen önemli sebeplerinden birini oluşturur. Ek gıda başlangıcından çocukluk ve ergenlik döneminde kadar iştahsızlık anne ve babaları üzen ve bu sebeple çocuk doktoruna başvurmalarına neden olan bir durumdur. Gelişimsel olarak sağlıklı olan çocuklarda yaklaşık yüzde 20-25 oranda yeme sorunu olduğu bildirilmiştir. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Melis Bayram Şirinoğlu, iştahsız çocuklara yaklaşımın nasıl olması gerektiğini açıkladı.

Bu kış sebzeleri çocuklar için çok yararlı

Bu kış sebzeleri çocuklar için çok yararlı

Beslenme ve Diyet Uzmanı Nil Şahin Gürhan’a göre sağlıklı çocuklar yetiştirmek istiyorsak, onlara mutlaka sebze yedirmemiz gerekiyor.

Çocuklar baklagili nohut cipsiyle sevecek

Çocuklar baklagili nohut cipsiyle sevecek

Mersin'de, protein değeri yüksek baklagillerin çocuklara sevdirilmesi ve tüketiminin yaygınlaştırılması için nohuttan cips üretildi.

Çocuğunuz iştahsızsa ısrar etmeyin, sabırlı olun

Çocuğunuz iştahsızsa ısrar etmeyin, sabırlı olun

Aileleri çocuklarda iştahsızlık konusunda bilgilendiren Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Cansu Yılmaz, önemli uyarılarda bulundu.

Çocuklarda bağışıklık sistemini güçlendiren bu dörtlüye dikkat

Çocuklarda bağışıklık sistemini güçlendiren bu dörtlüye dikkat!

Eğitim hayatına kademeli geçişin ardından anne babalar çocuklarını Covid-19 salgınından korumak için bağışıklık sistemini güçlendirmenin yollarını arıyor. Çeşitli vitamin ve mineral takviyeleri önerileri havada uçuşuyor.

Beslenme çantalarına hazır gıdalar değil, evde hazırlanan yiyecekler olmalı

Beslenme çantalarına hazır gıdalar değil, evde hazırlanan yiyecekler olmalı

Okullar kademeli olarak açıldı. Kantinlerin kapalı olmasıyla birlikte okul çevrelerinde bulunan büfe, döner ve pastanelere öğrencilerin talebi arttı. Uzmanlarsa salgın döneminde çocuklar için beslenmenin önemli olduğunu ve hazır gıdalardan uzak durulması gerektiğini söylüyor. Prof. Dr. Funda Elmacıoğlu, “Anneler dışarıdan poğaça almak yerine kendileri evlerinde yapabilir. Türk geleneğinde ekmek arası diye bir söylem vardır. Veliler tam buğday ekmeğinin arasına peynir, yumurta, balık, tavuk kıymasından olan köfte koyabilir alın size ne güzel beslenme çantası” dedi.

Zayıf çocuklara sağlıklı kilo aldırmak için 9 öneri

Zayıf çocuklara sağlıklı kilo aldırmak için 9 öneri

Beslenme ve Diyet, Fitoterapi Uzmanı Sıla Bilgili Tokgöz, çocuklara sağlıklı kilo aldırmak için 9 etkili öneride bulundu.

Uzaktan eğitim sürecinde çocuklar nasıl beslenmeli

Uzaktan eğitim sürecinde çocuklar nasıl beslenmeli?

Koronavirüs salgını ile birlikte eğitim alanında zorunlu dijitalleşmeye geçildi. Online eğitim sürecinde bilgisayar başında uzun saatler geçiren çocuklarda beslenme ve yeme bozuklukları görülmeye başlandı.

Çocuklarda bağışıklık sistemini güçlendiren 7 öneri

Çocuklarda bağışıklık sistemini güçlendiren 7 öneri

Bağışıklık sisteminin zayıf olması hastalıklara davetiye çıkarabiliyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmenin en önemli yolu ise doğru ve dengeli beslenmeden geçiyor. Uz. Dyt. Dilara İsmailoğlu, çocuklarda bağışıklık sistemini güçlendirmek için tüketilmesi gereken besinler hakkında bilgi verdi.

Evde öğrenci varsa corona’ya böyle hazırlayın

Evde öğrenci varsa corona’ya böyle hazırlayın

Yüz yüze eğitim için gün sayan milyonlarca öğrenci için temizlik ve hijyen kadar güçlü bağışıklık sistemi de hayati önem taşıyor.

Çocuklarda kilo sorununun çözümü için 10 altın öneri

Çocuklarda kilo sorununun çözümü için 10 altın öneri

İnsanların hem kendileriyle hem de çocuklarıyla ilişkilerinde sorunlarının kaynağı da çözümü de çocukluklarında yatıyor. Eğitmen ve Danışman Ebru Demirhan, çocukluk çağında kilo problemi yaşayan çocuklar ve aileleri için önemli bilgiler veriyor…

Çocuklara sağlıklı beslenmeyi sevdirmenin 5 yolu

Çocuklara sağlıklı beslenmeyi sevdirmenin 5 yolu

Holistik Sağlıklı Yaşam Danışmanı Clara Seren Amram, çocuklarının sağlıklı gelişimi için dengeli beslenmeyi, doğadan gelen mucize meyve ve sebzeleri çocuklarına sevdirmeyi isteyen tüm ebeveynlere pratik önerilerde bulundu.

Yemek yedirmek için ısrar etmeyin, ceza vermeyin

Yemek yedirmek için ısrar etmeyin, ceza vermeyin

Çocuklarının iştahını artırmak için ebeveynlere önerilerde bulunan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Seringeç, “Sofraya oturmadan önce çocuğunuzla oyun oynayın. Oyun sayesinde neşelenen çocuk yemekten daha fazla keyif almaya başlar. Yemek aralarında çocuğunuza şeker, çikolata, pasta ve gazlı-şekerli içecekleri kesinlikle vermeyin. Yarım su bardağı kutu meyve suyu içmesi bile onun iştahının kapanmasına neden olabilir” dedi.

Uzmanlardan uyarı: Pekmezi ilaç niyetine yedirmeyin

Uzmanlardan uyarı: Pekmezi ilaç niyetine yedirmeyin

Çocuklarda sık görülen demir eksikliği anemisi gelişimde geriliğe neden olurken pekmez, dut, üzüm gibi besinler tedavide yeterli gelmiyor. Uzm. Dr. Hüseyin Sevim, çocuklarda demir eksikliğine dair önemli bilgiler verdi, önemli tavsiyelerini paylaştı.

Çocuklar için besleyici makarna salatası tarifi

Çocuklar için besleyici makarna salatası tarifi

Diyetisyen Şevval Güzel, çocukların çok seveceği ve besleyici değeri yüksek bir makarna tarifi verdi.

8.06.2020Evdehayat
Ders çalışırken yemek yemek obeziteye davetiye çıkarıyor

Ders çalışırken yemek yemek obeziteye davetiye çıkarıyor

Uzm. Klinik Psikolog Uzm. Diyetisyen Merve Öz, ders çalışan çocuklarının masalarına sürekli atıştırmalık götüren ebeveynlere uyarılarda bulundu. Öz, bu yaklaşımın çocuklarda obezite riskini artırdığını söyledi.

Çocuklarda güçlü bağışıklık sistemi için 9 beslenme önerisi

Çocuklarda güçlü bağışıklık sistemi için 9 beslenme önerisi

Pek çok çocuk kış aylarını belirli aralıklarla hastalanarak geçiriyor. Çocukluk çağında genellikle tekrarlayan kronik enfeksiyonlar görülüyor ancak sık enfeksiyon geçiren çocukların %50’sinde belirgin bir neden bulunamıyor.

Çocuklar için sağlıklı ve lezzetli 8 atıştırmalık

Çocuklar için sağlıklı ve lezzetli 8 atıştırmalık

Yaşamın her döneminde önemli olan sağlıklı beslenme, çocuklar için anne karnında başlıyor ve 20’li yaşlara kadar devam ediyor. Küçük yaşlarda çocuklara kazandırılan yeme alışkanlıkları onların bütün hayatlarını etkileyebiliyor. Ne yazık ki çocuklar, gerek okulda gerekse marketlerde sürekli işlenmiş ve şeker oranı yüksek besinlere maruz kalıyor. Özellikle sömestr döneminde evde hazırlanacak sağlıklı atıştırmalıklarla çocukları bu gıdalardan uzak tutmak mümkün olabiliyor. Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Burcu Sel, sağlıklı beslenmenin çocukların gelişimindeki önemi hakkında bilgi verdi.

Yarıyıl tatilinde çocuklar için pratik beslenme ipuçları

Yarıyıl tatilinde çocuklar için pratik beslenme ipuçları

“Sömestir tatili; kışın en soğuk ve bulaşıcı hastalıkların en yaygın dönemine denk geldiği için çocuklarımızın bu dönemde, besleyiciliği yüksek gıdalar ile beslenmesine dikkat etmeliyiz” diyen Uzman Diyetisyen Sinem Usuk, açıkladı.

KOMEK kurs kayıt başvuru formu Komek.org.tr üzerinden nasıl doldurulur

KOMEK kurs kayıt başvuru formu Komek.org.tr üzerinden nasıl doldurulur?

KOMEK kurs kayıt başvuru formu, KOMEK.org.tr internet sitesi üzerinden kolayca doldurulabiliyor. Konya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ilçelerde ya da merkezde ikamet eden kişilerin başvuruda bulunarak alabileceği kurslar, KOMEK.org.tr aracılığıyla görüntülenebilecek. Peki, KOMEK kayıt işlemi için neler yapılması gerekiyor? İşte, KOMEK kayıt kursları ve online kayıt işlemi hakkında bazı bilgiler

20.01.2020Gündem
Çocuklar abur cubur yerine sağlıklı atıştırmalıkları seçti

Çocuklar abur cubur yerine sağlıklı atıştırmalıkları seçti

Sağlıklı yemeklerin pişirildiği televizyon programlarını izleyen çocukların atıştırmak için cips yerine elmayı tercih etme oranının iki kat arttığı gözlendi.

Çocukların zihin gelişimi için faydalı 5 yiyecek

Çocukların zihin gelişimi için faydalı 5 yiyecek

Çocukluk yılları, beyin gelişimi için en kritik dönemdir. Bu dönemde çocukların yedikleri tüm yiyecekler odak ve bilişsel becerilerini etkiler. Peki, sizin çocuğunuz gün boyu enerjik kalmasını sağlayacak ve gelecekte de beyin gelişimini desteklemeye yardımcı olan besinleri yeterince tüketiyor mu?

Annelerin çocukların beslenmesinde yaptığı 5 hata

Annelerin çocukların beslenmesinde yaptığı 5 hata

Ebeveynlerin çocuk beslenmesinde 'aman sağlıklı olsun', 'bağışıklığı kuvvetlensin' diye yaptığı bazı iyi niyetli uygulamalar, fayda yerine zarara neden olabiliyor.

Çocuklara evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz 10 sağlıklı atıştırmalık

Çocuklara evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz 10 sağlıklı atıştırmalık

Hem damağa hem sağlığa hitap eden 10 sağlıklı atıştırmalık önerisi sunarken, tariflerinde önemli uyarılarda bulundu.

Çocuklarda 6 beslenme ve yeme bozukluğu

Çocuklarda 6 beslenme ve yeme bozukluğu

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uz. Dr. Mustafa Armut, çocuklarda görülen beslenme ve yeme bozuklukları ile ilgili bilgi verdi.

Tavuk etinin çocuk beslenmesindeki önemi büyük

Tavuk etinin çocuk beslenmesindeki önemi büyük

Tavuk eti proteince zengin gıdaların başında gelir. Ayrıca yağsız, kısa lifli oluşu nedeniyle çiğnenmesi ve hazmı kolay bir gıdadır.

Okula başlayan çocuklar için örnek okul menüsü

Okula başlayan çocuklar için örnek okul menüsü

Özellikle okula ilk kez adım atan çocukların yaşadığı çevresel değişikliğin, beslenme alışkanlıklarını da etkilediğini belirten Diyetisyen Ceyda Nur Çakın, çocukların sağlıklı bir bünyeye sahip olabilmesi ve derslerinde başarıyı yakalayabilmeleri için uygulanması gereken beslenme düzeni ile ilgili bilgi verdi.

Çocukların beslenme çantası nasıl hazırlanmalı

Çocukların beslenme çantası nasıl hazırlanmalı?

Okul çağı dönemi çocukların ömür boyu sürecek davranışlarının kazanılmaya başlandığı, alışkanlıklarının oluştuğu bir dönemdir. Bu dönemde çocukların dengeli beslenme alışkanlığı kazanması geleceklerinde de bu alışkanlıkları sürdürmelerinde etkili olmaktadır. Dengeli beslenmenin aynı zamanda çocukların sağlığının korunması ve hastalıkların önlenmesi konusunda önemli bir rol oynadığını ifade eden Uzman Diyetisyen Olcay Barış, okulda dengeli beslenme çantasının nasıl olması gerektiğini anlattı.

Okullar açılıyor Beslenme çantaları hazır mı

Okullar açılıyor! Beslenme çantaları hazır mı?

Çocukların okul ihtiyaçlarını temin etmiş olmak kadar onları okul düzenine hazırlamak da büyük önem taşıyor. Çünkü okul dönemiyle birlikte, beslenme başta olmak üzere çocukların birçok konudaki alışkanlıklarında değişiklikler yaşanıyor. Bu nedenle öğrencilerin başarılı bir eğitim dönemi geçirebilmeleri için sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturmak gerekiyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Buket Yavuz Koçoğlu, okula başlayacak çocukların beslenme düzeni ve beslenme çantalarında olması gerekenler hakkında ipuçları veriyor.

Çocuk beslenmesinde yulaf kepeğine yer yok

Çocuk beslenmesinde yulaf kepeğine yer yok!

Gıda Mühendisi Tuğba Bayburtluoğlu, çocuk ve yetişkin beslenmesinin büyük farklar içerdiğini belirterek anneleri uyardı: “Bebeklerinizin ek gıdaya geçiş sürecinde glüten içermediği için yulaf kepeği kullanmayı düşünüyorsanız, hemen bu fikirden vazgeçin.”

Çocuklarda bakla zehirlenmesine dikkat

Çocuklarda bakla zehirlenmesine dikkat!

Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Birol Baytan, baklanın bazı çocuklar için oldukça riskli bir bitki olduğunu söyledi. Prof. Dr. Baytan, "Alyuvarların bütünlüğü için gerekli bir enzim olan glikoz 6-fosfat dehidrogenaz, eksikliğinin görüldüğü hastalarda, bakla alımı derin anemiye (kansızlığa) neden olabilmektedir. Bu enzim eksikliğine sahip çocuklar özellikle bakla tüketmemelidir" dedi.

Çocuklarda yaz iştahsızlığını giderecek 15 öneri

Çocuklarda yaz iştahsızlığını giderecek 15 öneri!

Yemeklerle oynamasına, etrafı dağıtmasına göz yumun, engellemeyin.

Çocuklara sağlıklı kilo aldırmak için 9 etkili öneri

Çocuklara sağlıklı kilo aldırmak için 9 etkili öneri

Beslenme ve Diyet, Fitoterapi Uzmanı Sıla Bilgili Tokgöz, çocuklara sağlıklı kilo aldırmak için 9 etkili öneride bulundu.

Çocuğunuzun bağışıklık sistemini güçlendirecek 7 öneri

Çocuğunuzun bağışıklık sistemini güçlendirecek 7 öneri

Hastalıklara karşı çocukların bağışıklık sisteminin güçlü olması çok önemli. Çocukların yetişkinlik döneminde sağlıklı bir yaşam sürdürmesi için de bağışıklık sisteminin güçlü olması şart.

1.04.2019Cocuk Sagligi
Çocuklar için sağlıklı atıştırmalık: Hurma topları

Çocuklar için sağlıklı atıştırmalık: Hurma topları

Sağlıklı bir atıştırmalık seçeneği olan hurma toplarının tarifini veriyoruz! Çocuklarınıza gönül rahatlığı ile yedirebilirsiniz.

Çocuklar için meyve suları yararlı mı, zararlı mı

Çocuklar için meyve suları yararlı mı, zararlı mı?

Yüzde 100 meyve sularında, meyvenin kendisinden gelen doğal şeker, zaman zaman spekülatif yaklaşımlara yol açabiliyor. Ancak...

Yazar Sonuçları

Büyüme gelişme döneminde kahvaltının rolü

Kahvaltı, özellikle çocuklar için günün en önemli öğünüdür. Güne kahvaltıyla başlamak bebek ve çocukların hem daha sağlıklı olmalarını hem de fiziksel aktivite için daha enerjik hissetmelerini sağlar.

3.03.2020
İştahsız çocuklara yaklaşım nasıl olmalı Uzmanından öneriler…

İştahsız çocuklara yaklaşım nasıl olmalı? Uzmanından öneriler…

İştahsızlık ve yeme probleminin çocuklarda en sık görülen sorunlar arasında yer aldığına vurgu yapan Uzman Diyetisyen Çisem Gündüz Gizir, iştahsız çocuklara yaklaşımın nasıl olması gerektiğini detaylarıyla anlattı.

3.02.2020