EKSTRA
MENÜ

Buzla Kaplandı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 195 haberi bulunmuştur.

Buzla Kaplandı Haberleri

Buz ve karlarla kaplı hayalet şehir; Vorkuta

Buz ve karlarla kaplı "hayalet" şehir; Vorkuta

Rusya Federasyonu’na bağlı Komi Cumhuriyeti’nin SSCB döneminde madencilik alanında önemli kentlerinden biri olan Vorkuta'nın oblast bölgeleri, SSCB’nin dağılmasından sonra madencilik alanında sıkıntılı günler yaşamaya başladı. Bölgede yaşanan aşırı soğuklar, eksi 50 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı ve işsizlik göçü tetikledi. Bölgede her geçen yıl yaşanan göç, 2013’den sonra bazı yerleşim yerlerini adeta hayalet şehre dönüştürdü. Vorkuta kent merkezine 19 kilometre uzaklıkta Sementnozavodsky bölgesinde de terk edilen apartmanların dairelerinin içi ve dış yüzeyi, katları, merdivenleri ve posta kutularına kadar her noktası buzla kaplandı.

1.03.2021Haber
Hava sıcaklığı eksi 50’ye düştü, herkes kaçtı İnanılmaz görüntüler…

Hava sıcaklığı eksi 50’ye düştü, herkes kaçtı! İnanılmaz görüntüler…

Rusya’ya bağlı Vorkuta'nın oblast bölgelerinden gelen görüntüler akıllara durgunluk verdi. Hava sıcaklıklarının eksi 50 dereceye kadar düştüğü bölge adeta hayalet şehre döndü.

1.03.2021Dünya
Ardahan eksi 20 ile buz kesti Kura Nehri kısmen dondu

Ardahan eksi 20 ile buz kesti! Kura Nehri kısmen dondu

ARDAHAN merkezde gece hava sıcaklığı, sıfırın altında 20 dereceye kadar düşerken, Kura Nehri'nin büyük kısmı buz tuttu.

22.02.2021Gündem
Tortum Şelalesi beyaza büründü

Tortum Şelalesi beyaza büründü

ULUSLARARASI Sakin Kentler Birliği tarafından 'Türkiye'nin 11'inci sakin kenti' seçilen Erzurum'un Uzundere ilçesindeki Tortum Şelalesi, her mevsim olduğu gibi kışın da kar yağışı ile farklı güzelliğe bürünüyor. Çevresi beyaz örtüyle kaplanan, korkulukları ise buz tutan şelelade yeni sezon hazırlıklarına ise martta başlanacak.

22.02.2021Gündem
Sivasta 45 derece su, 50 metre sonra buz tutuyor

Sivas'ta 45 derece su, 50 metre sonra buz tutuyor

Sivas'ta, Pamukkale'ye kardeş olarak yapılan ve sarı renkli travertenleriyle dikkat çeken 'Altınkale'de bugünlerde sıcak ve soğuk bir arada yaşanıyor. 45 derece sıcaklıktaki termal su, kentteki soğuk havanın etkisiyle Altınkale'nin traverten havuzlarına ulaşıncaya kadar buz tutuyor. Kış döneminde sıcak ve soğuk çatışmasının bir arada yaşandığı bölge, bu yönüyle ilgi çekiyor.

21.02.2021Haber
Yüksekovada yollardaki buzlanma kazalara yol açtı; sürücüler zor anlar yaşadı

Yüksekova'da yollardaki buzlanma kazalara yol açtı; sürücüler zor anlar yaşadı

HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesinde etkili olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle yollarda buzlanma oluştu. Buzlanma nedeniyle çok sayıda hasarlı kaza meydana geldi. Belediye ekipleri tuzlama çalışması başlattı.

19.02.2021Gündem
Maden sahasındaki gölet buz tuttu

Maden sahasındaki gölet buz tuttu

KÜTAHYA’nın Seyitömer beldesindeki maden sahası içinde bulunan yapay göletin yüzeyi, sıfırın altında 10 dereceye kadar düşen soğuk hava nedeniyle buz tuttu.

19.02.2021Gündem
Kızılırmak dondu, Altınyayla ilçesi eksi 26 ile Türkiyenin en soğuk yeri oldu

Kızılırmak dondu, Altınyayla ilçesi eksi 26 ile Türkiye'nin en soğuk yeri oldu

Sivas'ta sabah saatlerinde hava sıcaklığı eksi 17 dereceye kadar düştü. Kızılırmak'ın kent merkezinden geçen bölümü kısmen buz tuttu. Altınyayla ilçesi de eksi 26 ile Türkiye'nin en soğuk yeri oldu.

18.02.2021Gündem
Erzurum Balıklıgöl -30da bile donmuyor

Erzurum Balıklıgöl -30'da bile donmuyor

Hava sıcaklığının sıfırın altında 25 ile 30 derecelerde seyrettiği Erzurum'da dere ve göletler buz tuttu. Sibirya soğuklarının yaşandığı kentte donmayan tek yer merkez Aziziye ilçesine bağlı Söğütlü mahallesindeki Balıklıgöl oldu. Etrafı karla kaplı gölün su sıcaklığı ise 20 ile 22 derecede arasında değişiyor. Mahalle muhtarı Seyfettin Küçükler, kış aylarının en soğuk günlerinde bile gölün suyunun donmadığını söyledi.

4.02.2021Haber
Erzurumdaki Balıklıgöl, eksi 30 derecede bile donmuyor

Erzurum'daki Balıklıgöl, eksi 30 derecede bile donmuyor

HAVA sıcaklığının en düşük eksi 25 ile 30 dereceyi bulduğu Erzurum'da, dere ve göletler buz tuttu. Sibirya soğuklarının yaşandığı kentte donmayan tek göl, merkez Aziziye ilçesindeki Balıklıgöl oldu. Etrafı karla kaplı gölün su sıcaklığı ise 20 ile 22 derecede arasında değişiyor. Söğütlü Mahallesi'nin muhtarı Seyfettin Küçükler, kış aylarının en soğuk günlerinde bile gölün donmadığını söyledi.

3.02.2021Gündem
Karla kaplı Pılır Höyüğünde ilginç görüntü

Karla kaplı Pılır Höyüğünde ilginç görüntü

Sivas’ta soğuk havanın etkisiyle buz tutan Hafik Gölü’nde güzel görüntüler ortaya çıktı. Göl içerisinde bulunan karlı kaplı Pılır Höyüğü ise görünümüyle gözü andırdı.

27.01.2021Seyahat
Çoruh Nehri dondu... Termometreler eksi 24 dereceyi gösterdi

Çoruh Nehri dondu... Termometreler eksi 24 dereceyi gösterdi

Bayburt’tan geçen ve dünyanın akış hızı en yüksek nehri özelliğini taşıyan Çoruh Nehri’nin yüzeyi soğuk hava nedeniyle buz tuttu. Termometrelerin özellikle gece sıfırın altında 24 dereceyi gösterdiği saatlerde havaya atılan sıcak suyun donarak, kristalleştiği anlar, görsel güzellik oluşturdu.

25.01.2021Gündem
Yüzeyi donan Sivasın en büyük gölü Tödürgede, seyirlik manzara

Yüzeyi donan Sivas'ın en büyük gölü Tödürge'de, seyirlik manzara

Hava sıcaklığının gece saatlerinde sıfırın altında seyrettiği Sivas'ta, kentteki en büyük göl olan Tödürge'nin yüzeyi de buzla kaplandı. Gölde seyrine doyumsuz bir manzara oluştu.

25.01.2021Seyahat
Buz tutan Ağlayan Kayalar eşsiz güzellikteki Pülümür Vadisinin incisi oldu

Buz tutan "Ağlayan Kayalar" eşsiz güzellikteki Pülümür Vadisi'nin incisi oldu

Tunceli'nin Pülümür Vadisi'nde sürekli su damladığı için halk arasında "Ağlayan Kayalar" olarak bilinen doğal oluşum, aşırı soğukların etkisiyle buzla kaplandı.

24.01.2021Seyahat
Dün gece -32 dereceyle buz kestiler

Dün gece -32 dereceyle buz kestiler!

DOĞU Anadolu Bölgesi'nde en soğuk yerleşim birimi, sıfırın altında 32.7 derece ile Ağrı'nın Hamur ilçesi oldu. Sibirya soğuklarının hüküm sürdüğü bölgede, birçok yerleşim biriminde gece hava sıcaklığı eksi 30 dereceyi aştı.

22.01.2021Gündem
Efteni Gölü buzla kaplandı... Kartpostallık görüntüler ortaya çıktı

Efteni Gölü buzla kaplandı... Kartpostallık görüntüler ortaya çıktı

Düzce'nin Gölyaka ilçesinde bulunan Efteni Gölü'nün yüzeyi buzla kaplandı.

22.01.2021Seyahat
Gezginler Ulaş Gölü üzerinde çay keyfi yapıyor

Gezginler Ulaş Gölü üzerinde çay keyfi yapıyor

Sivas'ta, sıfırın altında 18 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı, akarsu ve gölleri dondurdu. Kent genelinde birçok göl, buz tuttu. Donan Ulaş Gölü üzerinde gezenler, semaverde çay keyfi yaptı. Kent merkezi yakınındaki Serpincik Göleti de buz tutarken, Türkiye'nin en uzun nehri Kızılırmak'ın kent merkezinden geçen bölümlerinin, yüzeyde oluşan buzlanmayla bembeyaz olduğu görüldü.

22.01.2021Seyahat
Düzcedeki Efteni Gölü Buz Tuttu

Düzce'deki Efteni Gölü Buz Tuttu

Düzce'nin Gölyaka ilçesinde bulunan Efteni Gölü'nün yüzeyi buzla kaplandı. Ortaya kartpostallık görüntüler çıktı...

21.01.2021Seyahat
Türkiye’nin ilk milli parkı: Yozgat Çamlığı Milli Park

Türkiye’nin ilk milli parkı: Yozgat Çamlığı Milli Park

Türkiye’nin ilk milli parkı olan Yozgat Çamlığı Milli Parkı içerisinde bulunan Cevdet Dündar Göleti tamamen buz tuttu. Karla kaplanan orman ve göletin bütünleşmesi havadan görüntülendi.

21.01.2021Seyahat
Ankarada göller ve havuzlar buz tuttu

Ankara'da göller ve havuzlar buz tuttu

ANKARA'da etkili olan soğuk hava nedeniyle Mogan Gölü'nün yüzeyi kısmen buz tuttu. Kentin simgelerinden Kuğulu Park ise dondu.

19.01.2021Gündem
Ankara buz tuttu Sıcaklık eksi 17yi gördü...

Ankara buz tuttu! Sıcaklık eksi 17'yi gördü...

Ankara'da hava sıcaklığı yer yer eksi 17'yi bulurken, mevsimin en soğuk gecesi yaşandı. Kuğulu Park havuzu buzla kaplandı, köprü ve üst geçitlerin altında buz sarkıtları oluştu.

19.01.2021Gündem
Gölcük Tabiat Parkında göl buz tuttu

Gölcük Tabiat Parkı'nda göl buz tuttu

BOLU'nun doğa harikası Gölcük Tabiat Parkı'ndaki göl buz tuttu. Karla kaplanan ormanlarla gölün bütünleşmesi muhteşem bir görüntü oluşturdu.

18.01.2021Güncel
Buz tutan gölde, patenle kaydılar

Buz tutan gölde, patenle kaydılar

Bayburt’ta, Gökçedere Gölü’nün yüzeyi, etkili soğuklar nedeniyle buz tuttu. Kar yağışıyla birlikte göl çevresinde seyirlik manzara oluşurken, bir grup genç de tehlikeye aldırış etmeden buz tutan gölde paten ve ayakkabılarıyla kaydı.

11.01.2021Seyahat
Bayburt’ta Arpalı Nehri dondu

Bayburt’ta Arpalı Nehri dondu

BAYBURT’ta Arpalı Nehri’nin yüzeyi soğuk hava nedeniyle buz tuttu. Kar yağışıyla birlikte de nehir kıyısında seyirlik manzara oluştu.

8.01.2021Gündem
Köylülerin buz tutan Kars Çayında curling keyfi

Köylülerin buz tutan Kars Çayı'nda "curling" keyfi

Kars'ın Susuz ilçesine bağlı Yolboyu köylülerinden yetişkinler, doğal buz pistine çevirdikleri çay üzerinde televizyondan izleyerek öğrendikleri curling sporunu oynuyor, çocuklar ise kızak kayarak eğleniyor

8.01.2021Gezi
Çıldır Gölü üzerinde ilginç görüntü... Herkes oraya gidiyor

Çıldır Gölü üzerinde ilginç görüntü... Herkes oraya gidiyor

Doğu Anadolu Bölgesi'nin Van'dan sonra ikinci büyük gölü olan Çıldır Gölün'ün yüzeyi, dondurucu soğuklar nedeniyle tamamen buzla kaplandı. Yöredeki vatandaşlar ise buz tutan gölün üzerinde semaverde çay demleyip, türküler eşliğinde halay çekti. Bölgede yaşayan vatandaşlar gölün buz tutmasıyla günlerinin büyük bir bölümünü buz tutan gölün üzerinde geçiriyor.

8.01.2021Haber
Sivasta, bir tarafta kış, bir tarafta bahar havası

Sivas'ta, bir tarafta kış, bir tarafta bahar havası

Sivas'ta son yılların en sıcak ve yağışsız kış mevsimi yaşanırken, kent merkezinde bahardan kalma görüntüler göze çarpıyor. Koronavirüs tedbirlerine rağmen güzel havayı fırsat bilenler, sokaklarda gezintiye çıkıp, parklarda dolaşmanın keyfini çıkarıyor. Aynı zamanda gece saatlerinde sıfırın altına inen sıcaklıklar ise kentteki bazı göllerin yüzeyinin buz tutmasına yol açtı. Hafik ilçesindeki Hafik Gölü'nün yüzeyinin büyük bölümü buzla kaplandı.

6.01.2021Seyahat
Yüzeyi buz tutan Çıldır Gölünde aşık oynadılar

Yüzeyi buz tutan Çıldır Gölü'nde 'aşık' oynadılar

Ardahan'ın Çıldır ilçesinin Yukarı Cambaz köyünde oturan bir grup vatandaş, yüzeyi tamamen buz tutan Çıldır Gölü'nde 'aşık' oynadı. Gölde semaver yakıp, Türk tarihinin en eski dönemlerinden bugüne ulaşan birçok oyundan biri olan 'aşık' oynayarak, halay çeken köylüler stres attı.

5.01.2021Seyahat
Yüzeyi buz tutan Çıldır Gölünde aşık oynadılar

Yüzeyi buz tutan Çıldır Gölü'nde 'aşık' oynadılar

ARDAHAN'ın Çıldır ilçesinin Yukarı Cambaz köyünde oturan bir grup vatandaş, yüzeyi tamamen buz tutan Çıldır Gölü'nde 'aşık' oynadı. Gölde semaver yakıp, Türk tarihinin en eski dönemlerinden bugüne ulaşan birçok oyundan biri olan 'aşık' oynayarak, halay çeken köylüler stres attı.

5.01.2021Güncel
Buz tutan Çıldır Gölünde renkli görüntüler

Buz tutan Çıldır Gölü'nde renkli görüntüler

Ardahan’ın Çıldır ilçesinde, dondurucu soğuklar nedeniyle yüzeyi tamamen buzla kaplanan Çıldır Gölü'nde renkli görüntüler ortaya çıktı. Kimi balıkçılar Eskimo usulü gölde kazma ve kürekle açtıkları delikten içeri girerken, kimisi ise patenle ve kızakla kaydı, kimisi de gölün üzerindeki sandalyede oturarak fotoğraf çekildi. Bazı kişiler ise çalınan saz eşliğinde buz üzerinde oyunlar oynadı.

4.01.2021Seyahat
Batıda havalar soğumazken doğuda kar, buz, don...

Batıda havalar soğumazken doğuda kar, buz, don...

Doğuda dondurucu soğuklar hayatı durma noktasına getirdi. Göller, akarsu ve dereler buz tuttu, bitkiler ve ağaçlar kırağı tuttu, cadde ve sokaklarda buzlanma oluştu. Vatandaşların dışarıya astığı çamaşırdan taşıtlardaki yakıtlara kadar her şey donarken seyrine doyum olmayan manzaralar görsel şölen oluşturdu.

3.01.2021Gündem
Buz tutan Çıldır Gölünde renkli görüntüler

Buz tutan Çıldır Gölü'nde renkli görüntüler

ARDAHAN’ın Çıldır ilçesinde, dondurucu soğuklar nedeniyle yüzeyi tamamen buzla kaplanan Çıldır Gölü'nde renkli görüntüler ortaya çıktı. Kimi balıkçılar Eskimo usulü gölde kazma ve kürekle açtıkları delikten içeri girerken, kimisi ise patenle ve kızakla kaydı, kimisi de gölün üzerindeki sandalyede oturarak fotoğraf çekildi. Bazı kişiler ise çalınan saz eşliğinde buz üzerinde oyunlar oynadı.

2.01.2021Güncel
Van Gölü kıyıları kısmen dondu

Van Gölü kıyıları kısmen dondu

VAN’da geçen hafta yağan karın ardından etkili olan soğuk hava nedeniyle Van Gölü'nün tatlı su kaynaklarına yakın Erciş sahillerinin bir bölümü dondu.

31.12.2020Gündem
Van Gölü kıyıları kısmen dondu

Van Gölü kıyıları kısmen dondu

Van’da geçen hafta yağan karın ardından etkili olan soğuk hava nedeniyle Van Gölü'nün tatlı su kaynaklarına yakın Erciş sahillerinin bir bölümü dondu.

31.12.2020Gündem
Van Gölü kıyıları kısmen dondu

Van Gölü kıyıları kısmen dondu

Van’da geçen hafta yağan karın ardından etkili olan soğuk hava nedeniyle Van Gölü'nün tatlı su kaynaklarına yakın Erciş sahillerinin bir bölümü dondu.

31.12.2020Seyahat
Muşta nehir ve dereler buz tuttu

Muş'ta nehir ve dereler buz tuttu

Muş'ta kar yağışının ardından hava sıcaklığı da eksi 15 derecelere düşünce, nehir, dere ve göletler buz tuttu. Vatandaşlar araçlarını naylon ve battaniyelerle örterek korumaya çalışıyor.

31.12.2020Haber
Muş adeta buz kesti Nehir ve dereler buz tuttu

Muş adeta buz kesti! Nehir ve dereler buz tuttu

Muş'ta kar yağışının ardından hava sıcaklığı da eksi 15 derecelere düşünce, nehir, dere ve göletler buz tuttu. Vatandaşlar araçlarını naylon ve battaniyelerle örterek korumaya çalışıyor.

31.12.2020Gündem
Kar yağışı kenti beyaza bürüdü İstanbula kar ne zaman yağacak MGM 31 Aralık yılbaşı hava durumu tahminleri

Kar yağışı kenti beyaza bürüdü! İstanbul'a kar ne zaman yağacak? MGM 31 Aralık yılbaşı hava durumu tahminleri

Hava durumu tahminleri Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmeler ile belli oldu. Etkisini gösteren soğuk havaların ardından, Erzurum'da kar yağışı buzlanmaya neden oldu. Hava sıcaklığının düştüğü Iğdır'ın Tuzluca ilçesine bağlı yüksek kesimli yerleşim yerleri, bölgede etkisini sürdüren kar yağışından dolayı kar altında kaldı. Kars'ta kar yağışından dolayı akarsuların yüzeyi dondu. İstanbul'da ise yarın hava parçalı bulutlu olacak. İşte, MGM 31 Aralık il il hava durumu tahminleri ve yılbaşında kar yağacak mı sorusunun yanıtı.

30.12.2020Gündem
Buz tutan Çıldır Gölü üzerinde mangal keyfi

Buz tutan Çıldır Gölü üzerinde mangal keyfi

Ardahan'da hava sıcaklığının eksi 16 derecelere kadar düşmesi nedeniyle Çıldır Gölü'nün yüzeyi buz tuttu. Cam gibi bir buz tabakasıyla kaplanan gölde kartpostallık görüntüler oluşurken, bazı vatandaşlar göl üzerinde mangal keyfi yaptı.

30.12.2020Seyahat
Erzincan’da Ardıçlı Gölü buz tuttu

Erzincan’da Ardıçlı Gölü buz tuttu

ERZİNCAN'da hava sıcaklığı sıfırın altında 10 dereceye kadar düşünce Ergan Kayak ve Kış Sporları Merkezi’ndeki göl, yaklaşık bir metre kalınlığında buzla kaplandı.

30.12.2020Gündem
Çıldır Gölünde Eskimo usulü balık avı

Çıldır Gölü'nde Eskimo usulü balık avı

Kars'ın Arpaçay ilçesinin Taşbaşı köyündeki balıkçılar, dondurucu soğuklar nedeniyle yüzeyi tamamen buzla kaplanan Çıldır Gölü'nde Eskimo usulü balık avlanmaya başladı.

29.12.2020Gündem
Başkent’in saklı güzelliği buzla kaplandı, ortaya görsel bir şölen çıktı

Başkent’in saklı güzelliği buzla kaplandı, ortaya görsel bir şölen çıktı

Başkent’in Kızılcahamam ilçesinde bulunan Karagöl, hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesiyle dondu. Işık Dağı eteklerindeki gölün buzla kaplanmasıyla ortaya seyrine doyum olmayan bir manzara çıktı, görsel şölen havadan görüntülendi.

28.12.2020Seyahat
Ağrı ve Karsta dereler ile süs havuzları dondu

Ağrı ve Kars'ta dereler ile süs havuzları dondu

Ağrı ve Kars'ta etkili olan soğuk hava nedeniyle dereler ile süs havuzları buzla kaplandı.

27.11.2020Gündem
Aygır Gölünde buz tabakasının kırılma sesleri ürkütüyor

Aygır Gölü'nde buz tabakasının kırılma sesleri ürkütüyor

Doğu Anadolu Bölgesi‘nde kış aylarının en çetin geçtiği illerden olan Kars’ın Susuz ilçesindeki buz tutan Aygır Gölü'nde havaların ısınmasıyla birlikte buzlar kırılmaya başladı. Buzların kırılma anında çıkardığı sesler ise göl üstünde gezinen fotoğrafçıları ürkütüyor.

23.02.2020Gündem
Batmanda Kırkat Gölü dondu

Batman'da Kırkat Gölü dondu

BATMAN'ın Gercüş ilçesinde kar yağışının yerini dondurucu soğuğa bırakmasıyla Kırkat Gölü dondu, sürücüler araçlarını çalıştıramadı.

18.02.2020Gündem
Gümüşhanede Torul Barajı gölünün yüzeyi kısmen dondu

Gümüşhane'de Torul Barajı gölünün yüzeyi kısmen dondu

Kentte sıfırın altındaki soğuk hava nedeniyle Harşit çayı üzerinde enerji üretimi için kurulu Torul Barajı gölünün yüzeyi kısmen buzla kaplandı

12.02.2020Seyahat
Yüksekovada buz tutan derede, balık avı

Yüksekova'da buz tutan derede, balık avı

HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesinde vatandaşlar, buzla kaplanan Nehil Çayı'nda, soğuk havaya aldırmadan Eskimo usulü balık avlayıp, geçimlerini sağlıyor. Eksi 18 derecede, akşamları buz tutan dereye ağlarını bırakan balıkçılar, sabah saatlerinde de ağa takılan balıkları toplamaya gidiyor.

12.02.2020Gündem
Buzla kaplanan Göyne Sulama Barajı

Buzla kaplanan Göyne Sulama Barajı

Hava sıcaklığının sıfırın altında 17 dereceye kadar düştüğü Erzincan'da, Göyne Sulama Barajı'nın yüzeyi tamamen buz tuttu.

11.02.2020Seyahat
Sivas eksi 23 derece ile buz tuttu

Sivas eksi 23 derece ile buz tuttu

SİVAS'ta sabah saatlerinde eksi 23 dereceye kadar düşen soğuk hava, hayatı olumsuz etkiledi. Akarsu ve göller donarken, çatılarda 1 metrelik buz sarkıtları oluştu.

11.02.2020Gündem