MENÜ

Çocuk Beslenmesi

Çocuk Beslenmesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çocuk Beslenmesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 740 Çocuk Beslenmesi haberi bulunmuştur.

Çocuk Beslenmesi Haberleri

KOMEK kurs kayıt başvuru formu Komek.org.tr üzerinden nasıl doldurulur

KOMEK kurs kayıt başvuru formu Komek.org.tr üzerinden nasıl doldurulur?

KOMEK kurs kayıt başvuru formu, KOMEK.org.tr internet sitesi üzerinden kolayca doldurulabiliyor. Konya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ilçelerde ya da merkezde ikamet eden kişilerin başvuruda bulunarak alabileceği kurslar, KOMEK.org.tr aracılığıyla görüntülenebilecek. Peki, KOMEK kayıt işlemi için neler yapılması gerekiyor? İşte, KOMEK kayıt kursları ve online kayıt işlemi hakkında bazı bilgiler

20.01.2020Gündem
Çocuk Beslenmesi Hakkında Araştırmalar Ne Diyor

Çocuk Beslenmesi Hakkında Araştırmalar Ne Diyor?

Uzman Diyetisyen Ayşe Korkmaz, Hürriyet Aile’den Gizem Aydoğan’ın sorularını yanıtladı.

Sağlıklı Beslenmenin Püf Noktaları

Sağlıklı Beslenmenin Püf Noktaları

Türkiye'nin farklı şehirlerinde anne-babalara çocuk yetiştirmenin sırlarının anlatıldığı “LC Waikiki Aile Buluşmaları” devam ediyor. Hürriyet Gazetesi aile-çocuk yazarı Ömür Kurt'un moderatörlüğündeki LC Waikiki Aile Buluşmaları'nın yedincisi 24 Kasım Cumartesi günü Eskişehir Belediyesi Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da gerçekleşecek.

16.11.2018Alışveriş
Güvenli gıdanın 50 altın kuralı

Güvenli gıdanın 50 altın kuralı

Kendi içinden filizlenen domatesler, insanın elini çizen maydanozlar... Üzerinde hem ‘yerli üretim’, hem de ‘ithal’ yazan etiketler... GDO’lu ürünler, gıdalardaki ağır metaller, sahtecilik, derken başımıza bir de şarbon korkusu çıktı. Herkes evine, mutfağına ne sokacağını, çoluk çocuğuna ne yedireceğini şaşırmış durumda. Çaresizlikten vejetaryen kesilen aileler bile var. Peki ne yiyeceğiz? Nelerden uzak durup kime güveneceğiz? Alışverişte, etiket okurken, aldıklarımızı pişirirken, saklarken kendimizi ve sevdiklerimizi nasıl koruyacağız? Korkunç hastalık ve melanetlerden nasıl sakınacağız?

Mutfakta ne var  Domates, biber, patlıcan mı zehir kokteyli mi

Mutfakta ne var? Domates, biber, patlıcan mı zehir kokteyli mi?

Bülent Şık, ‘Mutfaktaki Kimyacı’da dünyanın giderek kirlendiği, yediğimiz gıdaların doğallıktan uzaklaştığı günümüzde kendimizi ve özellikle çocuklarımızı korumak için ipuçlarını veriyor.

30.08.2018Kitap Sanat
Bilinçli Ebeveynler Sağlıklı Çocuklar

Bilinçli Ebeveynler Sağlıklı Çocuklar

LC Waikiki Aile Buluşmaları’nın üçüncü durağı olan İzmir’de “Sağlıklı çocuklar yetiştirmenin püf noktaları” tartışılacak. Uzman Dr. Ender Saraç ve oyuncu İrem Helvacıoğlu’nun konuk olacağı buluşma 30 Haziran Cumartesi günü Gaziemir Optimum AVM’de gerçekleşecek.

18.06.2018Alışveriş
İzmir’de okul öncesi eğitimde kılavuz çalıştay

İzmir’de okul öncesi eğitimde "kılavuz" çalıştay 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından iki gün sürecek 'Okul Öncesi Eğitim Çalıştayı' başladı. İzmir’de ilk kez düzenlenen çalıştayın açılışında konuşan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, çalıştay sonunda ortaya çıkarılacak raporun tüm iller için örnek bir kılavuz niteliğinde olmasını temenni ederek, "Çok iddialı gelebilir. Ama İzmir'e de iddialı olmak yakışır. Sadece Güney Kore, Norveç ve İrlanda'ya baktığımızda yeniliklerle ciddi bir sıçrama yaptılar. Ben Türkiye'nin de aynı şeyi başaracağını düşünüyorum" dedi.

17.01.2017Eğitim
Anne bugün ne yiycez

Anne bugün ne yiycez?

Çocuk beslenmesi alanında dört yıldır etkili bir yayıncılık yapan www.gurmebebek.com’un kurucuları Seda Öztezel ve İpek Baykurt Akgün bir kitap çıkardı: ‘Anne Bundan Yine Yap!’ Öztezel ve Akgün “Çocuğun bir yetişkin edasıyla yemek yemesini beklemek doğru değil. Tatları keşfediyor, bir ‘lezzet kütüphanesi’ oluşturuyor. Bu nedenle çocukların besinlerle oynamasını destekliyoruz” diyor.

Psikolojisi bile bozulabilir

Psikolojisi bile bozulabilir

İlk 1000 gündeki anne ve bebek beslenmesinin önemini konu alan 2'inci Fetal Hayattan Çocukluğa "ilk 1000 gün" Gebe ve Çocuk Beslenmesi Kongresi 27-29 Mart tarihleri arasına Ankara’da gerçekleştirildi.

29.03.2014Kelebek
İlk 1000 gündeki anne ve bebek beslenmesi önemli

İlk 1000 gündeki anne ve bebek beslenmesi önemli

İlk 1000 gündeki anne ve bebek beslenmesinin önemi ve Türkiye’deki yeni nesillerin gelişimine katkısı, Ankara’da düzenlenen 2’inci Fetal Hayattan Çocukluğa "ilk 1000 gün" Gebe ve Çocuk Beslenmesi Kongresi’nde masaya yatırıldı.

28.03.2014Gündem
Ankara’ya anne üniversitesi

Ankara’ya anne üniversitesi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “Aile değerinin zayıflamasıyla başta neslin devamı olmak üzere çocukların ve gençlerin topluma faydalı birer insan olarak yetişme imkanları da yok oluyor. Öyleyle hiçbirimizin ‘benim bildiklerim bana yeter’ deme lüksü yok” dedi.

13.11.2013Eğitim
İSMEK, bu yıl 250 branşta eğitim verecek

İSMEK, bu yıl 250 branşta eğitim verecek

Bugüne kadar 1 milyon 600 bin kişiye eğitim veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK), bu yıl 233 merkezde, 250 alanda eğitim verecek.

10.09.2013Eğitim
Mama konusunda gerçekten yanlış mı yapılıyor

Mama konusunda gerçekten yanlış mı yapılıyor

Bebeğim dünyaya geldikten sonra aklımdaki tek şey sütümün yeteli olup olmayacağıydı. Doğum öncesi almış olduğum çeşit çeşit biberonları anne sütüyle doldurarak kullanacağımı düşünüyordum. Ancak sütüm oldukça azdı ve doktor mama vermemi önerdi.

3.07.2013Gündem
Annelik, Anne Üniversitesi’nde öğretilecek

Annelik, Anne Üniversitesi’nde öğretilecek

Gazi Üniversitesi kurduğu Anne Üniversitesi ile annelerin kendilerini geliştirmeleri için kapılarını açacak.

25.02.2013Eğitim
İnek sütü inekler içindir İÇMEYİN

İnek sütü inekler içindir İÇMEYİN!

Karen ve Tony Hill 20 yıldır Amerika’da bütünsel beslenme ve fitness alanında çalışan uzman bir çift. Bir taraftan Burn adını verdikleri merkezlerinde müşterilerine özel fitness ve sağlıklı beslenme programı sunuyorlardı diğer yandan eğitmenleri ve sağlık uzmanlarını eğitiyorlardı. Ailevi nedenlerden Türkiye’ye döndüler. Döndüler ve bize bugüne kadar diyetler hakkında bildiğimiz pek çok şeyin tersini söylüyorlar

8.04.2011Kelebek
Yolu bırak sağlığa bak

Yolu bırak sağlığa bak

Prof. Dr. Sındır, Türkiye’nin gümrüklerinde GDO’lu ürün ayrımı yapabilecek laboratuvar olmadığını bildirip önerdi; “1 kilometre otoyoldan vazgeç, laboratuvar kur”

12.12.2010Ege
Bu kongreyi kaçırmayın

Bu kongreyi kaçırmayın

İzmir’de bu yıl 5’incisi düzenlenecek “Ege Pediatri Günleri”nin ilk günü “Halk Günü” olacak, vatandaşlar çocuk sağlığı ve hastalıkları konusunda uzmanları dinleyecek, akıllarındaki soruları sorup yanıt alabilecek.

7.12.2010Ege
Obeziteyi engellemenin farklı yolu

Obeziteyi engellemenin farklı yolu

Obeziteye engel olmak için ABD'de uygulanmaya başlanan şekerli gıdalara ek verginin ülkemizde de uygulanabileceği belirtildi.

25.01.2010Gündem
Ece ile Yemek saati Starda

Ece ile Yemek saati Star'da

Ece Erken Öztarhan, evlendikten sonra bir süre ekranlardan uzak kalmıştı.

5.01.2008Kelebek
ÇOCUK SAĞLIĞI

ÇOCUK SAĞLIĞI

Çocuklarda normal büyüme ve gelişmenin izlenmesi, normalden sapmaların tespiti yoluyla hastalıkların belirlenmesi ve önlenmesi için gereklidir. Sağlıklı çocuk takibinde düzenli olarak boy, ağırlık ve baş çevresi ölçümleri yapılmalıdır.

13.03.2007Sağlık
ÇOCUK SAĞLIĞI

ÇOCUK SAĞLIĞI

Çocuklarda normal büyüme ve gelişmenin izlenmesi, normalden sapmaların tespiti yoluyla hastalıkların belirlenmesi ve önlenmesi için gereklidir. Sağlıklı çocuk takibinde düzenli olarak boy, ağırlık ve baş çevresi ölçümleri yapılmalıdır.

6.03.2007Kelebek
İşte yeni akademik yılın 10 iddialı transferi

İşte yeni akademik yılın 10 iddialı transferi

Yeni akademik yıla vakıf üniversiteleri kadrolarını güçlendirerek giriyor. 2005’te Koç, Sabancı gibi köklü kurumlar eksik kadrolarını ünlü isimlerle tamamlarken Yeditepe gibi yeni fakülte kuran üniversiteler büyük miktarlarda yıldız akademisyen transferine yöneldi.

20.08.2005Gündem
Bilinçsiz emzirilen bebek kısa kalıyor

Bilinçsiz emzirilen bebek kısa kalıyor

Anne-bebek dergisinin, Sağlık Bakanlığı, İl ve İlçe Belediyelerle birlikte düzenlediği ‘0-2 yaş bebek/ çocuk beslenmesi’ projesinin 1’nci etabı, önceki gün Divan Otel’de düzenlenen bir toplantıyla başladı.

17.05.2005Kelebek

Yazar Sonuçları

Bir şey öğretmiyoruz, çocukluğu koruyoruz

Nil Karaibrahimgil’in dünyası, oğlu Aziz Arif’ten sonra değişti. Öyle ki, onu gönderecek kadar içine sinen bir yer bulamayınca, şarkısında olduğu gibi bütün kızlar toplanıp bir yuva açmaya karar verdiler. Farklı bir sistemle kollarını sıvayan Nil’in yuvasının inşaatına girdik, hayalindeki okulun izlerini sürdük.

18.08.2017

GAMZE ŞANLI AK/ UZMAN DİYETİSYEN

2007 yılında Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun olan Gamze Şanlı Ak, uluslar arası başarılar elde etmiş bir diyetisyendir.

9.06.2016

Büyüten besinler hangileri

Çocuk beslenmesi deyince “büyüten besinler” konusuna ayrı bir başlık açmak gerekiyor.

20.09.2013

Anneler Mama Konusunda Yanlış mı Yönlendiriliyor?

Bebeğim dünyaya geldikten sonra aklımdaki tek şey sütümün yeterli olup olmayacağıydı. Doğum öncesi almış olduğum çeşit çeşit biberonları anne sütüyle doldurarak kullanacağımı düşünüyordum. Ancak sütüm oldukça azdı ve doktor mama vermemi önerdi.

4.07.2013

Çocuklarınızda demir, D vitamini ve omega-3 eksikliğine dikkat edin

Büyüme çağında bir çocuğunuz varsa şu üç maddenin eksikliği konusunda dikkatli olmanızı öneririm: Demir, Omega-3 ve D vitamini.

25.10.2011

Oğlum başıma bela!

Son haftalarım “Hürriyet Çocuk Gazetesi” heyecanından yerimde duramadan geçti. Kapsama alanı dışına çıktım, eş, dost, arkadaş delirdi. “Pınar kayboldu, var bunda bir iş” yorumuna alışıktırlar ama, affettiler işte beni...

9.12.2009

Yesek yesek ne yesek

Amerika, 0-2 yaş grubu çocukların organik gıda tüketmesini zorunlu kılan bir düzenlemeyi hayata geçirmek üzere.

20.02.2006

Benim için tatil, kitap okumak demek

Otomobil Küçükkuyu istikametinde gidiyor. Hava sıcak ama esinti var hafif hafif. Otomobilin içinde çekirdek bir aile; üç kişilik olanlardan...

29.07.2005

Karar verdim hadi’ci anne olmayacağım

Bugün 1 Ocak. Yarın da 2 Ocak... Böyle devam edebiliriz ayın otuzuna kadar değil mi?

31.12.2004

Şimdiki problem yemeyen değil, fazla yiyen çocuklar

Geçen gün, çocuklarının yaşları 4-5 arası olan bir grup anne toplanmış muhabbet ediyorduk.

12.11.2004