MENÜ

Çemişgezek

Çemişgezek ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çemişgezek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 485 Çemişgezek haberi bulunmuştur.

Çemişgezek Haberleri

Tuncelide ters lalelerin, görsel şöleni devam ediyor

Tunceli'de ters lalelerin, görsel şöleni devam ediyor

Tunceli dağlarını da süsleyen ağlayan gelin ve hüzün çiçeği olarak da bilinen ters lalelerin görsel şöleni sürüyor. Baharla birlikte ters lalelerin yanı sıra yaban laleleri de doğaya ayrı bir renk katıyor.

20.05.2020Seyahat
Tuncelide faciadan dönüldü Korku dolu dakikaları anlattı

Tunceli'de faciadan dönüldü! Korku dolu dakikaları anlattı

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde beton mikseri, 5 metre yükseklikten bahçeye uçtu, bir ev ile otomobile zarar verdi. Sürücünün yaralı kurtarıldığı olayda, evde yaşayan 2 çocuklu aile olayı ucuz atlattı.

15.05.2020Gündem
Tuncelide beton mikseri 5 metre yükseklikten bahçeye uçtu

Tunceli'de beton mikseri 5 metre yükseklikten bahçeye uçtu

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde beton mikseri, 5 metre yükseklikten bahçeye uçtu, bir ev ile otomobile zara verdi. Sürücünün yaralı kurtarıldığı olayda, evde yaşayan 2 çocuklu aile olayı ucuz atlattı.

15.05.2020Haber
Doğal yaşamı ile dikkat çeken ilçe baharla renklendi

Doğal yaşamı ile dikkat çeken ilçe baharla renklendi

Yeşile bürünen Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde yağışlarla birlikte Anadolu semenderleri de ortaya çıkarken, ilçenin müdavimi yaban keçilerinin de yeşile bürünen doğada karınlarını doyurması dikkat çekti.

5.05.2020Seyahat
Vatandaşlar evde kaldı, yaban keçileri çatıya kadar çıktı

Vatandaşlar evde kaldı, yaban keçileri çatıya kadar çıktı

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde sıklıkla görülen yaban keçileri, korona virüs tedbirleri kapsamında vatandaşların çok fazla sokağa çıkmamasıyla mahalle içlerine kadar inmeye başladı. Mahalle aralarında gezen yaban keçilerinden bir tanesinin ise bir evin çatısına çıkması dikkat çekti.

7.04.2020Haber
Tuncelinin İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Tuncelide Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Tunceli'nin İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Tunceli'de Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Kısa zaman öncesine kadar turistik amaçlı pek ziyaret yapılmayan Tunceli, son zamanlarda turistlerin uğrak noktası haline gelmeye başladı. Bu bölgede gizli kalmış ve yeni yeni keşfedilen gezi alanları da hepimizin dikkatini çekmeye başladı. Peki, Tunceli’nin ilçeleri neler ve şehir hangi bölgede yer alıyor? Tunceli’de gezilecek ve tarihi alanlar nereler? İşte Tunceli hakkında tüm merak edilenler.

2.04.2020Gündem
Yağmurla birlikte semenderler gün yüzüne çıktı

Yağmurla birlikte semenderler gün yüzüne çıktı

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde yağmurların etkisiyle nesli yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan “Benekli Anadolu Semenderleri ortaya çıktı.

17.03.2020Gündem
Mustafa Ataş kimdir nereli ve kaç yaşında

Mustafa Ataş kimdir nereli ve kaç yaşında?

Mustafa Ataş, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AK Parti) 5 dönem boyunca İstanbul Milletvekili seçilmiştir. Serbest muhasebecilik yapan ve bir dönem mali müşavirlik yapan Mustafa Ataş, siyasi anlamda pek çok görevde yer almıştır. Peki, Mustafa Ataş kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, Mustafa Ataş hakkında bazı bilgiler

7.02.2020Gündem
Son dakika haberler.. Hayata tutunma anları.. Engelli olduğum için siz kaçın dedim

Son dakika haberler.. Hayata tutunma anları.. 'Engelli olduğum için siz kaçın dedim'

Elazığ’da yıkılan apartmanların altında arama-kurtarma çalışmaları sürerken, enkazdan kurtulanlar yaşadıklarını anlattı: “Yanımda kızım ve yeğenim vardı. Engelli olduğum için onlara ‘Siz kaçın’ dedim. Sonra üzerime beton düştü. Üç saat öylece bekledim. Sonra oğlumun ‘Baba bağır’ sesini duydum...”

27.01.2020Gündem
Sürü halindeki yaban keçileri böyle görüntülendi

Sürü halindeki yaban keçileri böyle görüntülendi

Tunceli'de son yıllarda popülasyonu artan dağ keçileri, Tağar çayı köprüsünde kış günü güneşin tadını çıkartıktan sonra yiyecek aradı.

22.01.2020Gündem
Yaptıkları yanlarına kalmadı Baba ve oğluna ceza kesildi

Yaptıkları yanlarına kalmadı! Baba ve oğluna ceza kesildi

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinin dağlık alanında koruma altında bulunan ve avlanmaları yasak olan 2 yaban keçisini avlayan baba ve oğluna 50 bin lira para cezası para cezası verildi.

30.12.2019Gündem
Diyaliz merkezini okula çevirdi

Diyaliz merkezini okula çevirdi

Elazığ'da sınıf öğretmeni Bilgen Sertkaya, diyaliz merkezinde tedavi gören öğrencisi için orayı okula çevirdi. Bilgen öğretmen ayrıca tedaviye şehir dışından gelen 11 yaşındaki Elif'e gönüllü öğretmenlik yapıyor.

23.11.2019Eğitim
Burası Mostar değil Tunceli

Burası Mostar değil Tunceli

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde mimari özellikleriyle Mostar Köprüsü'ne benzetilen Tağar Köprüsü, sonbahar ile eşsiz güzelliğe büründü.

9.11.2019Ekonomi
Tunceli artık huzurun şehri

Tunceli artık huzurun şehri

Birkaç yıl öncesine kadar terör olayları ile gündeme gelen Tunceli, huzur şehri oldu. Munzur Nehri artık su sporları merkezi haline geldi.

6.10.2019Gündem
45 yıldır kesintisiz enerji üretiyor

45 yıldır kesintisiz enerji üretiyor

Türk mühendisliğinin ortaya koyduğu ilk dev baraj olan ve 1974 yılında faaliyete başlayan Keban Barajı'nda bugüne kadar 26 milyar dolar tutarında 260 milyar kilovatsaat enerji üretildi.

9.09.2019Ekonomi
19 Ağustos Kandilli son depremler listesi Nerede deprem oldu

19 Ağustos Kandilli son depremler listesi! Nerede deprem oldu?

Kandilli Rasathanesi'nin listesinde yayımladığı son depremler, birçok vatandaşın merakla araştırdığı konu olmaya başladı. Peki, 19 Ağustos Pazartesi günü Türkiye genelinde son depremler nerelerde gerçekleşti? İşte, koordinat bilgileri ile birlikte deprem büyüklüklerine dair bazı detaylar

19.08.2019Gündem
Çemişgezek’te festival coşkusu

Çemişgezek’te festival coşkusu

Tunceli’nin Çemişgezek İlçesi’nde 18’inci kez “Dut ve Peynir Festivali” düzenlendi.

9.07.2019Keyif
Tuncelide PKKya büyük darbe Biri turuncu 3ü gri listede...

Tunceli'de PKK'ya büyük darbe! Biri turuncu 3'ü gri listede...

İçişleri Bakanlığından, Tunceli'de son iki günde 1'i 'Turuncu', 3’ü 'Gri' kategoride olmak üzere 4 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

24.06.2019Gündem
Dağların süsü ters laleler görenleri büyülüyor

Dağların süsü ters laleler görenleri büyülüyor

Tunceli'de baharda dağların zirvelerindeki karların erimesiyle boy vermeye başlayan ters laleler, görenleri hayran bırakıyor. Zengin bir floraya sahip Tunceli, 18'i endemik bin 600'ün üzerinde kayıtlı bitki türüne ev sahipliği yapıyor.

29.05.2019Seyahat
Tunceli’de turist hareketliliği

Tunceli’de turist hareketliliği

Tunceli'de, güvenlik güçlerince son yıllarda düzenlenen kapsamlı operasyonlarla oluşan huzur ve güven ortamıyla turizm hareketliliği de başladı. Otellerdeki doluluk oranının yüzde 100'e ulaştığı kente gelenler, tarihi ve turistik yerleri geziyor.

30.04.2019Seyahat
Baharın habercisi buluşma anı...

Baharın habercisi buluşma anı...

Tunceli’de ilkbaharın habercisi 500 koyun ve kuzunun buluşması renkli görüntüler oluşturuyor. Çemişgezek ilçesine bağlı Payamdüzü köyünde koyun ve kuzuların buluşması renkli görüntülere sahne oldu.

17.03.2019Sosyal
Son dakika: CHP Parti Meclisinde 71 ismin adaylığı onaylandı

Son dakika: CHP Parti Meclisi'nde 71 ismin adaylığı onaylandı

CHP Parti Meclisi toplantısı 6 saat sürdü Toplantıda biri büyükşehir olmak üzere 71 aday belirlendi.

2.02.2019Gündem
Elazığdan çıkıyor İtalya, Almanya, Hollanda ve Rusya tonlarca alıyor

Elazığ'dan çıkıyor! İtalya, Almanya, Hollanda ve Rusya tonlarca alıyor

Elazığ'da 8 yıl önce 100 ton alabalık ile işe başlayan girişimci, şimdi kurduğu 4 tesisle 800 ton alabalık ve Soman üretimi gerçekleştirerek bir çok ülkeye ihraç ediyor. Şu anda 38 kişiye iş imkanı sağlayan girişimci, kurmayı planladığı işleme tesisleriyle istihdam sayısını 250'ye çıkarmayı hedefliyor.

24.01.2019Ekonomi
Mahkeme kararına girdi

Mahkeme kararına girdi

Erzincan İdare Mahkemesi, koruma altındaki susamurları ile yabankeçilerine ev sahipliği yapan Tagar Çayı üzerine HES projesi için verilen ‘ÇED olumlu’ kararını iptal etti. İptalin, ‘susamurları ve dağkeçilerine atıf yapan’ tek mahkeme kararı olduğu belirtildi.

11.01.2019Gündem
Son dakika... MHP 402 belediye başkan adayını açıkladı

Son dakika... MHP 402 belediye başkan adayını açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sadir Durmaz yaptığı yazılı açıklama ile 15'i il olmak üzere MHP’nin 402 belediye başkan adayını duyurdu.

30.12.2018Gündem
Bugün hangi illerde okullar tatil oldu İşte eğitime ara verilen iller

Bugün hangi illerde okullar tatil oldu? İşte eğitime ara verilen iller

Kar tatili haberleri peş peşe geldi... Türkiye'nin büyük bölümünde kar yağışı etkisini sürdürürken valilik ve kaymakamlıkların aldığı kararlar ile dün çok sayıda ilde okullar tatil edilmişti. Kar yağışının etkisini sürdürdüğü illerimizden Bayburt, Ordu, Tokat, Giresun, Sivas, Bingöl, Aksaray, Malatya, Tunceli, Adıyaman'ın Çelikhan ilçesi, Rize'nin İkizdere ilçesi, Samsun'un Havza ilçesi ve Çorum'un Sungurlu ilçelerinde eğitime perşembe günü bir günlük ara verildi. İşte kar tatili yaşayacak olan illerimiz...

26.12.2018Gündem
Koruma altındaki su samuru görüntülendi

Koruma altındaki su samuru görüntülendi

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde nesli tükenmekte olduğu için koruma altında bulunan su samurları görüntülendi.

18.12.2018Gündem
Nerede deprem oldu Son depremler listesine yenileri ekleniyor

Nerede deprem oldu? Son depremler listesine yenileri ekleniyor

Türkiye’nin farklı bölgelerinden deprem haberleri gelmeye devam ediyor. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nin 11 Aralık tarihli deprem raporuna göre, Yunanistan'da arka arkaya deprem oldu. Deprem Türkiye’de de hissedildi. İşte, son depremler listesi

11.12.2018Gündem
Gençlerin sokakta oynaması kameraya takıldı

Gençlerin sokakta oynaması kameraya takıldı

Tunceli’de güvenlik kamerasına takılan görüntülerde 2 gencin sokakta oynamasıyla neşeli anlar ortaya çıktı. Çemişgezek ilçesinde bir iş yerine ait güvenlik kamerası akşam saatlerinde 2 gencin oynamasını kaydetti. Kameraya yansıyan görüntülerde, gençlerden biri önce oynamaya başladı, arkasından çöp bidonuyla gelen arkadaşı da ona eşlik etti. Bir süre halay çekip oynayan gençler eğlenceli görüntüler oluşturdu.

27.11.2018Eğlence
Tuncelide PKKya büyük darbe

Tunceli'de PKK'ya büyük darbe

Tunceli'de güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonlarda teröristlerin kullandığı tespit edilen 15 sığınak imha edildi, 2 kilo patlayıcı, uçaksavar ile çok sayıda silah, mühimmat ve yaşamsal malzeme ele geçirildi.

14.11.2018Gündem
Keban Baraj gölünde erkek cesedi bulundu

Keban Baraj gölünde erkek cesedi bulundu

ELAZIĞ’da, Keban Baraj gölünde kimliği henüz belirsiz kişiye ait erkek cesedi bulundu.

26.10.2018Gündem
Organik burs

Organik burs

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde, Komünist Partili belediye başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun öncülüğünde ekimi yapılan kuru fasulyenin hasadına başlandı. Başkan Maçoğlu, “Ürünlerimiz tamamen organiktir. Elde edilen kâr ile üretici desteklenecek ve üniversite öğrencilerine burs verilecek” dedi.

22.09.2018Gündem
4 milyon TL ödüllü kırmızı listedeki terörist öldürüldü

4 milyon TL ödüllü kırmızı listedeki terörist öldürüldü

TUNCELİ'nin Pülümür kırsalında önceki gün öldürülen 10 teröristten birinin 4 milyon TL ödüllü kırmızı listede aranan PKK elebaşlarından Atakan Mahir kod adlı İbrahim Çoban olduğu tespit edildi.  44 yaşındaki teröristin PKK'ya 25 yıl önce katıldığı, birçok eylemde yer aldığı, ardından Kuzey Irak'a gittiği ortaya çıktı. Irak'tan 2012 yılında sözde ‘saha sorumlusu’ olarak dönen teröristin 2015'te tekrar Kuzey Irak'a gittiği ve geçtiğimiz günlerde eylem yapması için Tunceli'ye gönderildiği güvenlik güçleri tarafından belirlenmişti.

12.08.2018Gündem
Son dakika... Kırmızı listedeki terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika... Kırmızı listedeki terörist etkisiz hale getirildi

Tunceli’de dün düzenlenen operasyonda kırmızı kategoride bulunan terör örgütü üyesi İbrahim Çoban etkisiz hale getirildi. Teröristin çok sayıda hain saldırıyla bağlantılı olduğu açıklandı.

12.08.2018Gündem
Babam Sivaslı olabiliriz diyordu, E-Devlete girdim... Üniversite için geldiği ilçe memleketi çıktı

'Babam Sivaslı olabiliriz diyordu, E-Devlet'e girdim...' Üniversite için geldiği ilçe memleketi çıktı

İstanbul'da doğup büyüyen ve Tunceli'nin Çemişgezek ilçesine eğitim için gelen Ozan Cinbaş, e-Devlet uygulamasında soy ağacına baktığında büyük bir sürprizle karşılaştı. Cinbaş, eğitim için geldiği Çemişgezek'in memleketi olduğunu öğrendi.

28.05.2018Gündem
TSK duyurdu 3 teröristin daha cesedine ulaşıldı…

TSK duyurdu! 3 teröristin daha cesedine ulaşıldı…

TSK’dan yapılan son dakika açıklamasında Tunceli’deki hava harekatında etkisiz hale getirilen 3 teröristin daha cesedine ulaşıldı.

27.04.2018Gündem
Tuncelide TİKKOlu 2 terörist öldürüldü

Tunceli'de TİKKO'lu 2 terörist öldürüldü

Tunceli'nin Hozat ve Çemişgezek ilçeleri arasında yer alan Aliboğazı Vadisi'nde sabah saatlerinde başlatılan hava destekli operasyonda, 2 TİKKO'lu terörist öldürüldü, 1 terörist ise yaralı olarak ele geçirildi.

23.04.2018Gündem

Yazar Sonuçları

O sarp dağlara bakarken tek istediğim, türkü dinlemek oldu

Yerel seçim sonuçlarıyla birlikte Tunceli bir anda Türkiye gündemine oturdu. Beş senedir Ovacık’ta yürüttüğü sosyal belediyecilik çalışmaları kamuoyunun yakın takibinde olan ‘Komünist Başkan’ Fatih Mehmet Maçoğlu, artık Tunceli Belediye Başkanı. Benim şehirle yüz yüze tanışmam ise bu son gelişmelerden biraz daha önce, 2018 Ekim sonunda, küçük bir grup olarak yaptığımız üç günlük bir geziyle oldu.

8.04.2019